STADSVENSTER Ton van Bommel vindt KRO Paasei Lawine van eizoekers in en het Politiebureau In A.G. exposeren vader en dochter Pennings T oogmiddag Herv. Jongeren trekt volle Joriskerk 2 Grote drukte op de Yeluwe Dinsdag 15 April 1952 (Van een onzer verslaggevers) Ieder jaar organiseerd de KRO een Paaseierenrace, waarin verscheidene steden worden betrokken. Dit jaar was Amersfoort er een van en Toon van Bommel de gelukkige vinder van het ei. Als een van de eerste was h(J bü het Politiebureau aanwezig. „Ik dacht, je moet niet te laag kijken," zei Ton ons. „En ja hoor, dat ging goed op. Precies op ooghoogte zag ik tussen de tralies van de cellen een koker hangen. Ik graaide hem er uit enhad het el en dus, de door de KRO uitgeloofde fraaie prijs". .Vrolijk slot in de studio Om tien uur werd door de radio omgeroepen dat ook in Amersfoort een Paasei lag verstopt en wel bij het nieuwe politiebureau. Om twee minuten over tien heers te er bij de Hellestraat een drukte die geen pen vermag te beschreven. Auto's, motors, fietsen en hardlo pers kwamen van alle kanten np het politiebureau af. Men vreesde daar een overval. Gelukkig was vlug genoeg bekend dat er slechts ge gadigden waren voor het K.R.O. ei en alles wat daar aan vast zat. Met tientallen stormde men de trappen op. Gewapend met zaklantaarns zocht men de omgeving af. En steeds maar meer mensen voegden zich bij de reeds aanwezigen. De politie was spoedig bij de hand. Zo kon het verkeer in goede banen worden ge leid. De zeventienjarige vinder, Ton van Bommel van de Bloemendaalse- Binnenpoort. was al lang (met het ei) verdwenen en nog steeds stroom den het „Eizoekers" naar het poli- tiekwartier. Hoe kwam je er zo vlug? vroegen wij. Wel, zei Ton, ik was bij mijn vriend en wij hadden onze fietsen al bij de deur klaargezet voor het geval dat Amersfoort deze keer eens in de eierrace zou worden opgeno men. Toen wij het hoorden omroe pen stonden wij al bij de deur. „Wij vlogen weg". Toch was ik er iets eerder dan mijn vriend Kees de Wilde. Maar ik zal de prijs eerlijk met hem delen. Zonder hem had ik het ei immers nooit gevonden. Ik kan het haast nog niet verwer ken, zei Ton lachend. Vanmiddag was ik nog in Hilversum bij de KRO. en nu heb ik het ei. (Ton maakte daar de opname mee voor Negen heit de Klok). Enkele uren later stond hij weer in dezelfde studio. Wat was name lijk het geval- Het postkantoor van waar de uitzending zou plaatsheb ben was gesloten De heer W. Quint besloot toen, Ton mee te ne men naar de studio en er nog van te maken wat er van te maken was, zoals hij het uitdrukte. Maximum snelheidsregels werden voor een half uurtje vergeten. Ge lukkig waren alle spoorbomen open, zodat men rechtstreeks naar Hilver sum kon rijden. Om ongeveer half elf kon het gehele land horen hoe Ton het Paasei had gevonden. Op originele wijze nam Wim Quint hem een „verhoor" af. Bekend gij op heterdaad betrapt te zijn bij het vinden van dit kalk- ei. kenbaar aan de rode letters KRO' vroeg de heer Quint. Jawel achtbare, zei Ton in onver valst Amersfoorts. Vertelt u eens nauwkeurig hoe alles in zijn werk is gegaan, zo ver volgde Wim Quint het verhoor. Wel ikU kent het relaas al. Heeft u hier nog iets aan toe te voegen? Neen, achtbare. Dan bent u schuldig bevonden, klonk het oor deel. De heer Van Hulst, diocesaan ver tegenwoordiger van de KRO., trad op als getuige a décharge Hij vroeg vrijspraak. De heer Ton van Bom mel was niet door hebzucht gedre ven. aldus getuige. Houdt