DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Ontwerp-vredesverdrag voor Duitsland Grote orders voor onze industrie Onmiddellijke conferentie van Grote Vier voorgesteld Politie doet inval in twee steenfabrieken Uitvinders exposeren Brussel Gering kolenverbruik deze winter Hooghartige De Gaulle hoont kabinet-Pinay Verrassende stap van Kremlin Gunstige invloed verwacht op betalingsbalans Staatsgreep in Cuba Oorzaken: zacht weer en sterk gestegen prijzen 12e Jaargang, no. 60 Dinsdag 11 Maart 1952 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330 Bank: Rotterdamschc Bank Postbus 9 Abonnements prijs 47 cent p. w. of 6.05 p. kw. Losse nummers 10 cent- Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER MOSKOU. Het Kremlin heeft vandaag de wereld verrast met een ontwerp-vredes verdrag voor Duitsland, waarvan de tekst naar de regeringen van Amerika, Groot-Bril- tannië en Frankrijk is gezonden. In gelijklui dende, tot de Westelijke Grote Drie gerichte nota's zegt de regering van de Sowjet-Unie, dat het vredesverdrag dient te worden opge steld op een internationale conferentie, waar bij Duitsland vertegenwoordigd moet zijn door een afvaardiging voor geheel Duitsland. In verband met dit laatste stelt de Russische regering voor, onmiddellijk een conferentie der Grote Vier te beleggen, waarop maatre gelen tot instelling van een regering voor ge heel Duitsland, die de wil van het Duitse volk tot uitdrukking brengt, zoudeh moeten wor den genomen. De Sowjet-regering verklaart zich overigens bereid, eventuele voorstellen van de andere mogendheden te bestuderen. Honderden millioenen voor defensie (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. De Nederlandse industrie verwacht dit jaar een stijging van enige honderden millioenen dollars aan defensie-opdrachten. Dit be drag was tot nu toe ongeveer honderd millitfen gulden groot. De orders zullen voornamelijk worden geplaatst bij de scheepswerven en de clec- tronische industrie. Speciale stand op de Jaarbeurs De tekst van dc nota en het Rusvche ontwerp is bekend ge- maa..t door radio-Moskou. In het ontwerp wordt gezegd, dat aan de besprekingen over het te sluiten vredesverdrag moet worden deel genomen door de V S., de Sowjet- Üme. Engeland. Frankrijk. Polen, Tsjechoslowakije, België. Neder land. en andere landen, die in de tweede wereldoorlog tegen Duits land hebben gestreden Bi| de opstelling van het verdrag moet worden uitgegaan van de grenzen van Duitsland, zoals die ■op de conferentie van Potsdam lijn vastgelegd. In het Russische ontwerp wordt gen aantal politieke, militaire en economische voorvaarden gesteld, "waaraan bij het verdrag moet wor den voldaan. De politieke voorwaarden zijn: 1. De eenheid van Duitsland moet worden hersteld. 2. Alle strijdkrachten van de be zettende mogr-ndhedon moeten uiter lijk één jaar na het van kracht worden van het vredesverdrag uit Duitsland worden teruggetrokken. 3. In Duitsland moeten de demo cratische rechten, zoals vrijheid van meningsuiting, vrijheid van druk pers. vrijheid van godsdienst en vrijheid van politieke overtuiging en vergadering, worden verzekerd. 4. Aan democratische partijen gn organisaties moet vrijheid van han delen worden gewaarborgd, met het recht Om in interne aangelegenhe den te beslissen, bijeenkomsten te houden en vrijheid van drukpers te hebben. 5. Er mogen geen organisaties be staan. die vijandig staan tegenover de democratie en het streven naar het behoud van de vrede. 6. Alle leden van de voormalige Duitse weermacht en oud-nazi's met uitzondering van hen. die een ge vangenisstraf voor de door hen be gane misdaden ondergaan, moeten dezelfde politieke en burgerliike rechten hebben als andere Duitse burgers. 