STADSVENSTER ROBS VRIENDEN Amersfoorts oudste collecteur van de Staatsloterij Neptunus eervol derde in nat. zwem vierkamp Politie grijpt oplichter binnen drie kwartier Bij brand in Stoovestraat veel waterschade Man, vrouw en kind moeten nacht in politiebureau doorbrengen Geen lootjes meer verkopen, dan maar opvolgers opleiden Beroep ging over van vader op zoon Toogmiddag van jeugd in St. Joriskerk DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB ster voor Kath. Cult. Centrum Trainer Fremouw kan tevreden zijn Uitslagen van zwemvierkamp PUROL IS PUUR GENEESKRACHT Sportagenda Agenda van Utrech^ Agenda Amsterdam 2 Donderdag 27 Maart 1952 A.C.R. 0. LEINWEBER: (Van een onzer verslaggevers) Het is een algemeen bekend feit dat iedere rechtgeaarde Nederlander bij tjjd en wijle graag eens een gokje waagt. De Staatsloterij is dan ook zeer in trek en heus niet alleen de Staatsloterij.... Over deze laatste gelegaliseerde vorm van kansspel nu, hebben we eens een praatje gemaakt met de heer A. C. R. O. Leinwcber uit de Breestraat, Amersfoorts oudste collecteur. De heer Leinweber werd het wagen van een kansje zogezegd met de paplepel in gegeven. Zijn vader was namelijk ook al collecteur van de Staatsloterij. Door de minister werd hü voor het leven benoemd. Hij verenigde dit werk ruim tien jaar lang met dat van Gemeente-ontvanger. In die tijd, zegt Lein, weber, bij de Amersfoorters beter bekend als A.C.R.O., trok ken de weeskinderen de nummers nog. Viel er op een bepaald lot een hoofdprijs, dan was het gewoonte dat de gelukkige win naar de wezen tracteerdc. Neen, in mjjn tijd draaide men al met een rad. In 1900. 26 jaar oud, volgde ik mijn toen overleden vader op als collecteur. Alvorens mijn benoe ming had ik audiëntie aangevraagd bij minister Pierson. Hij vond afle aanleiding aanwezig om mij te be noemen. Ik zelf zegt Acro, heb ook nog bij de gemeente gewerkt. Na mijn HBS-tijd kwam ik als volontair bij de secretarie. Ik hoefde echter tij dens mijn leertijd daar niet te be talen. (In die tijd was dat gewoon te!) Op mijn negentiende jaar volgde mijn benoeming tot onbezol digd rijksambtenaar. Toen ik echter later collecteur kon worden, heb ik mijn baantje bij de secretarie laten lopen. Ten eerste gaf het me te veel werk, ten tweede te weinig geld. In die jaren kon men evenveel loten kopen als men plaatsen kon. Hanebrink uit Utrecht en Cretier en Kramp uit Amsterdam hadden ieder soms meer dan duizend loten en daardoor een ministersinkomen. Van het ministerie kwam toen de order af dat men per collecteur maar honderd a honderdvijftig loten kon krijgen. Je moest die loten contant betalen. ..En als je die niet kwijt raakte." vroegen wij. Dan stuurde je die als de gesmeerde bliksem naar een andere collecteur, antwoordde Acro. Het vellen waren dat vroeger die loten, lappen van dertig bij veertig centimeter. Nu zijn het nog maar kleine coupons ook al een gevolg van de papier schaarste. ALLE PRIJZEN! Ja. zo vervolgt hij. ik heb er in die kleine vijftig jaar heel wat verkocht. En alle prijzen heb ik uitgekeerd. De honderdduizend zelfs tweemaal, de vijftigduizend etc. tot en met de premie voor het laatste lot. Ik herinner mij nog heel goed. dat er een juffrouw kwam die me vroeg hoe of dat toch wel zat. Mijn lot is er nog steeds niet uit. zei zij. en er is geen enkele prijs meer. Wel, zei ik. U kunt in Den Haag f 3.000 halen. Het was het laatste lot. U hebt de premie! Ik kreeg juist het telegram. Dat mag tegenwoordig ook