GW benut kansen beter en verslaat Boys Gehavend Amersfoorts-elftal verslaat Achilles Gunstige week voor tafeltennissers AP WC komt goedkoop aan winst Laatste seconde werd Wapeningen tegen Sneek noodlottig >ioen S.O.Y.A. is kampi Winnende goal valt in laatste minuut Mereveld opent drafseizoen met geslaagde meeting „Soesterkwartier" laat eer aan To vers de eer Ook winst voor Amersfoort (d) Hilversummer scoort in eigen doel Gemis van Van der Weerd en Bleyenberg doet zich erg gevoelen 6 Maandag 17 Maart 1952 (Van een onzer verslaggevers) raar geval. Linksbuiten v. d. Hes- sen\vcg verknoeide een prachtkans en schoot in het zijnet Zowel Al fred Peterse als v. d. Brabcr ver zuimden Cees van Zanten aan te vallen zodat deze zich kon voorbe reiden op een onnoudbaar schot dat Toen we mcl de Boss op het veld van OVV arriveerden was cr nog jle vreugdevolle stemming over een zojuist behaald kampioenschap van het tweede elftal van GW. Ongetwijfeld werkte dit resultaat inspirerend op de jongens van GW, die een kwartier later de strüd aanbonden tegen de blauw-witten. De thuisclub, met nog behoorlijke kampioenskansen, slaagde er na een zeer matige wedstrijd in Amersfoortse Boys met 41 te ver slaan, waarbij direct aangemerkt dient te worden, dat GW dit resultaat geenszins te danken heeft aan beter spel, doch zuiver aan grotere produc tiviteit en beter gebruik maken van geboden kansen. y-v yy r. waarmede bereikt werd dat GW /p Hm HPV rPflT enige tijd ingesloten geraakte. Het ASNs XJf i wachten was tevergeefs op de an ders zo gevaarlijke scholen van midvoor Hoek of van v. d. Brabcr. De thuiscluo werkte zich weer los. Bij een schot van v. Zanten ver oorzaakte v. d Braber hands. Van Tongeren schoot de toegewezen strafschop echter hopeloos naast. Bij een snelle Boys-aanval passeerde Hoek beide backs. Kreikamp ging mee doch raakte de bal niet aan. Eerst toen dp bal na enige scher mutselingen ingeschoten was floot de arbiter voor off sideEen Misschien was het eerste doelpunt van de gastheren, al na een minuut gescoord, wel doorslaggevend voor het verdere verloop van de strijd, hoewel we toch niet de indruk kre gen dat de gasten zich al geslagen voelden. Eerst kreeg doelman Co Peters het met de onberekenbare Cees van Zanten aan de stok, een duel dat Peters ternauwernood won, doch bij de volgende aanval scoor de Huizer met een laag schot, bui ten bereik van Peters in de rech terhoek (10). GW bleef het eer ste kwartier gevaarlijk. De Boys verdediging liet het voorlopig ech ter niet meer lot doelpunten ko men. Dan volgde er een Boys-aan- valsperiode waarbij de backs wel Wat gevaarlijk ver opdrongen, Zaterdag is de SOVA in de Bok- keduinen kampioen geworden. SO VA speelde eerst tegen wind en 2on in en kreeg het hierdoqr zwaar te verduren. De achterhoede jnoest alle zeilen bijzetten om de vele aanvallen weg te werken. Vastberaden en zonder last van de zenuwen wist men de stand o.a. te houden. Na pl.m. 15 minuten maakte één der gasten hands in het strafschopgebied. Rechtsbuiten H. Inthof schoot de strafschop kei hard in. Direct na de thee laaide de strijd weer fel op. en door de gasten werd alles in het werk ge steld de gelijkmaker te scoren. Het tegenovergestelde gebeurde echter. Uit één der schermutselingen voor het doel der gasten kwam links buiten Vondeling in het bezit van de bal en scoorde onhoudbaar, 2-0. Hierna kreeg SOVA even een kleine inzinking, met het gevolg dat de achterhoede gepasseerd werd en één der gasten een fraai doel punt maakte (21). Hierna ging de SOVA tot aan het einde toe onver stoord door met aanvallen en liet zich niet meer terugdringen. Toen de scheidsrechter voor de laatste maal floot, rende het publiek met luid gejuich 't veld op hun spelers te feliciteren met hun behaalde kampioenschap. De aanvoerder