ENGELAND: exil© hartpatiënt, die nooit meer lachen mag Kerken nodigen journalisten uit in Genève Valse dollarbiljetten in de Beneluxlanden Ronde en golvende lijnen bij Parijse haute couture Moet U eens hóren!' V.S. en Canada verzorgen Nederlandse programma s Minder eten dan toen de bommen op Londen vielen Huisvrouw heeft het het zwaarst te verduren Britse mijnwerkers eisen meer loon ^TRASSfc^ Strijd om wachtpost 66 beslist Zuivere huid De hevigste asthma aanval in 30 seconden bedwongen ONZE modetekenares, Jetty Oli vier, is naar Parijs gereisd, heeft rondgekeken in de collecties van verschillende van de grootsten der groten in de Parijse modewe reld.' cn is met een schetsboek vol tekeningen van de nieuwste voor jaarsmodellen van de Parijse haute couture terug gekomen. Zij zag de collectie van Fath, die in het teken slaat van de „ronde lijn". Dat be tekent: een kort lijfje, met drape rieën en ronde schouders. De taille lijkt hoog door de zeer brede „judo ceintuur". De heuplijn is eveneens rond, terwijl de rokken niet nauw, maar vooral ook niet te ivijd zijn. U ziet er hier enkele voorbeelden van: links boven een beige jasje van surah-zijdc, dat „Snob" heette. De nauwe rok van zwarte stof. Zwart was ook het kraagje, waren de handschoenen en de knoopjes op de rok. De japon van Fath links be neden was een merkwaardig model van grijze wollen stof. De rug viel geheel recht, terwijl de voorkant als garnering opstaande revers had. In de halsopening een zijden sjerp, die aan de achterzijde buiten langs de kraag loopt en in de zakken eindigt. Ook de zijden cocklailman- tel daarnaast is een model van Fath. N0RMAC0L Wereldomroep heeft 29 uitzendingen verkocht „Derde weg een hersenschim IN KERK EN WERELD Zaterdag 15 Maart 1952 LONDEN De Britten, die al twaalf jaai lang de riem een gaatje De worstjes zijn alleen als je razende honger nauwer dragen, hebben in de laatste weken de klappen van hun leven en 283 gram suiker. AJ deze rant- gekregen. De mededelingen over minder tabakauto's, televisietoestel- len, en wat al met meer, waarmede de nieuwe Churchill-regering startte, werden nog algemeen verwacht. Maat de erkenning, dat de financiën zo slecht waren, dat men zich niet langer de weelde van gratis medische cn tandheelkundige zorg .kon veroorloven, trof de Britten in het hart. Want dc meerderheid van hen dokters en tand artsen inbegrepen is trots op de Nationale Gezondheidszorg, ondanks de vele tekortkomingendie aan het systeem kleven. En nu, bij het indienen van de begroting, is de tweede klap ge vallen. Om de prijzen laag te hou den besteedde de regering jaarlijki een bedrag van 4.1 milliard gulden aan voedselsubsidies. Lord Wooltor. had verzekerd, dat de conservatie ven aan deze subsidies niet zouden raken. Maar deze week moest de Kanselier van de Schatkist, Butlet. toegeven, dat dit niet langer ging De subsidies zijn nu tot 2.5 milliard gulden verlaagd en de prijzen zu>- len naar rato stijgen. Hoe ziet het leven er nu op dc Britse eilanden uit? Het antwoord is: slecht. Is het slechter of beter dan tijdens de oorlog? Dat hangt er van af. Iedereen is het er over eens, dat de huisvrouw het het zwaarst te verduren heelt. Dat komt, omdat de meeste elemen taire voedingsmiddelen gerant soeneerd blijven. Sommige voe dingsmiddelen zijn nog zwaarder gerantsoeneerd dan gedurende de Werkloosheid en tcerk door buitenlanders Een buitenlander heeft geprotes teerd tegen het ingezonden stukje van de heer Hoogewoning. waarin deze ter voorkoming van werk loosheid het voorstel deed in de eerste plaats landgenoten aan ar beid te helpen. Ik geloof, dat deze buitenlander het standpunt van de heer Hoogewoning niet geheel heeft begrepen. Heus, buitenlanders wor den in Nederland zeer gewaardeerd. Maar de heer Hoogewoning en eveneens ondergetekende vinden het niet juist, dat zij soms een be trekking vervullen, die ook had kunnen worden vervuld door een Nederlander, die over dezelfde kun de en dezelfde ervaring beschikt. J. J. S. Merkwaardige verklaring Onlangs naar de radio