Daverend avondfeest besluit de Bevrijdingsdag 'STABSVENSTER Wagenspelen trekken honderden kijkers Amersfoorts burgerij slaat sportoptocht gade Zevenduizend mensen bijeen op de verlichte Hof Bietenbouwers hadden veel succes En thousiaste lekenspelgroep geeft vier opvoeringen Dinsdag 6 Mei Er is door de scholen flink ge offerd voor de plaquette, die mettertijd in de gevel van de O. L. Vrouwe Kerk rvordt ge metseld. Bij het jeugdappèl op Bevrijdingsdag werd zo'n mo mentvan het offeren vastgelegd. Er was wel blijdschap om die gulle daad. Vooral de wethouder van financiën, de heer C. van Zwol, heeft er plezier in. Hij staat links vlak achter de onder wijzer die offert. Achter de bus het raadslid mevr. Van der Ham-Reumer en verder mevr. Bienema-Propfraadslid)wethou der J. Koopman, gemeente-se cretaris mr. R. Streng, Burge meester H. Molendijk en tijde lijk wethouder mr. F. C. A. Een horst. Ruim zevenduizend mensen fcebben gisteravond op de Hof voel plezier beleefd aan het programma, dat de Amcrsfoortse Gemeenschap als besluit van het Bevrijdingsfeest had georganiseerd. Het is een slot geworden, dat pakte en waar de A.G. veel eer mee heeft ingelegd. Dat de Amers- foortse Gemeenschap ook de Hcbte muze op waardige wyze weet te die nen, heeft zy ook thans weer met het doen optreden van de „Bietenbou wers" onder leiding van Boer Piet op overtuigende wyze bewezen. Men had de Bietenbouwers op gesteld op een plek op de Hof dia- gonaalsgewijze tegenover de plaats waar 't vorig jaar de Jonge Fliere fluiters stonden. De afzetting was nu zo gemaakt, dat het publiek veel dichter bij het podium stond. De Donderdagavond USO-concert Donderdagavond a.s. wordt de reeks der concerten van het U S.O. voor 't welhaast afgelopen seizoen in onze stad besloten. Op het pro gramma prijken de namen Dvorak. Rachmaninoff en Karei Mengelberg, zodat een drietal perioden vertegen woordigd is: de romantische, de overgangstijd en die van de moder nen. Dvorak en Rachmainoff van ge boorte respectievelijk Tsjech en Rus zijn van slavischen bloede. Beiden trokken ze naar Amerika, wat op hun muzikale ontwikkeling grote invloed heeft uitgeoefend. Het is vooral de negermuziek wel ke het werk van Dvorak sterk heeft beinvloed Zijn symphonie No. V, die ditmaal ten gehore wordt ge bracht, draagt dan ook de naam: „Uit de Nieuwe Wereld." Rachmaninoff was bij zijn leven een pianist van buitengewone bete kenis en he^ zijn dan ook vooral zijn klaviercómposities. die de aan dacht hebben getrokken. Zijn 2e pianoconcert, opus 18 wordt Don derdagavond met het orkest ge speeld door de jeugdige, maar reeds beroemde Amerikaanse pianist Ju lius Katchen. Verder wordt uitgevoerd Karei Mengelbergs concert voor hoorn en orkest, dat de muziekprijs der stad Amsterdam voor 1950 mocht beha len. Karei Mengelberg is, gelijk men weet. belast met de leiding der Toonkunstschool te Amersfoort. Daarom ook is het van groot belang dat wij deze compositie eens in onze stad kunnen beluisteren. De U.S.O. gaf indertijd de pre mière van het werk; daarna is het meerdere malen op verschillende plaatsen met groot succes ten ge hore gebracht. De eerste hoornist van het U S.O., Joop Schoute, vervult in dit num mer de solistenrol. Aantrekkelijk in dit werk is ook een piccolo-solo en een duo voor de beide orkesthoorns. schijnwerpers