STADSVENSTER Zweefvlieger landt iwartier in Bergk1 P.l 1.-196 zonder schade aan de grond gezet Grootscheepse actie van Rode Kruis op komst Drie dagen gezelligheid in Amicitia Agent betrapt inbrekers Sigarenmakers aan het werk Dinsdag 13 Mei 195 (Van een onzer verslaggevers) Het was een vreemde gewaarwording voor de bewoners van het Berg- kwartier, toen zy gistermiddag om ongeveer kwart voor yjjf, een vliegtuig (zonder motor) steeds lager en lager boven het Lymvio-veld aan de Abr. Kuyperlaan zagen rondcirkelen. Diet kloppend hart wachtte men de ge beurtenissen af. Zou het een landing worden? Inderdaad, met een schit terend uitgevoerde glijvlucht zette vlieger A. Dekkers, uit Utrecht, zjjn toestel aan de grond. Berging in duister van de avond Al spoedig bleek het steeds groter wordende aantal toeschouwers, dat men van een ..nood"Ianding eigenlijk niet kon spreken Gebrek aan ther miek was de oorzaak van de onder broken vlucht. Vlieger Dekkers, die van de vlieg basis Hilversum was opgestegen, met als einddoel vliegveld Teuge, dreef eerst in de richting van het IJssel- meer en zakte to*n in Zuidelijke richting af De afstand van de ene wolk tot de andere werd al spoedig te groot, waardoor hij van de zoge naamde „Wolktermiek" geen ge bruik kon maken. Boven Amersfoort begon hij naar een geschikt lan dingsterrein te zoeken en hij vond dat in het Lymvioveld aan de Abra ham Kuyperlaan Zonder enige scha de zette hij de Skinsby-prefect P.H - 196. een nieuw Engels type zweef vliegtuig, aan de grond. Aan belangstelling ontbrak het de heer Dekkers niet. Op veel vragen van de nieuwsgierige jeugd had hij te antwoorden Lid van de Gooise Zweefclub was hij In de middag opgestegen om een vlucht van min stens vijftig kilometer te maken, daar dat de minimum afstand is om in aanmerking te komen voor de premie van veertig cent per kilo- beschikbaar gesteld door de KNWL, 'n semie-overheidshchaam, dat het toezicht houdt over de di verse zweefclubs. Diefstallen uit fabriek en kolenhandel aan de Nijverheidsweg Twee mannen hielden zich van nacht omstreeks half vier op ver dachte wijze op In de omgeving van de Nüverhcidswcg. Ze werden door een agent aangehouden en meegenomen naar het bureau. Daar bleek, dat deze agent een goede vangst had gedaan. De 21-jarige L. H. en de 20-jarige J. O. hadden vannacht Inbraken gepleegd in de fabriek van de N.V. Blazer Metz en bü Strijkers Brandstoffenhandel. belde aan de Nijverheidsweg. Aan het licht kwam verder, dat de twee mannen ook in hun woonplaats Zwolle enkele inbraken op hun naam hadden staan. Toen het tweetal door de agent, die alleen was. werd aangehouden, gaf het voor op zoek te zijn naai werk. De mannen waren liftend uit Zwolle gekomen. Bij fouillering bleek, dat zo elk 111 het bezit waren van een klein bedrag aan bank biljetten en van een aantal vulpen nen en vulpotloden. Die laatste hebben ze vermoedelijk meegeno men uit de fabriek van Blazer Metz, waar ze zijn binnengekomen door het verbreken van een ruit. Ook bij de kolenhandel was een ruit gebroken. Wat de buit hier is geweest, was vanmorgen echter nog niet bekend. Het onderzoek wordt voortgezet en de beide mannen zijn opgesloten in het Amersfoortse po litiebureau. APV „Pro Patria" Wedvlucht van Neufvjlles uit. Afstand 203 km. In concours 225 duiven. Duiven in vrijheid 12.00 uur. Wind Zuid Oost. Aankomst le prijswinnende duif 2.47.12 uur; id. laatste 2.57.55 uur. De aangewezen lo ct werden gewonnen door W. Hofman en A. G. Sleeking met no 5 en 6; idem 25 ct. door D. v. Ooik en W. Hofman met no 1 en 11. De scheerweg door D. V. Ooik met no 1. De extra prijs door C. v. Win terswijk met No 4. Speciaal 10 ct no. 1, 2, 3. 