u ook alstublieft rekening met de monster rit welke wij achter de rug hebben, zo beëindigde hij zijn pleidooi. De heer Quint besloot deze op zienbare zaak met de woorden: „Overwegende, dat volgens getui- geverklaring Ton zich niet door hebzucht heeft laten leiden, maar handelde u t muzikale overwegin gen. veroordelen wij. Wim Quint, ambtenaar van het ministerie Zon der Naam. de tegenpartij tot het schadeloosstellen van gedaagde, door hef geven van een monster ei". Dat je er een smakelijk hanie aan mag hebben, was het (uit de toon vallende einde) van de zitting Daar ziin wii trouwens van over tuigd. Wij hebben (watertandend het ei gezien. Een immens groot ei. versierd met gele linten waarop de letters KRO. Ton heeft het ver diend Weinig Amersfoorters waren zo vlug op de plaats van bestem- Vijfjarige jongen loopt tegen auto Zaterdagmorgen werd een dodelijk ongeval gemeld. Op de Kamp was de vijfjarige Klaas Timmerman plotseling de rijweg overgestoken De bestuurder van een gloednieuwe Morrlw remde he vig, maar kon niet voorkomen dat de auto met het spatbord de jongen raak te Door de G.G.GD, werd Klaas naar zijn huis gebracht. Zijn linkerbeen was lichtelijk ontveld De politie keerde, zonder procesverbaal te hebben opge maakt, terug. ming als hij en zijn vriend. Dat zij er beiden plezier van mogen bele ven is ook onze welgemeende wens. (Als het nog niet op is tenminste). Ton van Bommel Een overzicht van de weefkunst van Willy Pennings in de exposi tiezaal van de Amersfoortse Ge meenschap. (Foto D.v.A. - Hofland) Het komt niet vaak voor dat de kunste naar J. H. Pennings door middel van een solo-tentoonstelling de aandacht van het grote publiek op zich en zijn werk vestigt. Nu hij het dan ein delijk weer eens heeft ondernomen, heeft hij een tweede naast zich, op wier werk hij misschien nog meer gesteld is dan op het zijne, om dat zij in een heel andere materie voort- werkt in zijn geest: zijn 19-jarige doch ter Willy, die voor de eerste maal in de openbaarheid treedt met haar weefkunst. Ick prijs' U saligh weven, Schiet-spoele weerdt verheven En spinrocke ghecroont Aldus dichtte de schilder-schrijver uit de 16e eeuw Karei van Mander en n a.v. dit gedicht heeft Willy Pennings haar atelier „Saligh We ven" gedoopt (om niet te zeggen: „ghe croont"). Een van de Welnu het we- „er#„ndc stil- ven is haar, ui zekere zin, een zaligheid. In tevens van J. tegenstelling tot haar H. Pennings vader, die autodidact is, heeft zij les gehad op de Kunst nijverheidsschool in Amsterdam, van mevr. v. d. Mijll-Decker (niet de eerste de beste) en zij toont hier dat zij van die lessen niet alleen heeft geprofiteerd, maar. op eigen wieken drijvend, verrassende dingen weet te maken. Aan fantasie paart zij dis tinctie. aan levendige tekening een select gevoel voor kleur; de techniek heeft zij blijkbaar ten volle onder de knie en zij toont het geduld om ook het vele kleine en verfijnde détail- werk. dat hierbij te pas komt. op te zetten en tot een einde te brengen hoeveel geduld daarvoor nodig is, de toeschouwer krijgt er enig besef van als hij hoort hoeveel honderden dra den vaak in eng bestek verwerkt zijn. Zij houdt er kennelijk niet van met de Franse slag te werk te gaan of naar gemakkelijke effecten te zoe ken, haar kleden en kleedjes tonen een bijna pijnlijke verzorgdheid. Alle patronen maakt zij zelf en ze zijn stuk voor stuk verschillend. In de dessins, maar meer nog in haar verfijnde kleurcombinaties vindt men iets terug van het