mersfoort in lente-tooi viert uitbundig Koninginnefeest Plechtige uitvaart van A. J. Spiekermann CRACKFREE Veel vlaggenbloemen en groen Kleine Keientrekkers met lampions op pad n" Jeugdige kampioen Scholte toont opnieuw zijn kracht Kerknieuws 1 1 [Woensdag 30 April 1952 5 UBA iS; J Srt Dji! ON] c (Van een onzer verslaggevers) Uit bundiger dan juist vandaag op Koninginnedag had de zon niet kun nen schijnen. Amersfoort is in een kleurig feestkleed van bloemen, lente groen en vlaggen en wimpels gestoken. Vooral de Jeugd was vroeg uit de veren om toch vooral niets van het feest te missen. Muzikanten roerden al vroeg de trom. De ganse stad was in een blijde stemming toen de corp sen hun opgewekte klanken tegen de vlaggende huizen deden opklinken. Uit de vensters keken moeders en kinderen lachend toe. De klokken beierden. De stadsbeiaardier Marius van der Werf liet de feestelijke klan ken van Amersfoorts onvolprezen carillon over de stad dartelen. bezoekers waren net als de vorige malen opgetogen. STERTOCHT EN DÉFILÉ Uit drie punten in de stad trok ken omstreeks half tien vrolijke groepen naar het centrum: de Hof. Ook feest in de buitenwijken Nee, uitbundiger had het feest I niet kunnen beginnen. Er wordt I geweldig gevlagd en weinig men sen gaan vandaag zonder bloem of strikje op door het leven. De muzikanten kregen een ongewone belangstelling. Al vroeg in de morgen liepen vele Amersfoorters opgewekt achter de muziek aan. Vooral in de omgeving van Amicitia was het zeer druk. Daar begon omstreeks half negen de samenzang, waaraan jong en oud veel vreugde beleefde. Er werd een driewerf hoera op de Ko ningin uitgebracht. De feestvreugde bleef niet be perkt tot de binnenstad. Ook in de buitenwijken en vooral in het Soesterkwartier was de stemming opperbest. In de omgeving van de St. Bonifaciusstraat had de kin dervereniging Juliana voor een goed programma gezorgd. Daar ging de muziekvereniging Hosan na voorop. De jeugd volgde en thousiast met ballonnen, die later onder luid hoera-geroep het lucht ruim kozen. KINDERVOORSTELLINGEN De Oranjevereniging Bergkwar- tier organiseerde voor de jeugd vanmorgen in Amicitia twee kin dervoorstellingen. Opgevoerd werd het al eerder zo geestdriftig ont vangen programma van het eigen kindertoneel, o.a. de operette „Een wonderlijke nacht". Ook werden er enkele films gedraaid. De jeugdige Hamerstukken De volgende agendapunten gingen onder de hamer door of werden gisteravond in de Raad na een korte discussie of loftuiting z.h.s. aangenomen: Advies naar aanleiding van het verzoek van het bestuur der afde ling Amersfoort van de Algemene Nederlandse Bond' van gepension- neerden om aan de daarvoor in aanmerking komende gepension- neerden een tegemoetkoming in de kosten van ziekteverzekering te verlenen. Voorstel tot het verlenen van een subsidie aan G. W. van Dijen c.s. ten behoeve van de restauratie van de gevels en de daken van de per celen Muurhuizen 120 en 122. Voorstel tot het verdagen van de beslissing op h'et verzoek van C. van den- Brink om advies te doen inwinnen, als bedoeld in artikel 4 der schadevergoedingsverordening, omtrent de naar zijn oordeel door hem geleden schade ten gevolge van het vaststellen van het kernplan. Voorstel tot het velcnen van een crediet voor de bouw van vier wo ningen aan het verlengde van de Gerard Doustraat. en tot het onders hands opdragen van de bouw van die woningen aan de firma A. J. van der Tol te De Bilt. Voorstel tot het verlenen van een aanvullend crediet voor het maken van een beschoeiing langs de Eem. Advies naar aanleiding van het adres van de firma E. Bakker en Zonen, houdende bezwaren tegen het niet doortrekken van de kade muur langs het perceel Grote Kop pel 40. Voorstel tot aankoop van een perceel grond, gelegen nabij de Liendertseweg, van A. H. Vermeu len. Voorstel tot aankoop van twee Eercelen grond, gelegen nabij de iendertseweg, van mevr. J. Dul- mus-Meerveld. Voorstel tot verknop van het gras gewas van een complex land. ge legen aan en nabij de Randenbroe- kerweg, aan H. Roskam. Voorstel tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van een ge deelte van de Isseltseweg. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst van ruiling met M. C van Doorn betreffende de percelen Woestijgerweg 101 en Krommc- straat 22. Voorstel tot het voeren van ver weer tegen het door M. G. F. Ma- resch ingestelde beroep tegen het vonnis van de arrondissements rechtbank te Utrecht inzake het ontruimen van een terrein aan de Isseltseweg. Voorstel tot goedkeuring van de balans en verlies- en winstrekening 19ol van de „Amersfoortse stich ting voor volkscrediet". Voorstel tot het aangaan van een geldlening, groot 121.990.-. Voorstel tot het aangaan van een geldlening, met de N V. Bank voor Nederlandse gemeenten tot het be drag. waarvoor door houders van rentespaarbrieven en obligatiën der nationale leningen voor de woning bouw 1952 ten aanzien van de ge meente Amersfoort voorkeur is uit gesproken. Voorstel inzake de bestrijding van in het jaar 1951 gemaakte kosten van voorbereiding voor werkzaam heden betreffende de woningbouw. Voorstel om de interimregeling ziektekosten ambtenaren 1951 voor de vakonderwijzers aan de open bare scholen voor lager onderwijs der gemeente Amersfoort van over eenkomstige toepassing te verklaren. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegrotingen voor de dienst jaren 1951 en 1952. Burgerlijke Stand Geboren: Hendrikus Chrlstiaan, z. v. H. A. Groenendal en J. M. C. Straus: Mathilde Gerharda, d van H te Velde en H W Dekker: Alcida. d van P. J. van de Wouwer en T. NIJboer: Hendri kus Johannes, z van M A. Koppen an A. van Noordenburg; Petrus Johannc-s Maria. z. van J. S, Kuijper on M. A. H. Meindcrs Overleden: Pieter BenttelJ, 53 Jr., ge huwd met H. J. Albertsrna. Scholen en verenigingen hadden hun beste beentje voorgezet en het resultaat was een alleraardigste bonte mengeling van' fleurige en kleurige groepen. Bij al die kleu ren voerde het Oranje de boven toon. Er was kennelijk veel werk gemaakt van de costuums. Bij de Emmakerk vertrok de Postharmonie, op het Laurens Cos- terplein het tamboers- en pijpers korps „Juliana" en in de Van As- senraadstraat de Koninklijke Amersfoortse Muziekvereniging, alle drie deze gezelschappen met een uitgebreid gevolg van opgeto gen jongens en meisjes. Óveral waar de stoeten passeerden, zag het zwart van de kijkers. Op de Hof waren burgemeester Molendijk en zijn echtgenote aan wezig om de optochten gade te slaan. Mevrouw Molendijk ontving hier bloemen van de Öranjever- eniging. Vrolijk bliezen de muzi kanten er op los, daar op het oude stadscentrum, waar uit alle gevels de driekleur in de zon wapperde. Feest begint al op de vooravond van Koninginnedag (Van een onzer verslaggevers) De Oranjevereniging Amersfoort heeft Koninginnedag dit Jaar al op 29 April laten beginnen. De festiviteiten werden reeds gisteravond geopend met een lampionoptocht. Voor honderden kinderen is de wandeling met muziek van „Juliana" en „Bernhard" door de stad een groot feest gewor den. Maar ook de velen, die zich langs de route hadden opgesteld, om naar het voorbijtrekken van de stoet te küken, hebben een genoeglijk voorproef je van het Koninginnefeest gehad. Het was druk in de stad, ook nadat de optocht al lang ontbonden was. „Men geve de Kei een betere plaats" Eén onderdeel van de lampion optocht kon niet helemaal naar wens worden uitgevoerd. Het had jn de bedoeling gelegen, dat de stoet bij onze Kei een ogenblik zou stoppen, terwijl daar 'n „plechtig heid" zou plaats vinden. De afbeeldingen van de Kei, die in de optocht weiden meegevoerd, wezen er al op, dat dit Amers