niet meer. Die telegrammen versturen is verboden. Ik had een mannetje in Den Haag die mij steeds telegra feerde als ik op een van mijn loten een prijs had. Dat telegram hing ik dan voor de ruiten. Voorbijgangers hoorde ik dan wel zeggen: „Die Hendriksen heeft al weer een prijs." (Hendriksen was de afzender) Die knaap verdiende er volgens Acro een vorstelijk inkomen. Want niet alleen voor Leinweber. maar voor honderden collecteurs verzorg de hij die telegrammendienst en dat tegen een flinke vergoeding. Is er ook bij de Staatsloterij veel veranderd0 vroegen wij. Wel wis en waarachtig! Vroeger waren er maar 21.000 loten. De Duitsers echter zagen meer winst in het zaakje. Zij gaven een paar prijzen meer en maakte vier series, zodat er in totaal 34 000 loten werden verkocht. Dat is na de oorlog zo gebleven. Alleen die extra prijzen zijn weer ingetrokken. Trouwens er is meer veranderd. Vroeger was er aan de betrekking van collecteur geen pensioen verbonden, tegenwoordig is dat wel zo. Per lot betaal je een premie van vijf cent. Je pensioen wordt zodoende gebaseerd op het aantal verkochte loten Ik was een grensgeval, zegt Acro meewarig. Ik werkte nog en was al over de zeventig, de maximum leeftijd. Ofschoon ik nooit premies had be taald. kreeg ik toch pensioen. Er hielp geen lieve vader of moeder aan. ik moest de laan uit. Enfin ik De Hervormde Gereformeerde jeugdverenigingen van Gooi, Utrecht en de Veluwe houden op tweede Paasdag 14 April a s. 's middags in de St. Joriskerk een toogmiddag. Op deze toogdag spreken ds. J. van Dijk van Gameren over ..Bijna een Christen"; ds. J. v. d. Velden van De Bilt over „Houdt in gedach ten": ds. G. Willemsen van Hierden over „Simson en Delila" (wat do film verzwijgt). Passiedienst Jeugdraad in Nieuwe Kerk De Oecumenische Jeugdraad houdt morgenavond in de Nieuwe Kerk aan de Leusderweg een pas siedienst. De Doopsgezinde predi kant in Amersfoort, ds A. G. van Gilse, zal deze avond spreken. Dr H. Bartels, secretaris van de Jonge Kerk, verleent als liturg zijn mede werking. Het Oecumenische zang koor brengt o.l.v.. de heer M. Kuy- per enkele liederen ten gehore Het thema van deze passiedienst is „Daar hoor jij ook bij". Burgerlijke Stand GEBOREN: Mettina Hencfrikn. d. van J. KJijnstra en A. Westerhof; Emile. z. van J. H. Hartog en E. J. Steenmetser: Helena Geurtje, d. van J. H, Bunk en H. G. de Kruijff. Geertje, d. van A. Mets en G. Verhaar GETROUWD: F. J. Lagerweti en H. Gorter; M. Wanensveld en J. Hoefslot. OVERLEDEN: A. RHn 48 jr zeh. met T. M Werij; A. van Diggele. 65 jr. geh. met R. v. d. Werf: M C van Dort. 84 jr. wed. van J. J. Houtkamp. speel nu zelf mee. Misschien win ik zelf nog wel eens wat. De men sen zullen het dan wel niet eerlijk vinden, maar ja. Heeft U wel eens iets bijzonders meegemaakt in die meer dan vijftig dienstjaren? Nou, om U de waarheid te zeg gen, zo af en toe wel. Een caféhou der uit Hoogland bijv. had eens de f 2.000 getrokken. Het geld wilde hij bij mij halen. Dat zal niet gaan man, zei ik, daar zal je voor naar Den Haag moeten. En dat verdraai ik, zei 't boertje met enige lelijke woorden. Hij kwam er nog een paar maal voor terug. Later hoorde ik dat hij het geld toch maar in Den Haag had afgehaald. Hij had daar gezegd: Die Leinweber wilde niet eens het geld voor mij halen. Dan koop je 'n lot bij hem en moet je zelf je reisgeld nog betalenEn laat die zelfde man nou een jaar later weer de 20.000 winnen! Een clubje uit Soest won eens de 25.000. Het