Amersfoort krijgt grote automobielfabriek Van Amersfoortse clubs speelt Zondag alleen AP WC Hopstaken en Claassen aan de kop Opmerkelijke filmkunst in „Dédée d'Anvers'' Belangstelling gaat uit naar Stormvogels-AFC 'tsl .mtrtssï i sks==s Molenaar bouwt bij de Eem hypermodern bedrijf HVC ontmoet Heracles Drenth overrompelt De Jongh Vos en Hofman spelen remise H Groot zaalhandbal tournooi Zaterdag 23 Februari 1952 5 !n het Industrie-centrum van Amersfoort, dicht aan de goed bevaarbare Jem hoort men gerucht van stalen truffels op steen, ziet men het druk ledrfjf van timmerlieden, betonwerkers, constructiewerker6. Trucks en ware lange trailers rijden af en aan door het wijde land. Onder de einde- ore hemel boven de schone Eempolders schUnt zelfs een enorm werk als bouw van Molenaars Nederlandse Automobielfabrieken, onopvallend let betreft hier een mlllioenen project. Voorshands zal op een terrein van net minder dan zeven H.A., 10.000 m2 oppervlakte worden bebouwd. Er omen geen Marshall-gelden, noch regeringssubsidies aan te pas. De N.V. Jolenaar financiert bouw en installatie geheel uit eigen middelen. Dank zij de volledige medewer- ïng van de diverse departementen nu met voortvarendheid orden gewerkt. Binnen niet al te nge tijd zal er dus te Amersfoort hyper-moderne Automobielfa- :iek verrijzen. Industrialisatie metterdaad en belangrijke bijdrage tot ver kering van onze handelsbalans. capaciteit kan voorlopig 6.000 •nheden (personen- en bestelwa- ?ns) bedragen. Dit alles zal werk- ?rschaffing tengevolge hebben vele honderden en niet alleen hen, die in Molenaar's eigen brieken zullen komen te werken, is n.l. naar gestreefd, zowel bij bouw en de inrichting van het :uwe fabriekscomplex, als ook de vervaardiging van de be- vLigde grondstoffen en materia de Nederlandse industrie zo el als enigszins mogelijk is in te rakelen. Tot de uitrusting be kort onder veel meer een vol- dige synthetische lak spuit-in- allatie gecompleteerd met de euwste Philips Infrarood moffel- ens. Gewezen kan nog worden op de eeiale accommodatie voor 't per- neel: wasgelegenheid, douchecel- n. recreatiezalen Amersfoort wordt een Morris- i'o-export centrum Immers be- "ve de personen- en bestelwagens :or Nederland, zullen hier ook de voor de uitvoer om. naar >lgië, Luxemburg, West-Duits- Frankrijk en Algiers worden maakt. Bij de opening van de niéuwe leken zullen er onmiddellijk paar honderd man te werk ge ld kunnen worden De verwach- is echter, dat dit aantal spoe- belangrijk zal kunnen worden ebreid ne. George Raft schiet raak (in City) ,Daar zul je voor boeten" (I'll you for this) is de titel van film, waarin pistolen van di- kalibers een belangrijke rol n. Spannende achtervolgin- in donkere Italiaanse sloppen, ationele vechtpartijen in de en, en bovendien een vleugje nantiek; dat zijn de belangrijk bestanddelen van dit product regisseur Joseph M. New- Waar het precies om hebben we niet helemaal be- pen; we constateerden alleen, een zeer bekende speler in het ino van Sao Paulo een moord cte schoenen wordt geschoven, "wijl hij op het punt staat ge keerd te worden, weet hij iter het hazenpad te kiezen, in 'schap van een hoe kan anders beeldschone jonge- IJverig wordt er daarna eurd naar de werkelijke da- en er blijkt zowaar een hele muntersbende in het geval okken te zijn. Het is ons ech- niet duidelijk geworden of het Italiaanse politieapparaat corrupt wordt voorgesteld, of cn maar de hoofdcommissaris Sao Paulo. held van het verhaal is ge Raft, geen onbekende in soort