Oosterse wezen dat haar vader met zijn ge boorte heeft meegekregen. (Pennings zelf werd geboren op Java in de plaats die door Multatuli beroemd werd. Lebak, maar door zijn uiter lijk zou men hem nog eer een ver want achten van Tagore of Pandit Neroe.) Wand- en pianokleden, tafel lopers en sierkleedjes, stoffen voor wollen rokken en blouses, een man heeft van dat alles niet zoveel ver stand. maar ik wed, als de dames gaan zien, dat ze mij geen cent over drijving zullen toedichten, er eerder haar echtgenoot en kassier in op schudding zullen brengen Papa Pennings is zichzelf door de loop der jaren trouw gebleven. Aan schilderen doet hij blijkbaar niet meer, maar het tekenen, zijn eigen lijke „stiel", bedrijft hij met gelijke genegenheid en toewijding als in den beginne, met grotere vaardigheid misschien, in forser formaat soms in zijn crayongebruik legt hij de laatste jaren meer voorkeur aan de .dag voor de grovere korrel maar bijna steeds met soortgelijke inten siteit. Het virtuose vermijdt hij zo veel mogelijk en zijn best bezielde werk als bepaalde blöemstillevens (cyclamen, vingerhoedskruid etc.) mysterieus oplichtend uit 'n donkere achtergrond, bezit een fluisterend mystiek geheim, verwant aan Oos terse meditatie, en aan sommige in de schemering verwijlende muziek Typisch dat hij soms ook nuchtere huiselijke, huishoudelijke dingen met deze tere, ietwat weke dichterlijk heid omdroomt. Geen wonder, dat Pennings, deze Oosterling van het Westen, zich aan getrokken voelt tot een profetische Oosterse figuur als Inayat Khan, de man van de Soefi-beweging, en van hem een portret heeft gemaakt, dat DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB 1868. Ondertussen vor dert de bouw van het fort gestadig. Fier wap pert de driekleur boven de muren van de ver sterking en Van Rie- beeck kan nu ook gerust zijn wat de veiligheid van zijn kleine kolonie betreft. Mochten de Hot. tentotten het wagen een aanval te doen, dan kun nen zij die nu gemakke lijk afslaan. En ook van zee uit zal een even tuele vijand er wel even over denken voor hij probeert deze vesting te nemen. En zie, daar na deren inderdaad op ze kere dag inboorlingen uit het binnenland. Maar het zijn vreedzame i geknoopt. Hun aanvoerder noemt zich Kokosoa, i blanke mannen vee verkopen. Van Riebeeck stammen en betrouwbaarder dan die, waarmee bijgenaamd „de vette kapitein". Ja, zij willen de ontvangt hen hartelijk en met veel eerbewijzen. Van Riebeeck eerst onderhandelingen heeft aan- I A. C. Hovens Greeve overleden In de leeftijd van 77 jaar over leed op Paasmaandag te 's-Graven- hage de heer A. C. Hovens Greeve, in leven oud-leraar aan het oud- Nederlands lyceum te 's-Gravenhage en voordien leraar aan het Joh. van Oldenbarneveldtgymnasium te Amersfoort. De heer Hovens Greeve was in Amersfoort ruim tien jaar aan het gymnasium werkzaam. Hij doceerde geschiedenis en ook enige tijd aardrijkskunde. In 1920 ging de heer Hovens Greeve naar het Ne- derlandsch Lyceum te Den Haag. Ook daar doceerde hij geschiedenis. De overledene was bij zijn leer lingen zeer geliefd. Zijn lesgeven Hij onderhield ook butien de school Hij onderhield buiten de school graag contact met zijn pupillen. De teraardebestelling is vastge steld op Donderdag 17 April om 2 uur op Rusthof. diens doorzielde wezen wel in alle finesses weergeeft. In andere por tretten streeft hij, niet altijd met hetzelfde resultaat, naar hetzelfde doel. Het enkele grote naakt heeft hij met sensuele schroom