STADSVENSTER Generaal Vrijdag op Rusthof begraven De heer W. Chr. Ruitenberg gaat jubileren Magazijnbediende licht garagebedrijf op Vijftien jongelui krijgen aannemersdiploma Moet U eens hóren! 47° Potasch en Perlemoer Sportagenda e "Vrijdag 14 Maart 1952 Advertentie (L M.) Het RAUWE PAK voordeGEZINSWASl (Van een onzer verslaggevers) Uit de zeer grote belangstelling gistermiddag op „Rusthof" bU de begra fenis van generaal-majoor b.d. H. W» E. Vrydag, bleek nog eens duidelük hoe gezien de Maandag overleden bewoner van „Randenbroek" in vele kringen was. De met bloemstukken bedekte baar werd gevolgd door een lange stoet vrienden. Onder de aanwezige familieleden zagen we ook de weduwe van de overledene. Ze werd door haar beide zoons gesteund. Belangstelling uit vele kringen In de aula van de begraafplaats werd o.m. gesproken door ds Hiel- kema, de vroegere predikant van de Doopsgezinde Gemeente in Amers foort. Zijn woorden naar aanleiding van enkele verzen uit het eerste hoofdstuk van de le brief van Pe trus waren zeer persoonlijk; hij sprak dan ook in de eerste plaats als vriend van de overledene en daarnaast als predikant. De heer J. Hardon voerde het woord namens de plaatselijke Rota- ry-club. Hij noemde de heer Vrij dag een markante figuur in de bij eenkomsten en een toegewijd lid. Nog onlangs stelde de overledene een klok van „Randenbroek" ter beschikking voor een arme gemeen te in Canada. De kolonel b.d. G. Doorman, die generaal Vrijdag vijftig jaar lang gekend had als een trouw kame raad, zei o.m. dat de bijnaam van de overledene, „Vadertje Vrijdag", voor zichzelf sprak. Namens de Openbare Leeszaal en Bibliotheek uitte de heer T. Boer dankbaarheid jegens de ontslapen voorzitter, wiens grote onpartijdigheid in het gemêleerde bestuur altijd zeer ge waardeerd werd. Ds A. G. van Gilse, die sprak na mens de kerkeraad van de Doops gezinde Gemeente, maakte gewag van de grote verdiensten, die broe der Vrijdag voor de gemeente heeft gehad, vooral op zakelijk gebied. De heer C. Ringeling, oud secre taris-generaal van het departement van oorlog, noemde zich een van de oudste vrienden van generaal Vrijdag. „Zijn hoofdkaraktertrek was natuurlijke eenvoud", aldus spreker. Tenslotte werd het woord ge voerd door de heer E. J. Hooijer, namens het personeel van „Ran denbroek". Agenten voorkwamen lekkage-schade Twee agenten hebben vannacht in de Muurhuizen voor inbreker gespeeld. Ze namen echter niets mee; integendeel: de eigenaar van de werkplaats, waar ze zich toe gang verschaften, was hoogst dankbaar voor hun bezoek. De agenten hoorden een geruis, terwijl ze langs de werkplaats liepen. Toen ze binnen een kijkje gingen nemen, bleek, dat er een ernstig lek in de waterleiding was ontstaan, waardoor in de kelder reeds tien centimeter water stond. Door- het afsluiten van de hoofd kraan werd het euvel tijdelijk her steld. Wanneer de lekkage niet tijdig was ontdekt, zou er grote schade zijn aangericht in de werk- plaats. De Secretaris der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Noord-West-Veluwe. de heer W. Chr. Ruitenberg, zal 9 April a.s. de Prins Bernhard lid van Postduivenclub SOEST. Het bestuur van de postduivenvereniging „De Vriend schap" te Soest, is de grote eer te beurt gevallen, om Prins Bernhard, als lid der vereniging te mogen in schreven. Prins Bernhard heeft de beschik king over een keurcolleetie post duiven. die dit seizoen aan de vluchten van „De Vriendschap" zullen deelnemen. Aannemer overtrad Arbeidswet LEEUWARDEN. De aanne mer J. G. V. te Amersfoort had in Juli van het vorige jaar te Har- lingen de bouw