STADSVENSTER Taak van VVV is een dienende CRACKFREE YYV-vertegenwoordigers in Amersfoort ontvangen Aanvullende onderstand aan minvermogenden Anderhalf milliard mensen lijden groot gebrek „Ons Belang" ditmaal in een vrolijk stuk Propaganda dient vooral goed gericht te zijn Gemeente gaat praten met VVV Drie mille voor academie? 2 Woensdag 23 April 1952 Contact met Overheid van veel betekenis (Van ccn onzer verslaggevers) De honderdste werkvergadering van de Provinciale Utrechtse Bond voor Vreemdelingenverkeer is gis teren in het paviljoen Berghotel tc Amersfoort gehouden. De heer J. C. Wilbrenninck, voorzitter van deze bond. herinnerde er aan hoe de Utrechtse VVV's in December 1941 tot samenwerking waren ge komen. Er is veel vreugde aan dit contact beleefd. De argumentatie naar buiten werd sterker. Men leerde van elkaar. De heer A. Fortuyn Harreman, directeur van de VVV te Apel doorn. sprak op deze werkvergade ring over de betekenis van de pro paganda. Vooral de naar binnen ge richte propaganda, dus in eigen gemeente, is van grote betekenis. De WV wordt vaak foutief beke ken. Men ziet deze organisatie teveel als een instelling, die werkt om de enkeling te Devoordelen, Men moet nu toch wel zo langza merhand weten, dat de VVV een dienende taak in de gemeenschap heeft. Een sterke WV houdt de verhoging van het welvaartspeil in. Spr. deed een beroep op de mid denstand, die nog teveel achter blijft. Met enkele voorbeelden uit de practijk van het werk in Apel doorn toonde de heer Fortuyn Har reman aan. dat er nog mogelijk heden genoeg zijn om belangstelling voor het VVV-werk te wekken. Vooral dient men de plaatselijke overheid op de hoogte te houden van het werk. Een praatje voor de Baad kan geen kwaad. De bestuur ders van een stad hebben er recht (Van een onzer verslaggevers) Het Amersfoortse gemeentebe stuur zal zeer binnenkort con tact opnemen met de Vereniging tot Bevordering van het Vreemde lingenverkeer in onze stad, tenein de tc trachten door overleg een einde te maken aan de onbevredi gende toestand, die er op het ogenblik heerst. Dit deelde burge meester H. Molendijk gistermiddag mee, tijdens de bijeenkomst van ■de Prov. Utrechtse Bond voor Vreemdelingenverkeer, in het St. Pieter en Bloklandsgasthuis. De burgemeester vertelde ons, toen we er hem naar vroegen, dat het gemeentebestuur de V.V.V. zal uitnodigen voor een bespreking, opdat nagegaan kan worden, wat voor verbetering vatbaar is, wat de gemeente in deze kan doen, en wat van particuliere zijde gedaan moet worden. Het gemeentebe stuur voelt zeer veel voor de aan stelling van een bezoldigde des kundige op het gebied van het vreemdelingenverkeer. De heer Molendijk was echter van mening, dat V.V.V. geen gemeentelijke dienst moet worden, maar dat ze haar steunpunt moet blijven vin den in de particuliere sector van het openbare leven. De burgemeester sprak ook nog over de grote mogelijkheden, die er voor Amersfoort zouden zijn als congresstad, wanneer er slechts voldoende hotelruimte zou zijn. Stichting volkscrediet B. en W. stellen de Raad voor de balans der Amersfoortse stich ting voor volkscrediet per 31 De cember 1951 en de verlies- en winstrekening over 1951 met een batig saldo van f 907,39 goed te keuren. op te weten wat er in een VVV omgaat. Als de financiële basis eenmaal is gelegd, dan moet het uit verschil lende bronnen verkregen geld goed worden besteed. Alstublieft geen folders met advertenties tussen de tekst, zei