VIMschtmiï Bachs lohannes-passion wordt steeds meer gewaardeerd modernes Stand Amersfoortse teams in SGSB-competitie Angstwekkende groei van Belgische werkloosheid Winstkansen voor YVOG en Yeense Boys Kenmerkende verschillen met de Malthaeiis-passion r vJ 2 vergezelt Koninklijk paar Zelfs een agent kan niet alles Eleetricien gedood bij ontploffing; twee gewonden Duitse officieren worden niet in VS opgeleid want ik heb net ontdekt, hoeveel grondiger VIM afneemt! en kèsn niet krassen F „HOU-OVER" 5.95 Vrijdag 22 Februari 1952 Gebleekt graslinnen voor 2 persoons lakens, 180 cm breed, voor de ver rassende prijs van per meter De verkoop duurt slechts 8 dagen. Een voordelige fabriekspartij Zware halflinnen theedoeken waar U jarenlang plezier van hebt. 30% beneden de 1 normale prijs. .07 x 67. gezoomd en gelust, sterk ab sorberend, per stuk UTRECHT Samen met de GALERIES naar PRIJZEN die U betalen kunt Interlock jongensblouse met ritssluiting, in 5 leuke frisse voorjaarssoepen kraag, manchetten en band in effen contraste rende kleur voor 2 jaar t Gasstel één bruine koek.... en hoe ik ook boende, niets hielp. Toen nam ik Viml En wat zag ik? In 'n wip was het gasstel weer blinkend. Er gaat toch niets boven échte, schuimende Vim. Even „klassiek" maar minder lyrisch Twee honderd en dertig jaren ge leden schreef Joliann Sebastian Bach een uitvoerige passiemuziek naar het gegeven van de evangelisi Johannes. Het werk was bedoeld voor de Lutherse eredienst in de Thomaskerk te Leipzig en kwam dan ook aldaar tot uitvoering op 26 Maart 1723, zij het dan niet in du gedaante, waarin wij het kennen Nog verschillende malen weerkionk Bach's scnepping in de rhomaskerk, afwisselend met de in 1729 voor h«»i eerst uitgevoerde Maithaeus passie Feitelijk dateert van af dit laatste jaar de overvleugehng van de Jo hannes-passion door de Matlliaeus- passion. Honderd jaar na het onl staan ving deze passie met de be roemde première door de Berlinei Singakademie o.i.v. b'elix Men delssohn de grote vlucht aan. H :i was het monumentale in deze schep ping, de barokke gevoelsuitleving. dat de vorige eeuwse „Romantische" mens boeide, minder Je ongeloiu lijke, verstandelijke ordening, wel ke aan deze uiting ten grondsk-g lag. Dit grootse, lyrische, niet d? ordening, mist de Johannes-passie Alleen die Romantici, die zich voor de traditionele muzikale vor men interesseerden, dus aegenend'e juist in het vasthouden aan Bach's constructies en Beethoven's drama tiek het behoud van de culturele waarden zagen, vermochten de Jo hannes passie objectief te tax.ven Zij zochten niet het romantisch aspect, of althans met enkel r.a'., maar het „klassieke" erin. En dat vertonen beide passies in "uloke mate. Het kan ons dan ook met verwonderen, dat Mendelssohn's vriend, de tegen het eind van zijn leven zo aartsconservatieve Robert Schumann, rond 1850 naast de Mat- thaeus-passic, de Johannes-passie ten Hohe Messe) met zijn Dusseldorls koor in studie nam. Maar deze en kele bijdragen konden zolang de Romantiek biocide, de achlerstana niet verkleinen. Bezetting De Johannespassie werd gecom poneerd voor vierstemmig koor, i fluiten, 2 hobo's, fagot en strijkor kerst. De Matthaeuspassie verlangt weliswaar geen soortelijk uitgebrei der bezetting, maar wel d u b b e koor en -orkest. Ook een zo belang rijk solistisch aandeel der blazers als in de Montbreekt in de J. De Christuspartij wordt niet, zoals in de M. door strijkers begeleid. De grote „uiterlijke" glans van de M. mist de J. reeds ora deze rede nen. Daartegenover zijn de drama tische tegenstellingen in de J. veel groter, hoewel het aantal dramatis personae geringer is. In onze dagen is de mens daar weer gevoeliger voor dan de 19e eeuwse stemmings mens. Men speurt het reeds in de bijbel