„Jonge kracht' zorgt voor een boeiend turnfestijn LeeuwardenW ageningen eindigt bij 30 score Tafeltenniscracks uit vele landen weer naar Utrecht Kampioen SOYA in „Irene" hartelijk gehuldigd PRACHTBIJTS, 4 Een wat overladen programma verloopt vlot éénmaal BELANGSTELLING WORDT TE GROOT De Open kampioenschappen op 24 en 25 Mei voor vijfde keer GeZcblteoet. Bij moeilijkheden schijnen Friezen tot best spel te komen Maandag 31 Maart 1952 De gymnastiekvereniging „Jonge Kracht", welke Zaterdagavond in het clubgebouw van de speeltuinvereniging „Het Soesterkwartier" haar jaar lijkse uitvoering gaf. trok ondanks de felle sneeuwstorm een volle zaal van haar aanhang. Voorzitter D. Nicolaas verwelkomde in zijn openingswoord in het bijzonder de vertegenwoordigers van Stichtsc Turn kring, A.B.v.L.O., Amersfoortse Sportstichting, zusterverenigingen, specl- tuinbestuur en de ereleden v. Doorn en Welter, terwijl de dames Tctenburg en Wijnands voor hun vele werk een enveloppe met inhoud ontvingen. Dames blinken uit in knotsoefening Na de opmars werd een aanvang gemaakt met het nogal overladen programma van 24 nummers, waarbij o.i. te veel vrije oefeningen verwerkt werden. Wanneer men voor enkele adspirantanafdelingen één inplaats van 2 oefeningen ha laten uitvoeren, zou het programma niet geschaad zijn, terwijl aan de wens van iedere leider (ster) „Elk lid moet op een uit voering aan cén nummer deelnemen" toch voldaan zou zijn. Intussen onze bewondering voor de dames Tetenburg en Wijnands. die voor een zeer vlot verloop zorgden, waarbij vooral eerstgenoemde haar taak enorm verzwaard zag. doordat de leider der jongens en heren de heer H. A. M. Aalders wegens een lichte operatie in het ziekenhuis ver toeft. Zij moest zich ook met de leiding van deze afdelingen belasten. Dat de zaal voor een dergelijke gym- nastiekuitvoering minder geschikt is. zal ieder turntechnicus met ons eens zijn, daar men o.a. de werkende leden uit de zaal moet weren, zodat zij dus niets van de uitvoering zien en men ze achter het toneel stil moet hou den, wat niet altijd gelukt. Met de vertegenwoordiger van de Stichtse Turnkring zijn wij het echter eens dat in de provincie een dergelijke zaal nog een luxe is. doch voor een stad als Amersfoort is het wel be droevend, dat«er voor onze zes turn verenigingen eigenlijk in geheel Amersfoort geen geschikte zaal te vinden is. waar voor een achter het toneel voldoende accommodatie is. Zoals gezegd domineerden in deze uitvoering de vrije oefeningen, waar van de adspiranten er zeer veel voor hun rekening namen. „Jonge Kracht" maakt op het landelijk verschijnsel van veel vrouwelijke- en weinig manlijke leden geen uitzondering en evenmin op de regel dat de meisjes beter werken dan de jongens. De laatsten misten bovendien hun leider en mede daardoor is het zeer goed te verklaren dat hun oefeningen niet Med. sportkeuring voor handballers verplicht UTRECHT. Het Nederlands Handbal Verbond hield Zondag in Utrecht haar jaarvergadering. Als belangrijke feiten mogen wij noe men, dat de nieuwe bondsverorde- ningen, een groot voorbereidend werk van de Utrechter G. Ver steeg met zijn commissie, werden aanvaard; men stelde per 1 Augus tus Medische Sportkeuring voor iedere handbalster en handballer verplicht en het normale contact met West Duitsland zal worden hervat. Op 11 of 18 Mei zal de he renwedstrijd Nederland—Noorwe gen plaats hebben, te Arnhem of te Hengelo. De winnaar van deze wedstrijd zal deelnemen aan de wereldkampioenschappen van 8 tot 15 Juni in Zwitserland en dan uit komen tegen de winnaar van de ontmoeting BelgiëFrankrijk, wel ke ontmoeting ongetwijfeld Frank rijk gaat winnen. De heer J. Krijgsman, die niet minder dan 16 jaren als secr.