7. Duitsland mag niet deelnemen Til aan enig bondgenootschap, dat zich I richt tegen een mogendheid, die in de tweede wereldoorlog tegen Duitsland heeft gestreden. De militaire voorwaarden zijn: 1. Duitsland zal zijn strijdkiach ten (in de lucht, ter zee en te land», nodig voor zijn verdediging, mogen hebban 2 Duitsland zal militaire goederen en wapens mogen fabriceren in het type en in de hoeveelheid, nodig voor zijn defensie-strijdkrachten, '.aarvan de sterkte door de vredes conferentie bepaald zal worden. Roemeense minister weggezuiverd Onregelmatigheden bij huisvestingsbureau in Djakarta? DJAKARTA. De politie te Djakarta heeft de toegang tot de burelen der huisvestings-organi- satic verzegeld, teneinde een on derzoek in de bescheiden te kun nen instellen. Het vermoeden be staat. dat er onregelmatigheden zijn gepleegd met vestigingsver gunningen. WENEN Dc Roemcpnsc minis ter van Financiën. Vasilc Luca is plotseling van zün functie ontheven. Aldus meldt het Roemeense Nieuws agentschap Luca was de derde communist op de ranglijst van dc Roemeense com munistische partij en een trouw die naar van Moskou. Het nieuwsagentschap deelde mede dat Luca vervangen is door Dimitru Petrescu. Westerse waarnemers zijn door dit ontslag volkomen verrast. Luca's verwijdering volgt vrijwel onmid dellijk op het ontsjag van twee van zijn assistenten en de voorzit ter van het bestuur van de Roe meense bank. Viaolo. DE ENIGE vrouwelijke overweg- wachter der Ned. Spoorwegen, mevr. B. Keyser-Kooistra, zegt haar ambt vaarwel, omdat de spoorbomen worden vervangen door flikkerlichten. Mevr. Kexjser is vanaf 21 Maart 1037 ov haar post geweest te Oudeschoot, een plaatsje bij Heerenveen. Maandag deed zij voor het laatst dienst in haar cape en stormhoed. Deze stijging aan orders is te danken aan de Amerikaanse „Off- shore-procurement"-regeling in het kader van de NATO, deelde nicn ons Maandag mede op het ministe rie van Oorlog Men verwacht, dat dit enorme extra bedrag een zeer gunstige werking zal hebben op de Nederlandse handelsbalans. Andere grote bedragen zullen Nederland binnenvloeien door toe komstige „export van vliegvelden". Ons land zal nl. nog een of twee vliegvelden moeten aanleggen. Gel den hiervoor komen echter uit dc kas van de Europese Defensie-Ge meenschap. Elk EDG-land stort een OPSCHUDDING IN KATWIJK EN HILLEGOM Jongen vermoedelijk verdronken op de Wadden SCHIERMONNIKOOG. Toen Zondagmiddag op de Wadden een mist opzette, zijn jongens, die daar aan het wormen zoeken waren, naar het eiland teruggekeerd, be halve de 17-jarige Jan Smeenk. Hij zei, dat hij de weg terug wel alleen kon vinden, doch toen hij niet thuis kwam, vreesde men het ergste. De reddingboten „Johan de Witt" van Schiermonnikoog en „Insulinde" van Oostmahorn heb ben geen spoor van hem ontdekt, evenmin als de zoekende eilandbe woners. Tegen middernacht, toen aangenomen moest worden, dat hij verdronken was, is het zoeken ge staakt. EXCENTRIEK en origineel tot aan de dood! Kees. oftewel „Kiki" van Dongen, de vermaarde thans 75-jarige Nederlands-F ranse kunst schilder, streeft ernstig naar deze onderscheiding. Wat nog géén beeldeüd kunstenaar heeft gepres teerd deed Van Dongen: hij schil derde z ij n memoires, op dertig doeken. Hij exposeert ze in de zalen van de Parijse kunsthan del Petridus. Zijn modellen vond hij aan de Franse stranden, langs de racebanen en in de jachtclubs. Maar. afgaande op zijn geheugen, trok hij baders, baadsters en an dere dames en heren vakjes aan. die zij een halve eeuw geleden zouden hebben gedragen. Van Dongen met een zijner doeken „Strandgezicht". Scheuring in eigen partij echter moeilijk te dichten (Van onze correspondent) PARIJS. Honderden journalisten vulden de zaal van het Hotel du Palais d'Orsay gistermiddag voor de persconferentie van de leider der