STADSVENSTER Dirigent Otto J. Rooke sins; heen Padvinders-show blijft zeer veel publiek trekken HET SMOKKELNEST VAN KID BLAUWNEUS Feestelijkheden in R.O.G. gisteravond begonnen Inbreker forceerde kast, maar nam niets mee Schoolvereniging snelste in estafette-zwemmen Een eenvoudig mens laat bij zijn dood een grote leegte na Begrafenis Koning George VI op het filmdoek Claassen leidt in finale 2e kl. libre 2 Dinsdag 19 195- (Van een onzer medewerkers) Elk onzer maakt deel uit van een kring van mensen. Dit geldt voor de hoogsten en het Is van toepas sing voor de eenvoudlgsten. Maar daarom ook laat leder onzer een open plek na, als h(j uit dit leven scheidt. Niet elk doodsgeval ontroert ons evenzeer. Soms echter sterft er een eenvoudig man uit onze omgeving en wy zijn ons op dat moment plots scherp bewust van de bete kenis, die deze mens had voor de samenleving, waaruit hij heenging. Deze gedachten kwamen bij ons op, toen wij hoorden van het over lijden van Otto J. Rooke. Er zal door velen in onze stad even een ontroering zijn gegaan, toen zij van dit heengaan vernamen. Geen voor aanstaande figuur in het officiële Amersfoort was deze man, geen grote der aarde. Slechts een een voudig man, een goed huisvader, een rustig werker, die zijn dage lijkse arbeid met opgewektheid verrichtte. Maar daarnaast toch een belang rijke figuur in het wereldje om ons heen, dat opbeuring, genoegen en verheffing vindt' in het beoefe nen van de koorzang. Als leider van de Christelijke Zangvereniging „Soli Deo Gloria" en van zo menig koor uit plaatsen in onze omgeving heeft Otto J. Rooke tientallen jaren een zeer belangrijke rol gespeeld. Hij heeft op zijn wijze een groot aandeel ge had in de muzikale volksopvoeding. Bijkans alle vrije uren, die het leven aan een werkend man toe staat, heeft hij daarvoor gegeven; hij heeft er moeite en zorgen door gekend, maar ook de vreugde van behaalde successen en de constate ring van het feit, dat er iets groei ende was op het gebied van de volkszang. Wij denken voor wat de mu ziek betreft aan het hoogtepunt in dit mannenleven, toen de ver eniging ..Soli Deo Gloria" in de zomer van 1951 haar groot natio naal zangersfeest vierde, ter her denking van een merkwaardig ju bileum. Het was bij die gelegen heid, dat burgemeester Molendijk de populaire en zo geliefde dirigent de zilveren medaille van Oranje- Nassau mocht overreiken Wie hem toen zag, stoer, opgewekt en nog vol levenslust, had zeker niet kun nen vermoeden, dat hem slechts zo luttele tijd beschoren zou zijn. In die dagen en welke er aan vooraf gingen hebben wij veel met Otto Rooke gesproken en wij heb ben verteld van zijn levensgang en zijn betekenis voor de zangkoren in Amersfoort en omgeving. Toch deelde hij ons toen reeds mede. dat hij langzamerhand zijn plaats wenste te ruimen voor jon geren. Ten slotte is 67 jaar een hele leeftijd, hoewel men dit Rooke niet aanzag. En nu heeft de dood zijn ogen gesloten en de hand rust, die zo Esperanto-expositie in A.G.-huis (Eigen bericht) De esperantisten in Amersfoort werken onvermoeid aan de ver breding van hun werkbasis. Nu ook de autoriteiten meer en meer tot de conclusie komen, dat espe ranto als wereldtaal van betekenis is voor verbetering van de inter nationale verhoudingen, komt ook bij de esperantisten de idee meer naar voren om Esperanto tot de brede massa te brengen. De Amersfoortse esperantisten organiseren daartoe een tentoon stelling in het A.G.-Huis. Men is druk met de voorbereiding ervan. In het najaar hoopt men klaar te zijn. Dan zullen ongetwijfeld vele Amersfoorters naar het A.G.