STABSVENSTER In 1905 liep Amersfoort uit om de „Train Renard" te zien In een reuzenauto reuze leuk naar vliegdorp Biljarters uit „EemlancP huldigen kampioenen VAN KAPITEIN ROB Spelpeil is sterk gestegen Noteert U even i Sportagenda Dinsdag 4 Maart 952 Advertentie 1. M.) De Renard-trein op de Varkens- markt in het najaar van 1905. De belangstelling was wel enorm, zoals uit de foto blijkt. Aardig is het, dat een deel van de oude winkels nog goed zicht baar is. Naast Café „Het Roode Hert" zat toen, op de hoek van de Utrechtse straat, een zaak vóór „In- en Buitenlandsch Ge distilleerd". Links van het café het summum van deftigheid in die dagen, t.w. een modemaga zijn in een „gesloten huis". Op de achtergrond is juist de nieuiobouw zichtbaar, die ge bouwd v)as op de plaats waar Hotel Schwemmer gestaan had. Deze zaak brandde n.l. tot de grond toe af. Daarnaast bevindt zich het kleine sigarenwinkeltje, dat nog altijd net zo is, zij het dan met een andere eigenaar. Foto: Collectie Kunsthandel Veenendaal. „Op Maadag reed een autobus Al in een boerensloot, Drie mensen waren licht gewond, Zes nat en één morsdood!" Aldus schilderde de dichter Clinge Doorenbos de toestanden op autobus- gebied in het midden van de twintiger jaren. In een aantal coupletten Het hü een bus van een dijk rollen, een fikse botsing maken tegen een stoom tram of tegen een boom, slippen, doordat de chauffeur juist wisselcenten zocht, in een rivier rUden, enz., waarbi) de resultaten varieerden tussen licht gewond en morsdood. Wanneer wij U daarbij verzekeren, dat al deze gebeurtenissen zich In werkelijkheid bijna dagelijks voordeden, dan be grijpt U wel, dat er „wantoestanden" op dat gebied heersten! Twee busdiensten hielden stand Aangezien wij hier in Amers foort reeds zeer vroegtijdig met de autobus kennis hebben kunnen maken, loont het zeker de moeite eens in de geschiedenis van de in- terlocale bus te duiken. Reeds in het begin van deze eeuw begonnen de eerste experi menten, zodat op een zonnige na jaarsdag van 1905 onze stad opge schrikt werd door de komst van een veelwielig vehikel, dat de weidse naam van „Train Renard" bezat. In de laatste maanden van het jaar 1903 was de Franse ko lonel Renard n.l. op de idee ge komen een motorwagen te con strueren, die electrisch werd voort bewogen door stroom, die aan een meegevoerde accumulatorenbatte rij werd onttrokken. Het voertuig liep niet langs spoorstaven, doch gewoon over de weg, zoals thans de autobussen doen. Achter de motorwagen werden enige aan- hangrijtuigen gekoppeld, zodat een complete wegtrein ontstond. Het vernuftige van deze vinding was, dat alle assen van alle rijtui gen vanuit de motorwagen aange dreven werden, terwijl de kolonel tevens op de idee gekomen was de constructie zodanig te maken, flat bij het maken van een bocht de binnenste wielen minder snel draaiden, dan de buitenste, zodat wrijving op het wegdek niet voor kon J£omen. Deze zogenaamde „cardan-as", genoemd naar de Italiaanse dokter en wiskundige Geronimo Cardano, die in de zes tiende eeuw leefde, wordt heden ten dage op ieder motorrijtuig van de kleinste auto tot de groot ste oplegger toegepast! ZESTIEN KILOMETER! Bii de eertse proeftocht te Parijs op 29 December 1903 bleek, dat het mogelijk