de heer Fortuyn. Maak er een fris goed leesbare gids van. Uit het betoog van deze VVV-direc- teur bleek wel, dat een goed ge- .richte propaganda van grote bete kenis voor een plaats kan zijn. Samenwerking met plaatselijke overheid en met verenigingen is van grote betekenis. Dc heer J. Bruens. directeur van de WV te 's-Hertogenbosch hield een praatje over dc financiering van de VVV's. Hij gaf de aanwezi gen enkele goede tips. Beide inlei dingen werden gevolgd door een discussie waarbij de heer Fortuyn nog als zijn mening te kennen gaf, dat het aanbeveling verdient het subsidie van de gemeente gelijk tc doen zijn aan 't bedrag door de VVV verkregen uit andere bronnen. Er zit dan 'n stmulans voor de VVV in om de financiële basis voortdurend te verstevigen. Na deze vruchtbare discussies be gaf het gezelschap zich naar het Bloklandtsgasthuis om aldaar ont vangen te worden door het gemeen tebestuur van Amersfoort. Restauratie huizen nabij 't Sluisje De eigenaren van de percelen Muurhuizen 120 en 122. ter hoogte van het Sluisje, zijn door het ge meentebestuur bereid gevonden over te gaan tot een z.g. rompres- tauratic. Deze restauratie is urgent. Het perceel Muurhuizen 120 wordt nu geheel als woonruimte ingericht. Behalve de binnenverbouwing, welke kosten geheel voor rekening van de eigenaren komt. en waar voor hoogstwaarschijnlijk een pre mie zal worden verstrekt, zijn de kosten van de restauratie begroot op f 10.723.—. B. en W. stellen dc Raad voor een gemeentelijke subsi die te verlenen van f 3.000. Advertentie (l M.) DONDERDAG EN VRIJDAG NYLON DAMESKOUSEN 51/30 geheel geminderd, div. nieuwe kleuren maten 9 t.m. 10M 4.50 Charmeuse ONDERJURKEN met fraaie kant of pas, div. modetinten, zonder 0 weeffouten 2.ÖÜ SHIRTING pracht kwaliteit, eenzijdig poplin effect. Kleuren: wit, bleu, groen, zalm. Zeer ge schikt voor blouses en bete re lingerie 80 cm. breed, per meter 1.55 PLASTIC KLEEDJES voor de tuintafel, bedrukt met frisse kleuren en dessins maat 90x90 cm. 3.10 ZOLANG DE VOORRAAD STREKT a£&e*i. DONDERDAG en VRIJDAG l HOOUrWHISM WV UTRECHTSESTRAAT AMERSFOORT Burgemeester: Vreemdelingenverkeer te veel commerciële sfeer (Van een onzer verslaggevers) In dc oude mannenzaal van het St. Pieter en Blokslandsgasthuls zijn gistermiddag de vertegenwoordigers van V.V.V.'s uit de provincie Utrecht officieel door het Amers foortse gemeentebestuur ontvangen. Men had geen passender gebouw voor deze ontvangst kunnen vinden, dan juist deze zaal, een brokje mid deleeuwse architectuur, waarin de rfjen bedsteden zulke levendige her inneringen oproepen aan de armen zorg in vroeger eeuwen. In deze statige hoge ruimte waren de ..gas telingen" gehuisvest .tegen de win terkoude alleen 's nachts beschermd in de benauwde beslotenheid van de slaapplaats. Oud-burgemeester mr. I. C. Graaf van Randwijék wees de bezoekers op deze oude toestanden. Hij ver telde ook over de veranderingen op het gebied van de armenzorg: er is de laatste jaren meer plaats geko men in het St. Pieter en Bloklands gasthuis, omdat de behoefte aan een dergelijke instelling door betere sociale voorzieningen afneemt. De linkervleugel van het gebouw wordt nu verbouwd, waardoor vele ka mertjes ontstaan. Dit betekent een tegemoetkomen aan de woningnood. Burgemeester H. Molendijk, die de vertegenwoordigers van het pro vinciale Vreemdelingenverkeer na mens het gemeentebestuur verwel komde. bracht als zijn mening naar voren, dat de V.V.V.'s