en de geluidsverster king werkten perfect en wat het voornaamste was ook het weer liet de feestvierenden niet in de steek. Na de regenbuien in de mid dag was het een windstille, milde voorjaarszon geworden. Al deze fac toren werkten er toe mee om het a\ondfeest te doen slagen. Daarbij mag niet vergeten worden hulde te brengen aan de politie, die op rustige wijze voor een perfecte af zetting zorgde. Het woord van dank. dat de heer Bindels, de secretaris der Amersfoortse Gemeenschap, in zijn slotwoord aan de politie bracht, was dan ook zeker verdiend. Boer- Biet en de zijnen, in Veluws boerencostuum gestoken, brachten er met hun pittige blaasmuziek al meteen de goede stemming in. Gait Jan Kruutmoes met zijn praatjes over zijn boerendorp, waar van die aardige ..deerntjes" wonen, bleek can geestig en uiterst slagvaardig conferencier te zijn, die keer op keer de lachers op zijn hand had. Lubbert van Gortal zong aardige liedjes bij de guitaar, o.a. ..Drika", waar hij veel succes mee had. En kele malen zong het publiek mee. Men kreeg zelfs een jonge dame op het podium om een refreintje mee werd beloond. Onder uitbundig ge juich van de jeugd werden daarna chocoladerepen en rollen zuurtjes onder het publiek geworpen Ook Beitwini, de man met de „ijsbeer" (die een dame bleek te zijn) had veel succes met zijn acro batische toeren op een balanceren de fiets. Het is een daverend feest gewor den. een uitmuntend besluit van e^n blijde dag. Voor men uiteen ging werd nog gezamenlijk uit volle borst het Wilhelmus gezongen. DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB 1886. Wanneer de „Ga lilei" het eilandje na dert, zien zij inderdaad een man op de kust, in haveloze kleren gekleed en zwaaiend met een vlag. Naast hem staat een hond. „Het is de Ne derlandse vlag." stelt kapitein McLloyd vast; „ik vermoed dat het een schipbreukeling Maar in deze streken komt vrijwel nooit een schipWanneer het schip stopt, kiest de on bekende in een klein bootje zee. Het is nie mand minder dan kapi tein Rob, die met Skip hier de winter heeft doorgebracht na zijn vreemde belevenissen met i vacht van een wilde geit. die hij heeft gevan- i in de buurt zal komen. En nu is die dag de jonge Van Noort in Straat Magelhaes. Hij gen. En steeds heeft hij de uitkijk gehouden, aangebroken! heeft voor zichzelf een p.elsjas gemaakt van dc hopend, dat op de een of andere dag een schip I (Van een onzer verslaggevers) Zo hebben we dan gisteren vier maal kunnen zien „Hoe de Schout zichzelf aan de schandpaal bracht". En met ons hebben honderden, mis schien wel duizenden, Amersfoorters genoten van dit wagenspel, dat door de Oecumenische Lekenspelgroep onder leiding van Claas Slootman werd opgevoerd, 's Middags omstreeks v^jf uur was de wagen, die, ais in vroe ger eeuwen, ais podium dienst deed, neergezet op het Seringplein; later volgden de Waalstraat, de Kleine Haag en tenslotte om half acht dc Hof. Veelkleurige stoet, een hoogte punt in viering der bevrijding (Van een onzer verslaggevers) Nauwelijks had de Lange Jan zijn zeven avondslagen laten horen of tromgeroffel kondigde het ogenblik aan, waarop velen hadden gewacht. De kop van een lange groep jonge en ook oudere sportmensen stelde zich in beweging. Met fier opgeheven hoofden, keurig en toch ongedwongen in beweging. Met fier