-huis gaan om iets over esperanto te vernemen. enthousiast de dirigeerstaf kon zwaaien. Er is rouw in de kring, voor welke hij zoveel betekende. Rouw in de engere kring der fami lie, rouw ook bij de zeer velen, die onder zijn leiding zo menig aan trekkelijk muziekuur beleefden. Een eenvoudig man ging uit ons midden heen. maar hij liet een grote leegte na. Met een gevoel van dankbaarheid echter nemen wij van deze dode afscheid. Hij leverde het bewijs van welke betekenis de eenvoudige mens kan zijn voor zijn omgeving als goed heid des harten, lust om te dienen en bezieling voor de kunst zijn we zen vervullen. Honderdduizenden in ons land hebben de radio-reportage gevolgd van de begrafenis van de Engelse koning en velen van hen zullen nu ook benieuwd zijn naar wat de film er van laat zien. In City wor den deze week in de middaguren voorstellingen gegeven, die vrijwel geheel aan het leven van koning George ziin gewijd en waarin men behalve de reportage van de be grafenis (die ook in het voorpro gramma van Grand op het doek komen) opnamen van vele jaren geleden ziet: het huwelijk van ko ning George toen hij nog prins was, geheel in de schaduw van zijn oudere broer; de kroning van de koning nadat zijn broer afstand had gedaan; de koninklijke familie bij de ontvangst van anderen (o a de Nederlandse) vorstelijke personen; de koning in de oorlog bij de troe pen enz. Ook filmflitsen van het huwelijk van de huidige koningin ftoen nog prinses Elisabeth) wor den getoond en van het vertrek per vliegtuig naar Afrika, waarbij haar vader haar uitgeleide deed. Als slot draait dan de reportage van de begrafenis, waarbij men ziet welke grote voordelen de film bo ven de radio heeft, maar ook in welke opzichten zij achterstaat Men krijgt (hoewel de film niet ge kleurd is) een uitstekende kijk op de rijkdom der costuums, van de pracht en praal in de rouwstoet, men ziet er tal van bekende per soonlijkheden in lopen (o.a. ook de vroegere koning), maar het blij ven slechts flitsen: men zou alles graag veel meer gedetailleerd heb ben gezien. Het indrukwekkendst zijn steeds weer de beelden van de stoet, met de matrozen, die de affuit met de baar voorttrekken bij de mysterieuze treurmuziek der doedelzakken. In de kapel van Windsor-castle. waar het stoffelijk overschot werd bijgezet, zijn de filmmensen klaarbliikelijk niet toe gelaten. Daarvan althans zien wij niets op het doek en daarbij moet ons dus de herinnering te hulü ko men van het radio-klankbeeld, dat van deze uiterst sobere plechtig heid zo'n indrukwekkende weer gave gaf. Snip en Snap komen naar Amersfoort Snip en Snap komen Maandag naar Amersfoort waar ze tot en met Donderdagavond in het Grand-Théatre met een grote groep medewerkers de revue „Ex tra editie", van René Sleeswijk brengen. Behalve Willy Walden en Piet Muyselaar werken mee Lizzy Valesco, Phyllis van Anrooy, Her- bert .Joeks en Bert van Dongen, Aase Rasmussen en Jenny Simonis, het ballet „The Dancing Love lies" en het Spaanse danstrio Paco Reyes. Rijkst Examens kweekschool Aan de Rijkskweekschool voor onder wijzers en onderwijzeressen te Amers foort. slaagden bij de gehouden exa mens voor de onderwijzersakte met de bevoegdheid voor lichamelijke oefe ning de volgende candidaten: D P. Alles te Delfzijl; H. Beugeling te Beilen; E. Bos te Delfzijl; L. Dijk te Hardegarijp; D. van Egten te Bilthoven: A. J van ElScicker te St. Phillpsland; C. van Eijkelenborg tc Zullen; J. S. Hommes te Sappemcer. N. G. van In- gen te Zeist; T. Keestra te Leeuwarden; H. A. G. kelder te Hilversum; D. K. Klooster te Nieuw-Buinen; J. J. Mees ter te Amersfoort; F. H. M. Prinsen te Soest. G. Renting te Zweeloo- W. Schreuder te Amersfoort; J. H. Vos te Zuilen: H. Venema te Sneek; G. C. Been te Amsterdam; J. M Wassenaar te Leeuwarden. H de Haan