4, 5, 6, 7. D. v. Ooik 1. 3. 13. 31. 49; G. H. Witteveen 2, 55; C. v. Winterswijk 4, 43. 53; W. Hofman 5, 11. 52; A. G. Sleeking fi; W. Clu. Ruitenberg 7, 34; C. Rijn 3, 16; K. v. Midlum 9, 28; J. Hommersen 10, 27; L. A. Koenen 12. W. B A. de Graaff 14, 23, 37, 41; N. G. Groenestein 15; F. Lappain 17—44; W. Th. Pot 18, 45; J. R. Schoonman 1.9; G. Brink 20; P. van Binnendijk 21. G. A. El- singhorst 22, 48; H. J. Diekerhof 24, 25, 26. 38, 40; G. J v. Plate ringen 29; Chr. Hassink 30; G. Eijkelboom 32, 35; G. Kok 33; C. de Vries 36—39; G. v. Ree 42. 54; R. Lammens 46, 56; A K. Kool 47; J. K. Bergsma 50; J. Knaap 51. Burgerlijke Stand 12 Mei 1952 Geboren: Gerard, z. van M J. de Haan en N. Schriek; Andree. 7. van G. Woudenberg en J. Jansen; Johannes, z. van C v. d. Mijl en J Evers; Dominicus Maria Herman, z. van J. A. Langeveld en M. M. Bak- kenes; Carla, d. van A. Kreuger en C. Woudenberg: Alcida Margaretha Maria, d. van A. J. van 't Klooster en M. J. Huurdeman; Hcndrikus Jo hannes Maria. z. v H J M. Korsten en E. Vroom; Antje Gerlina. d. van G. J. Broekmaat en D. Hammink; Bernardus Wilhelmus, z. van H. J. Rensink en A E. H. Bakker; Joost, z. van C. Bodbijl en T. F. Blinksma. Overleden: Wilhelmma van Colm- jon, 4 dagen. ANTWERPEN De socialisti sche oud-minister Herman Vos is Maandag op 63-jarige leeftijd in Antwerpen aan kanker overleden. De heer Dekkers liep deze premie echter mis,, daar hij niej. meer dan zeventien kilometer aflegde Zijn vlucht had een vrij normaal ver loop. Do landing geschiedde iets te vroeg, maar liet verder niets te wensen over. Om circa tien uur des avonds kwamen er drie vliegers uit Hilversum assistentie verlenen Bin nen het half uur, had men het lichte vliegtuigje op de sleepwagen ge laden. Met een jeep ervoor ging het toen richting Hilversum. Naar de thuishaven. Een volgende keer ge lukkiger vaart, vlieger Dekkers! Nog laat in de avond kwamen Maandag assistenten uit Hilver sum om het zweefvliegtuig de PH-196, waarmee de heer Dek kers op het Lymvio-veld een lan ding maakte, te demonteren. De onderdelen werden op een vracht auto geladen. Op de wagen staat met touw in de hand zweefvlieger A. Dekkers. Amersfoortse industrie vertoont opleving Amersfoort telde al enige tijd ongeveer vijftien werkloze sigaren makers. Ze kwamen indertijd op straat te staan toen de Soplafabriek tengevolge van malaise in de siga. renindustrie moest sluiten. Nu is er, mede door de verlaging van de accijns, enige opleving in de sigarenindustrie. De firma Spaan en Bertram te Amersfoort kan mensen gebruiken, zoveel zelfs, dat onze stad ze niet allen kan leve ren. Er is één moeilijkheid. Ge noemde firma vraagt bolknakwer- kers. Daar is een opleiding voor nodig. Het is nu maar de vraag of de oudere sigarenmakers, waar het hier in hoofdzaak om gaat, deze herscholing, die de firma Spaan en Bertram met medewerking van de Dienst Sociale Zaken onderneemt, nog kunnen ondergaan. In ieder geval is het zo, dat er momenteel geen werkloze sigarenmakers meer zijn. Velen vonden inmiddels in andere beroepen (DUW. Polynorm enz.) een