RPF, generaal De Gaulle, die zich weigerde uit te laten over de dissidenten van zün Kamerfractie. Een interne aangelegenheid, zo zei hü kortaf. Aan dc voortzetting van zijn rigoureuze oppositicpolitlek tegen het huidige regiem in het Franse parlement liet Dc Gaulle geen twijfel bestaan. Op honende, hooghartige wyze gaf hü zün visie op de onttakelde politieke toestand van Frankrük. waarbü hü natuurlük met geen woord repte over het aandeel dat dc RPF in die onttakeling heeft gehad. van De Gaulle's politiek en tactiek dan zijn uiteenzettingen over het Hij wees de leuze af, dat de in stabiliteit der regering aan een ge brek aan meerderheid in de Natio nale Vergadering te wijten zou zijn." Er is geen politiek van rechts", zo riep hij, „en geen van links.... Er is alleen een politiek van het land of niets!" Op het ogenblik is er niets", voegde hij daaraan toe. De Gaulle bepleitte een nationale unie: „In het algemeen belang moet er een werkelijke nationale unie tot stand worden gebracht", zo zei hij. „die uit waardevolle mannen moet bestaan, en, zeg ik, met mij. Er is geen andere oplossing, al het andere is tijdverlies". Het was duidelijk, dat de bevrij- dingsgeneraal er op uit was de slechte indruk uit te wissen, die de vertoning van onenigheid in zijn parlementsfractie in het land en bij zijn eigen aanhangers vooral heeft gemaakt. De uitgelekte woorden wisselingen m de beruchte vergade ring der RPF, die voorafgingen aan de stemming over de investituur zullen echter veel langer in het geheugen blijven, dan wat hij giste ren te zeggen had." Ik heb Frank rijk niet gered voor meneer Pinay," moet De Gaulle bij die gelegenheid hebben gezegd. En: „Laten de men sen maar zeggen, dat wij een poli tiek voeren, die het op het ergste laat aankomen. Wij geven het lijk geen injectie" Dit als toelichting op zijn weigering om Antoine Pinay te steunen. En tegen de afgevaar digde Barrachin moet hij zich als volgt hebben uitgelaten- „Zonder mij was u geen afgevaardigde, me neer." Waarop Barrachin geant woord zou hebben: „Zonder u was ik minister, generaal!" Dit alles spreekt meer tot de Fransen en maakt meer duidelijk Atlantisch Pact, de Europese Defen sie Gemeenschap en dergelijke on derwerpen. waarover ieder zijn me ning al kent. Het zal hem moeilijk vallen de scheur in zijn groepering geheel te dichten, dat staat wei vast. Directie in arrest, vannacht al weer vrij gelaten (Van onze correspondent) LEIDEN. Maandagochtend was cr erote opschudding bij de kalk zandsteenfabrieken te Katwük cn Hillegom. De omwonenden waan den zich terug in bezettingstijd Er verschenen omstreeks acht uur na- mclük enkele overvalwagens, waar uit talrijke mannen van de Rijks politie sprongen, die onmiddellijk het terrein om de fabrieken afzet ten. Dit geschiedde op last van de substituut-officier van Justitie der Haarlemse rechtbank, mr G W F. van der Valk Bouman De direc teur der fabrieken. J. A. van H. uit Aerdenhout en diens beide zoons, die de functie van adiunct-diroc- teur bekleden. D en K. van H.. weldon gearresteerd In de loop van deze nacht zijn zij weer in vrijheid gesteld. De bezetting duurde in Katwijk tot half elf, en in Hillegom de ge hele morgen Dc arbeiders moesten in dc fabrieken blijven. Alleen in Katwijk kon de.expeditie doorgaan, zij het onder controle. Er gaan hardnekkige geruchten als zou op grote schaal belasting ontduiking zijn gepleegd. De offi cier van Justitie, noch de politie autoriteiten wensen mededelingen te doen Een gedeelte der beschei den der beide fabrieken werd in beslag genomen. De politic bracht tevens een bezoek aan het woon huis van de Katwijkse boekhouder B.. doch deze bleek geen boeken in buis te hebben waarin de re cherche belang stelt. 