ohammedaans fanatisme laait op in Midden-Java W ordt 's konings hof „gezuiverd r Daroel Islam begon opstand politieke porseleinwinkel in Carnaval: revolutie tegen redelijkheid F.O.P. Frans kabinet opnieuw het in nauw Chefarine 4 Pleidooi voor vakopleiding door leerlingstelsels HET INCIDENTIN BELGIE Conservatieve raadgevers scheiden vorst en volk SattiPSS1 kegd de gwpA Vandaag grieperig morgen weer beter Stone of Scone weer op oude plaats bevestigd Woensdag 27 Februari 1952 SEMARANG, (Ass. Press). Het rijke rijst- en suikerriet- ind van Midden Java is plotseling het toneel geworden van verbitterde strijd tussen het Indonesische leger en de ge spende terroristen van de Daroel Islam. Hun leider Karto- ewirjo heeft zijn volgelingen bevel gegeven handelend op te sden en de daarop ondernomen actie bleek weloverlegd zijn. )e energieke kolonel Gatot Soe- de door de Nederlanders op- ide commandant van de „Dipo 5oro-divisie" heeft terstond alle <en ingezet om de opstand In iem te smoren. Maar hij is ,n niet geslaagd. In zeven \ve- van strijd tegen telkens weg rende benden van de Daroel ontoegankelijke bergen en ide Mohammedaanse politici, hij ongeveer 500 opstandelin- te doden, enige honderden te onden en meer dan 1000 ge- genen te maken. Maar de ne- aag heeft hij de vijand niet kun toebrengen. De 28-jarige leider de opstand op Midden Java, hian, sneuvelde in de bloedige jd omstreeks Nieuwjaar. Doch hoofdkwartier van de Daroel op West Java zond onmid- iijk een nieuwe bevelhebber, joor" Ismail, en de beweging in kracht toe. hele geschiedenis begon 'op 7 De- ber 1951 met wat een doodgewone fschoon vrij ernstige muiterij te zijn. Weldra bleek, dat er meer Ier stak. Op gevangenen werden elijk documenten gevonden, die oonden, da^ de muiterij slechts het was geweest voor een grootscheep- ctie van de Daroel Islam op Mid- Java. Voorts kwam het leger er ;r. dat vooraanstaande, rijke Mo* nedanen te Solo de opstandelingen ruime financiële middelen had eund. Pantserwagens Br wijl de muiters in de richting Solo trokken nam kolonel Soa- geen risico's. Hij kondigde stad een uitgaansverbod voor ivonden en nacht af, arresteerde politiek verdachten, nam 50 mui. in Solo gevangen, die reeds idden weten te dringen .iet, nadat dn Des van de ihtbescher- de avond- ik hadden ikondiga, ntserwagens itrouilleren r de veria- straten van culturele (v Idstad. In- i Idels legde p Solo het K i een gor-j in vuur op y itsen, waar j. de rebellen erscholen inde. drastisch SIOH. NATSIR ....Wet drastisch, .aakte -en uoorrtclitia :;eke storm. u tselijke leden van de (Mohair.- S igeland levert een derde deel van JATO-luchtmacht f/t| SSABON. Engeland zal ten- de een derde van de lucbt- ht van 4.000 vliegtuigen, die de dit jaar wil vormen, voor zijn •Ding nemen, aldus Is van gezag- lende zijde te Lissabon verno- Engeland zal ook de grootste age op het gebied van de pant- ■oepen leveren. Hieronder zou- zich o.m. de drie pantserdivisies nden, die thans in Wcst-Duits- zUn gelegerd. •t bedrag van 20 millioen pond. Engeland zal bijdragen tot het Tam van meer dan 150 millioen voor de aanleg van nieuwe velden en de oprichting van ndingscentra (infrastructuur) natura worden gegeven. Zo b.v. ongeveer de helft van de age bestaan uit installaties telecommunicatie. Engeland op deze wijze bereiken, dat zijn inlandse betaalmiddelen niet Ier worden uitgeput. roep-Steenberglie ontbonden IN HAAG. De groep-Steen- he, die een behoudende rech- leugel in de K.V.P vormde, t mede. dat zij zich heeft ont- ien Zij vertrouwt, dat de over- hemming met het hoofdbestuur K.V.P. zal leiden tot een her- ng van het tot nu toe door de P. gevoerde beleid. Kennis- ing van verschillende reacties iet na het tot stand komen der eenstemming uitgegeven com- iqué heeft bij de groep teleur- ing gewekt. er wordt klaarblijkelijk ge- op de scherpe critiek