STADSVENSTER Attractief programma yoor koninginnedag Afscheidslied voor Otto Rooke 2 Oranjevereniging heeft grote plannen A. Qresselaerts Zangers droegen geliefde dirigent ten grave DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB E= Zaterdag 23 Februari 1952 (Van een onzer verslaggevers) De Oranjevereniging Amersfoort zal ook dit jaar op Koninginnedag (30 April) verscheidene feestelijkheden organiseren. Voorzitter L. A. A. van Hamersveld deed hierover mededelingen op de Jaarvergadering, die gister avond in „De Wapenroem" werd gehouden. Ook nu zal op de vooravond (29 April) een kinderlampionoptocht worden gehouden. De traditionele re veille zal de* ochtends weerklinken en er is samenzang op het terras van! „Amlciiia". De steroptocht voor schoolkinderen hoopt men uit te breiden tot het Soesterkwartier, zo men daarvoor voldoende medewerking onder vindt. Deze steroptocht eindigt op de Hof. Voor de middagfeesten heeft men de beschikking over het terrein aan de Hellestraat, waar Kinderfeesten worden gehouden. Ook is er een wielerwedstrijd onder auspiciën van de „Fedaalridders". Bereids is aangevraagd een ver gunning om gebruik te mogen ma ken van het voorterrein van de In- fantenekazerne Leusderweg. Bij eventuele toezegging hoopt men een attractief evenement te organiseren hetwelk echter in dusdanig voorbe reidend stadium is, dat de voorzit ter nog geen nadere mededelingen kon doen hieromtrent. Het belooft echter een primeur te worden voor Amersfoort! Voorlopig heeft de Oranjevereniging dus een verrassing in petto. Des avonds worden de fees telijkheden verlegd naar het oude AB v LO terrein achter aan de Leus derweg. Met medewerking van het Pijpercorps „Juliana" wordt een spel opgevoerd in middeleeuwse costu mes dat 5 kwartier zal duren. Ge noemd PjQpercorps zal tevoren in vol ornaat naar het feestterrein mar cheren. Men wil trachten bij wijze van speciale attractie een parachute neer te laten. Al met al komen we tot de conclusie dat de Oranje vereniging alles in het werk zal stel- Jen om ook ditmaal een luisterrijk feest te organiseren. De aanwezigen werden, dank zij de goede zorgen van de heer v. Geet. in de gelegenheid gesteld vooraf een afwisselend televisieprogramma te zien. hetgeen bijzonder op prijs ge steld werd. De belangstelling voor de jaarver gadering was niet groot. Voorzitter L. A. A. van Hamersveld meende echter, dat de vereniging moet voort gaan de oranjegedachte in al haar geledingen te moeten uitdragen. Uit het jaarverslag van Mr C. Kruysse. dat bij diens afwezigheid werd voor gelezen door de heer Zuurbier, bleek dat de Oranjevereniging veel mede werking ondervindt van Gemeente instanties. zusterverenigingen enz. De feesten welke vorig jaar zijn ge houden vond men goed geslaagd. Het ledental, liggende tussen de 900 en 1000, is weliswaar teruggelopen doch het enthousiasme van de Amers- foortse burgerij is een goed teken voor verdere activiteit. Ook de heer Schimmel liet, bij afwezigheid van penningmeester Vernhout, een gun stig financieel geluid horen. Was er vorig jaar een nadelig saldo van 568,44, door een zuinig beheer kwam er nu een batig slot van 129,35 ter tafel. Er zijn verder cir culaires uitgezonden teneinde een pasbegonnen ledenwerfactie te sti muleren. Van het bestuur waren aftredend de heren L. A. A. v. Hamersveld en de heer Zuurbier. Beiden werden bij acclamatie herkozen. .Voorlichting over emigratie LissoneLindeman schoot in de roos met het organiseren van voorlichtingsbijeenkomsten over 't reizen bij emigreren. Amicitia liep gisteravond vol. Emigratie staat nu eenmaal in het middelpunt der belangstelling. Men kwam niet te vergeefs, want de heer J. Delfos, chef van het reisbureau te Haar lem, wist interessante mededelin gen te doe over emigratie en de beslommeringen, dië daaraan voor