aangenomen van een complex duplex-woningen waarvoor hij om. zes metselaars uit Bolsward liet komen. Toen de autobusdienst de zomerdienstrege ling invoerde kwamen deze arbei ders te vroeg op het werk. Zij vergden nu van de aannemer, dat zij dat uur en een deel van het schaft productief konden maken, zodat ze dan de Zaterdag vrijaf konden nemen. Hoewel de ge vraagd sanctie van de arbeids inspectie niet afkwam, ging de aannemer er mee accoord, omdat anders de arbeiders-het werk zou den neerleggen Dat kwam de aan nemer echter duur le staan, want de Leeuwarder kantonrechter leg de hem een boete van 51 maal f 50 plus tienmaal een dag voor waardelijke hechtenis op. De Officier van Justitie bij de rechtbank te Leeuwarden, mr J. van IJsendoorn. waar de zaak in appèl werd behandeld, kon zich geheel met dit vonnis verenigen, omdat het naar hij zeide, steeds weer de bouwvakwereld is, die zich niets van de arbeidswet aan trekt. De verdediger, mr D. Okma merkte op. dat verdachte slechts de belangen van de arbeiders ge diend heeft en vroeg een lichtere boete voor zijn cliënt. Uitspraak over 14 dagen. Burgerlijke Stand GEBOREN: Wyb'e Kuno, z v. S. D. Zwart en J S. van Dijk: Geurtje Eli zabeth. d. v. H. Boute en A Vissers. ONDERTROUWD: F H. Stam en J. Bijlsma: F. J. Lagcrweij en H. Gorter; H. N. de Haan en M G. J R Marenesi: M. Wagensveld en J. Hoefsloot; K. de Goede en J. Blankestijn: J. C. van der Poll en J. van der Pol: M. Vedder en E. Wallet. GETROUWD: C. J van Dam en K. W. Timmer. OVERLEDEN: Wouterus van den Brink, oud 61 jaar, wed. v. H. Boek hout, dag herdenken op welke hij voor vijf en twintig jaren bij de Kamer te Amersfoort in dienst trad, waar hij werkzaam was onder leiding van de toenmalige secretaris, de heer dr Joh. H, Schreurer. Die is voor de heer Ruitenberg de leermeester bij uitnemendheid gebleken. Tijdens zijn afwezigheid in 1939—1940 fun geerde de heer Ruitenberg als se cretaris. waarna zijn benoeming tot bureauchef volgde. Op zijn verzoek werd hij in 1942 geplaatst bij het kantoor Harderwijk der Kamer. In 1946 volgde zijn benoeming tot ad junct-secretaris en in 1949 tot se cretaris. De heer Ruitenberg heeft zeer geijverd voor het tot stand komen van een zelfstandige Kamer voor de Noord-West-Veluwe met vestiging te Harderwijk. Allen, die bij het bedrijfsleven van de N.W. Veluwe betrokken zijn, ervaren steeds weer zijn hulpvaar digheid, waartoe hij in staat gesteld wordt door zijn grote kennis van zaken. Behartigt hij gaarne de be langen van hem, die zijn medewer king behoeven, niet minder geeft hij zijn beste krachten aan streek- belangen. Onder zijn leiding heeft het Bureau van de Kamer een voor aanstaande plaats in de bedrijfs- kringen van het district ingenomen. Op 9 April zal gelegenheid zijn de jubilaris geluk te wensen in het gebouw van de Kamer, Stations laan 32, te Harderwijk, van 14.30 tot 16.00 uur. Onder de vele aanwezigen merk ten we behalve genoemde sprekers ook nog op generaal-majoor ir M. Tans, gouverneur der Residentie en commandant van de Koninklijke Marechaussee, burgemeester H. Mo lendijk, kolonel b.d. Bartels, die de Vereniging van Officieren bij de Artillerie vertegenwoordigde, en enkele vertegenwoordigers van de Ring Utrecht van de Doopsgezinde Gemeente. Aan de groeve sprak ds Hielkema een kort gebed uit, waarna de oud ste zoon van de overledene dankte voor de belangstelling. Er iis onbedaarlijk gelachen gister avond in Amicitia. Hoe kan het ook anders als het gezelschap Johan Kaart op toneel de scepter zwaait. Kaart is nu eenmaal Kaart en nog altijd troef ook. In het geenszins versleten blijspel „Potasch en Per lemoer" vinden mensen als Johan Boskamp en Kaart ruimschoots ge legenheid om hun humor bot te vieren. Van het eerste tot het laat ste woord in dit blijspel gaat een stuk Joods leven aan de toeschou wer voorbij. Een stuk Joods leven, c'at helaas zozeer in de na-oorlogse samenleving aan geestkracht heeft ingeboet. Daarom alleen al juichen wij het toe, dat het gezelschap Kaart dit oude blijspel tot nieuw leven heeft gewekt. Er was enige durf voor no- diig, maar nu blijkt toch wel, dat „Potasch en Perlemoer" het nog best doet. Deze geschiedenis van Joodse za kenmensen, die zich in dc textiel branche opwerken en anderen in hun massel laten delen, toont ons duidelijk, de grote geestkracht, le vensmoed en blijheid van het oude volk. Het zijn vooral Boskamp en Kaart als Potasch en Perlemoer die dit stuk dragen. Het heeft weinig zin critisch te zijn. Dit blijspel doet het altijd omdat het zo sprankelend is, maar dan moeten er toch vertol kers zijn, die deze geest aanvoelen; daar ontbreekt het bij Kaart es. niet aan. De aanwezigen hebben zeer genoten. Zij "waren gul met hun applaus. DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB 1843. Wanneer na vele dagen de Hollandse mis sie weer vertrekt, moet Pieter Soury aog een ge. schenk van de vorstin in ontvangst nemen. Een reusachtige olifant! Maar dót moet bij toch be leefd van de hand wij zen. Hoe zou hij het zware dier aan boord moeten hijsen? Maar hij aanvaardt gaarne een prachtig paardje. En dan wordt de terugreis naar Batavia aanvaard. De reis gaat tussen de tal rijke eilanden van de Riouwarchipel door. Soury heeft opdracht gegeven goed uit te kij ken naar verdachte schepen, want in deze buurt zeerovers worden gevreesd. Met hun kleine, doch i landse, maar ook Engelse en Portugese koop- loeren altijd veel kapers. Vooral de Chinese snelle jonken overmeesteren zij voortdurend Hol- vaarders. (Van een onzer verslaggevers) Op vernuftige wijze heeft de 32-jarige 3.' C. H. uit Amersfoort in de laatste drie maanden het garagebedrijf, waarbij hij werk zaam was, voor duizenden guldens opgelicht en bestolen. Nu is hij echter tegen de lamp gelopen en gearresteerd. Vanmorgen is de man naar Utrecht overgebracht, waar hij voor de Officier van Justitie zal worden geleid. H. verrichtte werkzaamheden in het magazijn van de garage, waar uit talrijke onderdelen werden verkocht. De kopers ontvingen een bon, die uiteraard het bedrag van aankoop vermeldde. Het duplicaat van deze bon, dat naar de boek houding ging, wer'd echter door H. vervalst. Hij gaf daarop veel klei nere bedragen aan. Om te voor komen dat de klant zelf aan de kassa zou gaan betalen verleende hij z.g. een bijzondere service: „Oh meneer, ga Uw gang maar. Ik zal wel even voor U gaan be talen H. nam bovendien ook zelf veel auto-onderdelen mee. Door de enorme hoeveelheden, die er in het garagebedrijf omgingen, is dit aanvankelijk niet gemerkt. Vijftien gelukkige jongelui verlieten Woensdagavond de MTS aan de Vondellaan te Utrecht. Zij konden blij gemoed de wereld in kijken, want zo juist hadden zij het diploma voor aannemer in ontvangst genomen. Drie jaar lang heb ben deze kersverse aannemers iedere Woensdagavond en Zaterdagmiddag in de MTS te Utrecht de opleidingscursus gevolgd voor „vak bekwaamheid Aan nemen". Eén cursus, die uitgaat van de stichting Raad van Bestuur Bouwbe drijven, het over koepelend orgaan van de drie grote bouwvakbonden. Drie jaar lang heb ben deze cursisten, meestal na afloop van een zware dag taak, de ijver en het doorzettingsver mogen opgebracht zich te bekwamen in het metselen, timmeren, stuca- doren, tekenen