VR Scholieren te gast bij Huzaren IV fis STADSVENSTER Lyceïsten en gymnasiasten iconen demonstraties bij Zelf rijden in een tank.... Ro Mogendorf in de Academie Nieuwe gouaches van Dook Everse Opbrengst collecte Zonnestraal Amersfoorts gemengd koor gesticht DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB ,De Schans' in andere handen over Roekenbestrijding dient met enig overleg te geschieden Ontwikkeling en ontspanning van werkende meisjes 47c Uitbreiding van café „Theomien Geldlening voor woningbouw Subsidiëring is waarschijnlijk Bronswerk-expositie een succes Ds K. J. van den Berg zeventig jaar E.H.B.O.-examens Naar oprichting van zendingscommissie 41c PV „De Vriendschap" bespreekt plannen Sportagenda Agenda van Utrecht Agenda Amsterdam Vrijdag 21 Maart 1952 (Eigen bericht) De mannelijke middelbare schooljeugd van Amersfoort zal binnenkort in de gelegenheid worden gesteld een kijkje te nemen achter de schermen van het militaire leven. Het Regiment Huzaren Prins Alexander heeft de leer lingen van de vijfde en zesde klassen van het Amersfoortse Lyceum en het Oldenbamevclt-Gymnasium uitgenodigd om op Woensdag 9 April een be zoek te brengen aan enkele kazernes. Dit is een proef; wanneer ze slaagt zullen meer scholieren een bezoek aan de kazernes kunnen brengen. De leerlingen van het Lyceum en het Gymnasium zullen 's morgens om half negen in de Bernhardka- zerne worden ontvangen door de re gimentscommandant, luitenant-kolo nel J. Hoytema van Konijnenburg. Ze blijven daarna tot 's middags vijf uur de gast van de militairen. In de morgenuren staat allereerst op het programma de bezichtiging van werkplaatsen, en van wapens, optische instrumenten en verbin dingsmiddelen. Na de koffie wordt een tankpeloton en een verken ningspeloton. die opgesteld staan, bezichtigd. Daarna vertrekt het ge zelschap naar de Willem II kazer ne, waar Huzaren van Boreel een demonstratie schictopleiding geven op de „Pallet Range". In het kamp Bokkeduinen wordt de lunch gebruikt. De middag wordt voor het grootste deel doorgebracht op het oefenterrein voor tanks aan de Vlasakkers. Een peloton tanks zal hier demonstraties geven. De leerlingen krijgen de gelegenheid (Eigen bericht). Binnen afzienbare tijd gaat Ro Mogendorf in de Academie van Beeldende Kunst haar indrukwek kende tekeningen exposeren. Haar inzending, op de onlangs in het Stedelijk Museum te Amsterdam door de Nederlandse Kring van Tekenaars gehouden tentoonstel ling, had allerwege bewondering. Op genoemde expositie waren zes tekeningen van Ro Mogendorf aanwezig. Stuk voor stuk zijn zij technisch volmaakt en van een intense bewogenheid. Behorende tot de bevolkingsgroep in Neder land, die in de jongste oorlog de felste slagen moest incasseren en de grootste verliezen leed, ging ook de wreedheid van het leven niet aan haar voorbij. Op de ex positie in de Academie zal onge twijfeld ook haar penseeltekening van dr M. op zijn sterfbed aan wezig zijn. Deze tekening grijpt de beschouwer sterk aan, zoals ook de tekeningen van Ro Mo gendorf dpen, die zij van krank zinnigen maakte. Het is opnieuw verdienstelijk werk van de heer Martin Brink om het oeuvre van deze kunste nares naar Amersfoort te bren gen. (Eigen bericht). De Rotterdamse kunstenaar Dook Everse, die indertijd een opval lende en gewaardeerde tentoon stelling van zijn werk in de Aca demie van Beeldende Kunst hield, komt binnenkort opnieuw met werk in Amersfoort uit. Ditmaal toont hy in de Acade mie voornamelijk gouaches, ver kregen door een bijzondere tech niek. om ook zelf eens oen ritje