STADSVENSTER CRACKFREE Geestelijke achtergrond van Oost en West Indeling tenniscompetitie Amersfoortse teams Echtpaar De Gans-Jaquet Voor vlijtige handen 55 jaar getrouwd Men dient zich naar toekomst te richten fikree*,/ vHoinnmtf.T s>i \v\ G. J. Kleymeer kwart eeuw bij AMK N.J.D.V. beëindigt zijn werk Veel deelnemers aan nachtrit DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Pionierswerk voo- vakbeweging Alma Musica en de lichte muze Terug uit Syrië Kerknieuws Bergense schilders exposeren in Menton Noteert U even Woensdag 2 April 1932 Indonesische Studieconferentie leidt tot vruchtdragend debat In de Intern. School voor Wijsbegeerte o.l.v. prof. dr C. A. Mennickc, directeur dezer school, had dezer dagen een Indonesische studieconferentie plaats, waarop prof. dr K. A. H. Hidding uit Leiden en de heer Soeleiman, hoofd der Information Service van het Hoge Commissariaat van de Repu bliek Indonesia, lezingen hebben gehouden. Blijkens een ons daarvan toe gezonden verslag heeft prof. Hidding het onderwerp „De geestelijke achter grond van Oost en West" behandeld. In zijn inleiding en in de daarop volgende discussie kwam de wederzijdse relatie van geestelijke (vooral godsdienstige) en maatschappelijke factoren bijzonder duidelijk naar voren. Er valt wel een neiging van de Oosterse mens te constateren, de mens te zien in het verband van de alomvattende cosmischc werkelijk heid waarin alle verborgen godde lijke machten schuilen zodat de mens in directe relatie staat tot het goddelijke. Terwijl in de Westerse wereld God bij voorkeur gezien wordt als de transandente macht, die monotheïstisch voorgesteld wordt en die de geestelijke orde aan de mens oplegt, zodat de culturele we reld van de mens tegenover de na tuur een geheel eigen karakter heeft. In de discussie bleek echter, hoe voorzichtig men moet zijn. deze tegenstelling te verabsoluteren en hoe zeer vooral in de tegenwoor dige tijd de problemen van de ver houding van God en Wereld in Oosten en West dezelfde zijn. Dat overal de mens het is, die over deze problemen denkt, en dat wij el kander in het menszijn tenslotte vinden, werd op indrukwekkende wijze duidelijk. Ook bij de voorstelling van zaken, die de heer Soeleiman over de ontwikkeling van Indonesië na 1945 gaf en de daarop volgende dis cussie onderging men dit. weder zijdse verstaan De heer Soeleiman wist een overtuigend beeld te ge ven van de drang van het Indone sische volk naar vrijheid on zelf standigheid. waarbij hij volle be grip toonde voor de houding van Nederland, dat eeuwen lang Indo nesië beheerd had. MEDEWERKING In de discussie bleek dan ook, dat Nederlanders, die daar gewerkt hadden (en met liefde en toewij ding gewerkt hadden) het als on rechtvaardig voelden van de mede werking uitgesloten te zijn. Maar men begreep tenslotte, dat deze medewerking, die geenszins afge wezen, maar in tegendeel gewenst wordt, nu onder geheel andere con dities moet plaats vinden, omdat het Indonesische volk van zijn recht op vrijheid en zelfstandigheid onmogelijk afstand kan doen. Al werd men het niet volledig eens, toch leidde de discussie tot een volledig wederzijds begrip, zodat de bespreking aoor allen als ver helderend en vruchtbaar gevoeld werd. Aan het slot der bijeenkomst heeft de heer S. Tedjasoekmana, voorzitter van de Indonesische Ka mer van Koophandel en van het Indonesische Verbond van Werkge vers. tevens leider van een particu liere Indonesische delegatie naar 'n Economische Conferentie in Mos kou. enkele opmerkingen gemaakt over de economische