ïekende figuren zijn candidaat gesteld Opa Klyzings record is géén record! Tweede Kamer Dinsdag het laatst bijeen Malan wil protectoraten bij Unie inlijven John Pennink in tweede ronde piano-concours De ROOS— SARON Middenstanders en Staat kruisen de degens Slechts bij uitbreiding van de Kamer nieuwe gezichten Kookclub „Trek-trek" traint hard om weer op 148 min. te komen Dertien partijen dingen naar Kamerzetel ODD van 3 i VERKIEZINGEN KOMEN NADERBIJ (Van onze parlementaire redacteur) I DEN HAAG. Op de candidatenlijsten, welke gisteren Iverden ingediend, brengen de grootste politieke partijen veelal heer die figuren naar voren, welke thans reeds in de Tweede [Kamer zitting hebben. Afgezien van eventuele verschuivingen bij de verkiezingen, zal dus de Kamer alleen bij uitbreiding vele nieuwe leden zien optreden. Tóch zijn er enkele verande ringen waar te nemen. Speciaal bij de K.V.P die vijf nieuwe Specialisten naar voren heeft gebracht, waardoor mej. Nolte, Sn de heren Roolvink, Verhoeven, Dassen en De Kort waar schijnlijk alleen bij uitbreiding op hun zetels zullen terugkeren. I Bij de P. v. d. A, zijn drie minis ters Diecs, Joekes en Mansholt op 11 verkiesbare plaats gezet. Be halve de heer v. d. Brug, die in lerband met zijn leeftijd bedankte, gullen daarvoor wijken mevr. Ploeg de heer Van Boekhoven. I Veel zal uiteraard afhangen van de Jraag of de Partij van de Arbeid fractie Ipnieuw leden aan de regeringstafel zal l.'slaan Ook is het niet zonder belang lp welke lijst dr Drees, die op alle Ijsten op de eerste plaats staat, be- locmd wordt verklaard Hierdoor kan lok nog de herverkiezing van een enkel Jnder Kamerlid beïnvloed worden. Doch i het algemeen vallen hier weinig ver- uidcringcn te verwachten. Bij de A.R. zal de heer Meyerink, Bie bedankt heeft, vervangen wor sen door de Nieuw-Guinea-deskun. jige Van Baal. als deze partij teri- ninste een zelfde zeleltal behaalt. Bij de C H U. zou onder dezelfde bmstandigheden Baron v. d. Fel'z kunnen afvallen als een van de mi- bisters Mulderije en Staf, die voor |em op de lijst geplaatst zijn, in de TKamer zitting zou willen nemen. de V.V.D. heeft mr. Vonk de hens te kennen gegeven niet voor lierkiezing in aanmerking te komen, iijn plaats is bestemd voor de bankdirecteur mr van Leeuwen. In de C P.N. fractie zal mr. Stok- Ris op verlies van zijn zetel .moeten tekenen. Op deze lijst zijn n.l. twee nieuwe figuren naar voren gehaald II de heer P. van Staveren, die fhans wegens desertie in de straf- vangenis te Leeuwarden zit en de Jieer J. F. Reuter. De eerste zal zijn straftijd hij is Kronrdeeld tot zeven jaar moeten Lit.'iiten, voor hi.i naar de Kamer kan k.rhulzen De laatste zal dus de plaat.? kan mr, Stokvis Innemen, aangonomen kidi de C P.N een -zelfde aantal stem men krijgt als in 1943. Als men echter rekening houdt met het stemmenverlies dat de CPN bij later gehouden verkiezingen moest incasseren, dan worden ook de zetels van de heren Borst en Hoogcarspel twijfelachtig. De Staatkundig Gereformeerden houden het bij ds. Zandt en ïr. Van Dis, Ook bij de K.N.P. staat de heei Weiter weer op de eerste plaats Op deze lijst prijkt ook de naam van de heer C. de Jong. hoofdbe stuurslid van de R K. middenstands bond. ,,De Volkskrant" noemt dit onfatsoenlijk. De heer De Jong zou n.l al twee keer te kennen hebben gegeven, dat hij zijn candidatuur wenst in te trekken. LEEUWARDER ROKERS BEWEREN: (Van onze correspondent) dat al spoedig de Purmerendse opa rrrrm/iDnrv 7 j over de tong ging „Opa rookt Bur- LEEUW ARDENIn de 1 ley-tabak." redeneerde men. „en Friese hoofdstad zijn enkele man- I rookten gewone herenbaai. die