hele bestuur kwam in een rijtuig naar mijn huis, om mij uit te nodigen een groot feest bij te wonen. Het was een leuke tijd, zegt Acro peinzend. Kon ik het weer overdoen, dan deed ik het. Het was wel een druk leven. (De heer Lein weber was ook lid van de gemeen teraad en fungeerde geruime tijd als verslaggever) maar het was een afwisselend leven. ACRO LEIDT OP De zeer accurate Acro, leidt nu nog nieuwe collecteurs op. Daar gaan ongeveer drie maanden mee heen. Iedere morgen van negen tot twaalf komen die nieuw benoemden bij hem aan huis Ja 't is maar niet zo een lotje verkopen en het geld in je zak steken, zegt Acro lachend. Wij zouden daar aan toe willen voegen: 't Is ook maar niet zo een lotje kopen en het geld in je zak steken. Toch gaan steeds de 84.000 loten grif weg. En al verdubbelden ze dat aantal, zegt Acro, dan gaan ze nog weg. De Nederlander waagt nu eenmaal graag een kansje. De' heer A. C. R. O. Leinweber is Amersfoorts oudste collecteur van de Nederlandse Staatslote rij. Hij verkoopt nu wel geen loten meer, maar als hij het nog eens over mocht doen, dan werd hij weer collecteur! 1854 Commandeur van de scheepsherberg aan de Kaap! Ja, maar zullen mogende en Ge nereuze Heren Zeven tien van de Oost-Indi sche Compagnie Van Riebeeck als zodanig nog willen aanstellen? Men heeft hem destijds ont slagen enKom aan," zegt dan zijn vrouw, „wat je destijds hebt misdreven wordt je nu niet meer aangere kend. Trouwens, hoeve- len hebben niet hetzelfde gedaan0" Robert Jans. zoon valt haar onmid dellijk bij. ..Jij bent de ges .hil.iSte man voor die post," zegt hij „geloof mij, de heren hebben er al lang spijt van, dat zij jou hebben laten schie ten." Van Riebeeck overwint zijn aarzeling en enkele dagen later stuurt hij de heren van de Compagnie een uitvoerig rapport over zijn bevindingen aan de Kaap. Hij wordt uitgeno digd voor een bespreking en wanneer hij naar huis terugkeert heeft hij zijn aanstelling tot commandeur ontvangen! JONGENS en MEISJES nog één nacht slapen en dan VERSCHIJNT JULLIE JEUGDBLAD, PRIJS SLECHTS 0.12 PER WEEK. Een winkel opbellen, een bestel ling doen. voor het opgegeven adres dc loopjongen opwachten, hem voor betaling doorsturen naar een ander gefingeerd adres, en er zelf met de geleverde goederen vandoor gaan het lijkt een oplichters trucje, dat heel aardig in elkaar zit. Dat dacht meneer P. J. G. uit Arasterdam gister ook. Hij kwam echter maar tot Soest met zyn 125 doosjes cigaretten; binnen drie kwar. tier had de politie hem te pakken. De bediende W. van een Amers- foortse sigarenwinkelier IV.), die oe I vijf sloffen cigaretten naar een l adres aan de Johan van Oldenbar- neveltlaan moest brengen, vond het al wat vreemd, toen iemand ze voo- de deur van het buis in ontvangst nam. Argwaan kreeg hij echter, toen de klant vertelde, dat hij geen geld had, en dat W. maar even naar zijn vader moest gaan. die daar en daar woonde. Natuurlijk bleek dat adres niet te kloppen, en de be diende reed daarom direct door naar het politiebureau. Het signalement van de vermoedelijke dader wer-i verspreid in de omgeving, en nog geen drie kwartier later kwam er een telefoontje uit Soest, dat men (Van een onzer verslaggevers) De A.Z.C. Neptunus heeft zich verzekerd van een eervolle derde plaats in de nationale vierkamp tussen het IJ uit A'dam, HPC uil Heemstede. GZC uit Gouda en Neptunus. Gisteren werd ln 't Spaardersbad te Gouda de finale van deze vierkamp verzwommen. Op bUna alle nummers eindigden