luisteren de, werd ik verontrust en getroffen door de volgende mededeling in het nieuwsbulletin: Admiraal Joy verklaarde op een persconferentie, dat gedurende de acht maanden, dat de onderhandelingen over de wa penstilstand in Korea aan de gang zijn, de noordelijken hun posities zodanig hebben versterkt, dat het militaire overwicht der geallieerden geheel is verdwenen. Wanneer, al dus admiraal Joy. de noordelijken thans een aanval zouden beginnen, zouden de geallieerden ernstige ver liezen lijden. Daarom is het, vol gens admiraal Joy nog steeds, van groot belang door besprekingen tot een bevredigende oplossing te ge raken. Mijn vraag is deze: hoc is het mogelijk, dat de geallieerden de noordelijken acht maanden lang hun gang hebben laten gaan? En is het niet in strijd met de meest elemen taire begrippen der krijgskunst om zulke dingen wereldkundig te ma ken? Of zijn deze mededelingen soms bedoeld om de vijand te mis leiden? Gaat het er soms om de vijand uit zijn tent te lokken? Als dat zo is. kan men dan wel vol houden, dat Amerika zulke vreed zame bedoelingen heeft? Het eerste lijkt mij onverantwoordelijk, het tweede in strijd met de ware op vatting van democratie. EEN VERONTRUSTE LEZER (De Westelijke mogendheden willen niets liever dan aan de oorlog in Korea een einde maken mits natuurlijk dit einde geen beloning voor de agressoren be tekent. De van communistische zijde voorgestelde en thans steeds weer getraineerde bestandsbe sprekingen bieden daartoe een kans. Het eraan verbonden risico, dat de communisten tijdens de be sprekingen hun militaire positie zouden verbeteren zoals zij in derdaad blijken te hebben ge daan, moest daarbij worden aan vaard. De erkenning van het feit, clat de communisten gebruik van de situatie hebben gemaakt om zich te versterken is niet in strijd met de begrippen der krijgskunst: el ke verslaggever in Korea kan waarnemen, dat de Chinezen en Noord-Korean en hun luchtmacht waarop Jog wel in hoofdzaak zal hebben gedoeld hebben uit gebreid. Voor het Westen, dat naar vele andere en belangrijker punten in de wereld moet kijken, icare het onverstandig geweest, zijn strijdkrachten in Korea in dezelfde mate te versterken. Maar er zullen ongetwijfeld maatrege len zijn voorbereid voor het ge val, dat de tegenpartij in Pan- moendjon een vals spel blijkt te spelen. Red.) Boycot onderkruipers Onlangs las ik een advertentie van een metselaar, die zich a raison van een gulden per uur voor H.H. huiseigenaren ter beschikking stel de. Dergelijke advertenties moesten naar mijn opvatting door de kran ten worden geweigerd. Zo'n metse laar is volgens mij een onderkrui per. Een metselaar, die zichzelf res pecteert, gaat niet werken voor een loon, dat niet in overeenstem ming is met het goedgekeurde con tract. J. H. ROLVINK. oorlog. Verschillende producten zijn ook schaarser dan toen, het geen betekent, dat er langer ge zocht moet worden in de winkels. Het vleestekort is het sterkst voelbaar. Een middelmatig roast- beefje is het weekrantsoen voor een gezin van vier personen. Per persoon mag per week twee en zestig cent aan vlees uitgege ven worden. Voor een kind de helft. Dank zij de regeringssubsi dies voor de voedselproducenten zijn de kosten betrekkelijk gering. Maar men kan niet op stap gaan om te kijken welke slager de vet ste hapjes verkoopt, want iedere consument staat ingeschreven bij een bepaalde slager, waar hij alleen van af kan komen door met zijn bonnenboekje naar de distri- butiedienst te gaan, om zich over te laten schrijven. Het spek is ook op de bon. Drie mesdunne schijfjes per week. De worstjes, een nationaal gerecht in Engeland, zijn vrij, maar er zit zo weinig vlees in verwerkt, dat de animo ervoor betrekkelijk ge- LONDEN. Engelands 700.000 mijnwerkers hebben Vrijdag loons verhoging geëist. Leiders van de vakbond van mijnwerkers, die te Londen bijeen kwamen, verklaar den, dat de nieuwe begroting neerkomt op een loonsverlaging. Het schijnt zeker, dat de andere vakbonden eveneens loonsverho ging zullen eisen. NEW. YORK. In