STADSVENSTER Snip en Snap in „Extra Editie weer onbetaalbaar Voor elke smaak en portemonnaie keus op de meubelbeurs Henri Arends diligent met goede mogelijkheden Het is om te huilen van het lachen Nieuw plan voor woningen aan Isseltseveld DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Awito richt zich naar wensen van het publiek lmitatie-gothiek overheerst Vierkamp in 't Sport „Butterfly" op de planken Dinsdag 26 Februari 1952 „Het Hof van Holland" komt, heerst daar aan dek een drukte van be lang. Levensmiddelen en munitie worden aan boord gebracht en moe ten nog f En matrozen te het niet te ste: stuurman, Robert Jans. zoon, heet de onderchi rurgijn hartelijk welkom en hij brengt hem naar zijn hut. een kleine, on gezellige ruimte van twee bij twee-en-een- halve meter, die hij bo vendien nog moet delen met de constabel. Maarminder dan die van een matroos. Maar Van I de Oost om carrière te maken en zó lang zal ja, een chirurgijn wordt ook niet als een zo be-j Riebeek schikt zich gemakkelijk; hij wil naar de reis toch niet duren.... langrijk persoon beschouwd. Zijn gage is zelfs I Wat is die Amersfoortse Markthal toch voor veel doeleinden bruik baar! Nauwelijks is het padvinderskamp daar verdwenen of er is al weer een heel ander evenement in opbouw: de AWlTO-meubelbeurs, die vanmiddag wordt geopend. In één dag is de Markthal van een kale zaal omgetoverd in een ruimte met een groot aantal aantrekkelijke stands, waar warme kleuren overheersen. Het resultaat van het harde werken der Amersfoortse woninginrichters mag er werkelijk zijn. bacht. De vakopleiding voor de de tailhandel in woningtextiel is pas in 1943 begonnen. Nu zijn er reeds verscheidene permanente cursus sen. Weer nieuw „Van oud naar nieuw" is een af deling, waar men laat zien, wat een vakman van een beschadigd of ver sleten meubelstuk kan maken. Oud en nieuw staan hier naast elkaar en het verschil is frappant. Een bijzonder aardig effect wordt in de Markthal bereikt doordat men de „toonkamers" heeft gescheiden De grote contrasten vallen op, zo dra men de hal binnenkomt. Het moderne meubel, meestal licht van kleur, staat hier naast het „Gothi- sche". Soms zijn deze uitersten in één stand verenigd; soms nemen ze elk een stand in, zoals in de hoe ken achter in de Markthal. lmitatie-gothiek wordt veel ge vraagd; dat is duidelijk merkbaar op deze beurs. De inrichters hebben xich namelijk in het algemeen laten leiden door de vraag van het pu bliek Daardoor komt het ook, dat experimenten op meubelgebied niet op deze tentoonstelling worden ge vonden. Nieuwtjes zijn er wel: bij voorbeeld de rubbermatras. De ont wikkeling daarvan verkeert nog in een beginstadium en ze is daarom nog niet voor ieders beurs. Men verwacht er echter veel van. Aparte stands zijn er voor wo ningtextiel, zoals voor gordijnstof fen en ook voor tapijten. Prachtige perzen vindt men in de hal. Daar naast ook kleden, voor veler beurs. Hetzelfde ziet men bij de meubelen; ook hier keus voor ieders smaak en portemonnaie Een aparte stand wordt ingeno men door de vakopleiding, onder verdeeld in detailhandel en am- De G.Z.C zwemverenigingen H.P C 't IJ en Neptunus (Amers foort) houden Woensdagavond in het Sportfondsenbad een vierkamp waarvan de eerste ontmoeting plaats vond in Haarlem. Dit is de tweede Wedstrijd, die bestaat uit korte ba nen polonummers. Op de 200 m borstcrawl heren starten o.a. de Ne derlandse kampioen Joris Tjebbes (H.P.C G. de Bruijn (Nept.) Beij- derwellen (G.Z C.) Joop Cabout (G.Z.C.) en Wildezuur (IJ). Op de 100 m. schoolslag heren karnen voor namelijk butterfly-zwemmers uit Het zal wel gaan tussen Wierenga (IJ), Evertsen (Nept.) en De Vries (H.P.C-). Jan de Gans zal op de 100 m. rug- slag zijn krachten meten met de H.P.C.