STADSVENSTER Peter Pouwels toont zich een modern realist Tirolerkapel „Excelsior debuteert goed Sublieme zangkunst in de Joriskerk 2 TENTOONSTELLING IN ACADEMIE Niet wars echter van experiment K.A.M.V. toont uniformen DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB miti/im ..De onbekenden goed op dreef Avond van gewijde schoonheid Noteert U even Maandag 17 Maart 1952 Peter Pouwels uit Hilversum, wiens werk te zien is in de expositiezaal van de Academie gaat niet over één nacht ijs. Hij heeft twintig jaar hard gewerkt. voordat hij er toe overging zijn kunst aan de openbaarheid prijs te geven. Practisch is dit zijn tweede tentoonstelling. Dezelfde gewe tensvolle trek. die hieruit spreekt, vindt men ook in de meeste van zijn schilderijen en te keningen. Hij heeft daarbij schijnt 't, de steun nodig van zijn onderwerp, hij is een minitieus realist in de zin, waarin de Vlaamse primitieven dat waren. waarin Dick Ket dat was en Willink het kan zijn. Nu heb ik hem toch weer in gedeeld in een be paald ..isme", ter wijl hij, bijwijze van scherts, geaffi cheerd heeft een „anti-ismen-ist" te zijn. Maar ja. al is men zelf nog zo afkerig van zulke indelingen, de re censent kan 't zelden nalaten een schilder, onder te brengen in een bepaalde groep. Het is haast onver mijdelijk als men zich over de op zet en geest van bepaalde kunst uitingen verstaanbaar wil uitdruk ken. Er is een klein bloemstilleven op deze tentoonstelling, bloemen in linnen vaasje (15), recht tegenover de ingang, waar men de beste eigen schappen van Peter Pouwels, zijn gewetensvolle détailschildering, de spirituele stofweergeving, zijn kris tallen helderheid in het arcadische landschapsverschiet op bewonde renswaardige wijze verenigd ziet. Men denkt hierbij aan Rogier van der Weyden, zoals men in het pre cieuze Miniatuur, dat nóg kleiner is, aan Poussin en Corot herinnerd wordt. Het kan niet anders: deze schilder stelt aan zijn concentratie vermogen de hoogste eisen; het ver baast niet te horen dat hij weken, ja maanden, aan één doek werkt, en vaak doodmoe is, als hij ,,'t is voltooid" kan uitspreken. Niet overal bereikt hij die graad van fijnheid. Zijn kleur is nobel, maar niet rijk, vaak blijft hij aan de donkere, soms zelfs kille kant, (behalve in het stilleven met palet) zijn portret is wat gezapig, en de naakten hebben bij alle positieve verfijning ook iets artificiëels. In het belangwekkende religieuze werk ontbreekt te veel het emotionele, mystieke element. Tekeningen De tekeningen en lino's vallen, als men ze na zijn schilderwerk ziet, enigs zins tegen, ze blijven wat Jeèg en sim pel. kennelijk betekent deze uitingswij ze een zekere ontspanning voor de ma ker. Er is nog een heel andere ultlaat- klep. die hij om allerlei redenen nodie heeft: zijn surrealistische experimen ten Ja. deze moderne realist, die van geen „isme" wil weten, heelt er blijkbaar behoefte aan toe te geven aan een veel subjectiver manier van werken, waar bij het onderbewuste veel groter aan deel krijgt in zijn kunst. Hij excuseert zichzelf door ze studiemateriaal te noe men en ze te kwalificeren als „ontstaan Bloemstilleven in tinnen vaasje .een van de frappantste bewij zen van de sterke concèntratie, waarmee Peter Pouwels schildert. (Eigen foto) Een stilleven met schilderspalet in heldere kleuren. (Eigen joto) Ms onderzoek naar de mogelijkheden, die een verstoring van het gebroken (verbroken? C.A.S evenwicht aan schilderkunstige middelen biedt." Dat klinkt geleerd; in duidelijker taal omgezet betekent het: „Ik heb be hoefte aan iets anders, dat meer strookt met -de geest van dc eigen tijd (die immers zo bitter weinig harmonie en evenwicht vertoont, zo helemaal niet arcardisch is) en lk vind het Interes sant genoeg om dit te laten zien." Inderdaad. Hij