The Sport Shop In Juni groots sportfestival in Amersfoort STADS VENSTERK Oj oera Traviata in Grand Volgende week feest aan de Dreef Nijhoffs Paasspel in de Markthal Op openingsdag tumfeest en voetbalmatch r DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB .J Bruidspaar Krijnen woont halve eeuw in het Soesterkwartier 2 Donderdag 3 April 1952 (Van een onzer verslaggevers) De Amersfoortse Sportstichting heeft de voorbereidingen ter hand genomen om van Zaterdag 7 Juni tot en met Zaterdag 14 Juni een groot sportfestival te houden. De uitwerking der plan nen bevindt zich reeds in een vergevorderd stadium. Er is een voorlopig programma opgesteld, dat zeer attractief is en de indruk wekt, dat er in Juni in Amersfoort iets zal gebeuren, dat zijn weerga nog niet heeft gevonden. HetAmersfoortse Sport festival 1952" wordt voornamelijk gehouden in de prachtige om geving van Birkhoven, namelijk in het sportpark aldaar, in het Bosbad en in het Openluchttheater, dat dus eindelijk ook weer eens gebruikt zal worden. Alle sporten komen in actie Het voorlopig programma bevat niet alleen buiten- doch ook binnen sporten. Tijdens een persconferentie, die gistermiddag in het A.G.-huis door de directeur van de Sportstich ting, de heer B. Verschuur werd ge leid, zijn de plannen uit de doeken gedaan. Zaterdagmiddag 7 Juni zal „Amersfoorts Sportfestival 1952" worden geopend met een massale opmars en vaandeldefilé van alle Amersfoortse sportverenigingen. Dan zullen de zes Amersfoortse gymnastiekverenigingen voor het eerst in de geschiedenis gezamen lijk een grootse demonstratie ge ven. Daarenboven zal de hercnploeg van het Amsterdamse „Simson", die kampioen tafelspringen van Nederland is, een demonstratie van dit spectaculaire nummer ge ven. Het is voor de eerste maal dat Amersfoort tafelspringen te zien krijgt. VOETBAL De hoofdschotel van de ope ningsdag is een voetbalwedstrijd tussen de sterke Amersfoortse 2e klasser H.V.C. en de rest van het district Amersfoort, dat zowel de Keistad, als Baarn, Soest, Spa kenburg etc. omvat. Het staat dus wel bij voorbaat vast dat H.V.C. een sterk elftal tegenover zich krijgt. Na dit attractieve middagpro gramma, dat op „Birkhoven" wordt afgewerkt, zal in hetzelfde sportpark 's avonds de Nationale Olympische Dames Turnploeg, o.l.v. Nun Verhoef, optreden, waarbij het volledige programma voor de Olympische Spelen te Helsinki (Finland) zal worden uitgevoerd. Dit optreden wordt, in samenwerking met de Amers foortse Gemeenschap, gecombi neerd met dat van de Balletgroep van het Haagse Instituut voor Volks Ontwikkeling, o.l.v. Jenny van Maerlant, die baletten van Johan Strauss (Kaiserwalzer) en Franz Schubert (Rosamunde) zal uitvoeren. Dit bijzonder program ma wordt gebracht onder de titel „Sport en Gratie". Het Sportfestival zal Zaterdag 14 Juni worden besloten met een avondprogramma, waarin handbal en paardensport de boventoon zullen voeren Als sluitstuk komt dan een groot vuurwerk. OOK MILITAIREN Dank zij de medewerking van de militaire overheid is het mo gelijk geworden de garnizoenen Amersfoort, Soesterberg en Har derwijk in het festival te betrek ken. Zo is overleg gaande om op "Woensdagavond 11 Juni een Utrechts K.N.VB.