-pen- ningmeester fungeerde van het N H.V. moest plaatsmaken voor de jeugd, nml voor de heer M. Rij- kenberg (A'dam). De scheidende heer Krijgsman werd het ere-lid- maatschsp aangeboden. In het hoofdbestuur koos men: W. Akker man (Eindhoven) le voorz., J. v. d. Reyden (A'dam) 2e voorz.,' M. Rij- kenberg (A'dam) secr.-penning- meester, leden: M. Agterdenbosch (Den Haag), J Rooymans (Eind hoven), Dr. Anki Reys (Den Haag), W. Lems (Enschede), ir D. J. v Manen (Wageningen) en J. Nijs- sen (Den Haag). In de Bonds Technische Commis sie werden benoemd: M. Agterden bosch (Den Haag) H. Enklaar (Den Helder) Secr .1. v. d. Geest (Groningen). D. de Hond (A'dam) en J. Wij de veld (Nijmegen). Voor de Bonds Scheidsrechters Commissie werden gekozen de he ren J. Rooymans (Eindhoven). A. den Hartog (Utrecht). Wouters (Eindhoven) en Borgardyn (Arn hem). De heer P. Riphcgen, voorzitter van S.O.V.A. (achter de tafel) neemt de gelukwensen van de vertegenwoordiger der onderaf deling van de K.N.V.B.. de heer A. Mosterd in ontvangst. Naast de heer Mosterd staat de heer J. Buursma, die als vertegenwoor diger van de Amersfoortse Sport stichting zijn gelukwensen aan bood. altijd foutloos verliepen. Een te meer bleek dat jongens meer voelen voor grondgyrnnastiek dan voor een vrije oefening, waardoor het eerste num mer meer waardering kreeg bij uit voerenden en toeschouwers. De meisjes voerden o.a. een aardige springrietoefening uit en vooral het Polkadansje deed het uitstekend, mede door de aantrekkelijke kleding. De Bondsoefening K N.G.V. 1952 gaf niet die uitvoering, welke deze prachtige reeks kan geven. De kleine groep heren een vijf tal heeft ondanks de handicap van het kleine aantal, onze bewondering gewekt voor hetgeen zij presteerde. Zowel vrije oefening, grondgyrn nastiek en brugturnen, werd goed uitgevoerd en we hopen dit clubje een volgende maal versterkt weer te zien. De gunstige situatie, waarin „Jonge Kracht" zich bevindt door de geheel nieuwe wijk. welke om haar turnzaal is en wordt gebouwd, moet met zich meebrengen dat „Jonge Kracht" 'n groter herenafdeling kan opbrengen. Het werk der dames viel eveneens te loven en 't eigenaardige feit deed zich voor dat het eerste nummer van het programma tevens het beste van de gehele avond was. De knotsoefe ning van het K.N.G.V. Bondsfeest 1952 ontworpen door een der geniaalste figuren op dit terrein, mevr. v. d. Most-Leyerweert ver toont 'n zo grote variatie van onder delen. dat het een lust voor het oog is deze vijf-delige reeks te zien uit voeren. Mede voor 't ooi", want de muziek is met zorg gekozen en vooral het Slavische volkswijsje is fijntjes. De „gymnastiek"-pianist, de heer De Geus. zorgde voor een prima bege leiding; gymnastiek en muziek har moniëren in dit nummer wel uitzon derlijk goed. „Jonge Kracht" maakte er een uitstekende beurt mede. De fantasiedans revue-achtig met Russische motleven kon ons min der bekoren dan de baloefening, waarvan mevr. Tetenburg een uitge breide reeks had gemaakt. Het brug turnen stond niet op hoog peil. het ringenzwaaien maakte een betere indruk. WAARDIG SLOT De dames-senioren namen liefst drie nummers voor hun rekening; na een hoepeloefcning, welke minder voldeed door de uitvoering der be wegingen, volgde een tamelijk pit tige vrije oefening, terwijl de avond besloten werd met een wals, welke door de flatteuze kleding, goede muziek en charmante uitvoering 'n waardig slot vormde van deze ge slaagde demonstratie van „Jonge Kracht". Een verloting en het slotwoord van de voorzitter der speeltuinvereniging, de heer Christ, waarin deze leiding en bestuur van „Jonge Kracht" com