DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Grondwetsherziening tot een minimum teruggebracht Indonesië zoekt naar Nederlandse werkers Gevangenen worden niet „verkocht „Soort van feestje bleek huwelijk Fseudo-uitgever kocht zonder te betalen Geen sprake van druk op gevangenen in Korea EERSTE KAMER RICHT SLACHTING AAN Uitbreiding Tweede Kamer krijgt kleine meerderheid Zes jaar voor poging tot moord op echtgenote Mr Besar niet hier speciaal voor zaak- Westerling Truman: Uitlevering voor slavernij is onmenselijk Militair vliegtuig neergestort Rotterdammer stond (vrolijk) terecht wegens bigamie Arbeidsvrede in België hersteld Dr H. M. Hirschfeld vraagt ontslag Hendrik Grift in arrest Zweden verlaag 1 de belastingen met een vijfde Man dodelijk gewond door neerstortende baal papier 12e Jaargang, no. 108 Donderdag 8 Mei 1952 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330 Bank: Rotterdamsche Bank - Postbus 9 Abonnements prijs 47 cent p. w. of 6.05 p. kw. Losse nummers 10 cent. Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7, Amersfoort Telefoon redactie *1291 Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR. TJ. DE BOORDER DEN HAAG. De Eerste Kamer heeft Woensdag op overtuigende wijie haar zelfstandigheid, waarop zij met zoveel nadruk prat gaat, ge demonstreerd door onder de ontwerpen tot grondwetsherziening een for midabele slachting aan te richten. Van de zes verwierp zij er drie en de uitbreiding van het aantal leden der Tweede Kamer werd met zulk een geringe meerderheid aangenomen (27 tegen 23 stemmen), dat er weinig kans is op de vereiste twee derde meerderheid bü de behandeling in tweede lezing na de verkiezingen. Uiteindelijk zou dan de hele grond wetsherziening neerkomen op een wijziging van de artikelen betreffende de buitenlandse betrekkingen, welke door de Eerste Kamer met 44 tegen 5 stemmen werd aangenomen. Het handhaven van de leeftijdsgrens voor leden der Eerste Kamer kan moeilijk als een herziening gequallficeerd worden. Daartoe werd met 43 tegen 7 stemmen besloten. Verworpen werden: de over gang naar een nieuwe rechtsorde 73416), de uitbreiding der Eerste Kamer (29—21 de verlaging van de minimumleeftijd voor het lid maatschap van Tweede Kamer en Provinciale Staten (30 tegen 20). De cijfers wijzen uit, dat de Senaat voltallig was opgekomen, om minis ter Beel. die zijn proressoraat had neergelegd om de grondwetsherzie ning in veilige haven te loodsen, deze nederlaag te bereiden. Nu moet gezegd worden, dat de verdediging van minister Beel ook geen sterke indruk maakte. Inder daad. terwille van enkele aarzelen de Kamerleden, noemde hij het uitbreidingsvoorstel een kwestie van landsbelang. Maar hij liet na duidelijk te maken waarom. Eerlijk gezegd werd dit voorstel eerder ondenks zijn verdediging aangenomen. Een kleine meerder heid vond blijkbaar, dat men de Tweede Kamer niet de kans moest ontnemen zelf over haar omvang te oordelen. Zulks in tegenstelling tot de CHU. CPN. 6 PvdA-ers. 5 KVP-ers en 3 AR. die over de schoonheidsfout van de heer An- driessen niet wilden heenstappen. De verwerping van de verlaging van de leeftijdsgrens was het resul taat van een verdeelde stemming. De CPN stemde in haar geheel vóór de AR en CHU geheel tegen. De KVP, PvdA en WD-fracties splitsten zich echter netjes in tweeën en bezegelden daarmee het lot van jongeren, die voor hun der tigste verjaardag gaarne in de Kamer zouden komen. Dat het voorstel tot schrapping van het. hoofdstuk voor zover dit op Indo nesië betrekking heeft, werd verworpen, kwam door de P. v. d. A.