nees ztiNie melttl— GROTEAFSLAG en.... in AL ONZE DEPÓTS WAARBORG-JONGENSKLEDING GEMEENTELIJKE PUBLICATIE Toelating leerlingen NUTSSPAARBANK 8 Dinsdag 6 Mei 1952 ontvangt het wanne lt CASTEtU Geef voorrang aan Waarborg-kleding dan komt ge veilig tot Uw doel: Kleding van extra kwaliteit voor naar verhouding de laagste prijs! Jongeheren Costumes met lange pantalon 14 j. plusfour zelfde stof Vestpakjes in tweedstof leuke modelletjes van 4 tot 8 jaar, 4 j. Plusfour-pakjes vlotte modellen, 6 jaar txtra culotte zelfde stof Kampeerpak de ideale jongenskleding vlot en sterk, 6 jaar Kinderpakjes in katoen en linnen, 2 jaar Katoenen culottes diverse modellen, 2 jaar- Matrozenpakjes met culotte, 4 jaar ook met lange pantalon Kleine stijging per maat Alles op gebied van jongens mode-artikelen o.a. Sportkousen, slipovers, jongensblousjes, jongenstruien. Ziet onze etalages '"'-if A. Openbare school voor voortgezet meisjesonderwijs met 5-jarige cursus. Plantsoen Zuid 4 (Juliana van Stolbergschool) B. Openbare school voor uitgebreid lager onderwijs, Schoollaantje 19 (Jacob van Campenschool). C. Openbare school voor voortgezet gewoon lager on derwijs. Lange-Beekstraat 5 (Jan LigthartschoolT Vanuit de 4e klasse van de onder A en B genoemde scholen wordt examen gedaan voor de Mulo-diploma's A en B, Meisjes, die in het bezit zijn van een Mulo-diploma, kunnen worden ingeschreven voor het 5e leerjaar van de onder A genoemde school In deze klasse wordt ook on derwijs gegeven in- koken, voedingsleer, gezondheidsleer en eerste hulp bij ongelukken. Aan het diploma voor de 5-jarige cursus zijn enige voorrechten verbonden De onder C genoemde school heeft opleidingsklasscn voor handelsschool, u l o. en ambachtsschool benevens af zonderlijke meisjesklassen met huishoudonderwijs, hand-, werken en handenarbeid. Inschrijving van leerlingen aan bovengenoemde scho len voor de cursus 19521953 kan plaats hebben vanaf heden bii de hoofden van die scholen: A. aan het schoolgebouw Plantsoen Zuid 4 dés Donder dags van 3.30 uur tot 4 30 uur n.m. en voorts een kwartier voor elke schooltijd: B aan hot schoolgebouw Schoollaantje 19 des Dinsdags van 1 30 uur tot 4 uur n m. en voorts na elke school tijd: C. aan het schoolgebouw Lange Beekstraat 5 op elke werkdag, uitgezonderd op Zaterdag, om 4 uur n.m. Nauwelijks zijn de vijlmille-pakken door de Forlc-lif I-trucks naar de expeditie gebracht, ol zij worden reeds van verzend-adressen voorzien. Even later gaan ze al de fabriek uit. De nog steeds toenemende vraag naar OLD MAC stelt ons niet in staal een voorraad te vormen, dus klaar.... weg I U hoeft daarom nooit te wachten op rTÓbacco(pmpAni| n.v. <~Uoor <T(uy levensgeluk Orde op de geldzaken verhoogt het levensgeluk en de gezelligheid in huis. De Nutsspaarbank staat U kosteloos ter zijde met haar afhaaldienst. Meldt U voor deel neming aan of vraagt inlichtingen bij de Utrechtseweg 1 - Amersfoort waren zeker in een stil deel van de zee terechtge komen. „Het ergste," zei ik: „Is dat we geen kompas bij ons hebben. Nu weten we niet in welke richting we moeten sturen." „Geeft niet," zei Daantje: „De wereld is toch rond. Ergens moet je toch terechtko men en Op dat moment klonk er een verheugde schreeuw. Plukkie had een knaap van een vis opge haald! „Alsjeblieft, treurmannes," sprak hij: „Wij niet kletsproten, wij hapeten. Jij lekker vis kookbakken, Daantjel" Dof was iets naar Daantjes hart; hij maakte het kacheltje aan en de vis schoon en een ogenblik later werden ook mijn zorgen een beetje verdreven, door de veelbelovende geuren uit de pan... KLAAR 1925. Toen Plukkie uitgejuicht was over deze zee verrassing probeerden Daantje en ik hem duidelijk te maken, dat dit helemaal niet zo'n pretje was. Zijn dekschuit was hier niet op berekend, dat zou hij bij het eerste zuchtje wind bemerken. De zee was nu wel zo glod als een spiegel, maar zoiets was ver raderlijk, dat kon ieder ogenblik veranderen. Maai Plukkie hoorde onze sombere voorspellingen nie' eens, hij greep een hengel en ging zitten vissen, wanf dat was zijn lievelings-bezigheid! De uren ver streken en Daantje en ik tuurden naar de horizon of er geen land in zicht was en geen passerend schip, dat ons mee kon nemen. Maar alles bleef blank, we WEG!

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 8