Alabama is een Amerikaans militair transport vliegtuig in de lucht in brand ge vlogen en neergestort. Er zijn vijf doden cn een gewonde. BELGRADO. Een Roemeens militair vliegtuig met zes vluchte lingen aan boord is Donderdag in Jocgo-Slavie geland. Onder de militairen, die asyl hebben ge vraagd bevindt zich de politieke commissaris van een Roemeense vliegbasis. Advertentie (LM.) het verend fcin-J.. i,,n penwerk, maar. |3 J A A K ook de deklaag GARANTIE ONVERSLIJTBAAR ring is. te eten, hebt. Iedereen krijgt per week 85 gram boter en 153 gram margarine toebedeeld. Voorts is er per week 56 gram thee en vet per persoon, soeneo zijn ongeveer gelijk ge bleven met die uit de lijd, dat de bommen op Londen vielen. Het kaasrantsoen bedraagt 42 gram per week. Het ergst van alles is het snoep goed er aan toe. Van ruim 330 gram per week gedurende de oor log is het rantsoen thans terug gebracht op 184 gram. In 1949 is het snoepgoed even vrij geweest, maar toen in éen week tijds alle winkels leeg gekocht waren, moest de regering de rantsoenering weer herstellen. De eieren zijn nooit op de bon geweest, maar er zijn er zo wei nig. dat het op hetzelfde neer komt. In de wintermaanden kan men rekenen op een of twee eieren per persoon per week. In het voorjaar en de zomer is dit iets gunstiger. Een enkele keer scheen even een waterig zonnetje door de grauwe wolken. In Juli 1948 kwa men de kleren, de schoenen en de wol van de bon. En in Mei 1950 eindigde de rantsoenering van ingeblikt voedsel, meel, rijst, melk en jam. Sinds 1950 wordt de Britse markt overstroomd met grote hoeveelheden ingeblikte voedingsmiddelen uit alle delen van de wereld. De prijs is echter van die aard. dat de gemiddelde Brit ze niet kan kopen. Overigens wordt deze import nu stop gezet. Vis daarentegen is volop en goedkoop te krijgen, evenals aard appelen, wortels en brood. NS moet woning afstaan VENLO. De strijd tussen de femeente Grubbenvorst en de Ned. poorwegen voor de leegstaande woning van wachtpost 66 aan de spoorlijn VenloNijmegen is be slist in het nadeel der N.S. Deze wilden de woning die niet meer in gebruik was, omdat de overweg aldaar door een viaduct was ver vangen. niet afstaan aan de ge meente ten behoeve van een kin derrijk gezin. In kort geding heeft de rechtbank te Roermond het verzet van de N.S. tegen de vor dering der woning door Grubben vorst nietig verklaard. Advertentie (1. M zacht, soepel, gaaf ca intens gezond. Purol of Purolin (dit laatste in witte crème vorm). In dozen 41 en 77 ct. Geneeskundige keuring voor toekomstige onderwijzers DEN HAAG De indiening is te verwachten van een wijziging der lager-onderwijswet. voorschrijvende een algemene geneeskundige keu ring voor onderwijzers vóór zij tot de school worden toegelaten. Deze keuring zal naast die inzake een onderzoek naar tuberculose staan en zou ten doel hebben de ziekte verlofregeling voor onderwijzers ge lijk te maken aan die, welke voor de ambtenaren geldt. Gelijke beloning voor mannen en vrouwen voor gelijkwaardige arbeid DEN HAAG De Internationale Arbeidsconferentie heeft in 1951 een verdrag aangenomen inzake gelijke beloning voor mannen en vrouwen voor gelijkwaardige arbeid. Wij ver nemen thans, dat de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid zich lot de Soc. Economische Raad heeft gewend met het verzoek hem te adviseren over de vraag of dit beginsel over de gehele linie in Nederland in de practijk kan wor den toegepast. Zeepost voor „Van Galen" DEN HAAG Er is gelegenheid tot het verzenden van zeepost naar Hr. Ms. „Van Galen" op thuisreis uit de Koreaanse wateren. Poststuk ken moeteu vóór 17 Maart om 10.00 uur te Amsterdam aanwezig zijn. Adressering als volgt: Naam, rang of kwaliteit, marinenummer, aan boord van Hr. Ms. Van Galen, Am sterdam C. S., Marine. Vrouw die bontjas in België met vals geld betaalde, in Nederland gearresteerd (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM. Sedert drie weken bevindt zich in Amsterdam een Britse vrouw in arrest die, gekleed in