wat te veel Garantie van een minimum-inkomen In de memorie van antwoord op het algemeen verslag van de af delingsbehandeling der ontwerp begroting 1952 van Amersfoort konden B. en W. aan de Raad meedelen, dat ztot de conclusie waren gekomen, dat ccn uitbrei ding van de aan minvermogenden toe te kennen onderstand noodza kelijk moet worden geacht cn dat in verband hiermede een regeling in voorbereiding was voor de toe kenning van deze onderstand aan personen, wier inkomen tussen de ingevolge de hier ter plaatse gel dende armenzorgnormen toe te kennen basis- en maximum-onder- steuning is gelegen. Thans delen B. en W. de Raad na een uitvoerig ambtelijk overleg en na ingewonnen advies van de commissie van bijstand voor socia le zaken mee dat zij hebben be sloten het verlenen van aanvullen de onderstand op de volgende wij ze te doen geschieden. Aan een minvermogende, wiens inkomen meer bedraagt dan de hem ingevolge de steunnormen toe te kennen basis-ondersteuning doch beneden de hem ingevolge die normen toe te kennen maximum onderstand blijft, kan op aanvraag en na gebleken noodzaak, met in- Burgerlijke Stand ^22 April 1952 GEBOREN: Linde Margaretha. d van C. T. v Daal en W. C. Wesselink; Sjoerd Jan, z. van S de Vries en H. Tulp; Josanna Hcnrica Maria, d. van NV J. Tempels en H. M B. Heuvcs; Thérèse. d van I. v. Leeuwen en J. H. A. Mul der GETROUWD P H. v Nieuwenhulzen en J A. Onderstal: C. Nauta cn \V. S. M. Nljveldt; G. v. Velthuizen en J. A. v. Zadelhof!. achtneming van de algemene richt lijnen voor de verstrekking van ondersteuning, een aanvullende onderstand worden verleend, ter tegemoetkoming in de kosten van ziekteverzekering, verwarming, kleding, dekking en schoeisel, met als maximum: a. voor de kosten van ziektever zekering: de werkelijke kosten; b. voor verwarming: de jaarlijks door B. en W. vast te stellen be dragen; c. voor kleding, dekking en schoeisel: de daarvoor door B. en W. gestelde normen, en met de algemene beperking, dat het inkomen van betrokkene, aangevuld met de aanvullende on derstand, de hem ingevolge de steunnormen toe te kennen maxi mum-ondersteuning niet mag over schrijden. Op deze wijze wordt dus aan al le. ingezetenen dezer gemeente in feite een minimum-inkomen gega randeerd, dat overeenkomt met de aan betrokkenen eventueel inge volge de armenzorgnormen toe te kennen ondersteuning, inclusief de toelagen. B. en W. stellen zich voor zodra aan de hand van dc toepassing van deze regeling in de praktijk een beter inzicht in deze materie zal zijn verkregen, na te gaan in hoe verre de thans voor het verlenen van ondersteuning beschikbare be dragen toereikend zijn, waarna zij eventueel een voorstel tot verho ging van deze bedragen bij de Haad aanhangig zullen maken. De Algemene Nederlandse Bond van gepensionneerden, die inder tijd om een tegemoetkoming in de kosten van ziekteverzekering van daarvoor in aanmerking komende gepensionneerden verzocht en zo nodig enkele andere organisaties zullen van de getroffen maatregel op de hoogte worden gesteld. in de commerciële sfeer zijn ge trokken. Het ideele moet volgens hem in de eerste plaats komen: voorlichting en dienstbetoon. Dat is ook de oorspronkelijke opzet van V.V.V. geweest, aldus dc burge meester. De heer Wilbrennink voor zitter van de Prov. Utrechtse Bond voor Vreemdelingenverkeer, dankte namens de bezoekers het Amers - foortse gemeentebestuur voor de ontvangst en sprak, in aansluiting op de woorden van de burgemees ter. over de drieledige taak van V.V.V.: een sociale, een culturele en een economische functie. 