Amsvorde gaat uit de KNVB door 31 nederlaag Voorwaarts velt vonnis over Amsvorde, SEC wint D A Amsterdam schakelt AMHC (h) uit Stoop wint tournooi van „NOACK" Uiterste spanning bij AHC-„ Amersfoort Sportbijlage DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Uw advertentie Voorwaarts behaalt verdiende zege Ook Baarn moet degraderen enAlcmaria blijft in de tweede klasse STANDEN NA ZONDAG AMERICA'S BEST TOBACCOS Wielerseizoen begonnen 21 Maandag 28 April 1952 3 AGBLAD VOOR MERSFOORT Altijd actueel in deze krant wordt gelezen in stad en land 35 (Van een onzer verslaggevers) Honderden voetballiefhebbers trokken Zondagmiddag in 'n mild regentje naar de Leusdcrweg om de belangrijke wedstrijd te aanschouwen tussen de staartclubs Amsvorde en het Utrechtse Voorwaarts. Voor de Amsvorde- supporters werd het ongetwijfeld de zwartste dag van het jaar, want hun favorieten, die zich wekenlang vertwijfeld aan een strohalm vastklampten, weten nu waar zü aan toe zijn. Voorwaarts stelde zich veilig voor de onderste plaats middels een verdiende 31 zege en de thuisclub zal volgend jaar le klasse zynDus toch een eerste klasser" werd vele malen met wrange humor gezegd. Het was bepaald triest. Een trooste loze wedstrijd, althans na rust. in een gestadig vallend regentje, dat geen greintje meelij had met Zondagse kleren en de downstemming van spelers en publiek. De lui van Voorwaarts hadden reden tot juichen. Vooral het laatste kwartier toen zij er in slaagden Man- nus Dijkhuizen nog twee keer te pas seren. Zij waren dan ook de enigen. Het publiek, gekomen voor de enige match in de Keistad, verveelde zich vooral in de tweede helft. Het op merkelijke was een behoorlijk aantal meer of minder ernstige ongevalle tjes welke zich om de vijf of tien minuten voordeden. Af en toe had het meer weg van een kegelwedstrijd want op 'n gegeven ogenblik gingen er zelfs drie „kegels" tegelijk voor het vloertje. Meestal was er dan van enige opzet helemaal geen sprake. Er werd fors gespeeld doch geen enkel moment ontaardde dit in ruw spel of iets van dien aard. Verrassende aanval Direct na de aftrap ondernam Voorwaarts een verrassende aanval op het Amersfoortse doel. Een lange pass van links werd een kans voor de actieve rechtsbuiten Boesterd. die zich geen moment bedacht en een vuurpijl afzond, buiten bereik van keeper Kuysten, net naast! Kuysten had al gauw door dat hij met de „erfenis" van vorige week tegen DWSV, een geblesseerde enkel, niet onder de lat kon blijven staan Reeds na een zestal minuten werd hij ver vangen door Mannus Dijkhuizen Aangemoedigd door het succes van enkele gevaarlijke aanvallen bleef Amsvorde agressief het Utrechtse doel bestoken en boekte al meteen tastbaar resultaat. Bij een dezer aan vallen waren v. Meeteren en Wim Vink doorgebroken. De jonge links buiten Keularts was meegekomen en kreeg de bal in zijn bezit. Een prima schot volgde en de doelman was ge slagen Voor het overige niets dan lof voor de Voorwaarts-doelman. die op rustige en -beheerste wijze alle ver dere stormlopen van de tegenstan ders weerstond. Amsvorde bleef stug THOR—AHA 8—5 Het was de algemene verwach ting. dat ThorM.I.A een spannen de wedstrijd zou worden, omdat beide clubs goed tegen elkaar op wogen. M.I.A. kwam echter ver zwakt uit. met drie invallers. Dit was vanzelfsprekend van grote in vloed op de kwaliteit van het spel. Niettemin ging de wedstrijd in het begin mooi gelijk op. Er werden enkele fraaie doelpunten gemaakt, o.a. door Menkveld van M.I-A. De rust ging in met 33. Daarna werd het anders. De gasten konden zich op het moeilijk bespeelbare veld van Thor niet voldoende ontplooien. De