1 bedrag aan eigen valuta èn aan Amerikaanse dollars in deze kas, voor bet bouwen van vliegvelden in ons eigen land ontvangt de Ne derlandse deviezenpot dus grote sommen buitenlandse valuta. Waar dc vliegvelden zullen komen is op dit ogenblik nog niet te zeggen Ook op andere industrieel terrein verwacht men in Nederland aan zienlijke opleving door defensie-op drachten Om dit nog te stimuleren wordt tijdens de komende Jaar beurs. die op 25 Maart wordt ge opend. een speciale tentoonstelling ingericht van Nederlands mogelijk heden op het gebied van defensie productie. Men verwacht, dat de uitgenodigde inkopers van buiten landse strijdkrachten overgehaald kunnen worden aanzienlijke orders te plaatsen. De inrichting van die „defensiedeel" van de Jaarbeurs ge schiedt onder auspiciën van de dienst materieel van de Koninklij ke Landmacht. Tenslotte vernamen wij. dat dc i KLM binnenkort „het grote onder houd" op zich zal nemen van dc 1 Thunderjets van Noorwegen. Bel gië. Denemarlesn. Frankrijk. Neder land en waarschijnlijk ook Italic. De DAF-fabrieken in Eindhoven zullen de drielv art-tons auto. DAF- I jeep genaamd, in productie nemen voor het Nederlandse leger en mis schien later ook voor buitenlandse strijdkrachten. Ex-sergeant Batista neemt de macht over HAVANNA Ion politio-auto met ratelende mitrailleurs draaide het plein van het presidentiële pa leis in Havanna op: twee paleis wachten werden gedood. Dat wa ren met enkele gewonden do enige slachtoffers van de staats greep in Cuba. Gesteund door het leger nam de voormalige president van Cuba, Fulgencio Bastista, de macht weer in banden, juist drie maanden voor de \astgestelde alge mene verkiezingen. President Car los Prio Socarras Is uit 7-ün paleis gevlucht, gevolgd door een autobus vol soldaten. Generaal Batista heeft verklaard dat zijn regering slechts een tijde lijke is en dat zo spoedig mogelijk algemene en vrije verkiezingen zul len worden gehouden. Batista is Chileen van afkomst en 51 jaar oud. Hij heeft zich van kappersbediende opgewerkt tot president Hij speelde een leidende rol bi) tal van revoluties. In 1933 nam hij als sergeant de regering van de dictator-president Gerardo Macahdo over na een bloedige opstand. In 1940 nam Batista ont slag uit het leger toen hij tot pre sident werd verkozen. Bij de verkiezingen in 1944 werd hü verslagen door Ramon Grau San Martin. Smokkelaar legt het ai' tegen speurhond Zwaar geschut nit Y.S. aangekomen ROTTERDAM Uit het ms Westerdam" zijn vanmorgen 48 MAASTRICHT. Zaterdag I «tuks 155 mm houwitsers gelost, af werd een ploeg smokkelaars door Ar> Cf douane-ambtenaren bij Vaals ach tervolgd. In de buurt van dc Duitse grens wisten zij te ontko men. nadat zij vijf zakken met on geveer 75 kilo Belgische koffie hadden weggegooid. Later werd een der smokkelaars bij het Bel gische douane-kantoor aangehou den. Hij verklaarde uitdrukkelijk van het hele geval niets te weten. De begaafde speurhond „Dico" van wachtmeester W. Berns uit Maastricht wist spoedig en met verbluffende zekerheid 's mans pungel aan te wijzen. De onfor tuinlijke koffie-smokkelaar werd Maandag voor de officier van Jus titie geleid. Uit een woonwagen f 10.000 gestolen ASSEN. In een woonwagen van de kermisexploitant A. H. te Peeloo is ingebroken door het ver nielen van een ruit in een der deuren. Een geldkistje met een be drag van 10.000. enkele polissen en een spaarbankboekje met een tegoed van 3000 worden ver mist. Voorts werden ontvreemd twee gouden oorbellen, een gouden ketting met hanger en een gouden polshorloge. Er is geen spoor van de dader(s). Een politiehond be reikte geen resultaat. komstig uit de Verenigde Staten Zes soortgelijke stukken geschut kwamen al eerder in ons land aan Met deze 54 houwitsers kunnen drie artillerie-eenheden worden uitge rust. Binnen de eerstvolgende veertien