HeT ONBEWOONDE EILAND I¥@P@IL Meisje (10 jaar) heeft heleboel dieren, die ze zelf verzorgt Het meisje met nylon-haren De SARON r Wie helpt Gulstra? op Hawaii ARTHUR RAMSOME Radioprogramma A. Dresselaerts J luurliiWemldd.1 "°°rj Uw STOELREGEUN^J van 5 Mei is het Jongensdag WEK DE GAL IN UW LEVER OP Zaterdag 3 Mei 1952 f7 OVER het water van Sint Koedelare Daar zat een meisje met nylon haren, Zat in een toren gevangen, alleen Zat in een toren van steen. Was een klein vissertje, ging uit varen Over het water van Sint Koedelare. Onder die toren daar legde hij aan, Zag er het meisje staan. „Kom toch beneden en blijf er niet zuchten! „Over het watertje zullen wij vluchten! „Is er geen trappetje, is er geen poort? „Is er geen zilveren koord?" „Ach," zei het meisje met nylon haren, ,,'k Zit in die toren al zó lange jaren Nergens een trappetje, nergens een tree „Nooit kan ik meer naar benee." Arm klein meisje, dat zat daar gevangen, Traantjes druppelden over haar wangen. Vielen omlaag langs de toren van steen Druppelden een voor een. Omdat het zóóóveel traantjes waren. Steeg er het water van Sint Koedelare, Steeg ook het bootje lot vlak bij het raam,.. Nu waren zij tesaam. Toen ging het meisje met nylon haren Samen met 't vissertje schuitje varen, Over het water en onder de brug Nooit kwamen zij terug. ANNIE Af. G. SCHMIDT Ergens in het Gooi, aan de rand van het bos, woont een meisje, dat erg veel van dieren houdt. Ze is enig kind en daarom gaven haar ouders haar allerlei dieren als speelkameraadjes. Ze heeft nu een pony, die al bijna twintig jaar oud is, een schaap met een lammetje, drie honden, een stel kippen en krielkippen, en een tweejarig paardje, waar ze later op zal mo gen rijden. Nu denken jullie natuurlijk: wat heerlijk voor dat meisje, dat ze zo maar elke dag met die dieren kan spelen. Maar ze speelt er niet al leen mee, ze moet er ook voor zorgen, en dat valt helemaal niet mee. Elke Zaterdagmiddag moet ze bv. de stal van de paarden en het schaap schoonmaken, de pony en het paard moeten worden geros kamd, de dieren moeten worden gevoerd en ze moeten altijd schoon drinkwater hebben. Dat is heel wat als je pas tien bent! Natuurlijk hoeft ze niet altijd alles alleen te doen, want ze moet ook haar huis werk maken, maar elk vrij ogen blikje is toch voor haar dieren. Ze kan het niet verdragen, dat een dier het niet goed heeft. Ze heeft eens bij iemand in het dorp de geitenstal schoongemaakt, die de eigenaar had laten vervuilen, want ze kon het niet hebben, dat die arme geit in de vuile boel moest staan. Maar ik wilde jullie eigenlijk vertellen van de wilde konijntjes, die ze kort geleden in de tuin vond en die ze in het leven heeft ge houden. Om de twee uur kregen ze lauwe melk uit poppenzuigfles- jes en in een kartonnen doos had ze een warm nestje voor hen ge maakt. Toen de konijntjes de oog jes open hadden, begonnen ze in de kamer rond te lopen en lang zamerhand begonnen ze koolbla deren en sla te knabbelen. En denk nu niet, dat die konijn tjes een vuile boel in de kamer maakten. Er stond in een hoek van de kamer een mand met hooi en daaronder was een oude doek ge legd en die gebruikten de konijn tjes ik zal maar zeggen als „katte- bak". Elke dag werden