DAGBLAD VOOR AMERSFOORT EUROPEES LEGER BINNEN DRIE WEKEN Dringende Amerikaanse wens Vredescontract mei Bonn vóór 20 Mei April was zonnig, warm en droog Twee woningzoekenden winnen toewijzing Truman vraagt stakers werk te hervatten Corruptie-schandalen in Egyptische wapenhandel Mislukte overval op een Leids winkelierster Eisenhower aan de kop Radio Klein Duimpje in beslag genomen Oppositie tegen Adenauer Na staaluitvoerverbod thans ook uitvoerverbod van olie Weer korting op kolenprijzen Alle inzittenden van vermiste Clipper omgekomen Directeur kalkzand- steenfabriek weer op vrije voeten Op de meeste plaatsen meer dan 50 procent regentekort Hotel afgebrand na Koninginnefeest Weer impasse in Korea Zaak-Piet Bruin in Juni of Juli voor Ruiml800gewonden, dode een Leger kreeg er 1152 wagens bij uit VS- voorraad B2e Jaargang, no. 103 Vrijdag 2 Mei 1952 gericht door de Stichting ,.Het Parool" - Giro 510330 Rotterdamsche Bank - Postbus 9 Abonnements- 47 cent p. w. of 6.05 p. kw. Losse nummers 10 cent. Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie cn Administratie: Snouckaertlaan 7, Amersfoort Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER WASHINGTON. De Verenigde Staten dringen er momen- eel bij West-Duitsland, Frankrijk en de andere West-Europese mogendheden op aan om binnen drie weken de Europese lefensie Gemeenschap te vormen, aldus meldt Ass. Press, mders zal het wellicht te laat worden voor het Congres, om jog de nodige stappen te nemen voor het zomerreces. Dit aatste zou betekenen, dat de E.D.G.-plannen niet vóór het olgend jaar geratificeerd zouden kunnen worden door de .S. Niet alleen zou zulks de bewapening van Duitsland in prote mate vertragen, maar tevens zou daardoor onzekerheid utstaan in West-Europa over de toekomstige Amerikaanse lolitiek. I tlIK^ilLipBMUIIUI!^Tm,TLrW^yV^IWBIM!l j OP de Agrarische Jaarbeurs, die momenteel in Utrecht wordt ge houden is voor de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen 'n I modeshow georganiseerd, waar- I op o.a. de kleding en het toebe- horen voor het melken werd ge demonstreerd. NA MISSOURI: ST. LOUIS. Ook in de Ame rikaanse staat Missouri zijn Don derdag voorverkiezingen gehou den. Missouri heeft tot nu toe zes republikeinse kiesmannen naar de in Juli a.s. te houden Nationale Partijconventie afgevaardigd, die zich voor generaal Eisenhower zullen uitspreken. Tot nu toe hebben 276 republi keinse afgevaardigden zich voor generaal Eisenhower en 274 voor zijn rivaal senator Taft uitge sproken. Veel clandestiene zenders in de veenkoloniën WINSCHOTEN. De rijkspolitie te Valthermonds slaagde er in ten huize van zekere H. S. een com plete zend-apparatuur in beslag te nemen. Ook tegen de heren J. S. de V. en H. S. te Musselkanaal werd proces-verbaal opgemaakt, omdat ze met hun geheime zender „Radio Klein Duimpje" uitzendingen ver zorgden. Het aantal geheime zenders in de veenkoloniën, maar ook in de buurt van Emmen. bezorgen de P.T.T. en de politie-autoriteiten de laatste tijd veel hoofdbrekens. Het blijkt niet mee te vallen de zenders op te spo ren, omdat deze overal contactpun ten hebben en grote medewerking van het publiek ondervinden. Tien tallen verzoeknummers worden tegen betaling door de amateur- zenders uitgezonden. WASHINGTON. Het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat de kanselier van Oostenrijk, dr Leo pold Figl, 11 Mei op uitnodiging der regering een bezoek aan Wash ington zal brengen. AMSTERDAM. Het college van curatoren van het Wagner College te New York heëft dezer dagen besloten het eredoctoraat in de letteren te ver lenen aan de heer Simon Hart. archi varis aan het gemeente-archief van Amsterdam. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken verzoekt de Europese landen vóór 20 Mei de nodige stappen te nemen. Van de drie verdragen, waaruit de E.D.G. zal bestaan, moeten er twee door de V.S. geratificeerd worden. Deze drie verdragen zijn: het basisverdrag dat de zes Westelijke landen aaneen zal koppelen, het vredescontract tussen West-Duitsland cn de bezettende mogendheden en het amendement op het Noord-Atlantisch Pact. waar door Duitsland dezelfde garanties zal krijgen als de andere Nato-lan- den. De laatste twee maatregelen vereisen de goedkeuring van het Amerikaanse Congres. Intussen heeft deze week de Fran se minister Schuman voor de com missie van Buitenlandse Zaken van de Nat. Vergadering verklaard, dat er nog vele moeilijkheden moeten worden opgelost, voordat het ver drag van de E.D.G. voor onderteke ning gereed is. En Adenauer heeft niet alleen van zijn coalitiegenoten maar ook van partijgenoten moeten horen, dat het hierboven genoemde vredescontract in zijn huidige vorm onaanvaardbaar is. Buzonder krachtige bezwaren heeft de minister van Finan ciën. Schalier. In de eerste plaats vindt hij de Duitse defensiebijdrage te hoog. doch ook de verdeling van die bijdrage over de geallieerde troepen en de toekomstige Duitse troepen keurt hij af. Donderdag heeft Adenauer een bespreking gehad met de drie Wes telijke Hoge Commissarissen. Er zouden ..goede vorderingen" ge maakt zijn. doch uit het 'overzicht van Reuter blijkt, dat de kwestie, waarover minister Schaffer de grootste zwarigheden heeft, pas op een volgende bijeenkomst aan de orde zal komen. Generaal Eisenhower is vandaag opgestegen voor een snel bezoek aan Bonn voor e-en bespreking over het Europese leger. De generaal luncht met de West-Duitse kanselier Konrad Adenauer. DAAR het oude gebouw van het KNMI te De Bilt de diensten van het zich steeds uitbreidende insti tuut al lang niet meer behoorlijk kan huisvesten, wordt naast het oude een nieuw gebouw opge trokken. Het nadert zijn voltooiing en kan in Juli of Augustus in gebruik worden genomen Het oude gebouw hlijft eveneens dienst doen Het houten pittoreske waar nemingstorentje tuordf afgebroken omdat het te bouwvallig is. Dc nieuwe toren (ook 35 m hoog) wordt in steen opgetrokken Schoonhoven organiseerde wedstrijd voor inschrijving op spaarbrieven B. Kok ging hiermee SCHOONHOVEN. Twee wo ningzoekende Schoonhovenaren krijgen binnenkort een huis, om dat zij de winnaars zijn van een wedstrijd, wie de meeste rente- spaarbrieven kon verkopen. De heer G. C. Verhoef wist 9200. bijeen te brengen, mevrouw Wolf —de Groot bracht het tot 8525.-. Het gemeentebestuur had deel neming aan de inschrijfwedstrijd aantrekkelijk gemaakt met de prijs: een woningtoewijzing voor de twee inwoners, die het meeste bijeen konden brengen. Een win kelier stelde een derde prijs ter beschikking: gratis vloerbedekking voor een hele woning. Dè Schoon- WASHINGTON. President Truman heeft Philip Murray, voorzitter van de vakbond van arbeiders in de staalindustrie, verzocht de staking in de industrie af te gelasten. In zijn boodschap aan Murray verklaart de president, dat dc voortzetting van de staalproductie van „vitaal belang" is „voor de veiligheid van onze troepen in Korea en het succes van het pro gram voor wederzijdse beveiliging en de gehele nationale defensie-in spanning". Truman heeft Murray en de presidenten der zes grote staal- maatschappijen uitgenodigd tot een bespreking. Zaterdag op het Witte Huis. Op zijn wekelijkse persconferen tie heeft Truman verklaard, dat hij zich zal neerleggen bij de uitspraak van het Hooggerechtshof over de wettigheid van zijn opvordering van de staalindustrie. Hij zeide niet de wens te koesteren om dictator te zijn. doch dat hij zijn best deed om. ondanks het geschil tussen werkgevers en werknemers over lonen en arbeidsvoorwaarden, stag