-elftal te laten spelen tegen het Nederlands Mi litair elftal, dat tijdens het in Athene gehouden internationale militaire voetbaltournooi de derde plaats bezette. Ook zullen zeer waarschijnlijk de Bathing Beauties van de zwemvereniging „Meeu wen" uit Amsterdam waterballet ten te zien geven in het nationale zwemprogramma dat Vrijdag 13 Juni in het Bosbad Birkhoven wordt afgewerkt. De Organisatie-Commissie is nog in onderhandeling met de K.N.L.T.B. om Nederlandse lawn- tennis-cracks naar Amersfoort te laten komen, die op 10 Juni op de Altabanen tegen elkaar zullen spelen. Hierbij worden namen ge noemd als Van Swol, Rinkel en Van Meegeren Voor de handbal wedstrijd op 14 Juni a.s. is coil- tact gezocht met twee vooraan staande Nederlandse hoofdklas sers. Verder zullen wielersportlief hebbers kunnen genieten van een Ronde voor Amateurs over 75 ki lometer, die op het circuit van De Pedaalridders aan de Nijverheids straat wordt gehouden. Ongetwij feld zullen velen ook van de ge legenheid gebruik maken om goe de bokswedstrijden, alsmede judo en schermen te zien. De Organisatie-Commissie heeft nog wat verrassingen in petto. Bekend is, dat getracht zal wor den een attractieve motorwed- slrijd te organiseren. Behalve voor de gymnastiekdemonstraties zul len voor alle wedstrijden prijzen beschikbaar worden gesteld. Het Italiaanse Opera-gezelschap, dat het vorige jaar reeds in Amers foort optrad, komt ook dit jaar, en wel zeer binnenkort, weer in onze stad optreden, zij het in gewijzigde samenstelling en aanmerkelijk ver sterkt. De Italianen komen hier een opvoering geven van Verdi's „Tra viata", waarschijnlijk op 24 April. AUTOMARKT Op de gister gehouden auto markt werden 85 motorvoertuigen aangeboden. Burgerlijke Stand GEBOREN- Wilhelmus Leonardos. z. van W. L. dc Winter en M. v. Beek. Op Zondag 8 Juni zullen geen wedstrijden worden gehouden. Er wordt een grote reclame campagne met huis-aan-huis-fol- ders en een vijf honderdtal raam- affiches gevoerd. Men is bij de opzet van het festival van de ge dachte uitgegaan dat de toegangs prijzen voor niemand een bezwaar moeten zijn. Men zal deze daarom zo laag mogelijk stellen. Door het ere-comité zullen o.m. worden uitgenodigd: de commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, burgemeester H. Molendijk, kolonel Pahud de Mortanges. de di recteur van het Nederlands Olym pisch Comité, drs W. van Zijll en alle wethouders van Amersfoort. De organisatic-commisie is samen gesteld uit de heren B. Verschuur, directeur van de Amersfoortse Sport stichting (voorzitter), luitenant-kolo nel Irnmink, garnizoenscommandant van Amersfoort, Tj. de Boorder, C. Letschert, A. Mosterd (voetbal). K. Mochel (gymnastiek). A. dc Wilde (wielrennen), W. v. Haselen 'zwem men) J. Schonewille (handbal). Kol. b.d. H. D. Scherpenhuyzen (zelfver dediging), W. Boersma (zelfverdedi ging), H. de Kruyff (korfbal, rugby) en F. de Visser (athletiek). De ver tegenwoordiger voor de paarden- sport moet nog worden aangewezen. Voorlopig program Het gehele voorlopige pro gramma van het Sportfestival luidt als volgt: 7 Juni Sportpark Birkhoven: Feestelijke Opening Open luchttheater; „Sport en Gra- tre". 9 Juni Sportpark Birkhoven: Korfbal (Westerkwartier-Rest v. Amsterdam?) Athletiek en Rugby. 10 Juni Nijverheidsstraat: Wie lerronde voor Amateurs over 75 km. Tennispark ALTA: Tenniswedstrijden. 11 Juni Sportpark Birkhoven: Voetbal (Utrechts XI-tal Ned. Mil. XI-tal?) 12 Juni Openluchttheater: Boks-, Judo en Scherm wedstrijden. 13 Juni Bosbad Birkhoven: Na tionale Zwemwedstrijden, Wa terpolo en Waterballetten. 14 Juni Leusderweg: Handbal, Springconcours en sluiting met Groot Vuurwerk. 