te Leeu warden: A. P. Koeman te Berkhout. Geëxamineerd werden 22 candidaten. afgewezen geen. Een candidaat ontving geen bevoegdheid voor lich. oefening. Vanavond kunt U nog naar Markthal (Van een onzer verslaggevers) Ook Maandagavond zijn duizen den mensen de controle aan de in gang van de Markthal gepasseerd om zich tc amuseren op de Padvin dersshow. Een lange r(j bezoekers stond omstreeks acht uur tot ver In de Brcestraat en kon slechts by ge deelten worden binnengelaten. De heer Byleveld, commandant van de Brandweer, die aanwezig was odi te zorgen dat alles een vlot verloop had, achtte het onverantwoord om al de liefhebbers Ineens naar bin nen te laten. En dat was wel goed gezien ook, want de Markthal puil de bij momenten toch reeds uit van bezoekers. Aan de attracties, die vorige da gen de show luister bijzetten, wa ren Maandagavond nieuwe toege voegd, die ook goed in de smaak van het publiek vielen. Zo werden in het bijgebouwde noodzaaltje films gedraaid, in de koffiekamer trad de Baarnse goochelaar Harry Barna op, waarbij The Rambling Riders c.l.v. Frans van Dolder voor een piettige muzikale omlijsting zorg den. Een hoogtepunt van de avonu vas ongetwijfeld het optreden van de Veluwse Boerendansers uit Put ten, onder leiding van Boer Krelis. Het publiek genoot kennelijk van de vrolijke groep, die de stemming er goed wist in te brengen. Ook de Arabische Dans, die werd uitge voerd door de verkenners van Je Soekwagroep o.l.v. Hopman Van Es trok weer veel belangstelling en het was goed gezien van de organi satoren dit optreden een paar maal te herhalen, teneinde de bezoekers die laat waren binnengelaten, ook in de gelegenheid te stellen dit aar dige schouwspel tet zien. Het was tegen elf uur dat de heer Spijker, een der organisatoren het moment liet aankondigen voor het weggeven van een haard. De spanning was groot toen de omroe per aankondigde dat de bezitter van het toegangsbewijs nummer 6883 ook bezitter van de haard was ge worden. De gelukkige bleek de heer Van Twisk, exploitant van 's Prinsenhof te zijn. Vanavond draait de show voor de laatste maal en als de voortekenen r.iet bedriegen zal het opnieuw druk worden. Inbraak in kleedlokaal van HVC berecht Tot een gevangenisstraf van twaalf maanden, waarvan drie voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar alsmede toezicht van de re classering veroordeelde de Utrecht se Rechtbank twee arbeiders, af komstig uit Amsterdam, die zich in de afgelopen zomer aan inbraak in een kleedlokaal van H.V.C. schul dig maakten, waarbij een vloer kleed en enig gereedschap werd ontvreemd. Het vonnis was conform de eis. 1822. Verschrikt ziet <je jonge Olivier, wat er is gebeurd. Langzaam dringt het tot hem dooi dat hij slechts op het nippertje is gered, want als de ontploffing enkele minuten eerder zou zijn gebeurd, was het bootje ongetwijfeld een prooi der vlammen geworden. Het bootje Maar waar is Rob? „Vader!" schreeuwt hij: „Rob zit nog in het bootje; u moei hem redden. Ik heb aau hem mijn leven te dan ken!" Maar Rob is al ver afgedreven en Van Noort moet in de eerste plaats denken aan zijn schip zijn bemanning en zijn DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB lading. verte en Skip nog zitten. Door de stroom wordt net i dwijnt het in de duisternis. ziet Olivier nog het bootje, waarin alleen Rob bootje snel weggedreven. Waarheen? Dan ver- DEEL 22 VAN DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB, IS VERSCHENEN Verkrijgbaar bij onze Agenten en Bezorgers, bij Boekhandel, Kiosken en onze administratie Prijs nog steeds onveranderd: SLECHTS 75 CENT Talrijke genodigden kregen een genoeglijk bont programma voorgezet (Van een onzer verslaggevers) De