van V.V. Hulshorst bood namens bestuur en spelers een prachtige bloemenmand aan de SOVA-aanvoerder aan. Ook het be stuur van SOVA sprak de aanvoer der toe en ook namens hen werden bloemen overhandigd. Proficiat spoorjongens en veel succes zij jullie toegewenst in de 2e klasse. De „Amersfoorf'-dames hebben Sn een matige wedstrijd van het Utrechtse Sport Vereent gewonnen. Sport Vereent verscheen met negen speelsters. In de Amersfoortse ploeg ontbrak mej. L. Luikel en zij werd goed vervangen door mej. Jo Blankestcyn. Al direct na de afworp was het speelsters-tekort bij de Utrechtse dames goed merkbaar. ..Amers foort" kon gemakkelijk tot het doel doordringen. maar het slechte schieten was mede oorzaak, dat doelpunten nog even uitbleven. ..Sport Vereent" deed het in de voorhoede ook lang ntet slecht Een fel schot \an de linksbinnen bezorgde mep. Jo Blankesteyn nog heel wat moeite. Toch nam „Amers foort" na plm acht minuten spelen de leiding. Mej. Maas bracht de bal op. speelde keurig over naar mej Baist. die hard en hoog in schoot (10). Nog voor de rust wist mej. v. d. Bogaard de stand op 20 te brengen. Na de hervatting zagen we on geveer hetzelfde spelbeeld. Een wat laks spelend „Amersfoort" tegen een vechtend „Sport Vercent" Na dat mej. Wiggers de score op 3—0 had weten te bregen, kwam het verdiende tegenpuntje. Mej. Men ger probeerde het niet een 20-me- lerschot dat via de lat in het doel stuitte (31). „Amersfoort" voeg de er toen nog twee doelpunten aan toe. door mej. v d. Bogaard en mej. Roos. Ook voor de dames dus winst deze keer (5—1). COBU Boys won na zware strijd Cobu Boys heeft Zaterdagmiddag aan de Rubensstraat zware strijd moeten leveren tegen Putten om het behoud van de bovenste plaats. De Puttenaren waren evenzeer bij een overwinning gebaat, aangezien ook zij kanshebbers waren. Lange tijd heeft het er donker uitgezien voor de Boys en moest er zelfs een 20 achterstand weggewerkt wor den. De gasten gaven voor rust, mede door een behoorlijk wind- voordeel, de toon aan. Met 20 voor Putten brak de rust aan. Na dc hervatting tapten de rood zwarten uit een ander vaatje. De voorhoede werd veel gevaarlijker en had al na vijf minuten spelen succes door R. Oerlemans. Enkele minuten later bracht dezelfde spe ler de balans in evenwicht (22). Het was daarna alles Cobu Boys wat de klok sloeg. Het sterke over wicht werd eerst een kwartier voor het einde door Arends met een goed schot in een doelpunt tot uit drukking gebracht (32). Na het derde doelpunt, een schot van midvoor Huizer, dacht GVV dat men zich niel meer behoefde in te spannen. Boys bleef echter flink door voetballen Het effectvolle, gol vende veld was een geduchte han dicap voor de blauwwitte», waar door balcontróle wel zeer bemoei lijkt werd GVV had daar uiteraard veel minder last van. Bij het vier de Betuwse doelpunt floot de scheidsrechter voor buitenspel. Dat was wel zeer onbegrijpelijk. Na het doelpunt van Dc Braber brach» D. van Kessel de stand op 41. Ove rigens een verdiende zege. (Van een onzer verslaggevers) Zonder zelf een doelpunt te scoren heeft A.P.W.C. Zondagmiddag op „Birkhoven" een zeer nuttige en zeker verdiend te noemen zege behaald op het Hilversumsc E.M.M. Hoe dat wel mogelijk was? Even na dc rust, tijdens een overigens niet al te gevaarlijke A.PAV.C.