STABSVENSTER Woninginrichters geven voorlichting Geen verrassingen in tiende bekertournooi Prachtige knotsoefeningen van „Sint Hubertus Eigen filmprojector voor „Amersfoortse Jeugd" 2 Donderdag 21 Februari 1952 MEUBELBEURS IN DE MARKTHAL (Van een onzer verslaggevers) De meubelbeurs, die volgende week door de gezamenlijke Amersfoortse woninginrichtlngsbedryven in de Markthal wordt georganiseerd, is ln de eerste plaats bedoeld om het publiek voorlichting te geven. Dc deelnemers willen Amersfoort tonen, dat onze stad ook op het gebied van woningin richting behoorlijk voor de dag komt, en dat men heus niet naar een andere stad hoeft te gaan om te slagen. Lezingen en films over grondstoffen De beurs men zou ook van tentoonstelling kunnen spreken is aangepast aan de vraag van het publiek. Experimenten zal men er dus vergeefs zoeken. Dat wil ech ter niet zeggen, dat het moderne meubel op de beurs niet zijn plaats vindt. Ook in het moderne genre zal men vele goede en mooie meu bel-en in de Markthal aantreffen, evenals moderne woningtextiel-des- sins. De organisatoren stellen zich voor, dat de belangstellenden op hun ge mak de diverse stands kunnen be zichtigen. Nadrukkelijk heeft men willen vermijden, dat de beurs het karakter van een fancy-fair krijgt. Wel is er een aantal attracties, die echter alle de woninginrichting be treffen. Behalve zestien stands van Amers- foortse bedrijven zullen we in de Markthal een stand van een lino- leumfabriek aantreffen Verder een afdeling gewijd aan de vakoplei ding, een stand waar gedemon streerd wordt hoe reparaties aan meubelen worden uitgevoerd, en tenslotte een kleine tentoonstelling van antiek, verzorgd door een Amersfoortse antiquair. Gedurende de openingsuren van de beurs zullen in dc foyer van de Markthal 's middags en 's avonds lezingen worden gehouden en films worden vertoond over grondstoffen, die bij de vervaardiging van wo ningtextiel worden gebruikt. In de Goederen aan beslag onttrokken Eén maand voorwaardelijke ge- vangenisstraf met een proeftijd van drie jaar legde de Utrechtse Poli tierechter op aan een 32-jarige directeur van een chemische was serij te Amersfoort, die wegens onttrekken van goederen aan wet telijk beslag Woensdag voor hem was gedagvaard. Op oen gedeelte van de inboedel van verdachte was in December j.l beslag gelegd wegens een be lastingschuld van 227.—. doch hij diende een bezwaarschrift in om uitstel te verkrijgen. Alvorens ech ter een schikking kon worden ver kregen naderde de vastgestelde da tum van de executoriale verkoop en in zijn wanhoop hierover liet de fabrikant de voornaamste stuk ken van zijn inboedel overbrengen naar een opslagplaats te Utrecht, met gevolg dat de fiscale ambte naren er geen beslag op konden leg gen. Tenslotte werd de verstopt0 in ventaris gevonden en een regeling getroffen met de directie®der be lastingen over een betaling in ter mijnen. Dank zij de goede wil van de verdachte en de medewerking van de fiscus ontsprong de ex-directeur de kans op de vrij langdurige ge vangenisstraf. die op het onttrek ken aan beslag pleegt te worden gegeven. Ir Hopster over spelverruwing Een groot aantal voetballiefheb bers uit het rayon Amersfoort van de K.N.V.B., waaronder belangstel lenden uit Harderwijk, Woudenberg. Scherpenzeel enz. was gisteravond naar café-restaurant „d'Oranje- boom" aan de Leusderweg gekomen om te luisteren naar een lezing van ir. Hopster. tweede voorzitter van de K.N.V.B., over spelverruwing Na te zijn ingeleid door de heet Veile uit Utrecht, vroeg spreker vooral medewerking van de bestu ren der verenigingen om de verru wing in het voetbalspel met kracht tegen te gaan. In de afgelopen com petitie van de onderafdeling Utrecht moest één op de duizend spelers zich voor de strafcommissie verant woorden voor ruw spel. Volgens spreker is dit altijd nog te veei, temeer, daar het aantal voetballers zich in sterk stijgende lijn beweegt In de periode