1875. In gezelschap van het Hottentottcnhoofd Kokosoa maakt Jan van Ricbeeck spoedig daarna een verkenningstocht naar het Noorden. Hij :s goed bevriend met de Hottentotten, die groot ontzag hebben voor de snelheid, waarmee de paarden zich voortbewe gen. Zelf rijden zij op Kaapse buffels, logge, zware beesten. Van Rie beeck geeft zijn paard de sporen en spoedig hebben de Hollanders de Hottentotten uit het oog verloren. Wat is de na tuur hier prachtig! „Maar kijk goed uit!" waar schuwt Van Ricbeeck zijn metgezellen; ..hier zouden wij wel op leeuwen kunnen stuiten." Hij heeft dat nog niet gezegd of twee grimmige DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB leeuwen springen te voorschijn uit het struik- I gewas. De mannen trekken hun degens en de roofdieren deinzen terug. Maar onmiddellijk daarna ondernemen zij een nieuwe aanval. Het ziet er hachelijk uit voor de ruiters. Dan echte: hoort Van Riebeeck een schril gefluit in de verte. Bij het bieden van hulp moet belang der bevolking prevaleren Voorlichtingsavond Dienst Ontwakende Wereld Een tot anderhalf milliard men sen, dat is 100 a 150 maal de be volking van Nederland, leven on der veel slechter omstandigheden, dan wij in de hongerwinter van 1944/45". Aldus de heer M. Buy- tenhuys in een lezing, gisteravond voor de „Dienst Ontwakende We reld" gehouden over het probleem der lager ontwikkelde gebieden. Tevoren was een filmpje ge draaid, dat iets van dc ellende, de honger cn het schrijnend gebrek aan alles wat enige Jevensveraan- genaming zou kunnen bicden, in beeld bracht. De film herinnert aan onze misère tijdens dc bezet ting. laat zien de uitbundige vreugde waarmee dc voedselbren- gende vliegtuigen worden begroet en de geallieerde bevrijders. Voor ons, aldus de heer Buyten- huys was de hongerperiode slechts een incident, waarbij we gedragen werden door de aan zekerheid grenzende hoop, dat het spoedig voorbij zou zijn. De helft der ge hele Wereldbevolking leeft perma nent onder veel slechter omstan digheden. In 1939 werd in 53 landen een onderzoek naar de sociale omstan digheden ingesteld. Dit onderzoek omvatte 85% der gehele wereld bevolking. Men deelde de landen in 3 groepen, t.w. groep 1 gemid deld inkomen p. jaar 200 dollar, groep 2 gemidd. inkomen p. jaar 100200 dollar, groep 3 inkomen beneden 100 dollar p. jaar. De eerste groep omvatte 15 landen, de tweede 10, de derde 28 landen met tezamen 2/3 der wereldbevolking. Wat bleek bij dit onderzoek: Voe ding: Caloriënwaarde groep 1 C^OO groep 3 2150 cal. p. dag. C#m. leeftijd: groep 1 62 jaar, groep 3 1 arts per 6000 inwoners gemid deld. In Frans West-Afrika is 1 arts op 50.000 inwoners. Sterfte van TBC groep 1 64 p. 1000 inwo ners p. jaar, groep 3 333 p. 1000 inwoners per jaar. Analphabetis- me: Groep 1 5%, groep 3 78%. Deze cijfers spreken een duide lijke taal. Met deze cijfers is niet alleen de scheiding gesteld, maar ook aangetoond, wat het probleem is of de problemen zijn. Spr. giug vervoolgens na, wat er officieel en onofficieel ter oplossing van het vraagstuk wordt gedaan. Officieel b.v. door de Verenigde Naties en door regeringen van sommige lan den: Amerika, Engeland, Frankrijk. Onofficieel door bepaalde groe peringen als Labourpartij, Wereld federalisten, Vredesbeweging. Echter totnutoe sorteren al deze pogingen weinig effect. Wat de Dienst Ontwakende