-aanval, trachtte een der Hil versumsc verdedigers schoon schip tc maken. Hij was daarbij zo ongelukkig in eigen doel te trappen. Dit ene doelpunt bleek beslissend! APWC behaalde een kleine, maar verdiende zege mm op EMM Toen scheidsrechter G. v. Riet, in de handbahvedslrüd (heren) „Amers foort"Achilles, 1 min. voor het einde aan Achilles een vrije worp toe kende wegens ongeoorloofd aanvallen, was de stand 77. Iedereen hield de adem in en verwachtte in die allerlaatste minuut dan toch nog een Utrechtse overwinning. Invaller doelman J. Huslagc van „Amersfoort" 6toptc echter het schot en zijn uitworp belandde bü H. Wiggers; deze plaatste dc bal naar T. v. Essen op dc rechtervleugel en wat niemand meer had durven hopen gebeurde dan toch nog. T. v. Essen zag namelijk invaller linksbuiten J. v. Dooren vrü op de linkervleugel staan en voordat dc scheidsrechter voor het einde kon fluiten had deze dc bal al keihard inge schoten. Grote vreugde bij de Amersfoorters, die dan toch nog in die aller laatste minuut de puntjes binnensleepten. achter de Achilles-doelman. Het was f-Tuclncyp ctnnf I H. Wiggers, die voor dit eerste doel- ïlUölagt/ ölUjJb punt zorgcie Kort hierop vergrootte J. Budding deze voorsprong tot 2-0. vrije worp „Amersfoort" nam direct na de af worp het initiatief in handen en reeds na twee min. lag de bal al Duizend-gulden prijs voor Moquette de la Maire B (Van onze paardensportmedewerker) Na de goedgeslaagde serie win- terdraverijen opende Mereveld het nieuwe seizoen met een program ma van zeven dichtbezettc, goed uitgewogen en spannend verreden courses. Er was zeer veel publiek, dat in het vijfde en zesde num mer twee grote verrassingen kreeg opgediend, in het zevende num mer daarna nog een zeldzaam mooie strijd. In de zesde course was de hoofdprijs duizend gulden en de strijd daarom was buitengewoon spannend. Louis F. H. nam de leiding, gevolgd door Narciso G. Over Again miste de start, maar toonde in het verdere verloop zijn klasse door een prachtig parcours, dat hem nog de derde prijs ople verde. In de linkerbocht maakte de snel naar vorenkomende Linie Monty een dodelijke fout. Nino Narvile spande zich tevergeefs in om de leiders te verdringen, die nog een ronde lang de kop hielden. Toen, uit de laatste bocht, schoot Moquette de la Maire B. naar vo ren en won dank zij haar enorme kracht gemakkelijk: zelfs de ster ke Lex V. kreeg in zijn eindspurt geen kans, maar won toch de 2e prijs voor Narciso G, die uitge schakeld werd wegens hinderen In de slotcourse wachtte Kalida rustig op het moment dat haar achtervolgers bij haar kwamen En toen Durnas zijn zestig me ter voorgift had ingelopen, begon Leeuwenkamp zijn trouwe merrie te vragen. Hardnekkig viel de snelle Fransman aan, maar even hardnekkig hield Kalida de lei ding, tot het bittere einde, toen Soesterkwartier II staakt strijd Soesterkwartier 2 heeft tegen Samos 6 een zeer vreemde wed strijd gespeeld. Uit protest tegen de leiding verlieten de Amersfoor ters 20 minuten na rust hot veld. Het zag er hoopgevend uit, daar Soesterkwartier al spoedig door De Kruiff de leiding nam. Het doel punt werd om duistere reden af gekeurd. Het was echter uitstel, daar dezelfde speler al spoedig weer succes had (01>. Samos gaf prima partij en maakte met een zeer duidelijke snijbal gelijk (11). Na de vakwisseling nam Samos zelfs de leiding. P Knoppers maak te echter al spoedig gelijk (22). waarmee de rust aanbrak. Tijdens dit spelvcrloop bleek al dat dc scheidsrechter weinig des kundig leidde. Na rust volgde ook de ene vreem de beslissing na de andere. De Soesterkwartier-vcrdcdiging kreeg geen gelegenheid om op de juiste wijze te verdedigen. Samos kreeg gelegenheid de stand op 42 te brengen. Toen de scheidsrechter de Soesterkwartierspeler P de Gunst het veld uitstuurde, besloot Soester kwartier de strijd tc staken en bij het GUKB bestuur protest aan te tekenen. Achter de groene tafel zal beslist worden of Soesterkwartier het juiste standpunt heeft ingeno men. zij met een halslengte voorsprong haar zege tot een feit maakte. Moquette was niet de enige ver rassing, want Nellie O. bracht nog een grotere. Jan van Leeuwen bracht deze snelle merrie op 't juis te moment op volle toeren en nam een royale voorsprong. Rijder Slikker deed met