Harvard-studenten stichtten Seminar in American Studies SAb0 in 18de eeuws paleis le Salzburg r Oude dame ging drie maanden in pension BRANDPUNT Artistieke producten met nuttige functie Iïoge N.A.T.O.-militairen bezoeken Jaarbeurs BRANDPUNTEN Academie in hart van Europa begon vijf jaar geleden Gloster Meteor verongelukt 4 Woensdag 2 April 1952 Zo ziet de eetzaal van het Salzburg Seminar in Ameri can Studies er uit een grote zonnige ruimte, met een treffende architecto nische schoonheid (Van onze letterkunde-redacteur) SALZBURG. Het „Salzburg Seminar in American Studies" is een par ticuliere onderneming van een aantal Harvard-studenten Zijn onafhanke lijkheid van de Amerikaanse regering wordt behalve door de practijk duidelijk geïllustreerd door zijn ontstaansgeschiedenis. Na de oorlog werk ten drie Harvard-studenten. de in Oostenrijk geboren Clemens Heller met Scott Elledge en Richard Campbell, voor de „Food Relief Drive", de voedsel-hulpcampagne. georganiseerd door de Harvard Students Council Er was enig geld over en Heller en zijn mensen waren van mening, dat men voor Europa nog iets anders moest doen dan eten sturen. Zij wisten de „Harvard Students Council" te overtuigen, dat een academie in het hart van het Europese continent, waar Europeanen in aanraking zouden komen met de Amerikaanse cultuur „op hoog niveau" en mét elkaar, een goed ding zou zijn. Toen ontmoette Heller de Oosten rijkse actrice Helene Thimig in de „subway" in New York. Hij vertel de haar. dat hij een gebouw zocht in Oostenrijk met ruimte voor 100 a 200 mensen om te wonen en te werken. „Waarom niet Schloss Leopoldskron in Salzburg?" vroeg Helene Thimig. Dat slot meer een paleis dan een kasteel was in het begin van de 18de eeuw gebouwd door de aartsbisschop van Salzburg voor zijn eigen genoegen. Een lustslot, zou men zeggen, als men zo iets aan een aartsbisschop mag toe schrijven. Het ging later in andere handen over, o.a. in die van ex- koning Ludwig I van Beieren; iemand maakte er zelfs een hotel van en ten slotte werd het de wo ning van de toneelkoning Max Reinhardt. Deze aartsdecorateur liet het -ervallen gebouw restau reren en voorzag het rijkelijk van antieke meubelen en schilderijen. De oorlog kwam, Reinhardt stierf en ofschoon zijn weduwe toen eige nares werd van Leopoldskron. in stalleerde. Hitier er een vriendin van eigen keuze met haar familie. „Waarom niet. Leopoldskron?" zei Helene Thimig. Want zij is de weduwe Reinhardt en het slot was tot haar ongenoegen bovendien als vijandelijk eigendom aan haar be heer onttrokken. In 1947 onbewoonbaar Clemens Heller wist de beschik king over Leopoldskron te krijgen, maar toen hij in 1947 ging kijken, bleek het onbewoonbaar te zijn. In het laatste jaar van de oorlog was er een bom in de tuin geval len, die alle ramen en deuren had vernield. Regen en wind hadden er sinds twee jaar vrije toegang. De meubels en kunstschatten wa ren weg. Het „Salzburg Seminar in American Studies'* had geen ge bouw, geen professoren, geen stu denten en geen geld. Heller blufte dit alles in een paar maanden bij elkaar. Hij reisde door Europa rond en nodigde in tellectuelen uit om naar Salzburg te komen. Zijn vrienden kochten glas in Zwitserland en wisten Oos tenrijkse aannemers er toe te be wegen ramen en deuren in het slot te zetten. Zij kochten bedden van het leger cn bestelden een biblio theek in Amerika. Voor de zomer van 1947 trommelde Heller een „faculty" bij elkaar en geen slech te: de literaire critici F. O. Mat- thiesen (sindsdien overleden) en Alfred Kazin. de anthropologe Margaret Meade, de