onze stadgenoten op eerste of andere eervolle plaatsen. Desondanks slaagden z(j cr niet in de achterstand op G.Z.C., die na het derde deel van dc vierkamp 6 punten bedroeg, om te zetten in een voorsprong. Met miniem verschil legde G.Z.C. beslag op de tweede plaats. De damesschoolslag, de heren- rugslag en de jongensrugslag wa ren zwakke nummers. Wim Evert- se leverde op de 100 meter school slag weer een uitzonderlijke pres tatie. Het slechts enkele maanden jonge clubrecord op deze afstand (1.15.8) liet hij deze avond weer sneuvelen. Hij bracht het nu op 1.15. Met deze prestatie heeft hij zich gerangschikt onder de 15 snelste schoolslagzwemmers van Nederland. Neptunus' actieve trainer, de heer H. J. Fremouw. kan tevreden zijn over de prestaties van zijn pupil len. Behalve behoorlijke successen, kon hij enkele „newcomers" note- ren. Het waren Thea de Vries, een 13-jarig meisje, dat op de 100 me ter rugslag de schitterende tijd van 1.25.9 voor zich liet afdrukken. Zij verzekerde zich daardoor van een fraaie tweede plaats achter haar clubgenote Ina de Gans. die het kalm aan deed en 1.23.4 no teerde. Trainer Fremouw zal gister avond in Gouda ook wel hebben ingezien, dat in de jongen Theo Hoogveld een goede toékomstige vrije slag zwemmer schuilt. Op de 50 meter vrije slag jongens nam hij geen halve maatregelen en bleef met zijn 31.4 de favorieten net voor. Onze nationale crawlkampioon. Joris Tjebbes van HPC gelukté het niet bet Nederlandse record op de 400 meter vrije slag te verbeteren. Hij bleef er ver boven. Toch dwong zijn 4.52 respect af, een tijd, waar mee hij zijn concurrenten ver voor bleef. Jammer was het dat de Amersfoortse lange afstandzwem mer Gerrit de Bruin, die zeker de derde plaats had kunnen bezetten, beneden de verwachtingen bleef. Hij noteerde nu 5.30. Waarschijn lijk zat hem dc 41>2 km. hardlopen van de militairen nog in de benen. Wim Evertse leverde op de 100 meter schoolslag weer een keurige prestatie. Als een schaduw volg de hij onze oud nationale kam pioen. Cor Wiering van het IJ. De machtige eindspurt van de Am sterdammer kon onze stadgenoot niet bijhouden. Zijn tijd 115.5 be tekende evenwel een nieuw club record. Evertse is de snelste schoolslagzwemmer, dié Amers foort ooit heeft gekend. Jan de Gans probeerde het deze avond weer eens op de 100 metér rugslag. Hij eindigde als vijfde (1.17!), waarbij men rekening moet houden met het feit dat dit num mer zeer sterk bezet was. Een spannende strijd leverden de dames van Neptunus en het IJ op de 3x50 meter wisselslag esta fette. Met handslag verschil ein digden dê dames De Gans. De Kort en Scheerder op de tweede plaats (1.58.6). Een spectaculair nummer was de 10x50 meter vrije slag heren. De strijd ging hier tussen het IJ en GZC. De eerste ploeg bleek het gelukkigst. Neptunus kwam er haast niet aan te pas. Enkele van de sterkste zwemmers ontbraken op dit appèl voor geroutineerde zwemmers. Jongeren namen nu hun taak over. zeer verdienstelijk overigens, maar zij waren toch niet opgewassen tegen de kracht van hun oudere zwembroeders. Zeer aantrekkelijk was de polo wedstrijd tussen de herenploegen van Neptunus en het IJ. De Bruin gaf Neptunus de leiding, doch een fout van Keizer werd door het IJ met een doelpunt afgestraft. De Amsterdammers stonden met rust met 21 voor. Na de rust waren onze stadgenoten ongelukkig met het schieten. Hoewel zij sterker speelden, misten zij steeds de kan sen. Het werd 3—1. 