feestelijkheden, die deze week in het R.O.G. worden gehouden ter gelegenheid van het eerste lustrum van de R.K. verkennersgroep „Don Bosco", z(jn gisteravond officieel geopend. BU het horen van „officiële opening" denken we aan een min of meer stijve plechtigheid met lange redevoeringen en wat dies meer zij. Gespeecht is er gisteravond; door een heleboel mensen zelfs, maar het vormde maar een klein deel van een bij zonder gezellige avond met een afwisselend programma. Dank aan leiding van R.K. verkenners Verscheidene mensen, die bij de leiding van het padvinderswerk in het R.O.G. zijn betrokken, ga ven elkaar over en weer compli mentjes. Uit alle woorden bleek echter de uitstekende geest, die hier heerst, en het enthousiasme waarmee gewerkt wordt. Achtereenvolgens werd het woord gevoerd door districtscom missaris J- P- Hülsenbeck, de heer H. L. A. Weusten, directeur van het R.O.G., een vertegenwoordi ger van de protestantse verken ners in het gesticht, en hoofd commissaris H. F. M. baron van Voorst tot Voorst. Dank en waar dering werd vooral ook geuit aan het adres van oud-hopman Boere, hopman Kosse en de aalmoeze nier pater Stringa. Een onderhoudende noot in het programma van deze avond vorm de het optreden van de bekende Veluwse Boerendansers. Daarna volgde de eigenlijke opening van de feestelijkheden door de ver kenners zelf. Natuurlijk gebeurde dat rond een (geïmproviseerde) vlaggemast. Opnieuw werden er daarna woorden van dank gesproken; ditmaal door pater Stringa. Hij bood de heer Weusten namens de verkenners een grote fles met een miniatuur padvinderskamp aan en De finale voor het kampioenschap van de tweede klasse libre Is gis teravond in café „Metropole" op De Hof ingezet met interessante wed strijden. Reeds op de eerste avond vullllc was de belangstelling voor deze, in deze {„braak en een gebeurtenis. die een bewoonster van een huis in de Van Beuningenlaan gister avond alarm deed slaan. Deze dame was alleen thuis; ze lag ziek te bed, toen ze omstreeks half 9 hoorde, dat er om het huis werd gelopen. Daarna werd er tweemaal gebeld. Mevrouw liet echter bellen en bemerkte, dat er Burgerlijke Stand GEBOREN: Henrlcus Arnold, z.v. A. J. Visser en H. P. van Glabbeek; Fran- clscus Louwrens. z. v A. J. Visser en H. P. van Glabbeek; Hermanus Cornells Maria, z.v. H. H. Spoel cn C. C. M. KoopmanAagje, d.v. H. Haverkamp en E. Verkerk; Rudolf, z.v. H. Jonker en W. G. Bertram. OVERLEDEN: Dirk de Graaf, oud 40 jaar, echtg. v. G Ham; Paul de Zeeuw oud 7 mnd.. z v. Th. J. L. de Zeeuw en W. P. van Ooljen- Anna W. M. Len- slnk, oud 4 jaar. d.v. Evert Lensink en W. M. Simons; Camll E. Schutijser. oud 72 jaar. echtg. v. M. J. E. Vrij Hein tje Hofland, oud 13 jaar. d.v. J. Hof land en A. v. d. Koekelt. biljartkringen populaire, klasse zeer groot. De strijd was enkele malen zeer spannend en soms ook wer den goede prestaties geleverd. De beste partij van dc avond speelde Claassen (Soestcrkwartier), die zijn tegenstander Van de Brug In slechts 22 beurten versloeg. Aangezien op twee biljarts kan worden gespeeld, werden on de eer ste avond reeds twee ronden afge werkt. Toen de stand werd opge maakt. bleek Claassen de beste pa pieren te hebben. Hij was namelijk de enige die beide partijen heeft gewonnen. Dit betekent natuurlijk nog weinig, want er kan nog heel veel gebeuren, doch de wijze waar op Claassen de eerste avond speel de. houdt wel een belofte voor de volgende ronden in. De kampioen van het vorig jaar. Hopstaken, was in zijn eerste partii tegen Van de Brug goed op dreef en beëindigde deze met het goede gemiddelde van zes als winnaar. In zijn partii tegen Veldman was Hopstaken geïrriteerd, hetgeen zijn soel