tekst, waartoe men slechts de door Bach benutte hoofdstukken Joh. IS en 19 behoeft te vergelijken met Matthaeus 26 en 27. Men hoort het in de grote contrasten der toonsoor ten en de soms snelle, onvermoede overgangen ertussen. Opvallend is. dat de grondkleur der in de J. ge bruikte harmonieën door iedereen als somberder en donker der dan die der M. worden aange voeld. De droefheid aan het slot van beide werken is echter van ge lijke aard en in beide gekarakteri seerd door de toonaard c klein. (Het hier bedoelde slotkoor van du J. is niet het oorspronkelijke Het werd later ingevoegd, ter vervan. ging van het eerste product, dat naar een cantate (nr. 23) verhuisde.) Eigen tekstdichter Veelzeggend is. dat aangenomen wordt, dat Bach de teksten van de meer lyrische inlassingen in de bij beltekst. n.l. die van de aria's, zelf samenstelde en dus niet zoals hij in de M. deed de niet zeer hoogstaan de, ietwat sentimentele ontboeze mingen van Picander of Brockes benutte. Hicrm mag men een aan wijzing zien, dat Bach de karakte ristiek van Johannes" bijbelwoord (hier en daar aangevuld met ecu nadere beschrijving, welke aan Mat. thaeus ontleend werd!) niet wilde verzwakken door andersgeaardu poëzie. Dit draagt er zeker toe bij dat de concentratie in de J. zo mo gelijk alsnog groter dan in de M. ondervonden wordt. De totale leng te van het opus is trouwens korte» dan die van de M. Zoals men weet neemt, naast de bijbelse personen en de in aria's commentaar op hel gebeuren leverenden, ook de Chris telijke gemeente deel aan het ge heel en wel in Koralen. De 14 ko xalen uit de J. doen noch wat de melodische waarde, (een prachtige oud-middeleeuwse melodie, voorts koralen van Isaac, Vulpius, Scntin e.a noch wat de harmonisatie be- Ter gelegenheid van de op 6 Maart te geven uitvoering van de Johannes-passion van J. S. Bach onderwerpt onze muziek medewerker HENK STAM dit werk in nevenstaand artikel aan een vergelijking met Bachs Matthaeiis-passion. De uitvoe ring van de Johannes-passion wordt op 6 Maart gegeven door de Toonkunst-oratoriumvereni ging en dc Orkestvereniging Amersfoort. Deze uitvoering komt in de plaats voor die van de Matthaeus-passion. welke de vorige jaren werd gegeven. treft onder voor die uit de M Twee ervan „Herzliebster Jesu" en .O welt" treft men ook in de M. aan. de bewerking en de toonaard is echter geheel anders, eveneens aan gepast aan de gewijzigde omstan digheden. In één opzicht is de Johannes, passie de meerdere (let wel. kwan titatief. niet kwalitatief) van de Met. thaeuspassie. De Turbae (koren van de in het bijbelverhaal sprekenuu menigte) zijn in groter verband uit gewerkt en vragen naar verhouding veel meer van onze aandacht dan bij de M. het geval is. Groeiende waardering Uitvoeringen van Bach's Johan nespassie zijn heden ten dage geen schaarse gebeurtenissen meer. i r werd reeds op gewezen, dat de in stelling van onze tijd meer ruimte voor waardering voor dit van de M za onderscheiden genre openlaat Overal, waar de M. tot klinken -in bracht wordt, krijgt de J. een buna meen hebben is, dat zij niet meer plaats vinden in het kader der Lu- therse eredienst, maar in concert - verband, (ook al vindt zij plaats in uen kerkgebouw). Zo toont dc wijz- van uitvoeringen ons het beeld va:> onze geseculariseerde Christelijke moraal. Maar te midden van deze secularisering worden jaarlijks mil Locnen mensen door bedei passie; in contact gebracht met letter en geest van het Evangelie. Dc M. en j te samen vervolledigen het beeld, dat zij zich van hel lijdensverhaal vormen. M. en J. passie tezamen completeren tevens hun voorstel l.ng van de componist Bach. HENK STAM. Bij liet ingaan van de laatste ronde van de Slichts Gooise schaakcompetitie blijkt dat de tientallen van de plaatselijke