een dure bontjas, onlangs bij Visé dc Nederlandse grens is overgestoken in gezelschap van haar echtgenoot, die zich Van den Berg noemt. Kort na haar aankomst in Nederland ont ving de Nederlandse politie dc mededeling van dc Belgische politic dat de ze vrouw werd gezocht omdat zij in België dc bontjas had gekocht met hondcrd-dollar-biljettcn, die bij nader onderzoek vervalst bleken te zijn. De Nederlandse politie slaagde erin haar op te sporen en te arres teren. Haar echtgenoot, die welis waar voorgaf Nederlander tc zijn, is, omdat hij dit niet nader kon aantonen, enige tijd later de Duit se grens overgezet. Mrs. Van de Berg-Bushell werd in arrest ge houden. In dc eerste plaats omdat zij de nieuwe bontjas had binnen gesmokkeld en in de tweede plaats, omdat dc Belgische politie haar uit levering had verzocht. Dit geval was de tweede aanwij zing, dat op vrij uitgebreide schaal valse dollarbiljetten in de Benelux landen in omloop werden gebracht. De eerste aanwijzing was te dan ken aan een winkelier in Volen- dam, die onlangs een bezoeker kreeg, die met honderd dollarbil jetten wilde betalen. De winkelier, die onmiddellijk argwaan had. gaf daar geen blijk van en wisselde het geld. Toen de klant wegging liep de winkelier hem achterna cn no teerde zijn auto-nummer. Daarna ging hij naar de bank en liet het biljet onderzoeken Men gaf hem te verstaan, dat het biljet inder daad vals was maar dat de falcifi- catic bijzonder knap was. Het auto-nummer leidde er toe, dat de aanbieder gearresteerd kon worden in Brussel. Het bleek een in Brussel wonende Nederlander te zijn. Het biljet in Verviers aange boden door Mrs. Van den Berg was vervaardigd op dezelfde persen als een biljet dat in Volendam werd gewisseld. Alles wijst erop dat deze biljetten en de andere die intus sen in België achterhaald zijn in de omgeving van Verviers zijn vervaardigd. Nederlandse politie ambtenaren gaven te kennen dat dit een bijzonder gevaarlijk com plot is. de deskundigheid in aan merking genomen waarmee de bil jetten zijn vervaardigd. Advertentie (l AI.) Zelfs de hevigste asthma-aanval kan ogenblikkelijk bedwongen wor den door het gebruik van één enkel Adozo-tablct. De wonderbaarlijke samenstelling van dc Adozo-tablet- ten maakt dat één tablet onmiddel lijk verlichting brengt. Adozo is van onschatbare waarde tegen dag- of nacht-asthma en bronchiale hoest en slaagt waar andere middelen faalden Neem de proef U vindt de Adozo-tabletten bij Uw apotheker of drogist. (Van onze moderedactrice Dior creëerde dit seizoen de gol vende lijn. Zeer jeugdig en meisjes achtig was het pakje in het midden boven, waarvan het jakje van een soort donkerblauwe ratine was ge maakt. terwijl de plooirok van glad de stof was. Madeleine de Rauch, die in Parijs een zeer grote naam heeft, ontwierp dit seizoen een bij zonder mooie collectie, toaarvan u hier een zeer draagbaar model ziet: een japon van heel dunne zwarte wollen stof met een zeer coquette korte bolero met een jabot-effect. Jabots zijn er dit voorjaar veel, zoals u ook ziet bij het model, ont- worpen door Castillo voor het huis Lanvin: de zijden shawl vormt de garnering voor dit eenvoudige grijze costuum, dat klassiek genoemd zou kunnen worden wanneer het jasje van achteren niet rond naar bene den liep, en wanneer de rok van achteren geen merkwaardige punt vormige versiering had gekregen, die het zitten wat bemoeilijkte, en onweerstaanbare herinneringen aan de vinnen van een vis opriep. Advertentie (LM.) GEBRUIK ALS KONINGIN OP BEZOEK IS (Van onze radiomedewerker) Namens Radio-Nederland.Wereld. omroep heeft programmaleider G. Sluizer een reis door dc Verenigde Staten en Canada gemaakt, met het doel voor het a.s. koninklijke bezoek bij radiostations programma's in de Engelse en Franse taal te plaatsen. De Wereldomroep is, met grote steun van Buitenlandse Zaken, er in geslaagd 29 in Hilversum gcpr~ ceerde en op raagnetofoonband vast gelegde uitzendingen bij honderder Amerikaanse stations en de Engelse en Franse afdelingen van de Cana dese omroep