behandeld en noemt hij Sereniteit. Dat Pen nings, wiens tekeningen zozeer aan de lithografie verwant lijken, ook de steentekening met talent dient, is niet verwonderlijk en kan men op deze tentoonstelling duidelijk beves tigd zien. C.A.S. Motor met zijspan vliegt uit de bocht Op het kruispunt Soeslerweg B.W Laan had Zondagmiddag om half twee een aanrijding plaats tus sen een motor met zijspan en een Kersonenauto. De motorrijder, de eer Snijders uit Amsterdam, reed met grote snelheid door de scherpe bocht bij Birkhoven. met als ge volg „een omhoogwippen" van de zijspan. De heer Snijders bleef het stuur niet meester, de motor raakte op de linkerhelft van het wegdek en botste tegen een naderende auto. De heer Snijders en echtgenote wer den op het wegdek geslingerd even als de twee kinderen, die in de zij span zaten. Man en vrouw verden door de G.G. en G.D. naar het St. Elizabethziekenhuis vervoerd. Er is geen direct levensgevaar. De beide kinderen. 8 en 3 jaar oud, hadden geen verwondingen. Muzikale rondgang „W ilskracht" Ter gelegenheid van haar fancy- fair. die op Vrijdag 18 April in de Markthal wordt geopend houdt de R.K. muziekvereniging Wilskracht" hedenavond een muzikale rond gang. In de St. Joriskerk werd op Tweede Paasdag een Toogmiddag gehouden van de Ringen Amers foort en Gooi en Omstreken van de Bonden van Ned. Herv. J.V.'s en M.V.'s op Geref. Grondslag. Van alle kanten waren de jongens en meisjes, meest per fiets naar Amersfoort getrokken, en tegen half drie was de St. Jo riskerk, die in tegenstelling met het stralende zomerweer, betrek kelijk koel was, vrijwel geheel be zet. Ds. J. v. Dijk, van Gameren, be trad, na het inleidend woord van Ds. W. A. S. Laurensc, van Hoeve laken, het eerst de kansel voor zijn onderwerp: Bijna een Christen, voor welke toespraak hij uitging van de zo vaak geciteerde woorden, door Festus gericht tot Paulus. Gij be weegt mij bijna een Christen te worden. Spreker wees op het gevaarlijke van dat „bijna", dat in wezen „niet" betekent. „Bijna" op tijd is: te laat. „Bijna" gered, is niet gered. Ds. J v. d. Velden van de Bilt herinnerde eveneens aan Paulus en wel aan diens woord tot zijn jonge metgezel Timotheus: Houdt in ge dachtenis, dat Jezus Christus uit de doden opgewekt is. Een belangrijke wereld noemde spreker die van on ze gedachten. Er mag er maar één zijn, aldus spr., die je gedachten beheerst en je leven z.in en uitzicht geeft. Paulus wekte Timotheus tot deze gedachtenconccntratie op. En als de mens vandaag vraagt: is er iets dat mi.in gedachtengang zo ge heel kan vervullen, dat mijn leven zin en doel heeft, dan zegt Paulus: dat is Jezus Christus, de opgewekte. Wiens Koninkrijk komende is. die bezig is zijn volk te vergaderen. Christelijke ascese is nodig, ver volgde spr„ als het gaat om film. radio en toneel. Dat is geen uiting van zwakheid, maar er moet ge streden worden, naar buiten en naar binnen. Van nature sta je aan de kant en de geest van de afgrond, slechts door geloof en wedergeboor te sta je aan de kant van de Ko ning. Ds. G. Willemsen, van Hierden, tenslotte sprak over een wel zeer actueel onderwerp, de film. maar in het bijzonder „Simson cn Delila", de eerste z.g. Bijbelse film. uitge komen nadat men in Hollywood „de Bijbel ontdekt had" zoals eén der regisseurs het noemde. Met klem wees spreker op het gevaar van films als deze, die hoe wel Bijbelse figuren voorstellende en Bijbelse namen dragend, met de Bijbel niets, maar dan ook niets te