econoom Vas- sili Leontiev en de „political scientist" Benjamin Wright. Hij haalde een deel van Reinhardts meubels terug uit een naburige boerderij. In de zomer van 1947 begon de eerste ..general session" zoals sindsdien steeds 's zomers gehouden worden Er waren 90 studenten uit vele landen van Europa. Men had meer uitgaven dan in komsten en in Maart 1950 bedroe gen de schulden 30.000 dollar. Piloot omgekomen HENGELO. Dinsdagmorgen omstreeks kwart over tien is bij het gehucht Deurningcn, op zeven kilometer afstand van de vlieg basis Twenthe. weer een Gloster DIeteor verongelukt. De piloot, de 22-jarige, ongehuwde sergeant- vlieger J. H. Nagtegaal uit Alphen aan de Rün is hierbü om het le ven gekomen. Hü was sinds Octo ber 1951 leerling van de jacht- vliegschool van dc vliegbasis Twenthe. Van dc zijde van de Lucht machtvoorlichtingsdienst verne men wij dat het door sergeant- vlieger Nagtegaal bestuurde toe stel deel uitmaakte van een for matie van vier. Bij het afbreken dezer formatie raakte zijn toestel de vleugel van de naast hem vlie gende machine. Dit had tot ge volg, dat de door sergeant-vlieger Nagtegaal gevlogen Meteor neer stortte. Woning en kleding voor ons" Daartoe in de gelegenheid ge steld door de Jaarbeursdirectie zal de Nederlandsche Bond van Plattelandsvrouwen in samenwer king met de Christelijke Boerin- nenbond een tentoonstelling orga niseren genaamd: „Woning en Kleding voor Ons", tijdens de Beurs voor de Landbouw, Zuivel en Techniek, die van 1 tot 7 Mei te Utrecht wordt gehouden in de gebouwen aan het Vredenburgen de terreinen aan de Croeselaan. Deze tentoonstelling, waaraan verschillende architecten van naam hun medewerking verlenen en waarvoor tal van fabrikanten belangstelling tonen, zal vooral aandacht besteden aan de inrich ting van de woning in het alge meen en aan die op het platteland in het bijzonder. De expositie zal in de eerste plaats in het teken der voorlich ting staan en beoogt o.m. het ac cent te leggen op datgene wat practisch, degelijk en smaakvol is in onze woning en kleding. waarvoor de Harvard-studenten in dividueel aansprakelijk waren. Dc Oostenrijkse regering dreigde met executie. Men maakte het Seminar toen snel tot een „incorporation" met de eerbiedwaardige prof. Dex ter Perkins een betere geldver- zamelaar dan de Harvard-jongens als president. De Rockefeller- Foundation draagt thans jaarlijks 50.000 dollar bij en ook het Com monwealth Fund geeft belangrijke steun. Verder wordt het geld bij elkaar gebedeld bij talrijke parti culieren. De Amerikanen zijn er overigens allerminst op uit hun Europese gasten met rijkdom en overvloed te verblinden. Zij vragen thans van deze gasten ieder een bijdrage van 500 Schilling 75) voor een maand eten en betrachten daarbij zo groot mogelijke zuinigheid. Het Salzburg Seminar bestaat nu vijf jaar en iiit dc groeiende be langstelling bij de Europese intel lectuelen en de blijvende waar dering van de oud-deelnemers kan men de betekenis van dit studen ten-initiatief aflezen. TERSCHUUR Einduitslag van schietconcours In het schietconcours van „De Een dracht" te Tcrschuur werd in Koros A „Prins Hendrik" te Amersfoort eerste met 227 pnt. In Korps B winnaar B en O. te Baarn met 219 pnt. In Korps C winnaar Thyr te Lunteren met 209 punten. Korps A: 1. Prins Hendrik, Amcrsf.. 227 pnt: 2. Thyr. Lunteren, 222 punten: 3. Frans Tromp. Hoevelaken. 216 punten: 4. De Eendracht. Terschuur. 216 punten: 5. Neerlandia. Ede. 215 pnt Korps B: 1. B. en O.. Baarn. 219 pnt: 2. Willem Teil, Otterlo. 217 punten: 3. Frans Tromp. Hoevelaken. 