Voorlichting over besteding van gezinsinkomen is nodig Actieve democratie van de jeugd DEZE ZOMER: expositie bij „VeenendaaF Revalidatie-werk vraagt uw belangstelling Nutsspaarbank organiseert kadercursus Politiek Jongeren Contact wil verantwoordelijkheid kweken Motor met dubbele besturing oei U eens r Noteert U even Vrijdag 4 April 1952 WE LEVEN NA DE OORLOG BOVEN ONZE STAND (Van een onzer verslaggevers) We leven na de oorlog vrijwel allemaal min of meer „boven onze stand". Dat is geen geheim. Deze veranderde leefwijze brengt echter in vele ge zinnen moeilijkheden mee. Vooral de huisvrouw krijgt steeds financiële zorgen. Om deze te helpen verlichten, is van spaarbankkringen het initia tief uitgegaan tot het geven van voorlichting over de besteding van het gezinsinkomen. Binnenkort zal dit onderwerp behandeld worden in een kadercursus van vier lessen. Gistermiddag werd in de foyer van Amicitia deze cursus ingeleid door de docente, mevrouw E. J. WilzcnBruins. Het doel van de kadercursus, al dus mevrouw Wilzen. is vooral het kweken van begrip voor de vele moeilijkheden, die er in de gezinnen zijn, bij degenen, die er dagelijks mee in aanraking komen. Dit zijn dus o a. maatschappelijke werksters, leerkrachten bij het nijverheids onderwijs, bestuursleden van vrou- wenorganisatiec en ambtenaren van Eociale diensten. Voor hen zal de cursus dus in hoofdzaak worden ge geven. Zij moeten de voorlichting geven, die zo hard nodig is. Omdat ze dikwijls een vertrouwenspositie innemen, zullen ze in vele gevallen een raad kunnen geven, die niet in de wind wordt geslagen. Mevrouw Wilzen noemde ver scheidene uitingen van de „massa- luxe". Het elcctriciteitsgebruik neemt per gezin per jaar met acht procent toe. het verbruik van groen ten, melk en fruit stijgt, en er valt een intensiever familiebezoek waar te nemen. Niemand zal ontkennen, dat het groter gebruik van fruit of het benutten van een douche-cel een achteruitgang is, maar er zijn andere uitingen van de veranderde levenswijze, die wel reden tot be zorgdheid geven. Mevrouw Wilzen wees in dit ver band op het veelvuldig bezoeken van de kanper door de vrouw van 3952 en de grotere uitgaven, die vooral door de rijpere jeugd gedaan worden. Het ernstige hierbij is, dat al deze dingen „gewoon" zijn ge worden. Toch leiden ze tot enorme pro blemen. Sommige groepen van de bevolking hebben sterk vergrote mogelijkheden gekregen, maar ze moeten die leren gebruiken. Men moet weten, dat het niet doelmatig Ss alles in kleren en eten te stekeru Voorlichting hierbij is zeer gewenst. JONGE GEZINNEN Mevrouw Wilzen behandelde ver volgens enkele groepen van gezin nen, wier moeilijkheden op het ogenblik groot zijn Het pas gestich te gezin is vaak gestart op een te smalle financiële basis. Men gaat na het trouwen bij ouders inwonen, maar vergeet, dat dit een abnormale toestand is. Keren normale verhou dingen terug, dan zullen zich aan passingsproblemen voordoen. Ook het gezin met kinderen bo ven de tien jaar ziet zich voor moei lijkheden geplaatst. Als de kinderen gaan studeren worden de kosten vaak zo hoog. dat ze buiten het bud get vallen. Vooral de intellectuele middenstand kampt hiermee. Voor lichting op velerlei terrein kan ook hier nuttig werk doen. Mevrouw Wilzen deelde mee. dat behalve aan de door de Nutsspaar bank georganiseerde kadercursus ook gedacht wordt aan het houden van discussies door groepen vrou wen uit eenzelfde milieu Indien er belangstelling voor bestaat, zal ten slotte ook worden overgegaan Hit het geven van een cursus voor de huisvrouwen zelf. De in Amersfoort ontplooide