en vooral in de kennis der sociale wetten en bedrijfsboekhou- ding. De weten schap, dat slechts het bezit van het vakdiploma voor hen de aannemers wereld ontsloot, was voor deze leerlingen de grote stimulans om in deze drie jaar het belangrijke document te behalen. De heer E. J. Jurriëns. voorzitter van de Commissie van Toezicht, was verrast over het doorzettingsver mogen, dat de jongelui aan de dag hebben gelegd. Hij wees nog op dé grote verantwoordelijkheid, die nu op de nieuwe aannemers drukt te genover principalen, arbeiders en niet te vergeten het eigen gezin. „Wij zullen U graag als volwaardige collega's in ons midden zien," zo be sloot de heer Jurriëns. De heer S. de Vries Jr.. directeur der cursus, reikte hierna mot een toepasselijk woord de diploma's aan de vijftien gelukkigen uit. Dit waren T. W. Alferink (Nijkerk). C. Ave- zaat (Utrecht), J. C. Balvers (Cu- lemborg), J. Boeksehoten (Vree land), J. J. Boers (Kamerik). T. Bos (Oudewater), J. v. Malsen (Zoel- mond), C. A. van Maurik (IJssel- stein), H. Robberse (Oud-Loos- drecht), J. v. d. Velden (Soestdijk), W. A. A. Volle (Utrecht). A. E. van Voskuilen (Groenekan), J. C. van Welie (Zoelmond), W. de Wit (Amersfoort) en A. G. Yperlaan (Utrecht). J. Boeksehoten uit Vreeland dank te directeur en leraren namens de geslaagden en bood ieder van de leerkrachten een rokertje aan. iu»(iir.iniüTiBm!iii!uiniigmiiDniraiiDBiiiRHminiinnii![!i]ii)iii!fliinïiiiiiuinisiiKn then kamers, tuinen en parken ver sieren. Door kruising is men er in ge slaagd het tot niet minder dan 2500 tulpenvariëteiten en 1300 nar cissoorten te brengen. Deze vonden in 1951 hun weg in eigen land en in 83 landen bui ten Nederland. Een waardevolle de viezen-aanbrenger is deze echt Ne derlandse teelt dus wel. De vergadering, die bezocht was doox- vele leerlingen van middel bare en Ulo-scholen, stond onder leiding van de heer J. H. van Lonk- huyzen. Leerling W. A. A Volle kan zijn handtekening op het zo vurig be geerde diploma plaatsen. Direc teur S. de Vries kijkt toe. Na de arrestatie van H. heeft de politie een groot aantal onder delen ontdekt in oen niet geïn ventariseerd magazijn. De arres tant ontkent echter hardnekkig dat de goederen, die daar opge slagen zijn, een een waarde heb- slagen zijn, een waarde hebben van duizenden guldens, doof hem zijn meegenomen. Bloembollenteelt en „Ned. Fabrikaat" Hoewel niet van „Ned. fabrikaat" kan worden gesproken, is de bloem bollenteelt voor ons land wel van zeer groot belang. Het was dan ook daarom, dat de afdeling Amers foort van de Vereniging „Ned. Fa brikaat" gisteravond hier een bij uitstek deskundige had uitgenodigd over de bloembollenteelt een cau serie te geven. De heer v. d. Nouland deed dat aan de hand van de prachtige kleu renfilm „Hollands Glorie". Deze film geeft een beeld van alles wat met de teelt van bloembollen sa menhangt. Vanaf het gereedmaken van de grond tot het met de bloei ende tulpen, narcissen en hyacin- Verkoopdag handiverk van blinden Op Dinsdag 18 Maart 's middags van 14.00 tot 22.00 uur hoopt een damescomité in de foyer van Ami citia een verkoopdag van blinden- handwerk van de vereniging Blin- denpenning te Amsterdam te hou den. De artikelen, o.a. matten, dweilen, borstelwerk, theedoeken en mand jes, zijn door blinden vervaardigd. De kwaliteit is prima en de prijzen zijn zeer billijk. Het comité rekent op aller me dewerking in het belang van de blinden, die door de opbrengst van bovengenoemde artikelen in staat worden gesteld hun dagelijkse ar beid te verrichten. Namens het damescomité: J. A. Uding-Van