1860. De volgende da gen wordt het materiaal uit de schepen gelost, waarmee allereerst eei sterk fort zal worden ge bouwd opdat de 4olla.t. ders zich kunnen verwe ren tegen eventuele aan vallen van *ee ui« vlaai spoedig breker, onde» en ge twisten uit De mees te opvarenden van de kleine vloot zijn despc rado's, belust op avon tuur, niet gewend haro te werken, mensen, di er sléchts op uit zijr zich zelf zo spoedig mo gelijk te verrijken -an I Riebeeck ziet zich aar- I ook genoodzaakt trense I plakkaten af te kondigen en een pi;ovoost-ge weldige aan te stellen. Gelukkig hebben zij wei nig last van de inheemse bevolking. De Hotten totten, die dit land bewonen, laten zich niet I zien, want het volk van een vloot, die hier al eens eerder aan wal is gegaan, heeft hun vee gestolen en de schrik zit er nog in. Advertentie (I M BELANGRIJK voor TENNISSERS! Aan al onze cliënten die een PERLON BESPANNING bij ons gekocht hebben, brengen wij in herinnering dat zij iedere keer, voordat zij gaan spelen, hun PERLON BESPANNING met een vochtige doek moeten afvegen. l'TREC'HTSESTRAAT 39 - Tel. 5325 PERLONS SNAAR ideaal voor ons klimaat. (Van een onzer verslaggevers) De Dreef blijkt ccn straat te zijn, waar het goed feestvieren is. Vertelden we U gisteren iets over het echtpaar De Gans, dat binnenkort „Halfweg" tussen goud en diamant hoopt te bereiken; vandaag komen Joannes Krij nen en Johanna Westerveld in de krant. Die vieren op 8 April een bruiloft van achttien karaats goud. Ze trouwden op 4 April in het gemeentehuis in Soest, en vier dagen later werd hun huwelijk ingezegend in de R.K. kerk. Dinsdag is dus eigenlijk de grote feestdag, maar de receptie wordt op de Eerste Paasdag gehouden. De tribune van het sportpark Birkhovenwaar een groot deel van het Sportfestival zich zal af spelen, biedt ruimte aan vele honderden toeschouwers. (Van een onzer verslaggevers) Op Woensdagavond 9 April zal de Oecumenische Lekenspelgroep in samenwerking met „Kerk en Wereld", In de Markthal een opvoering geven van M. Nühoffs Paasspel „De Dag des Heren". Dit Paasspel is het tweede van de driedelige cyclus, die Nijhoff schreef. De cyclus zal zijn bekroning vinden in het Pinksterspel „Des Hellands tuin"? Moest Amersfoort tot nu toe de laatste twee spelen ontberen, van dit jaar af stelt de Oecumenische Lekenspelgroep zich als doel, dc gehele reeks uil te voeren. Nijhoff heeft in zijn Kerst-, Paas- en Pinksterfeest cie hoogtij dagen uit het christelijk leven wil len uitbeelden. Laste hij in het Kerstspel „De ster van Bethlehem" c^e Eva-figuur in; het Paasspel brengt Adam als symbool van de mensheid- Nijhoff heeft zeker niet de bedoeling gehad een kijkspel te scheppen. Iedere opvoering wordt door de toeschouwers mee beleefd, meegespeeld ook. Daarom is het spel gevat in het kader van een liturgische dienst. De spelers ko men op uit de zaal en alle toneel matig raffinement is vermeden. Beoogd wordt een wisselwerking lussen publiek en spelers te doen ontstaan. De opzet is niet „toneel" te brengen. Deze jongeren willen als boodschap overdragen het lij den van Christus en het zoenoffer dat Hij door Zijn kruisdood de mensheid biedt. De Alexandrijnen en zesvoetige jamben van „De Dag des Heren" zijn van een verwon derlijke eenvoud en een bezielende zeggingskracht. Dit spel, dat aan vangt in de hof van Jozef van Arimathea, heeft een sterk sym bolische inslag. Zo stelt Adam de aartsvader voor, die door zijn zon deval God verloochend heeft. Als hovenier wordt hij vervangen door Jezus, nadat deze uit de doden is herrezen. De rouwengelen symbo liseren de droefheid, in tegenstel ling met de „blinkende" engelen, die de vreugde over de wederop standing vertolken. Judas' geld