was met een trein van vijf rijtuigen op een steil en bochtig traject een gemiddelde snelheid te halen van niet minder dan 16 kilometer! Voorzeker lang geen mal resultaat, want de snel heid van een moderne trailer zou op zulk een traiect thans nog maar zeggen, dat men een advertentie in de krant zette, waarin men aankondigde, dat op die en die uren een bus vertrekken zou naar één van de omliggende plaatsen, terwijl de tarieven erbij v#"meld werden. Dat men inderdaad ter bestemming zou arriveren stond er niet bij en dat was maar goed ook, want zulks was dikwijls niet het geval. De gammele busjes be gaven het op de meest ongelegen plaatsen en dan was lopen de boodschap, terwijl de chauffeur, meestal tevens de directeur, zich verontschuldigde met de woorden: „Het ding is kapot, me gane nie verder". Daarmee basta, want „geld terug" stond niet in 's mans woordenboek. Eens is het voorge komen. dat een Amersfoorter, die op teruggave van de gelden aan drong, tot antwoord kreeg: „Maar meneer wou U mij soms ruineren, door de strop nog groter te ma ken?" Na de sanering in de jaren rond 1927 kwam men gelukkig tot be tere toestanden, waarbij wij o.a. denken aan de voortreffelijke bus sen van Leguit uit Soesterberg, die de dienst op Utrecht onder hielden. Zelfs een rooksalon op het achterbalcon ontbrak in die voertuigen niet! Een opsomming van alle onder nemers, die destijds op Amersfoort gereden hebben, is ondoenlijk, want het zijn er veel meer dan tien geweest! Slechts twee zijn er overgebleven, dat ziin Tensen, die nog altijd met ziin rode bussen (die anno 1927 óók al die kleur hadden) naar Soest rijdt en Dijk huizen, die nog immer op dappere wiize in het vervoer naar Spaken burg voorziet. De andere onderne mers zijn allemaal vroeger of later door de N.B.M. en de V.A.D. over genomen, welke maatschappijen thans het gehele overige secun daire interlocale vervoer in han den hebben. Het is hier niet de plaats over het vóór of tegen van deze concentratie te polemiseren, doch wèl kunnen wij constateren, dat het er voor het reizend pu bliek heel wat gemakkelijker op is geworden. J. H. E. REESKAMP 1834. Dagenlang lopen de mannen onder een brandend hete zon door baast onbegaanbare oer. wouden, dan weer over eindeloze vlakten, heu- vel op, heuvel at De streek is hier onbe woond, maar overdag loeren panters en lui paarden op een gemak kelijke prooi en 's nachts horen zij in de rivieren, waarlangs zij trekken, kaaimannen rondzwem men. De schipper waar schuwt ziin mannen goed uit te kijken en niet op eigen houtje de wilder nis te gaan verkennen Enkele zieken bezwijken onderweg. Zij krijgen een eenvoudige begrafe-1 nis. de schipper spreekt een kort gebed uit en dan trekt de stoet verder. Jan van Riebeeck komt I onwillekeurig toch onder de bekoring van dit woeste, eenzame land. 