mee te maken. Om vier uur gaat het terug naar de Bernhardkazerne, waar nog ge legenheid wordt gegeven voor het stellen van vragen. Ritmeester M A. van den Wall Bake besluit de jeugddag met een afscheidstoe- spraakje. Opperwachtmeester J. Huissen zal de scholieren de gehele dag als gids vergezellen. De opbrengst voor de gezamen lijke collecte van Zonnestraal en het NVV-tbc-fonds bracht 1132,82 op. Voetbalelftal op de bon; bal in beslag genomen Een voetbalwedsti ljd. die gister middag door elf jongens van 15 tot 20 jaar in de Rubensstraat werd ge speeld. is ontijdig door de scheids rechter gestaakt. Die scheidsrechter was een politieagent. Toen hij het eindsignaal had gefloten, nam hii de bal in beslag, en het hele elftal werd op de bon gezet. Voetballen op de openbare weg mag nu een maal niet. Nico Hermans treedt op als dirigent Bij het koor „Desto" te Amers foort is een reorganisatie doorge voerd. die tot doel heeft het artis tieke peil op een hoger niveau te brengen. Het repertoire zal daarbij worden aangepast De naam van dit ensemble is veranderd in „Amers foorts Gemengd Koor". Het koor zal jaarlijks enige concerten met orkestbegeleiding geven Er wordt een ar tip gevoerd om het ledental op een minimum van honderd leden te brengen. Het be stuur heeft de dirigent-componist Nico Hermans bereid gevonden de artistieke leiding op zich te nemen. De wekelijkse repetities worden als vanouds gehouden in de gym. zaal van school 7. Noordewierweg 152. 's Donderdags van 810 uur. Nico Hermans heeft na zijn gym nasiale en universitaire opleiding zijn muzikale studies voltooid aan het Koninklijk Deens Conservato rium te Kopenhagen, alwaar hij het einddiploma orkestdirectie, compo sitie en cellospel behaalde. Na in de Deense hoofdstad als koor- en orkestdirigent enj.Ce jaren 'e ziin werkzaam geweest, was hij gedu rende anderhalf jaar als dirigent verbonden aan het Maastricht-; Ste delijk Orkest. Thans is hij te Utrecht oa werkzaam als koordi rigent en als muzikaal leider van het Nederlands Jonge Toonkunste naarsorkest Ziin orkest- en l:anr»r- muziekcomposities wora-en regelma tig zowel in binnen- als buiten land uitgevoerd Het eerste concert wordt in het najaar gegeven Op het programma staat een concertuitvoering van Henry Purcell's opera „Dido and Aeneas". 1849. Van Riebeeck brengt het spoedig lot opperkoopman en ver dient voor de Compag nie bijna twee millioer En dat hij voor zier zelf handel drijft... och dat zal de heren in Ba tavia wel bekend zijn en ofschoon het feitelijk verboden is. zullen i*. hem dit toch wel -ue' kwalijk nemen. Mia» dan ontvangt Van Rie beeck op zekere dag een brief van ie gouver neur-generaal De Com pagnie wil een voor beeld stellen en tu.' wordt ontslagen. A«.c de heren weten ni°t welk een voortreffelijke kracht zij zich laten ontglippen In Batavia wordt Van Riebeeck. on danks alles, zeer hoffelijk ontvangen en uitge- leide gedaan, wanneer hij op 2 December 164'/ aan boord van „De Coningh van Polen' ce thuisreis aanvaardt. Na een jarenlang verblijf m de tropen zal hij dus nu eindelijk zijn vader land terugzien. (JONGENS EN MEISJES LET OP ONZE ADVERTENTIE VAN MORGENAVOND) Trekkingslijst Zonnestraal ligt ter inzage De trekkingslijst van de Zonne straalloterij ligt vanaf heden op het kantoor van de administratie van ons blad ter inzage. Hotel „De Schans", eens de ver blijfplaats van Maarten van Ros. sum, is in andere handen overge gaan. Men is thans druk aan het werk. om het gebouw, waaraan de laatste jaren niets is gebeurd, zo dat alles er zeer verwaarloosd uit