van de itter der KAB, tot Eerste Ra id A. C. de Bruyn. Red.) ieuwe Bijbelvertaling ngeboden aaii prinses Wilhelmina ISTERDAM. Maandagavond Prinses Wilhelmina namens hoofdbestuur van het Neder- sch Bijbelgenootschap een Bij - de nieuwe vertaling aange- (Zö§n in het Koninklijk Paleis al- Dit was nummer drie van de immerde exemplaren der eer- idltie. gebonden in rood leer. De eerste exemplaren werden eni- )d geleden overhandigd aan Ko- 'Q Juliana en Prins Bernhard. PREMIER SOEKIMAN ....Geen drastische maatregelen. medaanse) Masjoemi de grootsle regeringspartij in Indonesië wei - den beschuldigd van collaboratie met de Daroel Islam en er liepci, geruchten volgens welke premiei Soeklman (zelf lid van de Mas joemi) in het geheim het leger last zou hebben gegeven zich van dras tische maatregelen te onthouden. Tal van prominente figuren uit Masjoemi waren misnoegd over ..de flaters, die het leger had begaan in de politieke porseleinwinkel van Midden Java", flaters, welke de Da roel Islam slechts in de kaart zou den spelen. Moeilijk advies De twist liep zo hoog, dat ex- rremier Mohammed Natsir, een der ooogste leiders van de Masjoemi, in het openbaar elke betrekking tus sen zijn partij en de extremistische zijn officieren is inmiddels net tevens het advies, dat men wu drastisch, maar tevens „voorzicn- tig" op moest treden, een advies, dut de commandanten te velde mo- veujk wel wat moeilijk vonden orr. op te volgen. De nieuwe commandant van de ..Dipo Negoro-divisie" lt -kolonel Bahroen. die in 1917, in de strijd tegen de Neder landers de taktiek \an de guerillastrijd heeft geleerd, is van oordeel, dat de opstand in enkele weken tijd kan wor den onderdrukt. „Wij moeten de ideologie van de Da roel Islam hier geen vaste voet laten krijgen, zoals op West Java is gebeurd", zegt hij. Om dat te beletten vervolgt hij de gewapende benden zonder on derbreking. Hij maakt daarbij gebruik van artillerie en van propagandis ten. die de bevolking in streken die met de denkbeelden van de Daroel Is lam zijn besmet, nieuwe voorlichting geven. Naar de mening van Bahroen en zijn officieren is inmiddes het grootste leed geleden. Maar nog at- Ljd zijn honderden volgelingen vau de Daroel Islam in de strijd gewik keld. nog dagelijks komen berichten binnen over schermutselingen en waarnemers vragen zich af of in derdaad Bahroen en zijn twaalf ba taljons er in zullen slagen op Mid den Java de groene vlam van he. Lnatisme van de Raroel Islam te doven. Advertentie (l. M.) Weef U het? Weet ik hei-? Wat is 9 Sittardse „jekken" maken „dolle Dinsdag" tot klap op driedaagse vuurpijl (Van een bijzondere verslaggever) SITTARD. Ik schrijf dit 's middags om half vier op Dolle Dinsdag", de derde dag van het carnaval, in ccn Sittards hotel, waar de spiegelruit met ruwe planken is beschermd, alsof er een revolutie op komst is. In werkelijkheid dienen deze planken om de ruit te be schermen tegen de druk van de gezamenlijke feestgangers. Maar waarom zou men eigenlijk het carnaval geen revolutie noemen? Een revolutie tegen de redelijkheid? In Sittard zijn ze deze drie dagen „jek". vertelde mij iemand. Ik zie nu al. dat Sittard de .klap op de driedaagse vuurpeil wordt. De ge- maskerden mogen ook hier de straat op en er dansen op dit uur al zeker elf maal elf „jekken" rond. Als het er niet meer zijn. Op het balkon van hotel De Kroon" staat opwindend een orkest te spelen. De markt daar beneden wordt be kogeld met koeken en met zuid vruchten. Eén sinaasappel veran dert gelukkig van richting door een geparkeerde auto. Mij wordt een voltreffer bespaard en ik kom er af met een straaltje sap in mijn gezicht. Wat zal ik u vertellen van de avond zelf Wat van het opwin dende bal van de Marotten"' Een mens mag, geloof ik. blij zijn. als hij zich van een feest als dit later nog iets herinnert En dat zijn dan altijd de