opgeheven hoofden, keurig en toch ongedwongen in het gelid marcheerden de honderden sportbeoefenaren tussen dubbeldikke ryen kykers acht«r hun vaandels of vlaggen. Vier burgermuziekcorpsen, vrywel in voltallige bezetting, zorgden on afgebroken voor pittige marsmuziek. De. met hulpkrachten versterkte Amersfoortse politie had uitgebreide maatregelen genomen om enerzijds dc stoet ongehinderd te kunnen laten passeren en anderzijds het snel verkeer niet meer dan het hoogst noodzakelijke oponthoud te geven. De Wagenspelers, zoals het groepje enthousiaste amateurs zich ditmaal noemde, hadden aan Amersfoort-in-feeststeraming een dankbaar publiek, dat zich graag rond de wagen verzamelde. Har telijk is er telkens weer gelachen, om de schout, die zonder bril geen hand voor ogen kan zien, en recht moet spreken, terwijl zijn onmis baar oogglas zoek is. Een man heeft een worst gestolen op de markt, maar hij deed dat voor een keukenmeid. Dus moet die ook ge hoord worden. Maar wat blijkt? Zij liet de worst wegnemen, om de rij ke mevrouw, bij wie ze dient, te helpen. „Breng deze wouw voor mij", zegt de schout. En ze ver schijnt. Waarom kon ze geen worst kopen? Omdat haar man haar geen huishoudgeld geeft, en haar „orn de oren slaat", als ze niets lekkers op tafel weet te brengen. „Die man moet gestraft worden," zegt de schout. „Breng hem hier, en zet hem in het blok." Op dat ogenblik wordt echter zijn bril gevonden, en hij ziet tot zijn grote schrik zijn eigen vrouw voor zich. Hijzelf moet aan de schandpaal, en als goed rechter krabbelt hij niet terug, maar laat zich gewillig hoofd en armen tus sen de planken klemmen. Dit vrolijke spel met een ge zonde moraal is oorspronkelijk in drie taferelen door Hella Haasse geschreven voor „Damstad". De Oecumenische Lekenspelgroep, maakte er &én geheel van, waar van de opvoering ongeveer twintig minuten in beslag nam. Net vol doende om de omstanders van be gin tot eind te boeien. Het spel werd omlijst door zang van een koortje onder leiding van Rinus Kuyper. Dit koortje v ilgde de wagen, die als toneel diensi deed, in twee koetsen. Is het eon wonder, dat deze kleine „optocht" veel bekijks trok, en velen naar de plaats van de opvoering lokte? De aandacht trok ook „Excelsior", dat voor het begin van elke opvoering vrolijke muziek liet horen. En dan waren er tenslotte nog enkele her- rauten te paard, die met iuider stemme verkondigden, wat er stond te gebeuren. We zijn er van overtuigd, dat de wagenspelvertoningen van gister voor de volle honderd procent ge slaagd zijn. Laat ons hopen op een herhaling van een dergelijke ge beurtenis tijdens een volgende feestdag. De sportoptocht was een frisse noot in het programma van de Bevrijdingsdag. De stoet maakte op de honderden toeschouwers een prettige indruk. Hier ziet u het moment waarop de jeugd aan burgemeester en mevr. Mo lendijk, aan wethouders C. van Zwol en tijd. wethoitder mr. F. C. A. Eenhorst, aan de gemeen te-secretaris mr. R. Streng en vele andere autoriteiten voorbij Daar zit de schout, die zichzelf veroordeelde tot de schandpaal. Naast hem de schrijver, die de lachers op zijn hand had, en de man clie een worst wegnam. Uit de foto blijkt duidelijk, dat van de costumering veel werk is gemaakt. Trornpettercorps speelt subliem (Van een onzer verslaggevers) On de