werkkring. Enkelen kwa men daaruit weer terug in de overbruggingssteun. De handen, die aan de schop of het beton heb ben geslaan, lenen zich niet zo best meer voor het sigarenmaken, dat in wezen een fijn handwerk is. Er zullen dus van de te werk ge stelden wel weer enkelen in de steun terugvallen. Of ze moeten genoegen nemen met een beschei. den beloning, want het vervaardi gen van Bolknaks geschiedt in stukwerk. DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB 1892. Bij nader onder zoek blijkt de albatros... helemaal geen albatros te zijn. Het is zelfs geen vogel, maar een klein vliegtuigje, meesterlijk als albatros vermomd. De veren zijn van uiterst dun metaal gemaakt en de „vogel" weegt dan ook niet meer dan een pond of drie. De stuur man legt het „dier" voorzichtig neer op net dek, maar op hetzelfde ogenblik begint er bin nen in het lijf van de albatros iets te zoemen en statig verheft de vo gel zich weer in Je lucht. De stuurman staat totaal verbluft, maar Rob geeft Skip'gauw een 1 1 maar hij durft toch niet goed. Hij .ertrou- kort bevel, en de hond rent achter de albatros het rare beest met erg. aan. Maar de albatros draait en zwenkt en vliegt Wederom een nieuwe aflevering van het populaire Robboekje verschenen. Van heden af verkrijgbaar deel „JAN VAN RIEBEECK" Prijs onveranderd 75 ct. Bjj boekhandel, kiosken, bezorgers, agenten en onze kantoren! Comités nemen taken op zich Het Nederlandsche Roode Kruis zal ook dit jaar een grote cam. pagne voeren om het ledental op le voeren cn gelden in te zamelen. Het is de bedoeling, dat hierbij meer de samenleving in al haar geledingen wordt ingeschakeld, zo dat vertegenwoordigers uit de burgerij met de Roode Kruis mensen samen deze campagne voorbereiden en voeren. In de 2 Dienstweigeraar veroordeeld Eén maand gevangenisstraf eiste de Officier van Justitie tegen een 19-jarige sorteerder van de gemeen- tereiniging te Soest, die zich voor de Utrechtse Politierechter moest verantwoorden wegens het niet voldoen aan een oproeping krach tens de Dienstplichtwet. De jonge man had nl. niet voldaan aan de rnan naa ni nie[ voiudan ddn ur weken van 26 Mei tot en mot 7 oproGp om op 5 December voor de Juni zal te Amersfoort de cam pagne worden gehouden. Voor de voorbereiding van deze zijn reeds verschillende commis sies gevormd, waarin de meest uiteenlopende groepen onzer be volking vertegenwoordigd zijn. De commissie voor de admini stratie wordt gepresideerd door mr F J W Hartelust, directeur der Rot- tedamse Bank te Amersfoort. In de commissie voor de personeels- bijdragen hebben vertegenwoordi gers van de werknemers en van de werkgevers zitting. De werk- jongeman keuringsraad te Utrecht te ver schijnen. hoewel zijn ouders hem dringend hadden aangeraden zulks toch wel te doen. Door de Politierechter gevraagd naar de reden van zijn verzuim, antwoordde de verdachte, dat hij niets voelde voor de militaire dienst omdat hij zich niet geroepen acht te anderen dood te schieten Waar op de Politierechter repliceerde, dat men als staatsburger zijn rech ten en zijn plichten heeft, welke men beide moet vervullen. Inmiddels wilde de magistraat de een kans geven en Bazar ten bate van „Sonnêvanck" trekt talrijke kijkers en kopers In de foyer van Amicitia zijn de tafeltjes cn stoeltjes gedurende drie dagen aan dc kant geschoven. Het zaaltje is veranderd in een soort markt, waar