STABSVENSTER gedeeltelijk woonhuis Gerestaureerde Volmolen wordt CRACKFREE In de hoofdklasse libre is weinig krachtsverschil Openbare Leeszaal breidt boekenbezit uit Rusthuis De Lichtenberg toont werkstukken Nu begonnen werkzaamheden volgende winter klaar Art: krijgt jaar voorwaardelijk Jeugd-elftal voor hedenavond Kerknieuws Noteert IJ even Sportagenda O Woensdag 12 Maart 1952 (Van een onzer verslaggevers) De vroegere Volmolen, het gebouw naast de Koppclpnort. zal gedeelte lijk een bestemming krijgen als woonhuis, en gedeeltelijk als werkplaats. Aan de restauratie van het oude bouwwerk, dat de laatste tijd in gebruik was als opslagplaats voor kolen, wordt op het ogenblik hard gewerkt. Er is echter zeer veel aan te veranderen, en vooral te verbeteren, want het ge- houw verkeerde in zeer slechte staat. Men hoopt de Volmolen volgende winter klaar te hebben. Ook-Koppelpoort zal worden vernieuwd Men kan het Amersfoortse ge meentebestuur zeer zeker niet ver wijten, dat het de oude gebouwen in onze stad verwaarloost. Integen deel, zeer veel wordt er gedaan om de monumenten van vroeger stede- schoon weer in goede staat te bren gen. Zo bluft behouden, wat verlo ren dreigde te gaan. Een van die oude bouwwerken is de Volmolen, gebouwd tegelijk met de tegenwoor dige Koppelpoort in 1645. Vroeger werd deze watermolen (het rad is enkele tientallen jaren geleden verwijderd) gebruikt bij de laken- bewerking Het gebouw heeft ech ter in de loop der jaren verschei dene bestemmingen gehad Nu zal het dus gedeeltelijk worden ver bouwd tot woonhuis. Een gelukkige gedachte, in deze tijd van woningnood. Het huis krijgt beneden een woonkamer en een keuken, en boven drie slaap kamers en een badcel. Natuurlijk moet nog een aantal ramen worden aangebracht. De rest van de Volmolen wordt eveneens grondig opgeknapt. Dit deel, afgescheiden door een nieu we muur van oude stenen, zal tezij- nertijd worden ingericht als werk plaats voor een ambachtsman, zo wel beneden als boven. SLECHTE STAAT Toen de heer Kapteijn. die de leiding heeft van alle gemeente lijke restauratie in Amersfoort, ongeveer een iaar geleden een kijkje ging nemen in de Volmolen, trof fit, het gebouw in een zeer slechte staat aan. De muren waren afge brokkeld, het houtwerk was ver molmd en op vele plaatsen lekte regenwater door het dak. In tien- Dresdner Kreuzchor in St Joriskerk Men schrijft ons: Reeds enige dagen hebben aan. plakbiljetten in Amersfoort het be zoek aangekondigd van het Dresner Kreuzchor. Dit koor, dat bestaat uit jongens van 8 tot 20 jaar. zal Zater dagavond in de St. Joriskerk een uitvoering geven van werken van o.a. Bach. Schütz, Pepping. Eccard en Kuhnan Als organist zal aan deze uitvoering medewerken de heer George Stam, directeur van het Conservatorium in Utrecht. Voor velen zal het wel voor het eerst zijn, dat zij de gelegenheid hebben met dit koor kennis te ma ken. Het is ook nu te hopen, dat de St. Joriskerk weer te klein zal blij ken te zijn, want het batig saldo van deze uitvoering is bestemd voor een belangrijk charitatief doel. Aanrijding voorkomen, maar niet auto in de sloot Begin deze week werd de hulp van de Rijkspolitie te Leusden in geroepen bij een aanrijdingsgeval nabij „Hotel De Mof" te Leusden-Bij onderzoek bleek dat een uit de richting Woudenberg komende paard en wagen juist door de bocht werd ingehaald door een vracht auto met stenen, gevolgd door aan hangwagen. Gelijkertijd naderde uit tegenovergestelde richting een Volkswagen bestuurd door de heer