zak, de doornenkroon, kruishamer en spons symboliseren de mense lijke zonden Dit spel geeft nog geen uitzicht op de toekomst; dat doel het Pinksterspel „Des Hei- lands tuin". Het is te betreuren, dat voor dit spel wederom geen Amersfoortse kerk nu eenmaal de ideale en door Nijhoff bedoelde omlijstig beschikbaar was. Wèar het gouden bruidspaar aan de Dreef woont, hoeven we niet te vragen, want uit de verte zien we al de door de buurtbewoners aan gebrachte versiering voor het huis met een feestelijk schild, dat aan ieder verkondigt: „Hulde aan het Gouden Bruidspaar." In het huisje, waar de oudjes het maar wat best naar de zin hebben, hangen ook al overal slingers. Vader Krijnen heeft tot de oor logsjaren in de bouwvakken ge werkt, maar later heeft hij zijn dagelijkse arbeid gevonden bij een kwekerij. Anderhalf jaar geleden is hij moeder de vrouw ook overdag gezelschap gaan houden, al kan hij het tuinieren nog niet helemaal vergeten. Bij zijn zoon, die in Hoogland woont, gaat hij dikwijls de tuin een opknappertje geven en ook de tuin van de jeugdherberg „De Pan'1 in Huis ter Heide wordt nog wel eens onderhanden geno men. Als de heer Krijnen bij zijn dochter, die daar jeugdherbergmoe der is. gaat logeren, houdt zijn vrouw hem gezelschap. Mevrouw Krijnen kennen de Amersfoorters waarschijnlijk nog beter dan haar echtgenoot. Zij was namelijk 25 jaar lang baker en heel wat van degenen, die nu deze krant lezen, zullen van haar de eerste schone luier hebben gekregen. De heer en mevrouw Krijnen hebben steeds in de afgelopen halve eeuw in het Soesterkwartier ge woond. Eerst aan de Soesterweg. en later gedui'ende 37 jaar in dat aardige witte huisje aan dc Oude Soesterweg. net achter de speel tuin. dat enkele jaren geleden is afgebroken. Sinds drie en een half jaar wonen de 77-jarige bruidegom en zijn 72-jarige bruid aan de Penningmeester nam de kas mee Na twee weken vacantie zeven gulden over „Waarom zou ik het er niet eens van nemen?" dacht de penning meester van een Amersfoortse sportvereniging twee weken gele den. Hij liet de zaken de zaken en trok naar Rotterdam, in gezelschap van een heel aardig meisje. Omdat deze 24-jarlge meneer L. zelf ech ter niet over voldoende contanten beschikte, ontfermde hij zich oak ma3r over de verenigingskas, die honderdtachtig gulden bevatte. Dat de vereniging het met deze gang van zaken niet eens was, valt te begrijpen De politie werd in de arm genomen, en die ver spreidde het signalement van me neer L Het resultaat was, daf hij gister in Rotterdam kon worden aange houden. Nu is hij terug in Amers foort, maar hei verblijf dat hij daar bewoont is minder luxueus. De sportvereniging moet het in tussen stellen met een batig saldo van zeven gulden Het echtpaar Krijnen-Westerveld, dat op 8 April vxjflig jaar ge trouwd is. Dreef. Voor twee mensen is het daar goed wonen, maar men be grijpt dat alle vijf kinderen en achttien kleinkinderen, die het feest komen meevieren, daar geen plaats vinden, om nog maar te zwijgen van de andere belangstelling, die er zeker zal zijn. Daarom wordt de leceplie op de Eerste Paasdag ge houden in het huis van een dochter, die woont aan dc Puntcnburgcrlaan 31. Onze hartelijke gelukwensen! Bruidspaar Voges in de bloemetjes (Van een onzer verslaggevers) De bel heeft gisteren niet stil gestaan in de Lenaert Nicasius- straat no. 21. waar het echtpaar VogesBaer zijn gouden bruiloft vierde. Er zijn zeker 70 mensen geweest, die het bruidspaar kwa men feliciteren en ze kwamen niet met lege handen. Bloemstukken