A. J. Spiekermann overleden 'STABSVENSTER Knappe demonstratie van brandweer IN MEMORIAM A. J. SPIEKERMANN Velen bewijzen laatste eer aan J. J. P. PI. Ter Wolbeek Alom gerespecteerde en zeer geziene figuur AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Aan Hellestraat blijkt paraatheid van het corps 2 t Maandag 28 April 1952 De wethouder van Onderwys, A. J. Spiekermann, is Zaterdagavond om streeks acht uur in het St. Elisabcthsgasthuis overleden. Hij was sinds 1923 raadslid en sinds 1936 wethouder en hu heeft zyn geliefde geboortestad, die hy sterk zag groeien, zeer grote diensten bewezen. Vele jaren heeft hij een rol van betekenis gespeeld in tal van plaatselijke verenigingen, commissies e.d. op kerkeiyk, sociaal en charitatief gebied. Hy was bemind om zün grote mildheid van gemoed en gerespecteerd om de yver, be kwaamheid en tact, waarmee hy zyn vele functies, die hij niet had gezocht maar plichtsgetrouw aanvaardde, vervulde. Door zün verscheiden lydt Amersfoort een groot verlies, dat in vele kringen diep betreurd zal worden. WETHOUDER SPIEKERMANN heeft de scheidingslijn tussen dood en leven overschreden. Het einde van onze levensgang wordt de mens niet aangezegd, maar dat het eens komen moet voor ieder, weten wij. Dat heeft ook deze dode ge weten en vast staat, dat hij als mens, als Christen, deze wetenschap rustig en vol vertrouwen heeft aan vaard. Want hij was een evenwich tig mens, die wist te aanvaarden wat de mens onvermijdelijk is op gelegd. Zijn heengaan betekent een groot verlies voor de gemeente Amers foort, is het ook voor het college van burgemeester en wethouders dezer stad, van welk college hij deel uitmaakte en waarin hij hoog werd geschat om zijn gaven van hoofd en hart. Spiekermann was een man zonder pose. Hii trachtte niet te schitteren, maar imponeerde misschien door zijn eenvoud. Hij was een goed katholiek, maar zijn intelligentie spoorde hem aan tot het zoeken van elk redelijk compromis, dat niet de principes raakte, die hij had aanvaard. Spiekermann was geen dynami sche figuur. Toch beluisterde hij de hartslag van het leven van zijn tijd. En hij was bereid de bakens te ver zetten. als hij het gety zag verlo pen. Hij was dan ook nooit geneigd iets nieuws te verwerpen, enkel om dat het nieuw was. Hem was vreemd alle uitbundig heid. maar hij had een sterk gevoel voor humor. Hoe konden zijn ogen guitig schitteren achter de brille- glazen, wanneer hij het fijn-komi sche in een situatie ontdekte. Redenaarstalenten waren hem niet geschonken, maar hij had niet veel woorden nodig, om, ook bij zeer ingewikkelde aangelegenheden' zijn oordeel te uiten. Zelfbeheersing kenmerkte zijn we zen en als in een raadsvergadering de golven van het debat eens hoog mochten gaan, dan bleef hij „kalm temfdden der woelige baren". De raadsleden, die onder zijn voor zitterschap commissievergaderingen bijwoonden, schonk hij het volle pond, want hy verstond de moei lijke kunst van te luisteren. Hij wist, dat op deze wijze lastige situa ties worden geklaard en ook hoe nodig het is. dat een bewindsman door luisteren ervaart, hoe nu eigen lijk de kaarten liggen. Maar boven al was hij een goed mens. Hartelijk en gastvrij voor zijn vrienden en steeds bereid morele en materiële steun te geven, waar deze werd vereist. Hoewel het met zijn werk als ge meentebestuurder niets te maken had was hij zelf niet getrouwd voor vele