'STABSVENSTER Mevrouw H. A. Dielissen-Janssen door „Ons Toneel" gehuldigd Commando-overdracht bij Kon. Marechaussee VIJF EN DERTIG JAAR OP DE PLANKEN DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Amateurtoneelvereniging viert eerste lustrum Feestavond en receptie Adj. Meulenberg gaal dienst verlaten Korf bal-jeugdleiders krijgen voorlichting Noteert U even 2 Maandag 31 Maart 1952 1857. Voor de tijd van het jaar treffen de scne. pen goed weer. Bij de V'aamse banken zet bet convooi koers naar dc Engelse kust. De „Dro medaris" ligt wat rank en Robert Janszoon durft dan ook geen vol zeil te voeren. Daar om worden nu de zware kanons in de buikdenning gestuwd. De vrouwen aan boord ma ken het zich zo gemak kelijk mogelijk. Veel is er voor haar niet te doen en vooral de kin deren waaronder fan van Riebeecks zoontje Lambertus vervelen zich, want na een paar er toch in om in de kleine, bedompte kajuit vanj niseren. De kok heeft eens extra zijn best ge- dagen is het nieuwtje van de zeereis er al lang I de slingerende „Dromedaris" zo goed en zol daan en vooral de kleine Lambertus kijkt zijn af. Maar met Kerstmis 1651 slagen de vrouwen kwaad als dat gaat een gezellig feest te orga-l ogen uit! Belangrijke jubilea in de amateur-toneelwereld komen niet zo vaak voor. Het bestuur van „Ons Toneel" meende daarom terecht mevrouw H. A. DielisscnJanssen, die maar liefst vijf en dertig jaar op de planken heeft gestaan, een hartelijke huldiging te moeten bereiden. Dit is gebeurd tijdens een receptie en een feestavond, die Zaterdag in d'Oranjcboom werden ge houden. Beide gebeurtenissen kregen een dubbel feestelijk karakter, omdat „Ons Toneel" zelf ook jubileerde; de vereniging vierde haar eerste lustrum. een zustervereniging met net zo veel enthousiasme ter hand als voor uw eigen vereniging". De woorden van de heer Ten Hoeven gericht tot mevrouw Dielissen gin gen vergezeld van een bloemstuk. Mevrouw Dielissen is behalve amateur-toneelspeelster ook zange res. Ze was vele iaren lid van „De Stem des Volks", en de heer E. Veenvliet feliciteerde haar namens dit koor. Tot slot spraken de heer R. A. Welling namens „Euripides", de heer H. Nieuborg. die mede-op richter en eerste regisseur was, en de heer M. Bonke. namens het hoofdbestuur van de N.A.T.U. In de bloemmetjes 's Avonds was de zaal geheel ge vuld met donateurs en genodigden. Voorzitter R van Beek, die tussen zijn medebestuursleden op het to neel tussen de bloemetjes troonde, noemde met dankbaarheid ver scheidene personen, die zich voor Ons Toneel verdienstelijk hebben gemaakt, o.a. de heer L. Grootkop. Toen deze kort daaroo binnen kwam. werd hij door de zaal met een spontaan applaus ontvangen. Tot mevrouw Dielissen sprak de heer Van Beo*- hartelijke woorden van hulde. Hii overhandigde haar een keteltje voor op de haard. En kele dankwoorden van de iubila- resse bewezen, hoe ontroerd ze was. De huldiging was echter nog lang niet afgelopen. De voorzitter van de feestcom missie, de heer P. van Beek, sprak namens de moer dan honderd on dersteunende leden van de vereni ging. toen hij zei: ..U bent begon nen met de mensen iets te geven. In 35 jaar is dat iets groots ge worden. Verlaat ons niet. en laat ons nog veel genieten van uw mooie spel". Deze woorden gingen vergezeld van een schilderij, en een bloemetie speciaal van dc vrouwelijke leden De echtgenoot