Nooitgedacht onvoldoende pogingen haar nog te bereiken en hoewel haar kans niet groot was, werd de rijder toch onmiddellijk te voet gesteld. In de amateurs-course hield Nurmie H. lang de leiding vóór Marry Simmons, maar op het laatst werd het hem te machtig Ook Marry Simmons had haar re serve verspeeld en toen Lazuur zijn eindspurt inzette, waren beide en het overige veld geklopt. Geersen. die Lazuur in training heeft, boekte tweemaal de zege, met Peterhof en met Old Gold. In de overige courses was de concur rentie te hevig en slechts met Luxor werd hij derde. De uitslagen luiden (toto-resultaten per tien eenheden): Ie Lcnlemaandpnjs- 1640 M.: 1. Peter hof, 131.5: 2. Pahud de Mortange- 3. Orkaan O. W. 30 PI 140. 260, 150. Cor 9.50: K 3.50: II: 2040 M. amateurs: 1. Lazuur. 1.30.1; 2. Marry, Simmons; 3. Nino Narvile W 360. PI- 150. 190, 160 Cor. 8 50 K. 15 00: III: 1640 M.; 1. Our Dream 133- 2. Oosting's Oogappel: 3. Ostrogatto K. W. 3 90. PI. 1 50. 1 20: Cor. 3 20- K 2 60: IV: 2100 M. 1 Old Gold 1.30.1: 8. Petulance K; 3 Pieter D. W. (stal met Orient Express G) 16. PI. 1.30. 1.40, 2.30. Cor. 3 20. K. 3 50: V.: 2100 M. 1. Nellie O. 1.31.6: 2. Nooitgedacht; 3. Maaike van IJmuiden W. 40.70 PI. 6.90 1.60. 2 80 Cor 3.90, K. 22.80; VI: 2200 M.: 1 Moquette de la Maire B 1.29.3; 2. Lex V 3. Over Again W 16.10 PI. 3 50. 4.00, 1.70 Cor. 9 20. K 19.00: VII- 2120 M.: 1. Kalida 1 28.4 2. Dumas O; 3. Luxor W 4.10. PI. 2. 2.30. Cor. 4: K 11. Omzet tot 64 669. De Utrechters schrokken na dit doelpunt blijkbaar wakker, want binnen vijf min. hadden zij dc stand gelijk weten te brengen (22). Zij wisten zelfs tot 24 uit te lopen. Nog voor de rust zorgde „Amers foort" echter weer voor gelijke stand. Eerst scoorde J. Budding het derde doelpunt, waarna H. Wiggers, na keurig voorbereidend werk van J. Brondijk, de bal in het net depo neerde (4-4). Met deze stand kwam de rust. Na de hervatting was het weer ..Amersfoort", dat het eerst wist te doelpunten. Nadat Brondijk een 13- meterworp gemist had, schoot J. Budding al vallende de bal laag in (54). De vreugde was echter van korte duur. want direct na de af worp lag de gelijkmaker achter J. Huslage (5—5). Bijna hadden de Utrechters de leiding genomen, maar op schitterende wijze stopte Wegwedstrijd Milaan Turijn voor Aldo Bini TURIJN. De wegwedstrijd Milaan— Turijn over een afstand van 225.300 km is gewonnen door de Italiaan Aldo Bini in 5 uur cn 55 minuten. De verdcic uilslag luidt: 2. Orcstc Conté (It.j op 2 lengten. 3. Alfo Ferrari (It.) op 3 lengten; 4. Magni (It); 5. Magginl (It.); 6. Seghezzi (It.); 7. Petruccl (It 8. Cor. rieri (It.): 9. Minardi (It.); 10. Cerami (Belg); 11. Brasola (It.). Met een zelfde tijd als de winnaar volgde een groep van 30 renners, on der wie de Fransman Lucicn Tcisseire cn de Zwitsers Schaer. Zbinden cn Kamber. Derde deel zwem- vierkamp Het derde deel van de zwemvier- kamp waaraan Ncptunus (Amers foort). GZC (Gouda), Het IJ (Am sterdam) en HPC (Heemstede deel nemen. wordt gehouden Woensdag 26 Maart a.s. in het overdekte bad te Gouda. A.P.W.C. ontwikkelde direct na aftrap een vrij behoorlijk overwicht Dit was hoofdzakelijk te danken aan het goeae. stuwende werk van de halfhnie, waarin Vonno als van ouds weer een puike partij speelde, terwijl ook de nieuweling Muldei op de rechtshalfplaats zeer ver. dienstelijk werk deed. Wat de voor. hoede betreft, „gesmeerd" liep die nog niet cn veel gevaarlijke situa ties voor het E.M.M.-doel ontston den niet. Trouwens veel kans kre gen de Amersfoortse aanvallers ook met, daarvoor zorgde de E.M.M.- defensie, die moeilijk te passeren bleèk. Bovendien was de Hilver sumse doelman in een uitstekende vorm. Dat bleek bijv., toen Joh. v Empelen de „oude" is hij nog met een zuiver gericht, hard schot loste. De E.M.M.