heeft gelijk. Ook ln deze „Spielerei" vindt men methode èn persoonlijke gekweldheid. Het is méér dan enkel Spielerei Men vindt er iets ln van Dali en Fedde Weidema (dien Peter Pouwels misschien niet eens kent) het vertoont een curieuze fantasie en is meermalen bizonder van kleur CAS. Het was Zaterdagmiddag bij het oude gymnasium aan het Plantsoen West zwart van het volk. toen de leden van de Koninklijke Amers- foortse Muziek Vereniging, geslo ken in hun nieuwe uniformen, zich opstelden voor het maken van een mars. Voorafgegaan door de drum band. waarvan de leden eenzelfde uniform hebben als de muzikanten door met zgn. zwaluwnesten op hun schouders, vertrok de K.A.M.V. onder opgewekte klanken in de richting van het Bergkwartier. De ze muzikale rondwandeling was net begin van een serie wijkbezoe- ken teneinde de Amersfoortse be volking te laten zien, dat haar steun aan het Uniformfonds niet tevergeefs is geweest. Op de Groen van Prinstererlaan werd halt gehouden voor de w-o ning van de ere-voorzitster der K A.M.V., mevrouw Loosde Vogel. Na het spelen van de mars „Enge landvaarders" werd de rondwande ling. die twee uur duurde, voort gezet Binnenkort zal dit korps ëen tweede rondwandeling houden. Het bestuur moet nog beslissen op welke datum en door welke wijk dit zal gebeuren. „Nederland en Oranje" in Leusder- en Bergkwartier Het ligt in de bedoeling van de Anti Revolutiormaire Kiesvereniging „Nederland en Oranje" een sectie van deze vereniging op te richten voor het Leusder- en Bergkwartier. Deze sectie zal haar werk verrichten binnen het verband der bestaande vereniging Zij zal zich hoofdzakelijk bezighouden rhet de bestudering van actuele politieke en maatschappelij ke vraagstukken. Het voorstel tot oprichting zal worden toegelicht door de heer I Stap tijdens een vergadering in de Gereformeerde Kerk aan het Robert Kochplein, die wordt gehouden op Vrijdag 21 Maart. Kwart eeuw NCVB De NCVB vierde dezer dagen in twee avondbijeenkomsten haar vijf de lustrum. Daartoe was de zaal van het wijkgebouw aan het Laurens Costerplein rijk versierd. Er was een onderhoudend programma. De afdeling neemt de laatste maanden in ledental toe. 1845 Ongestoord ver volgt de „Otter" zijn weg. Het oorlogs jacht heeft alle zeilen bijgezet en neemt ae jonken on der vuur. Met welgeval len zien de opvarenden van de „Otter" hoe de zeerovers het onderspit moeten delven. Weü.s. waar schieten de Chine zen terug, maar hun ka nonnetjes diagen niet ver genoeg. „Toch is het jammer, dat we die kna- pen niet voldoende kun nen afschrikken", zegt Pieter Sourv. „want zo lomp als die jonken er uit zien, ze zijn toch ver bazend snel. Kijk, daar gaat die ene er van door. En de ander zal er i hun kracht." Maar in elk geval zullen de zee-1 het oorlogsjacht op een andere koers gaat lig. ook wel in slagen te ontkomen. Die snelheid is rovers het wel niet nog eens proberen. Wanneer! gen, groeten beide schepen elkaar met de vlag. DRESDNER KREUZCHOR Na twintig jaar zong het vermaarde Dresdner Kreuzchor Zaterdagavond weer in de Joriskerk te Amersfoort. Bij het publiek, dat de kerk geheel vulde, zullen er velen geweest zijn, die ook in 1932 in de Joriskerk zaten toen het koor uit Dresden er zong. Maar van het ensemble van toen is alleen de dirigent Rudolf Mauersberger overgebleven, ouder geworden, maar met dezelfde vitaliteit en dezelfde bezielingskracht. En met hem was, ondanks de andere zangers en zangertjes, toch hetzelfde koor terug ge komen. dezelfde gewijde schoonheid van doorleefde religieuze zang, de zelfde edele klank, dezelfde Intense zuiverheid, dezelfde stille ontroering, ook bij de hoorders. Wel veel rook maar geen brand Gisteravond tegen 12 uur loeide de brandweersirene door Amers foort. In een perceel aan de Mau- ntslaan