muziektent bij Amicitia gaf het Trompetterscorps van de Huzaren van Boreel gistermiddag een populair concert. De belangstel ling was misschien niet zo groot ali ze geweest zou zijn bij stralend weer, maar toch hebben zeker en kele honderden genoten van het spel van Amersfoorts militaire mu zikanten. Het programma vermeldde mar sen, maar ook populair-klassieke orkestwerken; uitstekende muziek, waarvoor de luisteraars graag een buitje over hadden. Een militaire kapel komt of gaat maar niet zo maar; keurig in het gelid marcheerden de musicerende Huzaréh door Amersfoorts straten. Het was alleen vreemd ditmaal ach ter het Trompetterscorps de „troep" te missen. Daarvoor in de plaats kwam nu een hele stoet jonge en oude Amersfoorters, lopend of op de fiets. JULIUS KATCHEN.... Politie zorgt voor goede regeling Bij de driesprong Utrechtseweg en Snouckaertlaan defileerden de kleu rige groepen voor een groot aantal genodigden. Onder hen bevonden zich burgemeester H. Molendijk, wethouders en enkele raadsleden, besturen van de Amersfoortse Bond voor Lichamelijke Opvoeding, Amers foortse Gemeenschap, Amersfoortse Sport Stichting, alsmede de commis saris van politie, de heer G. Goor- huis. Vele genodigden waren ver gezeld van hun dames. „Hoofden links" klonken de com mando's zodra de sportgroepen het kruispunt naderden. De vaandels brachten de groet. Met enige trots presenteerden de leiders hun afde lingen. Het was duidelijk dat de vereni gingen hun best hadden gedaan. Vele van hun leden hadden aan de oproep gevolg gegeven, waardoor de groe pen over het algemeen een grote bezetting hadden. Vrijwel alle tak ken van de buitensporten waren ver tegenwoordigd, terwijl het aantal deelnemende gymnastiekverenigin gen overheerste. Evenals bij voor gaande gelegenheden was voetbal wel het slechtste vertegenwoordigd, want er liep slechts een junioren- groep van één vereniging mee. Uit het totaal aantal deelnemers, dat deze sportoptocht tot een waar dige manifestatie maakte, is wel ge bleken, dat Amersfoort zich. wat het aantal sportbeoefenaren betreft, geen zorgen behoeft te maken. Het was met zichtbaar welgevallen dat de vele duizenden, die zich langs de grote route op de trottoirs had den opgesteld, de sportoptocht aan zich voorbij liet trekken. De voor dit doel uitstekende weersomstandig heden, een heerlijke avondzon be scheen de fleurige stoet, maakte het mogelijk de meest gunstige en lange route te nemen. Op de vele drukke verkeerspunten, zoals Snouckaertlaan/Utrechtseweg, lee'- het of de politie, wanneer de grote stoet was gepasseerd, voor een vrijwel hopeloze taak stond om het verkeer weer in goede banen te leiden. Het duurde echter niet lang of het verkeer, dat uit de aard der zaak oponthoud kreeg, kreeg ruim baan. Amersfoort heeft zijn eerste sport optocht van dit jaar gehad en het dient te worden gezegd dat deze een hoogtepunt vormde in het program-1 ma van de bevrijdingsfeesten. Kermis I \K7 IJ hebben ons giste- ren vol goede zin in het feestgedruis gestort. Wij hebben oliebollen ge geten van een van de vele kraampies in de binnen stad. Wij hebben gekeken naar het wagenspel van „De Wagen spelers". Vol aandacht hebben wij de sportoptocht voorbij zien trekken en hebben ivij ge luisterd naar het concert van de Huzaren. Wij zijn uiteindelijk, hoe kan het anders, op