mand en doek verschoond en het ging prachtig. Als 's avonds de open haard brandde, dan lagen de konijntjes er als kleine hondjes voor, en hun neusjes bewogen maar. Alleen de planten in de kamer zagen er droevig uit, want de konijntjes knabbelden overal de bladeren af; de bloemen lieten ze zitten, die vonden ze niet lekker.. Ze renden elkaar door de kamer achterna, van de bank op de tafel. Stel je voor: ze zonnebaadden op een kus sentje voor het raam! Natuurlijk konden de konijntjes niet voor altijd in die kamer blij ven. En toen er geen nachtvorst meer was heeft het meisje mcfc haar vader een geschikte plaats in het bos opgezocht en op een mooie zonnige middag heeft ze de ko nijntjes er heen gebracht. Die von den het allemaal prachtig mooi en ze kropen meteen in het hol. dat or was. toen ze onraad hoorden. Het afscheid was natuurlijk wel oen beetje moeilijk, maar de ko nijntjes leken zo in hun schik, dat het meisje ze met een gerust hartje achter liet. Zou er wel iemand zijn die niet graag jarig is? Vast niet. en het is alleen zo jammer dat je het maar één keer per jaar bent. Je ver heugt je er een hele tijd op. en dan is de dag weer zó om. En dan moet je maar weer eindeloos wachten. Het is natuurlijk wel leuk om naar een partijtje van een vriend te gaan. maar dat is toch nooit zo feestëlijk als je eigen verjaardag. Heb je wel eens gedacht hoe leuk het zou zijn als alle jongens tegelijk jarig waren? Dat bestaat namelijk, bijvoorbeeld op Japan, en ook op Hawaii, waar veel Japan ners wonen. Daar is iedereen dus tweemaal jarig, maar de Grote Ver jaardag is toch het voornaamste, de Jongensdag op 5 Mei. Er is ook een meisjesdag in Maart, maar dat is een veel minder groot feest, want meisjes zijn er lang niet zo belangrijk als jongens. Als je i aan een Japanner vraagt „Hoeveel1 kinderen heeft U1" dan is er grote kans dat hij je antwoordt „Ik heb twee zoons", en misschien heeft hij1 wel acht dochters, die hij best erg| lief vindt, maar die tellen niet wcr- kelijk mee Met het vieren van jongensdag is eigenlijk al in de achtste eeuw een begin gemaakt, maar het is pas in de zeventiende eeuw een dag geworden waar iedereen aan mee doet. een feestdag van het hele land. J Als je niets van die Jongensdag i zou af weten, terwijl je in zo'n land bent, dan zie je gauw genoeg J dat er wat bijzonders aan de hand is. Want er hangen wel geen vlag-1 gen uit, maar aan alle huizen, op de balkons, op de veranda's of in de tuinen zie je grote papieren vissen in de wind heen en weer dansen. Ze zijn rood en zwart ge kleurd. en het zijn allemaal kar pers omdat de karper een sterke, slimme, moedige vis is. De vrien den van een familie met zoons stu ren die vissen als cadeau, omdat ze die jongens toewensen dat ze sterk, slim en moedig worden als ze groot zijn. In de woningen is er ook wat bijzonders te zien. Daar hebben ze de avond te voren in de huiska mer een platform gebouwd, en er een mooi rood kleed overheen ge legd, zodat het een soort van an tiek huisaltaar is geworden. En daarop staan poppen die de oude oorlogshelden moeten voorstellen, en ook miniatuur-oorlogswerktui gen zoals die helden hadden. Er zijn schalen vol eten en lekkers, die zogenaamd aan de poppen worden