was brand gemeld, maar toon de brandweerlieden er kwa men. bleek er wel een massa rook in de huiskamer te zijn, maar vuur viel nergens te ontdekken. Een on derzoek bracht aan het licht, dat er een steen in de schoorsteen was losgeraakt, waardoor de rook geen uitweg kon vinden. Direct gevaar leverde deze losse steen niet op, maar om elk risico te vermijden bepaalde de brand weer, dat de kachel niet mocht branden voor de zaak was gerepa reerd. Annemarie, portretje van dc dochter van de kunstenaar. Eigen foto) (Van een onzer verslaggevers) Het was een klankrijk festin ln het K.A.B.-gebouw, toen Zaterdag avond De Tiroler Kapel „Excelsior" daar haar jaarlijkse feestavond gat voor leden en donateurs. Menige pittige mars en vrolijke polka klonk op in dit zaaltje aan de Langegracht, zodat de stemming, mede door het optreden van enkele accordeon-sollsten, die wijsjes brach ten waarvan men de melodie zacht jes mee kon neuriën, niets te wen sen overliet. In zijn openingswoord zette de voorzitter van „Excelsior" de heer J. Petersen het ontstaan van de Tiroler Kapel uiteen. De al meer dan 28 jaar oude mu ziekvereniging „Excelsior" leed door verschillende oorzaken de laatste tijd een kwijnend bestaan. De dienst, plicht eiste vele jongeren voor zich op, terwijl ook door studie enige leden verstek moesten laten gaan Voor een fanfarecorps werd de ver eniging dan ook te klein. Het be stuur besloot toen het corps te hei- scheppen in een Tiroler kapel, een groepering die ook bij geringe be zetting reeds aardige resultaten af werpt. Hiervoor was het echter noodzakelijk een viertal accordeons en enkele klarinetten aan de be staande kern toe te voegen, waar mee nog niet meer dan twee maan den geoefend werd. Het programma dat „Excelsior" „Soesterkwartier" in feeststemming De korfbalvereniging Soesterkwar- tier organiseerde als voorloper van een ledenwerf-actie, een propagan- damiddag en -avond, in het clubge bouw van de speeltuin. Na een korte opening van voorzit ter K. de Bot was het woord aan de G U.K.B. groep, bestaande uit korf- balartisten van de korfbalverenigin- gingen SamosS.K.V. en het revue gezelschap Vogel o.l.v. Rudi Bruins. Het programma, hoofdzakelijk be staande uit de revue Vogel Follies, werd met vaart gebracht. Als ge slaagde nummers noemen we de halve finale Wiener Cafe en enige zeer geslaagde voordrachten van Mieke Jansen (Samos). De lachers konden terecht bij A. Doornebosch die in de schetsjes zeer op de voor grond kwam. Het muzikale gedeelte werd ge bracht door The Singing Cowboy's en twee muzikale Clowns welke laat ste wel wat al te lang op de plan ken stonden. Het zangstukje Verle den en Heden, waarin de vijfjarige Jantje Bruins een groot aandeel had, was een groot succes. Rudi Bruins was de gangmaker. Hij wist het ge heel met zijn vlotte conference en liedjes op goed peil te brengen. De danslustigen kwamen óp de muziek van The Gardem Players ook volledig aan hun trek. KINDEBMIDDAG Ook de jeugd was niet vergeten en hier was het Peter Oran die met poppenkast én goochelen de jeugd bezig hield. Op werkelijk vlotte wij ze verzorgde hij het gehele program ma. De kinderen hadden een leuke middag. Het propagandistische woord werd gesproken door de heer G. Steenis voorzitter G.U.K.B. bracht bestond uit een vijftal wal sen. polka's, een mars en een kreuz- polka. afgewisseld door solistische prestaties Het geheel was de ge ringe studietijd m aanmerking ge nomen acceptabel, ook al had men hier en daar te hoog gegrepen. ,,Er is, zoals de heer Petersen zei, evenveel studie nodig om Tiroler muziek ten uitvoer te brengen, dan welke andere vorm van muziek ook." De wals „Museslïmden" en de galop „Rutschbake" konden ons weinig bekoren. De kreuzpolka Fix Niedlich daarentegen had juist dat vuur en tempo dat