het kermister rein beland. Het was daar in het begin van de avond een drukte van belang. Dc modderpoelen van de in de middag zo rijkelijk geval len regen waren verdwe nen. Men liep, neen slen terde langs talrijke kramen en hield zich onledig met het beoefenen van behen digheidsspelen. De auto- tjes zaten vrijwel doorlo pend vol. De vliegtuigjes dito. Veel belangstelling bestond er ook voor de grote ton, ivaar de Flying Dutchman" op motoren te gen de steile wand reden. Dit was een sensatienum- mer dat menigeen niet wilde laten schieten. ..Ieder moment kan er iemand naar beneden storten!" Wij geloven niet dat dat de methode is om mensen te trekken Wij geloven trouwens niet dat er ieder moment iemand naar be neden kan storten. Maar spannend was het, daar gaat niets van af. De krie bels staan nog op ons ge zicht te lezen. Wij hebben om onze ze nuwen wat te kalmeren, een paar kivartjes aan de schiettent gespendeerd. Met een grote beer zijn wij huiswaarts getrokkenWij hebben hem. naast het bed je van onze kleinste ge zet. Tot onze spijt hebben wij zijn gezichtje niet- ge zien toen hij vanmorgen wakker werd. Hij was er blij mee, dat is zeker, dat konden wij aan zijn enthou siaste gekraai wel horen. Zo was het ook voor de kleinste loot van ons gezin een feest, zij het dan een dag later dan voor de an deren. Kermis 2 Gistermiddag maakte on ze driejarige zoon Hans 'n vliegtocht met ons over het kermisterrein. Grootvader was in een paal geklom men en filmde (met zijn pas aangeschafte apparaat) de jeugdige aviateur. Wij hadden niet gedacht dat de knaap zo trioraphantelijk zou rondkijken. Alsof hij het was die ons land voor zeven jaren de zo begeerde bevrijding bracht. Wij had den veeleer gemeend, dat hij pips en bleek de ma chine zou hebben verlaten. Integendeel, hij straalde en was door het dolle heen. Het leek wel een (b)engel die uit hogere sferen op deze vergankelijke aarde was neergedaald, om daar nu eens echt de bloemetjes buiten te zetten Toen wij dat zagen, zijn wij vap in getogen ouders voorstan ders geworden van kermis- drukte, lawaai en vertier. Wij zijn jong geworden met de jeugd, die weer in vrij heid kan genieten van on schuldig en uitbundig ver maak. Vele kleintjes als onze driejarige zoon heb ben wij waargenomen. Met kleverige zuurstok of lolly in de hand De gelukzalig heid straalde van de ge zichtjes. de zoetigheid van de vettige kluifjes. Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst. Ook de kermis'•kan daartoe bijdragen, dat heb ben wij gisteren ervaren, toen wij hebben genoten van de glundere gezichten van onze kleine en grote kinderen. Kermis 3 Soms kunnen wij ons in het uiterlijk van mensen schromelijk vergissen. Wij hebben daar al heel wat i-bokken mee geschoten. Gisteren op de kermis heb ben wij dat op een uitzon derlijke wijze weer eens ervaren. Een knaapje van een jaar of tien. met gera felde breek en een elleboog door de mouw van zijn (verre van schoon) jak, dook schijnbaar het laatste kwartje uit zijn zak en kocht met een gebaar of de gehele wereld van hem was, een ijsje van tien. De knaap pakte het ijsje aan en stopte het wisselgeld in zijn zak. Een dubbeltje za gen wij echter op de grond vallen. Hij merkte dit niet en galant als altijd raapten wij dit voor hem op en gaven het hem terug. La chend deponeerde