-fractie Te zamen met de KVP had do P. v. d A. 2an de overzijde van het Binnenhof ge zorgd, dat dit voorstel, althans in eerste lezing, juist voldoende stemmen kreeg, tegenover het verzet van andere par tijen, die dreigden het ln de tweede lezing om zeep te helpen. Maar mr Van Walsum c.s. wilden dit voorbeeld niet volgen. Zij grepen terug op een amendement. dat het Tweede kamerlid De Graaf (KVP) had weten tot stand te brengen. Daardoor werd de uitdrukkelijke vermelding van Boete voor vernieling van... een bord soep Ruzie in pension eindigt voor politierechter (Van onze correspondent) ROERMOND De politierechter veroordeelde Woensdag een 23-jari- ge kinderjuffrouw uil Waalre we gens „vernieling, althans onbruik- baarmaking", zoals de dagvaarding het uitdrukte, van een bord soep tot f 30 boete of vijftien dagen hechtenis. De kinderjuffrouw, die niet was verschenen, had op 27 Januari in haar pension te Weert met een me debewoonster. mevr. v. d. H., on enigheid. Die andere beschuldigde de kinderjuffrouw er van. dat zij een sneeumbal in haar pudding had gegooid, die ze buiten had gezet om af te koelen. Deze aantijging had de juffrouw niet genomen, met vuur had zij haar onschuld verde digd. Even later, toen mevr. v. d.H. zich in haar kamer had terugge trokken. plonste plots een rnet kolengruis besmeurde sneeuwbal in haar soep. ,,Nu heb ik het wel ge daan." had mevrouw nog horen roepen, doch toen zij van de schrik bekomen was, had de juffrouw het hazenpad gekozen. de mogelijkheid, dat bij tractaat dus door internationaal overleg beslist zal worden over de souvereiniteit van Nieuw-Guinea. eeschrapt. De KVP wenste die mogelijkheid weliswaar niet geheel uit te sluiten, maar zij wilde haar toch niet in de Grondwet noemen. Omdat mr Van Walsum die mogelijkheid juist een royale kans wilde geven, wees hij het voorstel af. Handhaving van de bestaande bepa lingen in de Grondwet inzake Indonesië kon hij geen ramp vinden, omdat zil z.l. toch geen betekenis meer hadden. De partijen, die mèt hem tegenstemden, dachten daarover bepaald iets anders. Zij meenden, dat deze bepalingen de handen der regering bij de komende onderhandelingen met Indonesië zouden binden. Iets wat zii bepaald wensten. Doch minister Beel handhaafde het re geringsstandpunt. dat deze bepalingen uitgewerkt waren. Ziedaar de uitkomst van een emotionele vergadering, vol ver rassingen. De spanning werd nog wat opgevoerd door twee langduri ge schorsingen, eerst om de rege- Metaal besteld voor geschenk-carillon AMSTERDAM Na de groot- scheepse inzamelingsactie voor het carillon, dat Nederland het Ameri kaanse volk ten geschenke zal geven, is thans een order tot leve ring van 35 ton klokkenbrons ge plaatst bij een metaalbedrijf te Utrecht door een klokkengieterij te Heiligerlee. Een deel van dit klok- kenmetaal zal straks voor het caril lon worden verwerkt door een drie tal Nederlandse klokkengieterijen. ring, later om de Kamer zelf ge legenheid te geven zich te beraden. Dat ondanks die bedenktijden hier en daar schoonheidsfouten werden begaan, wijst uit dat aan onze se natoren in alle bezadigdheid het zwakmenselijke niet vreemd is. Dc camera-mannen van Kees Stip. die. voor de film over de Staten-Gene- raal opnamen kwamen maken, had den moeilijk een betere dag kun nen uitkiezen DEN HAAG. Het Haagse ge rechtshof bevestigde Woensdag het vonnis van de rechtbank te Middel burg, waarbij de 29-jarige garage houder M. P. K. uit Nieuw- en St. Joostland werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes jaar met aftrek van voorarrest, ter zake van zware mishandeling. Het hof achtte bewezen, dat K. gepoogd heeft zijn vrouw van het leven te beroven door uitlaatgassen van een auto in haar slaapkamer te brengen. ALS DE ZON SCHIJNT valt er niet veel te besturen, vindt bur gemeester Sprensen van Kopen hagen. De vrolijke Deense hoofd stad bestuurt zichzelf bij zulk heerlijk weer. En wat is er dan tegen om wat in je burgemeester- lijke tuin te wroeten? AMSTERDAM. De Indonesische secretaris-generaal van Justitie, mr Besar, is niet speciaal voor de zaak-Westerling naar Nederland gekomen. Zijn opdracht is veel meer het zoeken naar Nederlandse werkkrachten voor