zij vroeg. De openingsmars „Wanderlust" was een van de beste prestaties. De heer en mevr. De Kok traden op als accordeon-solisten. De heel J Lengton bracht het er als accor- deonnist het best van af. Zijn num mers „Dansende vingers" en de tango „La Polona" waren het be luisteren waard. Loes Noach (de kleine Loes zoals zij wordt ge noemd) een meisje van een jaar of twaalf bracht (op haar grote ac cordeon) een bekend Indisch wijsje Resumerend kunnen we zeggen; Dit eerste optreden was een dap pere poging van dirigent G. J. Mulder al zal hii in de toekomst nog veel met zijn groep moeten oefenen. Het tweede deel van de avond derd gevuld door een optreden van het cabaret-gezelschap „De Onbe kenden", o.l.v. L. A. J. Seuntjens. Met enige vlotte schetsjes waarvan we noemen „Attestatie de Visa" en „De Helderziende", afgewisseld door enige Argentijnse zangnummers van de „Cabello's, een salon trio en een solistisch optreden van accordeon- nist Van Dolder, wist conferencier Kollen het publiek een programma voor te zetten waarvan gesmuld werd. Na afloop van dit cabaret-pro gramma bleef men, op muziek van The Rambling Riders nog enige uren dansen onder de bekwame leiding van Tom van Dielissen. Burgerlijke Stand 15 Maart 1952 GEBOREN: Johan. z.v J. E. van Eijkelenburg en H. MostertRegina Jo> eephina Maria. d.v. J. Th Jansen en A. E A. Korndewai; Adriaan. z.v. D. Eijkelboom en W. Riksen; Hendrlka Johanna, d.v. A Flos en G. van der Heijden. Johanna Arina. d v. H. Par- mentier en J. M Offerman. GEHUWD. P. Lambrechts en J. C. Schlevelt OVERLEDEN: Adrianus Helena Ga briel Maria van den Berg, oud 2 weken, z.v. C. M. \an den Berg en H. A. Ruljs. Steeds vernieuwt zich dit ensemble. De jongens en jongemannen, die het koor van de Kreuzklrche te Dresden vormen, zijn ondergebracht ln een in ternaat. waar zij op achtjarige leeftijd (na een strenge selectie) in worden op genomen en een gymnasium-opleiding krijgen naast hun muzikale scholing. „Oiize kerk is in de oorlog vernield en daarom zijn wij tegenwoordig nog al eens op reis", vertelde de dirigent ons. Het ensemble maakt nu een trip van vijf weken, blijft een week (tot as. Vrijdag) in Nederland en gaat dan naar West-Duitsland. om daarna In Dresden, achter het IJzeren Gordijn, terug te keren. Het koor bestaat uit 50 jongens (in zwarte pakjes met witte kragen) en 25 jongemannen, van wie enkelen de trip als versterking meemaken, hoewel ze hc-t internaat al verlaten hebben en aan een universiteit verder studeren. Het concert van Zaterdagavond, dat ingeleid werd door ds M. G. Gerritsen en enkele malen afgewisseld met orgel spel door George Stam uit Utrecht, be stond geheel uit a capella gezongen werken. Deze zang was waarlijk su bliem. met een subtiele afweging der klankverhoudingen en onberispelijk zui ver ln de achtstemmige koren, met name ln het moeilijke motet „Der Gelst hllft unserer Schwachheit auf" Bach. Nu eens ijl en lieflijk klonken de stem men als vogelenzang, dan aanzwellend tot een machtige massale klank, homo geen en sonoor, als één veelkleurig in strument, als het orgel van een kathe draal. Grote indruk op ons maakte het Pater Noster (Onze Vader), achtstemmig voor twee koren, van Jacobus Gallus, een muzikaal juweeltje uit dc zestiende eeuw van een bewogen schoonheid, waarin de ijle. hoge st>pranen en alten der jongens plotseling opstijgen uit het donkere fond der mannenstemmen ln een innig gebed. Van Hans Leo Haszler werd nog het mooie Agnus Del" gezongen en van Heinrich Schütz „Jauchzet Gott. alle Lande En na deze zestiende- en zeven tiende ceuwse werken hoorden wij tot slot de compositie van een tijdgenoot. ..Passionsbericht des Matthaus" van Ernst Pepping (geboren 19011. Deze knappe, hoewel zéker niet ultrft-modcr- Chauffeur kreeg klappen van wielrijder