situatie in Indonesië. Hij betoogde met klem. dat men het verleden zal moeten laten rusten en zich geheel naar de toekomst zal moeten richten. In het Indonesisch Verbond van Advertentie (l M DONDERDAG EN VRIJDAG IJzersterke WERKHEMDEK' donkergrijs en beige met 2 borstzak ken 7.50 DAMESPYAMA fijn lingeriekatoen met bij passende bloem garnering, zalm. rose en bleu in maten 40-48 .90 Witte DNTBIJTLAKENS i.ict gekleurde rand 127x129 3.90 114x117 3.40 KOP EN SCHOTELS le keus. fraai décor in oud rose en bleu 0.59 ZOLANG DE VOORRAAD STREKT DONDERDAG en VRIJDAG UTRECHTSESTRAAT AMERSFOORT Burgerlijke Stand 1 April Geboren- Antoon. z van A. C. Riln- ders en A. A. v Beek Adrianus Hen- drikus. z van A. Kaptcyn en A Meyer; Johannes Cornells Wilhelmus, z van A. P. Hoksbergc-n cn A C. Traa; Willem Jan Diederik. z van W. J. v. Maanen en A. C dc Leeuw. Overleden: E. C Boissevain. 71 laar, geh. met S. M. B. Crans- J van der Spaa, 77 Jr. geh met A Brocrse. Werkgevers zitten ook Nederlandse werkgevers en men vindt het van zelfsprekend samen te werken (al hebben zich dan de Nederlandse werkgevers niet bij de delegatie naar Moskou aangesloten). De heer Tedjasoekmana was van mening, dat. ook al is men zelf anti-com munist, men ieder gelegenheid zal moeten aangrijpen, om alle ver houdingen ter wereld zoveel moge lijk te leren kennen, mede in eigen belang Hij gaf als zijn opvatting te kennen dat de communistische vak- verenicingsbeweging in Indonesië met alle middelen bestreden. de socialistische vakverenigingsbewe ging daarentegen op alle manieren bevorderd zal moeten worden, om dat alleen op deze wijze een pro ductieve economische organisatie tot stand zal kunnen komen. Op 19 April a.s. is de heer G. J. Kleijmeer een kwart eeuw lid van het Amersfoorts Mannenkoor. De a.s.jubilaris neemt in de le bassen-partij een eervolle plaats in. Ondanks zijn drukke werk zaamheden als filiaalchef heeft deze zanger in de afgelopen 25 ja ren zelden een koorrcpetitie ver zuimd. Juist door vele van deze plichtsgetrouwe leden is A.M.K. groot geworden. Deze dag zal in de zangers vriendenkring van A.M.K. zeker niet stil voorbij gaan. Opgeheven door gebrek aan kader Het bestuur van het Nationaal Jeugd Dierenvrienden Verbond heeft zich tot zijn spijt genood zaakt gezien zijn werkzaamheden als geëindigd tc beschouwen. Ge brek aan kader door ziekte, emi gratie. militaire dienstplicht en stu die bemoeilijkte het werk. Vervan gers kon men niet vinden. Het bestuur betreurt deze gang van zaken, maar is er van over tuigd. dat desondanks zijn werk niet voor niets is geweest. De die renbeschermingsgedachte heeft bij de jeugd wortel geschoten. Bij het afsluiten van de boekon bleek een batig saldo aanwezig te zijn van 451.70. dat gecontroleerd en accoord bevonden werd door de heer S Bolmeycr. voorzitter van de Amersfoortse afdeling van de Nc-d. Vereniging tot Bescherming van Dieren. Aan uit bedrag zijn de vol gende bestemmingen gegeven: r' 401.70 ten bate van de bouw van een dierenasyl te Amersfoort; 35 als gift voor het Blindenge- leidehondenfonds te Amsterdam en 15 als schenking aan de Ned Vereniging tot Bescherming van Vogels te Amsterdam. Het jeugdwerk voor de afdeling Amersfoort van het voormalig NJDV zal worden voortgezet door de afdeling Amersfoort van de Ned Vereniging tot Bescherming van Dieren, alwaar inschrijving voor het jeugdüdmaa'.