activiteit van de Nuts spaarbank staat niet op zichzelf. Zij is een onderdeel van een landelijke actie. f Cursusprogramma Tijdens de kadercursus, die door de Nutsspaarbank wordt georganiseerd, zal mevrouw E. J. Wilzen-Bruins de volgende onderwerpen behandelen. LES 1. Hoe komt het. dat huis vrouwen uit bijna alle bevol kingsgroepen financiële zorgen hebben? Financiële problemen van het pasbeginnende-, het groeiende en het ouderworden- dc gezin. LES 2. De verdeling van het inkomen. Het nut van een be groting. Toelichting op de vaste uitgaven en de reserve bij week en maandinkomens. LES 3. Toelichting op de lo pende uitgaven bij week- en maandinkomens. Uitwijkmoge lijkheden bij de besteding van het huishoudgeld. LES 4. Zakgeld en kleedgeld. Kopen, poffen, betalen, afbeta len. Eenvoudige administratie. Voorlichting aan de huisvrouw inzake de inkomstenbesteding. De lessen worden gegeven in het A.G.-huis op de Donderda gen 17 en 24 April en de Dins dagen 29 April en6 Mei, steeds 's morgens van 10 tot 12 uur. VJ DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB 1361. De bouw van het fort vordert maar lang. zaam en die versterking moet toch klaar komen, voor Van Riebeeck er aan kan denken wonin gen te gaan bouwen voor zich zelf en de overige opvarenden van de vloot. Zijn vrouw en hun zoon tje blijven dan ook maar aan boord van de „Dro medaris". En voedsel is er ook weinig te vinden. Maar dan trekt op ze kere dag een kleine stam Hottentotten het kamp van de Hollanders bin nen. De kleine, zwarte mannen willen blijkbaar handel drijven met de vreemdelingen en zij bieden buffels te koopi versierd opperhoofd, die zich „koning Harry"! jaar geleden meegenomen naar Indië en hij kan aan. die Van Riebeeck best kan gebruiken. Aan-I laat noemen. De Engelsen hebben hem een paar een paar woorden Engels spreken, voerder van de stam is een rijkelijk met veren 1 Plan in voorbereiding om volgend jaar met de Kei te gaan trekken „In de eerste week van Juni, Juli en Augustus gaan wü een tentoon stelling inrichten en voorts gaan we actie voeren voor een keitrekking in 1953, waardoor de Kei misschien op een punt midden in de stad zal ko men", aldus vertelde de heer G. G. Veenendaal Jr. gisteravond tijdens de slotvoorstelling van zijn lichtbeeldenavondcn. Drukte op bazar aan Zuidsingel (Van een onzer verslaggevers) De heer G. Oldenborger had gis- steravond nauwelijks zijn geestig openingswoord beëindigd, of het werd levensgevaarlijk in het knus se zaaltje van het verenigingsge bouw aan de Zuidsingel, waar de Vrijzinnig Hervormde vereniging haar jaarlijkse bazar heeft onder gebracht. Met buks- en revolver schoten, trachtten de vele aanwezi gen zich in het bezit te stellen van een der fraaie prijzen, door de Middenstand en leden ter beschik king gesteld. Zijn advies, actief aan deze bazar deel te nemen, werd prompt opge volgd. Op de autoracebaan ver dringen de blijkbaar geroutineerde coureurs elkaar. Kwam men als eerste aan de finish, dan volgde on middellijk de prijsuitreiking. De ouderen stonden rustig te hen gelen. In welke sloot of vaart zit zoveel vis? Iedere hengelaar „had beet". Voor een kwartje werd men in het bezit gesteld van een vis vergunning. Meisjes bleken gister avond hartstochtelijke bumper- sportbeoefenaarsters te zijn. Rond de sjoelbak hing een typisch Oud- Hollandse sfeer. Onder de blauwi ge damp die uit de olicbollenkraam opsteeg, gleden de vlakke schijven over de baan. De meer serieuze VVH-leden be keken de door de VPRO ingerich te stand. Voor de' kleintjes was daar de grote Zeeuwse pop (in ori ginele klederdracht). Zo