kinderen gedurende lange jaren een vader. Met wethouder Spiekermann kon men het oneens zijn, bitterheid, noch sarcasme waren van hem te verwachten. Zijn zachte ironie ("slechts door de fijnproevers aange voeld) kwetste nooit. Hij was een goed Nederlander en een volmaakt Amersfoortcr, want deze stad was hem lief. Zijn plaats zal aanstonds door een ander worden ingenomen, want het leven ener stad gaat door en stelt eisen. Misschien komt op zijn plaate iemand van groter welsprekendheid en meer uiterlijke schittering. Maar niet zal deze ons kunnen doen ver geten, deze onbaatzuchtige, ver standige man met het warme, kin derlijke hart. Antonius Johannes Spiekermann, rust in vrede! J. KOOPMAN, wethouder Mr F. C. A. Eenhorst waarnemend wethouder In verband met het overlyden van de heer A. J. Spiekermann treedt mr F. C. A. Eenhorst op als waarnemend wethouder van Onderwijs. Opvolger raadslid Spiekermann Als opvolger in de gemeenteraad van het overleden lid der R.K.- i'ractie, wethouder A. J. Spieker mann, staat op de lijst de heer L. A. A. van Hamersveld. De heer Van Hamersveld is een bekende figuur in middenstandskringen. Hy is voorzitter van de R.K. Midden standsvereniging „De Hanze" en secretaris van de landelijke R.K. Middenstandsvereniging. Hij is vroeger al geruime tijd raadslid eweest. Antonius Johannes Spiekermann werd geboren op 19 Januari 1887 in een huis aan de Langestraat, niet ver van dat. waar hij tot zijn ver scheiden zijn bedrijf uitoefende. Hij bezocht hier de lagere school en volgde enkele jaren het onderwijs aan de HBS. Toen trad hy in de zaak van zijn vader, die hij alleen beheerde, toen de heer Spiekermann Sr. zich terugtrok. Als jonge man reeds interesseerde hij zich metterdaad voor het ver enigingsleven op katholieke grond slag en hij speelde een belangrijke rol in het Patronaatswerk, dat be doelt bescherming en leiding te ge ven aan jonge mensen, die na hun schooltijd onmiddellijk in de maat schappij treden. Mede door dit sociale 'werk ves tigde hij de aandacht op zich, wat Cr toe leidde, dat hij in September 1923 Verd gekozen tot lid van Amersfoorts Raad. Hij vervulde dit raadslidmaatschap met bekwaam heid en volgde, in 1936, wijlen de heer Thien op als wethouder. On afgebroken heeft hij die functie ver vuld tot aan zijn dood, dat is dus welhaast zestien jaren. Meermalen oefende hij het ambt van loco-bur gemeester uit, laatstelijk na de be noeming van wijlen de heer B. Noordewier tot lid der Gedeputeer de Staten. Ruim een half jaar was hij toen voorzitter van de Raad en zorgde tot ieders tevredenheid voor de noodzakelijke continuïteit, totdat burgemeester H. Molendijk in func tie trad. Behalve de burgerlijke gemeen schap deed ook de kerkelijke een Wethouder A. J. Spiekermann beroep op zijn gaven cn zo werd do heer Spiekermann in 1943 benoemd tot lid van het kerkbestuur der parochie van O. L. Vrouw Hemel vaart. Tevens was deze werker sinds De cember 1923 regent V3n het Burger weeshuis. In Juli 1936 droeg men hem het voorzitterschap van het college van regenten op, dat hij steeds onafgebroken tot heden ver vulde. LIEFDEWERK Bijzonder groot was zijn belang stelling voor het werk der R.K. vereniging „Liefdewerk voor voog dij cn kinderbescherming te Amers foort." Vanaf 1915 tot 1950 was hij secre taris van deze nuttige instelling. Tot grote steun is hij daarbij geweest voor de misdeelde jeugd, zowel te