-ers Maus en Halvorsen van 't IJ. De heren besluiten met de polowedstrijden 't IJG.Z.C., H.P C ►—Neptunus en een driemaal 100 m wisselslag estafette. Ook de dames komen in actie. Het nummer vier maal 50 estafette (rug-, borst- en schoolslag en butterflys) belooft een spannende strijd te worden. Na de eerste ontmoeting leidt het IJ gevolgd door H.P.C., G.Z.C. en Nep tunus. Het voornemen bestaat het van der Mast-schild, dat door de K. N Z B- is uitgeloofd, die de beste prestatie in 1951 leverde uit te rei ken aan Joris Tjebbes. Burgerlijke Stand Geboren: Klaasjen Jacqueline, d. van B Berendse en L Ploeger Wilhelmtna Helena Maria, d. van J. Bosman en H. van Drie; Paul Aart, z van A. D. H. Roscam Abbing en E. Kluft. Gehuwd: A M. Letschert en M. I. C. A. van der Liet. j Overleden: Evert je Bouwman, oud 82 jaar, wed van J. van Asselt; Gerardus Jozef Meeusen. oud 7 Jaar. Gevonden voorwerpen Als gevonden voorwerpen zijn van 15 tot 25 Februari bij de Amersfoortse po litie aangegeven: motorhandschoen, weegschaalbalk, padvindersrlem, auto ped. hond, alpinomuts. portemonnaie met inh. ballpointpen, beertje (kinder), herenrijwiel, jasje met rokje, alpino muts. twee tekeningen, trouwring, tasje met inh.; bal. glacé dameshandschoen, hond, paar wanten, kindermuts, dames- blouse. muts, tabaksdoos met Inh jon gensjasje, 2 muntbiljetten, jachthond, muntbiljet. sjaal, sjaal, damesrijwiel, lantaamkop. zellje. étui met inhoud, paar kinderwanten, parelsnoer, gewicht, rolletje geld, portemonnaie met Inhoud ejaal, paar kinderwantjes, portemon naie met Inh., kindermutsje, bal. huis- eleutel. vulpen, glacé dameshandschoen, hondenhalsband, pompje, halsketting, ceintuur, enkele dames-, heren- en kin derwanten en handschoenen. Naast elkaar kunt u zien hoe onze voorouders hun woning in richtten en hoe wij het doen. door grote rollen linoleum. Ze zijn van een fabriek, die ook een stand op de tentoonstelling inneemt. Het podium tenslotte is geheel ingericht door een antiquair, die er vele waardevolle oude meubelen en an dere antiquiteiten heeft samenge bracht. Een prachtig gobelin date nend uit 1580 prijkt in het midden van de achterwand. Verder ziet men hier onder meer een ridderfiguur, een kanon, een oud-Hollandse kus- senkast en vele alleraardigste klei nere dingen. In de koffiekamer zullen lezingen worden gehouden en films ver toond. Ook televisie zal er worden gedemonstreerd. Bijzonder toeval lig is, dat in het televisieprogram ma van Vrijdagavond door een ar chitect en een binnenhuisarchitect het woningprobleem na 1945 zal worden besproken. Overzicht van de tentoonstelling (Eigen foto) USO- VOLKSCONCERT Violist Hartveld ditmaal minder gelukkig Het is nog maar kort geleden dat in de muziekwereld de klacht over de dirigentennood beroering wekte. Er zijn wel dirigenten, maar zij missen de mogelijkheden hun talen ten tot ontplooiing te brengen in die mate. dat zij het hoofd kunnen bieden aan de verwachtingen wel ke men aan hen stelt. Het is name lijk zo, dat men in ons land wèl beseft, dat niet ieder jaar een klein land een genie als Mengel berg kan afleveren, maar dat men een mindere kracht toch liever niet aanvaardt. De doorsnee concertbe zoeker heeft er geen idee van hoe