Indonesië. Dit verklaarde hjj Woensdagavond na zfjn aankomst op Schiphol. Hij zal met de vertegenwoordiger van Indonesië, mr Susanto. wel spreken, doch hü gaat uit van het standpunt, dat Westerling, zolang deze niet in Indonesië is, buiten de competentie valt van de Indonesische justitie. Hij verklaarde voorts, dat hij onbevoegd was om iets te vertel len over het al of niet indienen van een verzoek tot uitlevering. Dit was een aangelegenheid, die naar hij zeide door de Indo nesische regering en niet door het departement van Justitie moest worden behandeld. Als zijn voornaamste taak schil derde mr Besar het opsporen van Nederlandse juristen en ingenieurs, die bereid en geschikt zijn om in Djakarta te gaan werken bij het Indonesische bureau voor patenten en octrooien, dat hij in de naaste toekomst hoopt op te richten. Het vroegere bureau, dat ge heel in Nederlandse handen was. is als gevolg van de overdracht geli quideerd. Bovendien zoekt mr Besar naar Nederlandse krachten voor de Verzekeringskamer in Dja karta. Vindt hij deze niet, dan zal hij ze in het buitenland moeten zoeken. Mr Besar zeide tot slot. dat het jaarlijkse immigratie-quotum van 1000 Nederlanders naar Indonesië dit jaar waarschijnlijk zal worden overschreden. GEEN STAP TERUG LN KOREA WASHINGTON. „De Ver. Staten zullen geen bestand in Korea kopen, door mensen over te leveren voor slachting of slavernij." Dit verklaarde president Truman Woensdagavond naar aanleiding van de communistische eis, dat de 132.000 communistische krijgsgevangenen na de bestandssluiting allen naar Noord-Korea zullen terugkeren. De geallieerden willen echter de 62.000. die geen terugkeer wensen, daartoe niet dwingen. Dit punt zorgt momenteel voor een kritieke impasse in de besprekingen over het beëin digen van dc vijandelijkheden in Korea. Na de publicatie van de voorstel len der Ver. Naties die de com munisten verwierpen door gene- ïaal Ridgway, zei president Tru man het standpunt van de onder handelaars der VN. in Korea vol komen te ondersteunen. „Instem men met gedwongen repatriëring van krijgsgevangenen zou ondenk baar zijn", aldus Truman, „Het zou in strijd zijn met de fundamen tele morele en humanitaire begin selen, die aan de V.N.-actie in Korea ten grondslag liggen." Een woordvoerder van het Brit se ministerie van B.uitenlandse Za ken heeft Woensdag meegedeeld, dat Groot-Brittannië de verklaring van generaal Ridgway over de im passe bij de wapenstilstandsbespre kingen in Korea tevoren heeft goedgekeurd. De afgevaardigden te Panmoend- jon zijn vandaag voor het eerst na zeven besloten vergaderingen in het openbaar bijeen gekomen. Bei de partijen verklaarden op deze vergadering van 18 minuten, dat zij niet van hun standpunt ten aanzien van het uitwisselen van krijgsgevangenen zouden afwijken. Twee inzittenden gedood DEN HAAG Woensdagmiddag omstreeks half vijf is een met twee personen bemande „Harvard" van de luchtstrijdkrachten (vliegbasis Leeuwarden) verongelukt. De motor van het toestel sloeg af. waardoor het vliegtuig ter aarde stortte. Beide inzittenden kwamen om het leven t.w. de sergeant-vlieger H. den Toom uit Rotterdam en kapi tein-waarnemer Van Kregten uit Arnhem als passagier. Het toestel is tussen Birdaard en Rinsumageest in een weiland te rechtgekomen. Het vloog op de grond in brand. De brandweer uit Murmerwoude was spoedig ter plaatse, maar zij kon niets meer uit richten. Harderwijker visser op Ijsselmeer verdronken (Van onze correspondent) HARDERWIJK. In de nacht van Woensdag op Donderdag is de 25-jarige visser Evert Foppen bij het inhalen van het kuilnet op het Ijsselmeer verdronken. Zijn broer, die met hem op de H.K. 62 voer. trachtte na het ongeval het vaar tuig bij te draaien, doch in volle zee kostte dat te veel tijd Een an der vaartuig, de H.K. 136 was spoe dig ter plaatse, doch kon evenmin hulp verlenen. Het lijk is nog niet