Amersfoort alsook in verre omtrek. Zijn behoefte goed te doen kon hier volledig tot haar recht komen. In 1950 meende hij zijn plaats in het bestuur aan een jongere te moeten afstaan. Dit terugtreden be tekende echter niet het eind van de stille weldadigheid, die hij zo gaar ne beoefende. Veel van wat deze man innerlijk was. komt tot uiting in de jaarver slagen, die hy als secretaris van Liefdewerk" zoveel jaren heeft verzorgd. Zij tekenen hem als een man met een dichterlijke geest en een zeer warm hart. De teraardebestelling geschiedt Woensdag a.s. op de R.K. Begraaf plaats aan de Utrechtseweg, nadat 's morgens om kwart over elf in de O L. Vrouwekerk aan de Lange Gracht een plechtige Requiemmis is opgedragen. Man van grote persoonlijkheid en door ettingsvermogen (Van een onzer verslaggevers) Op de algemene begraafplaats „Rusthof", werd Zaterdagmiddag onder een overweldigende belangstelling de heer J. J. P. H. Ter Wolbeek, tydens leven, beambte bij het R.O.G. hier ter stede, ter aardebestcld. De heer Ter Wolbeek genoot by directie, personeel cn pupillen een grote achting. Hij wist In zyn werk een sterke binding met de jongens te bereiken. Deheer H. L. A. Weusten, directeur van het ROG, noemde in zijn tot de familie gerichte woorden van troost, de overledene een goed mens, zowel als collega als vriend. Het is moeilijk, aldus spreker, aan 't graf van Ter Wolbeek een woord van afscheid te spreken. Dergelijke woorden zijn namelijk bedoeld als troost, maar zij rijten de nog niet geheelde wond weer open. Zijn heengaan doet verdriet maar in wezen ligt daar de troost in, daar de smart om zijn verschei den verband houdt met de plaats die hij innam. Hij was een man van grote per soonlijkheid en een ongekend door zettingsvermogen, dat hem in staat stelde veel werk te verrichten, naast dat wat zijn ambt meebracht. Zijn hart, zo zei spreker, was wijd en warm, om er in genegenheid velen in op te nemen. Zijn werk deed hij met toewijding. Hij laat dan ook een leemte achter die niet vervuld kan worden. De tijd zal misschien de smartelijke wonde helen, maar de herinnering aan hem zal niet verbleken. De heer Weusten sprak aan het eind van zijn rede de hoop uit, dat de fami lieleden de berusting mochten vin den, om het leed te dragen. De heer P. J. Stuffers, voerde namens de gepensionneerden van het ROG het woord. Hij noemde het triest namens deze groep te spreken aan het graf van een man die in zijn volle leven werd weg gerukt. De heer Ter Wolbeek was een drager van een beginsel, zo zei de heer Stuffers. Wij vonden el kaar in de overtuiging dat de kin deren in de opvoedingsgestichten geen misdadigers zijn. Hij werkte met bezieling. Zijn heengaan is voor het ROG een groot verlies. Onder de orgelklanken van ge zang 238 uit de Hervormde bundel, werd de heer Ter Wolbeek naar zijn laatste rustplaats gedragen. Een familielid dankte voor de belangstelling. Tydens de begrafenis waren naast de familieleden, collega's en vrienden, vele vertegenwoordigers van jeugdverenigingen en de ge hele bevolking van het ROG aan wezig. Als de wijn is in de man Een militair, die, naar men later constateerde, onder de invloed was van sterke drank, liep tegen een Amsterdammer op. die rustig op het trottoir van de Langestraat liep te wandelen. Het kwam tot een woordenwisseling, waarna de mili tair een klap gaf. Een vriend van de Amsterdammer bedacht zich niet lang maar gaf de man in wapen rok een opstopper, met het gevolg dat deze een wond bij zijn oog opliep. Hy werd in het militair hospitaal verbonden en ter observatie opge nomen, omdat hij versuft was. Men kon niet constateren of Bacchus, dan wel de klap hieraan schuldig was. De marechaussee stelt een on derzoek in naar de gedragingen van de militair. 