aangeboden, maar die de familie zelf opeet, en waarvan zc ook aan hun vrienden sturen. Het huis is ook met speciale bloemen en planten versierd, en jullie begrijpen dat 't voor de jon gens een fijne dag is. Ze mogen al les doen en eten. en iedereen ver went ze. Maar juist omdat die Jon gensdag ook eigenlijk zo plechtig is. en omdat ze weten dat zc grote flinke mannen moeten worden, zal er wel geen jongen zijn die nu eens expres vervelend gaat doen. Want anders zegt zijn vader misschien wel tegen hem: „Pas op. anders mag jij volgend jaar niet meedoen, dan vier jij je verjaardag maar op Meisjcsdag!" En dat zou natuurlijk wel gek zijn. „Dat zijn ze nu. Nu zit het bo venste een beetje naar rechts." Jan trok aan de linker riem. „Nu er boven." „Zeg het me direct als ze niet meer boven elkaar zijn." Hij roeide voort. Stuurman Suze, matroos Tittie en Rutger, de scheepsjongen, keken naar de lich ten en zeiden het direct wanneer het bovenste licht links of rechts van het onderste zat. Met zoveel uitkijken had Jan tevreden kunnen zijn maar een keer keek hij zelf en zag hij de twee lichten vlak bo ven elkaar. Tenslotte raakte Jan met zijn achterriem een rots. „We moeten nu vlakbij zyn,' zei hij. „Ik ga nu wrikken." „De lichten zijn vlak boven el kaar." zei Suze. Jan had de riemen binnenboord gehaald en wrikte nu over de achtersteven. De boot bewoog zich door de duisternis voort. „De lichten zijn nu vlakbij." zei Rutger en terwijl hij het zei klonk er een zacht geknars, doordat de punt van „De Zwaluw" het zachte, grintachtige strand van het haven tje raakte. Kapitein Jan had voor de eerste keer zijn lichtbakens gebruikt en was in het aardedonker de haven binnengevaren. „Daardoor zullen wij de oorlog met de Amazones winnen." zei hij opgetogen. „Het is het enige, waar van zij denken, dat wij het niet kunnen doen en wij kunnen het wel. Zij denken, dat ZÜ 's nachts veilig voor ons zijn." Zij klauterden aan land, haakten de lantaarns van de spijkers, bon den „De Zwaluw" vast en zochten bij het licht van de lantaarns hun weg door de struiken naar het kamp. Tien minuten later werden de lantaarns uitgeblazen en onge veer een halve minuut later slie pen zij allemaal. De volgende dag was het volko men windstil, waardoor er weinig zou kunnen komen van oorlogvoe ren. Kapitein Jan draaide zich op zijn strozak om en keek op de ba rometer. die op bestendig stond. Hij kroop zijn tent uit en keek naar de lucht. Er was geen wolkje te zien. Hij ging naar de Uitkijkpost en keek naar het meer, waarin de heu vels zo scherp weerspiegeld wer den, dat je. als je er tussen je be nen door naar keek. bijna niet ken zeggen wat nu echt en wat de weer. spiegeling in het water was. Hij ging terug naar het kamp, waar de anderen reeds waren opgestaan. „Maak voort, Tittie", zei Rutger. „Denk er aan, dat de oorlog is be gonnen en dat de Amazones ieder ogenblik hier kunnen zijn." „Er is geen wind", zei kapitein Jan, „en het ziet er naar uit alsof het zo de hele dag zal blijven. Zij zullen niet komen als er geen wind is. En wij kunnen zelf ook niets ondernemen- Het is te ver om te roeien. Vandaag behoeven we ons niet om de oorlog te bekommeren. Geen wind, geen oorlog. Het is vreselijk jammer." „Mag