gastheren waren dan ook in de tweed helft bijna voortdurend in de aanval. De wedstrijd eindigde in een 85 overwinning voor de thuisclub. aanvallend proberen meer bressen in de Stichtse defensie te slaan. Dat lukte niet, hetgeen gedeeltelijk te wijten is aan doorzichtig en weinig variërend aanvalsspel. Toch was het af en toe wat benauwd voor 't Voor- waarts-doel. Wim Vink en midvoor v. Meeteren zagen echter geen kans er tussendoor te glippen. De hoek schoppen van Adr. Vink hadden, hoe haarfijn ook genomen, geen succes. Bij een Utrechtse aanval werd de bal maar net tot een hoekschop ver werkt. Na deze corner bracht Dijk huizen uitstekend redding. Even later kwam de bal van de linkervleugel hoog voor het doel. Dijkhuizen stond zodanig opgesteld dat het leder over zijn hoofd heen bij de rechtsbuiten belandde, die hem met zijn lichaam in het doel werkte (1—1). Linksbin nen Morren van Voorwaarts kwam een paar maal onzacht in aanraking met de bal en na een botsing met spil Kos achtte men het beter hem te vervangen. De tweede helft leverde weinig fraais op. Amsvorde vond de kracht niet meer om een serie aanvallen behoorlijk af te werken. Er werd bij de zwart-witten soms gespeeld of men reeds een flinke achterstand had opgelopen. Voorwaarts demonstreer de evenmin behoorlijk voetbal, doch de gasten waren tenminste wat snel ler en wisten onzuivere passes van de tegenpartij te benutten om zwakke aanvallen te onderscheppen en daar uit de eigen voorhoede aan het werk te zetten. Na 12 minuten werd Dijk huizen verrast door een hoge bal die tergend langzaam over zijn hoofd in het verlaten doel verdween (1—2). Voorwaarts speelde tegen het einde wat terugetrokken, hetgeen toch allerminst noodzakelijk was. Bij een schot tegen de paal stond de Voor- waarts-linksbuiten goed opgesteld om de teruggesprongen bal onver vaard nogmaals in te zenden en daar mee een tiental minuten voor het einde de stand op 13 te brengen. Nog gaf Amsvorde zich niet geheel gewonnen. Pieters had zich in dc voorhoede opgesteld en v. Meeteren kreeg een verdedigende taak. Het hielp allemaal weinig. Het Voor- waarts-doel bleef gesloten als een bus. De gasten wonnen verdiend met 3—1. Eindelijk is dan het eerste heren elftal van AMHC uitgeschakeld in de strijd om de lITCC'-bckcr. Za terdag wist Amsterdam zich op Birkhoven doop cvn 31 zege in dc halve finale te plaatsen, een uit slag, die een juist beeld geeft van de krachtsverhouding. Eigcnlyk hadden \vü van deze wedstrijd meer venvacht; of het nu kwam. doordat het veld goed hockey heel moeilijk maakte, of doordat dc meeste spelers aan zomersporten dachten, een feit is, dat beide elf tallen tamelijk mat speelden en een weinig geoefende indruk achterlie ten. Het veld was hard van de droogte en daardoor was de bal erg springerig en snel; het uiterste Het derde grote tafeltennis-tournooi, door Noack georganiseerd, is weer achter de rug. De wedstrijden zUn volkomen vlot verlopen, aan het tijd schema kon stipt de hand worden gehouden; onze complimenten aan de organisatoren. Het publiek was weinig talrijk, misschien omdat op dezelfde dag ook de tennis-competitie startte. Maar de wegblijvers hebben weer eens ongelijk gehad, want er viel van tal van goede en spannende partijen te genieten en menige verrassing kwam uit de bur. Alleen de finale van de Hoofdklasse Heren Enkel viel iets tegen, daar Stoop te weinig tegen stand ondervond. AMSVORDE verloor in Utrecht met 31 van het oude Voor waarts. De Amersfoortse doel man grijpt in. Publiek geniet van goed spel Stoop, de jonge Scheffer en de UTTC-er Battenberg hadden de fi nale-poule weten te bereiken. Toen was het reeds duidelijk, dat Stoop uiteindelijk met de winst zou gaan strijken; Battenberg kon het hem niet lastig maken en ging met 14 21, 1721 ten onder en ook Scheffer moest in de speler van het Neder landse team zijn meerdere erkennen; hier waren de cijfers 2117. 