de emigrant vastzitten. Kort om het bleek wel, dat LL. put uit een rijke bron van ervaring. Voor de emigrant blijft geen vraag onbeantwoord en dat zijn er veel, zoals deviezen, regeling bagage, uit voervergunningen enz. Deze voor lichting geldt uiteraard ook voor emigranten, die subsidie genieten. De velen, die gisteravond Amicitia bezochten zijn wijzer naar huis gegaan. Zij bleken voorts enthou siast over de films, die op deze voorlichtingsavond werden ge draaid. Advertentie (1. M.) Voor RADIO TELEVISIE en VERSTERKERS Radlo-Televisle techn. Bureau KROMME STRAAT 9 - TEL. 5773 Amersfoort. Amersfoorter om het leven gekomen bij ongeluk te Zeist De 60-Jarlge gepenstonneerde spoor wegbeambte E. Weusink uit Amersfoort, die woonde ln de Reggestraat, ls gister middag door een ongeval te Zeist om het leven gekomen. Het slachtoffer fietste op de. in vrij slechte etaat verkerende. Paduaweg, toen uit de tegenovergestelde richting een vrachtauto naderde. Bij het uitwij ken ls de heer W. waarschijnlijk ln de berm gefietst. H)J viel op de weg. Juist terwijl de auto passeerde. Een van de wielen ging over het hoofd van de on gelukkige. die vrijwel op slag gedood moet zijn. Het stoffelijk overschot is naar het Algemeen Ziekenhuis te Zeist overgebracht. Bij het politieonderzoek ls komen vast te staan, dat de bestuurder van de vrachtauto geen schuld treft. Zware straffen voor rijden „onder invloed" Tot drie weken gevangenisstraf veroordeelde de Utrechtse Politie rechter Vrijdag een 57-jarige koop man uit Hilversum, die in de late avond van 23 September in dronken toestand in de Kerkstraat te Soest een wielrijder aanreed tengevolge waarvan het slachtoffer vrij ern stige verwondingen bekwam. Tevens werd hij voor zes maanden uit de rijbevoegdheid ontzet en veroor deeld tot een schadevergoeding van 150 aan zyn slachtoffer, de land bouwersknecht G. J. K. te Soest. In dezelfde zitting legde de Poli tierechter veertien dagen gevange nisstraf op aan een 35-jarige Hil- versumse chauffeur, die eveneens onder de invloed van sterke drank een zeswielige vrachtauto bestuurde. De Officier van Justitie had één maand gevangenisstraf geëist bene vens intrekking van het rijbewijs voor de tijd van één jaar. Ten slotte werd een 29-jarige chauffeur uit Bunschoten tot tien dagen gevangenisstraf en ontzetting uit de rijbevoegdheid voor de duur van zes maanden veroordeeld om dat hij op 20 September te Amers foort eveneens onder de invloed van sterke drank een auto bestuurde, waarmede hij in botsing kwam met een geparkeerde luxe wagen. YVD koos nieuwe voorzitter Dr. L. Leopold is gisteravond met 22 van de 35 stemmen geko zen tot voorzitter van de WD in Amersfoort. Het gebeurde tijdens de jaar vergadering in hotel Monopole, die onder leiding stond van ir. J. G. Bijdendijk. Het bestuurslid de heer Hoffmann werd bij accla matie herkozen en in de vacature ontstaan door het zich niet her kiesbaar stellen van de heer Dil werd voorzien door de benoeming van ir. Bijdendijk. De heer W. van Gent. vice-voorzitter dankte ir. Bijdendijk voor het vele werk, >it hij als voorzitter, heeft verricht. Een warm applaus volgde. De verkiezingen staan voor de deur; in verband met het kleine batige saldo werden de leden aan gespoord een verkiezingsfonds te vormen. Naar uit het jaarverslag van de secretaris bleek, is het aantal leden in Amersfoort klein in verband met het aantal op de V.V.D. uitgebrachte stemmen Na het huishoudelijke gedeelte van deze vergadering, werd door het hoofdbestuurslid, mevrouw dr M. HartgerinkKoomans uit Groningen een causerie gehouden over „Onze naam en onze grond slagen". Werkverdeling B. en W. BH besluit van burgemeester en wet houders !s de werkverdeling van het col lege gewijzigd in dier voege, dat voort aan de wethouder Koopman tevens belast zal zijn