T. uit Amersfoort. Door tegenwoor digheid van geest remde deze be stuurder uit alle macht en gooide zijn stuur om. waarbij hij wel een botsing met de vrachtauto voor kwam. maar niet kon verhinderen dat hij met auto en al in een diepe sloot terecht kwam De bestuurder kwam met de schrik vrij. terwijl zijn wagen aan de rechterzijde enige schade had opgelopen Tegen de oe- stuurder van de vrachtauto zal pro ces-verbaal worden opgemaakt. AZ en PC-ers meten krachten In het Sportfondsenbad hield de AZ en PC gisteravond onderlinge zwemwed strijden Voor de eerste delen van de onderlinge competitie bestond vooral bij de jeugdleden veel belangstelling. De uitslagen waren: 50 m. schoolslag adsp jongens- 1. F van Dorp 46 4 2. P. de Smalen 48; 3. H de Jong 48 2. 50 m. schoolslag adsp. meisjes: 1. B Pot 46.4; 2. A. Rinkel 43.2; 3. L. Raebel 49. 1O0 m schoolslag heren; 1 G. A Mos terd 1 28 2. 2 \V. Buket 1.31; 3. W. L. Mosterd 1 34 2. 100 m. schoolslag dames: 1. A. J Buket 1.36.1; 2. F. Muns 1 40- 3. E. Nee ter 1.45 25 m. schoolslag jongens tot 13 laar: 1 D van Gent 25. 2. J. Kcyzcr 25.1; 3. \V. Rijckevorsol 25.4 25 m. schoolslag meisjes tot 13 jaar: 1 T. v rl Hopf 22.7; 2- A. Kuis 23; 3. R. Verstraten 23.6. 50 m. borslcrawl adsp. jongens: 1. F. van Dorp 35.2; 2. A Pot 36.3; 3 P. de Smalen 36 8 50 m borstcrnwl adsp. meisjes: 1. B. Pot 37.7; 2. J. Lellaert 37 8: 3 R. van Hunnik 39.2 3 x 25 m wisselslag heren- 1. W. L. Mosterd 55.4- 2. G. A Mosterd 55 6; 3 T Bosma 1.8.2. 3 x 25 m wisselslag dames; 1. A. J. Buket 1.9: 2. L. Lagerwaard 1.138; 3. IV. Hoogenhout 1 18 9 25 m. borstcrawl jongens tot 13 jaar: 1. J Keyzcr 19 7: 2. D. van Gent 20.2: 3. W Rijckcvorsel 24 4 25 m. borstcrawl meisjes tot 13 jaar: 1. T. v d Hoef 194. 2 A. Kuis 23.6; 3. I. Meerings 23.3 Het tweede gedeelte van deze onder linge competitie wordt 18 Maart ge houden. tallen jaren was hier niets verbe terd. Het lopen op de zolder was levensgevaarlijk, omdat de vloer het op vele plaatsen dreigde te bege ven. Een bewijs voor de kracht van de regelmatig vallende waterdrup pel was een gat. waardoor iemand zijn arm kon steken. Het liep dwars door een balk van dertig centime- Ier dikte. Het is zonder meer duidelijk, dat ingrijpen hier hard nodig was. Deze winter is de vaste „restauralie- plocg" van dc gemeente, bestaande uit vijf man, met het werk begon nen. Dit zijn ervaren mannen, met bovenal hart voor hun werk Ze weten hoe ze vervallen gebouwen als dit moeten aanpakken. De vergane balken werden ver vangen door nieuwe, die al een tijdlang op een bestemming hadden liggen wachten. Ze zijn afkomstig uit een afgebroken herenhuis in Nieuwersluis. De heer Kapteijn, die er steeds op uit is om geschikte materialen voor restauralies te be machtigen, kocht ze voor een Schap pelijke prijs van een sloper. „Wat doen jullie toch met al die ouwe rommel?", vroeg vorig jaar iemand, aie het hout had zien liggen. Wel nu. in de Volmolen hebben de bal ken een nuttige bestemming gekre gen- EERST DE TOREN Op het ogenblik worden verder het dak en de muren onder handen" ge nomen, terwijl ook al iets aan het interieur gedaan wordt. De vloer van de toekomstige werkplaats moet worden opgehoogd. Maarliefst 50 m3 zand wordt hiervoor gestort. Wanneer het „ingeklonken" zal zijn, legt men er een bestrating in. Wan neer het gebouw tegen weer en wind beschermd zal zijn, is de win ter ten einde, en de restaurateurs gaan dan eerst de Lange Jan af maken. In de volgende winter zal het werk aan de Volmolen worden