van mevrouw Dielissen kreeg een sigaartje. Alle leden hadden hun naam gezet in een herinnerings album, dat ook nog werd aange boden. Het jubilerende bestuur ontving daarna van dc penning meester van het comité, de heer Van Amstel. een enveloppe met inhoud. Een geschenk, dat bijzon der welkom was, getuige de glun derende blikken van de kasbe- waarder. De echtgenote van de re gisseur, mevrouw J. B van Maas Lode, werd niet vergeten, zij kreeg een taart. Tot slot van het officiële deel van de avond werd het honderdste ondersteunende lid van de vereni ging. mevrouw Van der Molen Snijders, toegesproken. Zij ontving een flesje eau de cologne. „Ons Toneel" zou „Ons Toneel" niet zijn, wanneer er op deze avond geen toneel gebracht werd De twee eenacters, die volgden, vielen zeer in de smaak. En waar mee zou een feestavond als deze anders worden besloten, dari met een gezellig bal? Natuurlijk gin- de voetjes van de vloer, en de „Music Pupils" lieten zich daarbij niet onbetuigd. Tijdens een feestavond van „Ons Toneel" werd mevrouw H. A. Dielissen-Janssen gehuldigd in verband met haar 35-jarig jubi leum als amateur-toneelspeelster. Hier ontvangt ze van de voor zitter, de heer R. van Beek, een geschenk. De voorzitter van „Ons Toneel", de heer R. van Beek. die een lange rij van sprekers Zaterdagmiddag opende, vertelde dat het de ver eniging in de vijf jaar van haar bestaan niet altijd voor de wind is gegaan. De liefde voor 't amateur toneel heeft echter steeds de door slag gegeven als er wel eens klei ne strubbelingen waren. De regie van „Ons Toneel" is een moeilijk punt geweest; vier regisseurs kwa men en gingen. Nu echter heeft de heer J. F van Maas de leiding, en de voorzitter kon niet anders dan zich daarover verheugen. Hij hoopte, dat de heer Van Maas nog vele jaren de ..Vader van de ver eniging" zou blijven. Hierna spraken vertegenwoordi gers van verscheidene zusterver enigingen gelukwensen uit: tot de jubilerende vereniging en tot me vrouw Dielissen. De eerste was de heer W. Th Heins. namens A.T.E Zijn originele wens. dat de toe komst van „Ons Toneel" beter zou zijn dan het weer op deze feestdag, vond bijval bij d° vele lichtelijk verkleumde aanwezigen. De heer P. Voskuilen richtte zichf meer speciaal tot de jubilaresse. Hij, die zelf vorig jaar vijftig jaar op de planken stond, was het, die mevrouw Dielissen indertijd de weg naar het toneel gewezen heeft. Het is geen wonder, dat twee zul ke oude rotten in het vak heel wat herinneringen kunnen ophalen Peter Voskuilen noemde o.a. de namen „Wespennest" en „De Duis tere Gast", stukken, die mevrouw Dielissen en hij indertijd met „Kunst na Arbeid" hebben ge speeld. Spreker wees er op, dat het de arbeider in vroeger jaren niet zo gemakkelijk was om toneel te spelen als tegenwoordig. De werk tijden waren lang, en er bleef niet veel tijd over om een rol in te stu deren Met de wens mevrouw Die lissen nog lang op de planken te mogen zien, overhandigde de heer Voskuilen een prachtig bloemstuk. Samenwerking Namens T. en O. werd 't woord gevoerd door de heer Han Schnei ders. Hij legde de nadruk op de prettige samenwerking, die er steeds is geweest tussen de twee zusterverenigingen. Mevrouw G. Pruis, die sprak na mens de Eemspelers, uitte waarde ring voor het werk van „Ons To neel". en vooral ook voor dat van mevrouw Dielissen. De heer R. ten Hoeven, die de