In de drukte bij het voetbalter- rein Birkhoven maakte de Amers- foorter H die een kind achter op de fiets had, zich gistermiddag om streeks vijf uur zo bezorgd, dat hij niet goed meer wist wat hii deed. De autobestuurder P. uit Utrecht was daar de dupe van. want hij moest een paar flinke tikken op zijn gezicht in ontvangst nemen. Meneer H. vond namelijk, dat hij hef verkeer in gevaar bracht. De mishandelde nam het ephter niet, reed naar het politiebureau, en diende een aanklacht in. Spoedig verscheen de hardhandige op het matje. Zijn driftbui was echter al lang bedaard, en hij betuigde zijn oprechte spijt voor het gebeurde Toen meneer H. bovendien hoorde, dat de schade aan zijn gebit ver goed zou worden, streek hij de hand over het hart en zag van een aan gifte af. ne toonzetting van een deel van het Lijdensverhaal volgens Mattheüs kreeg de romantische vertolking, die men ln Duitsland in meerdere mate aan der gelijke composities pleegt te geven dan in ons land. Na een als toegift gezongen „Vater unser" met de solo van een klare, stra lende jongens-alt. verliet het talrijke publiek stil en onder de indruk het kerkgebouw. Tj. de B. Pedaalridders sprinten Mede dank zij het prachtige .weer bestond voor de Zondacmorgen op het circuit nan de Nijverheidsstraat gehou den competitierlt van „De PedaaJrld- ders" grote belangstelling, zowel \an de zijde van het publiek als van de ren ners. Ditmaal konden laatstgenoemden hun kracht ontplooien in een rit over 50 km met vier klassementen. Gijtenbeek was de eerste, die wat leven in de brouwerij bracht, door plotseling weg te schie ten. Zijn uitlooppoging had succes, want hij kreeg een halve ronde voor sprong. Dit werd Brug wel wat te erg. Hij zette op z'n eentje de achtervolging in. Nauwelijks had hij Gijtenbeek te pakken of ook Pol maakte zich van het peloton los en ging de koplopers ach terna Het resultaat was dat deze drie renners een sterke kopgroep vormden. Gijtenbeek bleek echter met de klasse mentsprints te veel van zijn krachten te hebben gevergd HU moest zich in het peloton terug laten vallen. Hij kon ook deze groep niet meer „bijbenen", zodat hij tenslotte de eer aan anderen moest overlaten. In een felle eindsprint lukte het Van de Brug om Pol te verslaan en daardoor als eerste te eindigen. Ook in de B-groep, die dertig kilo meter moest rijden, werd een felle strijd gestreden cn wel voornamelijk tussen Bouman en Vermeulen. Laatst genoemde bleek tenslotte de sterkste »e zijn. De Jager onderging hetzelfde lot als GHtenbeek Ook hij vergde teveel van zijn krachten in de sprints en moest dit in de eindstrijd ontgelden. Bij de benjamins was hét Valkenburg, die kort na de start naar voren schoot. De voorsprong, die hij nam, was voor de andere jonge renners niet meer te overbruggen, waardoor hij als eerste eindigde. A-klasse: i. Van de Brug, 2. Pol. 3. Westerhout, 4. Lent, 5. Van de Broek. 6. Gijtenbeek (op een ronde) B-klasse: 1. Vermeulen. 2. Bouman. 3. Van der Linden. 4. Veenendaal. 5. Dt Jong. 6. De Jager C-klasse; 1. Valkenburg. 2 Helnhuis, 3 Dieters. 4. Van Wijk, 5. L. Ouwer- kerk. Het Dresdner Kreuzchor, dat Za terdagavond j.l. in de Sint Joris kerk zo'n talrijk en aandachtig ge hoor vond, tijdens zijn optreden in de Westerkerk te Amsterdam. Gras op ABvLO-terrein in brand Honderd vierkante meter droog gras van het. A.B v. L.O.-terrein aan de Leusderweg is Zaterdagmid dag verbrand. Waarschijnlijk is vuurtje stoken door jongens de oorzaak. Toen het gras eenmaal brandde kon het niet meer uitge trapt worden. Daarom werd de brandweer gewaarschuwd, die met één straal op de waterleiding een eind aan het brandje maakte. Vroeg in de middag was de brand weer eveneens uitgerukt voor een gemeld bermbrandje aan de Groen van Prinstererlaan. Daar bleek ech ter niets aan de hand te zijn. Jonge boeren komen in Utrecht bijeen DEN HAAG. In samenwer king met o a. de E.C.A. en het ministerie van Landbouw- Visse rij en Voedselvoorziening is drie maal een groep jonge Nederland se boeren naar de Verenigde Sta ten van Amerika uitgezonden, nl. in 1949. 