voortgezet. Is dit gebouw klaar, dan hoopt men verder te gaan aan de Koppclpoort, die restauratie even eens hard nodig heeft. De muren van dit bouwwerk zijn in slechte staat, al maakt de Koppelpoort op pervlakkig beschouwd geen ver waarloosde indruk. Heden en verleden op één foto. Over een stalen sluisconstructic ziet men hier de Volmolen uit 1645 Arbeiders zijn bezig met de restauratie van het dak. 1841. Dan beginnen de moeizame onderhande lingen tussen de afge zanten van de gouver neur-generaal en de vor stin over de mogelijkhe den om handel te drij ven. Jan van Riebeeck ontpopt zich als een voortreffelijk diplomat, en de vorstin van At joh, die nog altijd het kosc- bare geschenk, dat haar is toebedeeld, bewon dert. is zo ingenomen met dit bezoek dat zij de vreemde heren een prachtige mantel laai omhangen, versierd met drie gouden ringen. (Nog altijd komen die ringen voor in het wapen van de familie Van Rie-1 beeck). Langzamerhand wordt het gesprek nu I DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB minder stroef. Pieter Soury is verheugd, dat deze eerste onderneming al direct zo goed van stapel loopt en hij krijgt vooral achting voor de talenten van zijn secretaris. Jan van Riebeeck. Dat de krachtsverhoudingen tussen de finalisten van de hoofdklasse libre, die deze week in Hotel „Terminus" aan de Stationsstraat strijden om de kampioenstitel, niet ver uiteenlopen, bleek Dinsdagavond overduidelijk, toen, na de eerste twee partijen, alle spelers een wedstrijd hadden verloren en gewonnen. Slechts het moyenne verschil gaf een ranglijst aan, maar in wedstrijdpunten stonden de deelnemers even ver als toen zij Maandag avond begonnen. Advertentie (1. M.) Burgerlijke Stand 11 Maart 1952 GEBOREN: Ybo. z. v. ,T. A. Visser en L. Buruma: Berendina Elisabeth, d. v. J. van Dijk en G. M. Roos. OVERLEDEN: Johannes Frederikus Wol vrat.. 87 jaar, echte, van D. Volgt; Willem Hermanns Eduard Vrildag, 78 jaar. echt. van H Moll van Charante; Lodewijk Abercrombie, 1 dae. z, v D. J. Abercrombie en E. J. Kisker. De openbare leeszaal- cn bibliotheek aan de Muurhuizen heeft haar boeken bezit uitgebreid. Aan de reeds grote voorraad lectuur op allerlei gebied zijn de volgende hoeken toegevoegd; W. BANNING: Het communisme als politlek-soclale wereldreligie. R. BEU- MER. Hoe leid Ik een vereniging? R V. C. BODLEY Wind in de Sahara: een Europeaan onder de Arabieren; C. D. J. Brandt: Krulsvaai ders naar Jeruza lem; de geschiedenis van de eerste Kruistocht; R. CALDER: Gevecht met dc woestijn: onderzoek naar de moge lijkheid tot het vcrkrllgen van vrucht bare aarde ln woestijngebieden; E O CHRISTENSEN Popular art in the United States; R. DAS en H. VOLKER: Straalvliegtuigen; P. G VAN DONGEN Handboek voor smeden; J. VAN EECHOUD: Vergeten aarde: Nieuw- Gulnea; A. FIEDLER- De rivier der zingende vissen: ln het oerwoud van Zuid-Amerlka. Handboek voor de kin derbescherming; door mr. W. H. Ariëns e.a.; J. JEANS: De sterren in hun Iood: E. LAGERWEY De Oudkatholieke kerk van Nederland: haar leer en leven; Li- belle's kinderbreimodellen, lit13 iaar; W VAN DER MAST Verantwoorde emigratie: waarom? hoe? waarheen?; D. VAN DER MEULEN: On hekend Arabië; naar het afgelegen gebied van Hadhramaut; MARIA MONTESSORI Aan dc basis van het leven; de sensi tieve vormingstljd van het kind be neden de vier jaar; S. W A. VAN OOSTEN. Brazilië. J. F. VAN OSS: Warenkennis en technologie; A RE- MIJN: De sociale verzekeringswet in Nederland; B. SCHONFELDER Wat bloeit op tafel en voor