plimenteerde met het gebodene en evenals de heer Nicolaas leider Aal ders een spoedig herstel toewenste waarbij wij ons volkomen aansluiten besloot de eerste uitvoering van .Jonge Kracht". „Turner" Voor Kring Utrecht KNZB was 1951 gunstig De jaarlijkse algemene vergade ring van de kring Utrecht K.N.Z.B. zal op Woensdag 9 April, aanvang 7.30 uur, in de bovenzaal van „Cam bridge" te Utrecht worden gehouden. Het jaarverslag noemt 1951 een gunstig jaar. Er is een opgaande lijn in het ledental van de verenigingen en het aantal deelnemende zeven tallen, zowel aan de zomer- als win tercompetities was groter dan ooit te voren. De schoolzwemwedstrijden waren overal een succes en de kring- jeugdwaterpolotraining thans uitge breid met een zwemlraining mag zich in een grote belangstelling bij de verenigingen verheugen. Het aan tal aangesloten verenigingen bedroeg op 31 December 1951 totaal 28 waar bij nu nog komen de Gooise clubs waarmee de kring een belangrijke uitbreiding ondergaat. In totaal wer den er 1835 diploma's uitgereikt in de diverse baden binnen het gebied van de kring. Aan de zomercompe titie werd door 54 zeventallen deel genomen. terwijl aan de wintercom petitie 1951/1952 het record aantal van 50 zeventallen deelnemen. Waterpolo-teams zijn ingedeeld Door de Sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Zwem Bond ls de competitie-indeling voor het komende seizoen bekend ge maakt. Wij laten hieronder de inde ling volgen voor zover het zevental len uit Utrecht en de provincie be treffen. DAMES, le klasse: HDZ 1. Meeu wen 1, Merwede 1 RDZ 1. Robben 1. Zian 1. 2e klasse C: AZPC 1. HZC 1. Neptunus 1. UZSC 1. Zwemlust 1. 2e klasse D: ADZ 2. HZC 2. RDZ 2. Robben 2. Robben 3. 3e klasse B: Brandenburg 1. DKR 1. Triton 1. Het IJ 1. 3e klasse C: Neptunus 2, Rob ben 4, UZSC 2. Zwemlust 2. HEREN, hoofdklasse: GZC 1. Haar lem 1. HVGB 1. HZPC 1. Meeuwen 1. SVH 1. Reserve hoofdklasse: GZC 2. HPC 2 HZPC 2. Robben 2. Het IJ 2, Zian 2 lc klasse A: Merwede 1. Nep tunus (Arnh 1. Neptunus (Amers foort) 1, Robben 1. RZC 1, Zian 1. le klasse B: AZPC 1 Nereus 1. Rot terdam 1. UZSC 1. Het IJ 1, Zwem lust 1. Res. le klasse B: DJK 2. Haar lem 3. Meeuwen 2 Robben 3. Rotter dam 2 UZSC 2. 2e klasse E: AZ 1870 1. Brandenburg 1. DJK 1. DKR 1. de Vest 1 Rcs. 2e klasse B: Branden burg 2 DKR 2. Dolfiin 2. Neptunus 2. Pinguïns 2. Res. 2e klasse C: AZPC 2, Pinguïns 3. Zwemlust 2 de Zijl 2. Rcs. 3e klasse A: HZC 2. UZSC 3. de Vest 2, VZC 2. Zwemlust 3. (Advertentie LM.) KING S A KING'S - A (Van een onzer verslaggevers) AMERSFOORT. In verband met het behaalde kampioenschap van de derde klasse A der Zaterdagmiddag Competitie van de onderafdeling Utrecht der K.N.V.B.. recipieerde het bestuur van SOVA Zaterdagmiddag in het clubgebouw van „Irene" aan de Parallelweg. Tijdens zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer P. Rip- bagen, hoe in vier achtereenvolgende jaren Amersfoortse clubs in deze afdeling kampioen werden en promoveerden naar de tweede klasse (Post hoorn, Cobu Boys, Noac en Sova). Het verheugde spreker dat er dit jaar ook Amersfoortse clubs een kans maken op het kampioenschap van de tweede klasse, met name NOAC en Cobu Boys, die onderling de strijd uit zullen vechten wie eerste klasser gaat worden. Grote feestavond ligt in het verschiet Nederlands kampioen schap terreinrijden (Van onze medewerkster voor de paardensport) Ondanks de snerpende wind en Siberische koude hebben de paarden Zaterdag op de prachtige terreinen van jhr. Barnaart te Vogelenzang toch nog goede prestaties geleverd. Een tiental ruiters, vooral uit het Westen, was thuisgebleven: maar uit het Zuiden en Oosten hadden velen de reis