STADSVENSTER Burgemeester opent expositie in cantine „Bronswerk Religie is nimmer los te maken van cultuur CRACKFREE KUNST EN INDUSTRIE VERENIGD Geraas in fabriekshal verstomt enkele uren Vechtpartij in Amersfoort berecht Boeiend betoog van ds Groenewegen DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Les per radio op de scholen ftMm*,/ <zem*L Urkers op bezoek in Amersfoort 2 'K'oensdag 19 Haart 1952 (Van een onzer verslaggevers) Voor enkele uren verstomde gisteravond het dag en nacht oorverdovende geraas ln de grote fabriekshal van de N.V. „Bronswerk". Werkbanken wer den tijdelijk opzü geschoven en in de ontstane ruimte verzamelden zich j hoopte, dat velen, fabrlekspersoneel en genodigden, om te luisteren naar de woorden. ronswer* die de heer H. Albers en burgemeester H. Molendijk spraken ter gelegen heid van de opening van de tentoonstelling „Kunst en Industrie", die in de bedrijfscantine is ingericht door de Sectie Beeldende Kunst van de Amersfoortse Gemeenschap. MnOQuHWü! Zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest eiste de Of ficier van Justitie tegen een 42- jarige rijwielstallinghouder uit Amersfoort, die voor de Utrechtse Rechtbank was gedagvaard wegens poging tot doodslag van G. K. Laatstgenoemde, die met een vechtpartij, welke voor de deur van de stalling van verdachte plaats vond op 16 December j.l_, eigenlijk niets had te maken, was de man die de klappen kreeg. Want de mi litair, die een twistgesprek voerde met een burger, had evenzeer een borrel op als zijn tegenstander. Ook de beide anderen waren niet be paald brandschoon en zo gebeurde het, dat eerst K. van zijn tegen stander werd afgetrokken, vervol gens dat de stallinghouder een fiets pomp haalde en in een plas werd geduwd, terwijl ten slotte K. de reclameborden van de stalling af haalde. Hierover ontstond opnieuw een vechtpartij tussen K. en de mi litair, waarbij de verdachte tussen beide kwam en K. met een zware vijl een aantal klappen op het hoofd toediende. De als getuige gehoorde medicus, dr J. A.. verklaarde dat er geen sprake was geweest van direct le vensgevaar. daar de vijf wonden oppervlakkige huidverwondingen bleken te zijn en de schedel van het slachtoffer niet was geraakt. Op grond hiervan achtte de Of ficier van Justitie het primair ten laste gelegde niet bewezen, wel het subsidiare feit, t.w. bedreiging met doodslag of zware mishandeling. De Rechtbank zal 1 April vonnis wijzen. Amersfoorter wint vijf mille (Van een onzer verslaggevers) Door heel wat kennissen werd de familie S. Barendrecht in de St. Ansfnedusstraat vanmorgen opge beld. „Weet je al. dat jullie de hoofdprijs hebben gewonnen van de Pro Juventute-Gooiland-prijsvraag?" zeiden ze, omdat ze de trekkings- lijst hadden gezien. De zes leden van de familie Barendrecht wisten inderdaad al, dat ze de gelukkige winnaars waren geworden van een Volkswagen of f 5200, want op de dag van de trekking was de uitslag telefonisch doorgegeven. De heer Barendrecht. die bij de Shell werkzaam is, had voor de aardigheid met zijn dochtertje in de Kerstvacantie meegedaan aan de prijsvraag en ze hadden natuurlijk, zoals altijd het geval is. nooit kun nen vermoeden, dat ze de hoofd prijs zouden winnen. Omdat de heer des huizes door zijn werk al over een auto beschikt, hebben ze de 5200 gulden gekozen. Dat geld kwam bovendien heel goed van pas, want de vroegere woning van het gezin Barendrecht in de Reiger straat is tijdens de oorlog verwoest en er valt dus heus nog wel een en ander aan te schaffen. Reclame in bussen van Nefkens (Eigen bericht) Met Ingang van 1 April gaat de stadsautobusdienst over tot