en geschenken; het stroomde maSr nan en de twee oude mensen, die het middelpunt van de belangstel, ling waren, werden er stil van De CJ.M.V. waarvan dc heer \oges lange tijd concierge is ge weest, stuurde een prachtige bloe menmand. Er werd ook een aantal heerlijke taarten bezorgd; een daarvan was van de Bond van Cuden van Dagen. Dit cadeau werd bijzonder op prijs gesteld De heren P. H. en W. van Haselen. vroegere werkgevers van de brui degom. gaven eveneens blijk van hun belangstelling, evenals verte genwoordigers van het kerkbestuur der N H- Kerk en van het CN.V. Ook ds Braakman kwam felicite ren. Bijzonder aardig was ren wandtak, vervaardigd door de be jaarde heer Wijnen uit de Lange- slraat. De buurtbewoners bleven niet achter. Zij boden een zeer practisch geschenk aan. Advertentie (l M SANAPIRIN jaagt kou A en pijn uit Uw body H Vrijdag: Alma Musica Beschrijving van t programma Naar aanleiding van het programma, dat Alma Musica Vrijdagavond in Ami- citia onder auspiciën van de Amers foortse Gemeenschap zal spelen (zie ons blad van Dinsdag) schrijft dc fluitist Everard van Roycn. ANTONIO VIVALDI, die de bijnaam draagt van „ïl prete rosso" (de rode priester), leefde lange tijd in Venetië en heeft een ongelooflijk aantal com posities op zijn naam staan. Hij beroem de er zich zelfs op. dat hij vlugger zijn composities op schrift kon zetten dan de copiisten, die zijn muziek moesten afschrijven. Soms kan men deze enor me snelheid in het componeren bli enige van zijn composities, die wel enigszins oppervlakkig zijn, waarnemen, anderzijds heeft zijn vruchtbare pen on telbare waardevolle composities het licht doen zien. Het Concerto ,,La Notte", dat heden uitgevoerd wordt, is in zijn oorspronke lijke vorm een concerto voor fluit met strijkorkest. Het Largo „II Sono" bevat een partij voor de fluit, die unisono gaat met de eerste viool en die alleen uit lange notenwaarden bestaat. Het is dus kennelijk de bedoeling van Vivaldi ge weest. dat de fluitsolist hierop een im provisatie zou maken, aan welke op dracht getracht is te voldoen. LUIGI BOCCHERINI was een beroem de cello-virtuoos, die veel concertreizen gemaakt heeft en bovendien nog kans zag een uitgebreid oeuvre voor kamer muziek te schrijven. Aan het Trio op. XIV No. 2. dat naar een afschrift van de eerste druk van de oorspronkelijke editie wordt uitgevoerd, is ook duidelijk te horen, dat Boccherini zelf een cello- virtuoos was. In de eerste twee delen heeft de cello een solistische rol en in het Allegro Moderato Is zeer opvallend het spel van de violoncel m hoge lig gingen. voor die tijd uitermate onge bruikelijk en gewaagd. De „Suite pour six Instruments" werd door DANIEL LESUR op verzoek van schrijver dezer geïnstrumenteerd voor „Alma Musica". naar zijn oorspronkelij ke Suite voor piano en strijktrio. Deze Suite is waarlijk hedendaagse composi tie en dc componist poogt niet te archaïseren in verband met het gebruik van cc-n instrument (clavecim- bel), dat zijn bloeiperiode in de 17e en 18e eeuw beleefde. In deze waardevolle compositie heeft de componist ook bui tengewoon - fraaie klankeffecten weten te bereiken. Het Fluilquartet in C behoort tot de zelden of nooit uitgevoerde flultquartet- ten van MOZART, hetgeen verwonder lijk genoemd kan worden Het tweede deel, dat bestaat uit Andantino, Adagio en Allegro, is een variatie-vorm, waar bij de fuit in het begin het thema laat horen, daarna overgaat tot variaties, daarin gevolgd door de viool en de vio loncel Na een variatie in mineur