in veie kramen de meest uiteenlopende zaken te koop worden aan geboden. U raadt, wat de gezellige drukte van in- en uitlopende mensen betekent: hier wordt een bazar gehouden. Alles, wat er „verdiend" wordt, is voor een goed doel; in dit geval het sanatorium „Sonncvanek" in Har derwijk. We moeten er echter bü zeggen, dat de zo luid aangeprezen koop waar beslist niet duur is. Nauwelijks had ze haar woorden beëindigd, of de „handel" begon. We moeten ons al sterk vergissen, als niet al die belangstellenden tevens flinke kopers geweest zijn. We zagen tenminste niemand met lege handen huiswaarts gaan. .Drie ballen voor een kwartje" Een goede bazar bestaat niet slechts uit stands, waar men wat kan kopen; men moet er ook zijn geluk kunnen beproeven, of zijn vaardigheid kunnen tonen. Wel. die mogelijkheid biedt de Sonnevanck- bazar. In de hal van Amicitia. is de garderobe voor drie dagen veran derd in een reusachtige kermistent, waar vriendelijke dames U „drie ballen voor een kwartje" aanbieden. U kunt er ook Uw bedrevenheid in het schieten of het sjoelen tonen En voor degenen, die over een heel vas te hand beschikken, is er een spelle tje. waarbij men met een staafje door heel fijn gaas de meest aanlok kelijke zaken kan omstoten. Ten minste.. als het staafje het ijzer gaas niet raakt, want dan gaat er èèn lichtje branden, wat betekent, dat Uw beurt voorbij 1? Ach, er is nog veel meer. maar laten we niet alles verklappen Het is immers de bedoeling, dat U zelf eens gaat kijken U zult er geen spijt van hebben. Morgen en Woensdag kunt U nog terecht, 's middags van half vier tot half zes en 's avonds van half acht tot tien uur. Gisteravond werd de bazar ge opend door de presidente van het comité, mevrouw A. J. van den BurgBloemendal. Zij wees nog eens op de noodzaak van de tbc- bestrijding. en zei daarbij o.m „God heeft ons in dit werk een taak gegeven, die wij naar vermo gen moeten volbrengen". Dank bracht mevrouw Van den Burg aan alle medewerksters en medewer kers, en een welkom riep ze toe aap de vertegenwoordigers van de sanatoria „Sonnêvanck" en „Zonne gloren". Storing bij de radiocentrale „Zon en Schild" en „Hebron" gaan jubileren Op 5 Juni zal er in de kapel van „Zon en Schild" te Amers foort een herdenkingsdienst wor den gehouden, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de „Ver eniging Ncd. Herv. Stichtingen voor Zenuw- en Geesteszieken". Deze vereniging, gevestigd tc Soesterberg, werd opgericht op 31 Mei 1927. Zij exploiteert o.m. dc inrichtingen „Hcbron" en „Zon en Schild" te Amersfoort en „Licht en Kracht" en „Port Nathal" te Assen. Zij .heeft verder de beschikking over enkele land- en tuinbouwbe drijven, die in hoofdzaak gebruikt worden bij de therapie voor pa tiënten. De eerste inrichting, die door de vereniging in gebruik werd geno men, was „Zon en Schild". Daarna volgde „Hebron". Het begin was zeer bescheiden; men werkte slechts met een kleine staf. Nu, ruim twintig jaar later, vormen Een deel van Amersfoort heeft de beide Amersfoortse gestichten het vanmorgen zonder radiomuziek een gemeenschap, waar meer dan moeten stellen, doordat in het be gin van de ochtend een versterker in de radiocentrale aan de Berg straat uitviel. Om kwart over elf was de sto ring weer opgeheven. Chauffeur veroordeeld Tot een geldboete van ƒ25.