afdeling Amersfoort van de N.A T.U. vertegenwoordigde, voegde aan zijn gelukwens een woord van opwekking toe voor alle amateur toneelspelers in Amersfoort. „Steunt toch vooral het scholings- werk," zei hij, „en neemt de pro paganda en dc kaartverkoop voor Het bestuur van Ons Toneel" dat zijn eerste lustrum vierde, met in zijn midden mevr. H. A. Dielissen, die 35 jaar op de plan ken stond. Zittend v.l.n.r. de heer A. Dielissen, mevrouw H. A. Dielissen-Janssen en de he ren R. van Beek (voorzitter) en W. Maree. Staand v.l.n.r. de heren NI. van Crunsven (erelid), J. F. van Maas (regisseur), H. W. Hardeman en C. Dielissen (echtgenoot van de jubilaresse) en mevr. J. B. van Maas-Lode. Ziekenauto's rijden voor niets uit „Ernstig verkeersongeluk met enige zwaargewonden" werd Za terdagmiddag gemeld. De politie gaf het bericht ogenblikkelijk door aan de G.G en G D. en twee zie kenauto's ijlden naar de Bisschops- weg. Daar bleek echter niets meer te zien. Van omstanders hoorde men, dat een auto door de gladheid van het wegdek geslipt was en daarbij een wielrijder had aange reden. Die fietser was enige tijd op straat blijven liggen, was toen op gestaan. had zijn fiets op zijn nek genomen en was weggewandeld. Zowel automobilist als fietser zijn ae politie niet bekend. Auto maakt dubbele salto; geen gewonden Zaterdagmiddag omstreeks half zes heeft een Austin-personenauto op dc Bisschopswcg een dubbele salto gemaakt, ten gevolge van de gladheid. De wagen slipte naar links, sloeg volledig over de kop en gleed daarna op zijn kant door. Tegen een hek kwam hij op zijn wielen tot stilstand. De inzitten den kwamen wonder boven won der met de schrik vrij. Het waren i' Du B. uit Hellendoorn en zijn echtgenote en een lifter. De zwaar- beschadigde auto mogst worden weggesleept. Motorrijder door gladheid geslipt Op het Stationsplein is Zondag middag een motorrijder, die op het gladde wegdek slipte, tegen een personenauto gereden. Beide voer tuigen werden beschadigd, maar er deden zich geen persoonlijke on gevallen voor. (Van een onzer verslaggevers) In een der gebouwen van de Ju liana van Stolbergkazerne aan de Leusderwcg heeft de adjudant onderofficier A. Meulenberg van morgen het commando over de Brigade Amersfoort der Kon. Ma rechaussee overgedragen aan zün opvolger, de adjudant-onderofficier W. van Maurik, wiens laatste standplaats Nieuweschans was. HÜ Is voor de Brigade Amersfoort geen onbekende, want hij diende hier in vroegere jaren als opperwacht meester. Met het zetten van zijn handteke ning onder het proces-verbaal be krachtigde adjudant Meulenberg de overdracht, die geschiedde voor het front van de brigade en in aanwe zigheid van de lt.-kol. J. van Wa ning, commandant van de 5e divisie der Kon. Marechaussee. Nadat de vertrekkende commandant, die ge- pensionneerd zal worden, was aan getreden. stelde overste Van Waning de adjudant Van Maurik eerst 3an de onderofficieren en manschappen van de brigade en daarna aan de collega's en autoriteiten voor. Onder de laatsten merkten we comman danten op van verscheidene mili taire onderdelen, die in Amersfoort zijn gelegerd. Overste Van Waning sprak dc verwachting* uit, dat de samenwerking met de nieuwe bri gade-commandant evengoed zal zijn als die met de oude was. SLEETJE RIJEN op vers gevallen sneeuw op de laatste Zondag van Maart, dat was een meevaller, waarop de