gemaakt om aan de strijd voor het Ned. kampioenschap ter reinrijden van de N.B v.R.W. deel te nemen. De jury was tevreden over de dressuurproef: geen der deel nemers kreeg hierbij onvoldoende. Twee paarden van de heer Van Loon. Pedantic van dr. Dcthmers en Has san van de heer Van Leeuwen blon ken hierbij uit. doch alleen Flying Enterprise van de heer M. van Loon legde ook beide andere proeven met succes af. In de cross country, die door bos- en weiland liep. maakten zes paarden winstpunten; bij het springen was slechts Rocket van de heer Arts zonder strafpunten. Kolo nel jhr. Six van de uitschrijvende vereniging en de heer L. Horn van de organiserende Noord-Holl. Ruiter Ver. maakten na afloop de uitslag bekend. Winnende équipe: het Centrum: drs. Nijssen met Patrick, de heer Van der Heijden met Roulette en de heer Nijland met Grand Prix. Individuele winnaar: Patrick 406'In pnt.; 2de prijs: Paprika van de heer Jansen 4045/js pnt.; 3de: Flying Enterprise van de heer M. van Loon 397ti punt. De heer Arts verwierf met Rocket de hoofdprijzen van de N.H.R.V.: de Shamrock-beker en de eross-trophee. Hij behaalde in totaal 432 punten. de sigaret met het grootste aantal vaste rokers! 896 van de 1000 King's Cross-rokers, rookten haar een Jaar geleden ook all Baten als steeds voor het Rode Kruis (Van onze sportredacteur) Tafeltennissers hebben in het ver leden blük gegeven wel te weten, welke waarde publiciteit moet wor den toegekend. Het was ons opgeval- doorn. Niet minder dan drie wereld kampioenen deelden mede naar Utrecht te willen komen, nl. Richard Bergmann (4x wereldkampioen), Johnny Leach (2x wereldkampioen) en Victor Barna (15 wereldkam pioen). Victor Barna had reeds een partner voor het herendubbelspel ge zocht. nl. Michel Haguenauer makkelijk zal vallen want de Engelse speelsters de zusjes Rowe schreven in. Deze speelsters behaalden in 1951 het wereldkampioenschap dames- dubbel. De Belgische speelsters Mary Delournay cn Ghislaine Roland ko men voor de 5e maal naar Utrecht. Een groot aantal, nog niet genoem de. Franse en Engelse spelers blijkt voor eigen rekening naar Utrecht te willen komen. Zelfs Indonesië zal op het internationale Utrechtse evene ment acte de présence geven. In Parijs bleek, dat het officiële Zwitserse en Joegoslavische team wil deelnemen. De zeer sterk spe lende Joegoslaven Harangozo en Do- linar maakten gaarne aldus hun mededelingen in Parijs de reis ZagrebUtrecht om het internatio nale evenement mede te maken. Zo (Frankrijk), de eeuwig jeugdige 00k de Zwitsers Ürchetti en Meyer veteraan. In 1933 veroverde deze de Stachclhofen len. dat ons met betrekking tot de Fransman het eerste kampioenschap De organisatoren die wederom or- '—k,,van zijn land en nog steeds staat hu ganiseren in samenwerking met en aan de top m Frankrijk, doch ook in bate van het Rode Kruis hcb. de gehele wereld. Op de plastic-tafels bcn v00r a Sj Donderdag een verga- in Bombay had hij niet best kunnen I dcring bcIogd om uj[ tc makcn o£ spelen, aldus zijn commentaar op een ajje gegadigden kunnen inschrijven, vraag over zijn bevindingen op de Mcn stclt nl als eis. dat er minstens wereldkampioenschappen. i ^ien Nederlandse speelsters en min- Ook Ehrlich komt Stens twintig Nederlandse spelers Aloizy Ehrlich (Polen), die in 1350moeten kunnen inschrijven. Dan het Nederlands kampioenschap won 1 dient men rekening te houden met door Bergmann te kloppen, was ook 1 de beschikbare tijd en het volgens de in Parijs. In ieder geval komt hij begroting uitgetrokken bedrag voor 5c internationale kampioenschappen, die op 24 en 25 Mei in het Jaarbeurs gebouw te Utrecht worden gehouden, weinig nieuws bereikte. Daarom