foortse monument in het middel punt van de belangstelling zou staan. Leuk waren die imitatie keien, van vroeger (op een voet stuk) en nu (arbeiders bezig met het verwijderen van rode verf). Het geheel had de bedoeling de aandacht te vestigen op de minder gunstige plaats van de Kei. „Voor de Kei een nieuwe plek in onze stad", zongen de kinderen. Helaas liep de stoet te snel door, zodat de kranslegging door de heer G. G. Veenendaal niet geheel tot zijn recht kwam. Ook een toe spraak, die werd gehouden door de heer Jac. Kroes had minder aan dacht, dan het geval had moeten zijn. „Zouden wij allen, groot en klein, in 1953 de 28ste Mei niet tot een feestdag maken?" zo sprak de heer Kroes." Dan is het vijftig jaar geleden, dal, na een duik van twee eeuwen, deze steen waar aan het stadsbeeld van Amersfoort werd toegevoegd. Zij is hier geko men op een tweede plaats, en voor een groot deel aan de vreemdelin gen-passage onttrokken. Dat wij dit mooie stuk Amersfoort bij de herdenking van zijn vijftigjarig weerzien een plaats en een omge ving geven, haar geschiedenis ,,Geef de Kei een betere plaats," zei gisteravond de heer Jac. Kroes, nadat een krans was ge legd bij Amersfoort monument. waardig," zo besloot de heer Kroes. Aan de lampionoptocht waren prllzen verbonden voor de aardigste eroepen. De prijs voor de grootste groep In schoolverband glnc naar de school aan de Waalstraat. Verdere uitslagen: le prijs: „Lentc-zomer-herfst-winter" en schoorsteenvegers en Arabieren (Zand bergen) 2e prijs: ..Hoe ouder hoe gek ker' (Leonards) 3e priis: Gelaarsde Kat en kabouters (De Hollander). Twee ex tra prijzen. Julianaboot (Van de Linde) en bruidspaar (van Keulen). I SOEST (Van een onzer verslaggevers) Voor de gisteravond door de Bil jartvereniging V.V.V. gehouden de monstraties in café „Royal" op de Hof, bestond zeer grote belangstel ling. Nadat dc voorzitter, de heer B. de Vries, dank aan de spelers had ge bracht voor hun bereidwilligheid om tc komen spelen, nam de heer R. Stalenhoef het woord. Deze wees op de grote vooruitgang van het materiaal in het district „Eemland". dat hierdoor op dit moment in ons land aan dc spits staat. De demonstraties begonnen met de partij klein cadre tussen Rob- bersen, lid van V.V V. en topspeler van deze club en Verkerk uit Soest, dijk. Hoewel deze partij voor een demonstratie iets te lang duurde, was er toch veel goeds in te zien. Beide spelers waren niet aan het nieuwe, doch prachtige materiaal gewend, waardoor zij de ballen niet steeds in de gewenste positie kon den houden of krijgen. Het publiek toonde zich enthousiast en was gul met het applaus bij mooie stoten, die no gal eens in deze partij voor kwamen. De grootste belangstelling ging natuurlijk uit naar de partij tussen de nieuwe kampioen van Neder land, Scholte uit Eindhoven en de sterkste biljarter van het district ..Eemland", Ries Stalenhoef uit Soest. Zij speelden anker-cadre 38/2 en moesten 500 caramboles maken. Scholte liet reeds in de eerste beurt zien wat hij waard is en scoorde een fraai gespeelde serie van 46 ca ramboles. Nadat Ries Stalenhoef in de vierde beurt een goede serie vari 35 ter tafel had gebracht kwam Scholte op toeren. De talrijke aan wezigen toonden zich kennelijk te leurgesteld toen hij bij „tachtig" wat onfortuinlijk miste. Lange tijd gebeurde niets bijzonders en was de partij soms zelfs wat traag, totdat Adj. Norp koninklijk onderscheiden Tot degenen, die ter gelegenheid van Koninginnedag koninklijk werden onderscheiden, behoorde ook adjudant onderofficier j, a j. Norp. die als administrateur dienst doet in de Willem III kazerne te Amersfoort. Voor het front van het gehele regiment Huzaren van Boreel werd hem gistermiddag de zilveren ere medaille met de zwaarden, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau, op de borst gespeld. De