's Avonds, bij het kamp vuur, schrijft hij telkens zijn bevindingen vu die dag op. Voor de Maandagavond in café restaurant „d'Oranjeboom" gehou den prijsuitreiking van het biljartdistrict „Eemland" bestond een ongekend grote belangstelling. De biljarters kwamen, veelal ver gezeld van hun dames, uit Soest, Baarn, Tiel. Spakenburg, Voortbui zen en niet te vergeten ook uit .Amersfoort, om de kampioenen eer te bewijzen. De heer R. Stalenhoef, tweede voorzitter van het district, hield een welkomstspeech, waarin hij aller eerst hulde bracht aan de heer A. Verkerk uit Soestdijk, die zijn taak als wedstrijdleider ook dit seizoen weer uitstekend heeft volbracht. De heer Verkerk kreeg een daverend applaus als beloning voor zijn vele werk. Daarna werden Ge kampioens teams van het seizoen 1951-'52 voor het voetlicht gehaald en vooral „Het Leusderkwartier" en „Ruim zicht" uit Baarn oogstten veel lof. omdat van deze verenigingen niet minder dan drie teams de titel be haalden. Alle teamleiders kregen een fraaie beker, waarmede de bil jarters kennelijk gelukkig waren De teams die werden gehuldigd waren: Cadre klasse: Vergulde Wagen I. Hoofdklasse libre: Leusderkwartier I. Eerste klasse: Ons Genoegen II, Baarn. Tweede klasse: Lersder- kwartier II. Derde klasse: Ruim zicht I. Vierde klasse: Limburgia I. Vijfde klasse: Ruimzicht II. Zesde klasse: Leusderkwartier III. Zeven de klasse: Limburgia II. Achtste klasse: Oranjeboom VI. Negende klasse: Ruimzicht III. De heer Stalenhoef bracht vooral ook hulde aan de heer Lambrechts Jr.. die, na in de persoonlijke wed strijden districtskamüioen te ziin geworden, ook van het gewest de titel behaalde, en bij de Nationale kampioenschappen in Assen tweede werd. Van alle biljarters uit het dis trict bleken de heren J Craanen van Leusderkwartier en F. Ruizendaal van Ruimzicht ongeslagen te zijn gebleven. Ook zij werden hartelijk gehuldigd. Een oude bekende. De grote zes- wielige autobus van Leguit, die ook menigmaal gebruikt is voor toerritten naar Parijs. Men zat er misschien nog wel rustiger in, dan in onze hedendaagse auto bussen. Foto: Vervoers-Documentatie- Bureau. Dat de biljartsport in ons district met sprongen omhoog gaat, blijkt wel uit het erestaatje, waarin bil jarters voorkomen die hun moyen ne in het afgelopen seizoen belang rijk hebben opgevoerd, soms zelfs met 78 procent (J. Klompenhouwer, Nijkerk). Alle spelers, die in hun klasse het moyenne het hoogst had den opgevoerd, kregen een aardige herinnering, evenals de biljarters, die in hun klasse de hoogste serie hadden gemaakt. De heer Stalenhoef huldigde spe ciaal ook „De Poedel" uit Nijkerk, dat met vier teams een tweede plaats veroverde Nadat de talrijke en fraaie prij- ren waren uitgereikt, begon het traditionele prijsuitreikingsfeest. dat zeer geanimeerd werd, hetgeen voor een belangrijk deel aan de Band van Jan van Loo was te danken, die onvermoeibaar rhyth- mische klanken de zaal in zond. Het werd een uitermate gezellige avond, die ontegenzeggelijk veel zal bijdragen tot de onderlinge sportie» ve sfeer tussen de verenigingen. Oplichter voor nog geen drie gulden Twee blikken groente en acht sinaasappels, zonder betaling mee genomen. hebben iemand gister middag tot oplichter gemaakt. De onbekende, die deze artikelen in een groentewinkel kwam halen, vertelde, dat hij ze meenam voor zijn zuster. Ze zouden betaald wor den. wanneer de baas met zijn wa gen aankwam. Toen de eigenaar echter van het geval hoorde bleek, dat hij helemaal geen dame kende, die zo en zo heette. De prijs van groenten en fruit bedroeg f 2.95. Zaalhandbal uitgesteld De zaalhandbalwedstrijden, die Zaterdag 8 Maart in de Markthal zouden worden