We reld zich nu tot doel stelt, is het inzicht te kweken, dat er maar standpunt is, waaruit m.en deze gebieden benaderen moet, n.l. het belang van de bevolking dier ge- bicden zelf. Van dat standpunt wil zij iedereen doordringen, ook de regering en zo mogelijk ook de Verenigde Naties. Gebroken moet worden metde z.g. „hulp", voortkomend uit de Westerse superioriteitsgedachte en het belang der bevolkingen, die door onze schuld achterbleven, moet preraleren. Eindeloze discussies, revoluties etc. helpen niet: er moet iets /2- daan worden aldus besloot spr. De verrgadering, die gehouden werd in het A.G.-huis stond onder voorzitterschap van ir P. Schut. Plaatvervangende leden adviescommissie Reeds is enkele keren de wen selijkheid ter sprake gekomen voor dc thans zitting hebbende leden van de commissie voor advies als bedoeld in artikel 8 van de woon- ruimtewet 1947, plaatsvervangende leden te benoemen, zo schrijven B en W. aan de Raad. Het college draagt de volgende leden voor: mevr. A. M. E. van Hoogevest Bruijn; C. M. Bloemendal; P. W. Beijer; J. Meijer en J. C. Arink. Bij benoeming zullen deze plv. leden zitting hebben tot 1 October 1952. (Advertentie I M 'LAKENS EN SLOPEN? EDEL-STIJFSELI Bouw van vier woningen aan Ger. Doustraat Op een door afbraak van oude woningen verkregen strook grond aan de Gerard Doustraat zullen vier nieuwe woningen worden ge bouwd. Met het bouwen van deze woningen zal het terrein gelegen lussen de Everard Meysterweg. Gerard Doustraat. Woestijgerweg en Rembrandtstraat volledig zijn bebouwd en aldus zal een afgerond geheel worden verkregen. B. en W. stellen de Raad voor het bouwen onderhands op te dra gen aan de fa. Van der Tol. die in genoemde omgeving meer woningen van het zelfde type bouwt. Na gedaan onderzoek stellen B en W. aan de Raad voor aan de Amersfoortse Academie van Beel dende Kunst een bijdrage fonds perdu te verlenen ad f 3.000in de thans in de academie geïnves teerde bedragen voor totaal aan f 4.258.85. B. en W. verwachten, dat bij toe kenning van deze bijdrage voor éénmaal, ook wanneer dc academie in 1953 nog niet voor rijkssubsidie in aanmerking mocht komen, het voortbestaan van de academie is verzekerd. (Van een onzer verslaggevers) De toneelvereniging „Ons Belang", die vorige maal „De Rani antwoordt niet" bracht, besloot ook ditmaal een toneelspel te kiezen van de lieer lense auteur J. J. W. Willcmsen. In Amicitia werd Dinsdagavond het vro lüke spel in drie bedrijven „Het meisje uit het Westen" ten tonele ge voerd. Daarmede bewees bet gezelschap ook in het lichtere genre behoor lUk voor de dag tc kunnen komen. Een talrijk publick heeft genoten van hetgeen op aanvaardbare wfoe werd vertolkt. Uit de inhoud van het stuk het volgende: Cyril Grainger, de cen trale figuur in het spel, is een schrijver van min of meer licht zinnige verhalen, die op zekere dag een flinke erfenis krijgt van zijn overleden rijke oom. Daarbij heeft de bewuste oom als laatste wens tc kennnen gegeven dat zijn nicht je, Rosemary Weston, dc echtge note van Cyril zal worden. Het nichtje is een totaal onbekende voor de gevierde schrijver en het zal duidelijk zijn. dat er tal van verwikkelingen ontstaan. Zoals in de meeste gevallen loopt alles goed af en twee gelieven vinden elkaar. Het betreffende nichtje had zich aanvankelijk voorgedaan als een stijf boerenmeisje, hoewel later bleek dat zij dat absoluut niet was. Het geheel heeft ons van begin tot einde kunnen