hij het geldstuk weer op de ijsco wagen en riep met sten torstem: „Een ijsco voor de eerlijke vinder!" Torpedeer zo'n aanbod nu eens met ,een weigering. Wij accep teerden de koude hap dan ook met een dankbare glimlach. Onze eerste ge dachte was, hoe krijgen wij die natte brok naar binnen. De tweede: Hoe kaler hoe royaler! Maar dit was er dan niet zo een van aard appelen in een vioolkist of een houten ham op tafel, maar een van de goede soort. Dat Amersfoort nog zulke knaapjes heeft von den v/ij vermeldenswaard en daarom vindt u de jeug dige verbrasser vanavond in uw stadsvenster op de eretribune. Nog niet naar huis Toen gisteravond het laatste rumoer van de ker mis was verklonken, en de Hof was leeggestroomd, waren wij, en velen met ons, juist in de stemming om het feest nog gezellig een uurtje voort te zetten. „We gaan nog niet naar huis" hebben we gezongen, en gelukkig waren er en kele gelegenheden in de stad. die onze feestvreugde konden opvangen. In een van die gelegenheden, die op een normale dag de deur om twaalf uur on verbiddelijk op slot doen, speelde de muziek tot half twee door, en het dansje, dat we er maakten, was van een ongekende gezel ligheid. Toen het „Goede nacht en wel te rusten" aan alle foxtrots en Engelse walsen een eind maakte, zijn we eveD aan 6ter. Tel. 't Stadsven- 4291: tedere morgen van tien tot twaalf uur. de donkere stad in gewan deld en Nee, toen zijn we nóg niet naar huis ge gaan. Toen zijn we achter onze schrijfmachine gekro pen, om dit stukje voor het Stadsvenster te schrijven, met een enthousiasme, waarvan we zelf verbaasd zullen staan, wanneer we de in het holst van de nacht geschreven regels op de dag na het feest onder ogen krijgen. Rare dingen Wij hebben op dat be vrijdingsfeest rare dingen gezien, om het maar eens een keer zacht uit te druk ken. Wij zagen een man met zijn vrouw lopen. Dat is heel gewoon wilt u zeg gen. Inderdaad. Ook wij hebben zo iets meer ge zien. Maar deze echtgenoot had zijn wederhelft een hondenriem om haar pols gebonden en loodste haar zo door de drukte heen. Niet eens zo heel gek ver zonnen, wilt u zeggen. Top geven wij u grif toe. Het is nu eenmaal een toer om op zo'n dag elkaar niet kwijt te raken. Toch sta je wel even gek te kijken. Je moet er het type voor zijn. Onze (dierbare) Eva had zich nooit zo als een galei slaaf laten meevoeren. Dc uwe? Ik hoor het u zeg gen. Ik wil u wel eens zien. „Ik voel me opnieuw be vrijd" zei 't manneke van morgen. W eldadigheidstocli op 14 Mei Een plaatselijke organisatie comité ganiseert op Woensdagavond 14 Mei een Weldadigheidstocht namens de derlandse Wandelsportbond. Er zal worden gelopen op afstar van tien en vijftien kilometer, tene: voor deze wandelgcbcurtenis niet at de wandelsportverenigingen, doch scholen, bedrijven, jeugdbewegingen, litaire en semimilltaire corpsen eU trekken Dc minimum leeftijd voor dc det mers(sters) ls op tien jaar gesteld start zal worden bij café-restaic „d'Oranjeboom" aan de Leusdcrwe? wel 's avonds half zeven de junlorei om zeven uur de senioren. Deelnemen zestien jaar lopen tien en boven ze- jaar vijftien kilometers. .Vechtpartij bij de Metgensbleek Een vader en een zoon. die bei: onder invloed waren van ste drank, verstoorden gisteravond streeks half negen de orde in buurt van de Metgensbleek. Tc er wat