met de voorbereiding van de werkzaamheden betreffende het grond bedrijf. Medische dienst ARTSEN W H. de Beaufort. Berg straat 41. tel. 6332: W. j van de Kamp Noordewlerweg 180. tel. 4430. APOTHEKEN dr. Van As. Varkens- markt I9 a. tel 3(767; VERLOSKUNDIGEN: H. A. v. d Grient. Brecstraat 8b. tel. 6830; M A J de Leuw. Soesterweg 15. tel 4973; T de Leeuw Soesterweg 450. tel. 3144. HEDEN Burgerlijke Stand Geboren: Louise Maria, d. van T. H. Stoellnga en S. M. Overmars; Anna Johanna, d. van W. C. Huijbregts en C. C Buis: Neeltje Cornelia, d. van E C. Melchior en F. J. van Barneveld. Overleden- Jacobus van der Waals. 77 jrwedn. van A. Geertscma; Rudolf Jonker, 6 dager MARKTBERICHT. Aanvoer 80.000 hoendereleren 13.- 14,50 per 100. Middenprijs 13,70, (Van een onzer verslaggevers) Otto Rooke, de Maandag overleden dirigent van zo vele koren, Is gister op „Rusthof" te Amersfoort begraven. Een lange rtf van zangera en zangeressen heeft hem op z(jn laatste gang vergezeld. Een treffend sjm- bool, want nam niet de muziek een heel belangrijk deel van Rooke'p leven in? Tallozen hebben onder zijn bezielende leiding de vreugde van de zang mogen beleven; zij allen waren naar „Rusthof gekomen, om voor de laatste maal voor hun dirigent to zingen. 1326. De heer Van Riebeek is al evenzeer verrast als Rob zelf. wanneer hij hoort, dat Robert Janszoon een der voorvaderen van Rob ls geweest. Kijk. daar hangt zijn portret, naast dat van Jan van Rie beek. En dat is geen toe val, want Robert Jans zoon was destijds stuur man aan boord van „Het Hof van Holland", het schip, waarop Jan van Riebeek zijn eerste reis naar de Oost maakte. Maar het werd een on- geluksreis, want op de Afrikaanse kust ging het schip verloren. En daar, op de boekenkast, staat nog een model van hetZonder goede kaarten, zonder behoorlijke in-1 vaarlijke tochten te ondernemen." „Toe, kapl- schip. Rob kijkt er peinzend naar. „Tja," zegt strumenten, zonder radioer behoorde moed tein," zegt Piet, „u weet er zoveel vanver hij, „zo'n tocht was in die tijd geen kleinigheid. en durf toe om mét zulke scheepjes iulke ge-1 telt u eens iets over die tocht naar Zuid-Afrika!" Portemonnaie gestolen Een inwoonster van Amersfoort deed gister bij de politie aangifte van diefstal van een portemonnaie Het ding, dat ongeveer f 21.— had bevat, was op de markt uit haar tas gerold. Gestolen Volkswagen teruggevonden De Volkswagen, die eergister in Amersfoort werd gestolen, is gister teruggevonden in Maartensdijk. De auto ston^i daar onbeheerd langs de weg. Er was niets beschadigd. De politie stelt nu een nader onderzoek Twee maanden voorw. voor roekeloze chauffeur R. uit Amersfoort heeft Indertijd in Harderwijk een vrij ernstig ver keersongeval veroorzaakt, toen hij met de door hem bestuurde auto in de Stationslaan tegen eer. boom reed. Een van de passagiers werd vrij ernstig gewond. De officier van justitie reauireer- de tegen R. twee maanden gevange nisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd, f 500.boete en twee jaar ontzegging. De rechtbank bepaalde het vonnis op twee maan den gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en f 100. boete subs 25 dagen hechtenis, be nevens intrekking van het rijbewijs voor de tijd van twee jaar. woudenberg Omfloerste vaandels op Rusthof Met omfloerste vaandels schaar den zich de koren „Soli Deo Glo ria" uit Amersfoort, „Kunst Ver edelt" uit Lcusden en „Puttens Mannenkoor" achter de rouwstoet, toen die de begraafplaats naderde. In de aula zong Puttens Mannen koor. staande om de met vele bloemstukken bedekte baar, „Ecc" van Jacob Hhndl. De voorzitter van dit koor, de heer A. de Gelder sprak hierna een woord van af scheid. Hij bracht eerbiedige hulde aan de dirigent, die van de oprich ting af het Puttens Mannenkoor heeft geleid. Een bezielend