kleine dingen. Niet de grote gebeurtenissen In een van de café's lichtte een dorstig, maar niet meer welgesteld mens zijn masker op en zei met het oog op zijn crediet tegen de kastelein- ..Gerard, je kent me toch?" Daarom juist!", zei Gerard En hij hield de kraan dicht. Vroeg in de morgen was het in Sittard donker van de mist ge weest. Precies om middernacht ech ter was zij verdwenen en schitter de er een heldere sterrenhemel als Theo Frenkel veertig jaar acteur DEN HAAG. Op 18 April hoopt Theo Frenkel zijn veertig jarig toneeljubileum te vieren. Hij zal deze mijlpaal in zijn toneel carrière herdenken met het toneel stuk „Zijne Excellentie". Na af loop van deze voorstelling zal Frenkel gehuldigd worden. een stralend begin van de Aswoens dag. Iedereen heeft toen zijn mas ker of zijn mombakkes afgezet. Ik kan niet zeggen, dat de mensen er beter of mooier door werden. Maar zij waren weer zichzelf. En daar willen wij langzamerhand wel weer aan wennen. ARNHEM. Zondag 2 Maart organiseert de Enka-sportclub in het kader van haar 25-jarige jubi leumviering de nationale cross kampioenschappen (over 13 km), waaraan tevens het Nederlands clubkampioenschap is verbonden. 15?0 (Van onze correspondent) BRUSSEL, Dinsdag. „Het Incident" zoals men nu maar neutraal de geruchtmakende afwezigheid van Koning Boudewfjn bU de koninklijke begrafenisplechtigheden te Londen noemt is nog allerminst gesloten en achter de schermen wordt cr door de Belgische partijleiders druk gecon fereerd over bepaalde stappen, die allereerst een „zuivering" van de om geving van de koning tot doel hebben en daarna het op een gezonde basis stellen van de grondwettelijke betrekkingen tussen vorst en regering. Vooral socialisten en liberalen achten het incident een gevaarlijk symptoom van een herlevende persoonlijke politiek van de koning, een verschijnsel, dat zij Juist in het optreden van Leopold III steeds ten scherpste hebben gekritiseerd. Ook de katholieken, die hun re- I ook hun pijlen afgeschoten op de gering met deze kwestie een pijn- Grootmaarschalk van het Hof. de hjke en dwaze flater zagen slaan, j 76-jarige Baron Edmond Carton de zijn van mening, dat er iets ge- I Wiart «een halve eeuw geleden daan moet worden, zij het ook. dat secretaris van Koning Leopold II!). zij een discrete oplossing wensen, die in 1949 nog in een open brief die minder de aandacht van het j Churchill kapittelde. Deze zou voor buitenland trekt dan de jongste het noodlottige besluit verantwoor- Politiek overleg in Djakarta 'Amerikaans ambassadeur middelpunt van geruchten DJAKARTA. President Sukar- no en vice-president Hatta hebben Dinsdag een conferentie gehouden over de kabinets-crisis. Vandaag zal men beginnen met het overleg met de partijen. Pas daarna zal wor den beslist of er een coalitiekabinet of een zakenkabinet moet worden gevdrond en wie met de opdracht zal of zullen worden belast. Intussen is de Amerikaanse am bassadeur Cochran het middelpunt van geruchten over zijn eventuele terugroeping'. De New York Times heeft bericht, dat zulks in Washing ton werd overwogen, omdat Cochran in strijd met zijta instructies de on dertekening door Indonesië van de overeenkomst inzake de hulpverle ning zou hebben geforceerd. in vertoning in de Kamer. In de afge lopen week hebben de heren Buset en Motz. de voorzitters van de so cialistische en liberale partijen, een onderhoud gehad met premier Van Houtte, waarbij zij de wens hebben uitgedrukt, dat eens en vooral thans de constitutionele betrekkin gen van de Koning met zijn rege ring worden geregeld. De omge ving van de Koning zou moeten worden verjongd en onder zijn me dewerkers zouden do drie traditio nele partijen behoorlijk moeten zijn vertegenwoordigd. De verblijfplaats delijk zijn geweest. Meer en meer wordt beseft, dat de ouderwetse en vol vooroordelen stekende hofhouding