tussen de jaren 1830 tot 1900 kwam het aantal bij de Bond aangesloten voetballers od tweeduizend, van 1900 *ot 1920 op twintigduizend, van 1920 tot 19-10 op honderdduizend en thans na een periode van twaalf jaar is dit aan lal vergroeid tot 350.000! Niet alleen het aantal voetballers doch ook het aantal kijkers neemt toe. Ir. Hop ster deelde nog mede. dat het aan tal aanvragen om kaarten voor voetbalwedstrijden als Holland België het vijfvoudige bedraagt van de beschikbare plaatsen. Na de le zing werden vele vragen gesteld. morgenuren zullen de leerlingen van o a. huishoud- en nijverheids scholen deze lezingen en films bij wonen. De plaatselijke organisatie, die de ze AWITO-beurs (Amersfoortse Woning Inrichtingsbedrijven Ten toonstelling) heeft voorbereid, be stond in December tien jaar. Het wordt dus in zekere zin een jubi leum-tentoonstelling. De beurs wordt Dinsdagmiddag om 3 uur geopend door de secreta ris van de Kamer van Koophandel, mr F. C. A. Eenhorst. Zij is voor het publiek toegankelijk Dinsdag avond van 7 tot 10 uur en Woens dag. Donderdag, Vrijdag en Zater dag van 2 uur. tot 5 en van 7 tot 10 Ds De Roos over „Heilig Huwelijk" De predikant S. P. de Roos, die gis teravond te Amersfoort voor dc N.S.V.H. sprak over Heilig Huwelijk, begon met te constateren dat het wat hachelijk is om over het begrip Heilig te spreken ln een vereniging die elke opvatting onder haar leden respecteert, want het begrip Heilig heeft iets met God te maken en mensen die niet in een God geloven zijn daarmee dus niet ver trouwd. Ds. De Roos trekt een parallel tussen de verhouding God-Mens en de verhouding in het huwelijk en maakt duidelijk dat het huwelijk de afspiege ling van de verhouding God-Mens is. Sprekende over de gevoelens van de mens die zich richten op het andere geslacht, meent spreker, dat voor een blijvend geluk ook nodig is de per soonlijke liefde, de belangstelling en waardering voor de ander, voor zijn of haar werk genoegens en geestelijke be hoeften. Wat liefde is vinden we 't best omschreven, aldus ds. De Roos, in 1 Corinthe 13. In dc practijk schieten we helaas altijd te kort. Door een goede voorbereiding van het huwelijk kan het risico van mislukking echter beperkt worden. Huwelijksscholen zoals in de grote plaatsen worden gehouden en an dere goede voorlichting zijn van zeer groot belang. Er is een zekere hoeveel heid kennis nodig om onnodig leed te voorkomen. De consultatiebureaux van de N.V.S.H. maken het raadplegen van kundige doktoren-psychologen voor iedereen mogelijk. Ook kinderopvoeding moet positief zijn; dc ouders moeten één lijn trekken. Als kinderen vragen moeten ze niet met ccn kluitje in het riet gezonden worden Zwijgen is ook liegen waardoor het vertrouwen geschaad wordt en de kinderen zich tot anderen wenden. Aanbesteding Het architectenbureau Lamb van Woensel te 's-Hertogenbosch heeft, namens de stichting „Ons Belang" te Amersfoort, aanbesteed het bouwen van 76 woningen in Den Bosch. De hoogste inschrijfster is de firma J. van Kollenburg en Zn te 's-Hertogenbosch met de som van 954.000.— De laagste in schrijfster de firma L. van der Plas te Rosmalen, met de som van f 801.900 Er waren in totaal 17 inschrijvers. Polynorm bouwt geen school in Groningen GRONINGEN. B. en W. van Groningen hebben aan de raad mee gedeeld, dat de ministerraad zich heeft verzet tegen dc levering van een school, die gebouwd zou worden voor rekening van de gemeente Groningen volgens het zg. Poly norm-systeem. Begin 1951 besloot de Groninger gemeenteraad over te gaan tot het stichten van een openbare schooi voor gewoon lager onderwys vol gens dit systeem. Met de bouw van deze school was een bedrag ge moeid van f 274.300,Het collego van B. en W. van Groningen heeft thans de gemeenteraad meegedeeld, dat het gezien het verzet van de ministerraad tegen de levering van de school door de N V. Polynorn: overgegaan is tot het bestellen van een school bij de