Woudenberg, B.W. Laan 24, tel. 3867. SOEST Kippen in eigen tuin houden Tegen mevrouw B., wonende aan de Schoutenkampweg, werd proces-verbaal opgemaakt omdat zij haar kippen had laten lopen in buurmans tuin. „Olympia" komt goed voor de dag De grote zaal van Eemland kon Don derdagavond de belangstellenden voor de club- en familieavond van de Chr. gymnastiekvereniging „Olympia". uit gaande van de Hervormde cn Gerefor meerde Jeugdraden niet plaatsen; velen moesten zich met een staanplaats te vreden stellen. Om precies acht uur. na het zingen van Psalm 25 6, opende de voorzitter, de heer C. Tak, met gebed. Na een •wel komstwoord vond de proloog plaats, waarbij de nieuw aangeschafte trommen en trompetten werden getoond. Het bleek dat flink geoefend was. zodat in de toekomst „Olympia" achter een eigen corps kan marcheren. Door eigen krachten werden enige vrolijke schetsen opgevoerd, terwijl de pas opgerichte Olympiaband. „De Snarcnbrekers", zo wel voor als na de pauze Cowboy-lied jes ten beste gaf, die geweldig insloe gen Verder voerden de dames senioren volksdansen uit. De heer C. Tak deelde tenslotte nog mede, dat het onmogelijk is. voor „Olympia" om in een zaal op te treden. De vereniging telt momenteel 500 leden zodat ze v/el aangewezen is op het Openluchttheater. Wielrijder aangereden Op de Van Wecdcstraat had Woens dagavond een ernstige aanrijding plaats. De heer J. C. uit Soest reed omstreeks half negen per rijwiel op het rijwielpad gelegen naast die straat. Plotseling stak C. de drukke weg over, met het gevolg dat hij werd gegrepen door een perso nenauto. bestuurd door de heer M. uit Soest. De wielrijder werd een cmd mee gesleurd en kwam vervolgens met een harde slag op straat te vallen. Het slachtoffer liep een grote hoofdwonde cn een wond aan de rug op. Per EHBO ziekenauto werd de lieer C. naar „De Lichtenberg" vervoerd. De bestuurder van de personenauto treft geen schuld. Schooljeugd doet verkeersexamen Op een 7-tal scholen, n.l. O L. Bectz- laan. Van der Huchtschool. R.K. Jon gensschool en R.K. Meisjesschool. Steenhoffstraat, Chr. school, Pr. Bern- hardlaan, Chr. school te Hees en O.L school Kerkebuurt. werd Donderdag het landelijke schriftelijke vcrkccrs-examen gehouden. Iedere leerling kreeg 25 vra gen. die met voorbeelden waren aan geduid. te beantwoorden. Er deden 223 leerlingen examen De uitslag wordt la ter bekend gemaakt. Deserteur aangehouden De 21-jarige matroos S. uit Soest, die zich 'aan desertie had schuldig gemaakt, is aangehouden cn naar Amsterdam overgebracht. W. Brandsen 25 jaar in dienst bij Reiniging In de woning van de heer W. Brandsen aan ae Gerard Doustraat 27, was het vanmorgen een komen en gaan van vrienden en kennissen en van vertegenwoordigers en af gevaardigden van diverse vereni gingen en organisaties Die belang stelling betrof de heer Brandsen. die vandaag zijn zilveren jubileum bij de Gemeentelijke Reiniging viert. Hij bekleedt sinds 1 Januari 1952 de functie van ploegbaas van de straatvegers in het Bergkwartrer. Wethouder A. J. Spiekermann kwam de jubilaris vanmorgen ge lukwensen Hij sprak veel waarde rende woorden over de persoon en het werk van de heer Brandsen. De wethouder overhandigde na mens het gemeentebestuur de me daille van 25 jaar trouwe dienst De directeur van de Reiniging, de heer Bennink. reikte een enve loppe met inhoud uit. De jubilaris kreeg tal van ca- deaux. variërend van een rook- stoel. een ameublement tot bloem stukken. De heer Brandsen. die oprichter en penningmeester is van de per soneelsvereniging „JENO". werd ook in deze functie gehuldigd De KAB. de voetbalvereniging