het voe ren van reclame ln de bussen. Tot nu toe was het niet mogelijk, op welke wijze en voorwaarde dan ook, reclame voor een of ander doel of artikel ln de stadsbussen te maken. Brandje met emmer zeepsop geblust ..Grote uitslaande brand in Fre- derik van Blankenheimstraat 23". werd er vanmorgen omstreeks 10 uur gemeld. Toen de motorspuit echter met veel lawaai haar weg door de straten had gezocht en voor het huis van de familie C. H. Mastenbroek arriveerde, bleek de brand inmiddels te zijn geblust met een emmer zeepsop. Een doek. die in de voorkamer boven de schoorsteenmantel had gehangen, was op de haard gevallen en in brand gevlogen. Daarna had ook een schemerlamp, die op de schoor steenmantel stond, vlam gevat. Een flinke scheut zeepsop, die juist in de kamer klaar stond, was echter voldoende om het vuur te doven. De schade, die door verzekering wordt gedekt, beperkt zich tot deok. schemerlamp en behang en de nodige lopers op de vloer. Burgerlijke Stand Geboren: Johanna Catharina. d. van D. G. van Kalleveen en G. C. de Mots; Hendrik, z van H. Krelkamp en E. Lasseur; Theodorus Albertus. z van A. J Nagels en H M. EIJken; Margo Pe- tronella. d, van G. C. J. van Berkum en A. de Bruin; Paul. z. van T. J. de Boer en J. F. Boon. Getrouwd: J. W. van Wandelen en A van Bekkum. Overleden: Antje Kop. 81 Jr.. wed. v. J Woudenberg; Trientje Smid. 84 jr., ongeh.: Theodorus Mocking. 82 jr.. on gehuwd; Jacoba van Loon. 80 jr.. on gehuwd; Jacob* Vlssere 90 jr.. ongeh. Inleidend betoog van H. Albers De directeur van „Bronswerk", ir. C. I. Andriessen, vertelde in een welkomstwoord, dat aan de exposi tie een enquête is verbonden, waar door men na afloop een indruk hoopt te hebben van wat de ten toongestelde uitingen van beeldende kunst het fabriekspersoneel hebben gezegd. De heer H. Albers leidde de ex positie in. Hij wees er op, hoe de kunst in ons land veronachtzaamd is. „Bij het vele, dat te vinden is aan de wanden van de Nederlandse woningen, treft men maar zeer wei nig aan, dat werkelijk iets met kunst te maken heeft", aldus spre ker. Door een tentoonstelling als nu bij „Bronswerk" is ingericht, wordt getracht hierin verandering te bren gen. Industrie en kunst worden ver enigd; naast het „levenloze" begint iets te leven. De heer Albers drong er met klem op aan. dat degenen, die de tentoonstelling zouden zien. niet di rect met een oordeel zouden klaar staan. Zij moeten weten, dat ook kunstenaars levende mensen zijn, die het vooral ln deze tijd moeilijk hebben. Pas nadat men elke dag opnieuw langs de wanden van de cantine is gegaan kan men zich een mening omtrent het geëxposeerde vormen. ..Het werk in kantoor of fabriek kan de geestelijke behoefte niet verzadigen Tracht het werk het werk te laten*aldus de heer Al bers. „en besteedt de „stille uren" voor de „stille dingen". Spreker de tentoonstelling bij geen experiment zou zijn, maar dat het een gewoonte zou worden het schaftlokaal te ver sieren met producten van de geest. Ook burgemeester H. Molendijk, die hierna sprak, wees op de ver vreemding van de brede laag van de bevolking ten opzichte van de beeldende kunst. „Alleen deze ex positie brengt ons er niet", aldus de burgemeester; „slechts langs de weg van de gewenning kan de massa weer in aanraking met de kunst worden gebracht." De heer Molen dijk slaakte de verzuchting, dat. wanneer de opzet slaagt, misschien het traditionele rookstel bij jubilea nog eens tot het verleden zal gaan behoren, en plaats zal maken voor een ets of een aquarel. Na namens de Amersfoortse Ge meenschap een woord van dank te hebben gesproken voor de mede werking. die de directie