zeer Mengelberg's grootheid de „vloek" nog steeds is voor de hedendaagse prestatie en interpre tatie. Het Concertgebouw orkest lijdt er onder, de andere landelijke orkesten krijgen hun deeltje mee. Van overheidswege zijn nu stappen ondernomen een nieuwe jonge diri genten-generatie en -traditie te kweken. Na proefdirectie op repe tities doet het departement een keuze uit de gegadigden, welke aan de orkesten aanbevolen wordt. Zo kon Utrecht gisteravond kennis maken met Henri Arends. De jonge dirigent, die een weinig onvoorzichtig de ouver ture Die Zauberflöte van Mozart en Franck's symphonic uit het hoofd dirigeerde, maakte een uitstekende indruk. Over het alge meen bleek hij zeker van zijn zaken. De orkestklank was uiter mate verzorgd. Arends' inzicht in de moeilijke materie hoe muzikale spanningen op te wekken en te behouden, dwong zeker in de delen I en II van Franck bewondering af. Slechts in de finale miste hij de grote greep. Het belangrijkst dunkt mij echter, dat Arends niets aan het toeval of de orkestroutine overliet ieder détail was door hem overlegd en afgewogen. Dat meer dan kwaliteiten of I ongetwijfeld nog te verhelpen te- I korten aan techniek stempelt 1 hem tot de ware dirigent, die wij hier gaarne dikwijls wensen terug te zien. Minder gelukkig troffen wij het met de solist. Piet Hartveld staat bekend als een goed violist. Dat bracht hij ons in herinnering tij dens het langzame deel van Mo zart's concert in Es. waarin sublie me maten van ingetogenheid en warmte klonken. Maar of het aan nervositeit of aan onvoldoende voorbereiding te wijten is, weet ik niet het eerste en' laatste deel werd slordig, tech nisch weinig verzorgd, gespeeld. De intonatie voor een viool is de toonaard Es groot nu niet be paald de eenvoudigste! was verre van vlekkeloos, al met al een uitvoering welke teleurstelde. Het orkest volgde trouw. Arends wist voor Mozart on Franck ieder de eigen toon te treffen. Er werd evenwel na ieder pro grammanummer, zonder onder scheid gul geapplaudiseerd. zelfs na het in memoriam Ir. van Heukelom gespeelde Ase's dood van Grieg. HENK STAM. Aanvullingsagenda Aan de agenda voor de openbare vergadering van de raad der ge meente Amersfoort op Dinsdag 26 Februari te 19 00 uur is het vol gende punt toegevoegd: 34. Voorstel om. onder intrek king van het besluit van 29 Ja nuari 1952, nr 64. de voor de bouw van 90 woningen aan het Isseltseveld benodigde credieten te verlenen. (Van een onzer verslaggevers) Extra editie! Extra editie! U kent de uitwerking van dit toverwoord- Mensen grissen de kranten uit de handen van de jongen, die deze woorden roept. Extra editie! Extra editie! Mensen lopen toe. Ze willen weten wat er aan de hand is. En nu? Nu weten ze het. Iedere avond trekt René Slees-- wjjks „Extra editie" Jn het Grand Théatre gretige kopers. Ach, het is allemaal geen voorpagina nieuws, maar nieuws is het. Ten slotte is ook het cursiefje een graag gelezen rubriek. En dan dat korte verhaal en die kunstrubriek waarin ze die zwoegende artisten zo ongenadig kunnen uitbenen. Nee, dat doen we vandaag niet, waar Willy Walden en Piet Muyse- laar op de planken verschijnen, daar valt niet veel te kraken. Hoogstens kraakt er iets bij de toe schouwer zelf, die met beide han den zijn stoel omklemt en lacht en lacht. U kunt er van zeggen wat uwilt, maar zo'n Sleeswijk-revue heeft iets gemeen met vitaminen A—D. Je komt er fit vandaan. Je be kijkt de zaken weer wat optimis tischer. Kortom, je voelt je in de