41. waarna De Bruin de achterstand tot 42 reduceerde. Neptunus speelde in een nieuwe opstelling met Geutjes op het doel en ex-doelman v. d. Vlasakker als midachter. Deze op stelling voldeed uitstekend. Vooral keeper Geutjes was goed op dreef. De gedetailleerde uitslagen lui den: In de nationale zwemvierkamp bezet Neptunus een eervolle derde plaats. De uitslagen van de gisteravond in Gouda gehouden wedstrijden lulden; 50 m. vrije slag jongen: 1. Th. Hoog veld (Neptunus) 31.4: 2. R. van Wijnen (GZC) 31.5; 3 en 4 A. Schouten (GZC) en R. Wijnen (G Z C.) 31.6. •100 meter vriie slag heren; 1. J. Tjcb- bcs (HPC) 4.52; 2 W. Beydcrwellen (G ZCl 5.4 2; 3. G- Dlkstaal (Y) 5 21. 50 meter schoolslag meisjes: 1. N. La- febcr (GZC) 42.3. 2. A. Kubbe IY) 46 3; 3. C. Verhagen (HPC) 46 3. 100 meter schoolslag heren: 1. C. Wie- ring (Y) 1.11.7; 2. W. Evertse (Nept.) 1.15-5- 3. C. Stobbe (GZC) 1.16.2. 50 meter rugslag meisjes: 1. J. de Ruiter (Y) 37 9; 2 Thea de Vries (Nep.) 40.2. 3. W. Meyer (Y) 40.4. 100 nieter rugslag heren- 1. A. C. Tlal- vorsen (Y) 1.13; 2. Joris Tjebbes (HPC) 1.1-1; 3. W. Beyderwellen (GZC) 1.15. 50 meter rugslag jongens: 1 A Schou ten (GZC) 37.4; 2 H Roes (GZC) 41.5; 3. D. van Harten (Y) 42.3. 100 meter rugslag dames: 1. Ina de Gans (Nept.) 1.23.4; 2. Thea de Vries (Nept., 1.25.9; 3. W. C. Landweer (Y) 1.27.2 50 meter rugslag; 1. R. van Wijnen (GZC) 36.9; 2. Th. Hoogveld (Nept 37.C. 3- J. Besijn (HPCi 38 4. 200 nieter schoolslag dames: 1. G. W Rhecn (Y) 3.9-3; 2. Mimi de Kort (Nep.) 3.24.1; 3 N. Kok (GZC) 3 24.2. 100 meter vrije slag dames- 1. J. de Ruyter (Y) 1.13; 2 Ada Scheerder (N.) 1.15 4; 3. R. v. d Hoef 1.16 6 3 x 50 meter wisselslag estafette da mes- 1 Y 1 57.6; 2. Neptunus (De Gans. Scheerder cn v. d Hoeff 1.53. 3. GZC 2.0 3 10 x 50 meter vrije slag heren: 1. Y 4.56.6; 2, GZC 5. 3. HPC 5 2: 4 Neptunus 5 12. Polo- Neptunus—Y 2—4; GZC—HPC 62. Eindstand polo: GZC 6 pnt.; HPC 4 pnt.: Y 2 pnt.; Neptunus 0 pnt. Totaaluitslag nationale vierkamp- 1. Y. Amsterdam, 395 pnt 2. GZC. Gouda. 336 pnt.; 3 Neptunus. Amersfoort, 331 \2 pnt.; 4. HPC 280pnt. REVALIDATIE FILMAVOND Om in bredere kring bekendheid te geven aan het werk van de Alge mene Nederlandse invalidenbond, wordt op Donderdagavond 3 April in het A G -huis een revalidatie- filmvoorstelling gegeven De doel stellingen van de Bond zijn gericht op het steunen cn helpen, benevens adviseren waar nodig is. en boven al te trachten de minder-invaliden te doen herplaatsen in de maat schappij op een volwaardige plaats. te i daar èn oplichter èn cigaretten pakken had. De 25-jarige P. J. G. uit Amster dam bekende spontaan. Het was niel de eerste maal, dat hij voor op lichting werd gegrepen. Hij liep pas weer een week op vrije voeten. Nu is de man opgesloten in het Amers foortse politiebureau. Handelaar vrijgesproken Eén maand gevangenisstraf eiste de Officier van Justitie tegen een 43-jarige huisschilder, die Woens dag voor de Utrechtse Politierech ter terecht stond wegens verduiste ring van een horloge. De verdachte had aan een ver tegenwoordiger te Amersfoort, een tweedehands gouden dameshorloge verkocht, dat achteraf niet goed bleek te lopen. Op de klacht van de gedupeerde koper nam hu het gouden klokje terug, z.g. om het te laten repareren, doch dit herstel en de teruggave bleven uit. Wel had hij de vertegenwoordiger twee andere (nikkelen) horloges in on derpand gegeven voor de tiidelfike terugname van het gouden arm bandhorloge, doch de gewenste af wikkeling van zaken liet op