ziet, te restaureren en beter in te richten. Advertentie (l. M.) waarbij deze aangelegenheid - ook ware te bezien in algemeen ver band, dus gelijktijdig met het werk van andere instellingen cn vereni gingen, die zich de vorming buiten schoolverband en de bevordering van een verantwoorde vrije-tijds- besteding ten doel stellen. Het BtAOWE PAK voordeGEZINSWASl Indien de Raad kan instemmen met een verzoek tot wijziging van de tapvergunning van café Theo mien aan de Stationsweg, dan zal binnenkort dit café ook over een bovcnlocaliteit de beschikking hebben. De eigenaar wenst daartoe een slaapkamer, een woonkamer en een portaal samen te voegen. Na de verbouwing ontstaat dan een oppervlakte van 23.24 m2, doch de gemiddelde hoogte van 3.10 m. voldoet niet aan de verordening. B. en W. laten de beslissing aan de Raad. Op de 15-jarige 4 pet. obligatie lening ad 500.000, kregen B. en W. een voorlopige toezegging van 100.000,—. Om redenen van finan- cieel-technisch aard achten B. en W. het beter deze inschrijving om te zetten in de vorm van een onder handse geldlening. De Raad zal moeten beslissen. De burgerzinlening was overte- kend voor een bedrag van 32.000, zodat B. cn W. nog 67.500.—. door genoemde wijziging, moeten trach ten te vinden. Burgerlijke Stand GEBOREN; Alberta Johanna, d.v. J. v. Daatselaar en E. C. v. Kccken; Al- bert Hcndrlkus. z.v. E. Versteeg en i G Timmerman: Eric, z.v. A. Wciffcn- bach en M. Meijer; Sictske d.v. T. Geertsma cn A. v. d. Wey: Elisabeth Louisa Maria d.v. G. v. d. Wakker en C Bekkers; Hcndrlna, d.v. W. v. Nus en H L. Kuroershock; Jcanncttc Mar- garctha Elisabeth, d. van P. Slcbols en C. J Besterveld; Paulus ZeRer. z. van P. Slebols en C J Besterveld; Sasklu, d van A. Mispelblom Beijer cn F. Pink ster. Getrouwd; L. W Versnel en G. Mons; J. C. v. d Doe cn J. C. ter Wolbeek; G. Olofscn en P. E. v. d. Brink. Ondertrouwd: J .H Scheperman en B van Rouendal; W. H. Schoenmaker en S. Crabbe; C. P. M. A Buys en J. Bloemendal: J. Poptic en M. G. Be- rendse R. J. H. Kruislnga cn A. W. van Beek; D. van Daal cn M. M Keete; H. dc Jonge en W. H. Jansen: C. Nauta cn W. S. M. NUveldt; G. J. Tap en M. B. Wcssclo. Naar aanleiding van een verzoek van dc samenwerkende comité's voor de ontwikkeling en ontspan ning van het werkende meisje, om over 1952 een subsidie te verlenen van 1600, stellen B. en W. voor de gevraagde medewerking voor dc a-cursussen te verlenen. Het College wil daarbij een on derscheid maken tussen a en b-cur- sussen. Een a-cursus wordt gehou den door de Stichting „De Zonne bloem" en de Mater Amabilisschool. Deze cursus voor fabrieksmeisjes wordt gegeven half in vrije tijd cn half in werktijd. Hij omvat o m. de vakken koken, naaien, kinderver zorging. Er is medewerking van de werkgever?, dip een belangrijk deel van het lesgeld vergoeden. De b-cursus voor atelier- en kan toormeisjes wordt in de avonduren gegeven. De meisjes betalen zelf het lesgeld. Een dergelijke cursus wordt geleid door de Mater Ama bilisschool. B. en W. vragen de Raad hen op te dragen een nader onderzoek in te stellen naar de wijze van subsidiëring van de b-cursusren, (Van een onzer verslaggevers) De expositie „Kunst en Industrie" in de cantine van Bronswerk staat bij het personeel in dit bedrijf zeer m de belangstelling. Tijdens de schafturen worden de tentoongestel de litho's en etsen nauwkeurig be keken. Aan menig tafeltje worden over de inzendingen de meningen uitgewisseld. De algemene opvatting is: met dit werk moeten wij door gaan. Deze wens komt ook tot uit drukking in de