APWC. de wandelsportvereniging SOS. de Luchtpost; zonden deputaties en ca- I deaux. Het bleek, dat de jubilaris I ook in sportkringen een graag ge ziene figuur is. Klop fietser een streep harder het hoekje van een wolk den de vacantie placht te gaat. Geen denken aan. Wat kwam kijken, stroopte zij, worden doorgebracht en hét wielrijder die alle lief en leed met boek-met-krantenknipsels in de hem deelt, de mouwen tot in de schuur terecht, achter zichzelf hcog boven dc (nog steeds) het bijna lege kolenhok. En lieve ellebogen op en de_schoonmaak begon. verbeeldt zo'n zich? Komt hij knoop? Laat 'm weer uit de knoop «vcd aan 't Stadsven- 6ter. Tel 4291: tedere morgen van tien tot twaalf aur. 'A.R. Kiesvereniging vergadert De A.R.-Kiesvereniging Soestdijk hield Donderdagavond een druk be zochte ledenvergadering. Ds. Van Hens- bergen van Schalkwijk hield een inlei ding. die speciaal gebaseerd was op do a.s. verkiezingen Mensen die zeggen, dat godsdienst en politiek gescheiden moeten blijven, zün volgens spr. fout. Wat verstaan wij on der vrijheid? Vrijheid is. naar Gods woord beantwoording aan een bestem ming. De Ant. Rev. Partij is gegrond op Gods woord en wil naar dat woord handelen. SOESTERBERG Medische dienst Dokter Van den Helm. Pr. Alexander, weg 82. Huis ter Heide, zal Zondag 16 Maart voor de buurtschappen Soester- berg. Huis ter Heide en Den Dolder de artsendienst waarnemen. Predikbeurten Ned. Herv. kerk Zondag 16 Maart DEN DOLDER. 10 uur ds. J. Sirag, Vlaardingen; 6.30 uur ds. A. D. H. Ros- cam Abbing. HUIS TER HEIDE. 10.30 uur ds. A, D. H. Roscam Abbing. SOESTERBERG. 10 uur ds. W. H. Poot, doopdienst; 6.30 uur ds. O. E. v. d. Brug, WOUDENBERG Landbouwers doen met goed gevolg examen De leerlingen van de Rijkscursua voor Landbouwbedrijfsleer werden de zer dagen geëxamineerd. Het schrifte lijk gedeelte werd gehouden op 3 Mrt. Deze cursus stond onder leiding van de heer K. van Laar. hoofd der lagere landbouwschool. Aan alle leerlingen kon het diploma worden uitgereikt. Dit ge schiedde door de heer ir J. H. Riemers- ma, Rijkslandbouwconsulent voor land- bouwonderwijsaangelegenhcden. De leerling C. Legemaat bedankte namens alle leerlingen de heer Van Laar cn bood hem een cadeau aan. De namen der geslaagden zijn: Jan van Vulpen. Overberg, 46 p.. Gerrit v. Donselaar, Woudenberg, 45 p.. Bertus Lokhorst, Woudenberg. 43 p.. Lamber- tus v. d. Lagemaat, Woudenberg. 38 p... Cces Legemaat. Renswoude, 36 p.. Co van Milllger. Woudenberg. 36 p.. Giis van Doorn, Renswoude. 35 p.. Hendrik van Vlastuin, Maarsbergen, 35 p.. Nico van Doorn, Woudenberg. 33 p.. Wim v. Kolfschoten. Woudenberg. 33 p.. Hen- drlkus van Roekei. Overberg. 33 p.. Arend v. d. Brandhof Renswoude, 33 p.. Roef van Ee. Woudenberg. 33 p.. Gijs- bertus van Oostenbruggc, Renswoude, 33 p., Gerrit ter Maaten, Woudenberg, 32 p.. Cor van Ginkel. Scherpenzeel, 31 P-. Arie v. d. Dikkenberg. Overberg, 3o p". Albertus v. d. Vllert. Wouden» berg. 30 p.. Eef van Ginkel. Renswoude, 30 p„ Hcnnie Jansen. Edervcen, 28 p. halen. laat 'm afstappen desnoods; ging eer dat „Ik, bij de gratie van mezelf Voetganger". plannen maken. De zolder werd „gedaan". „Nóu neem ik eerst de zol- de slaapkamers werden der," zei ze, „en dan moet mijn waardigheid prijs geef Trijntje (het hulpje-van „gedaan", „gedaan" de en trap werd met SVK'; en vlugger aanstap. een-heel-enkele-dag) maar gezellige, huiselijke leven Nee, aldus redeneerde helpen. Goed, wc beginnen was gisteren ook de jonge man. het gedaan. Alles blonk en glom, alles rook spiritus en was, Het eten schoot er bijna bij om het in en 's avonds was het