gevonden. Bankrekening van f 78.000 bestond slechts in stoute fantasie (Van onze correspondent) AMSTERDAM Op de bank rekening van de 32—jarige „uit gever" C. P., die zich Van den Brink noemde, stond nog vijf gul den, het minimum dat op dc re kening moest staan, toen hij door de centrale recherche in Amster dam werd gearresteerd. Deson danks deelde hij een 35-jarige dame uit Amsterdam mede. dat hij een rekening van f 78.000 had en bovendien nog een erfenis tegoed had. Hij wilde met de dame trouwen en zij wilde ook wel, zodat zij hypotheek op haar bezittingen nam en hem f 9000 leende. Daar mee kocht hij een deel van de kantoorinventaris voor zijn week blad „Weekend", dat éénmaal is verschenen. Voor de rest kocht hij drukmachmes, die hij onmiddellijk beleende, en ook loste hij er zijn oude schulden mee af. Bovendien heeft hij een reeks anderen op- gelich.t Hij gaf zich bijvoorbeeld ook uit voor directeur van een te goe der naam en faam bekend staande firma. In die kwaliteit kocht hij bij een fotozaak twee dure came ra's voor f 1100. Toen de fotohan delaar om geld kwam betaalde hij met. maar leidde hij de handelaar in de fabrieksruimte van de firma rond. Dat kon, doordat hij van die firma kantoorlokalen had ge huurd. Verder had hij er niets mee te maken. De fotohandelaar wacht nog op zijn geld. Bij een zaak aan het Singel kocht hij schrijfmachines. Die be leende hij direct daarop weer. Chèques van honderden guldens, die hij kwistig uitdeelde, bleken alle ongedekt. Een secretaresse, een tekenaresse en twee vertegen woordigers van „Weekend" wer den brodeloos toen bleek, dat zijn zaak op losse schroeven stond en hij bovendien werd gearresteerd. Hij is ter beschikking van de Jus titie gesteld. CHAUFFEUR KENENS viel over zijn stuur in slaap De gevolgen waren ontzettend Trekker en op legger geladen met twee ton staal reden van de weg af, bot sten tegen een boom en sloegen van elkaar los. De trekker ging er alleen van door, reed drie gepar keerde auto's aan, rukte een bui tentrap van een gebouwtje af en kwam tot stilstand halverwege de muur van een kerk. Schade: 10.000 dollar. „Tot Uw Dienst ROTTERDAM. Een hui lende passagiere kwam Dinsdag bij de passage-afdeling van de Holland-Amerika lijn in Rot terdam vertellen, dat ze die dag met de ,Nieuiv-Amsterdam' zou meegaan, maar... zij had haar visum in Berlijn vergeten. Gelukkig vertrok het schip pas 's avonds en direct werd Ber lijn opgebeld. Haar vader stap te met het visum in een vliegtuig, dat hem van Berlijn naar Hamburg bracht. Daar werd het papier toevertrouwd aan de piloot van het lijntoestel naar Amsterdam. Om 'half ne gen startte een employé van de HAL met een taxi van Schiphol en om half tien werd de Ber- lijnse dame haar visum over handigd. J 55 Vier maanden voorwaardelijk geëist (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM. „Ach, Edelachtbare, toen ik daar op 21 Mei '45 ln Berlijn trouwde, dacht ik, dat het een soort feestje was. Iedereen liet zich voor twee Mark door de een of andere Rus trouwen. Er waren Belgen, die zeven keer op een dag trouwden", zei gisteren voor de Amsterdamse rechtbank een Rotterdammer, tegen wie vier maanden voorwaardelijk werd geëist wegens bigamie. De dag na dat „feest-huwelijk" was deze man naar de Amerikanen gegaan en kort daarna naar Holland terug. Zijn „echtgenote", een ar beidster, die Ruth Stein heette, heeft hij na de trouwdag nooit meer gezien. Maar in 1947 trouwde hij weer. Met een Hollands meisje nu. van wie hij inmiddels een zoontje heeft. Het mag dan een beetje ongewoon huwelijk zijn geweest in het vreem de Berlijn van vlak-na-de-oorlog. maar voor de Nederlandse wet was het tweede definitief bigamistisch. Omdat hij dacht, dat het eerste hu welijk deel van een feest was ge weest. had hij daar de Hollandse autoriteiten niet van in kennis ge steld, toen hij in Amsterdam met zijn „tweede" vrouw