210 pnt; 4. Thyr. Lunteren, 208 pnt; 5. De Een dracht. Terschuur. 207 pnt. Korps C: 1. Thyr. Lunteren. 209 pnt: 2. De Eendracht. Terschuur. 207 pnt; 3. B. en O. Baarn. 195 pnt' 4. Frans Tromp. Hoevelaken. 193 pnt; 5 K.G.O. I. 's-Graveland. 193 pnt. De einduitslagen zijn: Personeel A- 1 W. Klaassen. Otterlo. 48 steun 48; 2 H. Wlllemsen. Ede. 48 steun 46; 3. E. v. Hal, Lunteren. 48 steun 46; 4. J v Eist. Amersfoort. 47 steun 46. 5. G. M. Klomp. Baarn. 47 steun 46 Personeel P: 1. E. P Kuyt. Terschuur. 50 pnt: 2. B Mol. 's-Graveland. 47 steun 37; 3. B. v. d. Kamp. Baarn. 46 steim 44; 4. J. Franken. Terschuur. 46 steun 43; 5. G. Riczebos. Lunteren. 46 steun 38. Personeel C' 1. H. Torslus. Hoevelaken 46 steun 43; 2 J Beumer. Otterlo. 46 steun 41; 3. J. v. d. Broek. Terschuur. 45 pnt; 4. H. Fontein. Hoevelaken. 44 steun 41; 5. G. H. Oldenhof, Amersfoort. 44 steun 31. Vrije Baan A: 1. W. Bos. Terschuur. 90 pnt: 2. E. v Hal. Lunteren. 90 pnt; 3. P. Bcitler. Hoevelaken. 90 pnt; 4 D. Stam. Amersfoort. 90 pnt: 5. E. Schipper Terschuur. 90 pnt. Vrije baan B. 1. G. v. d. Broek. Ter schuur. 90 pnt; 2. W. v d. Pol. Ter schuur. 90 pnt; 3. J. Blom. Terschuur. 90 pnt; 4 G. Rlezebos. Lunteren. 89 pnt; 5. A v. Harten. Lunteren, 89 pnt. Vrije haan C; 1. J. v. d. Broek. Ter schuur. 88 pnt; 2 C v. d Pol. Lunteren. 87 pnt; 3. B. v d. Brink. Baarn. 87 pnt; 4 G. v. Lcuvercn. Terschuur. 78 pnt: 5. St. Ham, Hoevelaken. 86 pnt. Hoogste dagschutters: Klasse AW. Bos. Terschuur, 90 pnt: Klasse B: T. Roskam. Barncveld. 88 ont: Klasse C: A Schreuder. Hoevelaken. 85 pnt. De prijsuitreiking zal plaats hebben op Dinsdag 8 April, 's avonds te 7.30 uur in het BV L.-gebouw te Terschuur. Piano, papegaai en brandkast Gebonden kunsten op Jaarbeurs „Dc vorm te vinden, die de zuiverste expressie is van het door op dracht en doel gestelde, ts het streven van de beoefenaar der gebonden kunstenzo staat het nogal raadselachtig op een foldertje, dat de Jaarbeursbezoekers in de G.K.F.-stand wordt overhandigd. G.K.F. bete kent „Gebonden Kunsten Federatie" en gebonden kunstenaar" zijn, dat men zich in zijn werk gebonden weet aan een (commerciële) op dracht en aan de voortoaarde, dat het product een nuttige functie moet hebben. Zo is dan op de Jaarbeurs werk te zien van voornamelijk wevers, decorateurs, fotografen, pottenbak kers en binnenhuisarchitecten. Maar ook verscheidene boekbinders, wandschilders. edelsmeden, grafici en reclame-ontwerpers rekenen zich tot de beoefenaars van de gebon den kunsten. De voorzitter van de Federatie, de architect H. Salomonson, ver klaarde gistermiddag op een pers conferentie de deelneming aan de beurs uit een verlangen naar meer contact met het publiek. „De pu blieke opinie over ons werk is in het algemeen niet bijster gunstig, maar de waardering is toch groei ende", zei hij. Verder tracht de GKF de industrie te interesseren voor wat met een lelijke term „in dustriële vormgeving" wordt ge noemd. Tachtig militai re autoriteiten uit de V.S., Groot- Brittanië. Canada, Frankrijk, België, Noorwegen, Dene marken. Italië en Nederland be zochten gisteroch tend de Jaarbeurs. Zij kwamen om zich te oriënteren op het terrein van de productie van militaire goederen in Nederland. De Utrechtse Jaar beurs heeft daar toe een speciale inzending georga niseerd, welke uit sluitend producten omvat die voor defensie doelein den dienen. De hoge gasten ble ken echter ook belangstelling te koesteren voor medische artike len, kantoorinrich tingen en vooral ook voor de elec- tronische inzen dingen van Philips. Deze firma komt op deze beurs voor de eerste keer met een