N.V. Schokbetoc te Kampen. Canadese regering stelt belang in Polyhut (Eigen bericht) By de Canadese regering bestaat momenteel grote belangstelling voor de door Polynorm ontworpen zgn. Polyhut. Deze hut. die voor mili taire doeleinden gebruikt kan wor den is zeer snel te monteren en te demonteren. Hooggeplaatste Ca nadese autoriteiten bezochten het Polynorm-bedryf te Bunschoten. Het resultaat is. dat zich thans in Canada een Tolyhut bevindt ter nadere bestudering door militaire en civiele autoriteiten. Ir. J. van Hulst voert aldaar voor dit Nederlandse bedrijf de bespre kingen. Hoewel nog geen order Is afgekomen, mag toch worden ver ondersteld, dat dc belangstelling van dc Canadese regering in het geven van een opdracht zal resul teren. 1824. Na jarenlange om zwervingen is Rob weer in Nederland terugge keerd; hij heeft tijdens zijn laatste avontuur op de Zuid-Amerikaanse kust zijn schip verloren en nu heeft hij eeu scheepswerf aan de Lek. In de buurt van Culem borg. opdracht gegeven voor hem een nieuw schip 4e bouwen. Het spreekt vanzelf dat zijn aanwezigheid niet lanë i onbekend blijft en op j. zekere dag komt een troepje scholieren op de werf. „Is het waar, dat kapitein Rob hier Is?' vragen ze aan de voor man van de werf. „Welzeker", antwoordt deze. „kijk, daar staat-ie." En even later is Rob in een druk gesprek gewikkeld met zijn jonge vrien den. Ze hebben zijn avonturen van de laatste DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB jaren nauwkeurig gevolgd, maar nu zouden ze toch zo graag willen weten hoe Rob er in ge slaagd is van dat onbewoonde eiland in de buurt van Straat Magelhaens af te komen. „Daar kan ik jullie op het ogenblik nog niet veel van ver tellen, jongens," antwoordt Rob. „Later mis schien voegt hij er geheimzinnig aan toe. Arbitrage ten gunste van Amersfoort I De wedstrijd Amersfoort 1 te gen Denk en Zet (Waverveen) eindigde, na arbitrage van de par tijen Uding Jr.D. v. d. Plas VzVz en mr J. den TexC. Ver- wey VzVz, in een gelijk spel (55). Deze uitslag werd door de thuisclub verwacht. De wedstrijd tegen MAT 1 werd door onze stadgenoten gewonnen met 5% 4%. Het ging n.l. om een moeilijke stand uit de partij tussen mevr. Heemskerk en de Utrechter Kers ten. Hoewel laatstgenoemde iets beter stond besloten de bondsar- biters tot remise. Hiermede werd Amersfoort 1 dus 3 punten rijker. Thans is er nog een hangpartij te gen U C.S. 1. Voorlopige stand 3%3%. Op de gisteren gehouden auto markt werden 99 motorvoertuigen aangeboden. Ruim negentig deelnemers start ten gisteravond in hotel „Monopole" in het tiende Bekertournooi van S.G. „Amersfoort". Wegens ziekte kon voorzitter Hollander Jr. niet aanwezig zijn. Wnd. voorzitter H. F. Jongman zei- de o.m. dat het enige maanden ge leden nog lang niet zeker was of het tournooi dit jaar wel zou plaats vinden. Een en ander in verband met de ziekte van de wedstrijdlei der Huisman. Gelukkig werd de heer W. J. v d Lee bereid gevonden de leiding op zich te nemen. Ook waren er financiële bezwaren. De ze werden echter op energieke wij ze opgelost door een vorig jaar sa mengesteld e financiële commissie. In de sterkste groepen deden zich geen bijzondere verrassingen voor. In de A groep won de Utrechter George van Vloten van drs Hoo- gendoorn en in B speelde Cieraad van „De Dom" remise met v/d Hei den. De „Ons Genoegen"-speler H. Vermeulen won van A. Geudeke in groep C en ook de O G.'er J. B. van Nieuwenhuyzen boekte winst en wel tegen L. A. A. van Hamers- Potasch en Perlemoer in „Amicitia" Het „Toneelgezelschap Johan Kaart" komt ook in Amersfoort Potasch en Perlemoer spelen. Op 13 Maart a.s. vindt deze opvoering plaats en die avond zal het juist de 350ste keer zijn, dat Johan Kaart en Johan Boskamp 'nun créaties ten tonele zullen brengen. Gevonden in Markthal Tijdens de padvindersshow, die in de Markthal werd gehouden, zijn de volgende voorwerpen gevonden en op het politiebureau gedeponeerd: twee portemonnaies met inhoud, twee gymnastiekschoenen, een pad- vindersriem. een alpinomuts en alpi nopet, een fietspomp en negen wan ten. Brugturnen voor dames staat op een behoorlijk peil Voor een zeer goed bezet „Amicitia" opende dc R.K. Gymnastiekver eniging „Sint Hubertus" gisteravond dc reeks turnuitvocringen in dit sei zoen. In zijn openingswoord verwelkomde de voorzitter, de heer C. Valken- hoef, de afgevaardigden van de K.S.A., A.B. v. L.O., Amersfoortse Sport stichting, zusterverenigingen en in het bijzonder de keurturners van de Kring Amsterdam en de vroegere geestelijke adviseur, pastoor Andriessen van Zwartemeer, welke speciaal voor deze uitvoering overgekomen was, hetgeen zeer op prys werd gesteld. hoorlijk peil („kiepen tot steun"), maar bereikte niet dat van het ring- zwaaien, al dienen enige „kromme knieën" nog weggewerkt te worden. „Sint Hubertus" heeft het wel eens beter getroffen met zijn gasten- keurturners. De aanduiding „Heren- keurploeg Kring Amsterdam" was wel te weids. Het moeilijke paard bleek voor de keurturners 'n groot stuikelblok te zijn en vlotte.foutloze oefeningen zónder tegenbewegin gen werden practisch niet ver toond. Aan hoogrek vlotte het mede door pech evenmin; alleen het ringenwork stond op hoger peil; daar werden tenminste tal van handstanden en stutten vertoont. Het publiek waardeerde het meest de grond-gymnastiek, welke de ge hele ploeg en de acrobatiek die twee hunner ten beste gaven. Tijdens de uitvoering, die een zeer vlot verloop had en welke werd op geluisterd door muziek van „Le pe tit orchestre", ontvingen de dames Schoonderbeek en Van Tilburg en de leiders Raiders en Mochel een ge schenk voor het vele verrichte werk. mevr. Mochel kreeg een ruiker bloe men aangeboden. „Turner". Burgerlijke Stand Geboren: Marianne Jacoba, d. van J. Riethorst en J Boercboom; Marie Christina Wijnanda. d. van L M. P. Pauwcis en G. E. Zwakman; Huib, z. van J. H. Vonk en A. L. Schuddeboom; Francisca Mechelina Johanna, d. van H. S A. van Doornmalen en J. E. Klingen. Getrouwd: A. G den Ouden en C. E. A. M. Leenards. H. J M. Lutz en M. J. Reniers; G. de Groot en M. H Klomp; N. M. Bouman en C. W. M. van Huik. Amsterdamse keur troep valt tegen Door het grote aantal leden van .Sint Hubertus" traden op deze avond alleen de leden van 12 jaar en ouder voor het voetlicht. Zoals ge woonlijk was het vrouwelijk element verre in de meerderheid, doch dat de vereniging slechts een twaalftal jon gens van 1216 jaar telt wekt wel enige verwondering; dat kan een veel groter aantal zijn. Helaas werd er door hen in hun vrije oefening slecht gewerkt, zodat voor „Sint Hu bertus" hier een groot arbeidsveld ligt. De kleine herengroep daarente gen maakte een uitstekende indruk met hun vrije oefening en ook hun grondgymnastiek mocht er zijn. Er zat geen climax in dit nummer. Men begon nameliik met een der moei lijkste onderdelen de salto. Het brugturnen stond niet op hoog peil, het paardspringen met de jongens vormde een zeer vlot slot. De meisjesadspiranten werkten in het algemeen goed; het ene nummer was natuurlijk aantrekkelijker dan ,het andere en soms was de uitvoe ring der oefenstof niet alty'd vol doende. De lenigheidsocfeningen der meisjes B van 1214 jaar vertoon den behalve vele variaties een vlotte en pittige uitvoering, doch in de hoepeloefening ontbrak het noodza kelijke harmonische verband van muziek en oefenstof. Dat mej. Peute in Amersfoort door haar cursus van het vorig jaar school heeft gemaakt, bleek wel uit de baloefening door de adspirantdames uitgevoerd; dit was a la mej. Peute. De dames zijn het sterkste wapen van „Sint Hubertus". Een pittige, gevarieerde vrije oefening voor de pauze deed het beste verwachten en met de steeds genoemde lenigheids oefening der meisjes waren de oefe ning met één knots en die met twee knotsen de glanspunten van het op treden van „Sint Hubertus". De oefening met twee knotsen was vol komen op