van ..Brons werk" heeft verleend bij het tot stand komen van de expositie, ver klaarde de burgemeester de ten toonstelling voor geopend. De aanwezigen maakten daarna een rondgang door de cantine. Behalve de genoemde sprekers waren o m aanwezig wethouder A. J. Splekermann. de heer H. van Galen Last, namens Ged. Staten, en een aantal raadsleden. Burgemeester Molendijk bekijkt met enige arbeiders van de A.M. A.F. enige in de cantine geëxpo seerde etsen van Willem van Dam. Ook de kunstenaar J. H. Pennings ziet men op onze foto. (Van een onzer verslaggevers) „De religie maakt een crisis door, niet In de gebruikelijke gewichtige zin van het woord, doch een crisis in de betekenis van een „mogelijk keerpunt", waarvan wij niet weten of het ten goede dan wel ten kwade zal zijn. Deze crisis houdt nauw verband met de algemene nood ln onze tijd, want de religie is evenmin nu, als door de eeuwen heen, los te maken van de cultuur". Aldus sprak ds J. H. Groenewegen Dinsdagavond in het gebouw van de Vrijzinnig Hervormden aan de Zuidsingel tijdens een bijeenkomst, die was belegd in samenwerking tussen de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden, de Remonstrants Ger. Gemeente en de Doops gezinde en Lutherse Gemeenten. Spreker werd ingeleid door ds C. J. van Roijen. Vrijzinnig Hervormd predikant te Amersfoort, die het be treurde. dat ds Groenewegen door een tijdelijk gebrek aan een zijner handen, zijn oorspronkelijk aange kondigde lezing niet kon houden Deze lezing zou door de spreker van deze avond zelf muzikaal wor den geïllustreerd, wat nu niet mo gelijk bleek. Ds Groenewegen wees er in ziin interessant betoog op. dat de poli tieke, maatschappelijke, economi sche. sociale en ethische crisis, die wij thans doormaken, vanzelfspre kend ook zijn invloed doen gelden op de religie „Hoewel velen het niet met mij eens zullen ziin," aldus spreker, „is er een groot verband tussen de religie en de cultuur en dat is er altijd geweest. Wij. vrij zinnigen. aanvaarden dit verband en vinden dat een theoloog, die niet met het maatschappelijk leven van zijn tijd meeleeft en niet met de cultuur rekening houdt, niet meer on de hoogte van zijn tijd Wij hebben het gevoel volop cul tuurmensen te zijn Daarom raakt het ons ook als de dingen niet zijn. zoals 7ij behoren te zijn. Om de schijn te redden is de leer van de dubbele waarheid opgezet." „Al ben ik." ging ds Groenewegen verder, „geen socialist en geen lid van de PvdA. toch wil ik verklaren dat Marx het goed zag. toen hij de strijd aanbond tegen de toestanden in ziin tijd. die niet waren te aan vaarden. doch door Kerk, Geloof en Christendom werden gedekt. En het was in deze tijd. dat door de heer sende wantoestanden de cultuur in botsing kwam met het Christendom. In de geschiedenis openbaart zich steeds weer hoe alles relatief is en het Christelijke in gedrang is ge komen. Er is een strijd gekomen tussen geloven en weten en veel voorstellingen van vroeger worden door wetenschappelijk denken ver worpen." Dan vertelt ds Groenewegen dat er twijfel ontstaat en hem wordt ge vraagd „Hoe kunt gij nog geloven als gij al het leed in de wereld ziet. Leed, dat door mensenhanden wordt gewrocht door oorlogen etc. ,.De religie wordt aangevallen en de ve le pogingen om de religie op een „aparte plek" te brengen, teneinde tegen de aanvallen bestand te zijn, zijn steeds mislukt." Spreker zegt tot slot; „Wie de grote God durft te zien in deze we reld en die door smart en ellende heen God heeft gevonden, die heeft in principe de crisis overwonnen en is bezig aan zijn herstel." Na een korte pauze werd gelegen, heid gegeven tot het stellen van vra gen. Ds Van Roijen dankte de spre ker voor zi.in belangwekkend be toog en hoopte t.z.t. ds Groenewegen voor de eerder aangekondigde le zing te mogen verwelkomen. 