afbreuk deed. Dit gaf Veldman de kans om in veertig beurten Hopstaken de eerste nederlaag toe Wilde onbekende bij andere woning nagaan of er iemand thuis was Een bewoonster van een huls aan het Thorbeckeplein, die gisteravond tegen 12 uur thuis kwam, na een hele dag weggeweest te zyn, kwam tot de minder prettige ontdekking, dat er een inbreker aan het werk geweest was. Dc keukendeur stond open, en een ruit ervan was kapot. Ook de balcon- deuren bleken open te staan. daarna opnieuw om het huis gelo pen werd. Ook werd er aan de deur van het schuurtje in de tuin gemorreld. Weer werd er gebeld. De bewoonster moest nu toch het hare van de zaak hebben en stond op. Toen ze voor het raam ver scheen, zag ze op straat een man staan, die zodra hij haar in de gaten kreeg een armgebaar maak te en daarna verdween. Toen echter een onderzoek werd ingesteld naar eventuele vermissin gen. zag men, dat weliswaar een kastdeur geforceerd was. en dat alles in die kast overhoop gehaald was, maar er bleek niets verdwe nen te zijn. Een andere kast, waar in sieraden en geld was opgebor gen, was ongemoeid gelaten. De politie zoekt verband tussen te brengen. Eerste ronde: Hopstaken 150 25 22 6.— Van de Brug 78 25 21 3.12 Veldman 86 35 7 2.45 Claassen 150 35 25 4.28 Rovers 150 37 17 4.05 v. d. Pol 125 37 21 3.37 Loor 140 36 22 3.88 De Vries 150 36 16 4.16 Tweede ronde. Claassen 150 22 35 6.81 v. d. Brug 96 22 11 4.36 Loor 150 36 18 416 Roovers 139 36 19 3.86 Hopstaken 147 40 18 367 Veldman 150 40 13 3.75 De Vries 97 25 14 3.88 v. d. Pol 150 25 34 6.— Het is een vrij raadselachtig ver haal, waarvan de verklaring ech ter kan zijn, dat de man heeft wil len onderzoeken, of er iemand in de woning aanwezig was. Het is niet uitgesloten, dat hij daarna aan het Thorbeckeplein zijn slag heeft willen slaan. de heer P. J. M. Bindels, die als penningmeester van het stich tingsbestuur veel voor de verken nerij heeft gedaan, een beschil derd tafeltje. Met belangstelling volgden de genodigden een aantal demonstra ties van de verkenners; daarna stond in de „Gelderse keuken" de koffie en de broodjes al klaar. Lang bleef men echter niet zitten, want de fancy-fair, de hoofdmoot van het feestprogramma, lokte met al haar attracties. Naar har telust sloeg men aan het ballen- werpen, prijsschieten en wat dies meer zij. Tot de genodigden op deze eer ste avond behoorden o.a. burge meester H. Molendijk en zijn echtgenote, wethouder A. J. Spiekermann, de commissaris van politie, de heer H. Goorhuis en tal van andere wereldlijke en bur gerlijke autoriteiten. Kinderen vragen uw hulp Twee en een half duizend kinderen, die liefderijk zijn opgenomen in de Heldringgeslichten te Zetten, Stichting ..Hoenderloo" te Hoenderloo, Martha- stichting te Alphen a.d. Rijn en „Val- kenheide" te Maarsbergen. vragen om hulp. Ze hebben het er góed. Komt U er eens in tie buurt, dan gaat U maar kijken. Maar de directie van elke Inrichting wacht ook op uw steun, om dit mooie werk te kunnen verrichten, zonder dat de kinderen Iets merken van de grote zorgen, die deze „grote gezinnen" met zich brengen. Het gemeentebestuur gaf toestemming een openbare inzameling van gelden te houden van Maandag 25 Februari tol Vrijdag 29 Februari a s. langs de hui zen en een buscollecte met speldjesver koop op Zaterdag 1 Maart. Wij vertrou wen dat ledereen zijn steentje zal bij dragen om deze Instellingen in stand te houden. Brabantse Club gaat carnaval vieren „Agge mar leut et" is het devies van de Brabantse Club in Amers foort. Het zal Zaterdagavond wel weer terdege in praktijk gebracht worden. Dan gaat de club namelijk in hotel Nieuw Amsvorde het jaar lijkse Carnavalsfeest vieren. Bij de gedachte alleen