- ap mogelijk is. Stallinghouder veroordeeld Tot een gevangenisstraf van vijf maanden met aftrek van voorar rest alsmede verbeurdverklaring van de in beslaggenomen vijl ver oordeelde de Utrechtse Rechtbank een 42-jarige rijwielstallinghouder te Amersfoort. Hem was ten laste gelegd, dat hij in Dec. een stad genoot met een vijl zou hebben mishandeld. Geëist was zes maanden niet af trek. Ingelegd en terugbetaald Het Maart-overzicht van de Nuts- spaarbank luidt als volgt: Ingelegd werd in 8 683 posten j 933.620,70 Terugbetaald werd 1.110.542,90 in 5.830 posten. Het spaarderstegocd bedroeg op het einde der maand 17 443.925.43, toebehorende aan 42.109 spaarders. Er werden 196 nieuwe inleggers ingeschreven: 209 spaarrekeningen werden tengevolge van vertrek, overlijden e.d, opgeheven. Bij 3.129 bij de Afhaaldienst aan gesloten spaarders werd 59 354.93 aan huis afgehaald. Op 26 scholen (incl. Soest), waar het schoolsparen toepassing vindt, werd door 2.671 leerlingen 4.833,68 gespaard. Door 982 leden van de Honderd Gulden Club werd deze maand 7.968 gestort, waardoor het to taal der stortingen steeg tot 56.580. Een bedrag van 7.896,54 aan kleine besparingen uit 581 ter le diging aangeboden spaarbusies werd als inleg op de bijbehorende spaar rekeningen ingeschreven. Advertentie (l.M.) TRUlTJESf EDEL-STIJFSELf Mutaties hij belastingen Per 1 Mei 1952 Is eervol ontslag ver leend aan de heer P. Castainc. tiideliik schrijver bij het Kadaster, te Amers- Ifoort. De heer VV N. de Groot, assistent bij de Directe Belastingen te Amersfoort, is overgeplaatst naar Hilversum. I Spreekuur burgemeester I Het spreekuur van de burgemeester zal niet worden gehouden op Vrildag I 4 April a.s dorh op Zaterdag 5 April a.s des voormiddags van 10 tot 11 uur. Vergankelijk zün alle aardse din gen en tot die vergankelijke dingen behoort gelukkig voor de tennis- liefhebbers ook de sneeuw. En kele dagen geleden waanden wy ons nog in het hartje van de win ter, maar vandaag kunnen wjj al weer de komende tennis-competi- tie als het ware voelen naderen. Over ruim drie weken, op 27 April, zal het startschot vallen en dan zal blüken, lioe de diverse verenigin gen door hun winterslaap zijn heen- gekomen. De competitie-indeling is inmid dels bekend geworden; wij geven hem hieronder voor zover het Amersfoortse teams betreft. Van een nadere beschouwing onthouden wij ons nog. daar de opstellingen van vele teams nog niet precies bekend zijn; wij zullen hier nog op terugkomen. En dan nu de inde ling: Eerste klasse, afd. 4: ALTA 1, Rhijnauwen 1, Groen Wit 1. Gron. LTB 1. Overgangski. B. afd 8: 't Stort 1. Hilverheidc 2, VVGA 2, Groen Wit 2. Overgangski. B. afd. 10: ALTA 2, VVGA 1, Go Ahead 2. Gooiland 2. Derde klasse, afd. 12: ALTA 3. Hilv. LTC 5. Amstelkant 1. Mo- zaiek 2. Derde klasse, afd. 14: Lcusder- park 1. Hilverheide 5, VVGA 3. VJieg. Hollander 2. Derde klasse, afd. 16: Sportief 1. NWTL 2. Twentse Bank 2. Rhijnau wen 5. Derde klasse, afd 17: Leurder- park 2. Shot 3. Shell 2. Gr. Wit 5. Derde klasse, afd. 18: TEVO 1. Festina 5. De Aemstelspelers 4, Brisk 2. Derde klasse, afd. 20: ALTA 4. ULTC 2. PVW 1. Hilv. LTC 7. Derde klasse, afd. 21: 't Stort 2; Go Ahead 5, Return 5, Hilverhei de 6. Vierde klasse, afd. 35: Soest 1 De Blaren 1; Dash 8. Watergraafs meer 2. Vierde klasse, afd. 36: TEVO 2. OSO 1 TCU 3. Pinoké 2. Vierde klasse, afd. 37: Sportief 2, OSO 2. Mozaiek 4. Donald Duck 5. Vierde klasse, afd. 38: 't Stort 3. Hoogerheide 5, Friendship 3. Mac- cabi 1. Vierde klasse, afd. 39: Sportief 3. Rapid 1. Shell 7. Amstelkant 2. Vierde klasse, afd 40: ALTA 5. Dash fi. Rapid 2. TCU 2. Vierde klasse, afd 51: 't Stort 4. Soest 2. Iduna 1. Griffestevn 2 Vierde klasse, afd 52: Leusder- park 3. Soest 3, Griffesteyn 1, PVW 2. 