sfeer van de dansende lieve lingen, die zo vederlicht over het toneel zweven. Over dansen gesproken, dat trio Paco Reyes weet er ook weg mee. Die geven in de rubriek kunst van de Extra Editie enige Spaanse dan sen weg, die boeiend zijn van rhythme, van kleur en dynamiek. We zouden angstvallig de inhoud van de Extra Editie kunnen vol gen. Stelt u zich eens voor, dat we iemand zouden vergeten. Maar zo slaafs zijn we niet. We pikken er hier en daar een gouden korrel tussenuit. Bert van Dongen. die mag er nog zijn. Mooi geluid heeft die man. Jammer, dat hij in die revue zo weinig zingt. Maar ach, we hebben ook Lizzy Valesco nog. Die is eigenlijk „niet voor publica tie geschikt." Dat zingt ze zelf. Wij breken met die wet. Ze is goed. genvan het lachen om over die „vacantie genoegens" maar te zwij gen. En dan zijn er nog die on sterfelijke figuren Snip en Snap. Die worden wel honderd. Ze heb ben weer rare fratsen uitgehaald. Ja, de televisie komt er zelfs aan te pas. Stop. die kolom is vol, daar kan geen letter meer bij. En trouwens we moeten ons haasten. De Extra Editie moet de deur uit. Bill Stan ford. hef de dirigeerstok en laat de mannen in de „bak" maar begin nen. Jack Bow en Rodney White laat die dansende lievelingen zich maar gereed houden. De Extra Editie moet de deur uit, de straat op. Kom jongens, roepen maar: koopt en leest de Extra Editie. En kopersga er rustig bij zitten in Grand, vanavond morgenavond of nog een avond later. Lees en geniet en let niet op de drukfouten. Feest in Winter Wonderland is een boeiend besluit van de „voor pagina" van René Sleeswijks „Extra Editie". Waarschuwing De politie deelde ons mede dat op motorcarriers (bakfietsen met hulp motor) kentekens of wel nummei- platen bevestigd behoren te zijn e.i dat de houders in het bezit moeten zijn van een bijbehorend kenteken bewijs. alsmede een rijbewijs. Bij controle op de naleving van deze voorschriften blijkt nog maar a! te dikwijls dat de bezitters van motorcarriers in de veronderstel ling verkeren dat dit alles niet no dig is. Men zij dus gewaarschuwd. ze kan acteren, ze kan zingen. Ze heeft een stem, dienee. dat is niet voor publicatie geschikt. En dan is er nog Phyllis van Anrooy. „Een cosmopolistisch persoontje, gedrenkt in een heleboel charmes" lezen we ergens. Nu, daar is veel van waar. En nu we toch namen noemen, laten we die van Herbert Joeks. Jenny Simonis en Aase Rasmussen er ook maar bijzetten. Zonder deze figuren zou Sleeswijks revue niet volmaakt zijn. Zij horen er bij als de bladeren aan de boom Wie weet. misschien worden juist zij nog eens voorpagina-nieuws. En voor de rest. We huilen wei nig. maar bij „een zaak van eer" rolden de tranen over onze wan- Willy Walden, Piet Muyselaar, Herbert Joeks en Bert. van Don gen komen in „De Wisselfruc" tot daverende dingen.... Agenda van Utrecht MUZIEK Tivoll WOENSDAG 27 FEBRUARI, 8 uur Abonnementsconcert door het USO, TONEEL Stadsschouwburg DINSDAG. 26 FEBRUARI 8 uur- To neelgroep Comedia met „Vinger hoedskruid". WOENSDAG. 27 FEBRUARI 8 uur: Amsterdams Toneel met ..Het man netje ln de Maan". DONDERDAG. 28 FEBRUARI. 8 uur: Cabaret Wim Sonneveld voor Utr. Boekverkopersvereniging. VRIJDAG. 29 FEBRUARI. 8 uur: Kon Rederijkerskamers Jan van Beers met De grote race voor het Rode Kruis. ZATERDAG 1 MAART. 