1950 en 1951. Het cen traal comité voor uitwisseling van jonge boeren en tuinders heeft thans een bijeenkomst tussen deze drie groepen georganiseerd, die op Donderdag 20 Maart in het Jaar beursrestaurant te Utrecht zal worden gehouden. Op deze sa menkomst zal o.m. worden ge sproken door minister Mansholt en door de heer Clarence Hun- ter. hoofd van de Nederiandsé missie van Mutual Security Agen cy. Voorts zullen de leiders van de drie groepen, resp. dr ir C. W. C. van Beekom, de heer P. Houter en ir J. de Geus, ieder een refe raat houden. „Rivierwijk" wint De handbalvereniging „Rivieren wijk" speelde gisteren een vriend schappelijke wedstrijd tegen Actief 1 uit Bussum. Met de rust stond Ac tief met 5—2 voor. Het zag er niet naar uit. dat „Rivierenwijk" zou winnen Na de rust lukte het beter Het resultaat was dat de Rivieren- wijkers met 129 wonnen. De doel punten werden gescoord door Van Essen (4x), v. d. Berg (3). Heins (2) en Fijnenberg, v. Schaik en Lok iedér één. Klop committeerden spinnen er op geweest was vóór de Buining, Burg. Beaufort - zelfs (een tikkeltje...) zij bij. Examen is in elk geval ziekte verhinderd", eén ramp voor hen. die, hoofdacte èh de 9c maal 'n weg 1, Hamersveld kwam telegram stuurde ..Ben door zelf wat tijdschriften bren- even aaD 't Stadsven- «ter. Tel 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf uur. Toen ik dit verhaal door gen. Bedankt. Doedo. Ook dank aan de heer H. J. dewerker aan onze actie. Hij kwam voor de derde hoe knap, gestudeerd, ont- gaf aan een vriend, die bij Brink, P. Pijperstraat 3 wtkkeld en bij ze ook zijn 't onderwijs werkt, zei hii, voor de zending lectuur. met geen mogelijkheid misschien om het gesmade Wij hebben ons versprei- manl* ri1wrnaniprUhrenffpn examen kunnen doen. Een examen toch enigszins te dingsgebied wat uitgebreid. f7 ;P\ p pn Aartte familielid van ons was er vergoelijken: ..Eenmaal heb behalve naar de hospitalen - - -- - - - - zo één. Hij kwam van het - i:'J Noorden, om hier te bewij- die zwaar stotterde ên over naar particulieren en loge- wie aan de examinatoren menten. een briefie geschreven was: Enfin, de voorjóars- De eerste maal had hii Spaar hém," kwam niet schoonmaak is in 't zicht. niet veel vertrouwen en hij alleen met vlag en wimpel Mocht u wat lectuur tegen- zakte. Het volgend jaar had door het examen heen, komen, denk dan even aan hij nog niet veel vertrou- maar had de hele dag oéen telefoon 4291 of 6235. zen, dat hij een bepaalde taal „middelbaar" beheer ste. ik wat goeds van het exa- gaan van tijd tot tijd ook men beleefd. Een jongen, boeken en tijdschriften Eindexamen IJ ET huis wil niet tot rust komen. Ik kan niet slapen, omdat mijn vrouw niet slapen kan en zij kan niet slapen, omdat zij pie- toèn en hij zakte weer. Het spoor van stolterziekte derde jaar vertoonden z'n méér getoond. Ook later grote zachte lichtblauwe had hii van z(jn kwaal geen n s Tnn„»r ogen enig vertrouwen rn last meer. Het eramengif onderffdelinff van dè wij oefenden onze aeraffi- had hem genezenvorpnioinp nnt«r»fnnincr en rsuggestickunsten Het examen is ook geen ontwikkeling Amersteorts voor iuie ge- Gemeentepersoneel. Deze 1; VOeit tiMiafiloi-nnn l-ior»f+ al eardol- neerdste uit. ramp meer „Ik kom terug als ik ae- slaagd is. Hii kert over m'n dochter, die sloagd ben." zei hii. ..anders zich verlost, acne-en van Aartje (5 j.) v. d. Hazel deden ook hun best. En dan alle petten in de lucht en een hiep, hiep, hoera voor de leerlingen van de