ik met Tittie naar de wal roeien om melk te halen?" vroeg Rutger. „Je hebt gezegd, dat het mocht, zodra het een kalme dag was." Al was er dan geen oorlog er waren toch een heleboel andere dingen te doen. „Goed", zei kapitein Jan, „maar denk er aan. dat je niet tegen een steen aan vaart bij het landen." „Natuurlijk niet", zei de matroos. Dus peddelden de matroos en de scheepsjongen met ..De Zwaluw" de Uit het Engels vertaald door Jac. v. d. Ster haven uit en roeiden er mee naar de wal. Zij roeiden elk met een riem, naast elkaar gezeten op de middenbank. Toen roeide Rui ger met beide riemen, terwijl Tittie stuurde. Hun koers was niet bij zonder recht, maar eindelijk zag ka. pitein Jan, die bij de landingsplaats zwom en die zich een beetje onge rust maakte over zijn schip, hen over het veld lopen met de melk kan. Toen zij terugkwamen roeide de matroos de hele weg zo hard hij kon, terwijl de scheepsjongen stuur de. Tittie had haast en heel wat le vertellen. „Het waren kolenbranders, die we gisteravond zagen", zei zij. „Ik heb mevrouw Dixon gevraagd, of het wilden zijn en zij zei, dat Je ze mis schien wel zo kon noemen Ze zegt, dat ze in hutten wonen, die ze zelf maken van palen. Ze zegt. dat ze een slang hebben in een doos. Ze zegt. dat ze die wel laten zien als we er heen gaan. Laten we gaan-" (Wordt vervolgd.) HILVERSUM I, 402 m. NCRV8 00 Nieuws en weerberichten. 8 15 Gramofoonmuziek. 8.30 Morgenwij ding. 9 15 Christelijke Zangvereniging. KRO: 9.30 Nieuws en waterstanden 9.45 GiamofoonmuzleK. 9.55 Hoogmis. 11.30 Gramofoonmuziek. 11 40 Cembalo Gezel schap en alt. 12 15 Apologie. 12 35 Gramo foonmuziek. 12.40 Lichte muziek 12.55 ..De gedachtcnlskerk aan de Grebbe 13.00 Nieuws, weerberichten en Katholiek nieuws. 13.10 Lunchconcert. 13.35 „Uit het Boek der Boeken" 13 50 Omroeporkest en solist 14.45 „Hoe is het Volk vertegen woordigd?". causerie. 15.00 Tenor cn pia no. 15 30 Pianotrio 16.05 Gramofoonniu- ziek. 16 10 „Katholiek Thuisfront Overal" 16 15 Sport 16 30 Vespers. IKOR- 17.00 Studiodienst 18 00 ..Het Verzet der Ker ken". klankbeeld. NCRV: 19 00 Gramo foonmuziek. 19.15 „Met de Christenheid van alle eeuwen", causerie 19 30 Nieuws, sportuitslagen en weerberichten. KRO. 19.45 Actualiteiten. 19.52 Boekbespreking 20 05 „De gewone man zegt er 't zijne van 20.12 Gramofoonmuziek 20.20 Metropolc Orkest. 20 50 „Kinderen spelen in mijn straat", klankbeeld 21.05 Maastrichts Ste delijk Oikest cn solist (In de pauze Gra mofoonmuziek». 22 10 De Strijd om het Recht", klankbeeld 22.25 Gramofoonmu ziek 22.45 Avondgebed cn Liturgische Kalender. 23 00 Nieuws. 23.1524 00 Gra mofoonmuziek Advertentie l. AT Voor RADIO TELEVISIE cd VERSTERKERS Radio-Televisie tcchn. Bureau KROMMESTRAAT 9 - TEL. 5772 Amersfoort. HILVERSUM II, 298 Di. VARA: 8 00 Nieuws, weerberichten cn postduivcnbciichtcn. 8 18 Gramofoonmu ziek. 8.30 Vcilighcidspraatje. 8.40 Orgel, harp. viool en zang. 8 57 Sportmedcdclin- gen en postduivcnberichten. 9 00 Vacan- tletips. 9 10 Gramofoonmuziek. 9 45 ..Geestelijk leven", causerie. VPRO: 10.00 Voor de jeugd. IKOR: 10.30 Jeugddienst. AVRO: 12.00 Orkestconcert. 12 40 „Even afrekenen, Heren. 12.50 „De Spoorwegen spreken", causerie. 13 00 Nieuws en weer berichten. 