1379 Van tijd tot tijd komt er uit Batavia een inspecteur van de Com pagnie eens kyken, hoe het niet de nederzetting staat. Op zekere dag brengt een schip de heer Rijckloff van Goens naar de Kaap, die zijn tevre denheid uitspreekt over de vorderingen, die Van Riebeeck heeft gemaakt Het steunpunt is nu goed in staat van verde diging gebracht en bo vendien is er een lan- dingspier gebouwd. Wan neer Van Riebeeck hem vertelt, dat er hier in de bodem vermoedelijk goud is te vinden, trekt de heer Rijckloff van Goens een ongelovig gezicht, mij met dergelijke droombeelden maar niet be-i „Onzin," zegt hij kort; „als ik u was, zou ik I zig houden. U kunt beter uw aandacht en uw I werklust besteden aan de vestiging van boeren- bedrijven. Daar zie ik meer toekomst in." (Van een onzer verslaggevers) „Grote uitslaande brand". Het telefoontje, dat de dienstdoende wacht in de brandweerkazerne ontvangt veroorzaakt onmiddellyk grote activiteit. Commando's worden gegeven en een ondeelbaar ogenblik later schiet een roodgelakte brandweerwagen de garage uit, naar de plek van het onheil. Daar aangekomen springen de gehelmde brandweermannen van de auto. Men loopt elkaar niet in de weg. Iedereen staat voor een vaste taak en voert deze, zonder overbodige drukte, snel uit. Daardoor kan zeer kort na de ontvangen melding water worden gegeven. Men volstaat hierby niet om kubieke meters water in de vuurhaard te storten, doch gaat hierby oordeelkundig en effectief te werk. Men tracht de vuurhaard te naderen en deze in te sluiten. Het gaat er vooral om teveel waterschade Ic voorkomen. Wisselbeker voor winnaars Het spreekt welhaast vanzelf dat de brandweermensen voor het vak kundig werk oen grondige oplei ding krijgen en dat, door het hou den van nuttige oefeningen, het geleerde in de practijk wordt ge bracht. Teneinde de animo hiervoor te bevorderen, en vooral ook om dc leiding een indruk van de vorderin gen te geven, werden Zaterdagmid dag op bet terrein aan de Helle straat wedstrijden gehouden. Hier aan namen vier volledige ploegen van de Amersfoortse brandweer dccl. De ploegen bestonden, zoals ook in de practijk het geval is. uit negen man. Aan het hoofd staat een bevelvoerder. Dan is er een chauffeur-pompdrijver. een ordon nans en zes man. die een vastom- schrcven taak hebben. Tijdens deze wedstrijden kwam het vooral aan op snelheid, orde lijk optreden en een doelmatig ge bruik van het materiaal. Bij de startplaats werden aan de mannen van de ploegen nummers uitgereikt Deze nummers gaven tevens aan welke werkzaamheden door hen bij de wedstrijden moes- Groot was de belangstelling Za terdagmiddag op Rusthof bij de begrafenisplechtigheid van de heer J. J. P. H. ter Wolbeek. Op voeg naar de groeve passeert de baar een ere-haag van ROG-ers. ten worden verricht. Hierdoor was het uitgesloten dat men „specialis ten" voor een bepaalde taak stelde, hetgeen trouwe*ns ook niet nodig is, want elke man wordt getraind op alle werkzaamheden, die bij een ploeg moeten worden verricht. HEVIGE SPURT Nadat de nummers