geschiedenissen. Het ïwelijk schoon, dat hem verge- behoort aan Coleen Gray. In bijrolletje zien we Enzo Staio- erug, het jongetje, dat zo'n op- kelijke rol speelde in „Fiet- "even". De film draait in Bij de planning van de fabrieken is er rekening mede gehouden, dat er eventueel op korte termijn te- \ens met de productie van eik an der type of merk automobiel kan worden begonnen. In deze industrie verdienen circa 1000 mensen hun brood De assemblage-hal. die Molenaar in Utrecht in gebruik had en die eigendom is van de N-V. Jongerius, zal in October worden verlaten. Het Utrechtse personeel, ongeveer 150 man, zal in Amersfoort te werk worden gesteld. Het aantal werk nemers in de Amersfoortse fabriek vordt, zo verwacht men. metter tijd drie vierhonderd man. Zwemkampioenschappen in Rotterdam DEN HAAG De NederUndse zwemkampioenschappen, die dit jaar op 22. 23 en 24 Augustus worden gehouden, zullen worden ge organiseerd door de Zwembond Rotterdam en Omstreken, in samen werking met de Onderlinge Dames Zwemclub. De wedstrijden zullen worden gehouden in het Sport - fondsenbad. Bekertournooi van SG Amersfoort Het tweede gedeelte van de eer ste ronde van het Bekertournooi van schaakgenootschap „Amers foort" gaf in de hoofdgroepen enkele enerverende partijen te zien. Piet Latour slaagde er in (groep A) de sterke Utrechter ir. Mondria te verslaan terwijl onze landskampioene mevr. Heemskerk tegen drs P- G. de Haan aanvan- j kelijk zeer gunstig stond doch op het allerlaatste moment (schaak- I blindheid) zonder meer een vol stuk verspeelde. Het betekende niet veel later verlies van de par- i tij. In groep B gaven Uding Jr. j en A. K. G. Reurslag elkaar niets toe. Na 39 zetten werd in gelijke, vrij ingewikkelde, stand afgebro ken. In groep C slaagde Gerrit- Bakkenes er in L. Houbaer er on der te houden en in dezelfde groep was het de steeds sterkei- wordende, MAT-speler W. Th. Ra- vestein (Utrecht) die Tonnie Schuyt Jr. versloeg Ravestein zag kans pion winst uit te buiten om de volle buit binnen te halen. Ook tussen H. Juffer (Ons Genoe gen) en A. M. Prins (Amersfoort) werd een fel gevecht geleverd wat uiteindelijk door fouten van Prins, in de eindphase van de partij, een winstpunt voor de O G. speler op leverde. In deze groep won Duurs- ma (Utrecht) van dr O. J. Offrin- ga. De uitslagen van de lagere groepen zijn: Groep F: J. Weijer L. van Denmeien 10, A. Poot J. Mosterd afgebr.. Groep H: M. D. van Gelder de Neufvill?J. E. Prins 0—1. Gro^S J: C. C. H. van DoornM. Nieuborg Sr. 01, Groep N: M. BoumanP. v. Roon 1—0. VVEE ALLÉGRET is een filmer met een bijzonder sombere visie op het leven. Daarvan getuigden zijn Zo'n aardig badplaatsje" en ..Vrouwen zonder eer" en even stellig ook zijn nieuwste film„Dédée d'Anvers", die thans in Grand te zien is. Het verhaal van ..Dédée, de havenmeid" speelt zich af in het morsige milieu van een havenkroeg en bordeel. Bernard Blier geeft er iizig raak het type te zien van de cynische exploitant, die ergens toch ook nog een zwak plekje men selijk gevoel heeft. De knappe toneelspeler Dalio treedt er op als een portier die nog slechts geduld wordt, omdat hij min of meer de „eige naar" is van het meisje Dédée, de attractie van het établissement. En deze Dédée (treffend gespeeld, door Simon e Signoret) wil zich aan dit milieu van intimidatie, rauwheid en cynisch profijt onttrekken, wan neer ze eenmaal een man (Marcel Pagliero) ontmoet heeft, die tot haar eigen verbazing enige tederheid en oprechte gevoeligheid en een hunkering