1859. Op een Zondag het xs de 7de April 1652 bij het aanbreken van de dag. laten de schepen hun anker vallen ln de Tafelbaai. Jan van Rie. bceck begeeft zich mc-t een kleine groep mqtge zeilen aan land en nij richt allereerst zijn schreden naar de steen, die al jarenlang wordt gebruikt door schepelin gen. die de Kaap passe ren om er brieven on der te leggen, die thuis varende schepen dan weer meenemen naar Holland. Ja. er liggen ook nu brieven en wei van de vloot van Jan van Teylingen: Nog in de loop van dezelfde dag volgt een kort ceremonieel op de kust: de Hol landse driekleur wordt op het grondgebied van de Kaap geplant Onwillekeurig begint het hart van Van Riebceck even sneller te kloppen, wan i vele plaatsen van de aardbol waait boven d< neer hij hier op de meest Zuidelijke punt van gebieden, waar Nederlanders zich hebben neer» het onmetelijke Afrika de vlag van zijn vader- i gezet, land ziet wapperen, de vlag. die reeds op zo I -®- -*■ in hr»t ,Tihnnnmv,lf.T( Hamm-Tiptei ongste zoon komt uit Engeland over om het feest mee te vieren (Van een onzer verslaggevers) Twee gelukkige en tevreden bejaarde mensen komen binnenkort in het middelpunt van dc belangstelling te staan. De heer en mevrouw De Gans Jaquet, die een van die kleine huisjes aan de Dreef bewonen, zijn op 28 April 55 jaar getrouwd, en dat is reden genoeg om een genoeglijk familie feest te vieren, vooral omdat het bruidspaar nog een uitstekende gezond heid geniet. Hun hele leven hebben de heer en mevrouw De Gans in Amersfoort gewoond, maar als we vragen waar. clan is dat niet zo één-twee-drie op te noemen. Het zijn zeker tien of elf adressen. De Woestijgerweg kennen ze echter heel goed. want daar heb ben ze in totaal 32 jaar gewoond. De bruidegom was als stucadoor een enthousiast lid en penningmees ter van de stucadoorsbond, die in 1941 opging in de Algemene Neder landse Bouwarbeidersbond. Met trots vertelt hij. dat hij 39 jaar ge- otganiseerd is geweest in de vakbe weging en een kwart eeuw zong in „De Stem des Volks." Strijd voor verbetering was geen luxe: in de jonge jaren van de heer De Gans waren de omstandigheden, waaronder gewerkt werd, dikwijls heel moeilijk. Een werkweek van 70 uur was niets bijzonders en m lijden van werkloosheid moest men maar zien het hoofd boven water tc houden. Mevrouw De Gans kan daarvan meepraten. Toen haar vijfde kin-1 moest komen, was haar man 27 we. ken zonder werk geweest. Toen kreeg ze voor de eerste maal een ondersteuning. Vijftien kinderen heeft het echt paar Dc GansJaquet gehad. Daar van zijn er nog 9 in leven. De vier zoons zijn net als hun vader stuca door geworden. Een van ben woont in Zuid-Afrika. Hij kan natuurlijk niet tegenwoordig zijn bij het feest van zijn ouders, maar de jongste zoon. die in Engeland woont, komt veertien dagen over. Mevrouw De Gans vindt dat natuurlijk heerlijk. Het bruidspaar heeft achttien Men schrijft ons: Het in uw blad van gisteren voorkomende artikel over „Alma Musica" behoeft nog een kleine aanvulling. Niet alleen Paul God- win, doch ook Eduard van Royen is een dienaar van de lichte muze geweest. Vóór de oorlog was hij jarenlang leider (saxofonist) van de voortreffelijke semi-profband ..The Melody Makers", in onze stad bekend door zijn optreden op HBS- fuiven Van het aldus verdiende geld heeft Eduard van Royen zijn fluit lessen betaald. Na beëindiging van zijn studies, heeft deze zeer be gaafde kunstenaar de amusements muziek vaarwel gezegd en is zich gdheel gaan wijden aan het serieuze