regiments commandant. luitenant-kolonel W. Kloppenburg verrichtte deze plech tigheid op het voorplein van de kazerne. Overste Kloppenburg noemde in een korte toespraak de onderschei ding „volkomen verdiend". Hij prees de accuratesse en de ijver van adjudant Norp. In een lange rij stelden zich hierna officieren en onderofficieren op om de ge decoreerde geluk te wensen. De heer W. G. Voorn 40 jaar bij PTT De heer W. G. Voorn wordt door iedereen in Amersfoort gekend, die wel eens een pakketje naar not postkantoor brengt, of daar post zegels koopt. En wie doet dat nooit? De heer Voorn is de mari, die U altijd aan de andere kant van het loket aantreft. Morgen viert hij zijn veertigjarig jubileum bij de PTT. De jubilaris heeft niet geduren de al die veertig jaar pakjes aan genomen en postzegels verkocht. Hij begon in 1912 als „jongeling". Tegenwoordig zouden we „tele grambesteller" zeggen. Later werd hij besteller, en in 1941 assistent. In September van het vorig jaar volgde zijn benoeming tot employé le klas. Lange tijd heeft de heer Voorn stationsdienst gehad, en ook was hij een jaartje waarnemend conduc teur. Dat laatste wil zeggen, dat hij meereed met de tremen naar Hoek van Holland, om onderweg de post van en voor Engeland te verzorgen. Komt U morgen aan het loket van de heer Voorn, steek dan even Uw hand naar binnen, en zeg, net als wij: „Van harte gefeliciteerd!" huis aan de Westsingel werd een Grote belangstelling in kerk en op kerkhof (Van een onzer verslaggevers) De katholieken van Amersfoort, maar zij beslist niel alleen, zijn vandaag met hun gedachten bij wethouder A. J. Spiekermann, wiens stoffelijk overschot heden on der grote belangstelling ter aarde is besteld op de R K. begraafplaats aan de Utrechtseweg. Aan deze begrafenis ging een plechtige Requiemmis vooraf in de parochiekerk O.L. Vrouwe ter He melopneming. Ook daar was de belangstelling overweldigend. De Requiemmis werd opgedragen door deken G C. Smit; hij werd daarbij geassisteerd door kap. Wedemeijer. sub-diaken, en kap. Haarsma als diaken. Van het Maria-altaar las rector J van Wessum de stille H. Mis. In het priesterkoor hadden verscheidene andere geestelijken plaatsgenomen o.a. de drie pastoors van de stadsparochies Henricus, Ansfrieaus en Franciscus van Xa- verius en pastoor B de Groot uit "Rijsenburg. In de kerk waren bur gemeester Molendijk, de wethou ders J. Koopman en C van Zwol en mr F. C A. E-enhorst en de ge meentesecretaris. mr R. Streng, aanwezig. Verder gaven alle Hoof den van Dienst van hun belang stelling blijk, evenals alle katholie ke raadsleden en ook andere leden van de raad. alsmede de heer G. Huffels. oud-directeur van de Ge- mcentereinigmg, het oud-raadslid de heer W. van Apeldoorn, oud burgemeester J C. Graaf van Rand- wijek. zusters van de Congregatie van O.L. Vrouwe, het bestuur van de KVP. de heor Ign de Jong. pre sident van de Bijzondere Raad der Vincentiusvereniging, de gedepu teerde de heer H. van Galenwacht. Ambtenaren van de ARKA droe gen er in de kerk zorg voor. dat alles een ordelijk en rustig verloop had. Ook de inspecteur bij het Onder wijs, de heer M. A. C. Lindeman, was bij de plechtigheid aanwezig. Na beëindiging van de plechtige Mis begaf de stoet zich naar de begraafplaats en bij het gemeente ogenblik stilte in acht genomen, toen de stoet daar zich even op hield. Ierse republikeinen bezetten dorp in Ulster BELFAST. Een patrouille van het „Ierse Republikeinse leger", een extremistische organisatie in Eire, die streeft naar een verenigd Eire onder de regering te Dublin en die zich sinds de twintiger jaren bezig houdt met tegen de Noord- Ierse regering gerichte ondergrond se bedrijvigheid, heeft gedurende verscheidene uren het dorp Pome- roy, in het Noordierse graafschap Tyrone, bezet gehouden. De streek, waar Tyrone is gelegen, is Iers- nationalistisch gezind. De patrouille verbrak in die tijd de verbindingen van Pomeroy met de buitenwereld cn. paradeerde door de straten met liet doel vrijwilligers voor het „Ierse Republikeinse leger" te werven. Romeinse graven in Brabant gevonden (Van onze correspondent) DEN BOSCH Voor de tweede maal is te Esch (N.