serie electronische apparaten voor het meten, regelen en registreren van doorstromend volume, geleidbaar heid. temperatuur, niveau, druk. rek, mechanisch vermogen, voch tigheid van de lucht, toerentallen, torsie en zuurgraad. Als jongste loot aan de stam van electronische meetapparaten kan de ruwheids- meter worden genoemd voor het meten van de afwerking van werkstukken. De voorzitter van de raad van beheer van de Jaarbeurs, mr W. H. Wel zijn op deze Jaarbeurs nog uitsluitend unica tentoongesteld (hand-werkstukken), maar mogelijk zullen volgende jaren ook Neder landse industrieproducten als zicht bare resultaten van het streven der GKF getoond kunnen worden. Eén van de belangrijkste toepassingen van „industrieële vormgeving" is trouwens al het Lcerdams glaswerk (ontworpen door A. D. Copier). Door het wederzijds tekort aan ver trouwen en begrip tussen industrieel en ontwerper te helpen overwinnen heeft de G.K.F. zich op een nieuw en uiter mate belangrijk terrein begeven. Dc heer Salomonsen drukte zich aldus uit; „De gebonden kunst wil een laborato rium zijn voor de scrleproductie." Dit denkbeeld heeft in ruime mate ingang gevonden ln b.v. Engeland, waar de „Council of Industrial Desicne" beschikt over tweehonderd medewerkers en twee millioen gulden Ons „Nederlands Insti tuut voor Industriële Vormgeving" steekt daarbij met drie medewerkers cn dertigduizend gulden maar magertjes af. Ook het kunstnijverheidsonderwijs heeft op dit gebied, volgens de heer Salomonson. een belangrijke taak. De aanpassing van de Nederlandse oplei ding aan dc massaproductie is nog lang niet voldoende," meende hij. Het was eigenaardig gegaan met het geld en het meubilair van een 65-jarige gepensioneerde dame, die als een eenzame figuur, getuigenis moest afleggen tegen een echtpaar uit de Domstad, waar zij geduren de drie maanden van het afgelopen jaar in pension was geweest. De juffrouw was nl. in het bezit van een piano en een brandkastje. Die voorwerpen konden niet ge plaatst worden in het kleine ka binetje, dat ze tot haar beschikking had. Zodoende verhuisde de piano naar de huiskamer van haar hos pita en verdween het brandkastje in de slaapkamer van 't echtpaar. ..Die piano mogen jullie wel heb ben," zou de pensiongast hebben gezegd, want ze had er plezier in, dat een van de kinderen er zo aar dig op kon spelen. Mifir het brandkastio was niet bepaald leeg, want in Februari van het vorig jaar kreeg de juffrouw een erfenis van haar overleden zuster ten bedrage van f 3900. Toen het geld in de huiskamer ar riveerde, nam ze daar zelf een be drag van f 1000 van af; de reste rende f 2900 moesten door de hos pes in de safe worden opgeborgen De familie mocht ingeval van nood over f 900 beschikken; doch die f 2000 moest onaange raakt blijven. De erfenis was ook voor de huisgenoten een meeval lertje. want de vrouw des huizes kreeg een fiets, de kinderen kre gen nieuwe pakjes, terwijl op de trap een splinternieuwe loper kwam. „Jullie zijn goed voor me," zou de juffrouw hebben gezegd, „en dan heb ik daar wel wat voor over." Die goedheid was echter betrek kelijk, want na enige tijd kwam cr ruzie over de papegaai van de gast. die in de huiskamer was ge stald. Het heette dat het beest ge vaarlijk was voor de kinderen, zo dat de juffrouw werd aangeraden Lorre maar te verkopen. Van de f 160 kreeg de heer des huizes de helft. Het slot van de geschiedenis was. dat de edelmoedige dame met grote onenigheid haar pension ver liet. Toen bleek er niets meer in het brandkastje aanwezig te zijn, waarop de gedupeerde bezitster het testament verscheurde, dat