waren uit gereikt namen allen hun plaats in by de start. Niet zodra was het sein tot vertrekken gegeven of de brandweerlieden zetten er een he vige spurt in naar de brandweer auto. die een kleine honderd me ter verder was gestationneerd. Daar aangekomen namen zij snel plaats. De heer A. H. Berg, brandmeester, zag toe. dat iedereen zijn juiste plaats innam. Niet zodra waren al len gezeten of de auto ging op weg naar de „brand". Bij het gebouw van de Centrale Boekhouding werd gestopt. Onmiddellijk kwamen de mannen uit de auto. Slangen wer den afgerold, verdeelstukken aan gebracht. extra slangen uitgelegd en daarna de straalpijpen gekop peld. Alvorens men echter bij de „brand", kwam. mpest een obstakel worden weggespoten. Dit was vrij eenvoudig, doch daarna begonnen de moeilijkheden. Zodra men bij de „vuurhaard" kwam moest met drie slangen water worden gegeven. En daarbijmoest wel zeer vakkundig worden, gewerkt. Het kwam hier bij aan op goed richten, maar ook op het bepalen van de juiste kracht van de 'waterstralen. Zo moest bij voorbeeld een enimer. die hoog in de lucht aan een „galg" hing, wor den volgespoten. Intussen probeer de een tweede spuitgast een straal water te richten in een nauwe trechter, die boven op een zeer beweegbare ton zat. Vooral by dit object kwam het op de juiste druk van de straal aan Het derde ob ject was een trechter, die in een paal was aangebracht. Vooral de afstand van spuitgast tot paal was groot, waardoorheen krachtige druk nodig was. Dit zou nog zo erg niet zijn geweest, ware het niet dat bovenop de paal een voetbal lag, die er beslist niet af mocht vallen. En om het dan nog wat moeilijker te maken was tussen de spuitgast en de paal een "draaideur" opge steld. De moeilykheden waren ve len, maar het waren voor de om standers, waaronder natuurlijk veel jongeren, evenveel aantrekkelijk heden. En menige jongen, die zich wat te dicht by de objecten waag de, liep een nat pak op. FELLE STRIJD De brandweerlieden vatten hun taak ernstig op. De jury, die be stond uit de heren ir J. S. van Nouhuys, A. H. Berg, A. de Vis ser onder-commandant), J. Luyf, ondercommandant van de vrijwil lige brandweer in Soesterberg en de heer Van Oort, chef-badmeester, had een zeer omvangrijke tahk. Er moest gelet worden op het juist geven van commando's, het snel uitvoeren hiervan en ook op het effectieve gebruik van water. De waardering bestond uit het opne men van de tijd en voor gemaakte fouten werden geen punten, maar seconden straf gegeven. De com mandant van de brandweer, de heer A. Ch. Bijleveld, toonde zich tevreden over het werk van zijn mannen, waaronder er waren, die pas een cursus hadden gevolgd en als nieuwelingen in het corps wa ren opgenomen. Het is een felle stryd geworden tussen de vier ploegen. Tenslotte bleek de ploeg onderleiding van be velvoerder M. J. Broekhuysen het er het beste te hebben afgebracht. In deze ploeg waren opgenomen dc chauffeur-pompdrijver J. Mennes, alsmede de brandweerlieden A. Rigter, J. Wildeman, J. Hoegen, H. Bliekendaal, H. Schalkwijk, G. Prinsen en S.D. Idserda. Onder de velen, die de wedstrij den met belangstelling volgden, bevond zich ook de heer Blecking, hoofd van de Bescherming Burger lijke verdediging. Na afloop van de wedstrijden reikte burgemeester H Molendijk een door hemzelf beschikbaar ge stelde wisselbeker aan de winnen de ploeg uit. De burgemeester wees op de grote waarde van dit soort wedstrijden en sprak er zijn vol- Klop voelden ons niet helemaal moeite kost iedere dag kiplekker, dat mag u we- weer het S.V. vol te krij ten. gen? Je ziet immers dc belasting een dwangbevel. De andere morgen ontwaak 'e dan niet in de prettigste had meest absurde dingen ge- stemming. om beuren in en rond Amers- Daarbij kwam nog, wat even aaD t Stadsven- eter. Tel. 