zich wachten. Hoewel de Politierechter de han delwijze van de horlogekoopman „allerminst fraai" vond. achtte hij de ten laste gelegde verduistering niet bewezen en sprak de hande laar vrij. Heel zeker is dr. Sis ITeyster een van de bekendste vrouwen van ons land, dank zij haar vele publi caties over de kinderpsychologie. De belangstelling voor dit onderwerp is enorm gegreoid. Gisteravond sprak dr. Sis Heyster in het Pavil joen Berghotel voor het Katholiek. Cultureel Centrum. Denk niet, al dus spreekster, dat opvoeding een kwestie van verstand alleen is. Veel belangrijker nog is liefde en opoffe ringsgezindheid. Dr. Sis Heyster behandelde in hoofdzaak de periode van de schooljaren, dus van de zes tot twaalfjarigen. De geweldige ei sen. niet zozeer in intellectueel op zicht. maar op geheel ander gebied, die aan het kmd gesteld worden, wanneer het naar school gaat, die nen gezien te worden. Het aanpas singsvermogen aan de nieuwe ge meenschap, die de school voor hel kind betekent, de persoonlijkheid, het gevoel van eigenwaarde moet ontwikkeld worden, opdat het kind zich vrij en blij en zonder angst tussen de anderen kan bewegen. Ook de waarde van de intellect- testen werd besproken. De warmte, die spreekster legde in haar be schouwing over de wijze, waarop ouders hier tegenover moeten staan, deed goed. Dr. Sis Heyster richtte behartigenswaardige woorden tot de opvoeders: Opvoeden eist. dat men ook zichzelf wil opvoeden. Er be stond zeer veel belangstelling voor dc lezing. Mr R. Streng voorzitter Openbare Leeszaal In het bestuur van de openbare Leeszaal en Bibliotheek is in de vacature van wijlen de heer W. M. E. Vrijdag benoemd Amers foorts gemeentesecretaris, mr R. Streng. Zwerver veroordeeld Tot één week hechtenis en één jaar voorwaardelijke opzending naar een Rijkswerkinrichting, met de bepaling, dat hij zich voor on bepaalde tijd zou laten opnemen in de landkolonie „Het Hogeland" te Beekbergen, veroordeelde de Utrechtse Politierechter Woensdag een 68-jarige stucadoor, zonder vaste woonplaats. De man was op 13 Februari door de Amersfoortse politie zwervend zonder middelen van bestaan op straat aangetrof fen. (Advertentie I. NI.) voor «Ik* plek van Uw huid dia varwond, gebrand, ruw, rood I* ol ontdoken» Van een onzer verslaggevers) Een uitslaande brand in het huis van de familie J. Dl. P. op de hoek van de Spelbosstraat cn de Dluur- hulzen. die gistermiddag omstreeks vtff uur werd gemeld, bleek dc brandweer niet veel moeite op te leveren. Met een slang op de wa terleiding kreeg men het vunr spoedig onder de knie en de brandschade beperkte zich tot en kele planken. De waterschade was echter zo groot, dat de familie P.. bestaande uit man. vrouw en een klein kind, de nacht op het politie bureau heeft moeten doorbrengen. De heer P.. die beroepsonderoffi cier is, bewoont met zijn gezin de bovenverdieping van het huis, be neden woont de familie B De brand van gistermiddag, die zich aanvankelijk vrij ernstig liet aanzien, woedde achter een aan recht op de overloop. Vonken, die vermoedelijk uit een gat in de schoorsteen zijn gevallen op droog hout achter dit aanrecht, moeten de oorzaak geweest zijn. Niet kin derspel met lucifers, zoals eerst verteld werd. Nadat de brandweer een slang op de waterleiding het huis had bin nengeleid, heeft ze. om uitbreiding van de brand te voorkomen, een deel van het plafond in de woon kamer gesloopt. Buurtbewoners brachten inmid dels met vereende krachten het meubilair van de