natie in de staalproductie te voor komen. Donderdag hebben de Amerikaan se staalmaatschappijen het Hof van Appèl verzocht om de regering te verbieden om loonsverhogingen in te voeren, zolang de opvordering der industrie van kracht is. Het Hof heeft dit verzoek met vijf tegen vier stemmen verworpen. In verband met de staking in de Amerikaanse olie-industrie heeft de regering de uitvoer van olie- en olie producten naar alle landen, behalve Canada verboden. Volgens de vakbondleiders heb ben de onderhandelingen over een regeling van het arbeidsgeschil een zeer gunstig verloop. De arbeiders hebben hun eis voor een loonsver hoging verlaagd van 25 tot 22 dol larcents per uur. In sommige streken zijn de ben zinestations uitverkocht. Regerings functionarissen schatten, dat er in de Verenigde Staten een benzine voorraad is. die toereikend is voor 45 dagen De industrie beschikt over ongekend grote olievoorraden. Drie woningen afgebrand ZUID-BEIJERLAND. Heden morgen zijn in de buurtschap Zwartsluisje drie aaneengebouwde met riet gedekte arbeiderswonin gen tot de grond toe afgebrand. Het vuur greep zo snel om zich heen. dat de bewoners mets konden redden. De oorzaak van de brand is onbekend. hovenaar „strijken". Het oude Lek-stadje heeft zich schitterend gehouden bij- de in schrijving op de bouwleningen. Ruim 52.000 werd er alleen op WI de spaarcertificaten ingeschreven, dat is niet minder dan ruim J 10 per hoofd. Schoonhoven heeft mai.r even 5000 inwoners. In lente en zomer DEN HAAG Voor eierbrlkct- ten. esskolen en cokes gelden ook dit jaar weer de zg. seizoenprijzen Voor cierbrikettcn cn esskolen (stukken, noten 0, 1, 2, 3 en parel) wordt in Mei en Juni f 0.50 per hl korting gegeven, in Juli cn Augus tus f 0.25 per hl tcrMijl nad'-n een wintertoeslag van f 0.20 per hl wordt berekend. Voor cokes (1, 2. 3. 4 en parel) geldt de volgende regeling: in Mei i n Juni een korting van f 0.35 per twee hl, voor Juli en Augustus een korting van f 0 20. eveneens per twee hl. en nadien een toeslag van f 0.15. Voor driekwart-vetkolen (voor industrie) en anthraciet blijven sei zoen prijzen buiten werking. Het ministerie van Economische Zaken dringt er bij de verbruikers op aan minstens een deel van de winter- kolen in de zomer te kopen. Daar door kan de aflevering in de intermaanden beter geschieden. Prins en ex-minister proberen het leger voor millioenen op te lichten CAIRO. Een Egyptische prins, een voormalig minister van Oorlog en een gewezen procureur-generaal hebben tevergeefs geprobeerd geld te slaan uit een zeven milllocn pond grote wapentransaetie van het Egypti sche leger. Prins Abbas Halim zcjf moest bovendien voor de rechter ver schijnen omdat h\j. in een andere wapentransactie, misbruik had gemaakt van 400.000 pond. Prins Halim beschuldigde voor Na de verklaringen van Halim de rechtbank Nosrat Pasja, oud- werd het proces tot Maandag ver- minister van Defensie, en Azmi daagd. Bey, oud-procureur-generaal. die het onderzoek geleid hebbsn. dat de beschuldiging tegen prins Halim en vele vooraanstaande Egyptenaren I teil gevolge had Halim toonde dj rechtbank ter s'aving van zijn betoog een beken tenis. die dr Said el Shaili op zijn sterfbed geschreven zou hebben. Hij zei. dat Shazli de agent van i een Zweedse wapenondernenung was. In de bekentenis werden Nos rat en Azmi voor die ene transac- tie als zijn partners genoemd. Shaz- li overleed een jaar geleden in i Zwitserland. Azmi was een jaar geleden pro cureur-generaal bij het onderhoek dat ingesteld werd naar de schan dalen bij wapenaankopen voor het leger tijdens de Palestijnse oorlog Nosrat was toen minister van De fensie. Hij behield die portefeuille totdat het Wafdistische kabinet in Januari, na de ongeregeldheden in Cairo, door koning Faroek werd ontslagen. Dc prins legde uit. dat hij een transactie belet heeft, waarbij Nos rat cn Azmi als stille vennoten be trokken wanen. Hij zei, dat die, transactie Shali cn zijn vennoten achtte het in VN.