2114. Scheffer. finalist van de jeugdkam pioenschappen. verzekerde zich van de tweede plaats door Battenberg met 2115. 2118 te kloppen. De wisselbeker blijft dus nog een jaar in het bezit van Stoop. De Amsterdammer Steijn slaagde er zelfs in de wisselbeker van de eerste klasse heren enkel spel defi nitief in zijn bezit te krijgen, door voor de derde achtereenvolgende maal beslag te leggen op de eerste prijs in deze klasse. De beslissende partij won hij met 21—9. 17—21, 2118 van Keiler; Klein werd hier derde. In de tweede klasse triom feerde de Bilthovense speler Kors; hij versloeg Meijer in de eindstrijd met 218. 2119. Daarvoor had Meijer op het nippertje van de jon ge Utrechtse speler Schipperen ge wonnen, die daardoor genoegen Advertentie (I. M.) moest nemen met de derde prijs. In de eerste klasse van het dames. enkelspel deed zich een verrassing voor. daar niet een der favorieten maar de Hilversumse mevr. Verhoef de titel behaalde. Zii won in de eindstrijd met 218. 2119 van de Utrechtse mej Bul: mej. Delpeut. eveneens uit Utrecht, werd derde. Deze sneelster werd echter eerste in de derde klasje voor haar club- eenote mevr. Herschel en mej. Derks. In de lagere heren klassen behaal den enige Amersfoortse snelers mooie successen In de derde klasse versloec Van Ede de Bilthovense sneler Henmans in de pinddriid met 17—21. 21—15. 22—70; Van der Braak, eveneens van Vlug en Vaar dig. werd derde. In de vierde klasse moest Van Ede echter genoegen ne men met de tweede plaats, voor zijn clubgenoot Poters De Soester spe ler Van Haarlem werd hier nummer één. Ton slotte de dubbelspelen In dc hoofdklasse waren het Scheffer en Hoefnagel, die op Stoop en Smits revanche namen voor hun neder laag in de enkelspelen: in de eerste klasse waren Keiler en Klein de ge lukkigen. daar zij in de finale tri omfeerden over het Zeister paar Van der Lee en Van Amerongen. De finale van de tweede klasse dubbel was eon Bilthovense aangelegen heid. Het waren tenslotte Bleyen- berg en Schipoeren. die zegevierden over Kors en Van Driest. Van Haar lem behaalde in het dubbelspel der de klasse 7-iin tweede titel door sa men met Daaselaar de Zeist-spelers Visser en Lagerwey te kloppen: in do vierde klasse was het ook hier Vlug en Vaardig, dat ziin spelers Peters en Van der Braak over de Utrechtse Kruitwagen en Malie zag zegevieren. Hot dames dubbelspel was voor de Baarnse dames mevr Middelveld en mej. Van der Vunrst. die mevr. Verhopf en mei Imlmf uit Hilversum met 2113. 21.17 klop ten. In hot grmenede dubbel ten slotte behaalde het Amsterdamse Sparta zijn tweede succes, daar hier mei Neumann en Stoop de meer dere bleven van mej. Bul en Scheffer. De eerste Fcderatierit die Zondag op het circuit aan dc Nijverheid straat door de Pedaalridders werd verreden was een veelbelovende inzet van het wielerseizoen in onze stad. Er werd een aantrekkelijke wedstrijd gehouden tegen het Sta dion uit Utrecht. Drie van de vier overwinningen bleven in onze stad. Het eerst kwamen de Junioren C en D klassers aan de start, die 25 resp 20 K M. moesten afleggen. In de C kl. beschaamden Heinhuis en Bakker van de Pedaalridders het in hen gestelde vertrouwen niet door als eerste en tweede te eindigen (tijd 41.51) gevolgd door Reekers, Beemer en Valkenburg van Het Stadion. Bij de D-klassers trachtte Valken burg van de Pedaalridders een paar maal weg te komen, maar hij werd