clubs het dit seizoen er niet zo best hebben afgebracht. Geen enkel team zal volgende maand de kam- pioensvlag kunnen uitsteken, hoe wel enkele ploegen aan het begin van de competitie het beste deden verwachten. Het verlies van Amersfoort 1 tegen Utrecht 2 bv. doet alle hoop in rook opgaan. U.C.S. voer er wel bij en zal thans vrij zeker in de eerste klasse kampioen wor den. Opvallend is de bescheiden plaats welke een eertijds gevaar lijk concurrent van Amersfoort, n.l. schaakclub Gorcum, thans in neemt. In de 2e klasse A gaat Baarn 2 thans fier aan de kop. Met 10 punten uit 5 wedstrijden kan dit kraninge tiental de bovenste plaats - vrijwel niet meer ontgaan. Ons reeds gelijke kans de mensheid van j Genoegen bezet de vierde plaats I een anders gerichte, maar geliik- met 5 uit 5. Amersfoort 2 doet 'vaardige kracht te overtuigen. War j wel heel slecht. Ditmaal zal men uitvoeringen van beide werken ge de degradatiedans wel niet ont- Met sneltreinvaart door studie De 19-jarige student uit Schoonhoven, K. van Ipenburg, die Maandag voor het candi- daatsexamen chemie van de wis- en natuurkundige faculteit te Utrecht geslaagd is, kreeg daar bij een compliment voor zijn zeer vlotte studie. Op 12-jarige leef tijd verliet hij de lagere school, behaalde na twee jaar het Mulo diploma B, stapte oyer in de vierde klas van de 5-jarige HBS, die hij na twee jaar met een fraaie puntenlijst voor het eind diploma B verliet. Wederom twee jaar later, slaagde hij in onge veer de helft van de daarvoor staan de tijd, voor het candidaats- examen. De heer Van Ipenburg, die benoemd is tot assistent van prof dr ir Smittenberg, hoog leraar-directeur van het labora torium voor analytische schei kunde aan de Rijksuniversiteit in Utrecht, gaat zich thans be kwamen voor het doctoraal examen. Katoenweverijen leggen werk stil bij gebrek aan orders (Van onze correspondent) BRUSSEL. Hoe gevaarlijk de Belgische economische bedrijvigheid wordt ontwricht, blijkt wel uit de aankondiging, dat alle katoenweverijen bü gebrek aan orders gedurende de eerste weck van Maart het werk zullen stilleggen. Tengevolge van de consumptiebeperking in de andere Europese landen rekent men voor 1952 op een vermindering van de uitvoer van ka toenen weefsels met 40 procent. springen. Amersfoort 2 achten we echter sterk genoeg om a kampioenen van de 3e kl. zich van het lijf le houden. In de 3e klasse B neemt Amersfoort 3 een bescheiden po sitie in. En Passant (Spakenburg) woidt voor de rode lantaarn he; j kind van dc rekening. In de 3e klasse C was bet dc- buut van Amersfoort 4 niet slecht. Jamnier dat onze stadgenoten tc- gen Ons Genoegen (Utrecht) twee strafpunten opliepen wegens met opkomen. Naderhand werd echter van dc O.G.-ers gewonnen zodait Amersfoort 4 weer twee punten heeft. Hoewel Bilthoven mui 2 punten heeft (ook wegens straf punten) is het veiliger een paar punten meer te bezitten. In de 4e klasse B wordt Jveren Toren (Hilversum) vrij zeker i kampioen en nemen Soest 2 en 1 Baarn 3 respectievelijk de vierde en vijfde plaats in met 4 uit 4 en 4 uit 5. Soesteikwartier staat op de tweede plaats in 4 C met S punten uit 5 wedstrijden terwijl de spanning in dc 4e klasse D wel bijzonder groot is. Het gaat hier tussen „Nijkerk" en Onder Ons, het thans vrij sterke term van „Zon en Schild". Beide teams hebben momenteel 8 punten uit 4 wedstrijden. Toch vermoeden we dat „Nijkerk" aan het langste eind zal trekken. Dit team is n.l. voor het eerst in S.G.S. verband ingedeeld komende uit de le klas- se(!) van de Oostelijke schaak bond. Ook de 3e klasse zal .Nij kerk" wel zonder moeite doorlo pen. In deze klasse is de verdere volgorde: Leusden, Polynorm, Amersfoort 5, Ons Genoegen 2 en als rode lantaarndrager Snester- kwartier 2. Op deze