stel den wij ons in verbinding met de heer N. Hogendoorn, die voor de vüfde maal als secretaris van de or ganisatiecommissie optreedt. Nieuws bleek er voldoende, doch de organi satoren zien zich voor prettige moei lijkheden geplaatst. De belangstelling in vele delen ter wereld blijkt te groot voor het te organiseren evene ment! Dit feit is aan het licht gekomen toen de heer Hogendoorn veertien dagen geleden in Parijs was om de viering van het 25-jarig bestaan van de Franse Bond mede te maken. Op het internationale tournooi aldaar was het een grote verrassing, dat de Nederlander Wim Stoop van de wereldcrack Amouretti won, even zeer. dat Haguenauer van Bergmann won. Het evenement werd gewonnen door René Roothooft, de Fransman, die op 24 en 25 Mei zijn titel komt verdedigen. Zijn bekende uitroepen in de finale van het Nederlands kam pioenschap 1951 „mais non", bezigde hij nog steeds, het werd echter „mais oui", hij bleef ongeslagen. Deze Fransman, die het op de wereldkam pioenschappen in Bombay tot de halve finale bracht is veel sterker geworden dan vorig jaar. Hij antici peert buitengewoon, is bijzonder snel eit tactisch. Wij vernamen nog veel meer bij zonderheden van de heer Hogen- OP FLYING ENTERPRISE neemt de heer M. van Loon hier een hindernis tijdens het Zater dag in Vogelenzang gehouden kampioenschap terreinrijden. Sprekende over het eerste elftal van SOVA. dat nu de begeerde titel heeft behaald, memoreerde de voor zitter de grote moeilijkheden, waar mede de wedstrijdleiding altijd heeft te kampen om het elftal steeds zo sterk mogelijk samen te stellen. De diepst bij de Spoorwegen in 't week einde maakt het namelijk vrijwel nooit mogelijk het sterkste elftal op te stellen. Dat desondanks SOVA kampioen is geworden, stemt tot grote vreugde. De heer A. Mosterd bracht de ge lukwensen over van het bestuur van de onderafdeling Utrecht der KNVB. Spreker wees er op dat Amersfoort dit jaar zuinig was bedeeld met kam pioenschappen. Hij vond het 'n grote troost dat tenminste SOVA de titel heeft behaald. Spreker hoopte dat het elftal op dezelfde goede weg zal voortgaan. De heer Mosterd complimenteerde ook namens HVC. „Het is te hopen dat zowel uw als onze vereniging in het komende seizoen eerste-klasser gaat worden, al is het dan in ver schillende afdelingen." De heer J. Buursma kwam als ver tegenwoordiger van de Amersfoortse Sport Stichting zijn gelukwensen aanbieden. Hij wenste het elftal nog veel succes. De heer D. Nieuwendijk (Post hoorn) zeide te hopen dat Posthoorn en Sova elkaar in de toekomst in sportieve strijd zullen ontmoeten. De heer F. Urlings (Cobu Boys) wees op de felle strijd die beide clubs altijd met elkaar hebben gevoerd. Hoewel spreker hoopte dat Cobu Boys nog kampioen zal worden, rekende hij er voorlopig maar op dat zijn vereniging in 't komende seizoen SOVA weer zal ontmoeten. De heer Z. van de Biezenbos, voor zitter van de Scheidsrechters Vereni ging District Amersfoort, deed een beroep op het bestuur van SOVA om de scheidsrechters, als zij ergens hun onbaatzuchtige taak gaan vervullen, tijdens de reis gastvrijheid te willen verlenen. De heer H. E. van der Ham (CJVV) juichte het toe dat het Zaterdagmid dagvoetbal vooruitgang boekt „Wij hopen u," aldus de heer Van der Ham, „nog eens in de eerste klasse te mogen ontmoeten De heer K. Apon bracht de geluk wensen van NOAC over en hoopte op het volgende succes, evenals de heer Snijders, die complimenteerde namens KVVA. Vele verenigingen deden hun ge- lukwensen van bloemen vergezeld gaan. Andere verenigingen zonden I schriftelijke felicitaties. Naar de voorzitter van SOVA, de heer P. Riphagen. ons verzekerde, zal 't kampioenschap