gehouden, zijn uit gesteld in verband met een door de gymnastiekvereniging „Olympia" in Amicitia te geven uitvoering. De organisatoren van deze zaal- handbalwedstrijden, nl. de handbal vereniging „Amersfoort" en de Amersfoortse Sport Stichting zijn van mening dat deze evenementen beter niet tegelijkertijd gegeven worden. Naar men ons van de zijde van deze organisatoren verzekerde, is tot op heden nog niet vastgesteld welke verenigingen aan de wed strijden zullen deelnemen. Het is ook nog niet zeker wanneer de wedstrijden door zullen gaan. maar men overweegt op dit moment de ze 22 Maart te houden. Een van de tweehonderd Neder landers, die gistermiddag uit han den van Prins Bernhard een dap- perheidsonderscheidina ontvingen, is de Amersfoorter Ar ie Koenen. De heer Koenen ontving het bron- Zen kruis wegens betoonde dap perheid aan de IJssellinie, waar hij in 1940 als dienstplichtig sol daat streed. Na de oorlog ging de heer Koenen opnieuw m dienst, ditmaal als OVW-er. Hij demobi liseerde enkele weken geleden, na werkzaam geweest te zijn bij de dienst Identificatie en Berging te Amersfoort. Misschien gaat de heer Koenen binnenkort als bur- ger-corveeër werken bij de LSK. De gedecoreerde woont met zijn vrouw en twee kinderen in de Ligusterstraat 82. Voorts werden o.a. onderscheiden J. \V. H. Nix uit Amersfoort; A. Entrop. Soest; C. L. L. Thoomes, Amersfoort. Vrachtauto ontkwam op het nippertje aan trein Een vrachtauto uit Driebergen, bestuurd door de heer Eis gis termiddag op de spoorwegoverweg bij de Grote Koppel te Amersfoort op het nippertje ontkomen aan een electrische trein De chauffeur, die uit de richting van de Koppelpoort aan kwam rijden met een snelheid van ongeveer 35 km per uur, be merkte niet, dat de bomen werden neergelaten. Het gevolg was. dat een boom pardoes op de motorkap terecht kwam. Pas toen remde de heer E. Midden op de rails kwam de auto tot stilstand. Gelukkig helt de weg hier enigszins, waardoor het mogelijk was. dat de wagen uit zichzelf achteruit reed. Net tóen hij van de rails was, passeerde de electrische sneltrein. Bij een later gehouden controle is gebleken, dat de remmen van de auto niet geheel in orde waren. Het treinverkeer ondervond door het voorval enige vertraging. Hollend paard door agent gegrepen Een paard, dat door een veertien jarige jongen werd vastgehouden, schrok gistermiddag en begon te steigeren. De jongen schrok daar door ook en hij liet het dier los. Met volle vaart ging het de Teut in. Bij het Dreyershofje kon het paard echter door een agent wor den gegrepen. Burgerlijke stand 3 Maart 1952 GEBOREN Nicolaas Jozef Bernardus. T. v. G. Lablans en A M. C. van Her pen;' Jozef Theodoru9 Chrlstlaan. z. v. T H. v. d. Port en C. A. Bos; Antho- nette Jacobs d. v. W. Vonk en J. J. Koonmin; Hendrik, z. v. D. Beeftlnk en C H. Jansen. OVERLEDEN: GiJsbertha van Surk- sum. 76 jr, ongeh.; Hilko Waalkens. 72 jr. geh. m. H. Benes; Rijk Smit. 74 jr. geh. m. J v. d Hoven, Johanna Maria de Ruiter.' 36 Jr. wed v. J. H Bödeker; Jan Ruizendaal. 