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf aur. Zaterdagavond nu, hij ons Uitgenodigd. _A naar het resultaat van ons foort. Zag u soms gisteren wij wel kunnen noemen de optreden te komen kijken, niet in de Langestraat, die pech van ons leven. Op De film was ontwikkeld en man met dat tweepersoons- weg nnar het station be- te binnen, dat hij beslist dc fotograaf had gezegd, bed op zijn (brede) rug merkten wij dat wij onze niet vergeten mocht. Hij dat hij uitstekend geslaagd lopen? Wel daar is een beurs met het ons nog res- ,"A~ icas. Vol verwachting gin- stukje van te maken. Heus terende bedrag waren ver pen wij naar zijn huis. Hoe daar kan je een klein ko- loren. Dat betekent nog zouden ioij het er hebben lommetje cursief uit halen, enige tijd shag en de ont- afaebrachl? Eerst een kov- U eelooft ons niet? Wie horiner vdo npii Vn color, of pakte zijn opschrijfboekje uit zijn zak en maakte Dat betekent nog enige notities. Twee dames fluisterden de U gelooft ons niet? Wie bering van een Engelse of toen: „Pas op, dat is snreekt er nu eieenliik uit Amorilrnancr. cicrarot r.o. luistervink!" afgebracht? Eerst een kopw 0 je koffie, ofschoon wij spreekt er nu eigenlijk uit Amerikaanse sigaret. Ge- luistervink! maar liever dadelijk be- ondervinding? Van minder deprimeerd stapten wij het gonnen waren. Toen was spectaculaire dingen is al perron op. Op het laatste Amsterdamse busconduc- eindcliik het moment toch iets te maken. Je schrijft nippertje haalden wij de teurs staan wijd en zijd daar. Er werd een statief maar wat. Heb je eens trein naar de Domstad, die bekend om hun buitenge- dc kamer in gesleept, de werkelijk niets gezien, dan klaar stond voor vertrek, woon geestige opmcrkin- projector er op, de spoel bedenk je zelf wat. Hier Maar juist toen wy zouden gen. Maar ook Amers- met de film er in. Licht volgt een gebruiksaanwij- instappen, was daar de foortse (bus) conducteurs uit! riep hij met een sten- zing voor amateur S.V.K.- sensatie in ons somber be- mogen er zijn. fpEN kennis van ons heeft for slem, en daar draaide ers. Met sigaret in de mond staan. Want lag daar niet Toen er laatst enkele een filmtoestel en een het al. 't Was verbluffend, achter de schrijfmachine, vlak voor onze voeten op buitenlanders in de bus Filmster projector gekocht. Hele da- 1Y'J zagen ons zelf lopen gen gaat hij nu uit filmen, zitten en weer opstaan. Wat hem dat kost daar Eigenlijk was het heel hoor het u zeggen. Alle- Lucky-Strike, in het ge- heeft u geen notie van. Het gewoon. Of wij in de spie- maal larie! Is helemaal niet drang tijdens het instappen -ttn/>l L-oL-nn Wii 1int nnrlip Vnnr dat io hft wnr>t A.-.1 ,;i- ..-..1 j de rand van het perron, naar bet station zaten, een nog ongeopend pakje rieP er zo een: Uitstappen, T.nrkv-5ïtrikf> >r» hot na- Centraal .station! Klaar? Beginnen maar. Ik heb geen inspiratieIk ___o t Centraal station! vx,tWat een stad hè, zeiden is een manie geworden. Hij SP-l keken. Wij „deden" het nodig. Voor dat je het weet vermoedelijk verloren door die Engelsen toen. denkt alleen nog maar aan uitstekend, zei men ons. is „het" er. En dan maar een met aardse goederen Nachts droomt hij Fotogeniek, noemde men tikken. Wat „het" is? Dat rijk gezegend mens? t.. -„ï,v.ons W/5 rlpriUen rr nt:e>r weet men ook in J films, o UIVVIW .