maken hebben. De film laat Sim son zien als een held. als een kracht-figuur, vergoeilijkt zijn ver houding met de schone, maar hei dense Delila. maar verzwijgt hoe Simson zijn Nazireeërs-belofte schond. Deze film predikt de ondergang van een held die we moeten be wonderen. Hier wordt een leven geschilderd, waar een mens leeft ge lukkig .zónder God. Dat leven, al dus spreker, bestaat niet. De Bijbel predikt in de geschiedenis van Sim son de gevallen mens, maar ook de onuitsprekelijke genade, hem bewe zen. De eerw. heer G. Mouw, gods dienstonderwijzer, Driedorp, besloot de samenkomst. Ons dagelijks teveel Zaterdagmorgen verdween uit een achterzak van een hcrenpantalon. uit een kleedkamer van het Sportfondsen- bad, een beurs met tien gulden vijftig. In een café te Hoogland werd de Amersfoorter Van E. aangehouden. Hij was In kennelijke staat van dronken schap Tegen de caféhouder werd pro cesverbaal opgemaakt, wegens het ver strekken van sterke drank aan Iemand die in dronkenschap verkeerde. Op een stuk woeste grond ln het Soesterkwartier stookten enige jongens n Paasvuur. De gewaarschuwde brand weer doofde het vuur met wat schep pen zand, De jongens hadden bü het naderen van de politie reeds het (Paas) hazenpad gekozen. Op de Hugo de Grootlaan verdween uit een geparkeerde auto een regenjas. Handel P de lagere school had- den wij al een hekel aan hem. Niet omdat hij niet mee kon komen, wij waren zelf geen licht. Maar hij had iets irriterends, iets dat wij om een (onver klaarbare) reden niet goed konden zetten. Hij wist al tijd (op wat men in de handel een handige manier noemt), aan snoepgoed te komen. Zijn schoolpad was zoge zegd geplaveid met zoute- punten, versierd met zuur ballen en afgezet met ve terdrop. Meer dan een jaar lang hebben wij naast hem gezeten, maar wij kunnen ons niet herinneren dat hij ooit iets van zijn overvloed gaf. Hij ruilde. Vijf som men voor een zuurbal. In de proefwerkentijd was de koers iets gunstiger. Twee, soms wel ten staat tot één. Hij kon nu eenmaal niet rekenen De eenvoudigste sommetjes moest hij over schrijven. Gisteren vu kwamen wij hem na jaren weer tegen. Hij reed in een (af schuwelijke. glanzende auto, en droeg ren fraai pak met dito deukhoed. Wij (op ons oude karretje) stonden naast zijn (gloed nieuwe aufo. Tegelijkertijd herkenden wij elkaar. Hij draaide met een genadia gebaar het raampje omlaag en vroeg hoe of het ons pinp. Met een blos vertelden wij hoe ver wij het in het leven hadden gebracht. Ons ver schoten costuum was ech ter niet te verloochenen. „En jij," vroegen wii. wat ben jij gaan doen?" „Ik ben de handel in ge- gegaan." zei hij. „Kauwgom een beste branche!" „Kauwgom? zit daar zo veel in." vroegen w\j arg wanend en wij namen met een steels gebaar »zijn wa gen en (verzorgde) uiter lijk op. ,,Man hou op!" antwoord de hij, „ik importeer die rommel voor twee en een halve cent per pakje en verkoop het voor een dub beltje. Wel, en van die vier procent, daar leef ik van..." Het stoplicht sprong op groen. Met een armzwaai en een claxonstoot vloog hij voormaerts. de handel in. Hoofdschuddend zijn wij doorgereden In ons zelf nog mompelend ..En van die vier orocent. daar leef ik van'" Terug uit de Oogst Vandaag komt hij terug uil de Oost. Vele stadge noten, die nu zo om en na bil de dertig zijn (maar ook vele ouderen) zullen hem beslist niet vergeten zijn: „Nol" Batavier of ficieel zal het wel Arnoldus zijn. Vroeger, d.w.z. vlak voor en tijdens de oorlog was hij