zij des tijds had laten opmaken ten gun ste van de familie, die haar achter af zo was tegengevallen. Wegens verduistering van een geldsbedrag van f 2000 stond het echtpaar hedenochtend terecht voor de Rechtbank. Daar hielden zowel man als vrouw vol, dat er nooit ook maar één cent in het brand kastje zou hebben gezeten en werd de juffrouw van edelmoedige geef ster gedegradeerd tot een „leugen aarster." „Wij hebben hier te maken met mensen, die er op uit waren te profiteren van juffrouw v. W.". concludeerde de Officier van Jus titie. Hij meende, dat hier van goe de trouw geen sprake was en eiste tegen de man zes maanden gevan genisstraf en tegen diens echtge note drie maanden. De raadsman, mr Verheus. achtte het bewijs niet geleverd. Hij ver zocht vrijspraak, subsidiair een voorwaardelijke straf voor beide verdachten. Op 15 April zal de Rechtbank vonnis wijzen. SOEST Voordat Koningin Juliana en Prins Bernhard naar Amerika vertrokken werd de bemanning van de „Prinses Beatrix" aan hen voorgesteld O.L.school Beetzlaan viert zesde lustrum Op 1 April 1922 werd de nieuwe O L school aan de Beetzlaan te Soest offi cieel in gebruik genomen, welk feit op 1 April 1952 werd herdacht, 's Morgens had in het schoolgebouw aan dc Beetz laan een korte plechtigheid plaats, waar het gemeenteraadslid, dc heer M. M. van Wely, oud-hoofd dezer school, enige woorden van herdenking sprak cn zich getroffen voelde dat zijn werk op de zelfde voet werd voortgezet De oudercommissie. welke tevens aanwezig was. tracteerdc de kinderen, die deze morgen vrij van dc lessen wa ren. De kinderen hadden de leslokalen versierd, zodat een en ander een echt feestelijk aanzien gaf. 's Middags begon het feest voor al de kinderen, die zich om twee uur had den verzameld in het St Ludgardus- gebouw aan de Vredehofstraat Er viel te genieten van de goochelkunst van Harry Barna uit Baarn. een poppenkast, verzorgd door een onderwijzeres cn on derwijzer uit Amersfoort, terwijl de on derwijzer Bos van de Beetzlaan dc kin deren bezig hield met sneltekenen. De tractaties bleven natuurlijk niet achter wege. 14 13 1 0 27 14 12 1 1 25 16 15 0 1 30 16 14 1 1 29 Goed eten van andermans kippen Acht maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, eiste de Officier van Justitie Dinsdag tegen een 51-jarige los arbeider alhier, die wegens kippendiefstal voor de Utrechtse Rechtbank was gedag vaard. In December jl. had de verdachte zin in een kippenboutje. Hij vond hiervoor een goedkope oplossing door bij zekere H. tien kippen weg te halen en bij zijn buurman K. drie stuks. Behalve aan drank, waaraan hij zich in die feestmaand tegoed deed, was er dus ook volop gevogelte in zijn huis. Hoewel de verdachte beweerde, dat hij een veel kleiner aantal kip pen zou hebben ontvreemd, hechtte de Officier van Justitie daar wei nig waarde aan. Gezien het ongun stig rapport (dat hem schilderde als een vrijbuiter) en het ontbre ken van rcclasseringskansen. luidde de eis: acht maanden gevangenis straf met aftrek. Op 15 April a.s. volgt de uit spraak. Raad komt bijeen De raad van Soest is in openbare ver gadering bijeengeroepen tegen Maandag 7 April a.s., des avonds 19 uur. Ook Sliot I kampioen Nadat vorige week de TT V. „Shot"' de kampiocnsvlag kon hijsen voor het tweede team. wist nu Shot I. door een gelijk spel tegen Vriendenkring I uit Utrecht, het kampioenschap te behalen. Bestuur en spelers werden gecompli*! menteerd en in de bloemetjes gezet, ter wijl enige cadeaux werden aangeboden. De eindstanden luide- Schot I Vriendenkring I Shot II P.M. Ill Verkeerd amateurisme