8 uur- Hoofd stadoperette met „Wenn der weisse Fliedcr wieder blüht". Arts schuldig aan dood van zijn broer? Een jaar gevangenisstraf eiste de Officier van Justitie te Utrecht he den tegen de 50-jarige arts A. J. B. te Eindhoven, wien ten laste was gelegd, dat hij op nadrukkelijk ver zoek zijn broer, die te Soest in een inrichting werd verpleegd, een hoe veelheid tabletten alsmede morphi- ne-inspuitingen zou hebben gegeven, waarop de dood van laatstgenoemde is gevolgd, subs, opzettelijk be hulpzaam zijn bij het plegen van zelfmoord of de middelen daartoe. Uitspraak 11 Maart a.s. .Wereldgebedsdag voor vrouwen De Vrouwen-Wereldgebedsdag wordt op Vrijdag 29 Februari voor Amersfoort gehouden in de Lu therse kerk aan de Langestraat. De dienst vangt 's avonds om acht uur aan. Agenda Amsterdam TONEEL DINSDAG. 26 FEBRUARI Doelen zaal. 8 uur: ..Het ThéAtre Héber tot" speelt .Le maltre de San tiago". WOENSDAG. 27 FEBRUARI. Stóds- sch. 8 uur: Haagsche Comedie ,,Dc Revisor". MUZIEK DINSDAG. 26 FEBRUARI. Stadssch., 8 uur; De Nederlandse Opera geeft de première van Saint-Saens „Sam son et Delila". WOENSDAG. 27 FEBRUARI. Con certgebouw. 8.15 uur: abonnements concert o l.v. Ferenc Friscay. DAGELIJKS CENTRAAL THEATER. 8 uur (Zo. ook 2 uur) ..Groen koren" door de Ne derlandse Comedie. LEIDSEPLEIN- THEATER 8 uur: Het A.B C.-cabaret van Wlm Kan en Corry Vonk met ..De moordzaak A B.C.". KLEINE CO MEDIE. 8 uur (Zo. ook 2 uur): Toon Hermans in ..Hartendwaas". CARRÉ. 8 uur (Za. en Zo. ook 2 uun)Circus Strassburger Doorleefde creatie van Greet Koeman UTRECHT. De voorstelling, die de Nederlandse Opera Maan dagavond in de Schouwburg van Puccini's „Butterfly" gaf. was in regie en rolbezetting grotendeels gelijk aan die van het vorige sei zoen. De rol van Pinkerton, de Amerikaanse officier die zijn Ja panse vrouw kort na de bruiloft in de steek laat, was nu echter aan Joh. van der Zalm toever trouwd. Dit is een zanger met een voor ons land ongemeen krachtig tenorgeluid, ook in de hoge noten, een echte natuurstem, die zich bij uitstek leent voor de planken, maar die nog veel aan souplesse en klankschoonheid zou kunnen winnen. Zuiver artistiek kan Van der Zalm, met zijn van nature grote vocale mogelijkheden, nog veel leren van zijn tegen speelster Greet Koeman, die niet alleen een mooie sopraanstem heeft, maar daarmee ook weet uit te beelden wat er omgaat in èen mensenziel. Greet Koeman, een en al char me, eerst later vol dramatische spanning, gaf een volkomen door leefde creatie van de geisha But- tefly, zonder een moment van in zinking in deze zware rol, die haar vrijwel de gehele opera door op de planken houdt. Vermeldenswaard is verder vooral de creatie, die de alt mezzo Cora Canne Meyer van Butterfly's helpster Soezoki gat bekoorlijk en bijzonder fraai van stem. Een juweel van zangkunst v/as het duet van Butterfly en Soezoeki aan het eind van het tweede bedrijf, gevolgd door het zeer mooi gezongen (geneuriedei vrouwenkoor. De consul Sharpness werd ook nu weer, mannelijk en sonoor, door de bariton Gerard Holthaus uitgebeeld. De anderen zullen wij thans on genoemd laten, op de dirigent Cor Olthuis na, die het ensemble met vaste hand leidde en het orkest Puccini's prachtige muziek fijn ge nuanceerd liet spelen. Het talrijke publiek toonde zich aan het slot zeer dankbaar. Greet Koeman kreeg bloemen. En verdiend! deB. Uitbreiding van 76 op negentig B. en W delen aan de Raad mede. dat in afwijking van het oorspron kelijke bouwplan voor 76 woningen san het Isseltseveld de in de onder huizen geproiecteerde werkkamers en werkplaatsen niet zullen worden gebouwd, terwijl het aantal parages van 9 is teruggebracht op 2 D.