onder te brengen Amerika doet mee met 625 stations. uitwisseling van gedachten te ko men. Onlangs vond er een internatio nale (kerkelijk zegt men:, oecume nische) bijeenkomst van journalis ten plaats, die zich bozig hielden met actuele politieke vraagstukken ook de Wereldraad van Kerken zou hebben meegesleurd. Onze afwijzing is het gevolg van hetgeen wij als kerken zelf hebben waargenomen cn ervaren. De secretaris-generaal van de Wereldraad stelde vast, dat men zich in de kerken veel tc wei nig met de theoretische grondsla gen van het communisme bezig houdt en hier en daar zich #bt on derschatting van het communisti sche gevaar laat verleiden. Behalve het kernprobleem van de ideologische tegenstelling (en hier moeten de kerken een duidelijke positie innemen) zijn er nog an dere aspecten van het conflict: dc „opstand der massa's, de proble matiek der onderscheiden economi sche stelsels, de naweeën van het kolonialisme, het vraagstuk van de macht, de verhouding van de or thodoxe kerk van het Oosten tot de kerken van het Wes ten. en de spanningen binnen de oecurrtëne (het geheel der Christe lijke kerken) Op grond van zijn eigen ervaringen hechtte mpnu/prkinfï mpf Hp thpolooi- Neuc Ztlrcher Zeitung ontlenen wij, dr Visser 't Hooft grote betekenis menwerking met ae tneoiogl dat de secrctaris.generaal van de aan de beweging onder de volkeren SChe iaculteit van ae universi- Wereldraad van Kerken, onze land- van Azië en Afrika, wier vrijheids- teit van Genève tot een „oecu- genoot dr W. A. Visser 't Hooft, de Streven bij gebrek aan psychologi- r*r.Ar,r, journalisten toesprak over het bran- sche en politieke rijpheid gevaar meilische hogeschool worden dende probleem der verhouding loopt om te slaan in een vorm van uitgebreid. tussen Oost en West. collectivisme, die maar al te dicht Op gezette tijden komen te Bos- Onze besliste afwijzing van het bij het communisme staat, sey vertegenwoordigers van bepaal- communisme, aldus dr Visser 't De oecumene wil geen „derde de beroepen uit verschillende lan- Hooft, is niet maar het nevenpro- weg" inslaan, dit zou een politieke den bijeen om dan onder auspiciën duct van een vanuit Amerika gedi- hersenschim zijn. De oecumene van het Instituut tot ongedwongen rigeerde „propaganda-golf", die dan wijst het totalitairisme af en is van Wereldraad van Kerken (157 kerken, behalve o.a. de rooms-katholieke en de Rus- sisch-orthodoxe) is de stich- tinc te danken van het Oecu- cn met kwesties van beroepsethiek. i eïvrrlc 1Q4G Er waren onder de dertig journa- menisch Instituut, sinas 15)40 jjston (Uj^ Engeland, Frankrijk, Ne- in het kasteel Bossey te Celig- derland. Zweden, Duitsland en ny bij Genève gevestigd. Een Zwitserland) ook rooms-katholie- conferentieoord voor theologen Aan een uitvoerig verslag In de en leken, onder lei ding van de Neder lander prof. dr. H. Kraemer. Spoedig zal dit instituut in sa- Deze week mening, dat de macht in dienst van het recht moet worden gesteld. Daarom steunt zij alle pogingen om de internationale rechtsorde uit tc breiden en te verstevigen en heeft zij bijv. te Toronto (waar de executieve van de Wereldraad bij eenkwam, Red.) in Juli 1950 de in terventie van de Verenigde Naties in Korea goedgekeurd. Anderzijds echter behoudt zij zich het recht voor, haar waarschuwende stem te verheffen, bijvoorbeeld in de kwes tie van de atoombom, die zowel om haar stoffelijke vernielende kracht als om haar symbolische be tekenis niet gebruikt zou mogen worden. Polygamie cn Doop T N Tanganyika en elders in Afri- -•■ka wordt van Deense zijde zen ding bedreven. Een probleem waar voor die zending zich geplaatst ziet, wordt thans ook in het „moeder land" dier zendelingen met enige heftigheid besproken. Een der Deen se missionarissen had namelijk voor gesteld om de Afrikaanse negers die polygamie bedrijven desniet temin de christelijke doop niet te weigeren. Waartegen zendingsbis schop Ibsen van Tabora zich ver zette: „Polygamie kan en mag men niet verdedigen door er op te wij zen dat er in Tanganyika 