Een 18-jarige electricien te Soest koesterde •'grote plannen aangaande zijn toekomst. Hij zagi zichzelf als de trotse bezitter van een uitgebreide voorraad radio toestellen en electrische apparaten. Om dit doel te bereiken begon hij in 1950 bii zijn baas. een firma te Amersfoort, geregeld allerlei ma terialen weg te nemen. Tot Fe bruari van dit jaar verdwenen er twee luidsprekers, electrische ka bels, boutjes, stoppen enz. in enor me hoeveelheden. Toen de ver duistering aan het licht kwam, ontdekte de politie bij huiszoeking een compleet magazijn in de ka mer van de jongeman, waarin niemand ooit een voet mocht zet ten. Het geval was des te vreem der. daar de jongen slechts enkele onderdelen had gebruikt om toe stellen van anderen te repareren en de gehele voorraad had aange legd om zelf te kunnen prutsen. De Officier van Justitie bij' de Utrechtse Rechtbank, voor wie de verdachte Dinsdag was gedag vaard, beschouwde het gebeurde deels als verzamelwoede van de jeugdige delinquent. Hij wees er op, dat de jongen leiding nodig heeft en eiste een gecombineerde straf van acht maanden met af trek. waarvan vier voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar en toezicht van Reclassering. Op 15 April a s. zal de Recht bank uitspraak doen. Benoemine Dc heer Alb Camphuis te Soest, thans onderwijzer aan de O.L. school te Wou. denben?, is benoemd tot hoofd der school te Termunten (Gr.) Burgerlijke Stand Geboren: Ronald, z. van H. R. Kem per en H. P van Riel; Leendert G.. I z. van H. M. Geven en W. Kwarten: Maria L. C. H.. d. van J A. J van Ros- sum en J. A. J Blommenstein; Maria Th G., d. van G. P. Kok cn G M van Galen; Neeltje. d van E J. v d. Essen- burg en J ten Broeke; Cornells, z. van W. van Barneveld en P M. Feiitel: Leo. nardus M. M.. z. van N Th. M. Kortc- kaas en G A. Jongerlus: Hendrlkus A. W.. z van H. W. Deijs en W. Huurde- man; Maria L.. d. van P. H. G. Lusten- houwër en W. Werner: Anna M E. G.. d. van W H. v. d. Brink en C. A. Rasch: Agnes M. M.. d. van H. J M Pieper en. G. E. Kuipers: Joanna G. M.. d. van J. W. Balvers cn C. E J. M Spier Ondertrouwd: J. R. Bender en J. G. Moren. Getrouwd: J J. G. Jas en IJ. F. Drost. Overleden: J. Visser. 90 jaar. oneeh A. W. Kuijer. 69 jaar. geh. met W. Kok: R. E. J. Westerveld. 8 maanden: A M. van Wees. 63 jaar. wed. van A. V. Vink. Stamboeken gaan naar Engeland LEEUWARDEN. Het Neder- landsch en het Friesch rundvee- stamboek zullen van 28 Juni tot 5 Juli aanstaande een excursie maken! naar Engeland. In het programma is een bezoek aan de Royal Show te Newton Abbot opgenomen. LEUSDEN Burgerlijke Stand 26 Maart t/m 1 April 1952 Geboren: Splinter Johannes, z van J. A. van de Klasnorst en A. J. Feith. Overleden: Dirk Arend Jan Duins- bergen, oud 7 maanden. AMERSFOORT Op deze foto ziet men één van de hoge militairen, die vanoch tend de Jaarbeurs bezochten, in gesprek met mr W. H. Fockema Andreae. De militair is It.-gene- raal J. Simonds, de Canadese chef-staf. (Foto NUD-Hofland). Fockema Andreae ontving de gas ten in de Buitenlandse Club en verstrekte enige technische gege vens, de beurs betreffende. Daar na nam het gezelschap het Vre- denburgterrein in ogenschouw. Voor de bezichtiging van de Croe- selaancomplexen waren de mid daguren gereserveerd. BRANDPUNTEN AMERSFOORT Te koop aangeb. Sterke sandalen en veel goedkoper 22/23 4.50, 24/28 5.95, 29/34 6.95. Wil- lemse, vooraan de Leusder- weg. Gramofoonplaten. Zowel in populair als klassiek vindt U grote sortering bij Muziekhandel C. v. d. Wijn gaard, Langestraat 72. Tel. 6225. Te koop. wegens verhui zing, een nog nieuwe brand kast. 70x60x56 cm. Gekost 500,—. nu 200.