Onverzettelijk fpR zijn dingen, die het ■*-/ mensdom wel nooit zal leren. Eén ervan is het recht oversteken over de rijweg. Wij menen, dat dit wettelijk wordt voorge schreven een reden te meer om het niet te doen. Inderdaad: deze eis strookt niet met de menselijke na tuur, die wel graag dwars toil, maar niet graag dwars oversteekt, omdat 'dit im mers enige extra tijd kost, en omdat het bovendien overtuigenddemonstreert, dat een auto en een fietser méér zijn althans in 't verkeer) dan Koning Voet ganger. Stel je voor. Alsof een iwctganger ook geen menselijk wezen is en zelfs geen koning op eigen ter rein. Bovendien: je verliest tijd, je blijft op dezelfde hoogte, terwijl je onder alle omstandigheden graag voorv.it wilt. Denk niet, dat de voet ganger terwille van een adus met de zolder en dan tegen wiens steile rug wij zakken we af. De schuur n_aar bijna waren aangebotst: „Ik doe ik het laatst." steek schuin over, kijk ver- De zon bleef der niet op of om en als hoekje van die wolk kij- steeds opnieuw: „Je moet ik 't trottoir op stap is liet ken, zodat de plannen me niet kwalijk nemen, 1 tijd genoeg voor do wielrij- steeds vastere vorm kregen. dors. om intn tocht omjc- Er werden zelfs al stofdoe- zettenken, poetslappen, kachel- laïc aan poets, poetspommade, spiri tus, een bezem en een ra gebol gekocht. SVK vond hinder d voort te zetten overigens heb ik dezen". De regel „Weest heer in t verkeer" laten zulke On- het toen tiid om op zolder verzettclijke Voetgangers wel gelden, als zij zien, dat. een ander zondigt, een een bromfietser vooral. (Typisch, dat de nieuwe arrivist, de bromfietser. de spulletjes op te zoeken, die bij elke schoonmaak zoek raken en die hij toch automobilist 'een fietser, voor geen geld van dc wc- aan de beurt was, op de reld zou willen missen, morgen dus van de dag, SVK heeft die spulletjes, waarop SVK naar alle toen vrouwlief even naar waarschijnlijkheid zijn sla- noa"bij geen d€r"parTijcn- de kruidenier was, naar schoonmaakmaaltijd op de schuur gebracht en zolder te eten had gekre- weggebruikers populair is). Maar o wee. als men eist. ...„ar z,'.ch vooï ze daar te gen, wildé de zon niet ko- dat ook Koning Voetganger l»'?" hggen tot de zolder men. En z.j, die alle liet -• gedaan was en ze dan weer ori rtnc «ooit tra naar boven te brengen. Want dat leek hem de eni- buiten en zei steeds maar: iets van zijn souvereine rechten priis geeft. Dan is hij niet thuis. D w.z. hij steekt koninklijk" schuin ge Juiste manier om kwijt ter en toont u even ko ninklijk zijn onverzettelij ke, trage rug Schoonmaak raken te voorkomen. pech. Hoe kan ik nou de boel buiten zetten als het Eenzaam elk ogenblik kan gaan re genen," SVK keek ook Zo kwamen de foto's-van bedrukt en zei ook. dat oeger, de voetbalkous- het pech was, want bij er- Vele schoonmaakplannen met-motgaten, het allereer- varing weet hij hoe in deze ijn door de Maartse gril- ste prentenboek, het haar- kwesties op te treden. Een jjntje van buurmeisje Ma- half uur later begon het rietje, die SVK's zeven- een beetje te regenen en de levensjaar opvrolijkte, op dat moment werd weer om een hoekje van een wolk komt kijken, tot Stadsvensterkijker, naar hij hoopt, voor zaken een paar dagen op reis moet. Want, en dat mag u best weten, hij vindt niets zo mal als die jaarlijkse huisvrouwen bevlieging. Alsof z'n huis anders niet schoon is! Excelsior De muziekvereniging Excelsior komt Zaterdag avond a.s. met een aardig programma uit in 't KAB- gebouw. De vereniging ver zekerde zich van de mede werking van het cabaret „De Onbekenden". Er is die avond optreden van de Tiroler