foto, die omstreeks 1929 gemaakt is tijdens boogschutlessen op de MacJann et school in St Cloud, Frankrijk, komt een jongen voor (tweede van links), voorbe stemd om de huidige Hertog van Edinburgh te ivorden, de echtge noot van de nieuwe Koningin Eli zabeth van Engeland. V.l.n.r.: Jac ques de Bourbon, Prins Philip. Teddy Culbert, Martha Robertson en Prinses Anne van Bourbon- Parme (nu ie echtgenote van ex- koning Michael van Roemenië)De prins heeft dc school bezocht van zijn achtste tot zijn elfde jaar. VOETBALVOORBESCHOUWING Flink programma voor competitie van Zaterdagclubs (Van onze sportcorrespondent) Het zit er nu wel in. dat het door winterweer onderbroken competitie- seizoen hervat zal worden. Eindelijk, want vele clubs zullen door deze gedwongen rust wel iets uit het gewone doen zijn. Het programma in 1 A voor Zondag is: FAK—Socsterbcrg. U'ü geloven niet dat dc vliegdorp, mensen in staat zullen zijn FAK op eigen terrein een puntje af te snoepen. Dit zal in geen geval mogen ook, al wil FAK met de laatste wedstrijden in zicht de twee punten achterstand volkomen uitbuiten. Posthoorn zal De Merino's stevig tegen de dijk drukken en op het juiste moment toeslaan. Cobu Boys— GVVV is de belangrijkste ontmoe ting in 2B. Hier kan het wel eens Deze gang van zaken kenschetst een economische situatie, waarbij de zware industrie volop floreert, de export ondanks alle beperken de maatregelen globaal op peil blijft, terwijl in de sector der ver- bruiksgoederen de werkloosheid angstwekkend toeneemt, waardoor het totale werklozencijfer op 320.000 staat. Dit laatste betekent, dat 9 procent van de tot arbeid bekwame bevolking door totale of gedeelte lijke werkloosheid is getroffen. Begrijpelijkerwijs vraagt men zich met zorg af, welke invloed de nieuwste Franse maatregelen tot inkrimping van de import nu weer voor België zullen hebben Nu daar ook de liberalisatie is afge schaft, verwacht men. dat de Bel gische uitvoer naar Frankrijk met 50 procent zal afnemen, hetgeen dan alweer de consumptieve sector zal treffen. De regering heeft nu toegezegd de werkloosheidsbestrijding te gaan „plannen", een aankondiging die al zo vaak is gedaan, dat ze nergens grote verwachtingen wekt. Tot de eerste maatregelen behoort het uittrekken van oen speciaal crediet van 50 millioen frs. voor grondwer ken. Verder zal van de. door de fabrikanten zo fel bestreden, belas ting op de conjunctuurswinsten vrijstelling worden verleend, in dien tot nuttige investeringen wordt overgegaan, die de werkloosheid doen verminderen Ook wordt een bedrag van 500 millioen frs. ter beschikking gesteld van de Natio nale Maatschappij voor Crediet aan de Nijverheid, waarmee tegen een Reis naar V.S. Gevolg v an acht (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. Naar wij verne men zullen Koningin Juliana en Prins Bernhard tijdens hun offi cieel bezoek aan de Verenigde Sta ten worden vergezeld door een ge volg van acht personen, die allen mee zullen reizen in het vliegtuig, dat de koninklijke bezoekers naar de Verenigde Staten zal vliegen. In dit gezelschap bevinden zich in de eerste plaats de minister van Buitenlandse Zaken, mr D. U. Stikker en zijn echtgenote. Voorts zullen zich in het gevolg bevinden de tot dame du palais benoemde echtgenote van de Nederlandse ambassadeur in Parijs, mevrouw baronesse van Boetzelaer, de hof dame jonkvrouwe C. E. B. Róell, de particulier secretaris van H.M., W. J. Baron van Heeekeren van Molecaten, de particulier secreta ris van Z.K.H., dr F. A. de Graaff, de adjudant van H.M., kapt. lt. ter zee C. W. Th. baron van Boetze laer en buitengewoon gezant in Tsjechoslowakije, die Prins Bern- hard reeds heeft vergezeld op diens Zuid-Amerikaanse reizen. Jongetje liep tegen auto (Van onze correspondent) DELFT. De bijna tienjarige H. C. van Dorp is Woensdagmiddag op de Nieuwe Rijksweg tegen een auto gelopen en aan de gevolgen overleden. lage rente van 3 Va procent de aan koop van kapitaalsgoederen hoofd zakelijk inde E.B.U.