het raam? A. SIZOO: Herleefd verleden; schetsen uit het dagelijkse leven van 2000 Jaar ge leden: Sterrenglds 1952; B. ,T. F Stviger: Leer zeilen: N. S C TENDELOO en .T. BOER- De techniek van het vereni gingsleven: L. THOMAS JR Naar een andere wereld: over dc Himalaya naar verboden Tibet. L VERKOREN: Hoe schrijf ik een Engelse brief? J. WATE RINK Brieven aan jonge mensen: ant woord op vragen der rijpere Jeugd: J. P. Wlcrsma: Friesland- het landschnD en hetgeen de mens daarin heeft ge wrocht. in woord en beeld; HERTOG VAN WINDSOR Een koning vertelt; mémoires A ZISCHKA Het wereld verkeer door alle eeuwen; geschiedenis, invloed en techniek van schrijven, sei nen. drukken, rijden, varen cn vliegcD Na twee ronden was stand weer gelijk De gelijke stand in wedstrijdpun ten werd bereikt, doordat Van de Burg zijn wedstrijd tegen Voskui- leif verloor. Laatstgenoemde had slechts twintig beurten voor zijn partij van 250 caramboles nodig. Dit bleek ook de beste partij van de avond te worden, want in alle andere .partijen bleven de hoofd klassers beneden het middelmatige. Kemp had het tegen de Nijkerker Veer uitermate moeilijk en moest dan ook de eer, na liefst 35 beur ten, aan zijn tegenstander gunnen. Deze twee partijen sloten de twee de ronde met bovenvermeld resul taat af. In de derde ronde boekte Boude- wijn. in een slechte partij, zijn tweede overwinning in dit tournooi. Ilmer deed het tegen Ko Stalen hoef beter en won in 28 beurten. Veer was tegen Voskuilen goed op toeren en boekte zijn tweede winst na 26 beurten. De Voorthuizer Kemp. die m deze finale zo uitste kend begon, verloor ook zijn twee de partij en wel tegen de Baarnse biljarter Van de Burg. Bij het opmaken van de balans na de derde ronde bleek, dat vier spelers vier punten hebben behaald cn de andere vier finalisten twee winstpunten boekten. Ilmer (Ver gulde Wagen) heeft van de vier koplopers het beste moyenne en heeft daardoor de leiding. Voskui len behoort weliswaar tot de vier spelers die twee wedstrijden ver loren. maar heeft het beste moyen ne (8.52). Het staat in elk geval wel vast dat het krachtsverschil in deze klasse uiterst miniem is, en ook, dat er nog heel veel kan gebeuren, voordat een van deze finalisten zich kampioen van de hoofdklasse kan noemen. Daarenboven ziet het er naar uit dat de toekomstige titel houder zijn vlag eerder kan hijsen door een verschil in het algemeen gemiddelde, dan door een groot verschil in wedstrijdpunten. Daar om was het voor enkele spelers partijen, die over het slecht waren. v. d. Burg 169 20 Voskuilen 250 20 Veer 250 35 Kemp 197 35 Waasdorp 207 39 Boude wjjn 250 39 Ilmer 250 23 Stalenhoef 157 28 Veer 250 26 Voskuilen 210 26 Kemp 183 36 Van dc Burg 250 36 De stand na drie ronc Ilmer 4 731 87 Veer 4 725 91 Van de Burg 4 669 86 Boudewijn 4 697 98 Voskuilen 2 642 73 Waasdorp 2 664 94 Kemp 2 630 98 Stalenhoef 2 517 83 (Advertentie l.M.) FLANELLEN P Y A M A'S? EDEL-ST IJ FSELt Doodzieke broer injecties en tabletten gegeven UTRECHT. De Eindhovense arts A. J. B. is door de rechtbank veroordeeld tot één jaar gevange nisstraf voorwaardelijk. Hij stond twee weken geleden terecht, omdat hij zijn zeer zwaar zieke broer, op diens verzoek, giftige ta bletten en morphine-injecties heeft gegeven. Na de tabletten te hebben ingenomen is zijn broer overleden. De heer B. had verklaard geheel volgens zijn geweten te hebben I gehandeld en van zijn daad geen spijt te voelen. Zijn broer was reeds acht jaar lijdend aan tuber culose en leed daardoor