enquête, waarvan de formulieren veelvuldig worden inge leverd. Ook buiten het personeel blijkt de expositie bezoekers te trekken. Zo zal o.m. door de leerlingen van de ambachtsschool aan de tentoonstelling een bezoek worden gebracht. Belangstellenden wyzen wij erop, dat men 's avonds beslist niet in de cantine terecht kan. GARDEREN. Dc Herv. predikant ds K. J. van den Berg, die vooral ln krin gen van de Ger. Bond grote bekendheid geniet en o.m. de Classis Harderwijk in de Synode der Herv. Kerk vertegen woordigde. bereikt 26 Maart a.s. de 70- jarige leeftijd. Ds van den Berg was achtereenvol gens predikant te Kamperveen (1909 1912) Hoogeveen (19121914). Putten (1914-^1917). Ermclo (1917—1922). Amers foort (1922—1943) en Garderen (1943 1949). Op 3 October 1949 ging hij, na het veertigjarig ambtsjubileum gevierd te hebben, met emeritaat. Ds van den Berg is thans nog voor zitter van het Chr. Lyceum te Harder wijk en van de Herv. Stichtingen voor zenuw- en geesteszieken te Amersfoort. WOUDENBERG De volgende cursisten slaagden: C. Boers Alta, H. C. van Beek, A. P. Best, P. van den Berg, M. C. de Groot, C. van Ham Mon- deren, E. J. M. Jolly, H. Priem. M. L. Struik, B. Schreuder en H. M. Wortel Vrolijk. A. Bakker, J. Baarda, O. Brouwer, K. H. Aben, A. M. van Dort, E. J. Gey- tenbeek, H. A. Palmers, A. Saul en F. M. Duste. Woensdagavond werd in de grote zaal van „Eben Haëzer" te Wou denberg een zendingsavond gehou den. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer A. v. Gent, die in zijn openingswoord het doel van de avond uiteenzette. Daarna sprak de heer K. C. v d. Giessen, dis- tnctssccretaris van de raad voor de zending der Ned. Herv. Kerk. over „De medische zending". Spre ker besprak uitvoerig de oorzaken van ziekten in de tropen, zoals de heidenen die zien. Volgens hèn worden die veroorzaakt door boze geesten en boze mensen. Dat dc onbeschrijflijke onhygiënische toe standen de schuld dragen van die vreselijke ziekten, begrijpen ze niet. De zending brengt niet alleen het Evangelie, maar tracht ook met alle macht de ziekten te be strijden. door vooral de hygiëne te bevorderen. In verband daarmee deelde spreker mee, hoe de zen ding het medische werk aanpakt. Na de pauze verduidelijkte de heer v. d. Giessen zijn lezing met een serie lichtbeelden. Er zal getracht worden in Woudenberg een zen dingscommissie op te richten. Medische Zondagsdienst De medische dienst wordt alleen voor spoedgevallen, Zondag 23 Maart voor Woudenberg Maars- bergen en Maarn waargenomen door dr H. G. v. d. Hoek te Wou denberg. Het rose pak voor de W0LWAS In een bijeenkomst van de ver eniging voor Bedrijfsvoorlichting te Leusen en Stoutenburg op Woens dagavond in de zaal van hotel „De Mof" te Leusden sprak dr Koets veld met zijn assistent van de Plantenziektekundigedienst te Wa- geningen over; „De roeken en hun bestrijding". Dr Koetsveld begon met te zeg gen. dat zijn causerie is gebaseerd op eigen ervaring, studie en onder zoek, waarbij hem van het hart moest, dat hij over het algemeen niet tevreden was over de vele klachten die bij hem binnen waren gekomen over de schade van di verse vogels. Meestal was hem na onderzoek gebleken dat de klacht of te vroeg of te laat was ingeko men, zodat een goed oriënterend onderzoek niet mogelijk was. Hij is dan ook niet overtuigd van het al leen schadelijk karakter van de roek voor de landbouw. Alhoewel hij zijn toehoorders moest teleur stellen omtrent volledige gegevens betreffende de roek het onder zoek is nog in volle gang was zijn studie toch al wel zo verre gevorderd