13 05 Mededelingen of gramo foonmuziek. 13.10 Amateursprogramma. 14 00 Boekbespreking. 14.20 Gramofoon muziek. 14 45 Het Radio Philharmonisch orkest. 15.55 Filmpraatje. 16 10 Orgelspel. 16.30 Sportrevuc VPRO. 17 00 „Tussen Kerk cn wereld", causerie. 17.20 ,,Van het Kerkelijk erf", causerie. VARA 17.30 Monus. de man van de maan", hoorspel voor de Jeugd. 17.50 Sportjournaal 18.15 Nieuws cn sportuitslagen. 18 30 Cabaret 19 00 Gevarieerde muziek 19.30 „Radio- lympus". AVRO. 20.00 N'leuws. 20 05 Gevarieerde muziek. 21 05 „Een reis vol gevaren", hoorspel 21 40 AVRO-A1- lerlei. 21.45 Gramofoonmuziek. 22 00 Ca baret. 22 30 Strijkorkest 23 00 Nieuws. 23.15 Weekoverzicht. 23.25—24 00 Dansmu ziek. BRUSSEL 324 m 12.00 Radiojournaal. 1230 Weerberich ten. 12.34 Vlaamse muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Gramofoonmuziek. 13.30 Voor de sol daten 14 00 Gramofoonmuziek. 15 30 Idem. 16.00 Sport. 16.45 Gramofoonmuziek 17.00 en 17.40 Idem. 17.45 Sportuitslagen. 17.50 cn 18.00 Gramofoonmuziek 18.30 Godsdienstig halfuur. 19 00 Nieuws. 19 30 Gevarieerd programma. 21.00 Symphonic- orkest. koor en solist. 22.00 Nieuws. 22.15 Verzoekprogramma. 23 00 Nieuws. 23.05— 24.00 Gramofoonmuziek MAANDAG 5 MEI 1952 HILVERSUM I. 402 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.18 Gewijde muziek 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8 10 Sportuitslagen. 8.20 Gramofoonmuziek. 8 45 Idem. 8.55 Voor de hulsvrouw. 9 00 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Herhaling familie- competitie. 1010 Orgelspel. 10.30 Mor gendienst 11.00 Alt en plano 11.25 Ge varieerd programma. 12.15 Gramofoon- Advertentic (I.M.) door A. S. M. Hutchinson 22 Een tweede poging tot muiterij werd de dag daarna even orginecl ontvangen. Wcer had die knappe juffrouw Humfray gelachen, maar deze keer was ze het nog roerend met hun standpunt eens geweest ook. en ze maakte een leuk spel letje van de zaak. Kijk, zij was de roverkapitein, en de kinderen wa ren de opstandige bemanning. Bin nen vijf minuten hielden ze haat- op het eenzame eiland gevangen, dat voorgesteld werd door het haardkleed. Ze waren weggerocid met strenge gezichten, zoals Mary het hun voorgedaan had. en pas toen ze de witte vlag tot wapenstil stand gehesen had mocht ze weer aan boord komen. Ondertussen was de aanleiding tot de twist vergeten. Daarna was er nooit meer me- ningverschil geweest. Ze aanbaden die knappe juffrouw Humfray, en ze twijfelden er niet aan of ze had altijd gelijk. Maar nu dreigde er toch iets. Ze hielden zich afzijdig. „Vlug", herhaalde Mary. „Geef hem een zoen en zeg „Dank je", of er komt vanavond geen verhaal in bed". David vond de oplossing. „Geef u hem dan eerst een zoon", zei hij. Juffrouw Humfray nam altijd eerst iets van hun drankje, en David nam dit als voorbeeld. De heer Bob Chater lachte luid ruchtig. „Dat is &?n uitstekend idee!", riep hy. Hij deed twee pas sen in de richting van Mary en legde zijn hand op haar arm. Zo plotseling was zijn beweging, dat ze er nog maar nauwelijks aan wist te ontkomen. Ze wendde snel haar hoofd af en hij zoende in de lucht, een centimeter of wat bij haar gezicht vandaan. Ze rukte haar arm los. „O..!", riep ze, en er klonk iets in die uit