-keeper ver richtte een prima save door het le der tot corner te verwerken. Aan de andere kant bleek, dat de Hilversumse aanvallers evenmin veel in de melk te brokelen hadden tegen J. v. d. Flier (stopperspil) en de backs J. v. Empelen en Duins- bergen. En ook „Olie" (doelman IJzendoorn) liet geen steekje val len. Na de hervatting ontstond al spoedig het hierboven reeds om schreven doelpunt. Gejuich in de Amersfoortse gelederen! Gelukkig lieten onze stadgenoten zich niet verleiden tot verdedigend spel. In tegendeel, getracht werd de voor sprong te consolideren en we zagen enige goede aanvallen over links. De jeugdige linksbuiten Kievit bleek echter niet „hard" genoeg, hoewel Over 't Net II grijpt de strohalm Eindelijk weer eens een gunstige week voor de Amersfoortse tafel tennissers. De beide Amersfoortse eerste klassers boekten ovcrwin- J. Huslage de keihard ingeschoten j Over t Net 1 van bal. Even later werd J. Budding op ongeoorloofde wijze het schieten belet en ditmaal plaatste hij zich zelf achter de bal voor de straf- worp. Hij deed het beter dan Bron dijk en zo had „Amersfoort" we derom de leiding heroverd (65). Achilles had echter zijn kruit nog lang niet verschoten. Uit een vrije worp wisten zij namelijk weer ge lijk te maken en al gaf T. v. Essen dan „Amersfoort" voor de zoveelste maal de leiding, Achilles maakte ook weer gelijk. Zo was dan de stand 77 ge worden. met nog pl.m. drie minuten te spelen. Spanning volop! Hoe „Amersfoort" wist te winnen, heb ben wij U reeds verteld. Rest ons nog te vermelden, dat te elfder ure ook G. Krabman ver stek moest laten gaan. Hij werd zeer behoorlijk vervangen door J. Schonewille. Ondanks een geha vend elftal, dus toch nog een Amersfoortse zege. Rivendi 1 zou winnen lag in de lijn der verwachtingen, al hebben de bezoekers zich goed geweerd. De Amersfoorters misten Merkus nog steeds, doch invaller Hogen- hout zorgde voor een belangrijk pu-nt door van Klaassen te win nen. Ook A. cn J. Lambrcchts wonnen van deze speler en boven dien nog resp. van Petri en Var kensvisser. Het dubbelspel bezorg de tenslotte Over 't Net een 64 overwinning. De beslissing over de bezetting van de bovenste plaats in de eer ste klasse is thans gevallen, daar Barna 3 aan een gelijk spel tegen UTTC 2 voldoende heeft om zich kampioen te noemen. Daarentegen werd de beslissing over de bezet ting van de fatale achtste plaats tot de laatste ronde uitgesteld, daar Over 't Net 2 de laatste stro halm greep en met 64 de meer dere bleef over PTT I. Knoppers In een onbevredigende wedstrijd onzekerheid een einde door dc eind- móest Soesterkwartier de volle stand op 75 te brengen. Minst aan Tovers laten. Het M-as een gelfjkopgaande strüd. Alleen l In het begin van de strijd wogen door meer schotvaardigheid uist de partijen goed tegen_ elkaar op. Tovers de overwinning uit het vuur tc slepen. Het leek er nog op dat Soesterkwartier met een fel slot- offensicf een punt in de wacht zou slepen, doch Tovers maakte aan alle (Van onze sportcorrespondcnt) SNEEK. Waar niemand meer op gerekend had, geschiedde in de laatste seconden bü de wedstrüd Sneek"Wageningen. De Friezen scoorden op dat moment een doelpunt. De vreugde in het Friese kamp was groot Het was de beslissende treffer van dc wedstrüd. Sneek won met 21 en kan nu wat rustiger de tpekomst tegemoet zien. Opnieuw is gebleken, dat een Wageningen zonder Van der Weerd en Bleyenberg toch wel erg in kracht is achteruitgegaan. Vooral de voorhoede bracht er niet veel van terecht. Alleen de jonge middenvoor Van der Kolk deed af cn toe nog eens aardige dingen, maar verder was het in die voorhoede toch maar povertjes. Verder dan de uitstekend spelende Sneck-verdedigers Dijkstra, Stuut en Smit kwam men vrywel nooit, zodat Kracht niet al te vaak de handen uit de mouwen