le, 2e en 3e klas van de Theo Thijssen- school Die zijn ook al ijve rig zilverpapier en capsules aan het sparen. Een koffer vol van dat blinkende spul is door deze school aan on ze voorraad toegevoegd. Voetbalmenu De voetbalkok wil ook wel eens een makkelijke toneelgroep heeft al eerder dag hebben Hij besloot zijn Voor 't zusterkoor „Ons eigen Toneel" ook niet slaapt. Die piekert namelijk over het eindexa men „Eindexamen is de groot ste ramp, welke over de mensheid ooit is uitgestort". Dat las ik eens ergens in pak ik direct niaar weer de een nachtmerrie. Een oude trein WH zaten in spanning. Opeens, daar ging de bel maanden!' huid wordt afgestroopt. En dan: een vacantie van en hii stond voor de deur. Hoera! Mijn vrouw storm de juichend de trap af. een jongemeisjes-opstel. hèm tenemoct. Wanneer 't wdar zou zijn, dan geldt het niet alleen voor eind- maar voor alle examens. En een ramp is 't alleen voor de examinandi. „Nee," schudde hii mis- tróostig het hoofd, „ik kom maar éev'n m'n regenjas haal'n. die heb ik hier nog we allerminst té klagen laat'n hana'nmet die over belangstelling Maar zover ziin u-a nog niet. Het is nu nog de pe riode van 't zweetkamer tje Lectimr-actic De laatste dagen hebben succes gehad met het to neelstuk „Geef mij uw hand" van W. Dumont. Op 5 April komt O.E.T. in Amicitia opnieuw met dit stuk voor het voetlicht. uJtdet Het doel is wat geld bijeen HVC vrij. te brengén voor een bege- - leidingsinstrument voor het zusterkoor van het zieken huis „De Lichtenberg". U gaat toch kijken. 5 April? klanten a.s. Zondag maar eens wat „kliekjes" voor te zetten. Het wordt een in- haaldag, die er voor de plaatselijke clubs als volgt hun vaders, moeders, broers hakende Noordelijke na- onze lectuuractie. Van tal en zusters. Voor de exami- dr->k on da natoren valt de ramp nóg al meehoewelDe ge- van medewerkers kregen Zilvervloot Een kennis vertelde van wij een verzoek om even Jantje Vosselman, vier een onderwijzer die 8 maal langs te komen. Doêdo jaar oud, is een ijverig me- APWCBVC VoorwaartsAmsvorde SEC—DWSV SaestumAmersf. Boys NaardenBarneveld. Gesloten seizoen „Laat ze nu maar vissen. Ik hap toch niet'., zei 't manneke vanmorgen. GRAND THé&TRE: tot en met 19 Mrt „Sensatie in San Remo", elke leeftijd. Zondag: 2, 4.15, 6.45 en 9 uur, overi ge dagen: 2.30. 6.45 en 9 uur. Don derdagcyclus. 20 Maart, 230, 6.30 en 9 uur: „Bastogne", 14 jaar. CITY THEATER: „De man ln het zwart 18 jaar. Zondag: 2. 4.15, 6.45 en 9 uur, overige dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER: Van Vrijdag tot en met Maandag: „Zwarte scha duwen over Afrika", elke leeftijd; vooraf: „De poppen aan het dansen", elke leeftijd. Van Dinsdag tot en mee Donderdag' „Voorpost in Marokko", 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 6.45 en 9 uur, overige dagen: 2.30, 6.45 cn 9 u. CITY THEATER SOESTDIJK: Van Vrij. dag tot en met Zondag: „Het zwaard van Monte Christo", 14 Jaar. Van Maandag tot en met Woensdag „Het leven gaat verder". 14 jaar. Donder dag: „Forsyte sage", 18 Jaar. Vrijdag 8 uur: Zaterdag 2.30. 6.45 en 9 uur; Zondag 2, 4 15. 6.45 en 9 uur; overi ge dagen 2.30 en 8 uur; Donderdag 2 30. 6.45 en 9 uur. 17 MAART. Maandag. Vereniging tot Bevordering der Bijenteelt: film en praatje over byen door de heer R. P. Groenveld. Oranjeboom, 19.30 uur. 18 Maart. Dinsdag. Vereniging Blinden- penning: verkoopdag handwerk van blinden. Amicitia. 1422 uur. 18 Maart. Dinsdag. Dienst Welzljnsver- zorging garnizoen Amersfoort: lezing over „Per leep van Java naar Ne derland". Markthal. 20 uur. 18 Maart. Dinsdag. Mater Amabilisschool lezing met film. A.G.