amateur-tonelist en vierde speciaal in het ko mische senre veel triom- phen. Hij en zijn toenma- tige makker Bertus Booms vormden het bekende ko- miekennaar „Pummie en Robbie". Succes destiids verzekerd! Nol was beslist wat ie noemt een populai re figuur. Altijd goed ge humeurd en goedlachs. Dik. nou laten we zeggen goed georooortionneerd en een gezellige bolronde kop (ex cuse me!). In 1946 vertrok hij in militaire dienst naar de Oost, nu zeggen we In donesië. Hij „boerde" er prima, vond na de beëindi ging van ziin diensttiid een goede positie in Djakarta, trouwde daar en hoeft er nu een gezellig nome. Met de „Oranie" vertrok hij enkele weken geleden naar Holland om in ziin geliefd Amersfoort van een wel verdiend verlof (zes maan den!) te genieten. ,.Ik heb 'n reuze leven aan boord." zo schreef hij. ,.en ik ben weer enkele ponden aange komen." Dus de vele vrien den en bekenden, die hem vanmiddag en vanavond in de van Persijnstraat 18 ko men begroeten, zullen waarschijnlijk weer de oude „Nol" in volle glorie aanschouwen. Natuurlijk een tikje bruiner en niet meer vrijgezelWe wen sen jou en ie vrouw een prettig verlof Nol! Terug uit de West Plotseling stond hij Za terdagavond voor ons in „Grand". „Ha, die Max" en „Ha, die Chris". Ja. het was Max van Plateringen in levende lijve. Ook al een bekende stadgenoot, die een jaar of vijf geleden uit zwermde en in Curacao zijn bestemming vond als em ployé van de KLM. Later op de avond hielden wij 'n babbeltje met hem en zijn jonge, charmante echtgeno te, kennelijk van Frans ori gine, hetgeen wel klopte, want haar moeder is een geboren Francaise. Hij was aan zijn drie maandelijks verlof toe en Amersfoort, de stad van „de beste jaren van zijn le ven" trok hem nog steeds. En in verband met zijn functie was het niet zo moeilijk om de tocht over de „Grote Plas" met een KLM-vogel te volbrengen. „Het was in het begin be slist even wennen," vertel de hij: „Daar (in Curacao) is het altijd behoorlijk warm en toen we in New York kwamen was het al vrij fris. Maar erger werd het toen we, nu een paar weken geleden, de tussen landing maakten te Prest- wick. De sneeuw lag er bijna 'n halve meter hoog! En in Holland was het de volgende dag niet veel be ter gesteld. Het was com pleet winter." Yvonne, zijn vrouw, is haar verkoudheid nog niet kwijt. Overigens bevalt het hem best in de West. Er zitten nog enige Amersfoorters daar. o.a. Marius van Wandelen en Piet Leeflang. Max is nog van plan een autotocht te maken naar de Rivièra. „Och, zo'n paar maandjes ziin gauw genoeg om," zegt Max tenslotte, ,,'t is met de tiid net als met de KYM: hij vliegt!" Zij leefden mee. Tweede Paasdag stopte een grote, glanzende auto voor het Grand Théatre Haastig kwam er iemand uit. die snel een pakje in ontvangst nam en meteen snorde de wagen weg. Goed twee uur later stopte de zelfde „slee" wederom voor het „Grand" en hetzelfde pakje werd terugbezorgd. Aan buitenstaanders zullen deze kleine voorvallen waarschijnlijk onopgemerkt voorbij zijn gegaan, slechts insiders wisten het „fijne" van de zaak. Die auto was namelijk een hofauto van Paleis Soestdijk en in dat pakje zat een rolletje film' Polygoon Nieuws van het bezoek van ons Koninklijk Paar aan Amerika. O.a. de rede voor het Congres, de aanbieding van het caril lon en de intocht in New York. De Prinsesjes zijn natuurlijk hevig geïnteres seerd in al hetgeen Hun Ouders in Amerika zien en beleven en Zij wilden der halve gaarne de filmopna men daarover