dagen worden 66 zware derticritons tractoren verwacht voor het ver voeren van de houwitsers, aldus de United States Information Service. Nederland heeft reeds 11.040 grana ten en 15.000 rookgranaten voor de houwitsers ontvangen. Doodvonnissen van Spanjaarden gewijzigd? BARCELONA. Uit gezagheb bende Spaanse bron wordt verno men. dat de doodstraf van vier der negen Spaanse opstandelingen in dertig jaar gevangenisstraf is ge wijzigd. Men gelooft, dat de zaak van de overige vijf nog te Madrid in behandeling is. FULGENCIO BATISTA Staatsgreep zonder bloedvergieten Mond- en klauwzeer in Canada Duitse emigrant gaat vrij uit OTTAWA. McCubbin, mede werker van de minister van Land bouw heeft in het Canadese La gerhuis verklaard, dat de Duitse emigrant Brüntjen het mond- en klauwzeervirus niet naar Canada heeft overgebracht. Op zijn kleren en eigendommen is het niet aan getroffen. Na een onderzoek van een week door het laboratorium van het ministerie van Landbouw is hij vrijgelaten. MEVROUW DE VRIES uit IJmui- den heeft een paar buitengewone huisdierenhet zijn Krikoen „Kroko" twee piepjonge kroko dilletjes die haar man. varende als machinist op de „Kottika", uit Georgetown meebracht. Als ze de normale lengte (vijf d zes meter) hebben bereikt wil mevrouw De Vries ze natuurlijk niet meer in huis houden maar nu vindt ze het nog aardig als de beestjes met opengesperde muil de maaltijd verslinden. Paasverrassing voor opvarenden „Piet Hein"' DEN HAAG- In verband met de komende Paasdagen bestaat van 10 tot cn met 22 Maart gelegenheid tot het verzenden van kleine pakketten uit Ne derland aan opvarenden van Hr. Ms. torpedobootjager ..Piet Hein" in dc Ko reaanse wateren Dc pakjes worden ver zonden tegen internationaal tarief zon der heffing van luchtrecht cn mogen een gewicht van 500 gram niet te hoven gaan. Adressering als volgt- naam. rang of kwaliteit, aan boord van Hr Ms. torpedobootjager „Piet Hein Amster dam C.S., Marine. Balpuntpen-tandenborstel, zelf-vissende dobber, strijkijzer op voetjes en „muzikale" verf BRUSSEL. Een stof zuiger, die zonder electri- citeit werkt, een balpunt- pen, waarmee men tevens (aan het andere eind wel te verstaan) zijn tanden kan poetsen, een toestel, dat 's morgens automa tisch het licht aansteekt, uw radio aanzet en het electrische kacheltje in schakelt en U bovendien nog wakker belt, een ap paraatje dat lieflijk, door middel van een alpen klokje. begint te klinge len als de melk dreigt over te koken en nog honderden* andere uitvin dingen zijn te bewonde ren op de tentoonstelling van uitvinders, die thans te Brussel wordt gehou den. Niet minder dan 165 amateur-uitvinders. af komstig uit België, Ne derland, Zwitserland, En geland, Zweden. Italië en Frankryk stellen hier de kinderen van hun geest ten toon en over belang stelling hebben zij niet te klagen. De uitvinding, die het meeste opzien baart, is waarschijnlijk wel die van een Belg; het is een systeem dat de veel voor komende aanslagen op taxichauffeurs op radica le wijze heet te voorko men. Wordt de chauffeur iets verdachts gewaar, dan drukt hij op 'n knop je naast het stuur en ach ter in de taxi ontwikkelt zich een gas, waardoor de boosdoener in enkele se- kunnen zijn. Zo is er het conden wordt bedwelmd, door een Duitser uitge- Tegelijkertijd wordt deze met een kleurstof be sproeid, die een eventuele achtervolging zou verge makkelijken. Over de toe stand, waarin dc chauf feur van de taxi komt te Zwitser heeft het ei van verkeren, wordt helaas Columbus voor de huis- niets gezegd. vrouw uitgevonden door Een andere uitvinder een gewone emmer in verwacht veel van zijn tweeën te verdelen, waar- patentdobber. De visser door de borstel of dweil behoeft absoluut niets meer te doen. Hij kan zich aan de oever van 'n