volgt liet Adagio en aansluitend daaraan het Allegro, beide eveneens berustende op het oorspronkelijke thema Mozart heeft dit Andantino met va riaties op andere wijze in een compo sitie benul, n 1 in zijn Serenade voor blazers en contrabas, K V. no. 361 JOH. CHR BACH wordt vaak de Londense Bnch genoemd en het is be kend. dat hij samen met K. Fr Abel de eerste openbare abonncmcnts-con- certen te Londen organiseerde (Bach- Abel concerts 17651782). Joh. Chr Bach had een grote invloed op de ontwikkeling van W. A. Mozart en het is interessant te horen in liet eerste deel van het Quintet in D mai. hoe Joh Chr. Bach aan de hobo oen kort motief geeft, dat later door Mozart in zijn bekend Rondo in D maj. tot een volledige melodische frase is uitgewerkt. CJaudio Arrau komt in Grand De vermaarde Chileense pianist Claudio Arrau zal op 17 April een recital in het Grand Theater geven, waarin hij ten gehore zal bren gen de Fantasie in D kl.. van Mo zart. de sonate in F kl., de zgn „Appassionata" van Beethoven, de Wanderer Fantasie van Schubert. Gaspard de la nuit van Ravel cn de Mephisto Wals van Liszt. Rondgang van KAMV door Soesterkwartier De Koninklijke Amersfoortse Muziekvereniging maakt op Za terdag 5 April een rondgang door het Soesterkwartier. Het corps vertrekt om vijf uur van het voor malige distributiekantoor aan het Plantsoen West. Vandaar mar cheert men via de Gaslaan naar het Soesterkwartier. Nieuws van de PTT Op 1 April verliet de hoofdem ployé le klets R. Onvlee de PTT- dienst. Bij zijn afscheid werd hem de afscheidsmedaille van het Staatsbedrijf aangeboden. Od 28 Maart j.l. herdacht de be steller J. F van Biisterveld zijn 25-jang dienstjubileum. werk, dat nop lint te wach- zakje met veelkleurige ten, niet aan de huisbaas kraaltjes brengen. Nu kan die nog betaalt moet, niet aan We hebben het doel van ons zoeken niet kunnen vinden. In Amersfoort geen terrasjes voor lanterfanters, in Amersfoort slechts har de banken voor vermoeide de oude dame aan de slag. Gauw tevreden zijn we niet. We kunnen nog meer kralen gebruiken. Behalve oude dames zijn er nog veel peuters in ziekenhui zen en kindertehuizen, die graag eens kralen lijgen. over de onderlinge wed strijden. Er zijn aardige tij den gemaakt. De jeugd beeft zich uitstekend ge weerd. Het is nog altijd ,\vie de jeugd heeft /'oorts kondigt de redactie het waterpolo-tournooi om de Wapenroem-beker aan. Dat zwemfestijn wordt op 8 April in 't Sportfondsen- bad gehouden. De deelne mende teams zijn Rotter dam I, Neptunus I (Arn hem). HPC I. AZ en PC I. werkers. Teleurgesteld zijn Lieve vriendinnen van het we naar het redactiebureau Stadsvenster kijkt u nog Terrasje IA/ E houden van terras- jes mits ze niet te groot zijn. Gisteren nu heb ben we gezocht naar zo'n vierkant stuk zonovergoten grond, waarop ivat wankele stoeltjes tot zitten noden. De lucht was blauw, de zon stond stralend aan de he mel en in de lucht hing iets van dat onbestemde dat voorjaar heet. We verlang den naar een stoel en een flesje met het een of ander, naar een rustige zitplaats aan een drukke verkeers ader. En daar dan alleen maar kijken naar mensen die zich haasten, zitten en kijken, niet. denken, voor al niet denken, niet aan 't teruggekeerd en achter ons bureau hebben we over dacht hoe het vroeger was en hoe het had kunnen zijn De Seine, de boeken stalletjes en wij drentelend daarlangs. Een klein plein tje en u mag heus wel weten dat ice Dc Place du Tertre meenden zo'n typische hoogpotige ijzeren stoel en ccn (dito) tafeltje. En