293.589 meer vrouwen dan mannen ziin. Wij zendelingen zijn niet van plan de Afrikaanse vrouwen te „bescher men" door polygamie toe te staan. Zij zijn best in staat om door werk in hun onderhoud te voorzien". Merkwaardig overigens, dat de befaamde graaf Zinzendorf van de veel zending bedrijvende Broeder gemeente in de 18e eeuw de doop van polygamisten alleszins toelaat baar achttel Samenwerking DE Duitser Max Ilgner heeft zijn 53.000 vierk. meter grote land goed bij Heidelberg ter beschik king gesteld van ontheemden. Het eerste Duitse ziekenhuis en sana torium voor ontheemden zal hier verrijzen. Dr. Ilgner vervulde hier mee een belofte die hij tijdens zijn gevangenschap in Rusland aflegde. Het sanatorium zal door protes tanten en rooms-katholieken samen worden geleid; in de protestantse vleugel zijn diaconessen, in de rooms-katholieke vleugel nonnen werkzaam. Men begint met tachtig bedden. Nieuwe uitgaven ZOU het werkelijk zo moeten zijn, dat er in Nederland, zo lang dat blijft bestaan, ook school strijd wezen zal? De zaak-Hardega- rijp, het stof daardoor opgeworpen, de gretigheid waarmee zij werd aangegrepen om hernieuwde school strijd-discussies te ontketenen dat alles schijnt een bevestigend antwoord te rechtvaardigen. Hier is een uitvoerige publicatie in deze zaak: „Hardegarijp een teken! Rede uitgesproken te Utrecht voor het Verband van Hervormde Leerkrach ten in verband met het conflict te Hardegarijp, uitgebreid met een theologische fundering en een his torische illustratie", door dr G. C. van Niftrik. Uitgeefster is de N.V. Boekencentrum. Diezelfde uitgeverij gaf van Tina Keller (dit keer eens geen theo loog. maar een „doodgewoon" jour naliste) een voortreffelijke, uiterst vlot leesbare „korte inleiding tot de oecumenische beweging" uit onder de titel „In Gods Smidse". Het in structieve boekje is allereerst voor jongeren geschreven. Het is voor de eerste keer in de geschiedenis der Amerikaanse radio, dat een vreemd land in één keer zoveel zendtijd krijgt. De heer Sluizer vertelde op een persconferentie, dat de Amerikanen er zelf verbaasd stonden over het ïesultaat. De zendtijd-verkoop in de Verenigde Staten gaat bijzonder goed en ieder radiostation heeft meer klanten voor zentijd dan het kan bedienen. Voor bij elkaar honderden uren goede propaganda in de Amerikaanse radio behoeft Nederland niets te betalen. De transcriptiediensten van de Wereldomroep, die de 29 „ingeblik te" uitzendingen vervaardigden, slaagden daarin voortreffelijk, te oordelen naar wat men ons aJs proef liet horen. Er zijn klankbeel den over dc koninklijke familie, Nederlands strijd tegen de zee, Ne derlands industralisatie, Amster. dam, klompen, windmolens enz. Ca nada krijgt o.m. een programma over de Nederlands—Canadese be trekkingen. Onze toonkunst is vertegenwoor digd met een overzicht van de ont wikkeling onzer compositorisch# kunst. Alma musica heeft een pro gramma van Nederlandse kamermu,, ziek gespeeld, Dolf van der Linden en zijn orkest speelden een kwar tier Nederlandse lichte muziek, enz. Het programma „De vier prinses jes" bevat een door prinses Marijke in het Frans gezongen liedje en een in vlekkeloos Engels uitgespro. ken boodschap van prinses Beatrix. Ook de Kerstviering op Soestdijl:, onder leiding van de Koningin, krij gen de Verenigde Staten te horen. Daar vele programma's door ver- schillende stations worden uitge zonden krijgt Nederland gedurende het koninklijk bezoek naar schat ting 32500 radiokwartieren in de nieuwe wereld. Dat is evenveel als Hilversum I en II tezamen in één maand uitzenden. Per drijvend hotel naar Helsinki PARIJS. Op initiatief van de regeringscommissaris voor de Olympische Spelen zal het mail schip „Formosa" als drijvend ho tel dienen voor de Franse sport lui die de spelen te Helsinki willen bijwonen. De „Formosa", die accommo datie heeft voor 755 passagiers, vertrekt 13 Juli uit Le Havre en zal voor de duur der zomerspe len in de haven van Helsinki ligplaats kiezen.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 4