-Br.) een Ro meins graf uit de tweede eeuw van onze jaartelling ontdekt Het eerste werd in de week voor Pasen, het tweede Dinsdag' blootgelegd. Het zijn de belangrijkste Romeinse graf vondsten, die tot nu toe in Brabant zijn gedaan. Na de opgraving, welke plaats had onder leiding van de Romeinse specialist van de rijksdienst drs J. Bogaerts. bleek men met een kist- begraving te doen te hebben. In deze kist bevond zich een geweldig aantal potten cn glazen voorwerpen en een klein kistje met crematie- resten. Er kwam o.a. een amphora (aarden vaas) uit van 45 cm. hoog te. Een van de schalen was ver vaardigd van het bekende terra- Scholte in de achttiende beurt goed los kwam. In een uitermate vlot tempo groeiden de door hem ge maakte caramboles tot een flinke serie. Toen hij de honderd had be reikt kreeg hij een warm applaus- Hij was echter nog niet aan het eind van zijn kunnen, kwam tot 115, waarmede hij zijn partij had uitge maakt. doch de arbiter liet hem, cn terecht, nog even doorspelen. Het werd een goede slotserie van 134 caramboles, die getuigden van de grote kracht van de jeugdige Eind- hovenaar. Na afloop reikte de heer Chr. Meyer, wedstrijdleider, fraaie prij zen aan de deelnemers uit. Meisje uit de Beek gered door man en jongen De 6-jarige Lena van Dijk, die woont in de Coninekstraat, is gis termiddag bij het Plantsoen Noord in de Beek gevallen. Het meisje was over het hek geklommen om bloempjes te plukken. De stroom in het water voerde haar direct mee naar het midden van de Beek, maar gelukkig waarschuwde een passerende jongen de plantsoen arbeider H. J. Bikker, die in de buurt aan het werk was. De heer Bikker ging tot zijn schouders in het water, maar hij kon het meisje niet bereiken, om dat hij niet kon zwemmen. Met een meegenomen hark slaagde hij er echter in het kind, dat reeds enkele malen kopje onder was gegaan, te grijpen. Het werd van hem overgenomen door de 12- jarige Andries Westland uit Kin- derzorg, die cok in het water was gegaan. Synode Oud- Katholieke Kerk In de gisteren giahouden jaarlijkse zitting der Synode van de Oud- Katholieke Kerk onder voorzitter schap van kanunnik Th, Moleman deed de Aartsbisschop van Utrecht mgr prof. dr A. Rinkel enige mede delingen over het kerkelijk leven in binnen- en buitenland. Onder meer vertelde hij iets over de plannen voor het bouwen - van een nieuw semenane te Amersfoort. Voorts besprak hij de a s. verschijning van een nieuwe bijbelvertaling, waar voor veel belangstelling blijkt te be staan. het houden van een cursus ter meerdere theologische scholing van niet geestelijken, de belangrijke oecumenische samenwerking met bevriende kerken en het zendings werk dat door Apostoteia wordt ver richt. Besloten werd tot Instelling van een commissie, die zal bestuderen op welke wijze de leken nog meer dan tot nu toe kunnen worden in geschakeld bij het werk der pa rochie-opbouw. Aanvullingsagenda voor de openba re vergadering van de raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag 29 April 1952 te 19.00 uur. 28. Onderzoek van de geloofsbrief van 't nieuw benoemde raads lid L. A. A. van Hamersveld. 