naast ons Jeannette, Angéiique of een van al die anderen Parijs, voorjaar Zoete herinnering. Voor ons echter (op 't ogenblik) geen Parijs, voor ons slechts een redactie- bureau, zonder terras en zonder flesje met het een of ander. Voor ons slechts Amersfoort, nuchtere wer kelijkheid! Kralen Onze oproep voor kralen heeft succes gehad. Van daag liet de familie Van Loo uit de Sparstraat een eens in de kasten en laden Wij geloven stellig, dat er zo hier en daar nog wel wat kraaltjes voor de dag zullen komen. Wie doet er mee? Allemaal? Niet drin gen dan alstublieft! Clubbladen „We gaan weer volop aan de slag," schrijft de heer H. Peterse Jr., leider van SOS, in het maandblad van deze wandelsportvereniging. Volop aan de slag in een wandelsportvereniging wil zeggen, dat er weer stevig gewandeld moet worden. 5 April komt SOS voor de eerste maal in dit iaar in volle glorie voor de dag, lezen we. Op 5 April dan gaat SOS naar Utrecht om het bestuur van de SGWB te laten zien dat ze in Amersfoort nog steeds Sa men Op Stap gaan. In De Salamander, het orgaan van de Amersfoort se Zwem- en Polo Club wordt uitvoerig geschreven tp R WORDEN flink wat bomen in Amersfoort ge- ts rooid. Zo in de wandel merken we daar niet veel van. Vandaag staat de boom er nog, morgen is-ie weg. Maar er zijn van die bomen, die zich niet zo gemakke lijk laten weghalen. Die kanjer aan het Julianaplein heeft gisteren zo bij zichzelf gedacht: „Aan mij zullen jullie een karwei hebben". De mannen van de plant soenendienst hébben er een karwei aan gehad. Hier ziet u het moment, dat de reus de strijd opgeeft. Men sen kijken toe hoe de boom valt. Het was precies bere kend. De boom viel, waar de mannen hem wilden heb ben. Het verkeer moest zelfs worden omgeleid. Zo ver zette de boom zich nog eenmaal, maar zaag en bijl maakten een einde aan alle opstandigheid. Nu is het kaal op die hoek van het Julianaplein. En de bewoners zeggen: „Wat is het licht in de kamers". A.R. Kiesvereniging vormt sectie (Van een onzer verslaggevers) Onder voorzitterschap van de lieer I. Stap werd gisteravond een vergadering gehouden van Anti- Revolutionnaire mannen en vrou wen in het Leusder- en Bergkwar- tier, om te komen tot oprichting van een Sectie van de A.R. Kies vereniging „Nederland en Oranje", voor dit stadsgedeelte. Nadat de heer Stap hulde ge bracht had aan de propaganda- commissie, die het ledetal der Kiesvereniging belangrijk had op gevoerd, zette spr. de betekenis uiteen, voor de vorming van sec ties, die in kleiner verband zich bezighouden met de bestudering van de A.R beginselen. Tot de vorming van zulk een sec tie werd, nadat de vergadering zich hierover had uitgesproken, beslo ten. Met het oog op de a.s. verkiezin gen. die alle aandacht zullen op eisen, zal eerst bij de aanvang van het nieuwe vergaderseizocn tot de vorming van een commissie, die leiding aan de beginselstudie zal geven, worden overgegaan. De heer H. W. de Vries behandelde na de pauze het onderwerp: Geleide eco nomie. Spr. bezag deze vanuit drie gezichtspunten: Het liberalistische, waarbij alles wordt overgelaten aan het vrije spel der maatschappelijke krachten; 't socialistische, waarbij de geestelijke inslag van de mens wordt bepaald door de maatschap pelijke verhoudingen. Beide theo rieën zijn voor de Christen onaan vaardbaar, zo zei de heer De Vries. Het A.R. standpunt ten opzichte van de geleide economie is nog niet duidelijk omlijnd weer te geven. De meningen daarover lopen in leidende kringen uiteen. De partij erkent echter, dat