-kringen niet zo 1.000000 pond commissie opgeleverd zou hebben. De Rijksaanklagers maakten be zwaar tegen de beschuldigingen van prins Halim en zeiden, dat hij poog de het openbaar ministerie door zijn beschuldigingen tegen Azmi te „be lasteren". Weinig bewolking Over het algemeen weinig bewolking en riroog weer. Zwakke tot matige Noord- Oostelijke tot Ooste lijke wind. Iets lage re temperaturen des nachts. Overdag on geveer dezelfde tem peraturen als van daag. 3 Mei Zon op 5 u 7 m onder 20 u 8 m. Maan op 12 u 50 m onder 2 u 53 m. HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Max.temp Neersl Station Weer Wind m/s Gisteren In 24 u Oslo Licht bew. N N.O. —2 12 C 0 mm Stockholm Geh bew N. —6 12 0 Helsinki Geh bew. N.O. —4 8 0 Edinburgh Geh bew. O. —4 9 0 Londen Zw. bew. N N.O. 1 19 4 Kopenhagen Onbew. N. —2 13 0 Amsterdam Licht bew O —4 23 0 Genève Zw. bew. Windstil 23 6 Parijs Zw. bew. O. —2 22 1 Bordeaux Mist Windstil 17 3 Nice Zw. bew. N.W. —1 19 06 Berllin Frankfurt Licht bew. N O. 4 24 0 Zw. bew N.O. —2 27 0 Münchcn Zw bew. W. —2 24 0 Wenen Onbew. Z.Z O. —4 26 0 BELEM (Brazilië). Alle Vijf tig personen aan boord van de stratocruiscr van dc Pan Ameri can ..Good Hope" die Dinsdag in 1 de Braziliaanse wildernis is neer gestort zijn vermoedelijk dood. al dus hebben de leiders van de red dingsbrigades verklaard. Het zoeken naar overlevenden werd gestaakt nadat parachutisten van de Braziliaanse luchtmacht de zo goed als ondoordringbare bos sen in de buurt van het wrak binnengedrongen waren. Verken ningen hadden aangetoond dat in de omgeving van het wrak geen tekenen van leven vielen waar te nemen. De „Good Hope" Stond in brand voor hij neerstortte en de wrak stukken lagen over een groot op pervlakte verspreid. Kordate vrouw bracht geldla in veiligheid ondanks een dreigende revolver (Van onze correspondent) LEIDEN. Drie Eindhovense Jongens van circa twintig jaar hebben Donderdagmiddag tegen vijf uur een mislukte overval gepleegd op dc sigarenwinkel van Leugering in de Kraaienstraat te Leiden. Hoewel een van hen de ongeveer 50-jarige winkelierster een revolver onder de neus hield, verloor de kordate vrouw geen ogenblik haar bezinning. ZjJ wist dc geldladc in veiligheid te brengen, waarop de Jeugdige overvallers hun heil in de vlucht zochten. Na een klopjacht in de binnenstad, waaraan het publiek enthousiast meedeed en na een schietpartij op de Tweede Binncn- vestgracht, konden zij worden ingerekend. Op het genoemde tijdstip betrad de ruim 20-jarige D. K. de sigaren winkel om zogenaamd een pakje kauwgom te kopen. Een ogenblik later slechts kwamen de gebroeders B binnen. Een van hen hanteerde het wapen, de ander liep om de de boeven de kuiten. Dat was alles." Op aanwijzing van een voorbij gangster.,die de knapen in het win keltje aan het werk had gezien, kon een agent van politie het drietal aanhouden. Maar zij namen op nieuw de vlucht. De gealarmeerde toonbank heen. zijn blikken op de 1 politie arresteerde een van de boos. geldlade gericht, „Toen die grappenmaker achter de toonbank kwam staan", zo ver telde mevromy L ons later, „be greep ik het al. De ander dreigde met zijn revolver, die hij vlak on der mijn neus duwde en nij zei: ik zou mijn mond maar houden. Ik zei toen weer: is het je hier soms om te doen En ik trok de geldla uit de toonbank en bracht hem netjes naai de huiskamer hier vlak achter. Of ik bang was? Waarvoor? Toen ik die la in veiligheid bracht namen Berouwvolle dief vergoedt schade DRACHTEN Een inwoonster van Drachten kreeg dezer dagen