*v -- - ---- er van. In ziin schuurtje onsWij denken, er over weet men ook in de vak heeft hij een kleine studio naar Amerika te vertrek- kringen niet, daar behoeft ingericht. Straks wil hij ken "'"u *J"" namelijk ook speelfilms op gaan nemen. Voorlopig doet hij het nog maar zo - - in het wilde weg. Zijn Onder de vele post die U1*- Twintig regels onge kleinkinderen bijv. zijn' Stadsvensterkijker iedere veer, goedbetaalde krachten. Zij dag krijgt toegestuurd, be- fr.®U£- v-.,. spelen nog zo natuurlijk, vinden zich dikwijls de Ju*; Kijkt u Wij Voetbalmenu bukten ons en raapten de schat van de grond met zich dus geen zorgen een gebaar of deze ons zo- enthousiasten aan hun zo over te maken. Gewoon be- juist was ontglipt. Indien mer-vasten gaan beginnen, Inspiratie gmnen en doorbijten. Het wy 0ns niet hadden ver- wachten hen nog een paar papier schiet de machine laat, zou dat gelukje ons kliekjes-voetbalzondagen Twintig regels onge- zjjn ontgaan. Vandaag ro- Zij krijgen echter nog dat is voldoende, ken wy alleen maar Lucky- wel wat te smullen. Zo is meLZ0 Strike en bedenken daarbij in het menu voor a.s. Zon- Wtf dat èr geen ongeluk zo dag de „delicatesse" van 'n Alvorens de voetbal- maar. zegt hij. Voor een ijsje laat meest vreemdsoortige brie- hebben de noodzakelijke groot is of er komt ge- plaatselijke ontmoeting aan hij ze voor dc camera op- ven. Vanmorgen nog kreeg twintig al bereikt. Aan u lukkig ^nog wel eens een te treffen, die ongetwijfeld treden. Maar ook wij moes- hij een brief van een trouw de rest- ten er verleden week aan stadsvensterlezer, waarin geloven. Uren lang duur- deze de vraag stelde hoe den de voorbereidingen, of hij toch wel steeds aan maar toen kwam toch het die stukjes kwam om het „perron" gelukje bij. „Perron" geluk Pas op! moment dat wij voor de S.V. mee te vullen. Wilt u streken en gisteren kregen Een kennis van S.V K. lens konden optreden. Wij wel geloven dat het weinig wij wegens achterstallige schoot in de stadsbus iets De maand is haast ver veel belangstelling zal trekken. Het menu ziet er voor Zondag 4 Mei a.s. als volgt uit: VoorwaartsS.E.C. AmsvordeQuick Amersf. BoysBarneveld De brandweer spoot er Zaterdag middag aan de Hellestraat, tot groot vermaak van de jeugd, flink op los. doening over uit dat de mannen hun taak zo serieus hebben op gevat. De leden van de winnende ploeg kregen van de commandant een zilveren bijltje, dat als speldje kan worden gedragen. Advertentie LM.) Sproeten? SPRUTOL Bij weerbarstige: Sprutol-Sterk Noteert U even GRAND THEATRE tot en met 30 April: „Lach en vergeet". Elke leeftijd. Zondag: 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Ove rige dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER: „Misdaad op bestel ling". la Jaar. Zondag 2, 4.15, 6.45- en 9 uur. Overige dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur Woensdag 30 April. 2 en 4 uur: Jeugdfilmcyclus „De avonturen van Joplc Slim". REMBRANDT THEATER: Vrijdag tot met Maandag: „De schat van Monte Chrlsto", 14 uur. Dinsdag tot en met Donderdag: „Guerilla op de Philip- pijnen", 14 jaar. Zondag 2, 4 15. 