ondrage lijk. Het laatst werd hij verpleegd in een sanatorium te Soest waar de arts hem de tabletten en in jecties gaf. De eis luidde één jaar onvoorwaardelijk. ook bepaald jammer dat hun moyenne van Maandagavond werd verknoeid door de Dinsdagavond algemeen DONDERDAG EN VRIJDAG 5.08 6.94 8.40 7 96 7.77 7.11 8 52 7 06 6.42 6.22 Deurwaarder Volbeda overleden Te Amersfoort is in de leeftijd van 57 jaar overleden de heer H. Volbeda, deurwaarder bij het kan tongerecht te dezer stede. Vele lezers zullen zich herinneren, dat de heer Volbeda in 1947 door een ernstig verkeersongeval is getrof fen. Nadien is zijn gezondheids toestand steeds wankel geweest. De heer Volbeda, die voor zijn vestiging te Amersfoort o.m. in Bolsward werkzaam was, kwam in 1941 bij het kantongerecht als deurwaarder in dienst. Hij volgde toen de heer D. de Groot op. De begrafenis is bepaald op Vrijdag 14 Maart a.s. om drie uur op Rusthof. PARTIJ WOLLEN HERENSOKKEN en ANKLETS effen en fantasie, Q m. nylon versterkt 1 V D GORDIJNLINNEN, 120 cm. breed, zw. kwaliteit, per mtr 2.0U OVERALLS, krimp vrij, maten 48 t.m. 56 14.90 UNI ZWANENDONS 50 cm. breed, rose en bleu, per meter 1.35 ZOLANG DE VOORRAAD STREKT tcefoupxe*. DONDERDAG en VRIJDAG VKOOMiDBEESWANX UTRECHTSESTRAAT AMERSFOORT Expositie een sprekend bewijs van vitaliteit der bejaarde gasten (Van een onzer verslaggevers) Een tentoonstelling van handwerken, die dezer dagen in het rusthuis De Lichtenberg wordt gehouden, is een sprekend bewijs van de vitaliteit der bejaarde dames en heren, die hier verblijf houden. Hun leeftijden lopen uiteen van 70 jaar tot bijna 90, maar men zou het aan hun werk stukken niet zeggen. In een grote kamer is al het werk bijeen gebracht, dat door de dames en heren uit De Lichtenberg tijdens hun verblijf daar is vervaardigd: o a. handwerken en schilderijen van de dames, tekeningen, inlegwerk en knutselarbeid van de heren. Mevrouw C Dieleman-Magendans exposeert talrijke schilderden, meest zonnige stillevens met bloemen. Ver der is er van haar kunstbreiwerk, dat met uiterste nauwkeurigheid en zeer veel geduld is vervaardigd. We zagen o.a. een kleed met een door snee van enkele meters. Daaraan is twee jaar gewerkt. Ook mevrouw Scheuer is vertegenwoordigd met schilderstukjes. Bijzonder geslaagd zijn de poppen van mej. Stam in hun oude kleding. De heer P. van Egrnond heeft zich, behalve op tekenen, ook toegelegd op het maken van maquettes en fi- neerwerk. Een afbeelding van het Angst A NGST is een betreleke- lijk begrip. Ik sprak laatst over mensen die geen examen kunnen doen. Angst? Misschien. Angst behoeft nog geen lafheid te tijn. Er zijn mensen, die als het gevaar dreigt, ril len. maar als 't gevaar er is, koelbloedig worden. Ik heb ze echter ook gekend, die geen spoor van angst vertonen als 't gevaar dreigt, maar die wegduiken of volkomen lam geslagen zijn, zodra het gevaar erts. Angst is vaak een kwestie van verbeelding, of ook wel van herinnering. Mensen, die van dichtbij een vlie ger-aanval hadden meege maakt. konden later in de oorlogsjaren geen stipje aan de lucht meer zien, of zij zochten 'n schuilkelder op. Ik heb e.en collega ge kend. die zich voor geen enkel gat liet vangen cn zich niet zou ontzien b(j ivijze van spreken om op de treeplank van een rij tuig te springen, als hij de minister-president wilde interviewen, die juist voor bij reed. Met diezelfde col lega dronk ik eens een kleintje koffie op een café terras. Een kaaswagenlje reed voorbij met een hit ervoor. Het beest