Amersfoortse jeugd niet meer gerekend had. NIaar ze heeft er heerlijk van geprofi teerd. overal in de stad, o.a. ook in het Vermeerkwartier, waar onze foto werd gemaakt. (Foto DvA-Hofland) In de cantine volgde hierna een meer intieme plechtigheid, waarbij de adjudant Meulenberg hartelijk werd toegesproken. Dook Evertse laat verstek gaan (Van een onzer verslaggevers). Het was beslist geen tekening van de hand van Dook Evertse, welke Zaterdagmiddag in de gang van de Amersfoortse Academie aankondigde, dat de tentoonstelling niet doorging. Er waren nogal wat mensen naar de Academie gekomen, maar ze vonden er slechts de teleurgestel de directie van de Academie, die gemeend had dat Evertse nog wel op het laatste ogenblik met zijn werk zou komen. Hij kwam niet. Van zijn kunst kreeg men ditmaal geen warm hart, maar wel koude voeten. Koningin en prinses bij huwelijk in Baarn (Van onze Gooise correspondent) BAARN Gezeten in de vorste lijke bank. die voor het eerst door prins Willem III, de latere koning stadhouder. is gebruikt, hebben Koningin Juliana en prinses Beatrix Zaterdagmorgen in de Ned. Herv. Kerk ae inzegening bijgewoond van het huwelijk van jvr. C. C. Th. Hooft Graafland en ds W. Dijck- meester, Ned. Herv. predikant te Vorden (Gld.). De dienst werd ge leid door prof. dr M. van Rhijn, hoogleraar aan de Utrechtse uni versiteit. Over het gezinsbudget In Amicitia wordt Donderdag middag een voorlichtingsbijeen komst gehouden voor personen uit het verenigingsleven en werkers op maatschappelijk en sociaal ge bied Mevr. E. j. Wilzen-Bruins, docente aan de school voor maat schappelijk werk te Amsterdam, zal spreken over het belang van 'n doelmatige inkomstenbesteding. Deze bijeenkomst wordt gehou den ter voorbereiding van een ka dercursus over het „gezinsbudget". De Koninklijke Nederlandse Korf- balbond hield Zaterdag en Zondag een bijeenkomst voor Jeugdleiders uit deze bond. Dergelijke bijeen komsten beogen vooral het uitwis selen van ervaringen. De leiding berustte bjj de heer J. N. J. van Alphen, die met een kort woord de eerste spreker de heer A. J. M. Schimmel inleidde. Deze behandel de het onderwerp „Ledenbinding". In een uitvoerig betoog bracht spre ker naar voren dat deze binding karakter-opvoedende waarde moet hebben. Zij moet in staat zijn zich vrijelijk te ontwikkelen naar alle richtingen. Vele mogelijkheden wer. den naar voren gebracht. Uit de de batten bleek wel dat dit onderwerp de volle aandacht had. In de avonduren sprak de heer C. A. R Graamans. inspecteur Licha melijke Opvoeding, over het onder werp: „Spelmogelijkheden binnen;, huis". Spreker toonde met een korte inleiding aan dat de jeugd op vele manieren geboeid kan worden Hier na kwamen de deelnemers zelf in actie ol.v van de heer Graamans, Allerlei spelletjes werden gedemon streerd. De deelnemers kregen een beter begrip hoe de spelen toege past moeten worden. Zondagmorgen sprak de heer G. A. Frederik over „Jeugd en Sport". Hierna kwamen de deelnemers weer in actie. In een ..Korfbalpar- lement" werden ervaringen uitge wisseld die de jeugdleiders in hun eigen vereniging ondervonden. Bij de besprekingen kwam vooral naar voren dat de jeugd van 1618 jaar, dus in de overgang van adspirant naar senioren, nog vele moeilijkhe den oplevert. Tot besluit van dit leidersweekend sprak de heer K. v. Driel, hoofd Volksontwikkeling Rot