over enkele weken worden gevierd met een grote feest avond. die ook in het gebouw van „Irene" zal worden gehouden. naar Nederland, evenals de in de Franse hoofdstad spelende Pho Quoc Huy (Vietnam). De winnares van de vorige internationale kampioenschap pen Simone Girard (Frankrijk) volg de in Parijs het internationale tour nooi van dc tribune af. Zij bevestig de haar titel in ieder geval te komen reiskosten van de buitenlandse speel sters en spelers. Het bleek ons. dat er voor de heer Hogendoorn c.s. nog bergen werk wachten, doch wij konden tot de con clusie komen, dat een groot succes bij de 5e internationale kampioen schappen van Nederland op 24 en 25 verdedigen, hetgeen haar niet ge- Mei bij voorbaat vaststaat. (Advertentie l.M.) .Hope van Helmburg" de I Zwemfeest van Neptunu Afwerking ontbrak in de voorhoede (Van onze sportcorrespondent) LEEUWARDEN. Er is ciste ren rond het Cambuur-terrein in Leeuwarden nogal wat deining geweest. De Friese hoofdstad was als een van de weinige plaatsen in ons land gespaard gebleven voor sneeuwval. Door tegenstrij dige radioberichten heerste echter verwarring over het al of niet doorgaan van LeeuwardenWage- de tegenspel van Wageningen, de toeschouwers aangenaam kon be zighouden. Leeuwarden had daar bij verscheidene dingen op de be zoekers voor. Het speelde in hoger tempo en kwam aanvallend tot betere prestaties. Want de voor hoede van Wageningen ditmaal samengesteld van rechts naar links uit Teunissen, Zwam, Zeiler, Ja cobs en v. d. Mey vertoonde weer het beeld, dat in de laatste wedstrijden usance is geworden. Opbouwend en individueel de den de jeugdige aanvallers dik wijls aantrekkelijk werk, maar an de afwerking ontbrak alles. ningen. Scheidsrechter De Boer Weinig fantasie en te ver doorge- uit Hilversum had geen reden, om het goed bespeelbare terrein af te keuren. Leeuwarden en vijftien honderd ..doorgewinterde" enthou siasten zullen hem dankbaar zijn. Met een 30 nederlaag moesten de Wageningse tegenstanders door besneeuwde landschappen naar huis terugkeren. Het schijnt met Leeuwarden zo te zijn, dat de Friezen onder niet te gunstige omstandigheden tot hun beste spel komen. En de om standigheden, die rond de mid daguren niet eens zo gek waren, zouden ongunstig worden. Want kort voor de wedstrijd begon ook Leeuwarden zijn deel van de sneeuw te krijgen door een gure sneeuwjacht, die tijdens de ont moeting tot een summum rees. Desondanks hebben de gasthe ren een zeer behoorlijke partij gespeeld, die, mede door het goe- dreven combinaties veroorzaakten voor de hechte Leeuwarder de fensie weinig moeilijkheden en het was dan ook treffend voor de aanvalskracht van de gasten, dat in de gelijkopgaande strijd voor de rust de Friese doelman Koop man slechts drie gerichte schoten moest verwerken. Aan Leeuwarder zijde kwam ment zeker verdiend. En Leeuwarden bleef ook hier na de beste kansen behouden, ook na de noodgedwongen wijziging bij Wageningen, toen Zwam na een botsing met de Friese spil de Linde vervangen moest worden door Mulder, die met v. d. Mey wisselde. Wageningen liet het bij ondoeltreffend aanvalsspel en het viel dan ook niet te verwonderen, dat nog voor de rust de voor sprong van Leeuwarden verdub beld werd. Uit een afgeslagen aan val belandde de bal bij v. d. Ley, die onhoudbaar raak schoot (2-0). Twee minuten na de hervatting was de strijd voor Wageningen verloren. Een vlotte aanval over rechts werd uitstekend afgewerkt door linksbinnen Kramer (30). De gasten kregen hierna eigenlijk geen kans meer, terug te slaan. Leeuwarden kwam door knap veldspel in de meerderheid en kreeg ettelijke mogelijkheden, de score nog hoger te laten oplopen. Maar