te zorgvuldig bewaakt om een kans te krijgen. In de eindsprint bewees hij zijn meerderheid echter op ver bluffende wijze door als eerste over de streep te gaan. tijd 34-48 met v. d Kamp en W. Ram van Het Stadion op de tweede en derde plaats. Bij de B-klassers die 55 K.M moesten afleggen kwamen 25 ren ners in actie v. Dijk en Huiéman van ..Het Stadion" namen na enkele kilometers 30 sec. voorsprong. Maar Alen van Het Stadion en Bon (Pe daalridders) bleven voor in het pe loton. Toen de A-klassers aanslui ting met het peloton B-k!assers ver kregen. wist nien gezamenlijk de twee weglopers te achterhalen. Hier werd de uitslag 1 Alen (Stadion» tijd 1.24.18. 2 Bon (Pedaalridders) 3. 4 en 5 Allers (Stadion), v. d. Linden (Pedaalridders) en v. Dijk (Stadion). De 16 amateurs die 60 K.M. moes ten afleggen weerden zich duchtig. Keer op keer werden er uitlooppo gingen ondernomen, doch telkens weer slokte het jachtende peloton de weglopers op. Pol (Pedaalrid ders) bleef lange tijd op de achter grond maar in de eindsprint de monstreerde hij zijn meesterschap wel zeer duidelijk door De Korte en Soelart van „Het Stadion" te ver slaan. tijd 1-33.1. 4 Stolker. 5 P Schrijver (Het Stadion). 6 v. d. Brug (Pedaalridders). l5? Drie minuten voor het einde van de handbahvedstrüd tussen de heren van AHC en „Amersfoort", stonden onze stadgenoten nog met 67 vóór, maar deze voorsprong bleek toch niet voldoende te zijn. De Amsterdammers slaagden er in toch nog twee keer te scoren, zodat „Amersfoort" met 87 de vlag moest strijken. Het is een van begin tot einde vrij wel gelijk opgaande strijd geweest, waarin beide ploegen nog al eens met pech hadden te kampen. „Amersfoort" nam de leiding. Dit geschiedde al na drie minuten, toen R. de Groot mee naar voren was ge trokken en H. Wiggers een unieke kans bood (0—1). Vijf minuten latei- vergrootte Brondijk deze voorsprong tot 0—2 Al spoedig kwam het eerste tegenpunt. Uit een 17 meter-worp scoorde P. Storm onhoudbaar. De ge lijkmaker liet ook niet lang op zich wachten, want een vrij onbenullig schot ging niet. zoals men dacht, naast maar caramboleerde via de binnenkant van de paal in 't Amers foortse doel (22). „Amersfoort" kwam opnieuw tot doelpunten. Het was J. Budding, die het derde en Brondijk. die het vierde doelpunt voor hun rekening namen (24). Nog voor rust doelpuntte wederom P. Storm uit een 17 meter worp het derde Amsterdamse doel punt. Ruststand dus 34! De achterhoede-spelers van AHC hadden zich na de hervatting nog maar nauwelijks opgesteld, toen zij plotseling een Amersfoorter langs zich heen zagen glippen, die een on houdbaar schot loste. J. Brondijk had onverwacht de stand op 35 ge bracht. Maar „Amersfoort" had niet lang plezier van de voorsprong. AHC kwam danig opzetten en de stand was vrij spoedig gelijk (55). Toen kwam de pech voor „Amersfoort". H. Wiggers kogelde tegen de ver keerde kant van de paal, Budding probeerde de lat en T. v. Essen schoot tweemaal kort achter elkaar keihard in handen van de AHC-keeper Niet temin nam „Amersfoort" weer de leiding. Uit een goed aangegeven bal van T v. Essen, passeerde Wiggers de doelman kansloos (56). Een minuut later was de stand alweer gelijk en daarna zou „Amersfoort" voor de laatste maal de leiding nemen Dit gebeurde precies vier en een halve minuut voor het einde. Budding glipte handig tussen twee spelers door en bracht de stand op 6—7. Maar de Amersfoortse overwin ning was nog geen feit. Het leek er wel op, maar het was toch niet zo. Er kwam eerst een 13 meter-worp, omdat twee spelers in de 11 meter cirkel verdedigden. Deze. door P. Storm goed genomen, ging via de onderkant van de