j veel sneller brandt en daarmee nen, die lachen om het record hielden wjj het 148 minutcn vol 1 Dat kunnen we nu nóg wel," zei- Advertentie (l M.) Stop dat branden op Uw maag! Neem 'n paar Rennies. Met een pak Rennies in huis ts bran dend maagzuur eigenlijk geen probleem meer. Nog vóór het branden begint, kunt ge de pijn opvangen Eén of twee Rennies laten smelten op de tong dat is alles. Rennies zijn één voor één hygiënisch verpakt, ze smaken lekker en fris. DIT ZIJN die fameuze rokers van de Leeuwarder club „Trek- trek", die beweren opa Klyzings record al te hebben gebroken vóórdat het was gemaakt. Ze zijn weer taai aan het „inroken" voor een nieuwe recordpoging. Steekpartij in de Bloed- straat in Amsterdam AMSTERDAM In een perceel in de Bloedstraat heeft in de nacht van Maandag op Dinsdag een steek partij plaats gehad. De 46-jange man A. H en de 41-jarige vrouw A. H. S. kregen ruzie, terwijl de vrouw na een avondje-uit boter hammen sneed. De man ontnam haar de broodzaag en ging haar ermee te lijf. Het mes drong haar in het dijbeen. Terwijl zij om het bezit van het mes worstelden, werd de man in de borst gewond Beiden werden in het Binnen-Gasthuis be handeld. De vrouw kon daarna naar huis terugkeren, doch de man werd opgesloten. Omzetbelasting weer aan de orde (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Dinsdagmorgen a s. zal de Tweede Kamer vermoe delijk voor de laatste maal voor de verkiezingen in openbare vergade ring bijeenkomen Op de agenda prijken de wetsontwerpen met be trekking tot de burgerlijke verde diging, waarover binnenskamers zo langdurig is beraadslaagd. De me ningsverschillen tussen Kamer en (Advertentie I.M.) Nieuwe rassenstrijd in Britse Gemenebest werpt schaduwen vooruit KAAPSTAD. Met zijn vuist op tafel slaand en hem daar na in de lucht schuddend, viel de Zuid-Afrikaanse premier Malan Dinsdag uit tegen de voormalige Britse Labourregering, lijdens een bijeenkomst van de Senaat. Op deze zitting maakte Malan bekend, dat de Unie de overneming zal vragen van de drie Britse protectoraten in Zuid-Afrika, een stap, die een ras- senstrijd in het Britse gemenebest kan doen ontbranden. dragen tegen de wensen van de bewoners in. De Labourregering deed, aldus Malan, een gevaarlijke stap, die ge- I heel Afrika aangetast heeft, door I dr- bevolking van de Goudkust een I democratische wetgeving en uni- I versele vrijheid te verschaffen. ,.De I barbaren aan de Goudkust hebben |:elfs het stemrecht gekregen, ter- Iv ijl 907o van de bevolking daar I analphabeet is," riep Malan. uit j I Het drijven naar rassengelijkheid I waarvan hij ook de Ver. Naties I beschuldigde bedreigt de Unie, rorvolgde de Zuid-Afrikaanse pre- I mier. In de politieke verklaring voor I de Senaat zei Malan. dat hij bij I de verkiezingen van 1953 zal vra- 1 Een om steun te verlenen aan een formele petitie van het parlement san de Privy Council, waarin aan gedrongen wordt op de inlijving van Basoetoland. Swaziland en I Betsjoeanaland bij het grondgebied I van de Unie. De grote meerderheid der neger bevolking in deze gebieden ts uit I vrees voor de rassenpolitiek van Malan hevig gekant tegen opne- I ming in de Unie. Zij vertrouwen de „veranderde omstandigheden" met, waaronder Malan het plan om de drie ^blanke vertegenwoordigers I van de negerbevolking uit het La- Eerhuis te zetten, terzijde heeft ge legd. Engeland heeft ten tijde van de Unie, in 1910. er mee ingestemd, dat de gebieden te eniger tijd in de toekomst aan dit- land toege voegd zouden worden. Maar dat v-as lang voordat de Zuid-Afri kaanse rassenpolitiek het onder werp werd van een biltere contro- I