nu waren de Friese schut ters de goede richting kwijt. Van der Ley cn Bakker lepelden uit goede posities hoog over en voor de rest toonde Geutjes een uitste kend doelman te zijn. Na een half uur eindigde de be legering van het doel van Wage beste Winner-hond AMSTERDAM. Na Zaterdags in de Apollohal de beste in haar ras te zijn geworden, heeft de Bedlington terrierteef kampioene Hope van de Helmburg, van me juffrouw H. Cloppenburg, Zondag de ereprijs van beste hond der winnertentoonstelling gewonnen en daarmee de zilveren medaille uitgeloofd door H.M. Koningin Juliana gewonnen en de „Jubi- leumprijs Raad van Beheer". Aangezien Hope door mejuffrouw Cloppenburg is gefokt, verwierf zij tevens de zilveren medaille, uitgeloofd door Z.K.H. Prins Bern- hard der Nederlanden, en 100,- van de Raad van Beheer voor beste door de eigenaar gefokte hond, Oostelijk elftal tegen Zuid NIJMEGEN Het Oostelijk elf tal, dat 5 April in het Goffertsta- dion te Nijmegen, aanvang 17 uur. tegen Zuid zal spelen, als volgt sa mengesteld: Doel: Jansen (NEC). Achter: Bruggeman (Enschedese Boys) en Beijer (Wageningen). I Midden: Groothuis (Enschedese Boys). Hendriks (Vitesse) en Dijk graaf (AGOW). Voor: Moddejonge Jr (Enschede), i Hanskamp (AGOVV). Bleijenberg 1 (Rigtersbleek), E. Jansen (Vitesse) en Oerlemans (NEC). Reserves: Gerberink (Enschede), Jonker (AGOW), Lammers (Theo- le) en Seller (Wageningen). Recordpoging mislukt BREDA. Een ploeg van „Aegir" uit Eindhoven, bestaande uit de zwemmers Kievit, Van Rooy en Staals heeft Zondagmiddag in het Sportfondsenbad te Breda een poging gedaan het Nederlands record 3 X 50 meter wisselslag estafette te verbete ren. De poging lukte niet. want met een tijd van 1 min. 33.1 bleef „Aegir" 15 sec. boven het bestaande record. Van Rooy brak later wel het Zuid- Nederlandse record op de 3 X 50 m wisselslag. Sabelkampioensehap van Nederland DEN HAAG. Op Zondag 6 April werd te Leiden de finale gehouden om het sabelkampioensehap van Nederland. Tot deelneming aan deze finale zijn de volgende schermers gerech tigd: E L. Kuypers, Montfoort Sr., Chr. van Uden. Terweer, Meynderts, Van Vliet, Lagerwerf (allen Den Haag), J. Kuypers (Voorburg). •Engelbert (A'dam), Los (Amers foort). Treffers, Van Kregten (beiden Den Haag). De Jong (Soest). Munnik (Utrecht) en Van Oosten (Schie dam). Indien E. L. Kuypers, die tijdens de wedstrijd NederlandZweden een blessure opliep, niet kan deelnemen aan de eindstrijd dan zal Berlemon uit Utrecht zijn plaats innemen. Bergmann klopt Leacli LONDEN. In de finale van het in Amersfoort In het Sportfondsenbad te Amers foort organiseert de vereniging Nep tunus op 16 April een zeer bijzondere zwemavond. Naast waterpolo tussen de dames en heren van Meeuwen en Neptunus is er schoonspringen. ter wijl de kunstzwemploeg van De Meeuwen medewerking zal verlenen In Amersfoort zal men dus voor de eerste maal van kunstzwemmen kun nen genieten. Schaerweyde-tournooi in 6neeuw gestrand Het SchaerweUde-tournooU datJZaier- dag cn gisteren verspeeld zou worden, is door de sneeuwval tot een voortijdig einde gekmen. De eerste dag kon het programma volledig worden afgewerkt, al waren de velden uiterst glad en had AMHC door een gelijkspel en een over winning goede kansen, maar gisteren bleek zelfs sneeuwruimen niet mogelijk. Besloten werd dat AMHC de beker nog een jaar mocht behouden. ENGELAND VERSLAAT NOORD-IERLAND TWICKENHAM. De internatio nale rugbywedstrijd tussen Engeland en Noord-Ierland. die te Twicken ham werd gespeeld, eindigde in een 3—0 overwinning voor de Engelsen. LOS ANGELES. De wereld recordhouder discuswerpen, Gordien. heeft tijdens wedstrijden te Los Angeles met een worp