-landen zal worden gefinancierd. Een deel van dit bedrag zal ter modernisering van de mijnen dienen. Verder zal in elk geval aan de exportfinanciering via de schatkist België heeft in de Europese Be- talingsïinie thans 20 millioen frs. aan credieten uitstaan! een ein de moeten komen, te meer daar de werkloosheidslasten voor de staat nu tweemaal zoveel bedragen als in de begroting was voorzien en ook de bewapeningslasten alweer zullen toenemen. Zorgen te over dus voor de bejaarde bankier Jans sen. die als minister van Financiën telkens zo luid de verdiensten der monetaire orthodoxie bezingt, dat men in arbeiderskringen meer en meer vreest op de helling der klas sieke deflatiepolitiek te geraken. De heer O. Rooke ter aarde besteld Door een haag van zangers en zangeressen, leden van koren die hij steeds met zoveel toewijding heeft geleid, is Otto Rooke vanmor gen op Rusthof te Amersfoort naar zijn laatste rustplaats gebracht. In de aula van de begraafplaats was zeer veel belangstelling voor de indrukwekkende plechtigheid, die daar werd gehouden. T - drie koren, die hier met om floerste vaandels aanwezig waren, waren „Soli Deo Gloria" uit Amers foort, „Kunst Veredelt" uit Leusden en het „Puttens Mannenkoor". Nadat de kist met het stoffelijk overschot van de dirigent was bin nengedragen, terwijl op het orgel psalm 121 werd gespeeld, zong Put tens Mannenkoor „Eche". Het woord werd o.m. gevoerd door de voorzitter van ..Soli Deo Gloria", de heer G. van de Kraats. door de voorzitter van Puttens Man nenkoor en de heer G. J. van Lam- balgon, voorzitter van „Kunst Ver edelt". „Soli" en „Kunst Ver edelt" zongen gezamenlijk „Blijf bij mij. Heer". Ook ds Braakman sprak een kort woord. Daarna werd de baar naar het graf gedragen, ter wijl het orgel gezang 217 speelde. Tot slot van de plechtigheid bad ds Braakman aan de groeve het Onze Vader. Kippendieven stroopten de omgeving af De Rijkspolitie te Leusden heeft twee mannen gearresteerd die zich schuldig hebben gemaakt aan een groot aantal kippendiefstallen. Ze stroopten de dorpen af in een zeer grote kring om de stad Utrecht en bezochten o.a. Leusden, Hoevelaken en Woudenberg. Een uitgebreid onderzoek wordt inge steld. Statistiek over ongevallen (Van onze correspondent) NAARDEN. Uit een door de Vereniging voor Veilig Verkeer uitgegeven statistiek blijkt, dat op de twaalf kilometer rijksweg Am sterdamAmersfoort onder de ge meenten, Naarden, Huizen en La ren. in 1951 niet minder dan 115 verkeersongevallen gebeurden (in 1950 101), waarvan 5 met dodelij ke afloop (in 1950: 2), en 47 ge wonden (in 1950: 36). NEWARK, (New Jersey) Een hoger gerechtshof heeft Dinsdag vastgesteld dat iedere politie agent elke dag recht heeft op een periode vrij-af. Daarmee kreeg Harry Hubbs zijn baantje terug als politie-agent van Jamestown. Hubbs was geschorst toen hij weigerde nachtdienst te gaan doen zoals de gemeenteraad hem had opgedragen. Hij is de enige be taalde agent van de stad en hc-ft 18 jaar dienst achter de rug. De nachtdienst vond hij echter te zwaar. Hij zei dat hij niet de hele nacht in dienst kon zijn en dan 's morgens weer kon beginnen met de telefoontjes voor de am bulancedienst aan te nemen, klerk van kantonrechter kon zijn, de brandweerwagen kon besturen, biljetten voor besmettelijke ziekte kon aanplakken, met begrafenis sen kon meelopen, de straatver lichting kon herstellen en de ge vangenen hun eten kon brengen. Hiermee was het Hof het eens en herstelde Hubbs in functie. Zonder nachtdienst. BDC zal evenwel ook geen kans zien PVC