dat hem bekend is dat er ongeveer een millioen kraaiach- tige vogels zijn. waarin begrepen, de ekster en de roek. Hem is gebleken dat de kraaien veelal bestaan van zaaizaden, mais en fruit en dat het bovendien eier- rovers zijn. Voor zover bekend leeft de roek voornamelijk van kool wormen en andere schadelijke in secten. Om tot een effectieve be strijding van deze kraaiachtige vo gels te komen heeft zijn dienst zich gewend tot de Stichting van de Landbouw en de eigen Organisaties van de boeren. Hierbij werd bot gevangen wegens gebrek aan geld. Nederland, aldus spreker telt on geveer 30.000 geweerdragers. Stel dat elk dezer jagers 20 van deze vogels schiet, dan verdwijnen per jaar 600.000 kraaiachtige vogels, wat in de practijk neerkomt op 20 a 25% van het totaal. Dit heeft geen nut tegenover de veel grotere voortplanting. Om een juist beeld van de roek te verkrijgen heeft dr Koetsveld nabij Giethoorn een roekenkolonie in studie genomen, waarbij hem is gebleken dat de roek bij voorkeur zijn voedsel zoekt op weilanden. Komt hij dan by eieren, jonge vo gels enz. tegen dan zal het dier er niet tegen opzien om ook deze tot zijn voedsel te rekenen. Dit wil niet zeggen dat de roek niet scha delijk is voor de landbouw Vooral kolonies met meer dan 10(J nesten berokkenen schade aan de land bouw. Als beste bestrijdingsmiddel ter voorkoming van schade noemde spreker zoveel mogelijk gelijktijdig zaaien, waardoor wordt voorkomen dat hele percelen zaadloos worden gemaakt, omdat het arbeidsveld dan uitgestrekt ls. Ten tweede is het gewenst ge bruik te maken van de bestaande afweermiddelen, waaronder mecha nische zoals knalapparaten en pop pen. waarbij dr Koetsveld er voor al op aandrong deze middelen al leen te gebruiken tijdens de ont- kiemingstijd van het zaaizaad, dus ten hoogste 14 dagen. Het is niet juist deze voorwerpen te pas en te onpas te gebruiken. De roek leert ze dan kennen en schuwt ze niet meer. Ook staat de landbouwer een drietal chemische middelen ter be schikking. terwijl de Plantenziek- tenkundigedienst thans nog zoe kende is naar een braakmiddel dat door het zaaizaad kan worden ge mengd. Pas wanneer deze middelen niet helpen kan tot schieten óf ver giftigen worden overgegaan. Wat het eerste betreft raadde hij de landbouwers aan contact op te ne men met de jachtopzieners en waar dit niet mogelijk is dan te trach ten in het bezit te komen van een vogelvcrgunning G, wat echter niet gemakkelijk gelukt. Dr Koetsveld is een tegenstander van vergif. Is erg riskant voor beschermde vogels en jachtdieren. terwijl men bovendien nog op moet passen voor de Veren. Dierenbe scherming cn de Volksgezondheids- Klop een mens zo'n prettig ge- Onze acties mej. Hiemstra voor de tijd- voel als een zoel windje schriften en een saluut aan door het al spaarzame haar Abonné B. Koelewijn, de vele medewerksters en van je hoedloze hoofd Lindenstraat 35. Bunscho- medewerkers aan onze ac- strijkt. Wc hebben ons ver- ten, bracht een pak lectuur d,.e ..«ever onbekend schap Nederland-Frankrijk gist. Het is pas 21 Maart. Voor hospitalen en sanato- willen blijven. 