was er voor „elk iets naar zijn gading". Wijzen wij nog op de loterij (met bijzonder fraaie prijzen) en de door de zusterkring ingerichte verkoop stand. Deze avonden, die sedert Januari j.l. tweemaal per week boven Vee- nendaal's Kunsthandel op de Hof gehouden werden, vielen dermate in de smaak, dat de heer Veenen daal besloot drie tentoonstellingen, ieder van één week te houden, Op zeer originele wijze zal er verband gelegd worden tussen elk der ten toonstellingen. Met de Hof als mid delpunt worden stad en omgeving, tot in een straal van ongeveer 20 km, in drie sectoren verdeeld. Tel kens zal een groot aantal prenten uit één van deze sectoren te zien zijn. Op deze wijze zal de heer Veenendaal zijn gehele privé-col- lectie, die ruim 5000 stuks omvat, tegen een geringe toegangsprijs ter bezichtiging stellen. Mede door de lichtbeeldenavond-en breidde deze verzameling zich sedert Januari met ongeveer 1Ö00 afbeeldingen uit. Meer dan 50 van de 500 bezoekers deden schenkingen. Op de slotavond van het „Pren tenkabinet Amersfoort en Omge ving" passeerden 200 plaatjes de revue. Wij zagen om. de oude brandweer, de Langestraat met paardentram en herenhuizen met stoepen en hekjes, de Kamperbin nenpoort in vele gedaanten, de Hof met de pomp, de brand van de O.L. Vrouwekapel en vele afbeel dingen van „De Kei", waarbij op viel een voortreffelijke houtsnede van Jan Boon, de eerste keitrekking voorstellende. Bij ieder beeld kwamen de on geveer twintig aanwezigen met aan vullend commentaar of met ver heugde uitroepen, als men een be kende figuur of een familielid ont waarde. In de pauze deed de heer Vee nendaal de mededeling, dat bij actie gaat voeren om de kei het volgend jaar, als het juist vijftig jaar ge leden is, dat deze weer boven gronds vertoeft, opnieuw een waar dige plaats op een monumentaal voetstuk middenin de stad te ge ven. Uit de reactie bleek wel, dat dit plan de instemming van alle aanwezigen had. EHBO -examen De heer J. van der Linden te Amersfoort, die enige weken gele den door een ongeval verhinderd was deel te nemen aan het EHBO- examen. heeft dit examen later mogen afleggen. Gisteravond is hij geslaagd. Burgerlijke Stand 3 April Geboren: Wllhelmlna Frcderlka. d. v. W. F Slotboom en J. Osnabrugge, Wil. lebrordus. z. v, E. Mol en C. W. Gouw; Elisabeth Wilhëlmlna. d. v a v. Kui lenburg en T. W. v. Rcnkum'; Earen- dina Marrltjc, d. v S. G R. v. Nim- wegen en A v. d. Heuvel; August Al- phons. Einesto, z. v A. H A P. Hlelc- kert en M E. Zevenboom Carolina d. v. R. C. K. Schuiten en J v 't Haze- veld; Karei, z. v. B. Jansen en C Ver langen; Jacob Salomon, z. v. E. Menco en R. Nihom: Maria Elisabeth Alijda, d v. L De Man en A. Bakker; Egber- dina Hcnrltte, d. v. E. Brouwer en H. Koelewljn. Getrouwd: H. de Jonge en W. H. JansenA. H. v. Mansum en T. v Dig- gele. Overleden- Maas Bruinlnk, 78 jr., geh m. A. Mons.- Onderlrouwd- W. A. Dekkers en R M. Gillissen; G. J. de Boer en H Bos; B. Boer en J. G. Marsman. A Deljs en G. C. M. G Bottenburg; G. N. M. Wie- laert en H v. RamselaarH v. Doorn en M. A. Gouw; H. Moors .en P. J. L. Bronkhorst; M. J A. v. Doorn en M. J. v. Burken; J. La Helj en A. Schel; J. P. v. Barllngen en A M. Mulder: G. H. F. Möllenkramer en A. C Schwerzel; J. v. Laar en J Vivé; G. W. Blnnenkamp en P. H. Snabel; C. Meijer en D. C. Overhorst; C. Douw ën N. v. Diggelc, Boom viel onverwacht om De arbeiders, die aan de Soester- weg bezig zijn met het rooien van bomen, hadden een zo'n knaap gis termorgen al in de takels staan, toen hij onverwacht met veel ge kraak omviel. Gelukkig werd nie mand getroffen: alleen een hek moest het ontgelden. Het werd over zes meter verbogen. De oor zaak van het plotseling omvallen was het totaal verrot zijn van de boom bij de wortels. Indien de plannen doorgang vin den zullen wij dus het volgend jaar een nieuwe keitrekking beleven, en wel van een natuurgetrouwe naboot sing van de eerste wagen en ge trokken door de Amersfoortse bur gerij en natuurlijkkrakelingen toe! Teneinde de belangstelling voor dit feest te stimuleren wil de heer Veenendaal deze zomer een serie historische prentbriefkaarten over de Kei het licht doen zien. (Van een onzer verslaggevers) Gisteravond is dan in de raadzaal van het Amersfoortse Gemeentehuis het Politiek Jongeren Contact opgericht. De deelnemende jongeren, en ook heel wat oudere belangstellenden, luisterden naar een rede van burge meester H. Molendijk, waarin deze het doel van het nieuwe „instituut" uiteen zette, en daarna spraken de fractievoorzitters van de vUf deelnemen de groeperingen elk een kort woord. De vergadering werd geleid door mr R. Streng, de „onpartijdige" voorzitter van het bestuur, die reeds In Leiden ervaring heeft opgedaan als voorzitter van een Jongeren-parlement. Toespraak van de burgemeester Burgemeester Molendijk wees er met nadruk op, dat het niet de be doeling is „gemeenteraadje te spe len", maar wel door bespreking van bepaalde problemen het poli tiek besef onder de jongeren aan te wakkeren. De burgemeester noemde daarbij enkele tekortko mingen in het huidige democrati sche bestel. Er is niet voldoende binding tussen burgers, volksver tegenwoordigers en bestuurders. In de pyramide, die door deze drie groeperingen gevormd wordt, moet een beweeglijkheid zijn, vooral van beneden naar boven, en die ontbreekt nog al te vaak. De heer Molendijk wees er ver der op, dat de kring van mede werkenden aan het bestuur van een gemeenschap niet groot genoeg kan zijn. Hoe meer schouders mee- tillen, hoe gezonder de democra tie is. Spreker zou tenslotte graag zien, dat het aantal mensen, dat zich beschikbaar stelt voor open bare ambten, groter was. Het klopt niet helemaal in het democratisch bestel, aldus de bur gemeester. Er zijn te veel me ninglozen. Het Politiek Jongeren Contact moet trachten bij de jeugd meer verantwoordelijkheids besef te wekken. De heer Molendijk drukte de deelnemers op 't hart op hun stuk te staan, maar de goede samen werking niet uit het oog te ver liezen. De fractievoorzitters hielden hierna korte speechjes, waarin ze o.m. enkele hoofdlijnen uit hun politieke standpunt naar voren brachten. De heer N. van der Vlugt (WD) ging in op de vraag waar om er onder de jongeren zo wei nig belangstelling voor politiek is. De heer E. H. J. Akkeringa (Nieuwe Koers) toonde zich een voorstander van de doorbraakge dachte. Hij wilde de politieke scheidslijnen van vorige genera ties niet te scherp zien. Voor de ARJOS sprak de heer J. Bast. Hij Wees er o.m. op, dat deelname aan het Politiek Jonge ren Contact verantwoordelijkheid oplegt. De heer H. Weusten CKVP) wilde vooral muggenzifterij voor komen zien, en de heer H. H. van der Neut (CHU) toonde zich ver heugd, dat de jongeren, die besef fen aan politiek te moeten doen, nu niet meer aangewezen zijn op eigen kring. De eerste werkvergadering zal worden gehouden op 27 Juni. De jongerengroep van de WD zal dan een prae-advies uitbrengen over „De plaats van de overheid in het maatschappelijk bestel". hnron f Bestrijding van de roeken Jachtopziener B. Ham van Hoogland verschilt van mening met de heer J. Postma, die an dere bestrijdingsmiddelen op de roeken wil toepassen dan schie