de „das om te doen" zo dat de spanning in de kopgroep iedere keer meer toeneemt. Ook hel Harderwijkse VVOG kan tot winst komen waarvan op eigen terrein de Stormvogels dan het slachtoffer worden. Aangezien de laatste weken niet is gespeeld in de Zondagsafde lingen en in de ranglijst geen ver andering is gekomen geven wij dit maal geen standen. In de afdeling 2C gaat veel be langstelling uit naar de strijd tus sen Vecnsche Boys en Scherpenzeel. De thuisclub is in dit geval lang niet kansloos zodat de kans om het lantaarntje niet alleen meer te dra gen aangepakt moet worden. KVVA krijgt het zeer zwaar bij Voor waarts te vei duren. Zowel Wijk als NSC sneuvelden hier zodat wij de Aniersfoorters eveneens weinig kans geven. Kieviten krijgt de kans te gen Woudenberg en zal dit weten te benutten ook. Toch is hier alles mogelijk. DVSA krijgt Renswoudc op bezoek. Dc bezoekers hebben hier een goede kans iets verder uit de gevaarlijke zone weg te komen. Zij moeten zeker tot een gelijk spel in staat geacht worden. In 3A zal VVZA de opmars van Austerlitz niet weten te stuiten al zal de leider alles op alles moeten zetten. Limvio ontvangt en wint van Hooglanderveen, dat dit jaar verras send goed uit de hoek komt kijken. Hamersveld tegen SVMM is de strijd van gelijke kansen. Achterveld kan het terreinvoordeel tegen RKVUV uitbuiten en winnen. Ook Zaterdag staat een flink pro gramma te wachten. In IA behoudt Bloemenkwartier de leiding door TOV er van langs te geven. Of VVOG in Eemnes bij de club van dez.e naam tot winst zal komen valt nog te bezien. Wij geven de thuis club de beste kans. CJVV zal ook nu weer verliezen. Matjan zal na melijk de uitwedstrijd tot winst brengen. NVV zal OMS niet veel kans geven want daarvoor is de ploeg uit Veenendaal te veel mans. Sparta speelt thuis tegen Altius en heeft revancheplannen, die nog wel eens verwezenlijkt kon den worden. In 2B zal NOAC het vuur na aan de schenen worden gelegd doorBar- neveld. In ieder geval hebben de Amersfoorters de winst nog lang niet behaald. SNA heeft een gerin ge kans tegen.de Triangel Boys. De op een gelijk spel uitlopen. In 3A wint SOVA bij Stroe en Wit Rood van VVMV. 3C laat Be- verwijkse Boys de uitwedstrijden te gen Rhenen winnen. De Valleivogels zullen hard moeten werken om het tot winst te brengen tegen Voor waarts. Of het hen gelukken zal valt te bezien. ROTTERDAM Door een ont ploffing in de fabriek van machine rieën en electiische installaties van Van Rietschoten en Houwens aan de West-Zeedijk, is de 33-jarige eleetri cien L. C. Stuyts gedood. De 33- jarige L. de Jong en de 18-jarige D. Stuy werden vrij ernstig gewond. De ontploffing had plaats in de af deling waar accu's worden geladen. Naar de oorzaak wordt een onder zoek ingesteld. Een begin van brand werd door de fabrieksbrandweer snel geblust. WASHINGTON. De Amerika nen zijn niet van plan West-Duitse officieren op te leiden in de V.S maar een dergelijke opleiding zal misschien wel worden gegeven door het Amerikaanse militaire opper bevel in Europa. Aldus een woord voerder van het Amerikaanse mi nisterie van Defensie. Hij voegde er aan toe. dat geen besluit ten aanzien van de opleiding van West-Duitse militaire kaders zal worden genomen, voordat er een Europees leger, waarin Duitse eenheden zijn opgenomen, is ge vormd. NIEUWE AANBIEDINGEN een vreugde Voor de liuisvrouw stijging per maat 20 ct. Pullovers en vestjes zuiver wollen angora, met korte mouw, wit met borduurwerk, voor de leeftijd van l éri 2 jaar DAGEN De nieuwe SNIP en S N A P-REVUE „EXTRA EDITIE" zal Amersfoort stormenderhand veroveren! GRAND-THEATRE DE PLAATSBESPREKING BEGINT: MAANDAG A S. 10 UUR. SLECHTS 4 in Van MAANDAG 25 t.m. DONDERDAG 28 FEBRUARI

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 4