1347. De reis gaat niet rechtstreeks naar Deci- ma, want eerst loop. de „Lillo" de haven van Tonkin, een vazalstaat van China, binnen, waai de Oost Indische Com pagnie ook een loge heeft. Van hier uit wordt vooral zijde verscheept naar Japan, het voor naamste handelsartikel waarmee de "Hollandeis in Decima terecht kun nen. Het is een onrustigz tijd in China en ver scheidene Hollanders worden hier aan boord gebracht, die door de Chinezen zijn mishan deld. Hier zal Van Rie- beeck enige dagen moeten blijven om zijn eer ste bandelscontracten te leggen. „Kijk goed uit", waarschuwt Robert Janszoon hem, „ik vertrouw die gele mannen voor geen duit Ga voorzichtig te werk. Als je het handig aanlegt, kun je hier een fortuin verdienen." Een weck later gaat de „Lillo' tocht naar Decima. onder zeil voor de over- B. en W. van Amersfoort hechten met de minister van onderwijs, kun sten en wetenschappen grote bete kenis aan de schoolradio als hulp middel by het onderwijs. Het dage lijks bestuur van de gemeente stelt de Raad dan ook voor tot het ne men va" maatregelen over »e gaan opdat alle scholen van dit hulpmid del in de nabije toekomst gebruik kunnen maken. Het is de bedoeling de schoolradio te doen gebruiken ten behoeve van de leerlingen van de zesde kassen der scholen voor g.l.o., de daarvoor in aanmerking komende leerlingen der scholen voor burtengewooi la ger onderwijs en alle leerlingen van de scholen voor v.g.lo en tic. De Nederlandse schoolradio gaat uit van A.V.R.O., V.A.R A. en VPRO. De N.S.R. verzendt ook de lessen Indien de Raad gunstig bevist, doet dus binnen afzienbare tijd de radio (distributie) ook zijn intrede ;n de scholen. Advertentie (l M.) Beeldhouwwerk van Mooy op Rusthof Het ligt in de bedoeling voor de' Aula van Rusthof een beeldhouw werk te plaatsen. B. en W. zouden de opdracht daartoe willen ver strekken aan de beeldhouwer Maar ten Mooy. Deze stelt zich voor aan de figuur uitdrukking te geven van een (door het ontvallen van een dierbaar medemens) versla- gene. Dit monument zal zo ver voor de aula komen te staan, dat het zonlicht, dat over en langs he* ge bouw valt. dit beeld beschijnt. Voorts ligt het in de bedoeling in winkelpanden aan de Corrinck- straat vier gevelstenen aan te bren gen. Deze stenen zouden ook dooi de heer Mooy gehouwen kunnen worden. B. en W. vragen de Raad een crediet van 3000.— om de plan nen ten uitvoer te leggen. Tariefsverhoging electriciteit In de Raad komt een voorstel in be handeling om over te gaan tot verho ging van de electricltelt.starieven PU EM. De wijzigingen zijn als volgt Enkelvoudig (provj) llchttarief (Amersfoort en Zeist): van 25'op 31 en van 24' 2 op 30. Afdalend lichttarief jaargarantie 1000 kWh (Amersfoort en Zeist', van 23 cp 28; van 22 op 27; van 21 op 26 Cl van 20 00 25 Kleinkrachttarief bulten spertijd van 13 op 15. Afdalend kleinkrachttarief bulten spertijd jaargarantie 1000 kWh- van 12 op 14; van lO'/j op 13; van 9',2 op 12: van 9 op 11 li. Vastrechttarief; van 7',4 op 6'i Naehtstroomtarief van 6 op 41b. Het nieuwe tarief zal worden toege past over de verbruiksperlode, welke ligt tussen de meteropname variërend van I tot 30 April en de meteropname variërend van 1 tot 30 Mei. Wilskracht houdt een zaalkermis Wilskracht, het R.K. Harmonie orkest. dat zoveel populariteit in Amersfoort geniet, gaat de fondsen voor kleding en instrumenten ver. sterken. De muzikanten doen dat op wel zeer originele wijze. Zij organiseren op 18. 