naar een minder besmeurd leven in haar wekt. Het milieu blijkt echter sterker dan zijzelf... Amsvorde en Boys meten krachten HVC benut zijn vrije Zonder om op Blrkhoven een vrlendschappehlke wed strijd tegen Heracles uit Hengelo te spe len. Amsvorde en Amersfoortse Boys spelen eveneens vriendschappelijk op het ter rein van eerstgenoemde club aan de Leus- derweg. Hierdoor zUn de Amersfoortse voetbal liefhebbers Zondag niet van hun gelief koosde sport verstoken alhoewel er voor velen ntets boven een competitiewed strijd gaat. Het is echter lang niet uitge sloten dat juist ln deze belde wedstrijden meer van voetbal valt te genieten dan van menige competitiewedstrijd. Fanny's wereldrecord (met wind mee) gebroken AUCKLAND Yvtlte Williiros (Nieuw-Zeeland) heeft het wereld record verspringen voor dames, dat OP naam staat van Fanny Blan ker?Koen. overtroffen door 4.4 centimeter verder te springen. Haar prestatie werd echter niet als we reldrecord erkend, omdat zij een lichte wind mee had. Yvette maakte een sprong van 629 m. tijdens de nationale kam pioenschappen voor dames in Ha milton. De Morris-fabriek in Amersfoort in vogelvlucht Luchtfoto Meteor AMHC-reserves in actie De beide eerste elftallen van A.M.H.C. hebben morgen een vrije dag. Toch vinden er op Birkhoven een tweetal belangrijke wedstrij den plaats. In de eerste plaats is er de ontmoeting tussen bet twee de heren-elftal en Kameleon II De Bussumers nemen geen vooraan staande plaats op de ranglijst in. maar toch schijnen ze voor onze stadgenoten een moeilijke tegen stander te zijn. Zo verijdelden zij het vorige seizoen in de laatste wedstrijd het kampioenschap van A.M.H C. II door een 31 overwin ning en ook dit jaar moesten de Amersfoorters met een gelijkspel genoegen nemen. Om zijn kans op de tweede plaats me+ annex de promotie-mogelijkheid niet te ver spelen, zal A.M.H C. II morgen moeten winnen, iets waartoe we dit elftal wel in staat achten. De tweede belangrijke wedstrijd is die tussen het tweede dames elftal en Kampong IT. De Amers foortse dames staan onderaan met evenveel punten als SCH.C. I Dit elftal heeft echter °nige wed strijden minder gespeeld; daarom zal A.M.H.C II er goed aan doen. niet alles van de beide nog te spe len ontmoetingen tegen S.C.H C. af te laten hangen. Wellicht gelukt het onze stadgenoten om morgen gedeeltelijk revanche te nemen voor de destijds in Utrecht geleden 41 nederlaag. Het verdere programma luidt; AMH.C. IV—SCH.C. VII; Hilver sum VI—AMH.C III (d.). Mevr. Heemskerk nu vier de in v. d. Hoek-tournooi In de hoofdgroep van het. grote „Van de Hoek" tournooi. van de schaakvereniging „Max Euwe" te Amsterdam staat mevr. Fenny Heemskerk momenteel op de ze vende plaats in haar* afdeling van 12 spelers- Met nog één partij te spelen heeft onze stadgenote thans 4\<z pnt. Van Scheltinga gaat met 9 pnt. uit 9 wedstrijden, ongesla gen dus, aan de kop gevolgd door zijn clubgenoot Cortlever, Hein Donner en Been. Mevr. Heems kerk moet nog spelen tegen Heym. QuickSaestum Quick speelt morgen op Dorre- steyn een vriendschappelijke wed strijd tegen Saestum. VOETBAL VOORBESCHOUWING Voor a.s. Zondag is een inhaalprogramma door de K N VB, vastgesteld, dat de Amersfoortae voetballiefhebbers geen keus biedt, want alleen A.P.W.C. speelt een competitie-wedstrijd en dan uit tegen Allen Weerbaar. Toch zal de aandacht ongetwijfeld nog wel op de sportuitsla gen zijn gevestigd, want In de tweede klasse A rpeelt Stormvogels uit tegen A.F.C. Mocht Stormvogels verliezen, en dat Is lang