- subs, tien dagen hechtenis, alsmede ont zetting uit de rijbevoegdheid voor de duur van twee maanden, veroor deelde de Utrechtse Rechtbank j.l- Dfrisdag een 23-jarige chauffeur uit Rijswijk, die vorig jaar een aan rijding met een bakfiets veroor zaakte te Amersfoort en tegen wie de Amersfoortse Kantonrechter een zelfde strafe had geaist. duizend personen, patiënten en personeel, verblijven. De herdenkingsdienst op 5 Juni zal worden bijgewoond door tal van vooraanstaande figuren op het gebied der psychiatrie in Neder land. Ook vele autoriteiten zullen aanwezig zijn, o.a. de Commissa ris der Koningin in de provincie Utrecht, Zijne Excellentie M. A. Remalda. OTTAWA. In 1951 behoorde 43 3 procent van de Canadese be- volking tot de Rooms-Katholieke Kerk, 20.5 tot de „Verenigde Kerk", 15 tot de Engelse Kerk, 3.2 1 tot de Lutherse Kerk, aldus het I resultaat van de jongste telling. •eroordeelde hij de recalcitrante verdachte tot vier weken gevange nisstraf. waarvan twee weken voor waardelijk. De ten uitvoerlegging van die laatste twee weken zal af hangen van het feit of de verdach te al dan niet gevolg geeft aan een nieuwe oproep van de desbetreffen de militaire instanties. nemers zijn daarin vertegenwoor digd door de heren Th. van Oort (NW), Joh. de Gans (CNV) en W. C. Pijpers (KAB), de werk gevers door de heren J. H. van Lonkhuyzen en ir J. G. Bijden- dijk, resp. voorzitter en secretaris van het departement Amersfoort der Maatschappij voor Nijverheid en Handel. De actie voor speciale giften zal worden voorbereid door een te vormen damescomité, die voor de inzameling in de woonwij ken door het bestuur der plaatse lijke afdeling en die voor het za kenkwartier door een commissie onder voorzitterschap van de heer J. Visser, voorzitter van de FAM. Zij, die voor deze campagne zullen Woensdagavond 21 Mei in u"h'.Sdh.™ Damclub ,De Variant' Het einde van de competitie om het clubkampioenschap van „De Variant" is in zicht. In de le af deling moeten slechts nog enkele partijen worden gespeeld. Ooms slaagde erin z'n fraaie on- medewerking hebben toegezegd, een in hotel Monopole te houden büeenkomst worden geïnstrueerd door het bestuur der afdeling Amersfoort van Het Nederland sche Roode Kruis. De organisatoren van deze actie rekenen op de volle medewerking van onze burgerij, die in de ko mende dagen nog nader zal Wor- den ingelicht omtrent het werk van Het Roode Kruis, opdat men zal weten voor welk doel men zijn bijdrage offert. SOEST Gevonden voorwerpen Bij de politie te Soest zijn als gevonden aangegeven: Tas met in houd; hangertje met ketting; ro zenkrans; huissleutel; doos met shag; grijs konijn; paar gymnas tiekschoenen; hak; veldfles; kin- derportemonnaie; zakkam in etui; lichte regenjas; zilveren armband; gebreid kinder jasje en diverse handschoenen. De Nederlandse Spoorwegen zul len binnenkort een nieuw type electrische locomotief in ge bruik nemen van Frans fabri kaat. Foto: de eerst geleverde locomotief tijdens de proefrit. gen Damen. Na dit resultaat kon o.i. Ooms het kampioenschap niet meer ontgaan, daar hij in z'n afge broken partij tegen Damen in de le ronde op winst staat. In onder staande competitiestand is deze partij niet opgenomen. Waal verzekerde zich van de der de tjlaats door E. Veerman te ver slaan. De stand in afdeling I is: 1 J. W. Ooms 2. R. Damen 3. D. Waal 4. C. van Es 5. G. Collet 6 E. Veerman 7. H. Kraaij 14 10 13 8 15 7 15 4 16 5 13 4 12 2 