het temperament van de zuidelijke tangomuziek ingesteld en de vele en verrassende varia ties van het knotszwaaien waren, on danks het soms razend snelle tempo, een lust voor het oog. De oefening met één knots op muziekvan „La petite vals" deed er zeer weinig voor onder en werd even keurig uitgevoerd. Het inidividuele werk, dat een viertal dames liet zien, was eveneens van goed gehalte. Hel brugturnen der dames stond op be- veld. De partij Meesterv.d. Berg werd uitgesteld. Groep D: W. Klee—J. J. v/d Laan 10 reglementair: Groep F: G. van BlerkLuikel 01; Groep G: A. J. Mol—F. Prill 1—0, D. C. HeldermanJ. de Bontridder Vz T. van RaayG. Schrcuder 10; Groep H: A. KarskensT. van Wal- stijn afgebroken; D. M. Foeken G. van Buren afgebroken; Groep J: C. C. H. van DoornM. Nieuborg Sr. niet gespeeld, J. J. VisserS. Feersma Hoekstra 10. J. J. C. SchramT. D van Ramshorst 10; Groep K: C. WijnbergerE. J. Neervoort 01; J. van Schalkwijk B. Tapperman VzR. Zand bergenM. J. Mees 01Groep L: G. van DijkhuizenA. J. M. Jocker V»Groep M: H. van Raay Th. W. van Straten 10; H. C. van RaayJ. H Jans 01: D. J. Niis- s»enG. Hudig 10; Groep N: W. F. van PuttenG. van Beek 10; S. JansmaH. Veenendaal 10; Mo- nv BoumanP. van Roon 01 re glementair: Groep P: Dick Hollan derP, W. Jacobs Vz'i: J- Kui permevr. F. M. Hoogmoed Woh- lers 10. G C. van LingenJ. Na- barro 01 Groep Q: H. Kemcpe- neersmej. P. van Amorongen 10. mej. Fenny HeemskerkIr. Knop- pier 01. Jos. LemG. Brom 01. In de loop van de avond ver scheen de bondsvoorzitter van de Kon. Nederlandschc Schaakbond in „Monopole" om zich van de gang van zaken op de hoogte te stellen. Het bestuur van „Amersfoort" was ir. H. J. van Steenis bijzonder er kentelijk voor zijn belangstelling. Oud-hoofdbestuurslid „Ons Belang" overleden Aan de rijen der veteranen van de onderofficieren-vereniging „Ons Belang" is ontvallen de heer C. E. Schutijser. Deze voor Ons Belang onvergetelijke medewerker is 72 jaar geworden. Velen herinneren zich ongetwijfeld nog hoe de heer Schutijser op de bres stond voor het welzijn van zijn beroepsgenoten. In het eerste jaar van de Eerste We reldoorlog werd de overledene lid van het hoofdbestuur. Zijn werk als districtscommissaris was van grote betekenis voor de ontwikkeling van de vereniging, vooral op het gebied der t.b.c.-bestrijding was hij zeer actief en verwierf hij grote bekend heid. Velen zullen deze sociaal voe lende mens met eerbied gedenken In de Ansfriedeskerk is heden morgen een Requiemmis opgedra gen. De dienst werd geleid door de hoogeerwaarde pater Clementine, Provinciaal van de Capucijnen, met assistentie van een pater Capucijn en kap. Swart van de parochie. Na dien vond de ter aardebestelling plaats op de R.K. Begraafplaats aan de Utrechtseweg. Auto gestolen Een reiziger uit Eindhoven deed bij de politie aangifte, dat zijn Volkswagen, die hij had afgesloten, was gestolen van het autopark aan de Utrechtsestraat. Geschenk van Rotary-club is bijdrage tot een „edel doel" (Van een onzer verslaggevers) We hebben U eergister al verteld, dat de Stichting voor de Amersfoortse Jeugd dank zU een schenking van dc Rotaryclub Amersfoort de beschik king heeft gekregen over een fllmprojector. Gistermiddag is dit apparaat dat al enkele weken in gebruik is. officieel overgedragen. De leider van het jeugdhuis, de heer A. J. Menger vertelde aan de vele Rotarians, die bij de over dracht aanwezig waren, iets over het mooie en dankbare werk, dat daar aan het Plantsoen West wordt verricht onder de z.g. on grijpbare jeugd. Sinds September komen er op één avond in de week ook meisjes in het clubhuis. De voorzitter van de Rotaryclub Amersfoort, de heer G. van den Burg, die het projectieapparaat vervolgens officieel aan de Stich ting overdroeg, merkte op, dat het werk onder de Amersfoortse jeugd de doelstellingen van de Rotarv- club zeer dicht benadert. Er heer sen veel misvattingen over deze beweging; daarom wees de heer