69 jr, geh. iu. G. Ta- melen, nauwelijks groter zijn. De rit van Utrecht naar Amers foort werd gemaakt met slechts twee aanhangrijtuigen, omdat de minister van waterstaat van geen langere treinen weten wilde. Het voorste rijtuig had onbeklede wie len en het tweede wielen met mas sieve gutta-percha banden. In het eerste rijtuig bleek het voeren van een gesprek, vanwege het grote geraas, ondoenlijk, doch in het tweede ging dat beter. Wèl had men in beide rijtuigen het gevoel, alsof men zich aan boord van een schip bevond. Dit werd veroor zaakt door de ronddraaiende be weging van do overlangse midden- as. Op de Varkensmarkt werd rondgereden zonder dat dit tot stagnaties aanleiding caf, zodat bot maken van een betrekkelijk korte bocht dus wel mee bleek te val len Toch heeft het geheel nimmer voldaan, zodat het tot een gere- gelde dienst niet gekomen is. Omstreeks 1911 kwam de tweede autobus binnen onze stadsmuren. Het was de zogenaamde „reuzen- auto", waarin de reizigers geheel in de openlucht zaten, maar bij slecht weer door een tentzeil eni germate teeon recen beschermd werden. Het enorme geval, dat nlaats bood aan veertig personen, lieo on bepzine en was eveneens voorzien van massieve banden! Nooit kwam het evenwel verder, dan tot attractie voor het vervoer van personen naar de luchtvaart demonstraties op Soesterberg. „ME GANE NIE VERDER" Pas na de eerste wereldoorlog verschenen de eerste „echte" auto bussen. sommige nog op massieve banden en afkomstig van het Franse leger, andere reeds op luchtbanden. Helaas bleek alras, dat het uitoefenen van het beroep van „autobus-exploitant" wel heel gemakkelijk was. Men kocht een bus, al dan niet op afbetaling en al dan niet bij de sloper wegge haald, en men ging rijden! Dat wil Een afscheid P?EN dier kan in een mensenleven veel be tekenen. Er is die grote aanhankelijkheid, die trouw tot de laatste ademtocht. Mijn vrienden waren in t gelukkige bezit van een poes. Frans was de naam van dat merkwaardige dier. Je kon met hem praten. Zo in zijn eigen taaltje, hing hij hele verhalen op. Aan tafel was Frdns zeer gezel lig. Hij had de bijzondere eigenschap om rechtop aan tafel te zitten met z\jn poot jes (liever misschien hand jes) op tafel. Voor de rest van de dag, als hij niet buiten was, sliep Frans in de stoel. Dat deed dat lieve dier tot Zóndag. Toen drong plotseling van bui ten een klagelijk gemiauw tot de hulsgenoten door. Maar Frans wat is er dan. jongenzei de vrouw. Frans reutelde wat te rug. Frans was ziek, dood ziek. In allerijl werd in een teil een bedje voor hem gespreid. Maar Frans zocht zijn eigen plaatsje naast de stoel. Daar heeft hij zijn laatste strijd gevoerd. Toen hij afscheid nam van het leven, moest hij nog even spinnen en opkijken. Ver gif had zijn werk gedaan. Vergif Ja, het was vergif waar aan Frans, die poes van mijn vrienden, het leven liet. Is er opzet in het spel? Zijn er mensen, die niet begrijpen, dat zij anderen een lief bezit op wrede manier ontnemen? Ach, la ten wij er niet het ergste van denken. Misschien is men wat onvoorzichtig geweest met het uitstrooien van vergif, dat bestemd was om ratten te vernietigen. Ja, mis schien is het dat wel ge weest. Frans kon het niet vertellen. Hij spon alleen maar wat en ging heen zonder enig verwijt aan wie dan ook. En toch len: bedrukt papier 168 kg, zilverpapier en capsules 38% kg; bont papier 42 kg, sloopkoper 2 kg., alumi nium 1% kg en lompen 2% kg. Dat brengt wel meer wat geld in de