leider, maar daarnaast één onzer, zo schetste spreker Otto Rooke. „Als mens leefde hij mee met alles wat het koor beleefde, en wanneer iemand in moeilijke omstandig heden verkeerde, stond hij steeds klaar om te helpen De heer De Gelder besloot met een woord van troost tot mevrouw Rooke. De heer G. J van Lambalgen. die Kunst Veredelt" vertegen woordigde. herinnerde ban de twintig jaar. waarin de overledene het koor uit Leusden dirigeerde „Een sterke, onvermoeide werker, en een groot verenigingsman," zo sprak de heer Van Lambalgen over de heer Rooke. en hij vervolgde- „Met een opgeruimde geest wist hij steeds een goede sfeer te bren gen. Het koor zal zijn nagedachte nis in hoge ere houden." De heer G. van de Kraats, de voorzitter van de Chr. Gem. Zang vereniging „Soli Deo Gloria", meen de in de geest van de overledene te handelen, door kort maar krach tig te zijn. In enkele zinnen her innerde hij aan de veertig jaren, waarin men „het koor van Otto Rooke" was geweest „Samen heb ben we moeilijke, maar ook mooie tijden meegemaakt." aldus spreker, die er op wees. dat de overledene steeds klaar stond om de leden moed in te spreken, als het wel eens erg moeilijk scheen. Het was voor het koor een grote voldoe ning. toen de heer Rooke in de romer van het vorig jaar Konink lijk onderscheiden werd. Dat was de lof. die hem toekwam. Namens het koor beloofde de heer Van de Kraats. dat het werk van Rooke voortgezet zal worden. LIEVELINGSLIED Hierna werd door „Soli" het lie velingslied van de ontslapen diri gent gezongen: „Blijf bij ons Heer". Somen heeft men het indertijd in gestudeerd; de ontroering werd sommige koorleden te machtig, nu het een afscheidszang moest zijn. Ds Braakman sprak hierna naar Een onder bloemen bedolven baar, en daarachter een lange stoet familieleden, vrienden en andere belangstellenden, waar onder de leden van drie zangko ren. Otto Rooke op weg naar zijn laatste rustplaats. aanleiding van „Openbaringen 5", waarin een blik wordt gegeven in het komende Rijk. Hij vertolkte ook de erkentelijkheid van de heer P. H. van Haselen. directeur van de Amersfoortse Begrafenisvereni ging. waarbij de overledene in dienst was. Tussen een haag van zangers en zangeressen werd Otto Rooke ten slotte naar zijn laatste rustplaats gedragen. Aan de groeve nijgden de vaandels als een laatste groet. Met het „Onze Vader", gebeden door ds Braakman, en een dank woord van een zoon van de over ledene, werd de droeve plechtig heid besloten. Longa richt een korfbalclub op Vrijdagavond vergaderde de gymnastiekvereniging L.O.N.G A. in de bovenzaal van café ..De Nieuwe Poort". Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het ledental van 150 teruggelopen was tot 134. Er waren twee uitvoeringen gege ven. waarvan de tweede minder goed slaagde De technische leider, de heer Aalders, werd vervangen door de heer P. Sollaart. Het ver slag van de penningmeester ver meldde een tekort, zodat de kas- reserve nog bedroeg 137,47. Tot leden van de kascommissie werden benoemd mevrouw Verloop en de heer P. V. Roos Om wat meer le ven in de brouwerij te brengen, werd besloten tot de oprichting van een korfbalvereniging. Bij de bestuursverkiezing werd mevr. A. de VisserLodder her kozen. terwijl de heer P. V. Roos als zevende bestuurslid werd ge kozen Omdat voorlopig geen uitvoering kan worden gegeven, zullen er in April onderlinge wedstrijden wor den gehouden In de zomer hoopt men dan klaar te zijn voor een goede uitvoering. hoogland Generaal-majoor dr J. Th. Wil- kens (geheel rechts) Inspecteur Geneeskundige Dienst Koninklijke Landmacht, heeft Vrijdagmorgen op het sportterrein van de „Juli ana van Stolbergkazerne" te A.mersfoort zestig nieuw benoem de reserve-officieren van de Ge neeskundige Dienst beëdigd. leusden Kippendieven geknipt In de nacht van