moest steken. been uit. de bal vond zijn weg ach ter Kracht (01). Dat was dus geen best begin voor Sneek. De Friezen hadden echter voortdurend hun ge dachten bij het behoud van het eer ste klasscrschap. Zij vochten als leeuwen en versaagden niet bij deze eerste tegenvaller. Ydema, de rechts half van Sneek, deed in het midden veld prachtig werk. Vooral dank zij hem kon Sneek geleidelijk de balans in evenwicht brengen. Na 25 minuten konden de Friezen Begin en einde was sensationeel Het einde was sensationeel, het begin was het ook. Want toen er nog maar nauwelijks was afgetrapt mis te linksback Smit royaal en dat bui tenkansje liet rechtsbinnen Jacobs zich niet ontglippen. Hij zag een gaatje en ook al stak Stuut nog een juichen. Midvoor Deden, die Sluis verving, maakt er een gewoonte van herhaaldelijk naar rechts aI tc zwen ken. Dat deed hy ook nu weer. Hij lanceerde een prachtige voorzet De bal kwam precies voor de voeten van invaller-linksbuiten Reen en voordat Geutjes er erg in had. wat er was gebeurd, lag de bal reeds achter hem in het net. De strijd was weer volkomen open. Ook al waren er dan nog spannende momenten voor beide doelen, er werd voor de rust toch niet meer gescoord. Na de hervatting was Sneek de betere ploeg. Het scheen, dat bij Wageningen de vermoeidheid een woordje ging meespreken. Er werd n.l. voortdurend in een hoog tempo gespeeld. Wageningen kon dat hoge tempo in de tweede helft niet meer volgen. Sneek wel cn daardoor be hield het de beste kansen. Iedereen verzoende zich echter al met de ge lijke stand, toen in de laatste mi nuut Deden nog eens naar rechts zwenkte. Weer kwam er een prach tige voorzet, en nu was het links binnen Kootje, die doelman Geutjes tot een geslagen man maakte (21). Even werd er nog afgetrapt, maar toen was het einde ook daar. Elf dol gelukkige Snckers verlieten onder de stormachtige toejuichingen van het publiek het veld. Wageningen zocht een beetje gedesillusionneerd de kleedkamer op. De tweede plaats toch ook mooi wordt zo lang zamerhand wankel. doch het aanvalsduo De Bot-Wij- nen kon geen succes boeken. To vers was gelukkiger en opende de score 10. Dit was de groen-witten te veel en De Bot maakte al spoe dig gelijk 11. De tweede opstel ling was in het voordeel van Soes terkwartier. invaller Van Burik voor R Kemler kreeg legio kansen, doch door onzuiver schieten kon hij nipt tot succes komen. Tovers zag echtor uit een loopbal kans de stand op 21 te brengen. C. v. Burik kreeg toen eindelijk de maat te pakken en wist met een mooie door loopbal gelijk te maken 22. In dc derde aanval kon Soesterkwartier niet direct in de aanval het juiste spel vinden. Na verloop van tiid ging het beter en wist A. Luccas- son Soesterkwartier de leiding te geven 23 Tovers liet zich echter niet onbetuigd en bracht voor rust de stand nog op 33. Na rust was de beginopstelling weer aan bod. Weer was het Tovers die dc leiding nam 43. Daar de Soesterkwartier-aanval. in het bij zonder H. Wijnen, er niets van te recht bracht, wist Tovers zelfs tot 53 uit te lopen Na het wisselen verkleinde C. van Burik spoedig de achterstand 54. Tovers kwam ech ter goed terug en maakte 64. De nu volgende periode was sterk in het voordeel van Soesterkwartier en al spoedig had mej. A. Veenvliet succes 65. De kans om gelijk te maken zat er volkomen in. én Soes terkwartier probeerde van alles om dit te bereiken, doch het lukte niet. Toen Tovers de stand op 75 bracht ivas het pleit voor Soesterkwartier verloren. Waterpolotournooi voor dames Woensdag 2 April a.s. organiseert Neptunus zijn jaarlijks waterpolo tournooi voor dames. Deelnemende verenigingen zijn Neptunus (Arn hem). GZC (Gouda). Kroosduikers en Neptunus (Amersfoort). won van Fleming, Smit en Jelli- nek wonnen eveneens van deze speler en