lat onhoudbaar in. Zou „Amersfoort" dan maar éen winstpuntje mee naar huis mogen nemen? Nee. hel kreeg zelfs dat niet. want in de laatste minuut greep AHC de zege plus de punten. Handbalsters winnen van BHC De „Amersfoorf'-dames doen het nog steeds uitstekend Het werd ditmaal in Bussum een 41 zege op B.H.C„ dat ook indertijd in de Keistad het onderspit moest delven. Onze stadgenoten, die een in valler hadden voof mej. Berendse. namen al vrij spoedig door mej. Wiggers de leiding. Het was de mooiste goal uit deze wedstrijd (0—1). B.H.C. probeerde wel steeds de „Amersfoorf'-achter- hoede te verschalken, maar dit bleek in het begin niet mogelijk. Onze stadgenoten scoorden er nog een doelpuntje bij en ditmaal was mej Roos de maakster Even voor de rust kwam er een ver diend Bussums tegenpunt (1—2). Na de, hervatting wilde het eerst niet vlotten bij de Amersfoort- sters. zodat BHC hier bijna van kon profiteren. Tweemaal achter elkaar ging harde schoten naast 't Amers foortse doel. Langzamerhand kwam „Amers foort" haar inzinking te boven, het geen al dadelijk resulteerde in een doelpunt van mej. Haas (13). BHC gaf de moed blijkbaar op. want veel fraais was er na dit doel punt niet meer te zien. Mej. Baist voegde nog een doelpunt aan de score toe en zo zegevierde „Amers foort" (dames) verdiend met 14! Gewichtheffers ver liezen HALLUIN. Tijdens Frans Nederlandse wedstrijden in het ge wichtheffen te Halluin heeft de Fransman Debuf, kampioen van Europa in het halfzwaargewicht, bij de drie olympische oefeningen in totaal 390 kg omhoog gebracht. Hij versloeg daarmee zowel de Ne derlandse zwaargewicht Bram Chanté, winnaar van de bronzen medaille bij de spelen van 1948 te Londen, die 387,5 kg haalde als Verheijen, kampioen van Neder land zwaargewicht 1951, die het tot 362.5 kg bracht. De wedstrijd in het middenge wicht tussen Dochy kampioen van Frankrijk, en Smeekens, kampioen van Nederland en van Europa, werd even eens een Frans succes. Dochy totaliseerde 352.5 kg tegen Smeekens 350 kg. Eindelijk is hef. gevreesde vonnis over Amsvorde geveld. De Leusderwegbewoners hebben hun zware strijd gestreden en verloren. Zij zullen het volgend seizoen uit moeten komen In de ondcrafd. Utrecht. Meer dan ooit krijgen de sportliefhebbers, die zich ..Amsvordianen" noemen, de kans te tonen dat z(i clubliefde bezitten, want het komende jaar zullen zeker alle hands aan dek moeten komen om Ams vorde terug te brengen in de KNVB. Wij hopen, dat deze club over een jaar de terugslag te boven zal zijn gekomen. Ook voor Baarn is de slag gevallen. Onze buren hebben de beslissende strijd in Haarlem tegen Alc- I maria Victrix verloren, zodat het tweede-klasserschap niet langer dan één seizoen heeft geduurd. I De kampioen van de derde klesse D. het Utrecht se HMS zette de korte, maar felle strijd om de be geerde promotie naar de tweede klasse in met een nderlaag tegen Hollandia Forlitudo, dat in deze klasse onderaan eindigde, liet zien dat het door de degradatie naar de vierde klasse niet ontmoedigd is en besloot de competitie met een daverende zes nul overwinning op het bezoekende Holland. EMM hield op eigen terrein Donar onder dc knie en Sticht se Boys stuurde Patria met een klinkende nederlaag huiswaarts. GLASGOW. Engeland heeft de landenwedstrijd hockey tegen Schot land met 70 gewonnen, (rust 3-0). SEC bleef in de vierde klasse G goed volhouden en won de zware uit-wedstrijd tegen ADE met spre kende cijfers. Daarmede is de po sitie van de Soesters echter niet versterkt, want hun grootste con current, DWSV gaf, op eigen ter rein, onze stadgenoot Quick geen schijn van kans. SEC moet wach ten op een