een 21-jarige jongeman in een keurslijf tracht te houden, om er een ongenaakbare, in zijn Paleis opgesloten, vorst van te maken op een wijze, die bij de moderne tijd niet meer past Ner gens kan deze koning, op wie de last van zijn functie zwaar drukt, onaangekondigd verschijnen. Met formele plichtplegingen en proto collair vertoon heeft iedere publie ke ontvangst plaats en nooit heeft van Leopold III, die met zijn cczin mc„ do altyd door hedaasde heren nog steeds in het Paleis te Laken omrinede. koninc oncedwoncen woont. zou ook definitief moeten worden vastgesteld Het is moeilijk uit te maken wie nu eigenlijk de hoofdschuldige is van dit nieuwe koningsdrama-in-het- klein. dat zo duidelijk de nog nau welijks bedwongen sentimenten der Belgen dreigde op te rakelen. Dat de Koning niet naar Londen is go- gaan wordt algemeen als een poli tieke fout beschouwd. Maar was de oorzaak de rancune van Boudewijn zelf? Of had zijn vader hem een demonstratief gebaar opgedrongen wegens de afkeuring van Leopold's houding in 1940 door Koning Geor ge VI en de door Churchill en an deren geuite onvriendelijke woor den jegens België? Sommige bla den hebben het gesuggereerd en (Advertentie LM.) Eindeloos begrotingsdèbat kost staal reeds 49 milliard francs (Van onze correspondent) PARIJS. Het debat over de financiële projecten is gisteren In de Na tionale Vergadering onder de slechtst denkbare omstandigheden begonnen. In de eerste plaats heeft de Kamercommissie van Financiën geweigerd de projecten te behandelen, die haar voornamelijk wegens de 15 procent belastingverhoging onaanvaardbaar voorkwamen. Premier Faure heelt toen ten einde raad een ministerraad bijeen geroepen, maar werd daar ont vangen met een stroom van verwijten. De ministers der Onafhankelijke Partij en enige anderen waren woedend, omdat de minister-president hen voor de glijdende loonschaal had doen stemmen (hij heeft recht op de stemmen zijner ministers), terwijl zü er gloeiend tegen zijn. Socialisten en MRP zijn ditmaal tezamen tegen de besnoeiingen op het budget van de investeringen en van de wederopbouw, welke juist zijn aanvaard door de radicalen en de gematigden. De twee laatste par tijen verzetten zich daarentegen tegen de 15 procent belastingverho ging. Faure is nu gemachtigd elke keer het vertrouwensvotum te stel len, als hij dat nodig vindt en ver moedelijk zal hij van deze machti ging vandaag vóór middernacht et telijke malen gebruik maken. Faure kan men vergelijken met een forellenvisser: hij laat zijn lijn zo lang mogelijk afrollen en haalt pas in als de vis vermoeid is. Ditmaal is de vis echter wel wat erg groot en bovendien sterk onge negen ten derden male door het loze vissertje aan de haak te wor den geslagen Algemeen wordt verwacht, dat de vistalenten van Faure niet toerei kend zullen zijn en dat hij zelf in het water zal vallen. Men kan het budget nu een maal niet. zoals met ae glijdende loonschaal is gebeurd, als een wil lekeurig geamendeerd voorstel naar de Senaat zenden, in de gedachte dat alles wel terecht komt in twee de lezing. Nog minder kan men. zoals met de glijdende loonschaal, een tekst aannemen, die voor ver schillende interpretaties vatbaar is en zodoende door de ene parlemen taire groep weer anders wordt uit gelegd dan door de andere. Maar tenslotte blijft er over de noodza tussen zijn leeftijdgenoten zien ver keren. Het is een verouderde op vatting van het koningschap, waar in alle kiemen liggen van nieuwe conflicten en dit deed ook een liberaal tijdschrift in een waardig „Beroep op de Koning'' schrijven: „Wat het land verwacht is minder protocol, maar jonge en oprechte raadgevers, die de Koning doen be seffen. dat de huidige monarchieën meer rechtstreeks contact eisen tussen het staatshoofd en het volk." Welzijnsverzorging militairen door nieuwe organisatie DEN HAAG Vrijdagmiddag