verrasten bovendien niet overwinningen op resp. Stul- tiens en Hoogland. Na spannende strijd was ook het dubbelspel voor Smit en Jellinek, waardoor Over t' Net nog redelijke ontspannings kansen heeft. PTT I loopt nu ook nog gevaar het degradatiespook onder ogen te moeten zien, want het heeft slechts één punt meer dan Velox 1 en Over 't Net 2. De laatste ronde zal de beslis sing moeten brengen en daar staan voor de degradatiecandida- ten de volgende wedstrijden op het programma: Velox 1PTT PTT 1—UTTC 2; Over 't Net 2— Rivendi 1. Fen en ander wordt duidelijk geïllustreerd door de ranglijst na de op een na laatste ronde: 15 13 2 0 28 115—35 UTTC 2 15 11 3 1 25 97—53 Over 't Net 1 15 8 4 3 20 89—61 Zeist 1 16 7 2 7 16 86—74 RivendJ 1 15 7 1 7 15 70—80 PTT 1 15 3 5 7 11 66—84 Velox 1 15 5 n 10 -0 64—86 Over 't Net 2 15 4 2 9 10 63—87 PTT 2 15 0 1 1^ 1 31—119 hij toch ook wel handige dingen liet zien. Joh. v. Empelen probeer de er nog enige malen „door" te komen, maar de E.M.M. verdedi ging paste nu dubbel op haar tellen. Intussen zaten de Hilversumse aan vallers ook niet stil. Echter slechts een enkele maal konden zij Merke lijk gevaarlijk worden, want meestal werden hun aanvallen reeds in de kiem gesmoord. Naarmate het ein de naderde groeide de spanning. J. d. Flier werd nog geblesseerd en onmiddellijk ging A. v. d. Flier de achterhoede assisteren. Toen ont stond ook bij de rest van de A. P. W. C.-ers de neiging zich tot de verdediging te bepalen. Werkelijk nodig bleek dit niet te zijn. want ook in de laatste phase van de strijd groeide E.M.M. niet boven haar vorm. IJzendoorn c.s. konden het makkelijk alleen af! In gevaar kwam de Amersfoortse zege niet meer. Vermeldenswaard is het rus tige. zekere optreden van de arbi ter. Waarschijnlijk mede door zijn optreden is deze. voor beide ploegen toch zeer belangrijke wedstrijd, in sportieve sfeer verlopen. Soestdijk speelt gelijk in Utrecht De uitslagen van de RK. Tafel tennisvereniging „Soestdijk" in de afgelopen week waren: Soestdijk 1 wist in Utrecht met 2 invallers een gelijkspel af te dwingen te gen Tuindorp 3. Soestdijk 2 wist zijn positie aanmerkelijk te verstevigen door een royale zege op „Over 't Net" 6 uit Amersfoort. Met 82 werd gewonnen. Soestdijk 3 won met 91 van Neerlandia 3 uit Utrecht. De dou ble was voor Soestdijk. Soestdijk 4 M'ist hel niet tot een overwin ning te brengen, hoeu-el slechts met 64 verloren werd van P-V. H. 4. De wedstrijden voor de komende week zijn Donderdag: Soestdijk 1 Noack 1. Goede kans voor Soestdijk 1 om tenminste 1 punt thuis te houden. Soestdijk 4 P.V.C.W. 2. De beste kansen zijn hier voor de bezoekers In klasse 2 A behaalde Over 't Net 3 een verdienstelijk 55 ge lijk spel tegen Wilskracht 1. num mer twee van de ranglijst. Hogen- hout en Inklaar zorgden voor ieder tM'ee M'instpunten, Steinpatz voor het v.yfde. SOS 1 is in deze afde ling reeds kampioen, terwijl Over 't Net 3 definitief onderaan staat. Wie zijn lotgenoot bi.i de degra datie zal zijn, staat nog niet vast. Rivendi 2, Zeist 3 en Barna 4, alle met 13 punten en nog één wedstrijd te spelen betwisten el kaar deze tM'ijfelachtige eer.. In klasse 3 A was Over 't Net 4 vrij: de nek-aan-nek-race tussen Zeist 4 en Wilskracht 2 duurt hier voort. In klasse 3 B voltrok zich het noodlot over Noack 2 in de vorm van een 28 nederlaag tegen UVB 1de Amersfoorters zullen nu definitief moeten depraderen. In klasse 3 D behaalde Soestdijk 1 een verdienstelijk 55 gelijk snel tegen Tuindorp 3. terwijl Noack 1 hekkensluiter SSVU 4 niet 82 klopte. Deze grote strijd tussen de koplopers DTV 1 en Jongeneel 2 eindigde 55. zodat het hier wel op een beslissings wedstrijd zal uitdraaien. „Shot" blijft op het goede pad Ook de laatste uitwedstrijd in deze competitie is Shot niet van het goede pad