8. J. W. v. Oosterom 12 1 In groep 2 is het nog onoverzich telijk, welke spelers de promotie wedstrijden zullen spelen. Dielissen zal hier wel met het kampioen schap gaan strijken, al liet hij het in z'n laatste partij tegen van Gel deren lelijk liggen. Aan de kop is hier de stand 1. C. Dielissen 22 18 2 2 38 2. G. Liefhebber 22 14 5 3 33 3. H. Nap 19 11 3 5 25 4. P. Bremer 20 8 7 5 23 5. Niemantsverdriet 15 9 3 3 21 6. W. Flaman 17 9 3 5 21 7. J. van Gelderen 16 8 2 6 18 „Soli deo Gloria" naar zangconcours De Christelijke gemengde zang vereniging „Soli Deo Gloria" zal 16 Juli a.s onder leiding van haar nieuwe dirigent, de heer L. O. Rooke, deelnemen aan het zang concours, uitgeschreven door het blindenkoor „Inter Nos" te Erme- lo. Het koor zal uitkomen in de afdeling uitmuntendheid. Portemonnaie vermist in Sportfondsenhad Opnieuw is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een porte monnaie uit het Sporlfondsenbad. Zoals men weet werd vorige week een jongeman gearresteerd, die twee portemonnaies had weggenomen. De nu vermiste portemonnaie be vatte dertien gulden. IsJop van amper vijf jaren oud. Het was onze eigen doch- De heer Dekkers zei ons straat li. die al heel lang later dat het vliegtuig ou ter. die aan tafel de ver- geveer een spanwijdte had rossende mededeling deed, van zestien meter. Elder dat zij 's middags vlieg- in dit blad kunt u 't trou tuig achter het huis had wens zien. zien landen. O ja?, zeiden wij en gingen er verder niet op in. Zii was er eek- ter zo vol mil dal wij wal De Amersfoortse a'delinq moeste,, luisteren. Een heel van de Vrouwenbond NVV v,rk v.vn het O roof vliegtuig was :n,„aar hou<« op Donderdac la Me, heeft kunnen volgen, n in eens vaar' henede,, nr. I" het gebouw van de Vryz. Herv. Gemeente haar jaarfeest. Aan deze avond, waarin ook zal wor- l»ct Roode kruis car.t onze actie meewerken Zij brachten ook zilverpapier. Er staal in Amersfoort een Liaers actie van het Roode Kruis voor de deur. Zo van tijd tot tijd kunt U daarover liet een en ander lezen in onze krant. In Tanvfppct dczc rubriek willen wij er niet jaarieesi OVOr 7U.|jgrn Vooral Amers foort. dat in die sombere oor logsjaren zo van zeer nabij het Roode Kruis moet even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: iedere morgen van tien tot twaalf uur. B53D in eens naar beneden ge komen. Er was een man uitgestapt en die had vaar een telefoon gevraagd.. Wij begonnen toen pas waarde «en gewezen op de bete kenis van deze Vrouwen van ouden van dagen kon den brengen. Dat was een vreugdevol ogenblik voor U en voor de mensen van het stadsvenster. die uit Uw gen daar in Amersfoort weten naam deze boeken mochten zc van aénDakken ols het om overhandigen. Tipgeefster V - Cl ll'.l I1II..WII1CM lll'f; l.l ,J| J Zo ongerijmd, kon een kind oona, werKen o.a mee de Amersfoorts Kindertehuis be- ren gaat nu ook lectuur toch nipt fantaseren9 heer J. Hazebos (zanfx 1 „Ons Toneel" o.l.v. Tipgevers zijn ba een krant belangrijke men- nan het verhaal te hechten. Zo ongerijmd kon eei toch nief fantaseren9 Wij sloepen vlug nog een jf""5 F M snee brood naar binnen en neer J' van Maa" stapten toen op onze fiets. In 't kort Wij zagen er nieuws in. En inderdaad zij had ons ren Gisteren stond er in het Stadsvenster een vet stukje U weet het misschien nog er is fn Nu is zo langzamerhand de voorraad uitgeput. Be halve naar dc