Van den Burg er met nadruk op, dat zy uitgaat van het dienst- ideaal: „Wat heeft de wereld en de samenleving aan mij?" De ge- meenschaps-zorg neemt daarbij een belangrijke plaats in. Spon taan besloten de leden ditmaal de inhoud van een collectebusje, dat tijdens de bijeenkomsten circu leert, voor de Stichting voor de Amersfoortse Jeugd te bestem men. „We prijzen ons gelukkig dit jaar zo'n goed doel gevonden te Advertentie (l. M.) VRIJDAG en ZATERDAG POPLIN OVERHEMDEN met 2 boorden en 2 paar af- knoopbare manchetten. Alle moderne tinten g Grijze KAMGAREN ROKKEN maten 42-50 9 75 TEA COSY van gebloemd plastic A ff rpet houten voetje Z* D NEST SCHALEN crème, 6 delig 2 95 VRIJDAG en ZATERDAG V ROOM t DREESMLW UTRECHTSESTRAAT AMERSFOORT hebben", aldus de heer Van den Burg, „en hopen te kunnen bijdra gen tot een edel doel". De vice-voorzitter van de Stich ting, de heer C. de Groot, aan vaardde het geschenk met grote blijdschap. Een filmapparaat kan belangrijk bijdragen tot binding van de jeugd, maar het gebaar van de Rotaryclub wordt dubbel gewaardeerd, omdat het de Stich ting een hart onder de riem heeft gestoken, aldus dc heer De Groot. Burgemeester H. Molendijk gaf bij de korte plechtigheid blijk van zijn belangstelling. Schaken Soesterkwartier was goed op dreef Met een viertal invallers, voor Klee, Luikel, Winia en v. Walstijn. bond „Soesterkwartier I" gisteren in Bussum de strijd aan tegen B.S.G. VII. Daarbij kwam nog dat onze stadgenoten slechts negen spelers ter beschikking hadden, aangezien een hunner verstek liet gaan. Niettemin slaagden -de scha kers van „over 't spoor" er in de ontmoeting met 6V43Vz te win nen. hetgeen een verdienstelijke prestatie is. Sieswerda. J. Vermeer en C. Schuurman wonnen aan de eerste borden, Van Nimwegen speelde remise, terwijl Franken en Paschedag Sr weer voor de volle winst zorgdroegen. Mertz deelde de winst evenals Lomans. De Gunst was niet opgekomen en ver loor dus reglementair, terwijl ten slotte Paschedag Jr de enige was die „echt" verloor. Amersfoort I speelde niet best Voor de eerste klasse kwam Utrecht 2 bij het eerste team van S.G. „Amersfoort" op bezoek. De gasten verschenen met een zeer sterk team en slaagden er in de stand voorlopig op 51 in eigen voordeel te brengen. De partijen van Offringa en De Vries staan o.i. voor de thuis club gewonnen, terwijl Uding re mise zal spelen en mr Fruin ver moedelijk gaat verliezen. Deze 4 partijen werden n.l. voor arbitra ge opgezonden. Uitstekend is het iesultaat van Tonnie Schuyt Jr., die als invaller voor Latour het enige winstpunt boekte. Ook de jonge Meester hield zich kranig tegen, drs De Haan doch verloor na arbitrage ter plaatse. Hij stond 2 pionnen achter. Mevrouw F. HeemskerkA. K. Reurslag 01; H. F. Jongman J. J. A. Mooy 01; H. Meester drs P. G. de Haan 01; L. J. de Vries—G. L. de Brie afgebroken; ds C. J. van RoyenF. H. J. Dieperink 01; mr H. M. Fruin J. van Hol, afgebroken; J. Bijl J. H. v. d. Kamer 0—1; J. A. Uding Jr.C. W. de Jong afge broken; T. Schuyt Jr.C. A. de Gunst 10; dr O. J. Offringa M. J. Schuyt afgebroken. Amersfoort speelde aan de on even borden met zwart. Diefstal uit fabriek Door de politie is aangehouden de 35-jarige Amersfoorter De G., ver dacht van diefstal of verduistering van alcohol uit een fabriek. Ook de 46-jarige R. werd ingesloten ver dacht van heling. Klop opzij om te zien wat daar buiten in het donker van de avond aan de hand is. Dan klinkt plotseling een lied op ,,iommelpotterij. rommelpotterij, geel me 'n centje, dan ga ik voorbij". Daar blijft geen nurks on bewogen door. Je lacht te gen de potsierlijke aange klede kinderen, je tast in je beurs en geeft een cent je, misschien wel meer. Rommelpotterij. ja, dat roept herinneringen op aan eigen jeugd. Ook toen trok de jeugd er op uit om de Ga nu voorbij, maar kom volgend jaar alsjeblieft te rug. Zilvervloot Er lopen de laatste dagen maar weinig scheepjes van de zilvervloot