genre. kleinkinderen en bovendien nog 2 achterkleinkinderen. De heer De Gans wordt in September 80 en zijn vrouw is bijna 73. Die twee oudjes hebben net aan de Dreef geweldig naar de zin. Dank zij „vader Drees" kun/ien ze hun oude dag onbekom merd doorbrengen, en met hun huis je zijn ze meer dan tevreden. ..Me neer Zuiderhoek heeft goed voor ons oude mensen gezorgd," zeggen ze. VRUCHTEN UIT TUNIS In het buitenlands paviljoen werd Maandag professor A. ten Bokkel Huinink, de directeur-geneesheer van het Wilhelminakinder zieken huis een zending sinaasappels en grape-fruits overhandigd voor zijn patientjes. De vruchten zijn een geschenk van de Tunesische deel nemers aan dc Jaarbeurs. Op de foto ziet men links de heer cn me vrouw Ten Bokkel Huinink en zuster Wester (directrice van het kinderziekenhuis) en rechts de heer Ali Kassar, gedelegeerde van het gouvernement Tunis en mej. j Mol, zijn assistente. Amersfoorters stelden onderzoek in Op Schiphol komen hedenavond de heren ir. J. Verhey en ir. A. R. H Brouwer van het architecten bureau Dwarsheerde, Hecderik en v'erhey uit Amersfoort aan. Zjj maak'en deel uit van een groep deskundigen. Nederlandse deskundi gen. op waterstaatkundig gebied die de mo eUikbeid hehben onderzocht van de ontginning van de Gab- vallel in Syrië. Het te ontginnen moeras- en woesiijnachtige gebied strekt zich uit over een oppervlakte van 60 duizend hectaren. Het onderzoek wordt geleid door The Netherlands Development Corporation. De ontginning, die millioenen zal kosten, houdt de aanleg van tal van waterstaatkundige werken in. Uiteraard is ook de luchtkartering bij dit grote object van bijzondere betekenis. Het onderzoek geschiedt onder leiding van Nedeco. waarvan de leider, de heer ir. E. Clason ook hedenavond in Nederland terug keert. De ontginningen zullen met tertijd door deze instantie worden geleid. De opdracht tot ontgirining is reeds verstrekt. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Heusden, (toez.) B. K. W. Dijkstra, cand. te Ermelo; te Woerden, L. Kievit te Putten. WATERSTANDEN 's-GRAVENHACE. 2/4 Mannheim 675 0,42. Trier 550 —0.81. Keulen 728 +0.11. Ruhrort 968 +0.45. Loblth 1504 +040 Nijmegen 1220 +0.19. Arnhem 1182 +0.28. Ecfde 645 0.15. Deventer 520 +0.15. Namen 230 —0.14, 'Borgharen 4282 —0.20 Belfeld 1441 —0.26 Venlo 1389 —0.17'. Grave 653 —103. Stuwen open te Roermond, Belfeld, Saarbrucc- ken en Uth. veldslag geweest van heb- men. Ze moeten die gleu- maar eens in de kelder ko- ik-jouw-daar. Zonder te ven maar snel aan beide men kijken. De kasten lig- kloppen is me daar zo maar zijden van de trappen aan- gen al weer vol. gisteren 'n mijnheer Rond- brengen. Die tunnel is er Klop even aan "t Stadsven ster. Tel 4291: Iedere morgen van lien tot twaalf uur/* ommer uw Stadsvenster voorlopig toch nog niet. binnengestapt. Dat nemen we niet. Rondommer, wat doet die man hier met zijn praatjes over die Beurs. Als 't nu nog over Stads- Oud roest Het Soesterkwartier is een gezellige wijk. Het ziet er overal proper uit. De Carillonconccrt Ter ere van de Van Rie- beeck-herdenking zal Wim ter Burg stads-beiaardier van Hoorn en Enkhuizen, op Zaterdag 5 April 1952, vensterkijkers beurs zou plantsoenen zijn goed ver- van 17 qqjg qo. gaan, goed, dan viel er nog wel iets over te vertellen. zorgd. Vooral in de nieuwe wijken zullen straks de het caril lon van de O.L. Vrouwe toren bespelen. Het pro- Bazar De vereniging van Vrij zinnig Hervormden houdt een bazar in het vereni gingsgebouw aan de Zuid- singel op 3, 4 en 5 April. Goed, laat'em zijn