niet onmogelijk, want de Amsterdammers zorcen nog wel eens voor een verrassing, dan blijft H.V.C. vrijwel alleen Z.F.C. bedreigen. Amsvorde is eveneens vrij en 2al zich misschien kunnen verheugen over de nederlaag, die Zwaluwen Vooruit vermoedelijk bij D.W.S.V. krijgt te incasseren De Zwaluwen rijn voor Amsvorde nog een stro halm. evenals Kampong, dat bij La ren nog lang niet heeft gewonnen. Voorwaarts kan winst halen uit de thuiswedstrijd tegen Zebra's. Quick heeft ook een vrije dag. J S.V. moet in Utrecht, tegen de club van die naam. winnen om kop loper in de vierde klasse H te blij ven De Jutfaassers zullen wel hun uiterste best moeten doem om winst te behalen. Maarssen kan toezien hoe deze strijd afloopt. G.V.V heeft nog een minieme kans, doch zal op eigen terrein moe ten winnen tegen Nijenrodes om Barneveld heeft nog een kans Toch moet ook wel degelijk reke ning gehouden worden met een overwinning voor de IJmuidenavei.. De wedstrijd tussen O S V. en West- frisia die in Oost zaan wordt ge speeld. kan spannend worden O.S.V is nog in gevaar en zal zich natuurlijk met energie op de aan val gooien Wij achten het zeer wel mogelijk dat O.S.V. aan 'net langste eind trekt Voor de derde klasse D is een flink programma vastgesteld. We zijn uitermate nieuwsgierig naar het optreden van A.P.W.C., dat naar Allen Weerbaar gaat. De paarsgelen moeten hieruit zeker een puntje we ten te bemachtigen. H.M.S., dat naar Patria gaat. achten wij in staat te winnen, evenals Zeist, dat thuis tegen B.V.C. speelt. De Zeisters mo gen trouwens geen enkele fout meer maken, willen zij in de run ning blijven Stichtse Boys speelt voor zijn laatste kans om derde klasser te blijven en moet beslist van Fortitude winnen. Zover is het echter nog lang niet. Holland zal vermoedelijk E.M.M. wel onverrich ter zake huiswaarts zenden. Het Soester S.E.C., dat koploper in de vierde klasse G is en oen vrije Zondag heeft, zal natuurlijk met belangstelling uitzien naar het resultaat van A DE— D.V.S.U De Utrechters zullen het in Weesp moeilijk krijgen en het is zeer goed mogelijk dat de positie van S E C na Zondag weer beter is geworden. deze te behouden Ook langs geen makkelijke opgave. Als Barneveld Zondag op eigen terrein De Stichtse verslaat, krijgen de Barnevelders weer een klein kansje om degrada tie te ontgaan. Komt Barnevelders, neemt Uw kans waar. Wanneer dan ook nog D.E.V op eigen terrein van Naarden verliest, is het helemaal een goede dag voor de eierstad- voetballers. Ondanks een inhaalprogramma, staat er dus voor Zondag nog heel wat op het spel. Om biljarttitel hoofdkl. 47/1 ROTTERDAM Tn de biljartzaal ..Piet van de Pol" werd Vrijdagmiddag een aanvang gemaakt met het tournooi om het kampioenschap van Nederland biljarten, hoofdklasse anker kader 47/1. De eerste uitslagen lulden Kruythof 215 17 51 Van de Pol 300 17 93 Beekman 300 49 39 Sweering 255 49 23 12 54 17*4 612 5 30 13.04 9.65 13.63 12.95 Kruythof 300 22 43 Sweering 265 22 49 De stand na de eer6te dag luidt: Van de Pol 4 600 40 93 15.— Kruythof 2 515 39 51 13.21 Beekman 2 522 72 43 725 Sweering 0 540 71 49 7.61 Een duister verleden" het Rembrandt-Theater draait eekend een uitermate spannen. !m onder de titel „Een duister eden". Het Verhaal geeft de zie- ijd van een ontsnapte moorde- weer, die door een bloedige dherinnering op het slechte pad eraakt. Hij wordt in zijn slaap is achtervolgd door benauwde nen, die zijn geestestoestand ondermijnen. Een hoogtepunt ongetwijfeld de verfilming van droom. 