actiepot. Zet 'm op, vrienden! Hoe lang? Hoe lang zal nu die hel verlichte plattegrond naast het verkeersbureau op het Stationsplein heel blijven? Bij onze eerste aankondi ging van deze reclame- zuil-met-paedagogische- inslag schreven wij, dat de lieve jeugd voorzichtig moest zijn met al dat glas. Er was weinig tijd voor nodig om er een fiks gat in te maken. Het is misschien een ongelukje geweest. Goed, maar dan vanaf nu een beetje minder ruw op de knopjes drukken en -niet dringen, vooral niet drin gen Zo'n zuil kost cen ten. En 't staat zo slor dig als die ruiten stuk zijn. dat vergt geduld dus liefde tot het dier! Nu zijn deze barzoi's aan het africhten toe. Tenslotte moeten zij gehoorzaamheid leren. Een ongehoorzame hond is een kwelling voor de eigenaar. Zie hier, hoe de dieren rijkelijk worden even aan t Stadsven- ater. Tel 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf uur. beloond. Ja. die oom Jaap weet wel hoe hij met zijn dieren goede maatjes moet blijven! Onze actie Twee zakken zilverpapier en capsules brachten Anton en Mieke van Zoest, Greb- bestraat 39. Knap gedaan, kinderen! Onze actie loopt goed. De speciale ophaaldienst no teerde bij het nawegen van de buit de volgende getal- U wij 't toch over die- A ren hebben, komen wij u nog eenmaal met die prachtige honden van oom Jaap van de Vlasakkers lastig vallen. Hier ziet u de aanhankelijkheid toch wel overduidelijk bewezen. Is het niet zeldzaam zo'n koppel honden. Acht van die aristocratische barzoi's uit één nest in het leven te houden en op te voeden GRAND THEATRE tot en met 5 Maan „Zij, die vergeten worden". 13 jaJr. Zondag; 2.00. 4.15. 6.45 en 9.00 Uur[ overige dagen 2.30, 6 45 en 9 uvr Donderdagcyclus fi Maart 2 30. 6^ cn 9 00 uur: „Onder de hemel va; Parijs", 14 jaar. CITYTHEATER: „Actie in de Stift Zuidzee", 14 Jaar. Zondag: 200. 4'! 6.45 en 9.00 uur. Overige dagen 2ï, 6.45 en 9.00 uur. REMBRANTTHEATER van Vrijdag t". en met Maandag „Furie van c< Congo", 14 jaar. Van Dinsdag en met Donderdag ..Sirocco", 14 jr. Zondag; 2.00, 4.15, 6 45 en 9.00 uur. Overige dagen 2.30, 6 45 en 9 00 uur. CITYTHEATER SOESTDIJK: Van Vrij. dag tot en met Maandag „Menig in 't wit". 14 jaar. Van Dinsdag tel en met Donderdag „Morgen ben li rijk", 14 jaar. Vrijdag 8.00 uur. Ta terdag 2 30, 6.45 en 9.00 uur. Zondij 2 00. 4.15. 6.45 en 9.00 uur. Overig» dagen 2.30 en 8 uur. 4 Maart, Dinsdag: Slotavond Boeken week. Monopole, 20.00 uur. 4 MAART. Dinsdag: Nederlands Gf. sprekcentrum. A. G.-Huls. 20 um, 5 MAART. Woensdag: Amersf. Gt- mecnschap, sectie Toneel: toneel, cursus. A. G.-Huls. 19.30 uur. 5 Maart, Woensdag: Herman Bouber, Max Tailleur en Lou Bandv b „Ellas weet het beter". Amicltli, 20.00 uur. 6 MAART, Donderdag: Toonkunst On. torium Vereniging: Johannes-Pn. sion. Medewerking: Orkest Vereni ging Amersfoort en solisten. Diri. gent: Adriaan C. Schuurman, Joris, kerk, ,19.30 uur. 6 Maart, Donderdag: R.K. Volksuniver siteit: „Het ontstaan van Nederland' A. G.-huls, 20.00 uur. 7 MAART. Vrijdag Kleine Kunt'- kring: abonnementsconcert. Ge bouw v. Vrijzinnig Hervormden, 20 uur. 7 MAART. Vrijdag: Ned. Reisverenlging, Oostenrijk—Zwitserlandavönd. K.AJB -gebouw, 20 uur. 7 Maart, Vrijdag: Volksuniversiteit: cut- sus „Het geboorteproces". Openbare Leeszaal. 