0p Dinsdag 25 Maart in het even aan 't Stadsven- •ter. TeL 4291: Iedere morgen vaj> tien tot twaalf oor. En al vertelt iedereen, dat ria. Hartelijk dank. Ook vandaag de lente begint, dank aan Corry en Dickv het helpt niet. Onze hoed Meurs, Esdoornstraat 7 en hangt niet langer aan de aan Rietje Reineker. Zij kapstok.Het zoele lente- ramelden zilverpapier ARG presenteert SS Het Amersfoorts Revue lichtbeelden. Gezelschap komt morgen- De heer Bastide spreekt avond in het clubgebouw over „Des chameaux qui windje is niet meer. Er Zo deden ook Chris en van de speeltuinvereniging ont inventés les hollan- staat een stevige bries, die Gerrit Epskamp.Laurusstr. ..Het Soesterkwartier" voor dais". in de kruinen van de bo- 21 en Tonnie en Jantje liet voetlicht met de caba- r>e Schalmei men blaast en raast. Nee, Dijkhuizen uit dezelfde ret-revue „Toon je van de daar wagen we onze kruin straat op no. 29. Zij deden prettige kant". De Schalmei, maandblad niet aan. We zijn veel te er nog wat capsules bij. Ret ARG doet geen half van de C.O. v. L.O. „Wil- zuinig op het bosje haar. Drie kilogram zilverpapier werk. Precies geteld staan helmina" besteedt uiter- J dat we zo graag aan len- (da's bar veel) spaarde op het programma 22 num- aard veel belangstelling S tewind en groeizame regen Hennie Lappain (alias Hen- mers. Er is een goede aan de feestelijkheden prijs geven. nie Avicultura), Soester- plaats ingeruimd voor rond het negende lustrum. Vandaag is onze hoed in weg 23. ARG-accordeonorkest. Er is Voorts wordt met voldoe- ere hersteld. We hebben er Onze dank voor een zen- hal na. ning gewag gemaakt van eens extra de borstel over ding zilverpapier gaat ook Parip? vnnc door de dames-volley- J\/f ET dc moed der wan- gehaald. Toen we hem heb- uit naar Theo van der balploeg verworven kam- ■4hoop hebben wij ge- ben opgezet en in de spie- Bam, Birktstraat 118, Soest. Antoine Bastide, officier pioenschap. In de agenda tracht onze hoed de hoed gel keken dachten we: het En de pet gaat ook af voor dc marine honoraire. Ancien komt de jubileum-gymnas- te laten. Het was de laatste staat toch wel aardig. En Jan, Bertie en Hennie van Sous-Directeur au Ministè- tiekuitvoering voor, die op dagen zo veel belovend nu maar wachten op de Beek uit de Plataanweg 9. re de la France d'Outre- 25 en 26 April wordt gege- voorjaarsachtig. Het geeft lente. Dan nog onze dank aan Mer houdt voor het genoot- ven. Hoed dienst. De Plantenziektenkundige- vdienst zoekt nog steeds naar een juist bestrijdingsmiddel van de thans onbeschermde rock. De doel treffendste bestrijding tot nog toe is volgens dr Koetsveld om op een koude dag in begin April de ouders van het nest te jagen door schieten. De jonge dieren verkleu men dan in het ei of in hun aller eerste levensdagen. Dit brengt ge voelloosheid mede de dood tenge- volgp hebbende. Op die manier worden de gevoelens van diverse mensen niet geraakt. Men moet zorgen dat er geen kinderen bij zijn betrokken om vroegtijdige emoties te voorkomen. Dr Koetsveld lichtte zijn boeiende lezing met lichtbeelden toe. Hij be antwoordde tot aller tevredenheid diverse vragen. Na dankzegging aan spreker en toehoorders besloot Jkh. Van Geen de vergadering, die o.m. bezocht werd door de burge meester. SOEST Donderdagavond kwamen de le den van de postduivenvereniging „De Vriendschap" in vergadering bijeen in café „Zonneheuvel". De heer C. Dijkman bracht een uit voerig verslag uit van de ge houden Algemene Vergadering. Er volgde een uitvoerige bespreking over het a.s. vluchtprogramma. Er werd besloten de oude lijn Zuid West aan te houden. Door deze lijn te volgen, kan naar drie nieuwe stations worden gevlogen, n.l. Maastricht, Venlo en Roer mond. In het programma is opge nomen een Paasvlucht vanaf Tiel. Er zal een Derby-vlucht voor jon ge duiven worden gehouden. In de klokkencommissic werden be noemd de heren: C. Dijkman. R. Koster. Th. Luytelaar, J. Mets, G. Sukel en P. Wagner. Voor beroep bedankt Candidaat A. Venema te Leeu warden, die beroepen was