'eressant is ook de strijd tussen 'olitie-deskundige (William Hol en de misdadiger, die eindigt e nederlaag van laatstgenoem- iam Holden, Nina Foch en Cobb spelen de hoofdrollen 'm „Het. duister verleden". Allégret vertelt dit alles in beel den, die ook bij meer opgewekte scènes van een intense somberheid en triestheid doortrokken zijn. Spe culatie op onfrisse sensatiezucht schijnt er bij hem niet voorgezeten te hebbem hij volstond met aandui dingen, waarmee hij echter het mi lieu zowel als de omstandigheden voortreffelijk wist te karakteriseren. Het is een, door heel haar beklem mend werkende sfeer van ontluiste ring en verguizing, morbide film. maar nietttemin ook een opmerkelijk stukje filmkunst. De wijze bijvoor beeld, waarop Allégret in deze grauwheid even het verlangen naar zuiverheid laat leven, waarbij toch het innerlijke verval van al de fi guren niet verdoezeld wordt, is zo indringend, dat men geneigd raakt te vergeten hier toch ook voor een belangrijk deel met een procédé te maken te hebben. Door haar voor opgezette negativisme mist ..Dédée d'Anvers" de kracht om voortdu rend te kunnen ontroeren als getui genis van een stuk werkelijkheid. Maar aan de andere kant is het toch wel een filmwerk, dat de aandacht verdient. Al zou het alleen maar zijn om de technisch meesterlijke behandeling van het onderwerp en de verzorging vooral van de details waarmee heel intelligent en onont koombaar een sfeer wordt opgeroe- Een morsig milieu met verslons de mensen; karakteristieke scène uit „Dédée de Havenmeid". (Grand Theater) Nieuws op 't linnen venster |_J ET buitenlandse filmnieuws 11 staat deze week in het teken van de sport. Geheel gewijd aan de Olympische winterspelen te Nationaal Damkampioenschapstournooi UTRECHT. Vrijdagavond. Vanavond zal Herman de Jongh onge twijfeld nog wel eens aan de bekende spreuk van Brederode „het kan verkeren", die hl) drie en een halve eeuw geleden uit zUn ganzeveer liet vloeien, hebben gedacht. Immers, in hetzelfde systeem, waarin hij verleden Oslo. geeft her journaal" eeii'goed i wee,t zu,k €en fr»aie zege op Bergsma boekte, werd de Amsterdamse beeld van dat wat Nederlanders internationale meester nu gekraakt. Het was de Drentenaar Drenth, die de afgelopen week op de smalle I he* twee flanken systeem uitstekend tegenspeelde en reeds in het raid- 1 denspel overwegend voordeel had behaald, zodat de winst voor het grijpen lag. Het was bepaald zwak van Drenth, dat hU eerst in het eindspel definitief op de belde winstpunten beslag legde, want een een voudige combinatie, die de partU radicaal had uitgemaakt, had hU eerder laten lopen. Nu zwoegde hU tot aan de 59e zet, doch maakte niet zulk een blunder als verleden weck tegen Bandstra, to enhij het finaal gewonnen staand eindspel nog remise Het lopen. feit deed zich voor, dat bij de 50e ijzers presteerden. Na de openings plechtigheden in het Bisletstadion tijdens welke de Noorse prinses door meer dan 30.000 Noren werd begroet, volgde een défilé van de vertegenwoordigers van meer dan 30 landen. In de bescheiden Ned. groep merkte we o.a. op Broekman en Van de Voort. De laatste fakkeldrager van de 100 die aan de estafette deelnamen, ontstak het Olympisch vuur, de vlaggen werden gehesen en ter stond namen de wedstrijden een aanvang. ET Neerlands nieuws brengt te Goes in Zeeland. De Men kan moeilijk ontkennen, dat de eerste kennismaking van de bei de Utrechtse deelnemers met het nationaal kampioenschap wel een echte vuurdoop voor hen betekent Neem b.v. Vos. In de eerste ronde ontmoette