19 en 20 April in de Markt hal een zaalkermis. Daar zit muziek in. Wilskracht verwacht u uiteraard. DONDERDAG EN VRIJDAG HERENPYAMA Prima Zephir. pantalon met elastieken band, grote maat 7.7 5 Zuiver wollen DAMESPULLOVER model „Harmonika" in kleu rencombinaties, rood-wit-grijs, bleu-bruin, wit-groen-geel, geel-bruin-wit, rood-wit bleu-grijs-wit 4.50 PRACHT DOUPION in 7 verschillende modetin- ten, 90 cm. breed, per meter 2.40 PETROLEUMSTEL l-vlams, diverse kleuren 3.95 ZOLANG DE VOORRAAD STREKT DONDERDAG en VRIJDAG VftOOMtDREESMAIVIlVI AMERSFOORT UTRECHTSESTRAAT Acht en dertig Urkers, waaron der de dominé en dc schoolmeester van het vroegere eiland, hebben vanmorgen, nadat ze burgemeester Keyzer naar Schiphol hadden ver gezeld. een bezoek van enkele uren aan Amersfoort gebracht. Met een door de Ned. Reisverenigirig ter be schikking gestelde touringcar wa ren ze 's morgens om half vier uit Urk vertrokken. De heer Keyzer maakte de reis naar Schiphol in gezelschap van zijn echtgenote en twee kinderen per auto Om 9 uur startte het vliegtuig met de burge meester naar Argentinië. De Urkers, die hem uitgeleide deden, waren voor het grootste deel familieleden van degenen, die in Argentinië ver blijf houden. „NEDERLAND EN ORANJE" De oprichtingsvergadering van de sectie Leusder. en Bergkwartier van de AR. Kiesver. „Nederland en Oranje" zal worden gehouden op Woensdag 2 April, 20.00 uur in de Ger. Leusderkerk aan het Ro bert Kochplein. „Madjoe" wenst meer actie De maandelijkse ledenvergade ring van de afd. Amersfoort van de Ver. van Oud-Onderoffn. van het voorm. K.N.I.L. „Madjoe" werd dezer dagen wegens ziekte van de heer A H. Vorstermans. gepresi deerd door de heer G Veldmeijer. Een in een der dagbladen ver schenen artikel betrekking heb bende o.a. op een nog niet door de regering ingeloste schuld aan di verse oud militairen van het voovm. K.N.I.L. had de bijzondere aan dacht getrokken. Naar aanleiding van bedoeld artikel werd door verschillende leden er op gewezen, ciat het thans zaak is. het hoofd, bestuur van de vereniging te ver zoeken, dat van die zijde uit de pers zou worden bewerkt. „Mad joe" wil het Nederlandse publick. meer dan voorheen het geval is geweest, met de noden van de oud-militairen van het voormalige K N I L. op de hoogte stellen. Juist dit jaar. hetwelk in het teken staat van een verhoogde activiteit om de regering te overtuigen van de in verhouding tot de huidige levensstandaard te lage pen sioenen, de opeising van militaire inkomsten over de tijd in Japanse krijgsgevangenschap doorgebracht en schadeloosstelling voor geleden materiële oorlogsschade gedurende de Japanse bezetting van Indone sië. is het meer dan zaak, dat het publiek daarover eens grondig wordt ingelicht. Vrijwel door alle afdelingen werd de door Amersfoort in Ja nuari'j.l. ingediende motie betrek king hebbende op de in December 1951 door het parlement aangeno men wet tot regeling van een tij delijke bijslag op de Indonesische pensioenen ondersteund. Duizend gulden voor .Blinden-Penning' De verkoopdag van blinden handwerk, die gistermiddag en -avond in Amicitia werd gehouden heeft ongeveer hetzelfde resultaat opgeleverd als het vorig jaar. Ook nu kon duizend gulden aan de Vereniging Blinden-Penning te Amsterdam worden afgedragen. Dit geld zal nieuwe blinden-arbeid mogelijk maken. Meer uitgegeven aan schoolkleding Blijkens een mededeling van B en W. aan de Raad is de voor 1951 geraamde post ad f 4000.— voor verstrekking van schoolkleding overschreden met f 746.17. Aan vankelijk meende men de post te kunnen terugbrengen op f 3 200.