Woensdag op Donderdag jl. werden door de Rijkspolitie te Leusden in de buurt schap Asschat om half vier twee mannen aangehouden die zich ken nelijk aan kippendiefstal hadden schuldig gemaakt. De twee mannen, een zekere J. P., 40 jaar wonende te Zuilen en A. M. S., oud 29 jaar en wonende te Utrecht werden ingesoten. waarna een grondig onderzoek werd inge steld. Hierbij kwam aan het licht dat beide personen niet minder dan 165 kippen hebben gestolen, waar voor zij 15 keer op stap zijn ge weest. De diefstallen zijn gepleegd in Hamersveld en Stoutenburg, Bar neveld, Terschuur, De Meern. Har- melen, Montfoort, Maartensdijk, De Bilt en op nog meer plaatsen. By een der daders werd een complete kippenslachterij in zijn woning aangetroffen. Maandag a s. zullen zij naar Utrecht worden overge. bracht. soest Heel Soest zal worden „doorgelicht" Het Rgt ln de bedoeling om ook ln onze gemeente de bevolking te onder zoeken op tbc. door middel van een massale doorlichting. In Maart zal een vergadering worden belegd. Dan zal ook het plaatselijke comité worden ge ïnstalleerd en de maatregelen zullen worden besproken die genomen dienen te worden om dit omvangrijke werk vlot te doen verlopen. De organisatie en administratie wordt thans reeds op de afdeling Sociale Zaken voorbereid. Geslaagd Het praktijk-diploma boekhouden van de Ned. Associatie van praktijk- examens werd behaald door de heren H. F. Sips en J. Kraal), beiden te Soest Voor het te Amsterdam gehouden examen voor het Unle-praktljk-diplo- ma typen, slaagden, de dames Miep Sluys. Jeantje Praag. Ellen Mlsbeek. Sally Kokelaar. Nelly Koolman. Betsy van Schalk en de heer Kees Smid. Mond- en klauwzeer breidt zich uit Het beruchte type C. Mond. en Klauwzeer breidt zich in de ge meente Leusden nog steeds uit. De laatste dagen werden drie nieuwe gevallen geconstateerd en wel op de bedrijven van P. Essenburg aan de Langesteeg onder 19 koeien en 3 varkens. Vervolgens bij H. C. Ter- maaten aan de Moorstersteeg onder een bedrijf van 46 koeien en 9 var kens. terwijl het derde geval ge constateerd werd bij D. Lagerweij aan de Postweg, een bedrijf met 65 koeien en 10 varkens. RAAD KOMT BIJEEN. Dc Kaad van Hoogland komt Dinsdag 26 Februari om half acht ln openbare vergadering bijeen. Dc agenda vermeldt o-m een goedkeuringsbesluit uitbrei dingsplan. Raad komt bijeen De Raad der gemeente Leusden komt Maandag 25 Februari a.s. des namiddags om 5 uur in spoedeisen de vergadering ter bespreking van de volgende agendapunten: Voorstel B. en W. tot het aanleggen van een riolering in een gedeelte van de Julianalaan t-b.v. de woningbouw. Voorstel van B. en W. tol intrek king van het raadsbesluit van 9 Oc tober 1951 tot verkoop van twee percelen grond aan de Julianalaan aan de heer J. C. Schreuder. Voor stel van B. en W. tot het bouwen van een dubbele woningwetwoning aan Julianalaan) zg. repatric- ringswoningen) en het vragen van een Rijksbijdrage. Voorstel van B. en W. tot onder- I handse aanbesteding van de bouw van een dubbele woning aan de j Julianalaan aan de firma V'?n Buu- I ren en Renes. Voorstel van B. en W. om in be ginsel te besluiten tot het bouwen I van 3 dubbele woningwetwoningen laan de Julianalaan. Tafelvoetbal: een nieuwe binnensport" Een nieuwe binnensport heeft z'n In trede in ons land gedaan nl. tafelvoet bal Deze sport hebben wj) van onze zuiderburen overgenomen. Het spel wordt in een grote houten bak gespeeld en het komt daarbij op reageren en behendigheid aan. De spelregels zijn ongeveer dezelfde als bij het voetbal spel In December 1951 is in Kerkrade de Ned. Tafelvoetbalbond opgericht en deze zal de nieuwe sport ln compe titieverband organiseren. 40 verenigingen zijn reeds opgericht. In Soest wil men ook proberen een dergelijke vereniging te stichten en liefhebbers worden uitgenodigd op Donderdag 28 Febr. as., in zaal Eem- land. waar men de nieuwe sport zal demonstreren. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk. Oudekerk: 10-15 uur. ds L J. c. Vls- beek. 5 uur ds D van Krugten Emma- kerk 10 uur ds D. van Krugten. 3 uur ds A. Braakman van Amersfoort; Hees kapel 10 uur. Eerw. Heer J. v. d. Hucht; Zonnegloren 10 uur ds W. R. Ambro- sius; Evangelisatiesamenkomsten: Dins dag 7.30 uur zaal v. d. Broek (contact avond). Donderdag 7 3o uur Eltheto (contactavondn Herv. (Ger Evan gelisatie. Chr. ULO-school Prins Eern- hardlaan. 10 uufr ds v. Dieren van Ede. 5 uur Eerw. Heer Mulder van Putten Ger. Kerken. Jullanakerk 10 en 5 uur ds H. J. Lambers Heerspink Wll- helminakerk lo en 5 uur ds A. A Leen- houts; Gebouw „Rehoboth" Buntweg. 9 en 3.30 uur ds E. T. v. d Born van Amersfoort. Chr. Ger. Kérk. io uur leesdienst. 2 30 uur ds Hoogendoorn van Steenwljk Ger. Gemeente. Klei- Se Rembrandtzaal 10 en 5 uur lees- lenst. Ver. van Vrljz Godsd (NPBi Gebouw „Religie en Kunst" 10.30 uur mej. C. E. Jolles. MEDISCHE DIENST Zondag a.s. ls geopend apotheek „Soest". Soesterbergsestraat 8. hoevelaken Meisjes houden haar jaarvergadering Donderdag hielden de Meisjes Ver enigingen „Lydla" en ..Kleine Kracht" hun Jaarvergadering het Verenigings gebouw. "s Middags werden de kleding stukken, welke de meisje8 op de we kelijkse vergaderingen maakten, ver kocht waarvan de opbrengst na aftrek van de gemaakte kosten bestemd is voor de Gereformeerde Zendlngsbond. Deze verkoop vond gretig aftrek. De Jaarvergadering werd geopend en' ge leld door de ere-voorzitter ds W. A. S. Laurens. Uit de jaarverslagen bleek de gezonde groei der verenigingen. Het programma bood inleidingen, zangnum mers. gedichten en proza. Afgevaardig den brachten hun goede wensen over. Een gedichtenwedstrijd tussen vier meisjes van Kleine Kracht stond in het teken der belangstelling. Gerrle Geitenbeek bleek de beste declamatri- ce te zfjn. Hoevelaken huldigt de heer Bartelsman Naar aanleiding van het zilveren ambtsjubileum van de heer Bartels man bracht het Fanfarecorps de Jubi laris een serenade. In hotel Fontein werden de muzikanten onthaald Klop Met een boekje 7V7'U moet u er geen doek- ■t jes om winden. U weet 't wel. De boekenweek is vandaag begonnen. Dan gaat bij de boekverkopers te Amersfoort de vlag uit. En gelijk hebben zc. Zo'n boekenweek, daar zit iets fascinerends in. Een bock is nu eenmaal een prettig bezit. Dat begint al vroeg in het leven van een mens. Nauwelijks een turf hoog zitten Jantje en Pietje met een boekje in een hoekje. Ze kunnen nog wel niet le zen, maar die prenten van grote en kleine dieren zeg gen toch al veel. Ja. zo gaat het boek door het le ven van een mens. Alle kenteringen van kleuter tot scholier en van scholier tot volwassen man of vróuw maakt het boek mee. Wij juichen die boeken week van harte toe. Zonder brood kunnen wij niet le ven. maar zonder boek zou het leven geen kleur en glans hebben. Boekenweek II Er is een verblijdende belangstelling voor het boek En laten wij hopen vooral voor het goede boek De Amersfoortse boekhandelaarsvcreniging schreef, ter gelegenheid van de boekenweek, die tot en met Woensdag 5 Maart duurt, een wedstrijd uit Er is een aantal boekenbons voor de winnaars beschik baar. In de etalages van de Amersfoortse boekhandela ren is een keur van goede boeken aanwezig o.a. uit de rubrieken romans, jeugdlectuur, opvoedkundi ge werken, reisbeschrijvin gen en boeken over tech niek. Het gaat er maar om uit te kienen van welke rubriek het kleinste aantal boeken is geëtaleerd. Tel len maar. vrienden! Boekenweek III Er is ditmaal een boei end besluit gevonden voor de Amersfoortse boeken- k.s.a. In het KSA sportblad schrijft de heer L. Waterloo een artikel over de sport- kapelaan Andriessen, die tot pastoor