terdam over ..De sociale taak van de Jeugdleider". Spreker ging uit voerig in op de algemene ongerust heid over de gedragingen van een groot deel onzer jeugd, die een ge volg zijn van de maatschappelijke omstandigheden, als nasleep van de oorlog, woningnood, enz. Spreker bracht naar voren dat velen zich beijveren hierin verbetering te brengen, zoals gezin, school, jeugd en sportorganisatie. De laatste groep wordt echter geremd door gebrek aan kader, geld en ruimte. Spr.was van mening dat er een ontwikke ling in de maatschappij valt te ver wachten die de taak en de plaats van de sport nog belangrijker zal maken. Burgerlijke Stand Geboren: Everdina Maria Elisabeth, d. van E. v. d Hoek en E v. d. Wakker; Hans Maarten, z van F H. Parigger en A. M Loman; Gerda Cornelia, d van C. B. Schuurman en N. Lekhorst; Marl- nus Bart, z van A. P. Roos en M. J. de Ruiter. Antje. d. van G. v. d. Hove en E. Blankenstljn. Overleden; Theodorus Lambertus Wind. oud 8 mnd Jacobus Jagtenberg, oud 63 jr.. wed. van G. Driesman. Werk ÏJ ET publiek heeft niet altijd dc juiste voor stelling van het werk van een journalist. Dat is heel begrijpelijk. Wanneer en ivaar pleegt men een pen- neridder te ontmoeten Op een vergadering, een officiële ontvangst, een trip. een uitvoering, een feest, een diner meestal dus bij iets dat prettig en aantrekkelijk is en waar de journalist met zijn bloc note, z'n pen en z'n neus vooraan, dc eerste en meeste inlichtingen ont vangt, waar hij een graag geziene gast is en waar hij opgewekt over schrijft. Wat 'n afwisselend, pret tig. geanimeerd bestaan. Jawel. Ten dele is dat ook zo. Er z(jn maar weinig journalisten, die naar iets anders oversteken, zelfs al is dat andere meestal 't beter betaalde. i Maar men make zich geen al te rooskleurige voorstelling van zijn werk. Er zijn ook schaduwzijden i en vele. Enfin dat is een onderwerp apart. Laten wij hier proberen I één misverstand weg te ruimen. Er zijn nog wel eens mensen, die menen, dat de journalist, die de jaarbeurs verslaat, daarvan dag aan dag met dikke si garen en allerlei reclame artikelen. monsters en ge schenken terugkeert. Een van de vele sorookies! De journalist, die ter beurze tijgt, komt in derdaad.' zwaar bela den terugmaar 't zijn pa pieren, prospectussen, fol ders en wat niet al die zijn actentas vullen Hij is volgestopt met wijsheid en wetenschap over dingen, waarvan hij tot nn toe niet het flauwste bevvl had. Hij heeft. vaak bü regen, sneeuw en wind. zün aan tekeningen staan maken en maakt er zich thuis be zorgd over dat hij ze niet mee*- terug kan lezen Bi? 't ontbreken van een scha kel ploft al zijn wijsheid ineen en hij moet o zo voorzichtig zün, dat hij zich niet vergist. Onze acties Ditmaal weer een ver antwoording uit 't Veer. Het was een schitterende buit aan theeloodzilver en oude kranten en een par tijtje capsules die Aartje. Gijsje en Antie v.d. Bunt. Laakweg 116 bijeen hadden gespaard. Een grote zak. stampvol. Dat zet zoden aan de dijk kinderen. Jul lie dan ook hartelijk dank. Een mooie partij zilver, capsules, bont, lood en oude tijdschriften was de buit die Veer bij de onvol prezen ijverige Oma Van Zoeren aan het Koolhaas park. ophaalde. Ook de kleinkinderen en kinderen leveren hier trouw hun aandeel. Allen dan ook hartelijk dank. Een mcoie partij capsu les bracht Dikkie de Graaf, Amersfoortseweg 104. Dik, ook