zien. Daarom was contact gezocht met het Grand ThéStre en daarom moest de Hofauto tweemaal een snelle rit van Paleis Soestdijk naar Amersfoort maken, want het journaal wilde de di rectie met alle liefde even „uitlenen" zo tussen de be drijven door, maar de voor stellingen moeten normaal doorgaan. Het bioscooppu bliek heeft er tenminste niets van gemerkt. En de Prinsesjes? Die zullen on getwijfeld genoten hebben! Voetbal-menu Hoewel de KNVB-kok binnen afzienbare tijd met vacantie kan gaan. heeft hij toch nog wel voor en kele goede voetbalmaaltij den te zorgen. De Amers foortse clubs kunnen van de hoofdschotel niet meer mee eten, en enkele zullen zelfs danig op moeten pas sen, willen zij niet met de «ven aan 't Stadsven- ster. Tel «291: Iedere morgen van tien lot twaalf aur. beentjes genoegen moeten nemen. Voor de liefhebbers valt er echter a.s. Zondag nog wel wat te smullen. Het „menu a la carte" ziet er voor de komende competi tie-ronde als volgt uit: Stichtse Boys—APWC Zwaluwen V.SEC QuickZebra's DWSVAmsvorde BarneveldGW DEVAmersf. Boys 45 liilHIilKniilOl'lllHiilliQ'JSISSDflPIllSfnSClliniibKSRSBB Y\/IJ waanden ons Za- v v terdagmiddag in het Zuiden van Italië. Een stra lende zon aan een egaal blauwe hemel bescheen tientallen schoenpoetsers, die op de hoeken van tal rijke straten stonden opge steld. Voor een heitje gaven zij talrijke trappers een goede beurt. Menige heer en da me, die met de Pasen goed voor de dag wilden komen, lieten hun schoeisel weer glanzend wrijven. Het waren de welpen van Amersfoort die op deze ma nier de aandacht wilden vestigen op de actie die de padvinders deze week gaan voeren. Natuurlijk heeft u er al van gehoord. Een heitje voor een karweitje. De kast opruimen, de bel poetsen en al die andere werkjes waar u al zo'n tijd niet bent aan toe gekomen, knappen zij voor de som ma van zegge en schrijve een kwartje op. Het doel? Dat is goed! De helft voor de troepkas, de rest om o.a. gebrekkige padvinders naar het internationale Agoon- kamp te zenden. Heeft u dus een karweitje, hangt u dan een blauwe P voor de ruiten, en weldra zal het zijn opgeknapt, U kunt ook bellen Het nummer is 5590 (NP.V.) cn 4595 (R.K. padvinders). Paasmaandag sloeg alle records Werd de eerste Paasdag reeds gekenmerkt door een druk bezoek aan het Nationale Park „De Hoge Veluwe", Paasmaandag sloeg alle records en volgens de directie overtrof het bezoek zelfs dat van de drukste zomerdagen verre. Vooral het aantal auto's, dat de toegangshekken passeerde. was overweldigend, doch in het duizen den hectaren grote reservaat was ruimte genoeg voor allen, die in bos en heide de zon zochten en vonden. Ook elders op de Neder-Veluwe streken automobilisten en motor rijders uit alle oorden des lands neer. Ongevallen van enige bete kenis deden zich niet voor. Bos- en heidebranden werden evenmin gemeld. Des avond brandden naar oud gebruik op vele plaatsen de Paas vuren. Lunteren zag op de avond V3n de tweede Paasdag duizenden bijeen rondom het reusachtige Paasvuur, dat onder auspiciën van V.V.V. achter de dorpsmolen werd ontstoken. Paul Duval trad daarbij op als declamator. Verduistering Wegens verduistering van electri- sche materialen ten nadele van een firma te Amersfoort veroordeelde de Utrechtse Rechtbank Dinsdag een 18-jarige electncien te Soest tot een gevangenisstraf van acht maan den met aftrek van voorarrest, waarvan vier voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De eis luidde conform. Noteert U even GRAND THEATRE t.m. 16 April: „On Moonlight Bay". Elke leeftijd. Zon dag en Maandag: 2. 