—. Sportagenda 21 MAART. Vrüdag KamploenschaD Cadre-klasse. district ..Eemland", Cafe-restaurant „Neuf", Leusderweg. 19 30 uur. 23 MAART, Zaterdag. Kampioenschao. Cadre-klassc. district „Eemland', Café-Rest. „Neuf". Leusderweg. 3. 5 cn 8 uur n m. 22 MAART, Zaterdag. Zaalhandbal- tournooi. Markthal. Van 2.30 tot 10 uur n.m. 19e Jaarlijkse Nationale Wandeltocht Z.U.T. Start 2.30 uur „d'OranJeboom". Leusderweg 23 MAART.' Zondag 19e Jaarlijkse Nationale Wandeltocht Z.U T. Start 11 uur v.m „d'Oranjeboom". Leus derweg. Kampioenschap Cadre-klasse. district „Eemland". Café-restayrant ..Neuf". Leusderweg, 2. 4, 7 en 9 uur n.m. 22 30 uur Huldiging kampioen en prijsuitreiking. Voetbalprogramma: APWCBVC: Voorwaarts—Amsvorde: SECDWSV. SaestumAmersf. Boys. Klop' Contact /E kunt soms direct con tacthebben. Wij stapten laatst onder de rook van Barneveld in de bus naar Amersfoort. Spitsuur. Staan dus. Deer de niet. Afstanden tellen in deze tijd haast niet en bo vendien: ik keek in de don kere ogen van een aller liefste brunette.' Zij zat drie jaar oud op de schoot van haar mama. Zij legde a bout portant en zonder enige gêne een hevige belangstelling voor mijn bewegende kaken aan de dag. 't Was geen kauw gom, dat ik snoepte, maar een zoute ju-jube vanwege de schrale mond. „Wat heb je daar?" vroeg de kleine brunette vleiend. gehoord had, om moeder niet in verlegenheid te brengen. „Foei," zei de opvoed kundige mama. „dat mag je niet vragen." „Wat heb je daar?" vroeg onverstoorbaar de jeugdige brunette, die nog niet wist en niet wilde be grijpen hoe men zich in een bus tegenover de mede passagiers heeft te gedra gen. ,,'t Is heel lekker." zei ik en meteen greep ik naar het pakje, vroeg aan mama „mag 't?" en gaf na een bevestigend antwoord de kleine brunette een zwart plakje drop, dat zij met haar kleine knuistjes snel in haar mond stopte. Even zuigen, een beden kelijke blik, toen een ge zicht van a-bah „Ja, dan moet je ook neussltits maar niet zo nieuwsgierig plotseling zijn," zei de paedagogisch aangelegde jonge moeder. „Je verdiende loon". De brunette hield zich keurig. Zij bleef moedig doorzuigen, al vertoonde ze nog wel eens neiging tot een zuur grimas En toen ik moest uitstap pen tikte ik haar even op de wang bij wijze van: „wij kunnen 't met elkaar vin den." Dat kun je nog doen bij brunettes van drie jaar. Zijn ze boven de vijftien, dan waag je zoiets niet 'meer, ook al vertonen je slapen Alleenrecht de meesteres. De drie op de drempel keken elkaar eens aan. Alsof ze wilden zeg- In een automatiek in de binnenstad plegen zich im- Sen: Toch zielig! 1 non cT5r%tr»n t c mer een stuk of drie hond jes op te houden, wier graad van hongerigheid af hankelijk is van de opoffe ringsgezindheid der bezoe kers. Hebben de dieren vol doende bij elkaar gebedeld, dan zitten ze voldaan zich de lippen af te likken voor de opening van de donkere eetgrot. Drie sympathieke straatschuimers, wie bijna niemand een brokje van Toen stapten ze hun wal halla weer binnen en zet ten zich aan de voeten van de nog steeds smullende bezoeker t Hoogeland De vereniging „Het Hoo geland" bestaat dit jaar zestig jaar. De vereniging bezit kolonies en tehuizen in Drenthe en Gelderland, waar ontspoorden, maat- even aan 't Stadsven tter. Tel. 4291: tedere morgen van tien tot twaalf aar. Men vond daartoe prof. dr W. R. Heere uit Tilburg bereid, die op Vrijdagavond a.s. in de Wapenroem komt spreken. Film in Rembrandt De film „Voorpost in Ma rokko", die tot Vrijdag in het Rembrandt Theater draait, beTioort tot het gen- zijn croquet of karbonade D -SrffiTr re. waarvan er reeds vele kan onthouden. Maar eiste- _c.n,appeiyK