ten. Als die middelen niet helpen dan In de practük blijkt, volgens de heer Ham, het gebruik van ande re bestrijdingsmiddelen vrijwel niet mogelijk. Hy geeft het vol gende voorbeeld: Een boer komt 's morgens op zijn land en ziet tot zijn grote ergernis, dat een koppel roeken op zijn aardappel- of bietenveld ope reert. Dat is onmogelijk te voor komen. De boer verjaagt de vo gels met het gevolg dat ze naar een ander veld gaan en ook daar schade aanrichten. De eerste boer zyn bouw is reeds verloren. Als men de roeken aantreft op bie- tenland of aardappelveld dan is men reeds te laat. De schade is dan al te groot om maatregelen te treffen. Men kan de vogels niet anders bestrijden dan ze grondig te bestrijden. De meeste mensen hebben er geen idee van hoe groot de schade wel is welke zij jaar lijks aanrichten. „Soesterkwartier contra Kameo Soesterkwartier speelt a.s. Za terdagmiddag zijn voorlaatste competitiewedstrijd tegen Kameo. Van veel belang is deze wedstrijd niet meer voor de groen-witten al bezitten zij nog een kleine theore tische kans voor de tweede plaats. Voor Kameo is deze wedstrijd echter zeer belangrijk daar zij nog in ernstige degradatiegevaar ver keert. Onze stadgenoten moeten echter in staat zijn de punten in eigen huis te houden zij zouden dan revanche nemen op de neder laag in Maartensdijk. De leider SKV kan nu a.s. Zondag de kam- pioensvlag hijsen indien hij van Tovers 2 wint. Geen gemakkelijke opgave. Excelsior 2 ontvangt Vogel 2 en zal geen kans krijgen zijn positie op de ranglijst te verbeteren. Al- tius trekt naar Giraffes, eerstge noemde zal de punten wel meene men. Waf U hier ziet is geen gewone motorfiets, zoals U misschien op het eerste gezicht zou denken. Kijkt U maar eens naar het stuur, dat de achterste berijder in handen houdt. Met deze motor gaat de heer J. H. J van Miltenburg na Pasen rijlessen geven. Hijzelf neemt dan op de duo plaats, en de leerling rijdt. De instructeur kan echter alle handelingen, die hij verricht, meedoen. Hij kan stu ren, remmen, claxonneren, enz. Voor Nederland is een dergelij ke speciaal voor dit doel gecon strueerde lesmotor geen nieuw tje, maar voor Amersfoort wel. Het apparaat is een 250 cc Jawa. VJ SOVA-biljarters gaan met succes verder De biljarters van de SOVA. (Spoor-ontspannings-vereniging Amersfoort) hebben hun strijd in het landelijk tournooi van de BSS met succes voortgezet. Het eerste team versloeg de Haagse spoormensen met 42. waardoor de Amersfoorters over gaan naar de halve finale Deze halve finale zal vermoedelijk 27 April in Den Haag worden ver speeld. De SOVA komt hierin met twee teams uit, namelijk het B- en C-team. Het D-team is Woensdag naar Den Bosch geweest en verloor met 4—2, waardoor dit team van ver der meespelen is uitgeschakeld. (Van een onzer verslaggevers) „Wü vragen geen medeleden van de valide Nederlanders, want dat ver wekt een minderwaardigheidscomplex bü de minder validen. Wij vragen wel begrip voor ons revalldatie-wcrk, dat beoogt de minder validen tot volwaardige arbeidskrachten te maken, waardoor zij kunnen worden in geschakeld in het productie-proces." Aldus sprak de heer Van der Knaap, hoofdbestuurslid van de Algemene Nederlandse Invaliden Bond Donder dagavond in het A.G.