is benoemd te Zwartemeer. Hij schetst de eveD aan 't Stadsven- ster Tel. 4291: iedere morgen van tien tot twaalf oor. week. Op 4 Maart kunt u verdienste van de kapelaan namelijk 's avonds in Mo nopole vijf leden van de dichtersgroep De Windroos Centrale op aan voort te beluisteren. Zij lezen uit eigen werk voor. Wilt u de namen? Hier zijn ze; Ad zo zeer gewaardeerde ka- en dringt er bij de leden van de Katholieke Sport bouwen in de geest van deze door de sportvrienden den Beste. Guillaume van der Graft, J. Meulenbelt, pelaan. Uit de verschillende ver- W. J. van der Molen en enigingsmedcdelingen blijkt Jan Wit. Hollands Glorie Als er iets van Neder lands fabrikaat is, d^n zijn het de bloembollen wel. Het is daarom dat de vereniging Nederlands Fabrikaat op Donderdag 13 Maart een avond belegt in het gebouw van de Vrijzinnig Hervorm den over dit specifiek Ne derlandse bedrijf. De film „Hollands Glorie" draait die avond en op het linnen vensier krijgt de toeschou wer verder nog een kijk op de bloemencorso's en „Keu kenhof". Dat kan 'n kleur de schenking zilverpapier van de le en 2e klas van de Theo Thijssenschool. Jongens en meisjes jullie doen de naam van jullie school alle eer aan. Harte lijk dank. Dank ook aan Hansje Weekamp, Zwaanstraat 24. Hansje is vijf jaar en een wcci ij gezonde activiteit. _Jr}AJ - -. Pastoor Andriessen kan ?Ttie.f z-Jverpapierspaarder. gerust zijn. Onze acties Er staan nog wat adres sen op ons lijstje om af te werken. De goede gevers van oud papier, tijdschrif ten en wat-al-niet-meer moeten het ons inaar ver geven, dat we niet onmid dellijk aan de deur staan. Komen doen we beslist. Onze dank gaat vandaag Goed zó! Ook Ineke Jaborowitsch bracht zilverpapier. Ze woont Soesterweg 94. Onze pet gaat ook af voor Nico (6 jaar) en Gerard (4 jaar) van Eik, Dupontplein 6. Een koffer vol(!) kwamen Lettv en Bertus Laanen, Appelmarkt 18 brengen. Ze hadden er een flinke sjouw aan. Onze jongste medewer ker is Johnny Brouwer (2 uit naar Alie (10 jaar) en jaar) Spaarnestraat 110; Ada (5 jaar) Blok, Kruis punt, Hoevelaken. Zij ga- rijke avond worden. De ven oude boeken, tijdschrif heer P. v. d. Nonland licht ten en zilverpapier. de films toe. Erg blij zijn we ook met dank ook aan Paula de Groot, Resedastraat 31, aan Frans en Dick Korver en Henny v. d. Haar, Celsius- straat 70. Landbouwpolitiek en bemestingsleer Voor de C B.T.B. en de Geld. Mij. van Landbouw trad Vrijdagavond als spreker op in het Verenigings gebouw aan de Stoutenburgerlaan het Tweede Kamerlid de heer J. Ruiter. De heer Ruiter belichtte de landbouwpolitiek en bemestings. leer. Voor de oorlog bemoeide zich de regering weinig met de land bouw. In en na de oorlog wijzigde zich deze situatie. De productie moest opgevoerd worden, zowel voor binnen als het buitenland. Er moest dus een oplossing gezocht worden. Thans nu Nederland weer voor een crisis staat en er geen gel den meer zijn om veevoeders te importeren, is het de grootste nood zaak dat de landbouwers tot een nog grotere productie capaciteit moeten trachten te komen. Thans gaat het om de instandhouding van de veestapel. Hiermede kwam spre ker tot het tweede deel van zijn rede: de bemesting. Door meer stik stof toe te passen is de productie nog wat op te voeren. Echter moet dit oordeelkundig geschieden. Spre ker besprak de bemestingsleer voor bodem en grasteelt, evenals voor 2ware en lichte gronden. Voorts be sprak de heer Ruiter de samenstel ling van de kunstmeststoffen. Een film lichtte het onderwerp toe. Burgerlijke Stand NIJKERK. Gljsbertje. d. van Evert Jan van Sllgtenhorst en Maria Blan- kestijn. Schoolstraat 125: Elbert, z. van Elbert van Tamelen en Hillegiene Har- mlna Molenaar. Renselacstraat 12a: Johanna Grietje, d van Gljsbert van den Bosch en Peetje Mosterd. Spoor straat 41 Susanna Alberta, d van Arend van Noort en Susanna Alberta Eberwijn. Bruins Slotlaan 56; Cornelia, d van Aart van de Beek en Aaltje van den Aakker. Spoorstraat 27 III. Gerrlt, z van Nicolaas Bunt en Wolbertha van den Brink, Voorthuizerweg 1. Gehuwd Albert van Kommer. 