hij ir Van Dijk, Zater dag speelde hij tegen Metz. van daag awong hij Huisman op keuri ge wijze remise af en morgen krijgt hij de ontdekking van varig jaar voor, zet de vijf om vijf stelling volledig symmetrisch was. Toen tekende men maar de vrede. De verliespartij van De Jongh memoreerden wij reeds. Het was de verrassing van deze ronde. Belang wekkend was de wijze, waarop Drenth eerst verschillende malen de halve hekstelling aan de lange vleugel van De Jongh aanviel, om daarna ineens aan de andere zijde te lei een belangrijk „pro- de export duet". In Oosterbeek opent Minister Mansholt het nieuwe bedrijfslabo- ratorium voor bodem- en gewas- onderzoek, een instituut dat straks ongetwijfeld het zijne bij zal dra gen ter verlaging van onze land bouwkundige prestaties. Te Barneveld bestuderen vele „burgevaders" de bescherming van de onder hun hoede staande burgers in oorlogstijd. Op de Cauberg in Valkenburg is een school voor dierentem mers. U ziet hoe een dompteuse hier haar eerste lessen krijgt. Tot slot een beeld dat het be lang toont van de Maastunnel voor het moderne wegverkeer zullen bereiken. Hofman had het niet veel gemakkelijker, want ach tereenvolgen? waren Metz, Huis man en vandaag Bergsma zijn te genstanders Vergelijken we Vos en Hofman, dan valt deze beslist in het voordeel van eerstgenoemde uit. Niet alleen scoorde hij een punt meer, hij bereikte zijn resul taat vlotter Hofman zit nog al eens in moeilijkheden. Zo ook in deze derde ronde, waafin de Fries met een ondernemend aanvalsspel Hof man in de verdediging drong. De ze wjst hii evenwel intact te hou den en hot positievoordeel van Bergsma bleek niet voldoende voor winst. Ondertussen heeft Fries- land's hope zijn belofte van vorig jaar nog niet ingelost.. Vos nam in het middenspel een o.i zwakke voortzetting, waardoor Huisman op voordelige wijze een klassieke stelling kon opbouwen tussen het Zuiden en Westen van vos was gedwongen deze te ver ons land. Deze flits herdenkt de breken, doch deed dat zo handig, opening die tien jaar geleden dat het voordeel voor Huisman plaats vond. imaginair werd. Het merkwaardige den. De Jongh moest e?n doorbraak toestaan en hield zich alleen zo lang staande, omdat Drenth enkele malen de snelste weg naar de over winning niet kon vinden Het motto „klemmen" beheerste de partij Metz-Van Dijk; esn mooie laveerpartij, waarin beiden genie pige valletjes in de stelling vloch ten. Maar geen van beiden was zo vriendeliik een ..kleinigheidje" over het hoofd t<? zien en met gering positievoordeel voor de Wageninger dreef men langzaam naar de re mise-haven. Hartgers-Van Mourik werd na veel wederwaardigheden remise, terwijl Bandstra van Lammerts won. Door deze en voorgaande uitsla gen is de stand in poule B na de gespeelde 3 ronden: Ir. Van Dijk. Drenth en Huisman 4 punten; Bandstra, Hartgers. De Jongh, Metz. Van Mourik en Vos. alten 3 punten; Bergsma. Hofman en Lammerts 2 punten. Strijd om titel tweede klasse toegespitst Voor de strijd om het kampioen schap van de tweede klasse llbre van het district „Eemland", die Vrijdagavond in café „Metropole" op De Hof werd voortgezet, be stond opn'euw grote belangstelling. Dit was blijkbaar een stimulans voor de spelers, want er werden zeer goede wedstrijden gespeeld, waarin soms hoge series voorkwa men. Het was jammer dat de Baamse „Ons Genoegen"-speler De Vries verstek moest laten gaan en ook verder niet meer aan deze finale zal deelnemen. Hierdoor ver vallen zijn reeds gespeelde partijen, hetgeen echter de kopgroep