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30, 6 45 cn 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK. Van Vrij dag tot c-n met Zondag „Lucht- duivels boven de Pacific". 14 jaar. Van Maandag tot cn met Woensdag „Onverbreekbare boeien", 14 jaar. Donderdag: „Faust en de Duivel", 18 jaar Vrijdag 8 uur: Zat. cn Dond. 2,30. 6.45 cn 9 uur. Zondag: 2, 4.15, 6 45 en 9 uur. Overige dagen 2230 en 8 uur WOENSDAG 30 April in Grand en Rembrandt vier voorstellingen Woensdagmiddag 2 en 4 uur City- theater jeugdfilmcyclus „Avon turen van Jopic Slim". 28 APRIL Maandag. Causerie over bedrijfsexpositie.' Cantine Hapam, 20 uur. 29 APRIL," Dinsdag. Nutsspaarbank: cursus besteding huishoudgeld. A G.-huis, 10 uur. 30 April. Woensdag: Oranje Ver. Eorg- kwartier: klndcrtoncolvoorstellin- gen. Amieitia. 9.30 en 11.00 uur. 30 April, Woensdag: Oranje Ver Berp- kwartlcr; gezelschap „De Vuurpijl". Amieitia, 20 00 uur. 30 April. Woensdag: Opening expositie Jan Sluyters A.G.-huis, 15.00 uur. 1 Mei, Donderdag- A.B.C.-Cabaret o.l.v. Wim Kan cn Corry Vonk: „Dc Moordzaak A.B.C,". Grand Theatre. 20 uur 2 MEI. Vrijdag. Ned Schoolbioscoop filmvoorstellingen Amieitia, gehele dag. 3 Mei, Zaterdag - ..Stille tocht" naar Rust hof, Vertrek 19.00 uur in Lange Beek straat. 5 Mei. Maandag: Ochtondappèl voor schoolkinderen. O. L. Vrouwe Kerk hof, 7.45 uur. 6 Mei, Dinsdag: Vereniging tot Bevorde ring van het Nijverheidsonderwijs: alg. ledenvergadering. Ambachts school, 20.00 uur. A.G.-Huis, 30 April t/m 18 Mei: expositie Jan Sluyters. Dagelijks geopend van 10 00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. OPENBARF LEESZAAL Uitlening vol wassenen 25 en Dinsdag- en Vrl1- dagavond van 7—9 uur. Voor kin aeren Woensdag- eD Zaterdagmid dag 2.304.30 uur OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes- terkwartier «Zonnebloemstraat 67) Uitlening Dinsdag- en Vrlldagavond van 7—8 uur RK OPENBARE LEESZAAL: Uit lening 11—12.30 en 2.305.45: Maan dag- en Vrlldagavond 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag 35 ea Vrlidag 45 uur. MUSEUM FLEHi I E Westslngei. Dage lijks geopend, behalve Zondags, werkdagen van lo12 en l4 uur. Za'nrdac II)12 ön I 303 uur Avonddienst apotheken: V d. Boven- kamp. Utrechtsestraat 45a, tel. 3358: Vermeer Apotheek, Vermeerstraat 124, tel. 5335. Agenda Amsterdam MAANDAG. 28 APRIL. Concertg. gr z. 8 uur: De Christelijke Oratorium Vereniging en het Utrechts Stede lijk Orkest o.l.v. Theo van der Pas geven een uitvoering \an Erahms' ..Ein Deutsches Requiemcn Bcet. hovtens Chor Phantasie". DINSDAG, 29 APRIL. Stadssch 8 uur: De Nedcrl. Opera met Mozarts „Don Giovanni". DONDERDAG, 1 MEI. Stadssch 8 uur- Met het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest voert dc Nederl. Ope ra o.l.v Eduard Flipse Pijpers „Ha lewijn" uit. Agenda van Utrecht STADSSCHOUWBURG MAANDAG. 28 APRIL. 20 uur: Nederl. Opera met ..Halewijn". Burgerlijke Stand 26 April Geboren: Gerrit Cornells Jordanus, z van J J. Schut en J P Horst: Jan Cornells, z. van L. J. Wesdorp en M. J. Goos; Lauretta Gccrtruida Johanna, d. van J. Rijn en J. N. Tjoa; Cilia Maria, d van H. P G. M. Steenlagcr cn P. L. van Eijkelenburg. Getrouwd: M. J. A. van Doorn en M. J. van Burken. Overleden: Jacobus Amcsz. 29 Jr.: Hinkes Ymes Dijkstra, 72 jaar. geh met M. v. d. Broek.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2