trouwde. Waarschijnlijk was de hele affai re ook nooit aan het daglicht ge komen, als niet kort geleden Ruth Stein een echtscheidingsprocedure was begonnen, kennelijk niet van mening, dat zij in 1945 slechts een feest had bijgewoond. De Officier van Justitie vatte het geheel zeer ernstig op en eiste daar om ook de zware, voorwaardelijke gevangenisstraf «en tegen verdachte's tegenwoordige vrouw, die met alles tevoren al op de hoogte was ge weest, een boete van vijftig gulden of 25 dagen. De president mr H. J. Hütschler voorzag voor het tegenwoordige, ge heel Nederlandse echtpaar, nog veel moeilijkheden. „Het is zeer wel mogelijk, dat uw huwelijk eerst nietig moet worden verklaard, daar na de echtscheiding met Ruth Stein uitgesproken en dat u pas daarna opnieuw kunt huwen. Uw zoontje zal dan waarschijnlijk de rest van zijn leven de naam van zijn moeder moeten dragen". Dat bracht voor de twee verdach ten een onverwacht triest slot aan de behandeling van deze zaak, die zij tot op dat og-anblik vrolijk had den bijgewoond. De uitspraak zal over veertien dagen worden gedaan. (Van onze correspondent) BRUSSEL. Het arbeidscon flict in België is nu definitief van de baan, aangezien Woensdag zo wel de nationale besturen van het socialistische Algemeen Belgisch Vakverbond als van het Katholie ke Algemeen Christelijk Vakver bond het Dinsdag door haar ver tegenwoordigers met de werkge vers gesloten acoord hebben goed gekeurd. Het ABVV heeft nog ver klaard, de door de werkgevers verworpen beginselen van een hef fing op de winsten èn van de so lidariteit der arbeiders van alle be drijfstakken in het kader der al gemene eisen te zullen handhaven. DEN HAAG Naar het ANP meldt heeft dr H M Hirschfeld. regeringscommissaris voor het eco nomische en militaire hulpprogram ma reeds enige tijd geleden aan de regering de wens te kennen gege ven zijn functie neer te leggen. In afwachting van een regeling voor de vervuiling dezer functie zal de heer Hirschfeld. op verzoek van de regering, nog enige tijd zijn taak blijven vervullen. (18 auto 's verduisterd) (Van onze correspondent) AMSTERDAM De 36-jarige Amsterdamse autoverhuurder Hen drik Grift, die op 21 Maart spoor loos verdween, nadat h(j in veertien dagen niet minder dan achttien auto's en zestig bromfietsen had verduisterd, is in Antwerpen door dc recherche aangehouden. Hij was nog in het bezit van enig geld en de auto. waarmede hij destijds uit Amsterdam was vertrokken in, ge zelschap van zijn vrouw. Grift had bij bevriende collega's een aantal wagens gehuurd en ver der door bemiddeling van een li- nancieringsinstelling enkele wagens gekocht. De verduistering beliepen een totaal bedrag van ongeveer f 100 000—. Het was de politie bekend, dat de echtgenote van Grift al weer enige tijd in ons land was om haar zoontje te bezoeken, dat bij fami lie was achtergelaten. Er is bij de Belgische regering reeds een ver zoek tot uitlevering gedaan. In de loop van de volgende week hoopt de Amsterdamse recherche Grift in Antwerpen het eerste verhoor af te nemen. (Van onze correspondent) KOPENHAGEN In een tijd, waarin de belastingen overal een stijgende tendens vertonen, moet Zweden wel als een dorado worden beschouwd. De Zweedc regering heeft gisteren bij het parlement een voorstel ingediend, dat een be lastingverlaging van circa 360 mil- lioen kronen inhoudt. Dit betekent, dat iemand met een gemiddeld in komen van 6 a 7.000 kronen per jaar 15 a 20 procent minder belas ting zal betalen. Deze verlaging wordt echter nog niet voldoende geacht. Er was oor spronkelijk zelfs sprake van een vermindering met het dubbele be drag De minister van Financiën motiveerde echter zijn voorstel met er op te wijzen, dat de internatio nale tendenzen wijzen in de rich ting van een conjunctuurdaling en Zweden het volgend jaar rekening moet houden met een daling van de export met 8 procent en een