jij bedankt hoor. Teuntje v. d. Vis heeft ook de smaak van het sparen te pakken gekre gen. Nu bracht zij weer oude kranten en wat bont. Goed zo Teuntje! Een hele doos zilver kwam bij Jantje (6) en Drikus (8) v. d. Ham aan het Rappenwater vandaan. Goed zo jongens, wij zijn er heel blij mee. Jullie sparen ook hard door. Nog dank aan N.N. voor de doos zilver en postze gels Tal van toezeggingen werden ontvangen. Veer zal het deze week komen halen. Helpt U allen dus mee aan 't slagen van de schoonmaakopruimactlc? Koud menu Koning Winter heeft zich dit weekeinde nog hevig verzet tegen het af scheid nemen. Het was 'n koude en kale maaltijd voor de voetballiefhebbers. Behoudens een paar eerste klas wedstrijden in het Noorden en Zuiden van ons land moesten alle wed strijden woiden afgelast. In de afdelingen, waar in Amersfoortse clubs spe len, ging geen enkele wed strijd door. Enfin, dit leed is ook al weer geleden. Wij stellen ons nu maar in de ko mende Zondag, die ons de zo begeerde wedstrijd Bel- gicHolland zal brengen. Voetbalmenu De hoofdschotel van het menu voor a s. Zondag be staat uit de, in Antwerpen te spelen, internationale voetbalwedstrijd België Holland. Ongetwijfeld zullen de sportliefhebbers trachten iets van de geur en smaak van deze hoofdschotel te krijgen door de radio af te stemmen op het Deurne- stadion. De K.N.V.B.-kok heeft echter nog wat voorge rechten op zijn program ma staan, waarvan voor Amersfoort de volgende wedstrijden van belang zijn: PatriaAPWC, Kam- even aan 't Stads ven ster. TeL 4291: Iedere morgen van lien tut twaalf aar. pongAmsvorde, BFC SEC. Deze wedstrijden kun nen eventueel Zaterdag middag of Zondagmorgen worden gespeeld. Een normaal mens bleef Zondag binnen bij de war me kachel, maar Freddie dacht daar niet over. Zijn moeder moest speciaal zijn dikke slobpak weer uit de moltenzak halen. Dat was al opgeborgen, want het is immers lente. Freddie moest en zou weer eens in de sneeuw ravotten. Het was wel koud aan zijn handen, maar daar maalt een flinke Hollandse jongen niet om. Koe op overweg door trein gedood Op de spoorwegovergang aan de Liendertseweg is Zaterdagmiddag omstreeks kwart voor drie een pink van de Amersfoortse land bouwer Van den H. door de elec- trische trein naar Ede aangereden en gedood. De landbouwer haalde zeven pinken, eenjarige koeien, uit de weide op stal in verband met de sneeuwjacht. De dieren moesten daarbij de overweg passeren. Hun geleider heeft echter door de sneeuw de trein niet zien aanko men. De gedode pink is ter plaatse geslacht. De trein had tien minuten vertraging. 31 MAART (Maandag) Oranjevereni ging Bergkwartler: Algemene leden vergadering. A.G -Huls. 20 uur. 2 APRIL (Woensdag) Volksuniversi teit: Cursus „Het zien en genieten van de moderne schilderkunst". Openbare Leeszaal. 20 uur. 2 APRIL (Woensdag) A R Kiesver. ..Nederland en Oranje"- Oprich tingsvergadering sectic Leusder- en Bergkwartler. Geref Leusderkerk, Robert Kochplein. 20 uur. 3 APRIL (Donderdag) Oprichtings vergadering Politiek jongeren Con tact. Stadhuis. 20 uur. 3 APRIL (Donderdag) Alc Nederl. Invaliden Bond Prooaganda-avond met film. A.G.-Huis. 20 uur. 4 APRIL (Vrijdag) R.K Volksuni versiteit; Cursus Godsdienst. A.G.- Huis. 20 uur. 4 APRIL (Vrijdag) Amersfoortse Gemeenschap: Concert door .Alma Musica". Amicitia. 