be zoek van een reclasseringsambte- naar die haar 175 kwam brengen. Dit bedrag bleek de vergoeding te zijn voor een fiets, die haar drie jaar geleden was ontstolen. De dief had in totaal 2000 beschikbaar ge steld om de schade voor deze en andere diefstallen te vergoeden. ONDER Waardenburg, niet ver van de spoorbrug over de Waal b{j Zaltbommel, is de Waaldijk over een lengte van dertig meter ongeveer veertig centimeter ver zakt. Een deel van het buiten beloop van de dijk, ter dikte van 3Vi meter en ter lengte van der tig meter is weggeschoven. Dc oorzaak moet worden gezocht in de hoge waterstanden op de ri vier in de jongste tijd. (Van onze correspondent) HAARLEM De 62-jarige direc teur J. A. van Herwaarden van de kalkzandsteenfabrieken te Hillegom en Katwijk, die van verduisteringen wordt verdacht, werd gisteren op vrije voeten gesteld, nadat het Am sterdamse Gerechtshof de beschik king had vernietigd van de Haar lemse rechtbank om zijn gevangen houding te gelasten. Deze gevangen houding had moeten ingaan zodra de termijn van bewaring was ver streken. De raadsman van verdachte, mr. Ph. de Ruyter de Wildt uit Leiden, is tegen de Haarlemse beschikking bij het Amsterdamse Hof in hoger beroep gegaan. De Haarlemse officier van justitie deelde ons vanmorgen mee. dat het onderzoek in de zaak-Van Herwaar den normaal wordt voortgezet. DEN HAAGi Mei. Het K.N.M.I. deelt mede: Dc afgelopen maand April is een zeldzaam mooie maand geweest, zoals uit enkele cijfers moge blijken. De gemiddelde temperatuur, berekend uit om het uur bepaalde temperaturen, bedroeg te Dc Bilt 10,3 graden Celsius tegen 8,3 graden normaal. Tot nu toe in deze eeuw is alleen in 1343 cn in 1343 April gemiddeld nog warmer geweest. Bijzonder groot was het aantal droeg te De Bilt 221 tegen 159 nor- warme voorjaarsdagen. Dit zijn da- maal. Een zo zonnige maand April gen. waarop de temperatuur boven behoort ook al tot de zeldzaamhe- 20 graden stijgt. Te De Bilt bedroeg den, maar het kan nog wel eens dit aantal elf tegen slechts twee zonniger zi.in: in 1942 werden in De normaal. Sedert 1865. toen het der- Bilt zelfs 259 uren zon geregistreerd. v-jWanneer wij nog verder teruggaan om een Aprilmaand te vinden met meer dan 220 uren zonneschijn dan komen wij in 1914 terecht. We kun nen dus zeggen, dat de afgelopen maand op éen na de zonnigste April van de laatste 33 jaar is. Het spreekt vanzelf dat onder zul ke omstandigheden heel weinig re gen valt. In het gehele land was het tekort belangrijk, op de meeste plaatsen zelfs meer dan 50 procent, vergeleken met de normale hoeveel heid. doeners in het Van der Werffpark en kort daarna de beide anderen. GRONINGEN De feestelijk heden op Koninginnedag in het hotel van de heer Akkerman te Wagenborgen (Gr.) hebben een droevige nasleep gehad. Tot half drie is er feest gevierd en waar schijnlijk is er achter het toneel gerookt, waardoor in dc vroege morgen het hotel met de gehele inventaris in de as is gelegd. Ook de hotelgasten, die zich met behulp van ladders in veiligheid moesten brengen, konden niets van hun bezittingen redden. Mening in geallieerde kring: kritieke ontwikkeling TOKIO. De onderhandelaars der communisten hebben vandaag een voorstel van de zijde der Ver enigde Naties voor het uit de weg ruimen van dc laatste drie hinder palen voor een Koreaanse wapen stilstand verworpen. Men beschouwt deze ontwikkeling als kritiek. Dc communisten stemden er echter in toe, dc besprekingen morgen voort te zetten. Het geallieerde plan omvatte nieuwe, niet gepubliceerde voor stellen voor de uitwisseling van krijgsgevangenen, het herstel en nieuwe aanieg van vliegvelden en de rol van Rusland in Korea, na het sluiten van een bestand. Men betreurenswaardig, dat de commu nisten de voorstellen verwierpen, maar wel. dat zij hunnerzijds geen enkel tegenvoorstel deden. Praag laat ambassadeur van V.S. bij gevangen journalist toe WASHINGTON. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft mee gedeeld, dat de Amerikaanse ambas sadeur in Praag. Briggs, Wcensdag een onderhoud van een half uur heeft gehad met de Amerikaanse journalist Oatis, die zich in Tsjecho- Slowakije in gevangenschap bevindt. Oatis' gezondheidstoestand was goed en hij had voldoende gelegenheid be weging te nemen. Dit is de ee^cte maal. dat Ameri kaanse functionarissen in contact m*t Oatis hebben kunnen treden sinds zijn gevangenzetting, een jaar gele den. (Eigen bericht) AMSTERDAM. Naar wij van de zijde van het parket van de of ficier van justitie te Amsterdam vernemen zal de strafzaak tegen Piet Bruin, de jeugdige ambtenaar van de gemeente, die zich uit de voeten maakte met een bedrag van f 113.000.en die tenslotte in Zuid-Frankrijk werd gearres teerd. in Juni of in Juli ter open bare terechtzitting worden behan deld. De juiste datum kon men ons nog niet mededelen, omdat het ooronderzoek in deze zaak op dit ogenblik nog steeds voortduurt. In geen geval zal Piet Bruin in de maand Mei terechtstaan. tien bedroeg, was dit aantal niet meer zo groot geweest Van de der tig dagen, die de maand telt, waren er toch nog tien gemiddeld kouder dan normaal. Van deze tien kwam op vier dagen vorst voor, juist het normale aantal. Op 1 April kwam te De Bilt een temperatuur voor als sedert 1936 niet meer In April was gemeten, namelijk twee en een hal ve graad onder nul. De hoogste tem peratuur werd op Koninginnedag gemeten. Het aantal uren zonneschijn be- Japan na 1 Mei-slag: TOKIO Na de gewelddadige 1 Mei-betoging In het souverelne Japan, bleek een burger gedood. Er waren ruim 1800 gewonden. Tot tweemaal toe deden de communis ten een poging het keizerlijk palcis te bestormen, maar de politie weer de dc aanval af. In het hele land zijn ongeveer 250 personen gearres teerd. Volgens de politie van Tokio wordt het 1 Mei-comité van de vakbond niet verantwoordelijk voor de relletjes geacht Een politie woordvoerder zei. dat studenten en Noordkereanen de leiding hadden genomen van de gewelddadigheden, die blijkbaar tevoren beraamd wa ren. 1 MEI in Berlijntwee West-Ber- lijnse politiemannen slepen een zwaar bloedende communist naar de gevangenis. Oost-Bcrl\jnse communisten drongen op ver schillende plaatsen dc geallieerde sectoren binnen. Er ontstonden relletjes. Vijftig communisten werden gearresteerd. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. Op 5 April rolde de eerste trein met legervoertuigen over de Nederlands-Duitse grens en nog geen vier weken later is onze landmacht J152 auto's rijker. Daardoor is de mobiliteit verze kerd van de Nederlandse strijd krachten. die zullen deelnemen aan de NATO-herfstmanoeuvres in Duitsland Die wagens zijn afkom stig uit de grote voorraadschuur van het Amerikaanse leger te Ger- mersheim. De auto-parken in Amersfoort en Soesterberg hebben de laatste weken op allerhoogste toeren ge werkt om de 436 jeeps, 344 trucks van 2^7 ton. 106 trucks van ai ton, 200 twee-wiclige aanhangwagens van Vi ton en 66 twee-wielige aan hangwagens van één ton voor ge bruik in ons leger gereed te ma ken. Binnenkort zullen thans nog 178 voertuigen worden nageleverd. LONDEN Een man. die Don derdag in twee wedrennen twee pond waagde, heeft een bedrag van 25.548 pond sterling gewonnen. De bookmaker was van mening, dat dit de grootste winst is. die ooit in de geschiedenis van de paarden rennen is uitbetaald. DJAKARTA. De Vereniging voor de Effectenhandel heeft 3 Juli als richtdatum vastgesteld voor de opening van de effectenbeurs in Djakarta.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 1