vermindering van de import met 4 procent. EDEN IN LAGERHUIS Man voor man werd gevraagd, of zij naar Noord-Korea wilden terugkeren (Van onze correspondent) LONDEN. Ook Eden heeft gisteren in het Lagerhuis een verklaring afgelegd over het opnieuw vastlopen van de wapenstllstands-ondcrhande- lingen en daarbij in het bijzonder de nadruk gelegd op het beginsel, dat de krijgsgevangenen het recht moesten hebben om te weigeren gerepatrieerd te worden. Over dat beginsel, zeide Eden, waren de Verenigde Naties niet bereid een compromis te treffen. Hij deelde het Huis mee. dat na een nauwgezet onderzoek gebleken was. dat van de 132.000 communis tische gevangenen er 62.000 niet be reid waren om gerepatrieerd te worden en voegde er aan toe. dat het regelrecht tegen de Westelijke opvattingen van waarden in zou gaan om deze mensen met geweld terug te drijven. Het Verenigde Na ties-commando zou er dan ook niet in toestemmen, dat de krijgsgevan gen-en tegen hun wil gerepatrieerd werden. Met dit punt betoogde Attlee zijn volkomen instemming Eden verklaarde ook. dat het com mando der Verenigde Naties nog al tijd bereid was, om na het sluiten van de wapenstilstand aan een daar toe geschikt internationaal lichaam of het Rode Kruis toe te staan, om opnieuw naar de gezindheid van hen, die aanvankelijk geweigerd hadden terug te keren, een onder zoek in te stellen. Hij trad tevens in bijzonderheden over de wijze, waarop tot dusver het onderzoek naar de wensan van al of niet terugkeren had plaats gehad, en legde er de nadruk op, dat zulks man voor man in een af zonderlijk onderhoud door bevoeg de ondervragers was geschied en dat van enige druk geen sprake was geweest. Aan de officiële amnestie- \erklaring van de communistische autoriteiten was alle bekendheid ge. geven en aan de gevangenen was ook duidelijk onder ogen gebracht, wat voor gevolgen hun niet terug keren voor hun familie kon hebben. IN WAT VOOR WERELD leven wij, waarin nu ook sommige ont aarde apenmoeders hun kinderen verstoten! Olivier Twist zo heet het arme apenkindje wordt door twee jonge zoölogen van Artis in leven gehouden. Acht keer per dag krijgt Olivier zijn flesje en even veel keren een schone luier. Vrij veel wind Van Donderdagavond tot Vrijdagavond: Enkele overdrijvende wolkenvelden met slechts in het Zuiden van het land een kans op een bui. Over het algemeen weinig ver andering in tempera tuur. Matige en af en toe krachtige Oostelij ke wind. 9 Mei Zon op 4 u 56 m onder 20 u 18 m. Maan op 2o u 37 m onder 4 u 7 m. HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Station Max.temp Neersl Weer Wind m/s Gisteren ln 24 u Oslo Stockholm Helsinki Edinburgh Londen Kopenhagen Amsterdam Genève Par«s Bordeaux Nice Berlijn Frankfurt MUnchen Wenen Licht bew. N.N.O. 4 Onbew. O. 6 Onbew. O 4 Zw. bew N.O. —1 Regenbui O. 1 ,Gch bew. N.O.—8 Onbew. O. 7 Zw. bew. W.Z.W. —1 Licht bew. O Z O 1 Zw. bew. Windstil Zw. bew. N.N.W. 2 Regen W.N.W. —3 Onbew. N.N.O. 2 Onbew. O.Z O —1 Onbew. N.W. 4 13 C 0 mm 8 0.2 11 0 14 1 15 2 20 0 16 0 20 0 18 0 19 3 20 0 23 1 20 0.1 17 0 22 0 AMSTERDAM. In de Vierwin- denstraat is Woensdag een vijftig jarige voorbijganger D. J S.. dode lijk gewond door een baal oud pa pier, die van de tweede verdieping van een aldaar gevestigde papier handel naar beneden viel. Een ar beider was met een steekwagentje op de tweede verdieping een baal oud papier van 276 kg aan het ver kruien. Hij loste de baal op onge veer anderhalve meter afstand van een geopend luik aan de straat zijde. Dc baal kantelde en viel naar buiten. Generaal Juin maarschalk PARIJS Generaal Juin, opper bevelhebber der geallieerde land strijdkrachten in de centrale sector van Europa, inspecteur-generaal der Franse strijdkrachten met gezag over leger, marine en luchtvaart, is Woensdag tot maarschalk van Frankrijk verheven.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 1