onvoiwaarciigen hinc.no„Ho,rtolro,.e kan onthouden. Maar giste ren gebeurde er toch iets, dat de oprechte gramschap ouden van dagen en zieken worden verpleegd. In 1951 7o was het aantal verpleegden der honden opwekte. Ze 710 oo zaten weer op de drempel Ik deed, alsof ik 't niet reeds enige grijze haren van de automatiek, toen een hunner allerduurste soortgenoten, puur ras van tot staartpunt, likkebaardend ziin neus om de hoek stak en begerig naar een bezoe ker keek, die juist 'n dam pende croquet verorberde. Verder dan verlangend glu ren kwam het deftige dier echter niet. want het drie tal zette de nekharen over eind en liet de tanden zien. Waag het eens! be duidde dat. Maar meer dreiging was er al niet no dig, want daar klonk het geklikklak van dames schoentjes, een slanke wel verzorgde hand greep de pottekijker bij de halsband en weg was hij al onder de hoede van zijn woeden- 712. Niet minder dan 83 personen vonden, mede door bemiddeling van de vereniging, werk maatschappij. Het Hoogeland gaat van 24 Maart tot en met 29 Maart een lijst-collecte te Amersfoort houden. U kent het werk nu en u weet dat de vereniging jubileert. Tast u wat dieper in uw beurs? 't Ambacht In het tempo van deze tijd dreigt de belangstelling en vooral ook de liefde voor het ambacht verloren te gaan. Het bestuur van de R.K. middenstandsver eniging „De Hanze" wil de leden van deze organisatie nog eens op de betekenis van het ambacht wijzen. de bioscoopbezoekers aan gename uren hebben be zorgd. Er is in deze film een overvloed aan roman tiek, maar daarenboven ook veel actie van fanatie ke ke Arabieren, die zich, met inzet van eigen leven, in de strijd werpen tegen de Fransen. Het is ook niet voor de eerste maal dat op een film een vooruitgescho ven Franse post totaal wordt vernietigd. Toch doet ditzelfde gegeven in „Voor post in Marokko" weer huiveringwekkend ian. Het gelukkige slot ont breekt, want kapitein Paul Gerard (George Raft) ver liest tegen het einde van deze film zijn geliefde Cara (Marie Windsor), de doch ter van een fanatiek hoefd der Arabieren. „In Tignes doen ze water bü de wijn" zei 't manneke vanmorgen. (Advertentie LM.) OVERHEMDEN EDEL-STIJFSELt Nolccrt U even GRAND THéaIRE tot en met 19 Mrt.: „Sensatie in San Rcmo". elke leeftijd. Zondag 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. overi ge dagen 2.30. 6.45 en 9 uur. Don derdagcyclus. 20 Maart, 2 30. 6.30 en 9 uur: „Bastogne", 14 jaar. CITY THEATER ..De man tn het zwart". 18 Jaar. Zondag- 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. overige dagen 2.30. 6.45 en 9 uur. REMERANDT THEATER: Van Vrijdag tot en met Maandag: „Zwarte scha duwen over Afrika", elke leeftijd; vooraf- „De poppen aan het dansen", elke leeftijd Van Dinsdag tot £n met Donderdag. „Voorpost in Marokko". 14 jaar. Zondag 2. 4.15. 6 45 en 9 uur; overige dagen- 2 30. 6.45 cn 9.u. CITY THEATER SOESTDIJKVan Vrij- dar tot cn met Zondag „Het zwaard van Monte Christo". 14 jaar. Van Maandag tot en met Woensdag „Het leven gaat verder". 14 jaar. Donder dag- ..Forsyte sage". 18 jaar. Vrijdag 8 uur. Zaterdag 2 30. 6.45 en 9 uur; Zondag 2. 4.15. 6 43 cn 9 uur; overi ge dagen 2.30 en 8 uur; Donderdag 2.30. b 45 en 9 uur. GRAND THEATRE tot en met 26 Mrt.: „Tramlijn Begeerte". 18 jaar. Zon dag 1 30. 4. 6.30 en 9 uur. Overige dagen 2-30, 6 30 cn 9 uur ..Donder dagcyclus". 27 Maart 2 30. 6.45 en 9 uur „Ik wil leven". 14 jaar. CITY THEATER „Leger-Show" in To- dio" Elke leeftijd Zondag 2. 4.15. 6 45 en 9 uur Overige dagen: 2.30, 6 45. en 9 uur. REMBRANDT THEATER, van Vrijdag tot en met Maandag „Bleke Bet". 