aan dergelijke feesten van vorig en eervorig jaar komen we al In een leutige stem ming en we twijfelen er niet aan of ook dit maal zal het een avond van uitbundig plezier worden. De welbekende band van Jan van Loo zal weer voor muziek zorgen. Degenen, die gecostumeerd van de partij zullen zijn en wie is dat niet? kunnen we vertellen, dat er aardige prijzen zijn. De jury kan het nog wel eens niet gemak kelijk krijgen. Meer geslaagden dan vorige jaren De wisselbeker van de Commis sie voor het Schoolzwemmen, die dit jaar in het bezit was van de Joost van den Vondelschool, is gister verhuisd naar de Amers foortse Schoolvereniging. De jon gens daarvan bleken ditmaal btf de estafette de snclsten te zijn. Ze maakten een tijd van 1 min. 9.4 sec. De resultaten van de zwem- proeven, die gister gedurende de hele dag in het Sportfondsenbad werden afgelegd, zijn nog beter dan die van vorige jaren. Alleen bij de zwemmers voor het C- diploma vielen zoals gewoonlijk heel wat slachtoffers. Voor het A-diploma slaagden 235 candidaten (17 afgewezen); voor het B-diploma slaagden 182 candidaten (niemand afgewezen) en voor het C-diploma slaagden 44 candidaten (30 afgewezen). Tot degenen, die in de loop van de dag blijk van hun belangstel ling gaven, behoorden wethouder C. van Zwol, het raadslid de heer W. J. A. Bartels, de directeur van de Amersfoortse Sportstichting, de heer B Verschuur en een aantal zusters van de Gem. Geneeskun dige Dienst. Tot slot de uitslagen van de e.stafettes: VGLO: 1. Chr. School VGLO (1 min. 14 sec.); 2. Amersfoortse Schoolvereniging (1 min. 19.5 sec.). LO: 1. Amersfoortse School vereniging (1 min. 9.4 sec.); 2. Lisidunaschool (1 min. 12.1 sec.); 3. Chr. Nat. School Blankenheim- straat (1 min. 22,8 sec.). BLO: 1. dr v. d Hovenschool (1 min. 28,8 sec.). Aan wie behoren horloge en armband? Een zilveren armband en een gouden damespolshorloge werden Zondag gevonden in een tuin aan de Kapelweg. De politie vraagt zich af, van wie deze voorwerpen zijn. Een tweede vraag is natuur lijk hoe ze in de tuin terecht zijn gekomen. Zowel de sluiting van de armband als die van het hor loge was beschadigd. „Stichting Amersf. Jeugd" krijgt filmprojector Morgenmiddag zal de Amers foortse Rotary Club in het vroe gere distributiekantoor aan het Plantsoen West een 16 mm. film- projector aanbieden aan de „Stich ting voor de Amersfoortse Jeugd". De Rotary Club beschikt over een bijzonder fonds, waaruit van tijd tot tijd dergelijke schenkingen ge daan kunnen worden. Ditmaal zal dus de genoemde Stichting met een geschenk verrast worden. Het be stuur zal bij het overhandigen van het projectieapparaat aanwezig zijn. Advertentie (1. M.) I>™*] Beproefde hulp bij verkoudheid voor Vi. der. Moeder en kind. Klop gisteravond op het station tekst van deze brochure op Hulpvaardigheid OE mens, die blind door het leven gaatvraagt mochten beteven. Hcestal komt 's avonds tegen elf uur een blinde man bege leid door een vriend Amers joorts station uit. Samen weten zij hun weg wel. Gisteravond was die vriend er niet. De blinde kwam alleen met de trein mee. Geen nood, 'n stationschef was wel zo vriendelijk de man naar een op het sta tionsplein wachtende taxi te brengen. Zo kent de spoorman ook in die zin z[jn plicht. Hij maakt er geen ophef van. Rustig wandelde de man-met-de rode-pet terug naar hel perron. In zijn hart was wis-en-zeker toch ook wel 't licht van de wereld. KSB de voet te volgen. De be langhebbende doet beter dit boekje aan te vragen bij het Landbouwkundig bureau voor kopermeststof fen, Postbus 113, Arnhem. Er zijn buiten de postzegel voor het aanvragen geen kosten aan verbonden. Is dat stoeien? Ergens in een Amers- foorls huis