misstap van de Utrecht se club om de titel te kunnen be machtigen Amsvorde zag zich zijn laatste kans ontnemen door op eigen terrein van Voorwaarts te verliezen en mede. door het ge lijke spel dat Zwaluwen Vooruit bij Laren behaalde DVSU won op eigen terrein van BFC. Wie de tweede degraderende club in deze afdeling wordt is bij lange na nog niet bekend Kampong staat er het slechtste voor. doch ook Zwaluwen Vooruit en zelfs Voorwaarts staan nog niet veilig. GW en Maarssen hebben aan de kop van de vierde klasse H weer eens stuivertje gewisseld. De Geldermalsense voetballers behaal den echter zo'n sprekende over winning op hun concurrent Maars sen, dat het er wel naar uit begint te zien dat GW aan het langste eind zal trekken. Ondanks het verdienstelijke gelijk spel dat Bar- neveld bij DEV behaalde is de po sitie van de eierstadbewoners er slechter op geworden. Wij achten het voor hen niet meer mogelijk degradatie te ontgaan. De kans is zeer groot dat Sacstum de Barne velders naar de onderafdeling zul len vergezellen. Stichtse kon zich nog niet volkomen in veiligheid stellen, want het verloor de uit wedstrijd naar Nijenrodes. JSV verloor, op eigen terrein een punt tegen WIJ en kan zich nu vrijwel als uitgeschakeld voor de titel be schouwen. Utrecht won van KDS. waardoor laatstgenoemde club ook nog een zeer kleine theoretische kans blijf houden om te degrade ren. DERDE KLASSE D: Laren 22 8 5 9 21 H.M.S. Zeist Allen Weerbaar C D N. Patria B V.C. 22 22 22 22 22 22 15 13 10 10 8 6 5 4 6 6 2 5 6 g 35 30 26 28 Quick A D.E. Voorwaarts Zw. Vooruit 22 22 22 8 6 8 6 4 8 3 5 10 8 11 11 20 20 19 17 4 7 10 9 20 19 Kampong Amsvorde 22 22 7 4 2 4 13 14 16 12 E.M.M. Stichtse Boys 22 7 7 5 5 10 10 19 19 VIERDE KLASSE H Donar 21 5 8 8 18 G.V.V. 22 14 4 4 32 Holland 21 7 4 10 18 Maarssen 22 14 3 5 31 A.P.W C 22 7 3 12 17 JSV 22 12 5 5 29 Forlitudo 22 6 3 13 15 Naarden 22 12 1 9 25 Nijenrodes 23 11 3 9 '5 VIERDE KLASSE G V.V.Y. Amf. Boys 22 22 10 10 2 1 10 11 22 D W.S.V. 22 14 4 4 32 Utrecht 23 9 3 11 21 S E C. 23 13- 6 4 32 K DS 22 7 5 10 19 S.D O. 21 12 3 6 27 Stichtse 22 8 2 12 18 B.F.C. 22 11 2 9 24 D.E V 22 7 3 12 17 1 Zebra's 21 8 7 6 23 Saestum 22 4 7 11 15 j D.V.S.U. 23 7 9 7 23 Barneveld 22 3 7 12 13 1 werd zodoende gevergd aan bal techniek en die was aan belde zij den, maar vooral bü onze stad genoten, onvoldoende. AMHC had Pon in de gelederen, maar miste v. d. Venne; Amster dam was zonder van Bemmcl en Rahusen. maar met zijn coach R- dc Waal aan de lijn, die in dc der tiger jaren aan 60 interland-wed strijden heeft deelgenomen en daar mee de top-internationaal van het Nederlandse hockey is. De eerste aanvallen waren voor de gastenreeds na twee minuten kregen zij een strafhockslag toege wezen, die door middenvoor Van Nicrop hard werd ingeschoten. Het schot werd wel gestopt maar de bal verdween daarna door toedoen van Doyer toch in het Amersfoort se doel Zo kreeg AMHC al heel snel de moeilijke taak om een ach terstand weg te werken. De strijd kreeg een wisselend ka rakter. al waren de Amsterdamse aanvallen iets talrijker en beter van opzet. Niet lang voor de rust kregen de gasten weer een straf hockslag te nemen, die door Van Nierop ontzettend hard in de bo venhoek werd geplaatst, onhoudbaar voor keeper Van Schuppen. Ook na de rust was er zeker geen sprake van een eenzijdige strijd. De Amersfoortse aanvallen waren niet altijd ongevaarlijk en zo moest de keeper der gasten. Mulder, nogal eens in actie komen. Na ongeveer tien minuten slaagden onze stadgenoten er door Drieber gen de achterstand te reduceren en toen leek er nog van alles mo gelijk, want AMHC was zelfs wat