14 jaar. Van Dinsdag tot en met Donderdag. „Een slechte jongen". 14 jaar Zondag 2. 4 15. 6.45 cn 9 uur Overige dagen 2.30. 6-45 en 9 uur. CITY' THEATER SOESTDIJK van Vrij dag lot en met Zondag: „Daar zul je voor boeten". 18 jaar. Van Maan dag tot en met Woensdag: Dcdee, de havenmeid". 18 jaar. Donderdag: „Bastogne". 14 jaar Vrijdag: 8 uur Zaterdag: 2 30. 6 45 en 9 uur Zondag 2. 4 15. 6 45 en 9 uur. Maandag tot en met "Woensdag 2.30 en 8 uur. Donderdag 2.30. 6 45 en 9 uur. 19 Maart. Woensdag. Ned. Ver. var) Huts vrouwen: ledenvergadering. Amici tia. 14 30 uur. 19 Maart. Woensdag. Stichting „Het Merkartikel", causerie met cabaret. Amicitia, 20 uur. 19 Maart, Woensdag. Vereniging „Har- monia": psychometrische avond. Ge bouw Vrljz. Hervormden. 20 uur. 21 MAART. Vrijdag. R K. Volksuni versiteit. cursus Godsdienst „He den en toekomst van het Katholi cisme ln Nederland". A.G.-huls, 20 uur. 21 MAART. Vrijdag. „De Hanze" prof. dr W. R. Heere over „De bete kenis van het ambacht". Foyer Amicitia, 20 uur 21 MAART. Vrijdag. Volksuniversiteit: cursus Het gebnorteproces". Open bare Leeszaal, 20 uur. 22 Maart. Zaterdag. Sectie Vrouwen van de A.G ..Dc Keitjes" met „De kunst om te leven". Amicitia. 20 uur. 22 Maart. Zaterdag. Amersfoort? Revue Gezelschap- revue „Toon je van de pretUge kant" Clubgebouw Speel- tuinver. Soesterkwartier. 20 uur. 22 Maait. Zaterdag. Opening expositie werken van het Amersfoorts Kunste naars Genootschap. A.G.-huis-. 15 u. A.G-huis. 22 Maart t.rn. 6 April: Expo sitie werken van het Amcrsfoorts Kunstenaars Gezelschap. Geopend van 10 tot 12 cn van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. ACADEMIE VAN BEELDENDE KUN STEN 8 t.rn 28 Maart tentoon stelling schilderijen en studies van Pieter Pouwels. Geopend 1017 u. Zondags gesloten. MUSEUM Ki.tHlife. Westsingel. Dage lijks geopend, behalve Zondags, werkdagen van 10—12 en l4 uur. Zaterdag 10—12 en 1.30—3 uur. OFENRARF LEESZAAL Uitlening vol wassenen 25 en Dinsdag- en Vrt1- dagavond van 7—9 uur. Voor kin deren Woensdag- eD Zaterdagmid dag 2 304.30 uur OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes terkwartier 'Zonnebloemstraat 67) Uitlening Dinsdag- eD Vrijdagavond van 78 uur R-K OPENBARE LEESZAAL: Uit lening tl—12.30 en 2.306.45: Maan dag- en VrUdagavond 79 uur. Voor kinderen Woensdag 35 en Vrttdag 45 uur Apotheken: Jos Haan. Juliana piel n 3. tel. 4609; Soester Apotheek. Noorde- wierweg 92, tel. 5474. Agenda van Utrecht STADSSCHOUWBURG TONEEL WOENSDAG, 19 MAART 8 uur: Am- sterd. Toneel met .Spaanse Braban der". jubileum van Jan Musch. DONDERDAG. 20 MAART 8 uur- Johan Kaart met .De appels van Eva". VRIJDAG. 21 MAART 8 uur: Het Mas. ker voor de leden van het Rode Kruis met ..Frida". ZATERDAG. 22 MAART 8 uur: Come- dla met „Bobbeltje" voor de leden van de Stem. MUZIEK TIVOLl WOENSDAG. 19 MAART 8 uur: Abon nementsconcert van het Utrechtsch Stedelijk Orchest. DONDERDAG 20 MAART 8 uur Dies concert door het Utrechts Koor tn Orkest Agenda Amsterdam WOENSDAG. 19 MAART. Stadssch. 8 u.: Rotterdams Toneel met „Een man Gods". VRIJDAG. 21 MAART. Stadssch. 8 u.: Arosterd Toneel met Do Spaanse Brabander. MUZIF.K DONDERDAG 20 MAART. Stadssch. 8 u.: Nederlandsche Opera, eerste uitvoering van Mozarts „Don Gio vanni". DAGELIJKS CENTRAAL THEATER, 8 u.: Het Vrije Toneel speelt „Het witte schaap van dc familie". LEIDSEPLEIN THEATER 8 u Het A.B«C.-cabaret van Wlm Kan en Corry Vonk brengt „Dc moordzaak A.B.C." KLEINE KOMEDIE. 8 u.- (Zo. ook 2 u.): Toon Hermans met „Hartendwaas". CAR RÉ, 8 u.: (Zo. ook 2 u.l: Tot 19 Maart danst bet „Grand Ballet du Maquls de Cuevas".

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2