roep dat een ander tot bezinning gebracht zou hebben. Maar dc heer Bob Chater was niet uit het veld geslagen. Een knap gezicht cn een brutaal optreden hadden zijn veroveringen tot nu,toe vrij gemakkelijk gemaakt. Het was een axioma van hem. dat een meis je. dat werken moest voor haar brood, alleen daardoor al te kennen gaf de attenties \'an hem cn zijn soortgenoten op prijs te stellen. Dit was de eerste maal, dat zijn theorie niet opging. Hij zag, dat ze bele digd was. Dc verovering werd ci te aantrekkelijker door. Hij lachte cn zei, dat bij maar een grapje maakte. Mary gaf geen antwoord. Het bevel hun broer een zoen te geven werd vergeten cn ze trok haar pupillen snel door de deur naar de aangrenzende slaap- kamer. Toen ze begonnen waren zich uit te kleden kwam ze terug. ,.lk mag toch kijken als ze in het bad gaan?", vroeg Bob. Ze was bezig met het opbergen van speelgoed en gaf geen ant woord. „U bent toch niet boos?" Wcer antwoordde zc niet. Bob Charter ging zonder te lachen verder „Als u boos bent spijt het me U hebt toch wel begrepen, dat ik maar een grapje maakte. Het was alleen om de kinderen te laten lachen Ze hield hem zoveel mogelijk haar rug toegewend Haar houding irri teerde hem. Zijn toon werd scher per. „Als ik zo fatsoenlijk ben om mijn excuus te maken, mag ik toch wel minstens op antwoord rekenen." Mary zei zachtjes: „Als u zegt. dat u het gedaan hebt om dc kinderen aan het lachen te maken, dan geloof ik u natuurlijk Het is goed." „Juist. Mag ik ze dus in het bad zien?" „Ik heb al gezegd, dat ik het lie ver niet heb." „Allemachtig, juffrouw Humfray. dat is toch wel erg onaardig, vindt u niet? Bijna twee jaar ben ik weg geweest: ik heb voor de firma op het vasteland gereisd, dat weet u toch?" Ze zei. dat ze de heer en mevrouw Chater er over had horen spreken. „Juist, en nu hebt u er bezwaar tegen, dat ik er mijn lieve kleine zusje en mijn broertje er alles van vertel?" „Ik houd u niet bij de kinderen vandaan, meneer Chater. U hebt al gelegenheid genoeg gehad „Gelegenheid? Ik ben gisteren pas thuisgekomen." U bent de hele middag thuis ge weest." „Toen waren ze verlegen. Zc zijn anders als u er bij bent." Ze was klaar met haar werk en draaide zich naar hem om. „Meneer Chater. u weet. dat ik Angela cn David niet bij u vandaan kan hou den. al zou ik dat willen Ik heb al leen liever niet, dat u er bij bent als ze in het bad gaan, dat is alles. „Ja. maar waarom niet?" „Om te beginnen weet ik zeker, dat uw moeder het niet 'goed zou vinden." „Onzin! Wat kan dat moeder nou schelen' Bovendien doe ik hier in huis toch wat ik wil." Uit alles wat ze mevrouw Chater over haar geliefde Bob had horen zeggen, had ze dit óok al geconclu deerd. Lang voor zijn terugkomst had ze al een hekel aan hem gehad; Advertentie (LM.) rslerlc elastisch hygiënisch ALMELO de kennismaking bevestigde.dit nog eens duidelijk. ..Een andere avond dan," zei ze. Hij voelde, dat hij terrein begon te winnen Geen enkel meisje kon hem lang weerstaan. „Nee. vanavond. En dan nog iets: ik zou u graag wat be ter leren kennen. We hebben elkaar gisteren pas voor het eerst gezien. Bent u wel eens in het buitenland geweest?" „Nee." „Goed. dan vertel ik u en de kin deren wat van mijn