als pre dikant naar de Chr. Ger. Kerk te Soest, heeft voor dit beroep be dankt. Hij heeft het beroep naar Maassluis aangenomen. Zevende amateursparade De directie van café-restaurant Ecmland besloot Zaterdagavond 29 Maart a.s. een 7e Amateurs-Parade tc organiseren. Het ligt in de be doeling met een geheel nieuw pro gramma te komen. Ruit van trein ingegooid Van de electrische trein tussen Den Dolder en Soest-Zuid werd door een onverlaat met een grote steen een ruit verbrijzeld. Gelukkig werd niemand in de trein getroffen. De politie heeft de zaak in onder zoek. Lotgevallen van een dode koe De veehouder G. B. te- Soest moest een zijner koeien afmaken. Het dier was dus een natuurlijke dood gestorven. Zo'n koe moet naar het gemeentelijk abattoir te Soest worden vervoerd voor een keuring. De veehouder B. bracht het dier echter naar Utrecht en bood het daar ter keuring aan. Procesverbaal bleef niet uit. Jeugd gooit lampen van straatverlichting stuk Enige- kwajongens van de Klaar- waterweg te Soest gooiden de lam pen van de straatverlichting aan die weg kapot. De bewoners wer den van verlichting verstoken. De politie heeft de jeugdige daders opgespoord. De ouders krijgen de rekening aangeboden. HOEVELAKEN TBC-bestrijding bij rundvee Voor de vergadering van de Gel derse Maatschappij van Landbouw, welke Donderdagavond in Hotel Fontein te Hoevelaken werd ge houden, trad als spreker op dr. Ver burg, directeur van de Gezondheids dienst voor Dieren in Gelderland. Hoewel beide andere Verenigingen, ABTB en CBTB, uitgenodigd waren, waren weinig leden aanwezig. De heer Verburg behandelde het zo belangrijke onderwerp: De T.B.C.- bestrijding bij runderen. Het radicaalste middel om vrij te komen is alle besmette dieren direct op te ruimen. Dit brengt echter gro te financiële schade mee. De be strijding is een zeer teleurstellend werk: het is al vaak gebeurd, dat een bedrijf met grote offers vrij gemaakt was en een jaar later weer besmet bleek. Noteert U even GRAND THEATRE tot en met 26 Mrt.: „Tramlijn Begeerte". 18 Jaar. Zon dag 130. 4. 6 30 en 9 uur. OveriR© dagen: 2.30, 6.30 en 9 uur. „Donder dagcyclus". 27 Maart 230, 6.45 ca 9 uur „lk wil leven". 14 Jaar. CITY THEATER „Lcger-Show" in To- dio" Elke leeftijd. Zondag 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 230. 6.45. en 9 uur. REMBRANDT THEATER: van Vrijdag tot en met Maandag „Bleke Bel". 14 jaar. Van Dinsdag tot en met Donderdag: „Een slechte jongen". 14 Jaar. Zondag: 2, 4.15, 6.45 cn 9 uur. Overige dagen 2.30. 6-45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDÏJK van Vrij-, dag tot cn met Zondag: „Daar zul je voor boeten". 18 jaar. Van Maan dag tot en met Woensdag: „Dedee. de havenmeid", 13 Jaar. Donderdag: „Bastogne". 14 Jaar. Vrijdag: 8 uur Zaterdag: 2.30. 6 45 en 9 uur. Zondag 2. 4.15. 6 45 en 9 uur. Maandag tot en met Woensdag: 2.30 cn 8 uur. Donderdag 2.30, 6.45 en 9 uur. 21 MAART. Vrijdag. V.V.V.: alge mene ledenvergadering; Wapenroem 2000 uur. 21 MAART. Vrijdag. R.K. Volksuni versiteit. cursus Godsdienst. „He den en toekomst van het Katholi cisme in Nederland". A.G.-huis. 20 uur. 21 MAART. Vrijdag. ..De Hanze" prof. dr W. R Hecre over „De bete kenis van het ambacht". Foyer Amicitia, 20 uur 21 MAART, Vrijdag, Volksuniversiteit: cursus .".Het geboorteproces". Open bare Leeszaal. 20 uur. 22 Maart. Zaterdag. Sectie Vrouwen van de A.G.: ..De Keitjes" met „De kunst om te leven". Amicitia. 20 uur. 22 Maart. Zaterdag. Amersfoorts Revue Gezelschap: revue „Toon je van de prettige kant". Clubgebouw Speel- tulnver. Soesterkwartier. 