struikel de en maakte even een rare zijsprong. M'n collega was op 't zelfde ogenblik vit het gezicht verdwenen, klimmend over stoelen en tafeltjes heen! Angst is 'n vreemd ding. Laten we nooit zeggen: ..ik weet niet wat angst is". Want op 't meest onver wachte ogenblik loopt 't u koud langs de sterke rug Zilvervloot Er is een scheepjë van de zilvervloot binnengeval len, dat wel zeer rijk be laden was. Sijtje Lablans uit de Celzersterenstraat 37 was de gezagvoerster. Goed zo, Sijtje. Het is ge weldig, zo'n fikse partij zil verpapier! Dan gaat onze dank ook uit naar de familie Koel- ma, Grote Haag 30. Dank voor het oude papier en de vodden. Zo komen we snel aan het beoogde doel. Zwitserland I Hoewel we geen ogenblik de schoonheid van ons eigen land mogen veron achtzamen, gaan toch onze verlangens wel eens naar andere oorden. Het is pret tig dat-van tijd tot tijd avonden worden georgani seerd waar men iets te we ten kan komen over de schoonheid en de gebrui ken in andere landen. De Amersfoortse afdeling van de Stichting Nederland Zwitserland brengt ons nader tot het land van ber gen en eeuwig ijs. Vrijdag avond is er opnieuw een avond over Zwitserland in Monopole. De heer Van Nijnanten, algemeen secre taris van de stichting, komt dan- 125 lantaarnplaatjes vertonen en vertelt daarbij veel over het land van Wil helm Teil. Zwitserland II Ruimt u in uw agenda al vast een plaatsje in voor de Zwitserse avond op Zater dag 19 April. Op die avond Komt het veertig leden tel lende „Jodlerchor Edel weiss" naar Amersfoort om te jodelen, te zingen en te dansen. Over een gans Leden van de Amers foortse afdeling van de Ne derlandse Jeugdbond voor Natuurstudie zagen op een zwerftocht door de Eem- polder een gans wegfladde- ren. De vogel kon zich niet meer van de grond verhef fen. De jongens hebben zich over de vogel, die zeer vermagerd was, ontfermd. Het bleek, dat een vleugel van de gans zwaar bescha digd was. Er zat niets an ders op, dan de vogel mee naar huis te nemen. Daar is op deskundige wijze een deel van de vleugel geam puteerd. De vogel zal nooit meer kunnen vliegen. Het dier is niettemin van de hongerdood gered. De gans eet als een wolf, om die grappige beeldspraak te gebruiken. Er is goed werk gedaan door die N.J.N.-ers. De gans voelt zich best thuis in Amersfoort. Zij heeft, veel bekijks in haar tijdelijke „woning" aan het Hermelijnpad. Tarzans vlucht Boven het geluid van de oorlogstrommen der neger stammen klinkt in de film „Tarzans vlucht" weer de verlossende kreet van Tar- zan op. Het is ditmaal een „echte" Tarzan-film, die tot en met Donderdag in het Rembrandt-theater draart en door zijn prachtige wil dernis-opnamen ver uit steekt boven al de films, die in latere jaren zijn ge maakt en waarin naar an dere motieven met andere hoofdrolbezetters is ge zocht. Johnny Weismüller, het zwemwonder, is weer de oerwoudbewoner, die hele gesprekken houdt met de „lachende" aap Sheeta, één der attracties van dit soort films. Prachtig zijn vooral de opnamen van de wildernis, waarin de wilde beesten gevechten op leven en dood voeren, maar waarin ook mensen dood en verderf zaaien om wat materiële winst te behalen. Klop' even aan 't Stadsven ter. Tel 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf uur. rusthuis is in beide genres vertegen woordigd. De heer D. E. Keus. een oud-ma- rine-officier, maakte een nauwkeu rig schaalmodel van een onderzeeer. dat tentoongesteld is boven een kaart, waar een door hem ontdekte baai op voorkomt. Bij