15 en 20 uur. 4 APRIL (Vrljdao Bcedislne Ju- liana van Stolbergkazerne. Leusder wcg. 10.30 uur 5 APRIL (Zaterdag) „Ons Eigen Toneel": „Geef mij uw hand". Ami citia. 20 uur. „A1 5 APRIL (Zaterdag) Stichting Amersfoortse Jeugd en Dierenbe scherming: Voorstelling door en voor kinderen. Wijkgebouw Laurens Cos- terplein. 15 uur. A.G-huls. 22 Maart t.m. 6 April: Expo sitie werken van het Amersfoorts Kunstenaars Gezelschap. Geopend van 10 tot 12 cn van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. ACADEMIE VAN BEELDENDE KUNS TEN 29 Maart tot en met 19 April: Tentoonstelling werk van Dook Evertse. Geopend 1017 uur. s Zon- da gs gesloten. MUSEUM FLEH1TE. Westsingel. Dage lijks geopend, behalve Zondags, werkdagen van 10—-12 en i—4 uur. Zaterdag 10—12 en 1.303 uur. AVONDDIENST APOTHEKEN: Dr. van As, Varkensmarkt 19a, telef. 3767. Sportagenda 29 MAART. Zaterdag. Gymnastiek vereniging Jonge Kracht Clubge bouw Noorderwierwcg. 20 uur. Jaar lijkse uitvoering. ai_ t 30 MAART. Zondag Voctbalprogr.: VVA-HVC: Zeist—APWC: Amsvor de—ADE: Kampong—Quick: Amf. Boys—Stichtse. 2 APRIL. Woensdag. Christelijke Gvmnastiek Vereniging ..Oranje Gvmnastlekuitvoering Amicitia. 20 u. 3 APRIL. Donderdag Christelijke Gvmnastiek Vereniging „Oranje Uitvoering Amicitia. 20 uur. 5 APRIL. Zaterdag. Amersfoodse Motor- en Automobiel Club Vijfde Nachtrit. Start 21.00 Bcrghotel. Agenda Amsterdam toneel 31 MAART. Maandag, Stadsseh. 8,15 u Comedia speelt „Kinderen zijn kinderen" (Abon.). 2 APRIL. Woensdag. StadKseh. 8 u.. Haagse Comedie met „De Bloedbrul- loft". 3 APRIL. Donderdag. Stadsseh. 8 u.: Het A T G. brengt „De Spaanse Bra bander", 4 APRIL. Vrijdag Stadsseh. 8 u De Haagse Comedie (nog onbekend). muziek 3 APRIL. Donderdag- Coneerg. 6 30 u Het Concertgebouworkest, het Toonkunstkoor en het jongenskoor „Zanglust" voeren Bachs Matthaeus Passion uit 4 APRIL. Vrijdag. Concertg Gr. z„ 8 u.: Concert van de Arbeiders- zangvereniging „De stem des volks". DAGELIJKS CENTRAAL THEATER. 8 u Het Vrije Toneel speelt tot 31 Maart „Het witte schaap van de familie". Van 1 April ar voert Comedia „Bobbeltje" op. LEID- SEPLEIN THEATER. 8 u Wim Kan en Corrv Vonk met „Dc moordzaak A.B.C. KLEINE KOMEDIE. 8 u.; (Zo. ook 2 uJ: Toon Hermans met „Hartendwaas". MINERVAPAVILJOEN. 8 u.: Tot 31 Maart speelt het gezelschap Max Tail leur „Elias weet 't beter". CARRÉ. 8 u.: De Hardcn-Susan-operette voert „Das gibt's nur einmaal" uit. Agenda van Utrecht MUZIEK TIVOLI 31 MAART. Maandag. 8 u.. Vakbon denconcert. Utrechts Sted, Orkest. 2 APRIL. Woensdag. 7 45 u Utr. Oratoriumver. mm.v. Utr Sted. Or kest o.l.v. J. P. Loory. uitvoering van de Johannes-Passion. TONEEL Stadsschouwburg 31 MAART. Maandag Rotterdams Toneel: Madame Sans Gine (Beslo ten). 1 APRIL. Dinsdag. 8 uur: Ca baret van Wim Sonneveld met „Her halingsoefeningen". 2 APRIL. Woensdag. 8 u Amster dams Toneel met De liefde van vier kolonels. 3 APRIL. Donderdag 8 u Cabaret Wim Sonneveld met „Herhalings oefeningen". 4 APRIL. Vrijdag 8 u.- Rotterdams Toneel met „Een man Gods". 5 APRIL. Zaterdag. 8 u Toneelgroep Comedia met „Vingerhoedskruid". Kerknieuws Ned. Herv. Kerk Beroepen te Appelscha G. J. v. d. Bogerd. vicaris te Nijverdal: te Arne- muiden- J. Arendsen te Blauwkapel Aangenomen de benoeming tot hulp predikster by de Ver. van Vrljz. Herv. te Sneek mcj. da. C. A. Elink Schuui- man te Irnsum.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2