-Huis, tijdens een büeenkomst, die tot doel had begrip bü te brengen voor het werk van de Bond. De belangstelling was groot, ook van de züde van de autoriteiten van Amersfoort en randgemeenten. de minder validen. Het komt zelfs Invaliden bond doet goed tcerk De heer Van der Knaap wees er op dat in de revalidatie-centra, die niet onder controle van de bond staan, de mindèr validen vol komen onvolwaardige aibeid krij gen te verrichten, dat daarenbo ven niet naar waarde wordt geho noreerd. Spreker beoogde dat dit revalidatiewerk geenszins de min der volwaardigcn helpt. Volgens de heer Van der Knaap, hebben de autoriteiten lang niet altijd begrip voor de noden en behoeften Van K.. Klop een paar kaplaarzen dan Tegen moeder zei hij dan: uit te steken. Nu ook de heeft u geen kind meer aan „Hé, wat is dat schemeren stad zich naar de richting hem. Ja, zo hebben we ze toch gezellig." SVK kroop van Leusden en Wouden- bezig gezien de jeugdige dan dicht op de kachel, berg uitbreidt is de vesti- Amersfoortcrs. Daar ergens Dampwolken sloegen uit ging van een zo'n zaak een in die buitenwijken van zijn natte kousen en uit de verblijdend teken. Amersfoort is zo'n grote opdrogende broek kwam plas. Jongens staan er tot zo'n vettige walm van aan hun knieën in het wa- schroeiend textiel. Ja. dat ter. Zij sjorren met een waren nog eens dagen. stuk steigertouw wat plan- Vlotje varen, wat een heer ken bij elkaar. Ziezo, het lijke sport. Vlotje varen en vlot is klaar. Het is een op de gang staan omdat de wat wankel vaartuig, maar juf, die Duits doceerde, Opnieuw zijn scheepjes van de zilver vloot in veilige haven ge komen. De lading was rijk. even aan 't Stadsven- ster. Tel 4291: iedere morgen van tien tot twaalf uur. wen in de richting van het Z'lvervloot cor>sultatiebureau zag lopen. Wij konden hem gelukkig er wat 11 de droom helpen. Wij saluut uit naar Lenie, Rina en Hennie te Loo, Schie- Uitbreiding straat 38. Zij brachten zil verpapier aan. Zo deden Het is altijd prettig te ook Henny van Ooyen (7 wat. e[ voor werk aan do Vlotje varen J^OOTJE varen, dijken bouwen, knoeien met water, niet een stokje in varen doet het. Met een vond dat ie er weer niets stok duwen dc jongens zich van terecht bracht. van de kant. Midden in de plas gaat het touw los. De J jongens springen in het nMTrh,,S7n 11 een zaa* 'ot. Ult" jaar) Rcmbrandtstraat 29 Mfof Hno ta l, breiding overgaat. Het ge- cn Rob Tandner. Dollard- wat. Hoe kom. je zo nat tuigt van activiteit en straat 292 rest «feeder Jan lacht wat bloei. 0p de Arnhemseweg 5Iwi| kregen heel veel en rest: ..Ja. set u. dat valt deac activiteit te be- ad«Ln op om oud pap?er speuren in een perecel te- 0D te halen DMe trouwe Nog eens varen ^enoyer niodezaak NV medewerkers worden bin- „Ja, ziet u, dat vlot." Dat Deze^N.V. gaat namelijk nenkort bezocht. over tot het inrichten van Emmablocm wisten toevallig, dat in eèn van de bijgebouwen voor bereidend werk werd ver richt voor de in de week van 21 tot en met 26 April te houden huis-aan-huis- Emmabloem-collccte Ieder weet nu zo'n beetje een modderpapje roeren en meer van deze dingen her inneren ons aan onze jeugd. Die gewoonten zitten ons zei Stadsvensterkijker vroe- Nederlandcrs nu eenmaal ger ook tegen zijn moeder, een speciaalzaak in heren- in het bloed. O, hij weet zich nog als de - en jongensconfectie en -mo- Geef een Hollandse jon- dag van gisteren te herin- des. Morgen gaan de deu- „Wat is hier te doen," gen een stukje ondergelo- neren hoe hij doorweekt van ren open. Er is voor de NV zei een mijnheer gister- van de tuberculose, die nog pen land wat planken en 't vlotje varen thuis kwam. dus aanleiding om de vlag middag toen hij veel vrou- altijd om zich heen grijpt. winkel is Op Vrijdag 18 April kunnen de medewer kers aan de Emmabloem- collecte in het gebouwtje achter 't consultatiebureau de bussen ophalen. Dan gaat de act:e op Maandag beginnen. De collectrices en collectanten hopen van harte, dat