van gezegd werd, ontsto er een vechtpartij, waarbij de b V. d. V., die daar woont, een k in het gelaat kreeg, die nogal vig aankwam. Vier vechtersbazen zijn meege: men naar het politiebureau. Tw van hen kregen daar een proc- verbaal wegens het verstoren r de orde in staat van dronkensch Gevonden voorwerpen Damestasje met inh., portemonnale inh., ring met sleutels, fietstas, hond. bi point, sjaal, portemonnaie met inh., deldek, muntbiljet, portemonnale inh., riem, kinderschoentje, autow zwembroek, autoped, zadeldek, pon monnaie met inh., ring met sleutels, 'c nijn, paar glacó herenhandschoencn. p ser. sleutel, pndvindersriem, sjaal, pori monnaie met inh., sjaal, glacé herenhs: schoen, kinderkousje, halsketting. r: glacé herenhandschoenen, vulpen, mot handschoen, autoped, badgocd. zakrt ceintuur, zonnebril, portemonnale inh.. kruikje, halssnoer, bankbiljet, passer, rozenkrans, dasspeld. kinderb« tje. hond. ceintuur, huissleutel, v lood. kam. portemonnaie met inh.. sleutel, dop van benzinetank, auto; postduif, portemonnaie met inh., cl tuur, sjaal. Noteert U even GRAND THEATRE t/m 7 Mei- „Iwo ma" 18 jaar. Zaterdag: 2.30 Zondag cn Maandag: 130, 4. 6.3C. uur. Overige dagen; 2.30, 6.30 eu uur. CITY THEATER„Tarzan de Aapmert Zondag cn Maandag: 2. 4.15. 6.45 9 uur. Overige dagen: 2 30, 6 45 ca uur. REMBRANDT THEATER: Van Vrljd: t/m Maandag: „Wegpiraat No Elke leeftijd Van Dinsdag t/m Dc derdag- „Vallei van de haat". 14.' Zaterdag- 2.30 cn 9 uur. Zondag t Maandag: 2. 4.15. 6 45. 9 uur. Over ge dagen: 2 30. 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK Van Vr dag t/m Zondag- „Tarzan's Vluch' 14 jaar. Van Maandag t/m Wcci dag: „Crisis". 18 jaar Donderde Mei: ..Song of love" 14 Jaar. Zat' dag: 2 30 en 9 uur. Vrijdag: 8u: Zondag. 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. M;u' dag t/m Woensdag 2.30 en 8 r Donderdag: 230, 6.45 en 0 uur 6 Mei. Dinsdag: Vereniging tot Bevoró ring van het Nijverheidsondenu alg. ledenvergadering. Ambacht school. 20.CO uur. 7 MEI. Woensdag Ned Ver. Weer- en Sterrenkunde: laarver? dering. Handelsschool. Ilellestr- 87. 20.15 uur. 8 MEI Donderdag Utrechts Stedelü Orkest met Julius Katchen (piarv- Grand Theatre. 20.00 uur. 10 MEI, Zaterdag Amersfoorts 1 neel Ensemble: ..Een inspeel vraagt belet" Amicitia. 20.00 uur 10 MEI, Zaterdag Amersf. Ton(< Ver T. en O „De Fuik". K.a.b gebouw. 20 uur ACADEMIE VOOR BEELDEN KUNST Van 3 t.m. 24 Mei van Ro Morgendorf dagelijks 1 10 00 tot 17 00 uur. Dinsdag. Woeft dag. Donderdag en Vrijdagavond vens van 19 00 tot 21.00 uur. dag van 14.00 tot 17.00 uur. A.G.-Uuis. 30 April t/m 13 Mei' exposi' Jan Sluyters Dagelijks geopend vi 10 00 tot 12 00 en van 14 00 tot L' uur. AVONDDIENST APOTHEKEN: dr_ As. Vnrkensm3rkt 19a. tel. 3767 Cramer, Utrechtseweg 93. tel 34^ OFENHAK6 i.tt57AAi. Uitlening wastenen 25 en Dinsdag- o dagavond van 7—9 uur. Voor deren Woensdag en Zaïerdni dag 2.311*.3U uui OPENBARE t,KKSZAAL filiaal Sot* terkw3rtiei iZonnehloemstraai Uitlening Dinsdag- en Vrtidngavi van t—V jui RK OPENBARE LEESZAAL lening 11 I2 3G en 2.30—5 45: Maa* dag- en Vrtldagavonn 9 Voor Kinderen Woensdag 35 Vrudag 1—? uur MUSEUM KI' EHI I t iVesislngei ÜJks geopend oehnlve Zondag sverknager van to—12 en l- Zalerdag 10—12 en 1.30—3 uui.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2