families P. en B. naar buiten. Het werd tijdelijk neergezet in het bestelhuis Van den Brink, net om de hoek in de Muur huizen. Belde gezinnen waren ver zekerd. het hemelwater. Auto's_ fietsen en karren reden er „Oranje" is reeds lang bezig om goed voor de dag onbarmhartig over heen en te komen. We zijn met u het gevolg was, dat die- benieuwd! Strepen 17 ORIGE week zagen we strepen in Amersfoort. Prachtige witte kalklijnen op de varkensmarkt, in de Langestraat en in de Snou- ckaertlaan. Net zo wit als de muren van ons gebouw. Die strepen moeiten aan de automobilisten vertellen waar zé hun wagen beslist niet mogen neerzetten, om dat er op die plaats een bushalte is. Helaas; luttele uren na dat de schilders hun werk hadden verricht, begon het te regenen. Nauwelijks was de witte verf opgedroogd, of ze werd weer nat van zelfde avond de omgeving van de bushaltes bedekt was met allemaal witte verfplakken. Het is blijven regenen, en van de eens zo duidelijke strepen is nu niets meer te zien. Bij de bushaltes wordt weer at mag 't niet geparkeerd, alsof er een blauw bord met een witte P stond. Binnenkort zal er wel weer geschilderd worden. Voor dat echter gedaan wordt raden we de lijn trekkers aan even contact op te nemen met De Bilt. Oranje De Christelijke Nationale gymnastiekvereniging „Oranje" geeft op Woens dag 2 April in Amicitia een uitvoering. Er is een programma sa mengesteld. dat aan alle mogelijkheden in de gym nastiek beantwoordt. Klop eveD aaD 't Stadsven- «ter. Tel 4291: Iedere morgeD van tien tot twaalf uur. Zilvervloot Heel even dan een paar woorden over de zilver vloot. Het is koud aan boord. De opvarenden blij ven in de hut. Maar een paar wakkere matroosjes kwamen toch met hun buit aan wal. Het zijn ditmaal: Bebbie, Martin en Evert v. d Zande. Hanneke Roe- lofs, Palmstraat 289 kwam met een pracht doos vol postzegels. En een oude dame van de Hooglandseweg gaf een partijtje oud papier weg. Allemaal zeer bedankt! Gaat U mee? Hebt u zin om mee te gaan, een eindje om? Als óe Teddybeer, die u op de ze foto ziet, had kunnen praten, dan zou hij dat on getwijfeld aan zijn char mant gezelschap hebben gevraagd. Maar praten is uitgerekend één van de (weinige) dingen, die de beer niet kan. Wandelen kan hij als de beste. Ted dybeer de Wandelaar is te zien op de Voorjaarsbeurs. Beëdiging in kazerne aan Leusderweg Liefhebbers van militair vertoon kunnen op Vrijdag 4 April hun hart weer ophalen aan een beëdi ging aan de Leusderweg. Alleen... ze moeten, zoals gewoonlijk, achter het hek blijven. Ditmaal zullen 25 nieuw be noemde reserve-officieren van de Geneeskundige Dienst en vijf van dc Geneeskundige Troepen de eed afleggen. De eerste groep omvat militaire artsen; de tweede troe pen-officieren. De plechtigheid be gint 's morgen om half elf. Wereldbibliotheek stelt boeken tentoon In het prettige expositie-zaaltje van de Amersfoortse Academie van Beeldende Kunst wordt hedenmid dag en hedenavond een tentoonstel ling gehouden door de Wereldbi bliotheek-vereniging. Op overzich telijke wijze is daar te zien, wat de W.B. in het leven van het le zend publiek betekent. Men krijgt de indruk dat deze vereniging aan de door haar uitgegeven boeken grote zorg besteedt. Niet alleen het uiterlijk van het boek, maar ook de inhoud is verantwoord. Op deze tentoonstelling wacht de bezoekers een verrassing. Automarkt Op de wekelijkse automarkt werden 80 motorvoertuigen aange voerd. Noteert U even GRAND THEATRE tot en met 26 Mrt.: „Tramlijn Begeerte", 18 jaar. Zon dag 1.30, 4. 