wijze van grapje ziet men van de heer Keus ook een aantal koddige varkentjes, gesneden uit sinaasappelschillen. Mevrouw Lulos brengt haar tijd op zeer nuttige wijze door met het vervaardigen van brailleboeken. Een voorbeeld daarvan is op de tentoon stelling te zien. Er is veel. zóveel, dat we lang niet alles kunnen noemen. We willen be sluiten met het frivolitéwerk van mej. Hewerth, en het smirnawerk van mevrouw Va n Vollenhove te noemen. Zeer veel prachtige hand werken blijven dan nog onvermeld. Een bijzonder aardige geste van De Lichtenberg-bewoners vormt een busje, dat een plaats op de expositie heeft gekregen De opbrengst is be stemd voor „Westerlicht" in Alk maar, dat onlangs door brand werd verwoest/ Vanmiddag is de tentoonstelling geopend voor genodigden. Morgen en ook overmorgen kunnen andere belangstellenden er een kijkje ne men. Het jeugd-elftal van de KNVB, dat hedenavond om 8 uur in het Utrechtse stadion tegen het Utrechts elftal uitkomt, is als volgt samen gesteld: Doel: v. d. Putte (UVS): achter: Claus (Helmondia) en Boskamp (Ajax); midden: Van der Hurk fEindhoven): Utcrmark (BW) en Klaassen (VVV); voor: Vreeken (ADO) W. Visser (DOS), v d Hoek (Feyenoord). De Wit (De Valk) en Louer (NOAD). Ncd. Herv. kerk Beroepen te Elburg B Haverkamp te Veen- te Zwolle (door dc Prov. Kerk vergadering van Overijssel voor bljz. werkzaamheden) ds. J. C. Eizinga, pre dikant tc Zwolle. Aangenomen naar Tzummarum (voor bijz. werkzaamheden) W. A. E. Tieman, cand. te Utrecht. DJAKARTA Het ministerie van Voorlichting heeft mevr. Roo sevelt uitgenodigd een bezoek te brengen aan Indonesië. Men ver wacht, dat mevrouw Roosevelt, die thans in India vertoeft, eind Maart in Indonesië zal aankomen. GRAND THEATRE t/m 12 Maart: „Een vrouw werd geschonden", 13 j.; Zondag 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen 2 30. 6.45 en 9 uur. ..Donderdagcyclus". 13 Maart: 2.30, 6.45 en 0 uur: .Rigoletto". 14 jaar. CITY THEATER: „Lord Wanhoop". Elke leeftijd. Zondag: 2. 4.15, 6.45 cn 9 uur. Ov. dagen: 2 30, 6.45 en 9 uur. REMERANDT THEATER: Van Vrijdag t/m Maandag. ,,Er op of er onder" (Go for Broke"), 14 jaar. Van Dins dag t/m Donderdag- „Tarzan'a Vlucht", 14 jaar. Zondag; 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Ov dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK t/m 12 Maart: .Samson en Delilah". 14 jr. Vnjd.: 8 u. Zat.; 2.30 6.30 en 9 uur. Zond 1-30. 4, 6 30 en 9 u. Ov. dag. 2.30. 8 u. Donderdag. 13 Maart: 2 30. 6.45 en 9 uur: „A Song to Remember", 14 jaar. 12 MAART. Woensdag. Schrfcttelijk Vcrkecrsexamen op de scholen. 12 MAART. Woensdag Amersf. Ge meenschap: sectie toneel toneelcur sus A.G.-huls, 19.30 uur. 12 MAART, Woensdag. Wandelsport ver. ..Trekvogels"- vergadering Volksgebouw, zaal 6, 19 45 uur. 13 MAART. Donderdag. Gezelschap Johan Kaart „Potaseh cn Perle- moer". Amlcitia. 20 uur. 13 MAART. Donderdag. RK. Volks universiteit- „Het ontstaan van Amersfoort". AG-huls. 20 uur. 13 MAART, Donderdag Volksuniver siteit: cursus „voordrachtskunst". Openbare Leeszaal. 20 uur. 13 MAART. Donderdag Ver. Ned. Fa brikaat: Lezing met film over Eloembollenbedrijf. Geb. v. Vrijz. Herv.. 20 uur. 13 en 14 MAART. Donderdag en Vrij dag. Rusthuis ..De Lichtenberg": tentoonstelling van handwerken. Geopend 10 30—12.00 en 15.30—17.00 uur. 14 MAART. Vrijdag Volksuniversi teit: cursus „het geboorteproces". Openbare Leeszaal, 20 uur. 15 MAART. Zaterdag. Korfbalvereni ging Soestcrkwartler: feestavond met cabaret-revue „Vogcl-follies 1952". Clubgebouw Noordewierweg, 19.30 uur. 15 MAART. Zaterdag H B.S.