zieke militai- heer J. Hazebos (zang) cn hoeft» un oen wandelwagen- „Var logementen. de De De telefoon rinkelde nog niet. Kijkt U eens op zolder? ouden \an dagen en naar Iets moeten wij U nog zes- Wij hebben zo onze goede tip 'gegeven. Het °nze a°tle Ze,£s ,n JJorarecnx Nu doen we zeer brutaal. We gaan met U nog-es pra nog veel meer mensen, die Lectuur niet gemakkelijk aan lec tuur toekomen. U weet nu waar het om gaat. We kunnen weer lec- vaste klanten. Een kind uit toestel was groter dan wij actie "tiaar ^sporen "vrienden ten over de lectuuractie. U tuur gebruiken; tijdschrif- een raam gevallen, een man. met zijn hand tussenH. een machine gekomen etc. wij aan onze dochter ook., u-ij CngeweMieDan «aat'onze wÜ, :te P?ar ZÜ" armpjes te dank ook uit naar Tonny. Rob- hadden gedacht Hoe groot van een abonnc van ons blad wel precies? Dat vroegen Zilverpapier voor onze actie Gisteren hadden weet, dat wü onlangs, me- ten. boeken, vakliteratuur do door Uw vriendelijke enz. enz. Er wachten nog medewerking, een flinke enkele adressen op afwer- partij boeken naar liet re. king. Nog even geduld, wij Goede dag voor LTC „Soest" Het eerste team van de lawntenn; club „Soest" speelde Zondag haar de- competitiestrijd en won met 7—1 De gensUnder was Watergraafsmeer Uitslag- Heren enkelspel: J. van Breukele? Olthoff 6—3. 6—4. 13—11: Dr Lay Hoogbergen 10—8. 2—6. 6—2 Dames enkelspel Mevr Goedkoop— Mej. Kuhr 6—1. 6Mcj. Segers—M« Zweerts 6—2, 6—3 Gemengd dubbelspel: Mej Segers J. van BreukelenMej. Kuhr en Kre velt 62. 61; Mevr. Goedkoop r>n Lay—Mej. Zweerts en Olthoff 3—6. 6- 75. Heren dubbelspel: Dr. Lay en J. BreukelenHoogbergen en Erenveit 6, 2—6. Dames dubbelspel: Mevr Goedko; en Mej Segers—Mej. Kuhr en M» Swarts 6—3. 61. Het tweede team speelde tegen Idu: I en won met 3—5 Soest I en II staa ongeslagen aan de kop van de rangli „Soest III" won van P.V.W. II. .000 fi en v 000 lade enli '0£l' Op latte ,De oor snta iar. rd Ter at a ouw en 1 •hol ntst Er >tei eha doen met een tipgeefster klein voor, antwoordde ztj. by en Piet schuin. L Nicasius- crcatiezaaltje van de bond komen spoedig. Zo vlogen de duivei De postduivenvereniging „De Z* luw" hield j.l. Zondag een wedvlue! vanaf Maastricht. In concours waren duiven, die te 8.10 uur. met Z.W v werden gelost. De eerste duif arriveei om 9 uur 53 min 12 sec en bereikte t snelheid van 1451.83 meter per minui Aankomst laatste prijswinnende duif o. 1010 uur 4 min. 45 see. De totaal uitsli is: H Gorissen 1, 2. 4. 7. 13. 22. 35 49. 58 96: H Kriek 3. 16. 43. 67; K Keja 10. 54. 74. 33. 90 W. Krijt 6. 9. 62. 82, Ravenhorst 8. 15, 26; A. Dorrestein 18. 23. 27. 30. 36. 68. 104 115: L Klooster 12. 48. 103; C Corman 14 97; N. van Fulpen 17: R J Schiffart 110: G. Marchal 20. 34. 37. 57. 80: Rijksen 21. 39. 92. 107: C. van Brient 24. 53; Mej G. Zimmerman 25. 48. 85. 101. 118: J van Herwaarden 28: Snijders 29. 113: P de Bes 32. 40. 42 98; J v. d Belt 33: J. Rausch 38. 87. Rijksen 41. 47. 52. 55. 59. 61. 64. 86 ICS 11: C. van Soest 44. 66. 81. 108. 117; van Veen 50. 70: C. van Veen 51. 78. A. van Kooij 63. 71: A. van Donselai 65; P van Brienen 72; H. v. d. Brn/j 73. 79. 91: J. v. d. Brakel 75: J. Knoro 76. 119; E. v. d Broek 77: G. Visser C. de Goede 83. 116; J. v. d Brink 95; W Pureveen 93; A. van Slooten 100; P Wolfsen 99; H. Onwezen 102; Blokland 106; G. Haks 112. 