—. Bevra gen; Amersfoortseweg 29. Soesterberg. j Te huur gevraagd A.s. echtpaar zoeken 2 ongem. kamers en een keu ken of gebruik daarvan. Huur 70.per maand. Brieven onder No. 9227 bur. van dit blad. Te huur aangeb. Kamer aangeb., gemeubi leerd of gestoff. voor 1 pers. Br. no. 9235 bur v. d. blad. Bruidskleding tc huur. Rouw-, Trouw- en Avond kleding voor dames en he ren. Maison Steenis. Stein- laan 58, Zeist. Tel 2784. Lessen Autorijschool A. van Nie. Instructeur K.N.A.C. en A.N.W.B Inl.: Lissone Lin deman Ajnersfoort. Tel. 5637 en 3862. Cliënten buiten Amersfoort spec, lestijden. Woningruil. Goed onderh. kl. woning m. tuin. 1. huur, voor kl. vrij bovenhuis. Br. onder No. 9231 bureau van dit blad. Woningruil. Aangeboden 2e étage Den Haag. bev. 3 kamers, badk en keuken. Gevraagd te Amersfoort ge lijkwaardige woning. Brie ven onder No. 9228 bureau van dit blad. Woningruil. Aangeb., Alb. Hahnstraat. kamers en suite, keukon en kelder, 2 grote en 2 kleine slaapk.. zolder en schuur, 33.50 per maand: ruilen voor ruimere wo ning tot 50Brieven on der no. 9232 bur. v. d. blad. Woningruil Soesterberg Amersfoort. Aangeb. heel huis. bev. voor. en achter kamer. 3 slaapkamers, keu ken, W.C., schuur, voor- en achtertuintje, huur 25. per maand. Zoek iets derge lijks. 1-kamerwoning geen bezwaar. Brieven onder no. 9230 bur. van dit blad. Diversen Bazar V. G. v. Vrijz. Her vormden op Donderdag. Vrijdag en Zaterdag 34 en 5 April in het Gebouw aan de Zuidsingel. 3e brug v. d Varkensmarkt af. Geopend van 711 uur n m. Zater dagmiddag van 36 uur. Speciale kindermiddag. Prachtige stands. Vele at tracties. Oliebollen-Bakkerij Omlijsten van Belijdenis diploma's alsmede reparatie aan lijsten. Lijstenmakerij van der Vaart. Arnhemse- weg 32. helpt U. Voor verhuizingen cn transporten. verpakkingen voor alle werelddelen. Al leen H. N. v d. Hoek, Sint Radboudstraat 10. Tel. 6004 Mevr. Franken, Psychome- triste (Helderziende) met jarenlange ervaring, wonen de te Utrecht, Vleutenseweg 79 bis. telef. 21704, houdt spreekuur a!s. Donderdag 3 April van 28 uur in het Volksgebouw, Snouckaert- laan 11. Naaimachines. Wij leve ren alleen de beste merken Naaimachines, als Naumann. Anker. Phoenix, Fridor. Adler, Husqvarna en Le- wenstein. Met volle garan tie en gratis onderricht De Veen's Naaimachinehandel Steinlaan 66 Zeist.. Tel. 4066 Naaimachlnereparatic is een zaak van vertrouwen en alleen een goede vakman kan U 't goedkoopst hel pen. Wij repareren alle mer ken onder garantie. De Veen's Naaimachinehandel. Steinlaan 66. Zeist. Tel. 4066. Eén ding is zeker: bü Ar ch if o to slaagt U beter! (Spe cialisten in bruids- en kin- Ierreportages), Rubensstraat 79. Tel. 3070 Naaimachines. Voor vak kundige reparaties aan huis ook buiten Amersfoort. Even berichtje. Mak. Kapel- weg 8. Amersfoort. Steeds voorradig: nieuw en gebruikt hoek-, beton-, staaf-, plaat- en balkijzer bij Firma B Zwaaf en Zonen, Amersfoort, tel. 5226. Radio Dresselacrts. Nieuw ste Philips radiotoestellen vanaf 160.- Gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Ook inruil. Demonstratie aan huis. Krommestraat 9, Tele foon 5772. Nieuwe roman. Mevrouw X. is nu verstandiger ge worden, want zij ruilde haar oude vehikel in bij de Veen's Naaimachinehandel te Zeist. Steinlaan 66. Tel. 4066 en kocht daar een nieuw Fridortje U weet wel dat naaimachientje met 1001 mogelijkheden. Zij vertelde 't aan al haar kennissen en vriendinnen, want nu is zij eerst echt tevreden. PLAATS EEN

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 4