4.15. 6 45 en 9 u. Ov. dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER: „De zoon van de Ka lief". 14 jaar. Zondag en Maandag: 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2 30. 6.45 en 9 uur. Dinsdag- en Don derdagmiddag 2 en 4 uur: Speciale Kinderprogramma's (tekenfilms, enz) REMBRANDT THEATER. Van Vrijdag t.m. Maandag: Deel 1 van de serie film: „De geheimzinnige dr Satan". 14 jaar. Van Dinsdag t.m. Donder dag: Deel 2 v%n de seriefilm: „De geheimzinnige dr Satan", 14 jaar. Zondag en Maandag: 2. 4.15, 6 45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDUK. Van Vrij dag t.m. Woensdag: „Vader plukt de vruchten". 14 jaar. Donderdag: „Een zaak van leven en dood". Vrijdag 8 u. Zat. en Dond. 2.30, 6.45 en 9 uur. Zondag en Maandag: 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov, dagen: 2.30 en 8 uur. 15 APRIL, Dinsdag. Personeelsver eniging N.O.A.C.: cabaretavond. Amicitia. 20 uur. 16 APRIL. Woensdag. Greasbrough Koor: opera in concertvorm „Vro lijk Engeland". Amicitia. 20 uur. 16 APRIL Woensdag. Ncd. Ver. v. Huisvrouwen: kindermiddag. Ami citia. 15 uur. 16 APRIL. Woensdag Dierenbescher ming: Anth. van Kampen over Nieuw Guinea (met film). Markthal 20 uur. 17 APRIL. Donderdag. Nutsspaar- bank: cursus Besteding van het ge zinsinkomen. A.G.-huis. 10.30 uur. 18 19 en 20 APRIL R.K. Muzlekver. „Wilskracht": zaalkermis. Markt hal 13 APRIL. Vrijdag. Ned. Comedle met ..Vreemd Tussenspel", Amici tia. 20 uur. 18 APRIL. Vrijdag. Wereldfederalls- ten en' Esperantover.: lezing dr R. Miedema AG-huls. 20 uur. 19 APRIL. Zaterdag Stichting Neder land-Zwitserland: Zwitserse kunst avond. Amicitia 2o uur. 19 APRIL. Zaterdag. WSV „Het Soesteykwartier"cabaretavond. Clubgebouw Noordewlerweg. 20 u. A.G.-HUIS 9 t.m. 27 April werken van Vader en dochter Pennings. Dage lijks geopend van 10 tot 1? uur. Zon- en feestdagen va" 14 tot 17 uur. ACADEMIE VAN BEELDENDE KUNS TEN 29 Maart tot en met 19 April: Tentoonstelling werk van Dook Evertse. Geopend 1017 uur. 's Zon- da gs gesloten. AVONDDIENST APOTHEKEN Kelj- ser. Langeslraat 9, tel. 6807; Kraan. Noordewlerweg 89. tel. 4893. Sportagenda 17 APRIL. Donderdag. Aanvang Nationaal Biljartkampfoenschap Eerste klasse Anker-Cadre 38/2, ..d'Oranjeboorn" 14 uur 16 April Woensdag Korfbalver. „Soes terkwartier" Ledenvergadering Gro te Clubgebouw Noordewlerweg. 7.30 uur n.m 18 April Vrijdag Nationaal Biljartkam pioenschap Eerste klasse anker-ca- dre 38/2. „d'Oranjeboorn" van 14 uur af 19 April Zaterdag Nationaal Biljart- kampioenschap Eerste klasse anker- cadre 38/2 „d'Oranjeboorn" van 14 uur af. 20 April Zondag Nationaal Biljartkam- piocnschap Eerste klasse anker- cadre 38/2 „d'Oranjeboorn" Eind- wedstrijden en prijsuitreiking 16 April. Monopolc 8 uur. Ned. Ver. van Spiritisten. Harmonia, mevr. Hofman, psychomctriste. Agenda Amsterdam MUZIEK WOENSDAG. 16 APRIL. Stadssch. 8 uur: De Nederlandse Opera geeft een uitvoering van Gounöds Faust o.l v Charles Bruck (Abonn.). VRIJDAG. 18 APRIL. Concertg. Gr. z. 8.15 uur: HET USO o.l v. Paul Hup- perts en m.m.v. de sopraan Erna Spoorenberg. Stadssch. 8 uur: „De Nederlandse Opera voert o 1 v André Rleu Bi zet's ..De Parelvissers" op. Agenda van Utrecht MUZIEK TIVOLI Woensdag 16 April 20 uur Abonnementsconcert door Utr. Sted. Orchest. TIVOLI Vrijdag 18 April 20 uur Piano recital door Anne Jager.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2