reis. terwijl zc in het bad zitten Vooruit maar!" Ze stond bij de slaapkamerdeur. Blijkbaar wilde deze man niet zien om welke conventionele reden ze hem er liever niet bij had. Angela was sterk gegroeid sinds hij wegge gaan was. Ze zei: „Toe, vanavond niet." „En toch kom ik." grinnikte hij. De les van de afhankelijkheid werd voor een ogenblik vergeten. „Nee." zei ze scherp, „u komt niet!" Hij had zijn sigaar in de kolenbak gegooid en was bezig een andere op te steken Hij stak een lucifer aan tegen de haard en stond met zijn rug naar haar toe. Haar toon maak te hem duidelijk, dat er iets op til was. „Wc zullen zien." zei hij en lachte. Zij verdween snel door de slaap kamerdeur cn deed die op slot. „Laat me er in'" schreeuwde hij. terwijl hij aan de deur rammelde. Hij hoorde alleen met water plassen. Wcer bonsde hij op de deur, „Doe open!" „Kom. Angela, vlug voortmaken," hoorde hij haar binnen zeggen. Hij vloekte binnensmonds Toen ging hij lachend weg. „Ik beleef nog wel plezier met dat meisje," beloof de hij zichzelf. (Wordt vervolgd.) Advertentie (I.M.) Proberen blijft begeren! muziek. 12.25 Voor boer cn tuinder. 12.30 Land- en tuinbouwmedcdelingen. 12.33 Orgelconcert. 1259 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Mandoline-ensemble. 13 45 Gramoloonmuziek. 14 00 School radio. 14.35 Gramofoonmuziek. 14 45 Voor de vrouw. 15.15 Gramofoonmuziek. 15.30 Kamermuziek. Nationaal program ma (Bevrildingsdag)16.00 Klok en fan fare 16.94 Toespraak door Prof, dr. J B. Kors O P 16.10 Volksliedjes en .dansen 16 45 „Vrijheidsfccstcn bij an dere volken" 17.15 Promenade-orkest. 17 50 „Elf Droppings". 18 00 Klok 18.01 Nieuws. 18.15 ..De opbouw van Rotter dam". vraaggesprek. 18.20 Gramofoon muziek 18.45 Omroeporkest, groot koor cn solist. 19.10 Klankbeeld over Frank lin Delano Roosevelt. 19 30 Metropolc orkest 20.00 Klok 20 01 Nieuws cn weerberichten. 20 08 „Sterker door Strijd", bijeenkomst ter herdenking van de bevrijding in de Koninginnekerk te Rotterdam. 21.10 Gramofoonmuziek. 21.15 ..Elf Droppings", een radlo-vllog- wedstrijd ter herinnering aan de voed- sel-droppings in 1945 23.00 Klok. 23 01 Nieuws. 23 15 Gramofoonmuziek. 23.57 24.00 Sluiting en Wilhelmus. HILVERSUM II. 298 m. AVRO: 7 00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7 30 Gramofoonmuziek. 8 00 Nieuws. 8 15 Gramofoonmuziek. 9.00 Morgenwijding. 9 15 Gramofoonmuziek 9.25 Voor dc hulsvrouw, 9.30 Gramofoonmuziek. 11.00 „Moeilijkheden cn mogelijkheden van dc moderne luchtvaart", causerie. 11 15 Koorzang. 11.45 Voordracht. 12.00 Lichte muziek. 12 30 Land. cn tuinbouwmedc delingen of gramofoonmuziek. 13.20 Lichte muziek 14.00 „Wat gaat er om in dc wereld?", causerie. 14.20 Gramofoon muziek. 14 30 Voordracht met harpspel. 14.45 Strijkkwartet 15 15 Dans. cn amu. sementsmuzlek. Nationaal programma, t g.v. de Bevrijdingsdag. (Zie Hilver sum 1). Engeland. BBC Light Programme, 1500 cn 247 m. 12 00 Orgelspel. 12 30 Dansmuziek. 13.00 Orkestconcert. 13.45 Voor de kin deren 14.00 Voor de vrouw. 15.00 Ge varieerde muziek. 15.30 Voor de solda ten. 15.45 Gevarieerde muziek 16.15 Mrs. Dale's Dagboek. 