binnen. Ge lukkig maar, want de ha venmeester mag ook wel-es uitblazen. Onder dat uit blazen door meldt hij, dat op de monsterrol ditmaal voorkomen: Jack. Tiny en Sientje Wery, Hoogstraat 22 en Peter van Bijm, Pun- rommelpot te roeren. Ge- tenburgerlaan 77. Zij brach- Rommelpot AZAT doe je als er hard wv op de deur wordt ge bonsd en lachende kinder stemmen tot de besloten heid. van de huiskamer doordringen? Je staat snel op, schuift de gordijnen ken. lukkig. dat deze waarde volle dingen in het volks leven, weer aan de opper vlakte komen. Juist aan die ontmoetingen met de zonkant van het leven heb ben wij in deze sombere tijd zo'n intense behoefte. Toe maar jongens, rom- ten zilverpapier en capsu les aan. Onze wakkere scheeps jongen meldt uit 't Kraai ennest, dat er weer scheep jes van de zilvervloot zicht zijn. Hij zingt uit volle borst „Heb je wel gehoord van de zilver- Lectuur Mogen wij u nog even vermoeien met onze actie „Lectuur". Weet u, er is r>og steeds behoefte aan goede lectuur voor de mi litairen. En nu we toch be zig zijn om wat tijdschrif ten en boeken voor de zie ken in te zamelen, willen wij dat gelijk doen voor de zieken, die ook in de ove rige ziekenhuizen in Amers foort verblijf moeten hou den. Ook daar snakt men naar goede lectuur om de tijd te passeren. Helpt u mee? O en O eren aan 't Stads ven ster. Tel 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf nor. melpot maar aan, laat je vloot." Zo'n knaap, wie zou lied en je lach maar klin- daarvan in Amersfoort nog niets gehoord hebben? „Ontwikkeling en Ont spanning", de personeels- in vereniging van Amersfoorts gemeentepersoneel, is aan een ontspanningsavond toe. De onderafdeling „Ons eigen toneel" is druk met de voorbereiding geweest. Deze groep brengt namelijk Zaterdagavond in het KAB gebouw een vrolijk spel in drie bedrijven voor het voetlicht. „Mijn vrouw ver langt salaris" is de titel van dit spel, dat uiteraard wel de lachspieren in be weging zal brengen. Carnaval De Prins uit 't land van de Zotheid komt Zaterdag avond in Paviljoen Berg- hotel op bezoek by KAD. Wat zou een carnaval zon der costuums zijn? En dus zal 't daar in het paviljoen wel een bonte mengeling van kleuren zijn, een bonte menigte van mensen, die de Prins van de Zotheid maar al te graag willen dienen. Dat wordt groot feest, KAD'ers. Poort naar Doetinehem De „Vergulde Wagen"-speler Poort, die vorige week kampioen van de derde klasse van het dis trict „Eemland" werd, gaat 8 en 9 Maart in Doetinehem spelen voor het Gewestelijk kampioenschap. De biljarters, die aan dit twee daags tournooi deelnemen, zijn de navolgenden: J. Goossens. Zwolle 3.41; E. Hoff man. Nd. Veluwe 3 21. P. van Kam pen. Apeldoorn 3.13; E. Poort, Amersfoort 3.05, J. Levink, En schede 3.00. A. Peters. Nijmegen 2.92, A. Akeno, Arnhem 2.86, H. Stevens, Deventer 2 "0. Geen vuil in bossen De commissaris van politie ver zoekt, vooral nu het voorjaar na dert. geen huisvuil in de bossen te deponeren. Wanneer dit wordt geconstateerd zal streng worden op getreden. ZWIJNTJESJACHT Op de Kortegracht werd een fiets, die ongesloten voor een perceel stond, door een onbekende meege nomen. Noteert U even CITY THEATER- Burcht der Haat. 14 jr. Zondag 2. 4.15. 6 45 en 9 uur. Overige dagen: 6 45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER: van Vrijdag t/m Maandag: „Ik zoek het gevaar' 18 jr. Van Dinsdag t/m Donder dag: „Voorwaardelijk"». 18 jaar. Zondag: 2. 4 15. 6 45 en 9 uur. Ove rige dagen: 2 30. 6.45 en 9 uur GRAND THEATRE: Vrijdag. Zaterdag en Zondag: „Dedée. de havenmeid'' (18 jaar). Zondag - 2, 4.15. 6.45 en 9 u. Vrijdag en Zaterdag- 2 30. 6.45 en 9u. Maandag-, Dinsdag-, Woensdag- en Donderdagavond, aanvang: 8 uur. René Sleeswljks Snip en Snap Revue. ..Extra Editie". In de matlné'i (2.30 u.): ..Louise-Lotte". Elke leeft. CITY THEATER: t/m Zondag 24 Febr.: „Daar zul je voor boeten" (18 Jr) Zondag: 2. 4.15. 6 45 en 9 uur. Ov. dagen2.30. 