29. Benoeming van een tijdelijke wethouder In verband met het overlijden van wethouder A. J. Spiekermann. Vreemde „sigaar" boven Singapore SINGAPORE. Volgens vele ooggetuigen is Dinsdag boven Sin gapore een blinkend sigaarvormig voorwerp waargenomen, dat met tussenpozen rook uitstiet. Het ge leek op een. vleugelloze raket. Het verdween in de verte, toen het de laatste en grootste rookwolk uit stiet Officieel is medegedeeld, dat op het tijdstip van de waarneming van dit voorwerp geen weerballons en geen straalvliegtuigen in de lucht waren. Het verkeer ln de zakenwijk kwam geheel tot stilstand, doordat iedereen naar boven keek. Spionneerde bende in West-Duitsland voor Polen? FRANKFORT Minstens >2 le den van de wijdvertakte spionnage- groep. die voor communistische op. drachtgevers in Oost-Duitsland werkt, bevinden zich op het ogen blik achter slot en grendel. Een officiële woordvoerder van het Fe derale Duitse Hof in Karlsruhe sprak van „het grootste spionnage- complot dat hier sedert de oorlog aan het licht is gekomen". Volgens welingelichte bronnen werkte de spionnagegroep voor Polen. Bomaanslag op Spaanse consul in Toulouse TOULOUSE. Een handgranaat is gisteravond geworpen in de auto van de Spaanse consul te Toulouse. Garcia Moralejo. Hij werd niet ge wond. De dader, die de granaat door het portierraam naar binnen wierp, wist te ontkomen. De politie heeft onmiddellijk de omgeving afgezet, maar de naspeuringen zijn tot dus- Ut IJ De stemming zat er in Amers foort al vroeg in. Klokslag zeven uur trokken de Amersfoortse mu ziekcorpsen er op uit om Ko ninginnedag in te luiden. Er zat muziek genoeg in. Hier gaat de Koninklijke" onder grote be langstelling op mars. Ónze foto graaf knipte dit plaatje op de Varkensmarkt toen dc zon nog lange schaduwen wierp. Zware aardbeving in gebeel Chili SANTIAGO. Dinsdag werd Chili door een langdurige, zware aardbeving getroffen. In vele de len van Santiago renden de men sen in paniek uit hun huizen. Er zijn nog geen berichten over scha de of slachtoffers. De regeringsvoorlichtingsdienst heeft verklaard, dat de aardbeving het grootste deel van Chili trof. Santiago zou het meest van de beving te lijden hebben gehad. LEUSDEN jaarvergadering van de Chr. School In de jaarlijkse ledenvergadering van de Vereniging tot stichting en instandhouding van scholen met de Bijbel te Leusden. die Dinsdag avond werd gehouden in de kleine zaal van Hotel „De Mof' te Leus den. was behalve het bestuur ruim de helft van de leden aanwezig, zodat de voorzitter, de heer H. de Wild, met recht zijn voldoening over deze opkomst kon uitspreken. Uit de notulen en het jaarver slag van de secretaris, de heer J J Veenendaal. bleek dat het leden tal. ondanks vertrek, emigratie en sterfgeval van enkele leden, door aanwinst van nieuwe leden geste gen was. Verder bleek dat het hoofd dezer school, de heer H. J. Verhoeven, die een half jaar lang wegens gebrek aan een woning steeds van Leusden naar Leerdan heen en weer moest reizen, thans een woning is verstrekt en dat de heer Verhoeven met zijn gezin zich reeds in deze gemeente beeft gevestigd. De penningmeester, de heer J. van Bentum. gaf vervol gens een financieel overzicht waar bij met grote getallen werd ge werkt. doch waarbij uiteindelijk kwam vast te staan dat de vereni gingskas op 1 Januari 1952 een ba tig saldo had van 27.50 Op vra gen van enkele leden deelde de voorz mede dat hij de vergade ring niet kon verzekeren dat zelfs dit kleine bedrag op 1 Januari 1953 in de kas zou zijn. omdat dc uitgaven voor dit jaar aanmerke lijk hoger liggen. Het aftredehde bestuurslid, de heer J. J. Veenendaal. werd met grote meerderheid van stemmen herkozen en nam deze benoeming aan. Vervolgens richtte het hoofd der school, de heer H. J. Verhoeven, zich met een enkel woord tot de aanwezigen en wees daarin op de grote taak die is weggelegd voor ouders cn onderwijzend personeel. Hij wees hierbij op de verkeerde eigenschap van èn ouders en on derwijzers die graag mooie cijfers op een rapport zien doch verder geen aandacht besteden aan de geestelijke opvoeding, terwijl dit toch absoluut ondenkbaar is bij het onderwijs in een christelijke school. Bij de rondvraag kwamen meer interne