snelle vliet overgeven aan wijsgerige bespiegelingen en eventueel in slaap val len, want met deze dob ber vangt de vis zich na melijk zelf Naast de vele uitvin dingen. die enigszins de lachlust van het publiek wekken, zijn er verschei dene, die in het dagelijk- leven zeer practisch in de ene helft steeds kan worden uitgespoeld en 't water in de andere helft helder en schoon blijft. Verder kan men op deze merkwaardige expositie nog een eenvoudig appa raatje bewonderen, dat met één enkele beweging de draad door de naald van 'n naaimachine haalt, een ingewikkeld toestel, dat automatisch knopen aanzet, fietsen zonder kettingen en pedalen, een ontwerp voor een vredes- toren, een verbluffend vonden strijkijzer, dat zo_ eenvoudig systeem om 'n dra het met wordt ge- pakje te maken en een bruikt, zich op een vier- vernis, dat aan ieder ra- tal voetjes verheft, zodat diotoestel, volgens dc uit- verbranding van het lin- vinder, de klank verleent nengoed uitgesloten is. 'n van een Stradivarius. AMSTERDAM. „Voor het eerst sedert twaalf jaar heeft de brand- stoffenhandelaar in het algemeen een werkvoorraad" Aldus de heer J J. Visser, secretaris van de Bond van Nederlandse Handelaren in Brandstoffen. Als oorzaak hiervan noemde hij de door de zachte win ter zeer sterk teruggelopen omzet van huisbrand. Er zijr> handelaren, die nog tten procent \*n hun jaar omzet in hun opslagplaatsen heb ben. In Januari was de omzet gemid deld slechts 60 tot 70 pet van Ja nuari 1951. In sommige volksbuur ten was de teruggang soms zelfs tot 55 pet van Januari 1951. De heer Visser is het bekend, dat in een huis niet zes gezinnen slechts één gezin kolen had gekocht en de andere petroleumkacheltjes of straalkachels hadden gebruikt Ook de prijsstijgingen van de ko len anthraciet met 70 tot 80 cent per hl. eierkolen 45 cent per hl. j gascokes met 35 cent per hl en mijncokes (voor centrale verwar ming» met 8 per ton achtte j de secretaris van invloed op de gedaalde omzet Ook dit heeft in het verbruik verschuivingen teweeg gebracht Meer dan voorheen is men tot gemengd stoken overge- gaan Op het platteland is. in ver- 5 houding, de daling van het ver- bruik veel geringer dan in de grote j steden. Dc heer Visser wees er nadruk- kelijk op. dat ook- al zijn er thans I voorraden bij de handel, het kolen- probleem geenszins is ongelost Het feit blijft bestaan, dat dc Limburg se mijnen jaarlijks 300.000 tot 400.000 ton te weinig huisbrandko len opleveren ..Bij een strenge win- i a ter was er thans nergens meer één ton kolen geweest", zei de heer j Visser. De brandstoffenhandel is nu be- vreesd, dat het publick deze zomer i geen voorraden in huis zal nemen, I hetgeen zi. foutief is. Het is n.l: zeer de vraag, of de regering weer aanzienlijke voorraden zal impor teren. terwijl bovendien de weer- factor veel ongunstiger kan werken. De kolenhandel verwacht overigens op korte termijn geen prijsverho ging van kolen. Een groot aantal handelaren heeft onvoldoende li quide middelen ten gevolge van de opgeslagen voorraden. Meer wind Weersverwachting geldig van Dinsdagavond tot Woensdag avond: Overwegend droog weer met nu en dan overdrijvende wol kenvelden en vannacht hier en daar nevel of mist. Aanvan kelijk zwakke tot matige, later j vrij krachtige Zufd-Oostelijke wind. Dezelfde of iets hogere temperaturen. 12 Maart. Zon op 7 u lm onder 13 u 40 m; Maan op 19 u 52 m onder 7 i 1 m. HET WEER IN EUROPA 7 uur voormiddag Weera. toestand Oslo Berlijn Londen Parijs Wenen Innsbruck Nice Rome Warschau Amsterdam betrokken betrokken mist nevel zw. bow. I regen motregen I betrokken onbew. I zw. bew. la 1 Wind- 1 e I richt - 1 stil 0 Z I 2 1 stil 1 stil 3 ZO 1 2 1 stil 1 1 NW 6 i NNO 1 6 I ZO -5 |N 6

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 1