boeien. Natuur lijk heeft men zich niet geheel foutloos door het stuk heengesla gen en we kunnen een scheidslijn trekken tussen opvallend sterke en minder goede vertolkingen. Het zou echter een vage lijn worden omdat de eenheid, het elkander aanvoelen, ook in precaire situaties, wanneer een der spelers even mis grijpt, zodanig is dat fouten, op welk gebied dan ook, vrijwel op- en spatbord weggehaald, toen dit, toen dat Met vuile handen, een winkelhaakje in onze Zon dagsebroek en nog maar één handschoen, kwamen wij tegen 2 uur 's nachts Amersfoort in. Wij lenen nog eens zo'n ding. Straks komt de rekening van de PoefOef! Oud Amersfoort I Op middeleeuwse wijze willen wij een lans breken voor het herstel van een oud-bakstenen stadswal, die eens de veilige omhei ning vormde, waarbinnen onze voorvaderen hun le ven sleten. Wij hebben het oog op de eeuwenoude muur die (van stadszhde gezien) rechts van de brug over de Flierbeek. in een sierlijke boog plantsoen gert. Elke. voor oud-stenen- Wij zouden het liefst maar schoon gevoelige mens, in Amersfoort blijven, dat moet zich wel ergeren aan mag u heus wel weten. Gis- de wijze waarop deze zo teravond moesten wij een gaaf bewaard gebleven om- vergadering bijwonen in walling is doorbroken. Wat Dikkie de Graaf. Amers foortse weg 104 had een doosje boordevol met cap sules. Mooi Dik. Tot weerziens stond op het zakje zilverpapier van Gertie Dusschoten, Nieuwe Kerkstr. 58. Gertie, dank voor je zilver en tot kijk dan maar. Capsules kwamen bij Alie en Adri Goedhart, Amersfoortseweg 80 van daan. Ook jullie dank. De familie M. Jansen, Een zware vracht kwam bij familie Calis uit de Domstraat vandaan. Luis ter maar even, waaruit hier dc buit bestond: zil ver, capsules, sigarenband jes, postzegels, bont, tijd schriften cn oude kranten. Dat kan helpen, vrienden! Het gaat goed in 't Veen Nijkerk, dat merkt sorteren in zakken te wach ten en daarbij hehoort ook 93 gram capsules en zilver van Gerda (11) en Roeli (8) v. d. Heuvel. Laakweg 29. Zij hadden tevens een flinke stapel tijdschriften en oude kranten. Hiermede sluit dan de verantwoording van Veer weer. Zo geleidelijk aan komen wij aan de hond toe spaarders, 450 is geen kleinigheid in deze dure tijd. Alle beetjes helpen en zo kan het niet anders of wel. Zo goed, dat Veer wij slagen tenslotte. Rom- weer een oproep doen moet melt in hoeken en gaten om hem aan papieren voe- met de schoonmaak. Alle der- of meelzakken te hel- afval heeft waarde. Een gehaald. Poef Oef! IÏEROEPSMATIG trek- ken wij nog wel eens naar een andere stad. Wij 0 houden niet erg van dat Oost"inslingert reizen voor ons broodje. ir"'- Hilversum. Om vlug in de radiostad 'te zijn, hadden wij van een kennis een bromfiets geleend. Een beetje onwennig in het be gin nog, reden wij voor waarts. Al spoedig echter hadden wij het door! Het gas zo ver mogelijk open en stevig bijtrappen. Wij stoven. Menige auto stond schijnbaarstil. De bomen langs de weg vormden een onafzienbare schutting. Wij waren in de tijd Dan ja en nee op de plaats van be stemming. De vergadering was eerder dan wij ge dacht hadden, afgelopen. Met een sprong de brom mer weer op cn daar reden wij alweer, schoten wij vooruit. De eigenaar is een monteur. Hij moet er iets aan gedaan hebben, dach ten w{j, anders rijdt zo'n ding zo hard niet. Wij wa ren zowat halfweg Amers foort, toen wij voor het eerst werden ingehaald. Een militaire auto Nou ja, zeg nu zelfWij voel den ons een