kwesties ter sprake, waar bij uit enkele antwoorden van de voorzitter viel op te maken, dat hel schoolbestuur vertrouwen heeft in het uitbreiden van het aantal leerlingen voor het leerplan Sep tember 1952/1953 Dit aantal is mo mentcel 62: het bestuur verwacht een nieuwe aanmelding van ten minste 20 leden. Nadat nog enkele toekomstplan nen waren besproken sloot de heer Verhoeven deze vergadering op gebruikelijke wijze. Kosteloze inenting Op Donderdag 1 Mcl Is gelegenheid tot kosteloze Inenting tegen de pokken voor kinderen beneden de leeftijd van twee Jaar (dc meest geschikte leeftijd Is 3 maandeni. alsmede tegen dlphterie (eerste Inenting) voor alle nog niet In- geënte kinderen Deze Inentingen zullen verricht wor den door de arts M. R. Braun. mede werkend gemeente-geneesheer van Lcusden. ln het consultatiebureau aan de B. de Beaufortwcg te Hamersveld des namiddags om drie uur. HOEVELAKEN sigilata en gemerkt met „Nassov F", ver vruchteloos gebleven. Weer Middenstandsblad van „De Samenwerking" Dinsdagavond kwam de Midden- slandsvereniging „De Samenwer king" tc Hoevelaken in jaarverga dering bijeen in hotel Fontein. Voor deze vergadering bestond, hoewel het laat in het seizoen was. goede belangstelling. De voor zitter, de heer G van Montfrans, heette allen welkom, waarna de no tulen en hot Jaarverslag de revue passeerden. Het financieel jaarover zicht van de penningmeester, de heer E. Heining, sloot met 'n voor delig saldo. Tot leden van de kas- commissie werden benoemd de he ren G. Schimmel en C Verschuur. Besloten werd het Middenstands blad weer te laten verschijnen. De bestuursverkiezing, waarbij aftre dend waren de heren G van Mont frans en G. Schimmel, had tot re sultaat dat de heer Montfrans her kozen werd, doch in de plaats van de heer Schimmel de heer G. van Altena gekozen werd. Na de rond vraag, waarvan gering gebruik ge maakt werd. werd het officiële ge deelte besloten en bleef men nog j enige tijd bijeen. PV ..De Zwaluw" De postduivenvereniging „De Zwa luwhield J.l. Zondag een wedvluc„t vanaf Vcndo. In concours waren -185 dui ven. die om 8.15 uur werden gelost met N.O. wind. Dc eerste dolf arriveerde om 9 uur 52 min. 47 sec. cn bereikte een snelheid van 1105 meter per minuut. Laatste aankomende prijswinnende duif 10 uur 8 min. 8 sec. De totaal uitslag is als volgt: H Gorissen 1 5. 22. 24. 110 11. 113; A. Snijders 2 06: P. de Bes 3. 12. 35. 48. 9!. 100: V Rcljcrse 4, 67. 92, 112. 116; W. Krijt 6 14. 106, P. Duijst 7. A. Dorre- stcln 8. 19, 25. 27, 41. 78. 109, 115: McJ. G Zimmerman 9. 63 68 70 73 83 85. 102: SJ. Rijksen 10, 15. 18. 37 40. 43. 60. 62 72 79, 104: A Rijksen 11.. 16. 26. 30. 69. 84 88: J v. d Brink 13, 53. 65. 77; R. Schlffart 17. 32, 123 J Wijn 20: A. Kooll 21 23. 71. 120; A van Slootcn 28 47. 80. 89. 94. 108. N Balt us 29. 73: J. v d. Belt 31: C. van Veen 33. 74. 81. 114: H. Onwezcn 34; J Ravenhorst 36. 39: G. March al 38. K Kcja 42. 49. 51: J de Bree 44; A. Priem 45; G. Coermnn 46. 52 107: J Rauscft 55: G Visser 50. 54. 118' G Wester veld 56. 57; H Smit 58; H Kriek 59. 97. 99: J Knoops 61 82: A. Donsetnar 64; F Limburg 66; H. v. d. Kult 76; E v d. Broek 86: N van Veen 87 121: J van Herwaarden 90; W. Pu- reveen 93: C. van Soest 93: H v el- Broek 98. G Haks 100: P. Wolleen 101: J Kruscman 105; N. van Fulpen 117. Rijwieldief geknipt Een paar nachten geleden werd een rijwiel ontvreemd uit een loods van het station Socstdljk. welke fiets met een lekke band werd teruggevonden Die zelfde nacht heeft vermoedelijk dc dief om z'n weg tc vervolgen een splinter nieuw rijwiel ontvreemd uit een schuur achter café Voskuilen Het is dc polltic tc Zwolle thans ge lukt de dader aan tc houden, een be rucht inbreker uit Amsterdam, die nog in het bezit was van laatstgenoemd rij wiel. Lawntennisclub „Soest" wint van Blaiicum De Lawntennisclub „Soest" soeelde j.l Zondag de cerate oompctltlewedstrlld tegen Blarlcum II en wist met 0—8 tc winnen, alzo een goed begin. De uitslag is: Dames Enkelspel Mevr. Posthumus MovesMevr. Goedkoop 3—6 0—8: Mevr. W. Klein—MeJ. M. Segers 0-6. 