tot op zekere hoogte leiding van de overheid in het economisch leven niet gemist kan worden. Naar spr.'s mening ligt de principiële fundering der vrije economie in de scheppingsor dinantie. De overheid mag alleen dan ingriipen, als b.v door oorlog e.d. de normale ontplooiing der maatschappelijke krachten niet mogelijk is; als productie en con sumptie in gedrang komen. Dat ten deze de A.R. partij geen duidelijke principiële voorlichting geeft, noemde spr. fataal. Op het onderwerp volgde een uitvoerige bespreking. Noteert U even GRAND THEATRE t/m 9 April: „De illusie van het geluk", 18 jaar. Zondag: 130. 4, R 30 en 9 uur. Ov. dagen: 2 30. 6.30 en 9 uur ..Donöerdagcyëlus". 10 April: 2.30. 6 45 en 9 uur' „Het licht dat ver dween" (Bright Victory") 14 jr. CITY THEATER: „Luchtduivels boven de Pacific". 14 jaar. Zondag: 2. 4 15. 6.45 en 9 uur. Ov dagen: 2.30. 6.45 cn 9 uur Woensdagmiddag 9 April. 2 en 4.uur: Jeugdfilmcyclus: ..De geheimzinnige wildstroper" REMBRANDT THEATER. Van Vrijdag t/m Maandag- .Abbot cn Costello m het Vreemdelingenlegioen". 14 jr. Van Dinsdag tot on met Donderdag: „Hyena's van het Rotsgebergte" 14 iaar. Zondag 2. 4.15. 6.45 en 9 u. Ov dagen' 2.30, 6 45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK. Van Vrij dag t/m Zondag: „Call me Mister". (..Legershow ili Tokio"), elke leeft. Van Maandag t/m Woensdag: ..Pin ky", 18 jaar Donderdag: .De zevende sluier". 18 jaar. Vriid.' 8 u.. Zat en Dond. 2 30. 6 45 en 9 u. Zond. 2. 4.15, 6.45 cn 9 u. Overige dagen 2 30 en 8 uur 3 APRIL (Donderdag) Oprichtings vergadering Politiek jongeren Con tact. Stadhuis. 20 uur. 3 APRIL (Donderdag) Alg. Nederl. Invaliden Bond- Propaganda-avond niet film A G.-Huls. 20 uur. 4 APRIL (Vrijdag) R.K. Volksuni versiteit: Cursus Godsdienst. A G.- Huis, 20 uur. 4 APRIL (Vrijdag) Amersfoortse Gemeenschap: Concert door „Alma Musica". Amicitia. 15 cn 20 uur. 4 APRIL (Vrildag) Beëdiging. Ju liana van Stolbergkazerne. Leusder weg. 10.30 uur. 5 APRIL (Zaterdag) „Ons Eigen Toneel": ..Geef mij uw hand". Ami citia. 20 uur. 5 APRIL (Zaterdag) Stichting Amersfoortse Jeugd en Dierenbe scherming: Voorstelling door en voor kinderen. Wijkgebouw Laurens Cos- terplein. 15 uur A.G -huls. 22 Maart t m. 6 April: Expo sitie werken van het Amersfoorts Kunstenaars Gezelschap Geopend van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. ACADEMIE VAN BEELDENDE KUNS TEN 29 Maart tot en met 19 April: Tentoonstelling werk van Dook Evertse. Geopend 1017 uur. 's Zon- da gs gesloten. ftlUSbiuVj n.KiilTE Westslngei. Dage lijks geopend, behalve Zondags, werkdagen van 10—12 en l4 uur. Zaterdag 10—12 en t 303 uur AVONDDIENST APOTHEKEN: Dr van .As, Varkensmarkt 19a, telef. 3767. Sportagenda APRIL, Donderdag. Christelijke Gymnastiek Vereniging „Oranje". Uitvoering Amicitia, 20 uur. APRIL, Zaterdag Amersfoortse Motor- en Automobiel Club. Vijfde Nachtrit. Start 21.00 Berghotel. APRIL, Zondag. Voetbalprogr.: PatriaAPWC; KampongAmsvor- de: BFC—SEC APRIL. Woensdag. Christelijke Gymnastiek Vereniging Oranje". Uitvoering „Amicitia". 20 uur APRIL. Maandag cn Tweede Paas dag. Motor- en Automobielclub „Soest". Lente-rallye. Start 10 en 10.30 uur Hotel „Eemland". Soest- dijk. Agenda Amsterdam MUZIEK 3 APRIL. Donderdag. Concerg. 6 30 u.: Het Concertgebouworkest, het Toonkunstkoor cn het jongenskoor „Zanglust" voeren Bachs Matthaeus Passion uit. 4 APRIL. Vrijdag. Concertg Gr. r., 8 u.: Concert van de Arbeiders zangvereniging „De stem des volks".

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2