°ze •wijziging is gegrond op de geble ken beperkte exploitatie-mogelijk heden van de niet voor huisvesting bestemde ruimte in de in aanbouw zijnde woongebouwen aan het Vree land. Klop mooie dingen, die we mee- boom in de lente, het is de te groot, de kuil in de tuin maakten en we denken aan stralende zon boven een kon niet dieper, want we de teleurstellingen. We denken aan de toekomst die nog zo onzeker is, ook het is een glimlach op een water. al hikt het of alles op rol- gelaat, het is een lied, dat letjes loopt. Maar wie zal met het wordt. korenveld, het is de onge- zaten al tot onze leren repte sneeuw? in een bos, knie-stukjes in het grond- even aan 't Stadsven- ster. Tel 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf uur. zeggen, wat er morgen ge beurt of wat er volgend jaar gebeurt? „Lamegaan bootje-varen," hart gezongen zei Anne. „Ja, lamedaddoen." zei- haar uitvoering toe. Er is Neen, wens niet in de den we enthousiast. „Jij duchtig getraind. Van vele toekomst te kunnen zien, bent scheepsjongen en ik turnsters en turners gaat Het is goed dat niet te maar werk er voor en admiraal," zei Anne. We de belangstelling naar de weten. Want als de mens bouw er aan en verwacht vonden het best, want als verrichtingen van Olympia wist wat er met hem ging er veel van. scheepsjongen beleefde je uit. Het zal wel druk wor- gebeuren in de toekomst, dan zou die mens geen ver wachtingen meer hebben, bruari, een bijzondere dag. in het water," zei Anne. Die mens zou het echt- menselijke in zich missen. Deze week nog hoorden Waar waren we ook al het meest. Maar het was den Zaterdag 8 Maart in weer? O ja. de 26ste Fe- vies in de kuil. „Ik ga niet Amicitia. Waardering Als u 's avonds laat uit Wasdaq „Een admiraal doet dat niet." Anne wist iets an- En zo is het dan weer ders. De wastobbe van zijn .Grand* komt staan daar al- Bijzondere dag 26ste Februari is een verwacht. Dat is niet altijd klinkt dat vreemd!). Dat tige vloot van krantenpa- min of meer een opoffe- bijzondere dag. Waar- juist, maar vaak toch ook was trouwens niet alleen pier en we ensceneerden ring. De dienst zit er om dat zo is, doet er wei- wel. Want er zijn mensen, zo bij ons thuis. Want we een schitterende zeeslag, meestal op en dan komt nig toe, want deze dag, de- die hun hele leven ntefs hodden een vriendje en We schoten ook, met zand- dit karwei er nog extra bij e Dinsdag, is alleen maar anders doen dan bewust diens moeder waste óók op kluiten, Door de bergingen van twee aan- eengelegen panden onder te bren gen in het onderhuis van één pand, komt om het andere pand een on derhuis ter beschikking, waarin een woning voor een bejaard gezin kan worden ingericht, bestaande uit een woonkamer, een slaapkamer, een keuken berginf. wasruimte en wc. Op deze wijze wordt enerzijds met een 14-tal woningen tegemoet gekomen aan de behoefte aan huis vesting voor ouden van dagen, anderzijds wordt door de uitbrei- dmg van het aantal woningen van 76 tot 90 een gunstiger exploitatie van het gehele complex in de hand j een zeepbal uit elkaar deed viet^verwacht gewerkt. we een Belgische dichter Dinsdag. Van vroeger her- moeder stond in de schuur, tijd de stadsbussen voor u spreken over het geluk, inneren we ons nog, dat Er zat. wel wat in, maar klaar. Wij vinden dat alle- dat, zo zei hij, daar was, thuis de Dinsdag wasdag dat hinderde niet. We maal heel gewoon. En toch waar men het. niet altijd was (wasdag was, wat maakten samen een prach- is dat voor de chauffeurs „Grand" weet die service achter het geluk aanja- Dinsdag. Anne heette het Anne's moeder kwam in te waarderen. Daarom zegt Op zo'n dag als vandaag gen. Maar hun jacht brengt jongetje. Zijn ouders kwa- de schuur om verder te de directie tegen de chauf- hen niets verder. Ze blijven men uit Friesland en it gaan met de was. Ze heeft feurs en hun dames: komen belangrijk voor ons. Op zo'n dag als vi denken we aan wat er ge beurd is en wat er gaat ge- jagen, tot ze te moe en te Heitelan leefde voort in ons zo ongeveer gekiel- jullie nu van de week op beuren in ons leven. We oud zijn om verder te gaan. 's jongens naam. Anne, we haald. WasdagZoiets een^avond maar naar Snip denken aan voorspoed, die Dan blikken ze terug en zien hem weer voor ons, vergeet je toch nooit! gelukkig en blij maakte en beseffen, dat alle moeite Leuk joch, toen tenminste aan tegenslag, die dat ge- vergeefs is geweest. Het wel. luk en die blijheid soms als geluk is daar, waar men 't Op een Dinsdag waren Het geluk we uitgespeeld. Voor trein en Snap luisteren. Dat vin den die chauffeurs prach tig, want zij hoeven de „Extra Editie" niet te ko- De gymnastiek- en sport- pen. Ze krijgen haar ca- Turnen l spatten. We denken aan de is het eerste blad aan een tje spelen vonden we ons vereniging Olympia is aan deau! Notcrrt U even GRAND THEATRE. Tel. 4632. Van Maandag tot en met Donderdag Snip en Snaprevue 1952. „Extra Editie". Iedere avond 8 uur. In de middag voorstellingen aanvang 2.30 uur: .Louise Lotte". CITY THEATER, tel. 6572. Van Maan dag tot en met Donderdag ..Dedee de Havenmeid". Aanvang dagelijks 2.30, 6.45 en 9 uur Toegang 13 jaar. REMBRANDT THEATER: Vrijdag t/m Maandag: „Het duistere verleden'' (18 jr). Dinsdag t/m Donderdag: „Zo begint het Leven" (18 jr). Zondag: 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov, dagen: 2.30, 6 45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK: Van Vrij dag t/m Maandag: „Tokio Joe" (H jaar). Van Dinsdag t/m Donderdag: '..Born Yesterday" (18 jr). Vrijd. 8 u. Zat. 2 30. 6.45 en 9 u. Zondag: 2. 4.15, 6.15, 9 u. Ov. dagen 2.30 en 8 uur. ACADEMIE VAN BEELDENDE KUN STEN; 16 Februari tot en met 7 Maart: tentoonstelling van tekeijir.- gen en lino's van Adri I. Cornells Geopend van 10 tot 17 uur. Zondags gesloten. 26 FEBRUARI: Dinsdag. Café-Restau rant „d'Oranjeboom". Balmasqué van de Amersfoortse Motor- Automobiel Club A M.A C. 26 FEBRUARI t/m 1 MAART in d< Markthal- Meubelbeurs van de ge zamenlijke Amersfoortse woning inrichters. Geopend Dinsdag 19 .00— 22 30: Woensdag t/m Zaterdag 14.00— 17.00 en 19.00—22 30 u.ur. 26 FEBRUARI. Dinsdag.' Volksuni versiteit: prof. dr G. Stuiveling ove: ..moderne poëzie" Openbare Lees zaal. 2000 uur. 26 FEBRUARI. Dinsdag. Amersfoort se Gemeenschap: Nederlands Volks toneel met ,.De wereld heeft geer wachtkamer" Amicitia. 20.00 uur. 26 FEBRUARI. Dinsdag. Amerst Kring: dr Llevegoed over „psycho logie van het gevoel van zekerheid' Monopole, 20.00 uur. 26 FEBRUARI. Dinsdag. Openiri Meubelbeurs. Markthal, 15 00 uur 26 FEBRUARI. Dinsdag. V R A Wil lem van Iependaal over „De humn: in de Nederlandse taal; zaal Kam perman. 8 uur. 27 Februari Woensdag ..Een uu' muziek": concert \oor scholleren. Van Oldenharnevelt-gymnasium. 113* uur. 27 FEBRUARI, Woensdag. Gymn Ver. Oranje: ouderavond niet to neeluitvoering. Amicitia, 19.30 uur AVONDDIENST APOTHEKEN: dr Van As. Varkcnsmarkt 19a, (el 376" dr Cramer. Utrechtseweg 93. 3198-

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2