zij niet tever geefs bij de Amersfoorters zullen aankloppen. U weet: het is voor de bestrijding voor dat overheidsmaatregelen worden gesaboteerd. Spreker vertelde, dat de bond zelf heel veel revalidatiewerk deed, dat grote vruchten afwierp. Er worden z.g. „loopscholen" opge richt. Na Den Haag en Leiden komt thans de derde ïoopschool in Haarlem. De autoriteiten hebben veel belangstelling voor en lof over deze scholen, waar de min der validen weer „op de been" worden geholpen. De heer mr W. J. E. Versfeit, voorzitter van de afdeling Amers foort, bracht dank aan het hoofd- bestuu voor het beleggen van deze bijeenkomst. Spreker achtte het juist het werk van de bond, dat veelal op de achtergrond geschiedt, eens in het teken van de belang stelling te brengen. De aanwezigen konden genieten van een paar interessante Engelse films, die een beeld gaven van het werk dat moet worden gedaan om Invaliden tot volwaardige arbeids krachten te maken. De film „They live again" (Zij leven weer) liet zien hoe een mijnwerker, na een ongeval in de mijnen, dank zij des kundige behandeling en goede train ning tenslotte weer in slaat was ziin arbeid tc verrichten. De film ..Back to normal" (Terug naar het normale leven) toonde, dat mm- der-validen door het gebruik van goede kunstledematen weer vol waardig in het arbeidsproces kun nen worden Ingeschakeld. Het hoofdbestuurslid, de heer Van der Knaap, deed een felle aanval op de vele fabrikanten van kunstledematen, die dikwijls vol komen waardeloze producten ver kopen tegên abnormaal hoge prij zen. Spreker is van oordeel, dat een wet tot bescherming van de vervaardiging van prothesen drin gend noodzakelijk is. Tot slot deed het hoofdbestuurs lid een beroep op de aanwezigen de bond te steunen. De steun van de validen komt volledig ten gun ste van do minder-validen, want de bond kent geen gesalarieerde krachten. Alle bestuurders doen hun werk belangeloos. GRAND THEATRE t/m 9 April: „De illusie van het geluk". 18 Jaar. Zondag: 1.30, 4. 6.30 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30. 6.30 en 9 uur. ..Donderdagcyclus". 10 April: 2.30, 6 45 en 9 uur. „Het licht dat ver dween" (Bright Victory") 14 jr. CITY THEATER: „Luchtduivels boven de Pacific". 14 Jaar. Zondag: 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. Woensdagmiddag 9 April. 2 en 4 uur: Jeugdfilmcyclus: „De geheimzinnige wildstroper". REMBRANDT THEATER. Van Vrlidag t/m Maandag: .-Abbot cn Costello in het Vreemdelingenlegioen". 14 jr. Van Dinsdag tot en met Donderdag- „Hyena's van het Rotsgebergte". 14 jaar. Zondag. 2. 4.15. 6.45 en 9 u. Ov dagen: 2.30, 6 45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK. Van Vrit- dag t/m Zondag: „Call me Mister", („Legershow ln Tokio"), elke leeft. Van Maandag t/m Woensdag: ..Pin ky". 18 jaar. Donderdag: „De zevende sluier", 18 Jaar. Vrijd.: 8 u.. Zat en Dond. 2 30, 6 45 en 9 u. Zond 2. 415. 6.45 en 9 u. Overige dagen 2.30 en 8 uur 4 APRIL (Vrijdag) R.K. Volksuni versiteit: Cursus Godsdienst. A.G.- Huis. 20 uur. 4 APRIL (Vrijdag) Amersfoortse Gemeenschap: Concert door „Alma Musica". Amicitia. 15 en 20 uur. 4 APRIL (Vrijdag) Beëdiging. Ju liana van Stolbergkazerne. Leusder- weg. 10.30 uur. 5 APRIL (Zaterdag) „Ons Eigen Toneel": „Geef mij uw hand'. Ami citia. 20 uur. XI 5 APRIL (Zaterdag) Stichting Amersfoortse Jeugd en Dierenbe scherming: Voorstelling door en voor kinderen. Wijkgebouw Laurens Cos- terplein. 15 uur. A.G.