1_Heren Enkelspel W. J Brouwer— Dr. Lay 2—6. 1—6-. C. Blckcmolen—A W. SCGemengd Dubbelspel: Mevr. Posthu mus Meyes on C Blckemolcn— Mevr. Goedkoop en Dr Lay 1—G. 1—ö.- Mevr. w. Klein on W. J. Brouwer-A V. Schuring on MeJ. M. Sogers O—6. 1— Heren Dubbelspel W. J. Brouwer en C. BlckemolcnA. W. Schuring cn Dr. DhMteUpel; MevrPwthuiro» Mcycs en Mevr W Kleln-Mevr. Goed- kooo on Mol M Sfjcr. 5-4. 3-8. 5-7. Soest" II speelde thuis tegen •t' Stort IV uit Amersfoort cn ywm eveneens met O-O. terwijl ..Soest III te Zeist met 1—7 verloor van „GrlIlc- stcyn" I. Burgerlijke Stand Geboren: Jan. z van .1 Ramsclaar en. a van 't Klooster; Marianne E d \»n J. Grift en B P van Ingcp; Jacob H z. van P Dekker en P. A. Smit,. AI bertus. z. van A C. Kcja on J. V Slegtcnhorst Elsje H d. van F. te Ca te en S. Visbeen. Geurt A z. van A Al berts en J. van EschAlbert E z. van I P Heller en V. Soeastoetlh; Antonius P* A., z. van J W. van Hofslot en P. A. Kuiler Evelina, d van J. Groen en G. Bonenborc; P-lrus, P. M van J F v d Kam on Th. W M v d. Linden. Anna E. M. M d van JJH Buiten dijk on M. C M. Wlllard; Peter n r van J J Brouwer on M. G. Stalenhoef; Wrlhelmln» M d. van A Baars en J. Balk Catharlna Th. M d. van A. Tam mer 'en Th. M. V. v. d Laan Ondertrouwd- J. F. H Stork en E J. D Llnckens; H. v. d Rnr en E. Lam. R Vclsink en Th. L M Prins; N. Luch- tenveld en J M. v. d. Haif). Gehuwd: P J Smits en A. G van Duinkerken; J G. Lebrcchtshausen «n A A v. d. Valk; B P. Bos cn L W. Brons. Overleden Jan Altena, 46 Jaar gch. met A A. Doornekamp: Mozcs Bamberg 84 jaar. wednr. van A Smit, Grietje Lassche, 82 Jaar. wed. van J. L Moor man. Carolina Filnrskl. 78 Jaar. gehuwd met P v. d Velden; Hendrik Gras, 81 jaar. wednr van M. Blom. SCIIAAKSUCCESSEN Te Buasum werd j.l. Zaterdag en Zondag een schaaktournooi gehouden waaraan drie loden van dc Socstcr Schaakclub deelnamen De heren H. Sehreuder en J. J W Blom behaalden een eerste prijs, terwijl de heer J. Spij kers op een tweede prijs beslag wist tc leggen. nieuwe DIRIGENT Het Gcr. Evangelisatie Koor ..Laus Deo" te Soestdulnen, heeft per 1 Mol als dirigent benoemd dc heer A. B. v. d. Broek, te Soest. GESLAAGD Onze plaatsgenoten mevr. C. Schuring —van Goor en mej J Poot slaagden dezer dagen voor het te Amsterdam ge houden Staatsexamen Sportmassage Advertentie (l M.) COSTUUMSv EDBL.S7 IJ FSELI HOOGLAND Herdenking van de gevallenen Zaterdagavond, 3 Mei. om 8 uur zal in Hoogland wederom dc jaar lijkse herdenking van de gevalle nen plaats vinden bij het oorlogs monument. De herdenking wordt geopend door de muziekvereniging, met het spelen van het Wilhelmus. Pastoor Hendriks en ds Jellema zullen een herdenkingsgebed uit spreken. om 8 uur wordt 2 minuten stille in acht genomen. De burgemeester zal namens de gemeente een krans leggen. Daar na bestaat voor belangstellenden gelegenheid tot het neerleggen van bloemen. De muziekvereniging sluit do plechtigheid met het Volkslied. Een ieder wordt verzocht om 6 uur de vlag halfstok te hangen. De café-houders zijn uitgenodigd die avond hun zaak voor het pu blick te sluiten. COLLECTE 1940—*45 Tussen 1 en 6 Mcl zal door plaatselijke collectrices en collec tanten in Hoogland huis aan huis een bijdrage worden gevraagd voor de nabestaanden van hen, die ge durende de bezettingsjaren zijn gevallen voor het vaderland. WOUDENBERG MARKTBERICHT Aangevoerd 28000 eieren. Prijs 13 25 tot 1350 per 100 stuks. Handel matig. Ned Herv. Kerk Bedankt voor Kampen (vac. H. Hlensch) W Rijnsburgcr, legorpredlkaiv. tc Amersfoort.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 5