26 J.. en Willemtje Mouw. 27 Jr.. Canada; Wouter Guliker. 41 jr. en Hendrika Jo hanna Slothouwer 42 Laakweg 10- OndertrouwdElbert de Vries. 57 Jr. Nw. Voorthuizerweg 5 en Gijsbertje Jansen. 45 j., Nw. Voorthulzerweg 12 Overleden Petertje Kas. 72 jr.. echtg. van Marinus Bouwman. Vetkamp 32: Jan Melgert. 90 jr.. echtgen. van Niesje Alberts. Slichtenh.weg 4: Teunisje van de Beek, 86 jr.. echtg. van Jan van Veldhuizen. Nw. Voorth.weg 9. MED4 6*£1IE DIENST Voor Hoe\elaken. Hoogland en Hoog landerveen wordt as. Zondag 24 Febr. de medische dienst waargenomen door dr W. Verbeek. Hoogland tel. K 3493 —260. De wijkverpleging voor Hoevelaken. NUkerkerveen en Terschuur wordt waargenomen door zuster Crucq te Hoevelaken. Stoutenburgerlaan. Noteert U even 23 FEBRUARI. Zaterdag. Klnderope- rettekoor „De Nachtegaaltjes": operette Prlnses RozeliJn. m.m.v. Rivierenwijkorkest „Selecta". Club gebouw #Noordewlerweg, 20 uur 23 FEBRUARI Zaterdag. Brabantse Club: carnavalsviering. Hotel Nieuw Amsvorde 20 uur. 23 FEBRUARI. Zaterdag. Huygen en Wessel: feestavond. Amicitia, 20 uur. 23 FEBRUARI Zaterdag. Katholie ke Sportcentrale: dansavond Markthal. 20 uur. 23 FEBRUARI. Zaterdag. K.A.D.: carnavalsavond. Paviljoen Berghotel. 23 FEBRUARI. Zaterdag. „Ontwikke ling en Ontspanning": „Ons Eigen Toneel" speelt „Mijn vtouw verlangt salaris" K.A B.-gebouw. 19.30 uur. 24 FEBRUARI (Zondag). Humanis tisch Verbond: H. de Waard over „Veranderend Wereldbeeld" Muziek school Regentesselaan. 10.30 uur. 25 FEBRUARI. Maandag. Inst. v. Volksontwikkeling- dr. A. F. M. Reyndcrs over „De wording van het Nederlandse landschap". Met licht beelden. Gebouw v. Vrhz. Herv., 20 uur. 25 FEBRUARI. Maandag. Genoot schap Nederland-Frankrijk- Guy de Lavaur over „500 heures dans Pa- dirac" Met film en lichtbeelden. Hotel Monopole. 20 uur. AVONDDIENST APOTHEKEN: dr. Van As. Varkcnsmnrkt 19a. tel 3767 dr. Cramer. Utrechtsewcg 93. tel. 3498. Agenda van Utrecht MUZIEK Ti\ oil ZATERDAG 23 FEBRUARI. 8 uur: Don Kozakkcnkoor MAANDAG 25 FEBRUARI 8 uur: Or kestconcert door het USO. TONEEL Stadsschouwburg ZATERDAG 23 FEBRUARI. 8 uur: Co- media met „Bobbeltje". ZONDAG. 24 FEBRUARI. 8 uur: Co- media met ..Eobbeltie". MAANDAG. 25 FEBRUARI. 8 uur: Ne- derl. Opera „Butterfly". Agenda Amsterdam TONEEL ZATERDAG. 23 FEBRUARI. Stads- sch. 8 uur: Het A.T.G. geeft de 200ste voorstelling van „Ze kregen wat ze wilden" ZONDAG. 24 FEBRUARI Stadssch. 8 uur: ..Ze kregen wat re wilden" MAANDAG. 25 FEBRUARI. Stads sch. 8 uur- Hunters tragl-comedie „Het mannetie ln de maan". MUZIEK ZATERDAG. 23 FEBRUARI. Con- certg Kl.z. 8 uur De violist Jo seph Zirkini speelt werken van o.a. Vivaldi. Mozart en Szymanowski: a d. vl. Marguerite Zlrkin. Bach- zaal, 8 uur- Uitvoering door het gemengd koor T A.V.E.N.U ZONDAG. 24 FEBRUARI Stadssch. 1 uur: Nederlandse Opera- „Car men". Concertgebouw. 2.30 uur: Antal Dorati leidt het abonnements concert. Concertgebouw. 8.15 uur: Liturgische zangen, volksliederen en kozakkendanson worden uitge voerd door het Don Kozakken- Koor o.l.v. Serge Jaroff. MAANDAG. 25 FEBRUARI Con certgebouw Kl.z., 8 15 uur: Jan Odé (plano) speelt werken van Bach. Beethoven Esscher. Ravel e.a. DAGELIJKS CENTRAAL THEATER. 8 uur (Zo. ook 2 uur) .Groen koren" door de Ne derlandse Comedle LEIDSEPLEIN- THEATER 8 uur: Het A B.C-cabaret van Wim Kan en Corry Vonk met „De moordzaak A.B.C KLEINE CO- MEDIE 8 uur (Zo ook 2 uur): Toon Hermans ln Hartendwaas". CARRtf 8 uur (Za. cn Zo. ook 2 uur): Circi'c Strassburger

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2