Beurs, groenstroken in volle len- gramma, samengesteld uit Ér zijn natuurlijk allerlei maar hij moet zich niet zijn. Bij de speeltuin aan de volksliederen. Noorderwierweg staan nog volgt- altijd links en rechts van Bevlieging hebben haar ogen. Het was nog le vroeg voor een avontuurtje met de zon Maar plezant was Voor de vijfde AMAC-nachtrit, die in de nacht van Zaterdag op Zondag wordt gehouden, blijkt een record belangstelling te bestaan. De inschrijvingen komen in grote ge tale binnen, waaronder niet alleen uit Amersfoort, doch uit het gehele land. Zo komt een zestal teams uit Zeist die in de autoklassc zullen meedingen naar de vele prijzen Ook uit het Noorden van het land kwamen inschrijvingen binnen Zo zal een équipe uit Steenwijk star- ten, dat dezelfde dae reeds een "^vanochtend. Devo grote rit heeft gereden voor de RAC-West. Het aantal inschrijvingen, dat reeds binnen is. overtreft het aan tal deelnemers van voorgaande jaren Daarenboven is het voor de liefhebbers nog mogelijk bij de start, die van negen uur 's avonds af bij het Berghotel plaats vindt, in te schrijven. De deelnemers krijgen een mooi parcours van ruim tweehonderd kilometer te rijden, dat door de AMAC-leden Carel van Eys en W. Brons is uitgezet. In verband met bron. de te verwachten grote belangstel- zon gaan verbeelden, dat-ie iets met 't Stadsvenster te ma- ken heeft. Dat hebben we -------- - J mijnheer Rondommer aan de weg twee roestige bor- zijn verstand gebracht. Hij den op roestige palen. Ver- verdedigde zich met te zeg gen: mijn devies is binnen zonder kloppen. S.V.K.'s Nederlandse en Afrikaanse aantrekkelijke dingen op luidt als die bazar te beleven. Er is een complete oliebollcnbak- kerij. Voor de jeugd doet men op Zaterdagmiddag van 3 tot 6 uur iets bijzonders. he verkeer te waarschu- A/7 ET een bloem op en - de hoed wat studenti- reactie was naar buiten wen dat ter plaatse lang- koos op het hoofd fietsten met klappen. Tjonge, jdat we vanochtend lachend door was een naar karwei. En- Neerlands lentetuin. De zon fin, mijnheer Rondommer had plezier in ons enthou- fcomt niet meer terug. siasme. Ze knipoogde. We Voortaan is S.V K. weer do laten knx p- man die tot uw dienst is. Luchtbrug 1. Paraphrase over: a. Wilhelmus van Nassauwe, b. Alle man van Necrlands moedélijk hebben deze bor- stani, H. J .den Hertog, c. De bazar is geopend van den eens dienst gedaan om Wij leven vrij, J. W. Wilms, 711 uur n.m. d. Die stem van Suid-Afri- ka. M. L. Villiers, e. O Rembrandt schitt'rende kleuren. W. Smits, f. Hollands vlag, J. P. J. Wierts. 2. Paraphrase over: a. Om die Kampvuur (Kom die hout al klaar Pale, stompe, groot en swaar), b. Kent gij het land. der zee ontrukt' gels hadden er ook schik nodig om met de fiets op Ze floten, tjilpten en je schouder de luchtbrug zaam moest Worden gere den. Bij scholen treft men wel meer van die borden aan. Maar in zo'n mooie wijk van die roestige bor- staan den laten staan, borden aaar slaan waarop niets meer te lezen valt. dat is niet leuk meer. Weghalen, dat is de beste Wiegaat mèë over "zee? d. Er is wel wat moed voor remedie! Zilvervloot wat die gevleugelden al niet naar Puntenburg te nemen. meer doen. Wat doe ie als de spoorbo- en goed ook.0 De tocht naar ons dag®- men een kwartier dicht zit- uit vallen de scheepjes bin Iii« hn^5 *en^ ^an sne* naar nen- É)e buit is meestal ,je brug en dan maar sjou- goe< wen. Je slaakt een zucht onder de goede gevers Dik- van verlichting als je de kie, Freddie en Rien van En builen scheen de zon laatste ,rede achter je hebt. Bruxvoort en Rudie v. d. nog.' Weinige minuten leler daarom laten ze die Bogaerdt. Capsules en zil- schoof een grijze wotfc voor wielrijders toch zo sjou- verpapier kregen wy van tliAn T r- Unf ma' alle lentebevliegingen had den we koude voeten. We vonden het prettig dat de Trekkerslied (Trek. elkeen, vrolijk heen as die bome swel na reën), e. Die Stel- De zilvervloot vaart nog lenbosch se boys (Bobbe- Dag in dag jaan klim die berg so haastig en so lastig). 