kapel „Excelsior" cn de accordeonnisten van deze groep zullen enige bij zondere nummers spelen. „De Onbekenden" komt na de pauze. Zilvervloot Om niet achterop te ra- en leed met ons deelt, keek ken hier nog de namen van bedrukt uit het raam naar enige, trouwe medewerkers aan onze zilverpapier- „Wat een pech, wat een actie. Onze dank gaat van- maar ik ga vroeg slapen, want ik ben geradbraakt. Die schoonmaak En SVK bracht zijn avonden in eenzaamheid door. Eindelijk wolken Op de morgen van de dag. van waarop de huiskamer zijn ligheid op niets uitgelopen. Stadsvensterkijker kan er van mee praten. Toen 'n dag de of wat geleden de zon voor de doos met souvenirs uit schoonmaak uitgesteld tot het eerst na lange tijd om landen, waar in betere tij- nadere datum, tot de zon daag uit naar: Anneke Jo- hannis, Tent 64; Margreetje Hagens, Zwaanstraat 28; Beppie en Hansje Wee kamp, Kalkocnstraat 24. „Niet zo heel lang ge leden gebruikten de Duit sers divisies om naar Ne derland te komen, nu de viezen! maar van dat vieze komen we maar niet af" zei 't manneke vanmorgen. Korf bal wedstrijd Zaterdagmiddag hoopt de Wou» denbergse Korfbalvereniging een vriendschappelijke wedstrijd te spe. len tegen de juniorenafdeling vao de Korfbalvereniging van Maarn. Noteert U even GRAND THêóTRE: tot en met 19 Mrt.: „Sensatie in San Remo", elke leeftijd. Zondag: 2, 4.15, 6.45 en 9 uur, overi ge dagen: 2.30. 6.45 en 9 uur. Don- derdagcyelus. 20 Maart, 2.30, 6.30 en 9 uur: „Bastogne", 14 jaar. CITY THEATER: „De man In het zwart", 18 jaar. Zondag: 2. 4.15. 6.43 en 9 uiir, overige dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER: Van Vrijdag tot en met Maandag: „Zwarte scha duwen over Afrika", elke leeftijd; vooraf: „De poppen aan het dansen", elke leeftijd. Van Dinsdag tot cn met Donderdag: „Voorpost in Marokkó", 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 6.45 en 9 uur: overige dagen: 2.30, 6.45 en 9u, CITY THEATER SOESTDIJK: Van Vrij. dag tot en met Zondag: „Het zwaard van Monte Christo", 14 jaar. Van Maandag tot en met Woensdag „Het leven gaat verder", 14 jaar. Donder dag. „Forsyte sage", 18 jaar. Vrijdag 8 uur: Zaterdag 2.30, 6.45 cn 9 uur; Zondag 2, 4.15, 6.45 en 9 uur; overi ge dagen 230 en 8 uur; Donderdag 2.30. 6.45 cn 9 uur, 14 MAART. Vrijdag. Stichting „Ne derland-Zwitserland": dc heer van Niinnuten over „Het mooiste van Zwitserland" Monopole 20 uur. 14 MAART, Vrijdag. Volksuniversi teit: cursus „het geboorteproces". Openbare Leeszaal. 20 uur. 15 MAART, Zaterdag. Korfbalvereni ging Soesterkwartier: feestavond met cabaret-revue „Vogel-follics 1952". Clubgebouw Noordewierweg, 19 30 uur. 15 MAART. Zaterdag H B.S.-club: toneelavond. Amicitia, 20.00 uur. 15 MAART. Zaterdag. Zionistenver eniging- muziekavond. A.G-Huis, 20.00 uur. 15 MAART. Zaterdag. „Drcsdner Kreuzchor": koorzang. Joriskerk, 19.45 uur. 16 MAART. Zondag. Instituut voor Volksontwikkeling: filmochtend met „Dc Slangenkuil". City-theater. 10.00 uur. Avonddienst Apotheken: Jansen. Lan- gestraat 74. tel. 3677: Java Apotheek, Leusdcrweg 212, tel. 4887, 16 MAART. Zondag. Voetbalpro gramma- HVC—HFC. APWC—EMM. SDO—SEC. Quick—DVSU. Zebra's Amsvorde, GVV-Amf. Boys. Agenda van Utrecht TONEEL VRIJDAG, 14 MAART. Stadsschouwb. S uur: Toneelgroep Comedia met „Bobbeltje". ZATERDAG. 15 MAART. Stadssch., 8 uur: stuk nog niet bekend. Agenda Amsterdam TONEEL VRIJDAG. 14 MAART. Stadssch.. 8 u. Haagse Comedie in Gogols „De Re visor". MUZIEK VRIJDAG. 14 MAART. Coneertgeb., 7.30 uur: Haarlemse Orkest.veleni ging met Bachs Matthaeus Passion

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2