16.30 Hoorspel. Duitsland exporteert boter naar Engeland RENDSBURG. Deze weck is West-Duitsland begonnen boter te exporteren. Een eerste zending van 1 500 ton is naar Engeland verscheept cn er bestaan plannen voor export naar Oostenrijk. Door de lagere prijs van de Engelse bo ter wordt de uitvoer van boter naar Engeland door dc Bondsrege ring gesubsidieerd. Advertentie (I.M.) U zult morgeus „kiplekker" uit brd springen. Elke dag moet uw lever een Uter gal In uw Ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wejiken cn uw spijsvertering cn stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eiat Carter's Leverpllletjea. 17 40 Piano-recital 18.00 Zang en gilaar. IR 15 Orgelspel 18.45 Hoorspel. 19.00 Nieuws en radiojournaal. 19.25 Sport. 19 30 Hoorspel. 20.00 .Friends and Re lations" 20.30 Gevarieerd programma. 2100 Idem, 22 00 Nleüws 22.15 Actuali teiten. 22.20 Dansmuziek. 23 00 Voor dracht. 23.15 Gevarieerde muziek, 23.56 -r24.00 Nieuws. Brussel 324 m. 11.45 cn 12 15 Gramofoonmuziek 12 30 Weerberichten 12.34 Voor de landbou wers. 12 42 Gramofoonmuziek 12.5" Koersen. 12.55 Gramofoonmuziek. 130" Nieuws. 13.15 Gramofoonmuziek. 14.00 Orkestconcert. 14.40, 15.30 en 16.15 Gra mofoonmuziek, 17 00 Nieuws. 17 10 Lichte muziek. 18 00 Franse les. J8 15 Gramofoonmuziek. 18.25 Flnancich- kronlek. 18.30 Voor de soldaten, 19.00 Nieuws 19.30 Gramofoonmuziek. 10.50 Voordracht. 20.00 Kamerorkest en so listen 21 45 Gramofoonmuziek. 22.00 Nieuws. 22 15 Orgelspel. 22.35 Gramo foonmuziek. 22.55—23.00 Nieuws. De heer Gulstra was onlangs jarig. Hij ontving toen een achttal kaartjes van mensen, die meenden hierdoor hun naam eens in het geheugen van Gulstra terug te moeten roepen. De man zit er name lijk nogal warmpjes bh. is bovendien erg gul en dc af zenders van de kaartjes, die elk een bepaald beroep uit oefenen. hoopten langs deze weg nog eens een opdracht van Gulstra te ontvangen. Daar zij tevens wisten, dat de man een verwoed puzzelaar is. kwamen zij onderling over een. hun beroep niet op de kaartjes te laten drukken. Wol vermeldden zij in een bege leidend anoniem briefje, dat door verwisseling van de let ters op elk kaartje, tevens hun beroep gevonden kon worden. Nu is Gulstra met de oplos sing daarvan bezig geweest, maar tot dusver heeft hij het nog niet tot een goed einde weten te brengen. Wie van onze puzzelaars helpt hem eens een handje? Oplossing kruiswoordpuzzle met spreekwoord: Horizontaal: 1. Etna 5. knoei 10. slee 16. Aa 17. big 18 ode 19 Po 21. kreet 22. MTS 24. elfen 25. kt. 26. solo 28. tule 30. NN 31 nit 32. staak 34. NO 36. ree 39. ira 41. dit 48 stel 49. poel 51. Ceram 53 aal 55. panne 56. hr. 57. nota 59. Eha 61 cn 62. SD 63. ribbe 65. LK 67 pot 69. Li 70. ha 72. roe 79 kali 80. slier 31. oker. Verticaal: 2 taart 3. nl 4. asbest 5. keg 6. NV 7. oost 8. cs 9. Ido 10. spelen 11. la 12. espen 14. r.GROTEOOEL w. PENBAKKER N L.KRANEPOTER dito 15. edel 16. akker 20. onnut 22. motie 23. staak 27. LS 29. uk 31. meier 33 arena 35. odeon 37. ester 38. NP 40. eb 42. Ieren 44. eland 45. ra 46. tij 47 opaal 48. schip 30. lende 52. MO 53. aai 54. leb 55. pi 58. trips 60. Lchar 62. stal 64. blei 66 kerk 68. opa 69 LO 71. An 73 one 75. si 76 jl 77. ge 78. zo. Als dc vos de passie preekt, boer pas op je ganzen.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 7