afgeweken. Shot 1 kwam te Utrecht tegen Fako 1 met 1 reserve uit. Fako heeft alles op alles gezet om Shot zijn eerste nederlaag in dit seizoen toe te brengen, doch is hierin ook niet geslaagd. Shot 1 won deze M'ed- striid verdiend met 73. De wed strijd stond op zeer hoog reil, enkele sets moesten in de derde game beslist worden. Men kwam met 2 reserves uit. Ookhet dubbel M'as voor de Soestenaren, zodat het einde kM*am met een verdiende 100 overwinning. Zoals bekend staan zoM'el Shot 1 en Shot 2 momenteel boven aan de rang lijst. De wedstrijden van deze week zijn beslissend voor het kampioenchap. Zondag a.s. organiseert de R.K. T.T.V. Shot 'n z.g. contactdag voor alle leden, waarin oa. een massa kamp zal M'orden gehouden tus sen de Vereniging Shot en een an dere grote tafeltennis vereniging. Verder organiseerde de Ver. Shot ook deze maand haar traditionele handicaptournooi, waarvoor de belangstelling weer groot was. Paarden trainen voor de Olympische Spelen (Van onze medewerkster voor de paardensport). Gedurende het afgelopen week einde hebben weer verscheidene paarden, die in training zijn voor het grote springconcours van de Olympische Spelen, proeven voor de commissies afgelegd op het Rijcentrum te 's Gravenhage. Kolonel b.d. G. P. de Kruyff had een ander parcours gebouwa als de eerste maal. De hindernis sen waren nu tot 1.35 m. hoog, en een boom was boven de sloot ge plaatst. De heer Rijks kwam met drie paarden uit: majoor baron van Lynden met Compétente; de heer Janssens met Iron King en Maiglocke en de heer Timmer met Zwarte Piet en Draufganger. Het publiek toonde veel belang stelling. De commissieleden, die midden in het veld stonden, geven door lopend aan de ruiters hun aan wijzigingen, lieten fouten herstel len, sprongen herhalen en hielden tenslotte in het clubhuis bespre kingen met de deelnemers alleen Aan alles was te merken, dat nu alle zeilen bijgezet worden en dat de training met grote ernst ter hand genomen wordt. Deze oefeningen dragen geen wedstrijdkarakter; fouten worden niet berekend; uitslagen niet be kend gemaakt. Het zijn zuiver oefeningen: leerzaam voor de rui ters en de paarden, en ook voor het publiek, dat hier kan zien hoe men een paard, dat angstig voor een bepaalde hindernis, met zeer veel geduld kalm en rustig wéér voor dat obstakel brengt, tot het eindelijk begrijpt wat er van hem verlangd wordt en tot het in ziet, dat er geen reden voor angst bestaat. Voor het eerst sinds jaren zagen wij gisteren weer eens zo'n paard met zijn neus op de hin dernis gebracht worden, zodat het rustie kan besnuffelen en bekij ken wat het voor gevaarte M'as, waarover het zou moeten sprin gen. En dan: een aanloop en me*, volle concentratie van ruiter én paard er over. Zaterdag gaf de felle zon, die de paarden bij de laatste hinder nis een driesprong reent in de ogen scheen, soms moeilijkhe den, maar dc proeven werden niet gestaakt vóór alle paarden ook deze goed overwonnen haaaen. HVC V KAMPIOEN Het vijfde elftal van HVC is Zondaf kampioen geworden door zelf met niet minder dan tien nul tc winnen var. Vecncndaal III. terwijl de concurren' NSC II bij Quick IV een grote nederLaï kreeg. Landgoed Beltgraven wordt vacantie-oord (Van onze correspondent) ZWOLLE. Zes grote Amster damse bedrijven hebben het land' goed „Beltgraven" op de Noord- Veluwe (tussen Wezep en Olde- broek) aangekocht om het als vacantie-oord in te richten. De Amsterdamse Droogdok Mij, de Kon. Ned. Stoomboot Mij. Blaauv-'- hoedenveem - Vriesseveem, de „Stichting samenwerkende haven bedrijven", Smulings Transpor' Mij en de Nederlandse Politie Bond hebben zich tot dit doel verenigd in de „Stichting centraal beheer vacantie-oorden", M'aarvan de heer A. D. Leewis directeur i*

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 6