114. De Vriendschap" hield eveneens wedvlucht vanaf Maastricht met duiven, die te 8 10 uur met Z.W. w werden gelost. Aankomst eerste duif uur 57 min 15 sec. die een snelheid va 1409 07 per meter bereikte. De laat?: l({j, prijswinnende duif arriveerde om 10 i1" 3 min. 55 sec. Uitslag: J Renders 1. 35. 54. 57; R. Koster 2. 16, 52. 53. E Veerman 3: W. Nieuwe huis 4. 8. 9. 13. 19. 26. 29. 33. 41. 49 62; G Sukkel 5. 12. 48 Jae. Stalenhoef 10. 18. 20. 36 H. Klarenbeek 11; Th. Muiinck 14. 30. 38; H van Doorn 15. 60. 63; G. Slkkelbein 21- G. v. d Broei 22. 23. 61: J Onwezen 24. 31. 44. 59: van Daatselaar 25. 34. M Bergers 27. A. Wnaijenberg 28. 32; G. Hooijer 37. J Meijnes 39: W Roest 40- J. Gaasbce 45; D 'J. Bos 46; J. Kaats 50. 51: C. Dlik man 56, 58. Mishandeling gestraft Tot een gevangenisstraf van ven maanden met aftrek van voor arrest. waarvan twee voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar en toezicht van de Reclassering, veroordeelde de Utrechtse Recht bank Dinsdag ean 30-jarige druk ker te Soest, wie bedreiging met doodslag of met zware mishan' ling van zijn echtgenote was laste gelegd. ooi an> eet itv at ide-fnc Uit het politierapport Toen een hond plotseling Burg. Grothestraat overstak, sloeg de motorrijder J. D. uit Hilversum, met zijn duopassagiere radicaal over de kop. De hond moest het met de dood bekopen en de onge lukkige motorrijders liepen ver. schillende verwondingen aan hoofd en handen op. De motor was ge heel verbogen. Noteert U even GRAND THEATRE t.m. 14 Mei er Dond 15 Mei 2.30 uur „La Ronde („Rondedans") 18 jaar. Zondag. 4.15 6 45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.3i 6.45 en 9 uur. CITY THEATER: „Parasieten der we reldstad" 18 jaar. Vrijdag en Za terdag 2.30 6.45 en 9 uur Zondag 4 15 6.45 en 9 uur. Overige dager. 6 45 en 9 uur. Maandag tm. Donderdag: 12 3 en 5 uur; Volledige reportages var. de reis van H.M. Koningin Juliana en Prins Bernhard naar de Ver enigde Staten. REMBRANDT THEATER. Van Vrijdag t.m. Maandag. ,,De ondergang van de Red Witch" 14 jaar. Van Dins dag t.m. Donderdag, „De plunde raars" 14 jaar. Zondag: 2 4.15 6 45 en 9 uur. Ov.' dagen. 2.30 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK" Van Vrijdag t.m Zondag: „De Miniver Story" 14 jaar Van Maandag t.m Woensdag „Er op of er onder" 14 jaar. Donderdag; „Het Woord" Is jaar. Vrijdag 8 uur Zaterdag en Donderdag: 2.30 6.45 én 9 uur. Zon dag: 2 4.15 6.45 en 9 uur Overige dagen 2.30 en 8 uur. 13 Mei. Dinsdag: Genootschap Ne derlandFrankryk: Pierre Bellau- nay over „Balzac et la Hollande Gebouw Kamer van Koophandel, 20.00 uur. 13 MEI. Dinsdag. KAB vergadering Spreker W. J. Andrlessen voorï- KVP. KAB—gebouw. 20 uur. 14 MEI. Woensdag De Hanze: slui ting van het winterprogramma „Don Bosco". 20 uur. 15 MEI. Donderdag A'foorts Politli Muziekgezelschap ..De Harmonie' en Politie Sport Ver-eniging Amers foort: uitvoering Grand Theatre 19 30 uur. AVONDDIENST APOTHEKEN; Xeijser. Langestraat 9. tel. 6807; Kraan. Noorderwierweg 89, tel 4693. ACADEMIE VOOR BEELDENDE KUNST Van 3 t.m. 24 Mei werk van Ro Morgendorf dagelijks va 10 00 tot 17.00 uur Dinsdag. Woens dag. Donderdag en Vrijdagavond te vens van 19.00 tot 21.00 uur Zon dag van 14 00 tot 17 00 uur A.G -Hul«, 30 April t. m 18 Mei - evposltle Jan Sluyters Dagelijks geopend van 10 00 tot 12.00 cn van 14 00 tot 17.04 uur.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2