-club: toneelavond Amicitia, 20-00 uur. 15 MAART, Zaterdag. Zlnnistenver- eniging: muziekavond. A.G.-Hiïis, 20.00 uur. 15 MAART, Zaterdag „Dresdner Kreuzchor": koorzang. Joriskerk, 19 45 uur. 16 MAART. Zondag. Instituait voor Volksontwikkeling: fllmochtend met „De Slangenkuil". City-theater10 09 uur. 17 MAART. Maandag. Vereniging tot Bevordering der Bijenteelt- Glm en praatje over bijen door de hteer R. P. Groenveld. Oranjeboom, 19 30 uur. 18 MAART. Dinsdag Ds. ,T H Groe- newegen over ,,Het lijden van Christus en zijn muzikale vetrklan- king in de loop dor eeuwen*. Ge bouw Vrijz. Herv.. 20,00 uur. ACADEMIE VAN BEELDENDE KUN STEN. 8 t.m 28 Maart tentoon stelling schilderijen en studies van Pieter Pouwcls. Geopend 10—17 Zondags gesloten. MUSEUM Fi.EHJTfe, Westslogel. Dage lijks geopend, behalve Zondags, werkdagen van 10—12 en l4 uur. Zaterdag 10—12 en 150—3 uur. OFENBARE LEESZAAL. Uitlening vol wassenen 25 en Dinsdag- en Vrij dagavond van 7—9 uur. Voor kin deren Woensdag- eD Zaterdagmid dag 2.30—4.30 uur OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes- terkwartier (Zonnebloemstraat 67) Uitlening Dinsdag- eD Vrijdagavond van 78 uur. R.K OPENBARE LEESZAAL: Uit lening 11—12.30 en 2 30—5.45: Maan dag- en Vrijdagavond 79 uur. Voor kinderen Woensdag 38 en Vrtlrtac 4e uur Avonddienst Apotheken: Jansen. L®n- gestraat 74. tel. 3677; Java Apotheek, Leusderweg 212, tel. 4887. 12 MAART, Woensdag A-B.v.LO-, Algemene Vergadering Gebouw Vrijz. Herv. Zuidsingel. 3 uur nm. 12 MAART. Woensdag Finale Kam pioenschap Hoofdklasse libre „Ter minus". Stationsstraat, 7 30 u n.m. 13 MAART Donderdag Finale Kam pioenschap hoofdklasse libre „Ter minus". Stationsstraat, 7.30 u. n.m. 16 MAART, Zondag. Voetbalpro gramma: HVC—HFC. APWC—EMM, SDO—SEC. Quick—DVSU Zebra's Amsvorde. GVV-Amf, Boys. Agen<?a Amsterdam TONEEL WOENSDAG. 12 MAART. Stadssch, 8 uur: De Haagse Comedie met Shakespeares „De vrolijke vrouw tjes van Windsor" DONDERDAG. 13 MAART Stadssch., 8 u.: Hima Kesarcodi voert Hindoe- dansen uit VRIJDAG. 14 MAART Stadssch 8 u. Haagse Comedie in Gogols „De Re visor". MUZIEK WOENSDAG 12 MAART. Concertgeb. 8.15 u abonnementsconcert DONDERDAG. 13 MAART Concert?. 3 15 u.: abonnementsconcert VRIJDAG. 14 MAART. Concertgeb. 7 30 uur: Haarlemse Orkestvereni ging met Bachs Matthacus Passion. DAGELIJKS CENTRAAL THEATER. 3 u.- Het Vrije Toneel met „Het witte schaap van de familie". LEIDSEPLEIN THEATER. 8 u. Het ABC. cabaret van Wim Kan en Corry Vonk brengt ..De moordzaak A B.C." KLEINE COMEDIE, 8 u. (Zo ook 2 u.l: Toon Hermans met zijn cabaret .Hartendwaas" CARRÉ. 8 uur (Zo. ook 2 u.)„ Tot 12 Maart speelt het gezelschap Jaco. v. Bijlcveld het blijspel „Pikkel en Pukkel". Van 12 Maart af treedt hel voormalige ..Monte Carlo Balie'", nu onder de naam „Grand Ballet du Maquis Cuëvas". op. HYPOKRITERION Tot 11 Maart Stu dententoneelvereniging Helicon mei William Connclls „Europa's 19» hole". Agenda van Utrecht MUZIEK DONDERDAG. 13 MAART. Tivoll: 7 30 uur Jeugdconcert Utrechtsen Stedelijk Orchest TONEEL DINSDAG. 11 KLAART. Stadssch., 8 uur: Ned. Comedie met „Groen koren". WOENSDAG. 12 MAART Stadssch., 8 uur: Ned. Opera met .Samson en Dallla" DONDERDAG. 13 MAART. Stadssch.. 8 uur: Toneelgroep Comedta me. „Bobbeltje". VRIJDAG, 14 MAART Stadsschouwb. 8 uur: Toneelgroep Comedla met „Bobbeltje". ZATERDAG. 15 MAART. Stadssch., 8 uur: stuk nog niet bekend.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2