sterker geworden. Het was daarom dubbel jammer, dat geen twee mi nuten later rcchtsbinnenKlinkhamer de Amsterdamse voorsprong ver grootte tot 31 met een schot, dat door het harde veld vlak voor doel ineens op sprong en Van Schuppen verraste. Beurtelings waren beide doelen nog in gevaar, maar erg druk hadden de beide keepers het toch niet. Bijna haddon de gasten de stand op 41 gebracht, toen him linksbinnen voor een leeg doel kwam te staan; zijn push was ech ter zo zacht, dat Van Sloten op fraaie wijze op de doellijn kon red den. Nadat Van Schuppen een hoog ingeschoten strafhoekslag had on schadelijk gemaakt, kwam het ein de van deze weinig imponerende, maar zeer plezierige wedstrijd. Het gaat er nu voor het tweede dames-team wel heel donker uit zien. want door de nederlaag, die AMHC II gisteren in Wormervecr tegen Kraaien leed met 10. zijn de kansen op redding erg klein ge worden Wel zijn er nog theoreti sche mogelijkheden, maar de twee vacante plaatsen in de tweede klas se zulten waarschijnlijk toch wel ingenomen worden door Kraaien en Laren II De wedstrijd van gis teren werd beslist door een doel punt. dat eerst in de laatste tien minuten gescoord werd. Voordien had AMHC II vooral in de eerste helft goed partij gegeven, was zelfs soms iets sterker geweest, maar na de rust had het technisch iets ster kere Kraaien meestal het initiatief. Het vierde heren-elftal staat reeds met één been in de vierde klasse. Gisteren versloegen onze stadgeno ten in Bussum 't Gooi V. dat zwak ker was dan de cijfers (34) doen vermoeden Toch was de overwin ning nog erg benauwd want vier minuten voor tijd stonden de gast heren nog met 3—2 voor. Zij waren het ook geweest, die de score open den. waarna de stand bij de rust weer gelijk was (11). Na de hervatting nam AMHC IV de leiding en werd veel sterker, maar verrassenderwijze vielen er twee doelpunten aan de andere zij de van het veld. In de laatste vier minuten had men eindelijk dc goe de richting gevonden en door twee goals gingen de beide punten toch nog naar Amersfoort en heeft AMHC IV in de return-wedstrijd aan een gelijk spel genoeg om de promotie tot een feit te maken. Afdelingselftal Kleine 21 overwin- ning op DOS 2 Op het terrein van DVSU heeft het afdelingselftal in z'n voorlopi ge samenstelling een laatste oefen wedstrijd gespeeld tegen DOS 2. Het is een zeer nuttige oefening geweest en wel doordat de geeltjes met een elftal verschenen dat in derdaad goed partij heeft gegeven. Doordat doelman Schutte was ver hinderd verdedigde v. d. Bilt van De Toekomst het doel van de af deling, hij deed zulks op uitne mende wijze. Voor de rust zette DOS gevaar lijke aanvallen op, maar de voor hoede had geen succes. Met de stand 00 kwam de rust. In de tweede helft nam DOS al spoedig de leiding 01. Maar uit een toegestane penalty maakte den Dijker correct gelijk 11. De af- delingsploeg ging steeds beter spe len, maar vond in de DOS-verde- diging een moeilijk te passeren te genpartij. Het was uit een goede combinatie van de linkervleugel dat middenvoor den Dijker inkop te en daarmee de afdeling een 2-1 overwinning bezorgde. De technische commissie heeft de ploeg voor Zondag als volgt sa mengesteld: Doel: Schutte; achter: De Wit en J. C. v d. Bilt; midden; Van Luin, v. d. Bilt en Stutvoet; voor: De Smit, Boeschoten, Den Dijker, Herfkens en Venraay. ZURICH. De Zwitser Hugo Koblet heeft het 39e kampioen schap van Zurich gewonnen, een wedstrijd over 250 kilometer, met een gemiddelde van 35.780 km/u. Jan Lambrichs werd tiende met een achterstand van 14 minuten op de winnaar. Uitslag:

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 3