ligt een jongen in het donker te turen. Éen paar dagen geleden stoeide van de Amersfoortse expe- hij nog zoals een gezonde rantisten wel gebleken. Hollandse jongen nu een- Daar sprak Chulam Ahmad maal doet. Bashir uit Pakistan over Hij stond op de brug in zijn land en zijn geloof, de Bisschopsweg over de Niemand van die esperan- brugleuning naar het ijs te tisten had ook maar enige kijken. „Zou't al houden?" dacht de jongen. En plotse- verre land ling voelde hij hoe zijn Een jaar cveD aan ster TeL morgen ran twaalf our. *t Stadsven- 4291: iedere tien tot dokter constateerde later 'n hersenschudding. Ja, Hollandse jongens stoeien graag, maar fietsen onder mensen wegtrekken is geen stoeien meer, dat is baldadigheid. Avera Esperanto Daar is-ie weer, die ver- Zo nu en dan moet het trouwde klank. Avera, dat maar gezegd worden: Espe- was eens een toverwoord ranto brengt de volkeren om duizenden mensen in tot elkaar. Het is gister- beweging te brengen. Dui- avond in een bijeenkomst zenden mensen, die in de Markthal de vissen-exposi- tie Avera bezochten. Nu timmert Avera, de Amersfoortse Vereniging voor Aquariumhouders, niet langs de weg. Men gaat in de kring van eigen mensen moeite om die man uit dat rustig door met het verste- te beluisteren, vigen van de organisatie, geleden leerde Er worden praatavonden geen medelijden. Hij draagt „Een eenvoudige reken- fiets onder hem werd weg- Bashir Esperanto. Nu ver- gehouden, er worden erva- misschien meer dan wij in som bewezen!" is de titel zijn hart het licht van de van een geestig geïllus- wereld. Wat die mens treerde brochure, die han- vraagt is hulpvaardigheid delt over de betekenis van in de goede zin van het koperslakkenbloem als woord. meststof. Het zou te ver In de zin zoals wij het voeren om de overtuigende getrokken. Een grotere knaap reed lachend verder. Maar nu ligt zijn slacht offer dan in bed en tuurt in het donker. Want de telt hij in die taal over zijn ringen uitgewisseld en in land, waar mensen werken het mededelingenblad ko en wonen, die als wij ge- men aardige artikelen, loven aan een wereld, waaruit veel te leren valt. waarin vrede kan heersen. Zo gaat Avera verder, op jongen viel. raakte met zijn Misschien wel vrede mede weg naar 'n volgende ten- hoofd de brugleuning. De door Esperanto! toonstelling. Noteert U even GRAND THEATRE: t/m 20 Februari: „Lullaby of Broadway", elke leeft. Zondag: 2. 4.15, 6.45 en 9 u. Overige dagen. 2.30, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER: Burcht der Haat. 14 jr. Zondag 2, 4.15. 6.45 en 9 uur. Overige dagen; 6.45 en 9 uur. Dagelijks 2. 3 en 4 uur- uurv< or- stelllngen met uitgebreide repor tage van dc begrafenis van Koning George VI. REMBRANDT THEATER: van Vrijdag t/m Maandag: „Ik zoek het gevaar", 18 jr. Van Dinsdag t/m Donder dag: „Voorwaardelijk", 18 jaar. Zondag; 2, 4 15, 6.45 cn 9 uur. Ove rige dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK: van Vrij dag t/m Maandag „Bright Victory", 14 jaar. Van Dinsdag t/m Don derdag: „Tomahawk". 14 jr. Vrijdag 8 uur. Zaterdag 2.30, 6.45 en 9 uur. Zondag 2. 4.15 6 45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30 cn 8 uur. 19 FEBRUARI (Dinsdag). Nederl. Reisvcrenlging: Jan Glissenaar over „Per jeep van Java naar Nederland", K.A B.-gebouw. 20 uur. Met licht beelden. 19 FEBRUARI (Dinsdag). R.K. Mid- denst. Ver. „De Hanze": Vasten avondviering. „Artls Amore" voert op „In een andere wereld", bal na. Aml- cltia, 20 uur. 19 FEBRUARI (Dinsdag). Volksuni versiteit: prof. dr G. Stuiveling over „Moderne poëzie". Openbare Lees zaal, 20 uur. 19 FEBRUARI. Dinsdag. Ned Vrou wen Electr. Ver.: jaarvergadering. AG-huis, 14 uur. 19 FEBRUARI. Dinsdag. Amersf. Kring: dr Lievegoed over „Psy chologie van het gevoel van zeker heid". Monopole 2o uur. 19 FEBRUARI (Dinsdag). Humanis tisch Verbond: huiskamerbijeen komst. Paulus Buyslaan 5 a. 20 uur. 20 FEBRUARI (Woensdag). Katho liek Cultureel Centrum: drs J. van Iersel over „De taal der dieren". Pa viljoen Berghotel. 