koning, de ge hele aarde cn alles daarop stond stilterwijl wij naar gore latten moeten een hek verbeelden, dat de ingang afsluit naar een opslag plaats van afval en oud roest. Hier zou na krotoprui ming en restauratie een be sloten bloementuin kunnen worden aangelegd, die een 00* ÏU hartelijk bedankt en waardige(r) afsluiting voor van harte betcrechap. Geer- Van Renselaerstraat 40a, pen. Alles zit weer volgc- kik en 't wordt zorgde voor een mooie par- stampt. Veel ligt er al op Wie volgt tij zilver en capsules. De Poedelaars kunnen nog iets anders dan biljar ten. Regelmatig komen daar dozen vol vandaan. Ook nu werd weer een doos bijeen „gepoedeld". Poedelaars, poedel zo maar door dan loopt onze actie goed. Oma Van Zocren aan het Koolhaaspark had weer een zak vol bont allerlei. Ook nu weer onze dank en spe ciaal voor het vele lood en de tubes. Een zware doos vol zil ver hadden Arend (12), Wim (7) en Hennie (8) v. Duinkerken aan het Kool haaspark bijeen gespaard. Jongens dat telt aan zo. Een flink beetje gaarde ook Geertje Kas, Nieuwe Kerk straat 70 bijeen. Geertje Oostelijk zou zijn. oud-Amersfoort Oud Amersfoort II Aan de linkerzijde van eerdergenoemde brug. zag SVK dat deze stadswal bij zonder fraai gerestaureerd is. Het (lelijke) veld aan de beek is veranderd in een groot grasgazon. Hees ters, struiken en bloemen vormen kleurige decoraties. Het oude brok steen (de belastingopbrengst van on ze vroede voorvaderen) is in een nieuwe lijst gevat. Bomen met bloesem hou den de wacht over dit stuk historie. Nog wordt er ge werkt door gemeentelieden (aan de bcekziidc) doch in middels is reeds een monu ment ontstaan dat getuigt ö™-;inddoeï'süiidcTTÓ7n. v,?S*d'ï zomaar, POEF! uniek5 overblijfsel uit vroe ineens. POEF en verder niets. Geen krik of krak. Alleen maar POEF! Wij hebben geprobeerd of wij het ver helpen konden. Onze tech nische knobbel schoot te kort. Eerst hebben wij de (kippen)veren tussen wiel ger dagen. Het moet mo gelijk zijn ook het andere deel van deze wal weer in oude glorie te herstellen. Zilverstromen De Nijkerkse zilverstro men houden aan: tje ligt n.l. al vier maanden ziek. Gerda en Arend van Es- veld tellen samen pas 10 jaren. Hoewel dus nog jong doen zij voor de groten niet onder en laten dan ook niets verloren gaan. Veer moest dan ook een hele berg zilver afhalen op dc Schoolstraat 38. Mooi kort in de buurt dus ging Veer gelijk naar Oma van Esveld op no. 34. Hier had de 9-jarige Gert zilver en Jansje een stapeltje tijd schriften. Ook dank aan jullie buurkinderen Rijk (10) en Gerrit (7) Jonker op no. 36. Hier bestond de- buit uit mooi schoongemaakt zilverpapier. Maar we zijn er nog niet, hoor! Luister maar: Schoen maker Ruitenbeek in de Kloosterstraat had wat zil ver en postzegels. Hartelijk dank schoenmaker. Grote ballen zilver en een par tijtje capsules was het aan deel van de vlijtige Hen drik Walet, Schrassert- straat 66. Ook aan jou onze dank, Hendrik. A NNO 1658, dat is bijna drie eeuwen geleden. Drie ■Ex eeuwen, waarin meer dan de mensheid lief was. de lont in het kruitvat is gestoken. En toch staat dat poortje er nog, ergens in Amersfoort. Nog speelt de voorjaarszon een spel van licht en schaduw op de ver weerde muren. Nog heerst er dc stille rust van een tijd, waarin de mensen nog geen haast hadden. Ze deden het rustig aan, zoals dat vrouwtje, dat op weg is naar haar huis. Waar is dit poortje? Ergens in Amersfoort, vrienden. Wie vertelt er eens een