-huis, 20 uur. 18 MAART. Dinsdag. Ds. J. H. Groe- newegen over „Het lijden van Christus cn zijn muzikale verklan king in de loop der eeuwen". Ge bouw Vrijz. Herv., 20.00 uur. 18 MAART. Dinsdag. Opening ten toonstelling „Industrie en Kuns,." door burgemeester H. Molendijk. AMAF-canttne 20 uur. 19 MAART. Woensdag. Stichting „Nederland-Zwitserland"Jodel- chor Edelweiss. Amicitia, 20 uur 19 Maart, Woensdag. Ned. Ver van Huls- vrouwen: ledenvergadering. Amici tia, 14.30 uur. 19 Maart. Woensdag Stichting ,,Hc' Merkartikel": causerie met cabaret. Amicitia. 20 uur. 19 Maart. Woensdag Vereniging „Har- monla"; psychometrische avond. Ge bouw Vrijz. Hervormden. 20 uur. 21 MAART. Vrijdag. R.K. Volksuni versiteit. cursus Godsdienst, „He den en toekomst van het Katholi cisme in Nederland". A.G.-huls, 20 uur. 21 MAART. Vrijdag. „De Hanze' prof. dr W. R Heere over „De bete kenis van het ambacht". Foyer Amicitia, 20 uur 21 MAART. Vrijdag. Volksuniversiteit cursus „Het geboorteproces". Oper,. bare Leeszaal. 20 uur. 22 Maart. Zaterdag. Sectie Vrouwen van de A G.: „De Keitjes" met „De kunst om Ie leven". Amicitia. 20 uur- 22 Maart. Zaterdag. Amersfoorts Revue Gezelschap: revue „Toon je van de prettige kant". Clubgebouw Speel tuinver. Soesterkwartler. 20 uur. 22 Maart. Zaterdag. Opening expositie werken van het Amersf oorts Kunste naars Genootschap. A.G -huis. 15 u. A.G.-huls. 22 Maart tm. 6 April: Expo sitie werken van het Amexsfoorts Kunstenaars Gezelschap Geopend van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. ACADEMIE VAN BEELDENDE KUN STEN. 3 hm. 28 Maart tentoor- stelling schilderijen en studies van Pieter Pouwels. Geopend 1017 u. Zondags gesloten. MUSEUM Fl-EHITB Weststnge). Dage lijks geopend, behalve Zondags, werkdagen van 10—12 en 14 uur, Zaterdag 1012 eD 1 -303 uur. OFENBARE LEESZAAL. Uitlening vol wassenen 2S en Dinsdag- en Vrij dagavond van 7—9 uur. Voor kin deren Woensdag- en Zaterdagmid dag 2.304.30 uur OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes- terkwartier iZonnebloemstraat 67) Uitlening Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—8 uur. R.K OPENBARE LEESZAAL: Uit lening 11—12.30 en 2.305.45: Maan dag- en Vrijdagavond 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag 35 en Vrtldag 45 uur Apotheken: Jos Haan, Julianapleln J, tel. 4609: Soester Apotheek, Noorde> wlerweg 92. tel. 5474. Agenda van Utrecht STADSSCHOUWBURG TONEEL MAANDAG. 17 MAART 8 uur: Haagss Comedië met „Bloedbruiloft". DINSDAG. 18 MAART 8 uur: Nederl. Comedie met „Groen koren". WOENSDAG, 19 MAART 8 uur: Am- sterd. Toneel met „Spaanse Braban der".'jubileum vaii Jan Musch. DONDERDAG, 20 MAART 8 uur- Johan Kaart met .De appels' van Eva". VRIJDAG. 21 MAART 8 uur; Het Mas ker voor de leden van het Rode Kruis met „Frida". ZATERDAG. 22 MAART 8 uur Com? dia met ..Bobbeltje" voor de leden van de Stem. MUZIEK TIVOLI WOENSDAG, la MAART 8 uur- Abon nementsconcert van het Utrechtsch Stedelijk Orchest DONDERDAG 20 MAART 8 uur Dies- concert door het Utrechts Koor en Orkest, Agenda Amsterdam MAANDAG, 17 MAART. Stadssch 8 15 u.: Comedia met „Kinderen zijn kinderen". WOENSDAG. 19 MAART. Stadsscn 8 u.: Rotterdams Toneel met „Een man Gods". VRIJDAG. 21 MAART. Stadsscn 8 u.. Amsterd. Toneel met De Spaanse Brabander. MUZIEK DINSDAG. 18 MAART Concert; 3.15 u.: Voor de Kunstkring spee-t het U.S. O o.l.v. Paul Hupperts Bruckuers 2e Symphonic. Soliste Ida H.lndel (viool) DONDERDAG 20 MAART St&dssC" 8 u Nederlantisché Opera, eerste uitvoering van Mozarts „Don GK>' vanni". ..tfC DAGELIJKS CENTRAAL THEATER, 8 u.. Het Vrije Toneel speelt „Het witte schaap van dc familie". I-ETDSEPLEIN THEATER 8 u Het A B C -cabaret van Wlm Kan en Corry Vonk brenl- „De moordzaak ABC." - KLELNE KOMEDIE. 8 u. (Zo ook 2 u.i: To«B Hefhians met ..Hartendwaas". CA*; Rt 8 u.- (Zo. ook 2 u Tot 19 Maat danst het „Grand Ballet du Maquis cc Cucves",

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2