20.00 uur. 7 Maart. Vrijdag: F. A. Stroethoff over: „Wonderbare Reis door Westfalen Gebouw Filalethes, Havik 27. 20 uur, 8 Maart. Zaterdag: Roode Kruis: flirt voorstelling voor leden en donateun (De Witte Engel). Grand Théitn. 16.30 uur. ACADEMIE VAN BEELDENDE KU>'. STEN: 16 Februari tot en met 1 Maart: tentoonstelling van tvkenii- gen en lino's van Adri I. Comeh Geopend van 10 tot 17 uur. Zondip gesloten. MUSLUM fLEHITE Westslngei. Dat* UJka geopend, behalve Zondip werkdagen van 10—12 e» 1—4 uu, Zaterdag 10—12 en 1.30—3 uur. OPENBARE LEESZAAL. Uitlening v* wassenen 2—5 en Dinsdag- en Vrf dagavond van 7—® uur. Voor kl: deren Woensdag- eo Zaterdagm^ dag 2.30—4.30 uur OPENBARE L.ËESZAAL filiaal Sctt terkwartier (Zonnebloematraai f Uitlening Dinsdag- en Vrtidagava!: van 7—8 uur. Avonddienst Apotheken: Ketjser, Lc gestraat 9. tel. 6807; Kraan, Noordewlr weg 89. tel. 4893. 4 MAART. Dinsdag: kampioensw»'- strijden eerste klasse libre. Ci'i .De Jong". Baarn, 7.30 uur n.m 5 MAART, Woensdag: Slotwedstrijd en prijsuitreiking kampioenschap pen eerste klasse libre. Café „W Jong" Baarn, 7 30 uur n.m. 6 MAART, Donderdag: Slotwedstrljde en prijsuitreiking kampioenschap pen tweede klasse libre „Café M«- tropole", Hof 7.30 uur n.m, 7 MAART. Vrijdag VoorwedstrIJtM Nationale kampioenschappen «tft klasse anker-cadre 38/2, Café Ned Leusderweg. aanvang 2 uur nam 7 MAART. Vrijdag: Ledenvergadfnr.1 Amersfoorts Wandel Comité, Hok- „Riehe", 8 uur n.m. 8 MAART. Zaterdag. Gymnagliekuü- voering „Olympia", Amicitia, 8 uu: n.m. 8 MAART. Zaterdag- Voorwedstrijd': Nationale kampioenschappen een-» klasse anker-cadre 38/2, Cl» .Neuf". Leusderweg. aanvang 2 9 MAART. Zondag idem. aanvang 12 - 9 MAART. Zondag: Competitie-pro gramma KNVB: IJmulden; Store- vogels— HVC: HollandAP WC! Leusderweg: AmsvordeZwin' wen Vooruit: JSVBameveld- Hp bensstraat. Amersf. Boys—WWi DVSU—Quick. Agenda van Utrecht TONEEL Stadsschouwburg DINSDAG 4 MAART. 8 uur- Utr« studententoneel: Travesti v< stelling. WOENSDAG 5 MAART- Ton«elfr0«J Comedia met „Bobbeltje". DONDERDAG 6 MAART. 8 uur- M' Comedie met „Cocktail Party VRIJDAG 7 MAART. 8 uur: Fot«f dams Toneel met „Madame -m Gêne". ZATERDAG 8 MAART. 8 uur- Fott* dams Toneel met „Bonaventura TIVOL1 A._ WOENSDAG 5 MAART. 8 uur: Ac- nementsconcert door het u.s-o DONDERDAG 6 MAART. 8 uur 7' neelvoorstelling „Ellas weet beter", met Lou Bandy, Agenda Amsterdam TONF-EL WOENSDAG. 5 MAART. StaOÜ-j 8 u - De Nederl. comedie met bruiloft van Figaro". w DONDERDAG. 6 MAART. Stads--' 8.15 u.: Toneelgroep Comedia „Kinderen zijn kinderen". MUZIEK DINSDAG 4 MAART. - Sl«i«cW burg, 8 u De Nederlandsche 0» geeft Gounods Faust WOENSDAG. 3 MAART, CO"c gebouw. Gr z. 8.15 tl.: J Fricsay dirigeert het abonnem concert. DONDERDAG. 6 MAART Conj gebouw. Gr.z. 8 15 u.: H«K abonnementsconcert van 0 VRIJDAG. 7 MAART - SUdsacM» burg. 8 u Nederlandsche W met „Jenufa". DAGELIJKS vi CENTRAAL THEATER 8 O.' JJ Vrije Toneel speelt „Het wltW van de familie" - LEIDSEPL* THEATER. 8 u H.t A B.C-Wg van Wlm Kan en Corrv Vonk "Jj ..De moordzaak A B.C. KOMEDIE. 8 u.- (Zo. ook 2 u Hermans met ..Hartendwaas - RÉ. 8 u.: (Za. en Zo. ook 2 U' 4 Maart Circus Strassburger.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2