ander verhaaltje bij? Ja, doet u dat eens. We plaatsen het graag in ons en uw stads- venster. geheven worden. De regisseur kun nen we een pluim op de hoed ste ken. De heer W. H. Kraan geeft hier blijkbaar leiding met soepele \en tevens vaste hand. Zeker met dn vermeld mogen we laten het grime werk van de heer Leo Grootkop Sr. Ook dat was af. En vooral niet te vergeten het gloednieuwe (eigen) décor-ontwerp van de heer G. E Matakupan. een der O.B.'ers. „Moordzaak ABC,: in Grand „Grand" presenteerd op de avond van 1 Mei in het theater aan de Snouckaertlaan „De moord zaak ABC" o.l.v. Win Kan en Corry Vonk. Aan deze voorstelling van het ABC-cabaret wérken o.a. mee Corry Vonk, Pam Henning, Ted dy Sccholten, Wim Kan, Henk Scholten, Piet van der Meulen en Joop Vischer. <De composities zijn van Cor Lemaire, bij wie ook de muzikale leiding berust. KAMV De Koninklijke Amersfoortse Muziekvereniging maakt morgen avond een muzikale rondgang door het Kruiskamp-kwaitier. Het corps maakt de volgende wandeling: vertrek 7 uur distri butiekantoor, Utrechtsestraat, Westsingel, 't Zand, Bloemen- dalsestraat, Teut, Coninckstraat, Van Assenraadstraat, Liendertse- weg, Adm. de Ruyterstraat, Evert- senstraat, Trompstraat, Licndert- seweg, Kruiskamp, Methorst- straat,, Burg. Coninckstraat, Kamp, Langestraat, Varkcnsmarkt, Kolstraat, Grote Haag, Achter Arnhemse Poortwal, distributie kantoor. Notoert U even GRAND THEATRE t/m. 23 April: ..Te resa", 14 jaar. Zondag: 2, 4 15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30, 6.45 cn 9 uur. Donderdag, 24 April, aanvang 8 uur. Italiaanse Opera: „Traviata" van Verdi. CITY THEATER: ..On Moonlight Bay 14 jaar Zondag: 2. 4.15, 6.45 en 9 u. Ov dagen 2.30, 6.45 cn 9 u. REMBRANDT THEATER: Vrijdag t/m. Maandag: „Vliegende Vaandels". 14 jaar. Dinsdag t/m Donderdag: „Geen uitweg". 14 jaar. Zondag: 2. 4.15, 6.45 cn 9 uur. Ov. dagen: 2.30, 6.45 cn 9 uur. CITY THEATER. SOESTDIJK: Van Vrij dag t/m Zondag: „Dr. Holl", 18 j. Van Maandag t/m Woensdag: „De derde van rechts" 18 j. Donderdag: ..Het dal der beslissing", 18 j. Vrijd. 8 u. Zat. en Donderd. 2.30. 6.45 en 9 u. Zond. 2. 4.15, 6.45 cn 9 u. Ov. dg. 2.30 en 8 uur. 23 APRIL. Woensdag Amers!. Christe lijk Gemengd Koor: kcrkeoncert. Geref. kerk, Lieve Vrouwestraat, 20 uur. 23 APRIL: Woensdag ..De Hanze": dr. L. A. H. Albering (secretaris KVP) spreekt over de K.V.P. Wapenroem, 20.00 uur. 23 April, Woensdag: Amerstoortse pad vinders- St. Jorisvlcring. Ho!. 7.00: 's avonds vuren in de omgeving. 23 April, Woensdag: Buurtvereniging „De Kattekampen": feestavond. Amicitia, 20.00 uur. 23 April. Woensdag: Geneeskundige Troepen: ontspanningsavond. Markt hal, 20.00 uur. A.G.-HUIS 9 t.m. 27 April werken van Vader en dochter Pcnnlngs. Dage lijks geopend van 10 tot 17 uur. Zon- cn feestdagen van 14 tot 17 uur. ACADEMIE VAN BEELDENDE KUNS TEN 29 Maart tot en met 19 April: Tentoonstelling werk van Dook Evcrtse Geopend 1017 uur. 's Zon- da gs gesloten Avonddienst apotheken: Haan. Juliana- plein 3. tel. 4609: Socster Apotheek, Noordewierweg 92. tel. 5474. Sportagenda 24 April. Donderdag: CT.O.L.O. ..Wllhel- mina". generale repetitie voor uit voering Markthal 20.00 uur. Agenda Amsterdam Vrijdag 25 April. Stadsschouw burg. 8 uur: Abonnementsvoorstel ling van Saint Saëns Samson en Dalila" door de Ned. Opera. Agenda van Utrecht WOENSDAG 21 April 8 uur Spaans bal let „Coras y Danvas".

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2