3. Paraphrase over: a. goed. Vandaag noteren we Wanneer kom ons troudag, die knipogende warmte- Dag Lentedag Sneeuw viel Gertjie? b. Mamma, 'k wil 'n kïè"," Freddïe "en°Rien van ,man hê c. Bolandse Nooin- Ijie, stil is die nag.. S. C. Foster, d. Ek saljoukry. 4. Paraphrase over: a. Die winter is vergangen, b. My Sarie Marais, c. Mole- wen. Is het niet kinderlijk de .2%-jarige Berty Geurt- eenvoudig om langs de sen. Rijksstraatweg C 69, naarties traptrede een z g. rijwiel- Hoevelaken. Goed zo. Ber- De Canadese film „Com plot in Quebec", die in Rembrandt Theater draait, is gebaseerd op een ver haal, waarin een Ameri kaanse journaliste een moordenaar ontmaskert. Deze journaliste (Mary Anderson) is aan het sterf bed van de actrice Mimi d'Estee en krijgt aanwij zingen, die haar op het spoor van een moordenaar brengen. Dan volgt een ingewik keld en soms ook griezelig verhaal van de escapades van de moordenaar, die alle pogingen in het werk stelt om ook de journaliste het leven te benemen. Vooral tegen het einde ling hebben de organisatoren bcslo- grote vlokken neer. Zou het baan te leggen? Het is veel t.v! En daar kwam ten ten de start achter het Paviljoen dan nooit echt lente wor- van het Berghotel te doen plaats den? vinden, waarna de deelnemers door een stuk van Klein Zwitserland hun grote reis gaan beginnen. wind, mijn wind is Zuiden- van de film is de spanning d. Meiseken jong, maagdeken fier. eenvoudiger een fiets langs slotte ook de 3-jarige Jopie Siembaba, ek is 'n baba, f! zo'n baan naar boven te Reijntjes met 'n schoenen- Saai die' Waatlemoen g Indringer duwen of naar beneden te doos vol zilverpapier ons Hoe ry die Boere? Sit, sitj rijden dan zo'n zwaar ve- kantoor binnen. TT*X A Asjemenou, da's me een hikel op je schouder te ne- goed zo. Het gaat Jullie moeten 5. Postlude, Wim ter Burg. groot. Er is natuurlijk een gelukkig slot. „Ik ben blü dat het 2 April Is" zei 't manneke vanmor gen. ALKMAAR. De tentoonstel ling van werken van een aantal jongere schilders uit Bergen (N.H.), welke ter gelegenheid van het Hol land-festival te Menton zal wor den gehouden, zal 8 April door de burgemeester van Menton, de heer Pierre Parenthou Dormoy, worden geopend; de tentoonstelling van de Franse schilders te Bergen wordt )2 April door de burgemeester van Bergen, dr W. Huygens. geopend. Aan de expositie te Menton ne men deel: Arend Bos Eyssen, Cor- neille. Jaap de Carpentier, Karei Colnot. Hans Engelman. Friso ten Holt. R. Frankot. Dirk Hulpers, Henk van den Idsert, David Kou- wenaar, Jacob Kuiper, mevr. Van Loo—De Klerk. Ger Lataster. Jaap Min, Jaap Mooy, Jan Peters. Thys Sterk en Hans Wiesman. Het hoofd van de afd. kunsten van het de partement van Onderwijs. Kunsten cn Wetenschappen, dr M R, A. Vroom, is beschermheer van het organiserend comité, waarvan bur gemeester dr W. Huygens van Ber gen ere-voorzitter is. 2 APRIL (Woensdag) Volksuniversi teit: Cursus „Het zien en genieten van de moderne schilderkunst". Openbare Leeszaal. 20 uur. 2 APRIL (Woensdag) AR Klesver. „Nederland en Oranje": Oprich tingsvergadering sectie Leusder- en Bcrgkwarticr. Geref Leusderkerk. Robert Kochpleln. 