van 55.39 m. het Amerikaans record discuswerpen verbeterd. Het officiële oude record stond op naam van Bob Fitch met 54.93 m. FLORENCE. Rinaldo Moresco. een van de jongere renners, heeft de ronde van Toscane gewonnen <295-5 km in 8 uur 32 min. 48 sec.LCoppl. Bartali en andere cracks arriveerden minuten later. BARCELONA. Op 64-jarige leef tijd is te Barcelona overleden dc vroegere Spaanse biljartkampioen Claudio Puigvert- ZEGE VAN FANGIO MONTEVIDEO. De Argen tijnse coureur Fangio heeft met een Ferrari 2000 cc de tweede grote prijs van Periapolis gewon nen op een circuit van 141 kilo meter. Zondag 23 Maart j.l. had hij de eerste grote prijs op het zelfde circuit gewonnen. Dit was zijn vierde overwinning in het huidige seizoen. LONDEN. Het Engelse hockey- elftal heeft te Bristol in een inter nationale ontmoeting met Wales een 50 overwinning behaald. In Belfast kwamen de vertegen woordigende ploegen van Ierland en Schotland tegen elkaar uit. welk treffen in een gelijkspel (33) ein digde. het grote gevaar juist door de va- ningen en veroverden de Ooste- riatie en het tempo van de aan- lijken nog enige serieuze scorings- valsstoten. De midvoor v. d. Ley kansen. Zeiler verscheen alleen toonde zich een fel doorzetter en I voor Koopman, maar zijn treuze- vormde door zijn agressiviteit len verhinderde effect. En de steeds een bedreiging. Toch kwam Friese doelman was niet ongeluk- de thuisclub op gelukkige wijze kig, toen de doorgebroken Teunis- aan een voorsprong. Rechtsbuiten sen met hem in botsing kwam en Bakker loste na een kwartier een hard en scherp vleugelschot, waaruit de gladde bal via de han den van Geutjes in het doel be landde (10). Dit doelpunt was op dat mo de op dc grond liggende aan valler tegen de hiel van koopman aanschoot. De stootkracht van Wa geningen bleef gering en zo be hield Leeuwarden ziin verdiende en niet geflatteerde zege. SPORTUITSLAGEN VOETBAL Zaterdagvoetbal KNVB. District 1 3c klasse; IJmuidenSSVU 03. 4e klasse A: Zwaluwen—PVF 03; KMVZ Dindua 2—1. 4e klasse B: WGA— Zand\ oortmecuv.cn 03: UPTTSD'- Geuzcn afg. Selectiewedstrijd te Hui zen: District I—District II 3—3. VOLLEYBAL Heren le klasse* Pioniers—Polonic 1—3. Herer. 2e klasse Nijcnrodc—Pio- heren enkelspel bij de open Engelse -- - tafeltennis kampioenschappen heeft nlers II 3-0 SOS■in-Ngenrodc S- Richard Bergmann (G.-B.) met 216. 18—21 21—12, 21—18 gewonnen van Leach (G.-B Verdere uitslagen der finales: Dames dubbelspel: Rosalind en Diana Rowe (G.-B) sl. mej. M. Franks en mej. J. Roberts (G.-B.) 16—21. 21—5, 21—16. 21—11. Gemengd dubbelspel' Leach en Diana Rowe (G.-B.) sl Harangozo (Z.-S.) en Linda Wertl (Oost.) 27—2-5. 21—11, 21—16. MOSKOU Tijdens de Russi sche kampioenschappen gewicht heffen te Ivanovo heeft dc Rus Saksonov in het vedergewicht het wereldrecord olympische oefenin gen verbeterd cr* gebracht op 335 kg. Heren 3e klasse: SVV IISSVU II 32. Heren 4e klasse: Salvo IINeerlandia II 3—0. VW-MHU 3—0; MHU—VVV 2—3. USS—Salvo II 3—0; Zeist—UPS 3—0. Dames 2e klasse: Vogel IISOS II 02. WATERPOLO Wintercompetitie KNZB Dames- Mer wede 1—HDZ 1 4—4; HZPC 1—Merwede 1 1—2 Heren: HZPC 1—Meeuwen 1 3—2; GZC 2—GZC 1 2—7; HVGB 1— Haarlem 1 3—2; HZPC 2—Zian 2 3—2: Y 1—NZC 1 G—3. Neptunus 1—SVH 1 35: Merwede 1Robben I 67; Rot terdam 1RZC 1 30 Kring-Wintercompetitie. Heren* UZSC 2—Zwemlust 2 2—3; AZPC 2—Robben 2 00: Neptunus 2HZC 2 62; Flevo 1—Robben 4 1—6. Afd. A: Brandenburg 2—Zwemlust 2 0—7; Robben 3—Neptu nus 2 2—5: UZSC 2—dc Vest 2 1—1 Afd. B:; Steenvlietdc Fuut 12. Afd C Robben 5DKR 3 7—2 Afd. D: Vecht streekUtr. Watcrvrienden 61. Dames, Afd. B: VZC—AZPC 2 0-2.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 4