zal de minister van Oorlog en van Marine, ir C, Staf. in de Prinses Julianakazerne de „Nationale Raad Welzijn Militairen" installeren, die dezer dagen in het leven is geroe pen. Het voorzitterschap wordt be kleed door Prins Bernhard Als vice-voorzitters treden op prof. dr J. E de Quay en de heer M. A. Reinalda. commissarissen der Ko ningin in Noord-Brabant en Utrecht. De Nationale Raad stelt 2ich ten doel het bevorderen van de wel zijnsverzorging van de militairen van zee-, land- en luchtmacht Be halve aan ontwikkeling, ontspan ning en vrije tijdsbesteding, zal vooral ook aandacht worden ge schonken aan de sociale belangen van de militair, die als gevolg \an de langere diensttijd in het gedrang kunnen komen. Tot de Raad zullen toetreden representatieve figuren uit het Nederlandse geestelijke en maat- schappelijke leven en als advi seurs vertegenwoordigers van de ministeries. OMAHA. (Nebraska) Een halfzware bommenwerper van het type B-50 verongelukte Dinsdag tijdens de landing. Vier of vijf vliegers kwamen om het leven en 12 anderen waren gewond. Het vliegtuig ging onmiddellijk in vlammen op. Beraad gaande, maar Kazernebouw Z.W.-Brabant al begonnen ROOSENDAAL. Terwijl er nog beraadslagingen worden gevoerd over de onteigening van terreinen uit Belgisch particulier bezit, die als oefenplaatsen zullen moeten dienst doen is men aan de weg Hoo. gerheidePutte Dinsdag begonnen met de funderingen voor het kazer necomplex van 120 gebouwen. Men verwacht, dat binnen zeer korte tijd 600 a 700 West-Brabantse arbeiders aan dit project te werk zullen wor den gesteld en dat dit aantal later nog aanzienlijk zal kunnen worden uitgebreid. Men hoopt het werk ln een half jaar klaar te krijgen. (Advertentie l. M.) Zodra U zich onprettig voelt, noem don tem Chelarino „4". Elk tablet bevat 4 beroemde geneeimiddtlen, die de griep krachtdadig aanpakkan, zodat U tpeadig waar in erda bant. e doel wonderen.' Oorlogsmisdadigers in vrijheid gesteld WERL (Duitsland). De voor malige Duitse generaal Gallen- kamp, in 1947 door een geallieerd hof ter dood veroordeeld wegens het doden van Britse en Ameri kaanse krijgsgevangenen, is Dins dag uit de gevangenis van Werl ontslagen tezamen met tien an deren, die indertijd veroordeeld werden wegens het doden en mis handelen van geallieerde onder danen. Gallenkamp was schuldig bevonden aan het terechtstellen van gevangen genomen parachu tisten in 1944. De overige vrijge latenen zijn voormalige functiona rissen in concentratiekampen. Aanhangwagentje achter bromfiets verboden? DRACHTEN. De kantonrech ter alhier heeft de berijder van een bromfiets, die een wagentje achter zijn vervoermiddel had ge koppeld. tot f 2 boete of een dag hechtenis veroordeeld. De brom fietser voerde tot zijn verdediging aan dat hem een wegenkaart voor zijn aanhangwagentje was ver strekt. (Advertentie I. M.) Industrieel leger moet niet alleen uit generaals bestaan Koningin Elizabeth gaf toestemming LONDEN. De Stone oj Scone" hel eeuwenoude symbool van het Schotse nationalisme is sinds Dins dag weer te bezichtigen in de Abd\j van Westminster. De steen bevindt zich ov zijn oude plaats onder de kroningszetel. De jonge koningin Elizabeth II vond het goed dat de steen uit zijn schuilplaats te voorschijn ge haald werd. De steen is op Kerstdag 1950 door Schotse nationalisten geroofd en 109 dagen later teruggebracht. Sindsdien HET ontoegankelijke berglandschap van Midden-Java. waar de leden van de Daroel Islam de groene vaan van een Mohammedaanse opstand heb ben ontplooid en een toevluchtsoord zoeken bij hun strijd tegen de troe pen van de Republiek Indonesië. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT. Prof. ir. F. M. Roeterink uit Delft Is van mening, dat de bestaande leerlingstelsels In de vakopleiding snel tot groter bloei moeten - worden gebracht om te voorkomen dat Nederland een uitsluitend uit kelijkheid eindelijk een budget aan „generaals" gevormd industrieel leger krijgt. Deze conclusie van de hoog leraar was vervat In een rede, die hij Dinsdagmiddag zou uitspreken bU de opening van de nieuwe Phillps-lasschool in de lasstavcnfabrlck aan de Croesclaan te Utrecht. Wegens ziekte kon prof. Roeterink echter niet aan wezig zün en daarom werd zijn rede voorgelezen. te nemen in de wetenschap. dat het uitstel van deze debatten, die onder het ministerie-Pleven reeds zijn begonnen, de schatkist reeds nu 49 milliard francs hebben ge kost. werd de steen in de gewelven der Abdij bewaard. De verklaring van minister-presi dent Churchill, dat de steen weer op zijn traditionele plaats bevestigd was, veroorzaakte een geweldige dei ning ln het Lagerhuis. Zelfs het belangrijke debat over Buitenlandse Zaken moest wachten totdat deze delicate aangelegenheid afgehandeld was. Churchill verklaarde, dat de ko ningin haar goedkeuring gegeven had en dat „de Schotse opinie ge raadpleegd was". De hertog van Edinburgh, wiens vrouw op de steen tot koningin ge kroond zal worden, luisterde op de perstribune naar het opgewonden debat. Von Manstein krijgt een week verlof BONN. De Duitse ex-veld maarschalk Erich von Manstein is op erewoord voor zeven dagen uit I een Britse gevangenis voor oor logsmisdadigers vrijgelaten, om een bezoek te brengen aan zijn vrouw die ernstig ziek is. Von Manstein werd in 1949 tot 18 jaar veroordeeld wegens de wreedheden die zijn troepen in Rusland be dreven. Later werd het vonnis ge wijzigd in 12 jaar. Koopvaardijvloot verdient deviezen Minister acht uitbreiding verantwoord DEN HAAG. De netto devie- zeninkomsten van de Nederlandse koopvaardij hebben over de jaren 1948 en 1949 resp 453 millioen en f 512 millioen bedragen. Naar schatting zal het overeenkomstige cijfer over 1950 ca. 575 millioen belopen Aldus de minister van Verkeer en Waterstaat in zijn me morie van antwoord aan de Eerste Kamer over de begroting 1952 van het Scheepvaartfonds. De minister meent, dat uitbreiding van onze koopvaardijvloot ook bij de hui dige omvang van de wereldhan del verantwoord zou zijn. Prof. Roeterink zette verder uit een. dat het aantal studenten aan de Technische Hogeschool en aan de Middelbaar Technische Scholen se dert 1939 is verdrievoudigd. Het nij verheidsonderwijs echter, dat vol gens de hoogleraar bovendien een kwalitatief onvoldoende opleiding geeft, blijkt nog steeds niet genoeg aantrekkingskracht te bezitten. En van de leerlingen, die er dan al een cursus volgen, neemt nog slechts één achtste de moeite zich verder te ontwikkelen. In 1950 is dan ook vastgesteld dat elke twee afgestu deerde MTS-ers en ingenieurs voor i hun hele leven slechts drie vak- lieden te hunner beschikking heb ben die na de ambachtsschool nog met succes een vakcursus volgden. „Wij dienen ons af te vragen of 1 het wel juist is. dat de opleidings- methode volgens de leerlingstelsels. die in het buitenland zo'n enorme vlucht heeft genomen, bij ons nog zo'n betrekkelijk gering aandeel heeft in de vorming van onze tech nische mankracht", aldus de hoog- leraar. ïina Tunesische politie haalt studenten uit bed TUNIS. „Ploegen" van onge veer 300 studenten lossen elkaar af en vasten in de grote moskee te Sfax uit protest tegen de veroorde ling van 22 studenten, die beschul digd zijn van ongeoorloofde demon- stratiCb tegen Frankrijk. De studen ten hebben van 'n vroeger plan om in bed te blijven afgezien, daar de politie de slaapzalen van de uni versiteit heeft ontruimd. Acht van de veroordeelden kregen tien dagen hechtenis. Allen kregen boeten van 20.000 francs De studenten in de moskee zeggen spreuken uit de Ko ran op en bespreken de politiek. Ook vele winkels in Sfax zijn uit protest tegen de vonnissen gesloten.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 3