niet heeft beïnvloed. De grootste verrassing van deze avond was wel de verliespartij van Claassen tegen de Soester Loor. Nadat laatstgenoemde een flinke voorsprong had genomen (dertien beurten 7834 kreeg de Centraal- speler een langdurige inzinking, waarvan Claassen profiteerde om zich weer een kans op de over winning te scheppen. Het werd een spannende eindstrijd, waarm Loor zich tenslotte de sterkste toonde Door deze nederlaag van de Soes- terkwartier-speler stonden Hopsta ken en Claassen met een gelijk aan tal winstpunten aan de kop. en de strijd om de titel was weer vol komen open. Hopstaken en de Nijkerker Pol speelden een spannende en goede Kartij De Nijkerker ging direct in et offensief, nam een voorsprong, doch Hopstaken „klemde" zich aan zijn tegenstander vast hoewel hij steeds een kleine achterstand had. Dit duurde tot de 25ste beurt, maar met grote wilskracht maakte de Zonneheuvel-speler de partij met een serie van zeventien caramboles toch nog als eerste uit. Pol kon in de nastoót de nog resterende zeven caramboles niet opbrengen. Claassen was ln zijn tweede partij, tegen Pol. bijzonder goed op dreef. Toch leek het er m de beginne op dat Pol zou gaan winnen, want zijn in de derde beurt gescoorde serie van 38 was veelbelovend. Claassen gaf echter met „27" uitstekend ant woord en bleef meteen doorgaan, nam een voorsprong en stond deze niet meer af. In slechts 24 beurten had hij zijn 150 caramboles voor. Veltman kan in dit tournooi niet op toeren komen. Hij moest tegen Loor het onderspit delven en dat hij van Roovers won. lag meer aan zijn tegenstander dan aan hemzelf. Het werd een partij van 41 beurten met een aardig slot. Roovers. die ook beneden zijn kunnen speelt, had tegen Van de Brug een uitstekende kans. maar toen de Leusderkwartier- speler in de 24ste beurt een mooie Loor Claassen 150 144 37 37 24 17 405 3.89 Roovers Veltman 144 150 41 41 17 10 3.51 365 Hopstaken Pol 150 143 26 26 24 18 5.78 550 Pol Claaassen 108 150 24 24 88 27 4.50 6.25 Loor Veltman 150 139 39 39 18 19 384 3.56 Roovers 118 25 23 4.72 deze partij voor de Vergulde Wagen speler verloren. Dat de spanning in de kopgroep gTOot is, blijkt wel uit onderstaande stand: Hopstaken Claassen Loor Pol v. d. Brug Veltman Roovers 747 744 569 676 587 667 147 151 153 137 143 192 203 5 08 492 3.71 493 4.10 3.47 3.97 Donderdag 28 Februari zal 's avonds in café „Metropole" de laatste ronde van deze interessante strijd plaats vinden, waarna even eens de prijzen zullen worden uit gereikt. De partijen die nog moeten wor den gespeeld, zijn als volgt: Loorvan de Brug; PolVeltman: Hopstaken—Claassen. serie van vijftig maakte, ging ook Nijkerk. De Handbalvereniging „Amers foort" gaat, in samenwerking met de Amersfoortse Sportstichting voor de tweede maal zaalhandbal organiseren in de Markthal. Na het zeer geslaagde experi ment op 30 Januari j.l. komen zij ditmaal op Zaterdag 8 Maart a.s. in de Markthal uit. Er zal dan gespeeld worden, zonder onderbreking van 's mid dags half drie tot 's avonds tien uur. Aan deze zaalhandbalwed- striiden zullen twintig ploegen deelnemen, w.o. tien dames- en tien herenploegen. In totaal zul len er dus tien wedstrijden ge speeld worden Ditmaal worden ook de Reserve elftallen ingeschakeld, zodat ook zij in de gelegenheid worden ge steld Zaalhandbal te spelen. Wel ke ploegen er zullen deelnemen is ons noe niet bekend, maar ver moedelijk zijn dit ploegen o.a. uit Utrecht', Bussurn, Hilversum en

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 5