20 uur. 20 FEBRUARI (Woensdag). R.K. Gymnastiekver. „St. Hubertus": gym- nastiekuitvoerlng. Amicitia, 20 uur. 20 FEBRUARI (Woensdag). Ned. Ver. v. Sexuele Hervorming- ds S. P. de Roos over „Heilig huwelijk". Geb. v. Vrijz. Herv 29 uur. 20 FEERUARI. Woensdag. Ned. Ver. van Spiritisten ..Harmonia". lezing, AG-huis, 20 uur. 21 FEBRUARI. Donderdag. Amersf. Gymnas Ver. LEA: toneelavond Amicitia, 20 uur. 21 FEBRUARI, Donderdag. Amersf. Gemeensch., sectie Toneel: toneel cursus. AG-huls 20 uur. 21 FEBRUARI (Donderdag). Gezel schap Cor Ruys; „In Londen staat een huls". Grand Theatre. 20 uur. 21 FEBRUARI (Donderdag). Socialis tische Unie: bespreking .De derda weg" door ir P. Schut en D. Noorde wier. De Wapenroem. 20 uur. 21 FEBRUARI Donderdag). Oud heidkundige Ver. „Flehite": Jaarver gadering. Gebouw v.m. R.K. Spaar bank. 20 uur. 22 FEBRUARI. Vrijdag St. Ansfrl- dusschool: ouderavond. AG-huls 20 uur 23 FEBRUARI, Zaterdag. Huygen en Wessel: feestavond. Amicitia, 20 uur. 23 FEBRUARI Zaterdag. Katholie ke Sporteentrale: dansavond Markthal, 20 uur. 24 FEBRUARI (Zondag). Humanis tisch Verbond- H. de Waard over „Veranderend Wereldbeeld". Muziek school Regentesselaan, 10.30 uur. MARKTHAL; Van 14 tjn. 19 Februari Padv show. Geopend Donderd.. Vr.. Maandag en Dinsdag van 19 tot 23 uur. Zaterdag van 14 lot 23 uur. A.G.-HUIS: P. Buyslaan 1: Tentoonstel ling van werken van Rudolph Stui- vinga. 9 tot en met 24 Februari: dagelilks 1012 cn 2—5 uur. 's Zon dags 25 uur. ACADEMIE VAN BEELDENDE KUN STEN: 16 Februari tot en met 7 Maart: tentoonstelling van tekenin gen en lino's van Adri I. Cornells. Geopend van 10 tot 17 uur. Zondags gesloten. MUSEUM Ki.EHiTE Westsingel. Dage lijks geopend, behalve Zondags, werxaagen van 10—12 en l4 uur, Zateidag 1012 en 1.303 uur. AVONDDIENST APOTHEKEN: V. <L Bovenkamp, Utrechtsestraat 45 a. tel. 3358; Vermeer Apotheek, Vermeer straat 124, tel. 5335. Agenda van Utrecht STADSSCHOUWBURG 19 Februari (Dinsdag). 8 uur: Rot terdams Toneel met „Passiebloem 20 Februari (Woensdag). 8 uur: Joh. Kaart in „Potasch en perlemoer". 21 Februari (Donderdag). 8 uur: Ne. derlnndse Comedie: Cocktail Partij. 22 Februari (Vrijdag). 8 u; Utrechtse Vrouwelijk Studenten Vereniging „La sauvage". 23 Februari (Zaterdag). 8 uur: Co- medla met „Bobbeltje". TIVOLI 20 Februari (Woensdag). 8 uur: KRO- parade. GEBOUW VOOR K. EN W. 18 Februari (Maandag). 8 uur: Ju bileumconcert Postale Mannenzang- vereniging. 19 Februari (Dinsdag). 8 uur: Con cert Kon. Utrechtse Mannenzangver- eniging. Agenda Amsterdam TONEEL 20 Februari (Woensdag). Stads schouwburg. 8 uur- Het Rotterdams Toneel speelt Shakespeares „Othel lo". 22 Februari (Vrijdag). Stadsschouw burg. 8.15 uur: Cabaret Wim Sonne- veld. Openingsavond van de Boeken week 1952. MUZIEK 19 Februari (Dinsdag). Stadsschouw burg. 8 uur: Ncderlandsche Opera, Puccini's „La Bohème". Concert gebouw, 8.15 uur: U.S.O. o.l.v. Paul Hupperts speelt Beethovens Vierde en Zevende Symphonie. 20 Februari (Woensdag). Concert gebouw, 8.15 uur: Abonnementscon cert o.l.v. Antal Dorati speelt Cor de Groot Liszts pianoconcert in es. Ver der werken van Vivaldi, Beethoven en Kodaly. 21 Februari (Donderdag). Stads schouwburg. 7.30 uur: Nlcolai Malko dirigeert de Nederlandsche Opera in Wagners „Lohengrin". Concert gebouw. 8.15 uur: Abonnementscon cert (zie 20 Febr.).

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2