20 uur. 22 Maart. Zaterdag. Opening expositie werken van het Amersfoorts Kunste naars Genootschap. A.G.-huis, 15 u. 23 MAART. Zondag. Humanistisch Verbond: mr. H. Giltay over: Twee erlei zedelijkheid". Muziekschool Regentcsselaan. 1030 uur. 24 MAART. Maandag. Ned. Ver. van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden: feestelijke jaarvergadering. Gebouw Vrljz. Hervormden, 1930 uur. 25 MAART. Dinsdag. Chr. Ver. Ze- denopbouw: kadcravond. Dr. G. G. Baardman over „Moclljke kinderen of moeilijke ouders?" Gebouw Vrijz. Herv 20 00 uur. 26 MAART. Woensdag. Volksuniver siteit: cursus „Het zien cn genieten van de moderne schilderkunst" door Otto van Tussenbroek. Openbare Leeszaal, 20.00 uur. 26 MAART. Woensdag. Katholiek Cultureel Centrum: dr. Sis Heyster over „Rondom het kind". Paviljoen Berghotcl. 20.00 uur. 26 MAART. Woensdag. Chr. voetbal vereniging C.J.V.V.: feestavond. Op voering „Ben speelt het klaar". Amicitia. 20.00 uur. 27 MAART. Donderdag. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen: de heer S. J. Bouma over „Kleur cn fleur rond de Zuiderzee". A.G.-Huis, 20 uur. 28 MAART. Vrijdag. Kath. Sport- centrale: Jaarvergadering. Riche, 20 30 uur. A.G-huls. 22 Maart tm. 6 April: Expo sitie werken van het Amersfoorts Kunstenaars Gezelschap. Geopend van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. ACADEMIE VAN BEELDENDE KUN STEN. 8 t.m. 28 Maart tentoon stelling schilderijen cn studies van Pleter Pouwels Geopend 1017 u. Zondags gesloten. MUSfcu.v» ri.EHMt. Westsingei. Dage lijks geopend, oehalve Zondags, werkdagen van 10—12 en 1—4 uur. Zaterdag 10—12 en 130—3 uur. OFENBARE LEESZAAL Uitlening vol wassenen 15 en Dinsdag- en VrtJ- dagavond van 7—0 uur. Voor kin deren Woensdag- en Zaterdagmid dag 2.30—4.30 uur openbare leeszaal filiaal Soes terkwartier «Zonnebloemstraat 67) Uitlening Dinsdag, eo Vrijdagavond van 7—fl uui R-K OPENBARE LEESZAAL: Uit lening 11—1230 cn 2.30—5.45; Maan dag- en Vrtldagavond 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag 3—5 en Vrlldae 4>jm» Apotheken: Jos Haan. Julianapleln 3. tel. 4609; Soester Apotheek, Noorde wierweg 92. tel. 5474. 21 MAART. Vrijdag Kampioenschap Cadre-klasse. district „Eemland". Café-restaurant „Neuf". Leusderweg. 19.30 uur. 22 MAART, Zaterdag. Kampioenschap Cadre-klasse. district „Ecmland". Café-Rest. „Neuf". Leusderweg. 3. 5 en 8 uur n.m. 22 MAART, Zaterdag. Zaalhandbal- tournool. Markthal. Van 2.30 tot 10 uur n.m. 19e Jaarlijkse Nationale Wandeltocht Z.U.T. Start 2 30 uur „d'Oranjeboom". Leusderweg. 23 MAART, Zondag. 19e Jaarlijkse Nationale Wandeltocht Z.U.T. Start 11 uur v.m „d'Oranjeboom". Leus derweg. Kampioenschap Cadre-klasse. district „Eemland". Café-restaurant „Neuf". Leusderweg. 2. 4. 7 en 9 uur n.m. 22.30 uur Huldiging kampioen en prijsuitreiking. Voetbalprogramma: APWC—BVC: Voorwaarts—Amsvorde; SECDWSV. Saestum—Amersf. Boys. STADSSCHOUWBURG TONEEL VRIJDAG. 21 MAART 8 uur: Het Mas ker voor dc leden van het Rode Kruis met „Frida". ZATERDAG. 22 MAART 8 uur: Come- dia met Bobbeltje" voor de leden van de Stem. VRIJDAG. 21 MAART. Stadssch. 8 u.: Amsterd. Toneel met De Spaanse Brabander. dagelijks CENTRAAL THEATER, 8 u.: Het Vrije Toneel speelt „Het witte schaap van de familie". LEIDSEPLEIN THEATER 8 u.: Het A.B.C.-cabaret van Wlm Kan en Corry Vonk brengt „De moordzaak A.B.C." KLEINE KOMEDIE. 8 u.: (Zo. ook 2 u.): Toon Hermans met „Hartendwaas". CAR RE. 8 u.: (Zo. ook 2 u.): Tot 19 Maart danst hct „Grand Ballet du Maquig de Cuevas".

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2