20 uur 3 APRIL Donderdagl Oprichtings vergadering Politiek jongeren Con tact Stadhuis. 20 uur. 3 APRIL (Donderdag) Alg. Nederl. Invaliden Bond: Propaganda-avond met film. A G.-Huis. 20 uur 4 APRIL (Vrijdag) R.K. Volksuni versiteit: Cursus Godsdienst. A.G.- Huls. 20 uur. 4 APRIL (Vrijdag) Amersfoortse Gemeenschap- Concert door „Alma Musica". Amicltia. 15 en 20 uur. 4 APRIL (Vrijdag! Beëdiging. Ju liana van Stolbergkazernc. Leusder- weg. 10.30 uur 5 APRIL (Zaterdag) ..Ons Eigen Toneel": ..Geef mij uw hand'. Ami- citia. 20 uur. 5 APRIL (Zaterdag) Stichting Amersfoortse Jeugd en Dierenbe scherming. Voorstelling door en voor kinderen. WUkgcbouw Laurens Cos- terplein. 15 uur. A.G.-huis. 22 Maart t.m. 6 April: Expo sitie werken van het Amersfoorts Kunstenaars Gezelschap. Geopend van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. ACADEMIE VAN BEELDENDE KUNS TEN 29 Maart tot cn met 19 April: Tentoonstelling werk van Dook Evertse. Geopend 1017 uur. Zon- da gs gesloten. MUSEUM Fl.EHlTE Westsingel. Dage lijks geopena behalve Zondags, werkaager van 10—12 en l4 uur. Zaterdag 10—12 en 1.30—3 uur. OFENBARE LEESZAAL Uitlening vol wassenen 25 en Dinsdag- en Vrt1- dagavond van 79 uur. Voor kin deren Woensdag- en Zaterdagmid dag 2 30i 30 uur OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes terkwartier (Zonnebloernstraai 67) Uitlening Dinsdag- en Vrlldagavond van 76 oui R.K OPENBARE LEESZAAL: Uit lening 11 12 30 en 2.30—6.45: Maan dag- en Vrlldagavond 7—9 uur. Voor Kinderen Woensdag 3—6 ea Vrildag 4—5 uur AVONDDIENST APOTHEKEN: Dr van As. Varkensmarkt 19a. telef. 3767. Sportagenda 2 APRIL. Woensdag. Chrlstelllko Gymnastiek Vereniging ..Oranje Gymnastlekultvoerlng AmiciUa. 20 u. 3 APRIL. Donderdag. ChristelUke Gymnastiek Vereniging „Oranje". Uitvoering Amlcitia. 20 uur. 5 APRIL. Zaterdag Amersfoortse Motor- en Automobiel Club. Vijfde Nachtrit. Start 21.00 Berghotel. Agenda Amsterdam muziek 3 APRIL. Donderdag. Concerg. 6 30 u.: Het Concertgebouworkest, het Toonkunstkoor cn het Jongenskoor „Zanglust" voeren Bachs Matthaeus Passion uit. 4 APRIL. Vrijdag. Concertg. Gr. z„ 8 u.: Concert van dc Arbeiders zangvereniging ..De stem des volks". toneel 2 APRIL. Woensdag. Stadssch. 8 u.: Haagse Comedie met „De Bloedbrui loft". 3 APRIL. Donderdag. Stadssch. 8 u.: Het A T G. brengt „De Spaanse Bra bander" 4 APRIL. Vrijdag Stadssch. 8 u - Do Haagse Comcdle (nog onbekend). dagelijks CENTRAAL THEATER. 8 u.: Het Vrije Toneel speelt tot 31 Maart „Het witte schaap van dc familie". Van 1 April af voert Comcdia „Bobbeltje" op. LEID- SEPLEIN THEATER. 8 u.: Wim Kan en Corry Vonk met ..De moordzaak A.B C." KLEINE KOMEDIE. 8 u.: (Zo. ook 2 u.): Toon Hermans met ..Hartendwaas". MINERVAPAVILJOEN. 8 u Tot 31 Maart speelt het gezelschap Max Tail leur „Elias weet 't beter". CARRÉ. 8 u.; De Harden-Susan-operette voert „Das gibt's nur einmaal" uit. Agenda van Utrecht MUZIEK TIVOLI 2 APRIL. Woensdag. 7 45 u Utr. Oratoriumver. m.m v. Utr. Sted. Or kest o.l v. J. p. Loory, uitvoering van dc Johanncs-Passion. TONEEL Stadsschouwburg 1 APRIL. Dinsdag. 8 uur: Ca baret van Wim Sonneveld met „Her halingsoefeningen". 2 APRIL. Woensdag. 8 u Amster dams Toneel met De liefde van vier kolonels. 3 APRIL. Donderdag 8 u - Cabaret Wim Sonneveld met „Herhalings oefeningen". 4 APRIL. Vrijdag. 8 u.: Rotterdams Toneel met „Een man Gods". 5 APRIL. Zaterdag. 8 u Toneelgroep Comedia met „Vingerhoedskruid".

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2