6 45 en 9 uur. Maandag (25 Febr.) t/m Donderdag (28 Febr.): „Dedée. de havenmeid' (18 jaar). Dagelijks. 2.30. 6 45 en 9 u. REMBRANDT THEATER- Vrijdag t/m Maandag: „Het duistere verleden" (18 jr). Dinsdag t/m Donderdag „Zo begint het Leven" (18 Jr). Zondag: 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30. 6 45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK Van Vrij dag t/m Maandag- ..Tokio Joe" (14 jaar). Van Dinsdag t/m Donderdag ..Born Yesterday" (18 jr). Vrijd. 8 u. Zat. 2.30. 6.45 en 9 u. Zondag. 2. 4 15, 6.15 9 u Ov dagen 2.30 en 8 uur. 21 FEBRUARI. Donderdag. Amersf Gymnas. Ver. LEA: toneelavond Amicitia'. 20 uur. 21 FEBRUARI, Donderdag. Amersf. Gemeensch.. sectie Toneel; toneel cursus. AG-huis 20 uur. 21 FEBRUARI (Donderdag). Gezel schap Cor Ruys: .In Londen staat een huis" Grand Theatre. 20 uur. 21 FEBRUARI (Donderdag). Socialis tische Unie; bespreking De derde weg" door ir P. Schut en D. Noorde- wier. De Wapenroem. 20 uur. 21 FEBRUARI I Donderdag i Oud- heidkundige Ver. „Flehite": jaarver, gaderlng. Gebouw v.m. R.K. Spaar bank. 20 uur. 22 FEBRUARI: Vrijdag. Oranjever eniging Amersfoort: jaarvergadering Wapenroem, 20.00 uur. 22 FEBRUARI. Vrijdag St. Ansfri- dusschool: ouderavond. AG-huls 20 uur 22 FEBRUARI Vrijdag. Reisbureau Lissone-Lindemanvoorlichtings avond over emigratie. Amicitia. 20 uur. 22 FEBRUARI. Vrijdag. Regiment Geneeskundige Troepen- beëdiglns van officieren Juliana van Stolberg kazerne. Leusderweg. 10.30 uur. 23 FEBRUARI. Zaterdag Kinderope rettekoor „De Nachtegaaltjes" operette Prinses Rozelljn. mm.v. Rivierenwijkorkest „Selecta". Club- gebouw Noordewlerweg. 20 uur 23 FEBRUARI Zaterdag. Brabantse Club: carnavalsviering. Hotel Nieuw Amsvorde 20 uur. 23 FEBRUARI. Zaterdag. Huygen en Wessel: feestavond. Amicitia. 20 uur. 23 FEBRUARI Zaterdag. KathoHe ke Sportcentralc: dansavond Markthal. 20 uur. 23 FEBRUARI. Zaterdag. K.A.D. carnavalsavond. Paviljoen Berghotel. 23 FEBRUARI. Zaterdag. „Ontwikke- ling en Ontspanning": „Ons Eigen Toneel" speelt „Mijn vrouw verlangt salaris" K A B.-gebouw. 19 30 uur. 24 FEBRUARI (Zondag). Humanis tisch Verbond: H. de Waard over „Veranderend Wereldbeeld". Muziek school Regentesselaan, 10.30 uur. 25 FEBRUARI. Maandag. Inst. v, Volksontwikkeling: dr. A. F. M. Reynders over „De wording van het Nederlandse landschap". Met licht beelden. Gebouw v. Vrijz. Herw, 20 uur. 25 FEBRUARI. Maandag Genoot-- sehap Nederland-Frankrijk: Guy d« Lavaur over „500 hcures dans Pa- dirac". Met film en lichtbeelden Hotel Monopole. 20 uur 26 FEBRUARI t/m 1 MAART In de Markthal: Meubelbeurs van de ge-" zamenlijke Amersfoortse woning Inrichters Geopend Dinsdag 19.00— 22 30; Woensdag t/m Zaterdag 14 00— 17.00 en 19.00—22.30 uur. 26 FEBRUARI. Dinsdag. Volksuni versiteit: prof. dr G. Stuiveling over „moderne poëzie". Openbare Lees-" zaal. 20 00 uur. 26 FEBRUARI. Dinsdag. Amersfoort se Gemeenschap: Nederlands Volks toneel met „De wereld heeft geen wachtkamer". Amicitia. 20.00 uur. 26 FEBRUARI. Dinsdag Amersf. Kring: dr LIevegoed over .psycho logie van het gevocj van zekerheid" Monopole. 20.00 uur 26 FEBRUARI. Dinsdag. Opening Meubelbeurs. Markthal. 15 00 uur. AVONDDIENST APOTHEKEN V. d. Bovenkamp. Utrechtsestraat 45 a. tel. 3358: Vermeer Apotheek. Vermeer straat 124. tel. 5335. Agenda van Utrecht STADSSCHOUWBURG 21 Februari (Donderdag). 8 uur: Ne. derlandse Comedie: Cocktail Party. 22 Februari (Vrijdag). 8 u. Utrechtse Vrouwelijk Studenten Vereniging „La sauvage". 23 Februari (Zaterdag) 8 uur: Co- media met „Bobbeltje". Agenda Amsterdam TONEEL 22 Februari (Vrijdag). Stadsschouw* burg. 8.15 uur: Cabaret Wim Sonne* veld. Openingsavond van de Boeken, week 1952. MUZIEK 21 Februari (Donderdag). S'ads* schouwburg. 7 30 uur: Nicolai Malko dirigeert de Nederlandsche Opera In Wagners „Lohengrin". Concert gebouw. 8 15 uur. Abonnementscon cert (zie 20 Febr.), Dl

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2