6.30 en 9 uur. Overige dagen: 2.30. 630 cn 9 uur. „Donder dagcyclus". 27 Maart 2.30, 6.45 en 9 uur „Ik wil teven", 14 jaar. CITY THEATER „Leger-Show" ln To- dlo". Elke leeftijd. Zondag 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30, 6 45. en 9 uur. REMBRANDT THEATER: van Vrijdag tot en met Maandag „Bleke Bel", 14 jaar. Van Dinsdag tot en met Donderdag: „Een slechte Jongen". 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 6.45 en .9 uur. Overige dagen 2,30, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK van Vrij dag tot en met Zondag: „Daar zul je voor boeten". 18 Jaar. Van Maan dag tot en met Woensdag: „Dedee. de havenmeid". 18 jaar. Donderdag: „Bastogne". 14 jaar. Vrijdag: 8 uur Zaterdag; 2 30. 6 45 en 9 uur. Zondag 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Maandag tot en met Woensdag: 2.30 en 8 uur. Donderdag 2.30. 6.45 en 9 uur 27 MAART. Donderdag. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen: dc heer S. J. Bouma over „Kleur en fleur rond de Zuiderzee". A.G.-Huls, 20 uur. 28 MAART. Vrijdag. Chr. Nat. Vak verbond: emigratie-filmavond, 20.00 uur. Amicitia. 28 MAART. Vrijdag. Kleine Kunst kring: Concert Gebouw Vrljz. Herv., 20 uur. 28 MAART, Vrijdag. Bidstond voor het gewas. Voorganger ds Van Woer- tijne v. Barneveld. Gebouw Bouwlust. 7 uur. 29 MAART. Zaterdag. Rimboe in Mo- kum. Toneelgezelschap V.I.T.. Amers foort. Verenigingsgebouw. 8 uur. 29 MAART, Zaterdag. Polynorm: feestavond. Amicitia. 20 uur. A.G -huls. 22 Maart t m. 6 April: Expo sitie werken van het Amersfoorts Kunstenaars Gezelschap. Geopend van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. ACADEMIE VAN BEELDENDE KUN STEN. 8 t.m. 28 Maart tentoon stelling schilderijen cn studies van Pieter Pouwels. Geopend 1017 u. Zondags gesloten. MUSMim ri.tSHllü. Westsingel. Dage lijks geopena, oehalve Zondags, werkaager van 10—12 en 14 uur. Zaterdag 10—12 en 1.30—3 uur. 28 MAART. Vrijdag. Katholieke Sportcentrale; Jaarverg.. Riche, 20.30 uur. 29 MAART. Zaterdag. Gymnastiek vereniging ..Jonge Kracht". Clubge bouw Noorderwierweg. 20 uur Jaar lijkse uitvoering. 30 MAART, Zondag. Voetbalprogr.: WA—HVC: Zeist—APWC; Anisvor- de—ADE: Kampong—Quick: Ami. BoysStichtse. 2 APRIL. Woensdag. Christelhke Gymnastiek Vereniging ..Oranje". Gymnastiekuitvoering Amicitia. 20 u. 3 APRIL. Donderdag Christelijke Gymnastiek Vereniging „Oranje". Uitvoering Amicitia. 20 uur. 5 APRIL. Zaterdag Amersfoortse Motor- en Automobiel Club. Vijfde Nachtrit. Start 21.00 Berghotel. MUZIEK TIVOLI DONDERDAG 27 MAART 8 uur: Come- dla met „Bobbeltje". VriJDAG 28 MAART 8 uur: Nederl. Co- medic met „Eens in de Honderd jaar". ZATERDAG 29 MAART 8 uur: Rotterd. Toneel; stuk nog onbekend. TONEEL STADSSCHOUWBURG DONDERDAG. 27 MAART. Stadssch. 8 u.: „De Spaanse Brabander". TONEEL VRIJDAG. 28 MAART. Concertg. Gr.z. 8 u.: O.l.v. Paul Hupperts speelt het U.S.O. voor de Kunstkring werken van Bizet. De Falla en Dukas. Stads sch. 8 u.: De Nederlandse Opera geeft een besloten voorstelling van Gounods „Faust". DAGELIJKS CENTRAAL THEATER. Het Vrfje To neel speelt „Het witte schaap van de fa milie". LEIDSEPLEIN THEATER. 8 u.: Het A.B.C.-cabaret van Wim Kan en Corry Vonk brengt „De moordzaak A.B.C.". KLEINE COMEDIE. 8 u. (Zo. ook 2 u.): Toon Hermans met ..Harten dwaas". CARRé. 8 u. (Zo. ook 2 u De Harden-Susan-operette voert de „Das gibt's nur einmal" op.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2