-huis. 22 Maart t.m. 6 April: Expo sitie werken van het Amersfoorts Kunstenaars Gezelschap. Geopend van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. ACADEMIE VAN BEELDENDE KUNS TEN 29 Maart tot en met 19 April: Tentoonstelling werk van Dook Evertse. Geopend 10—17 uur. s Zon- da gs gesloten. uPENBAKL l.LESZAAL. Uitlening vol wassenen 25 cn Dinsdag- en Vrij dagavond van 79 uur. Voor kin deren Woensdag- en Zaterdagmid dag 2.304.30 uur OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes- ter kwartier (Zonnebloemstraat 67) Uitlening Dinsdag- en Vrijdagavond van 78 uur. R_K. OPENBARE LEESZAAL: Uit lening 1112.30 en 2.30—S.45; Maan dag- en Vrijdagavond 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag 3—5 en Vrijdag 45 uur. MUSEUM FLEH1TE Westsingel. Dage lijks geopend, behalve Zondags, werkdagen van 10—12 en l4 uur. Zaterdag 10—12 en 1.30—3 uur. AVONDDIENST APOTHEKEN: Dr. van As, Varkensmarkt 19a, telef. 3767. Sportagenda 5 APRIL, Zaterdag. Amersfoortse Motor- cn Automobiel Club. Vijfde Nachtrit. Start 21.00 Berchotel. 6 APRIL. Zondag. Voetbalprogr.i Patria—APWC: Kampong—Amsvor- de: BFC—SEC. 8 APRIL. Dinsdag. Algemene Ver gadering Amersfoortse Sport Stich ting „Prctzolder", PhoeniX Brou werij. 20 uur. 9 APRIL. Woensdag. Polotournool „Wapenroem-beker", Sportfondsen- bad. 20 uur. 9 APRIL. Woensdag. Christelijke Gymnastiek Vereniging „Oranje Uitvoering „Amicitia". 20 uur. 14 APRIL. Maandag cn Tweede Paas dag Motor- en Automobielclub Soest". Lente-rallyc. Start 10 en 10 30 uur Hotel „Eemland'Soest- 17 APRIL. Donderdag. Aanvang Nationaal Biljartkamflf oenschap Eerste klasse Ankcr-Cadre 38/2. „d'Oranjeboom". 14 uur. Agenda Amsterdam MUZIEK 4 APRIL. Vrijdag. Coneertg,.Gr. 8 u.: Concert van dc Arbeiders- zangvereniging „De stem des volks Agenda van Utrecht TONEEL Stadsschouwburg 4 APRIL, Vrijdag. 3 u.: Rotterdams Toneel met „Een man Gods 5 APRIL. Zaterdag. 8 u.: Toneelgroep Comcdia met „Vingerhoedskruid - Amersfoort contra Blauw-Wit Beide eerste elftallen van de handbalvereniging „Amersfoort" spe len a.s. Zondag thuis op het ter- rein aan de .Bokkeduinen". Zij krijgen bezoek van het Amster damse Blauw Wit. Voor de heren, die nog steeds bezig zijn om zich uit de gevaarlijke zone te werken, betekent dit wel dc moeilijkste op gave. Blauw Wit. vorig seizoen ge degradeerd uit dc Hoofdklasse, be zit nog steeds een sterke ploeg en. „Amersfoort" heeft dit in de uit- wedstijd in Amsterdam reeds danig ondervonden. Daarom verwachten wij voor de komende Zondag we derom een Blauw-Witzege, al zul len de Amsterdammers wel reke ning moeten houden met een op re vanche belust „Amersfoort". Een wel zeer belangrijke wed strijd in deze afdeling is de strijd tussen Attilla en HOC in Utrecht. Zoals reeds bekend zijn deze twee ploegen met „Amersfoort" de ge gadigden voor de twee onderste plaatsen. Het belooft in de Domstad dus een spannende ontmoeting te worden. HOC kan, gezien haar po sitie op de ranglijst „Amersfoort" een grote dienst bewijzen door At- tila te kloppen, iets wat niet in de lijn der verwachtingen ligt. De dames ontvangen dus even eens Blauw Wit. Hier liggen de kansen voor onze stadgenoten wel enieszins anders, daar „Amersfoort" in haar eerste wedstrijd in Amster dam wist te zegevieren. Dit bete kent dus dat er ditmaal weer winst voor dc Amersfoortse dames te be halen valt. WATERSTANDEN DEN HAAG 4 April. Mannheim 664 4-4 Trier 514 —7 Keulen 691 —18. Ruhrort 946 —19 Lobith 1514 —3. Nil- megen 1245 4-2 Arnhem 1205 —7 Eefde 678 4-15. Deventer 548 4-15 Namen La Plante 222 —6, Borgharen 4257 20 Bel le'd 1336 —20 Vcnlo 1332 —22 Grave 607 30 Vreeswijk 3.24 4-11 Litb 2 78 —33. Stuwen open te Belfeld, Sam- beek en Lith.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2