verse binnen en buiten haar gren zen. Engeland is op het ogenblik de hoeksteen van een gemenebest van vele rassen, waarin de niet blan ken de blanken overtreffen in aan tal in een verhouding van vier legen één. Engeland zou er zeker van kunnen zijn de goodwill te verliezen van de Afrikaanse en de Aziatische partners de Goud kust. Nigeria, Kenya. India, Pakis tan, en Ceylon indien het aan de verzoeken van Zuid-Afrika zou voldoen en de protectoraten over- regering over aansluiting van bur gerlijke en militaire verdediging zijn blijkens de verschijning van het eindverslag, blijkbaar overwonnen. Afgewacht zal moeten worden of on deze vergadering ook de beraad slaging over de technische herzie ning van de Omzetbelasting zal kunnen worden voortgezet. Wij heb ben de indruk, dat daar ernstig naar wordt gestreefd Mocht dit ge lukken dan zullen, voordat de Ka merpresident mr Kortenhorst de leden een vaarwel toeroept een tweetal strijdpunten uit ons par lementaire leven weggenomen zijn. Er bestaat goede hoop. dat dit zal gebeuren. Dinsdagmiddag is n.l. het Seniorenconvent van de Tweede Kamer, bestaande uit de voorzit ters of waarnemend voorzitters van de vijf grootste fracties, samenge komen met de ministers Drees, Lieftinck, Teulings en Mulderije Aangenomen mag worden, dat het ontwerp tot technische herziening van de Omzetbelasting onderwerp van bespreking heeft uitgemaakt. Verwacht kan worden, dat in de loop van vandaag een mededeling zal worden gedaan, waarin het re sultaat van dit overleg is vervat. Verloren hond zat bijna een maand in een strik Van onze Gooise correspondent) LAREN Op 14 April raakte jhr mr W. H. den Beer Poortugael alhier zijn driejarige golden retrie ver (soort spaniel) kwijt. Dagen lang heeft de eigenaar gespeurd en ook anderen hebben gezocht naar het dier, dat onvindbaar bleek. Dezer dagen vonden echter twee jongens in de omgeving van het huis in pijproken van dc heer Klijzing, overigens met alle respect voor deze Purmerendse opa. Die mannen zijn leden van de rookclub „Trek-trek". Zij hebben opa Klijzing al geslagen vóór hij was begonnen, want op een wed strijd in 1929 zag een van hen, de heer P. K van der Wal. kans om met dezelfde hoeveelheid tabak, 110 minuten de brand in zijn pijp te houden, terwijl zijn record, DEN HAAG. Dertien partijen zullen op 25 Juni a.s. de strijd aan. den die mannen en zij spraken er binden voor een zetel in de Twee- over met de heer Veenstra. De he- i ^e Kamer. In de eerste plaats zijn ren zijn thuis aan het proefroken rot de acht partijen, die in de gegaan, en ze zijn reeds boven het record van 1929. Er is echter een tabaksfabrikant die beweert, dat zulks niet moge lijk is. en daarmee heeft hij de heren uit hun tent gelokt Ze heb ben hem voorgesteld een wedden schap aan te gaan en dus zal er binnenkort in Leeuwarden een aan Tweede Kamer vertegenwoordigd zijn, nl. de K.V.P. (32 zetels), de P.vd.A. (27), de A.R Partij (13), de CH. Unie (9). de V.V.D. (8), de C.P.N. (8). de S.G.P. (2) en de Kath. Nat. Partij (1). De Midden standspartij, die in 1948 geen zetel kon bemachtigen, is ook weer van de partij. record, 1 DinnenKon «1 jjccuw«hwti «aan- ae partij, reeds op 11 Maart van 't zelfde I slag worden gedaan op de prestatie De Onafh. Nat. Groep, de oude d gebro- van opa Klijzing door leden van SD.A.P en de Rev. Comm. Par- jaar. met 38 minuten werd gebro ken. De rookclub ..Trek-trek" de eerste pijprookclub in ons land werd begin 1929 opgericht door de heer F. A Veenstra en men sloeg het struikgewas een ziel- 1 spijkers met koppen want al spoe- hnn/T me»4 tmti nnnt in Hier \»rorH ü-innnl-nrfiin/I riot in rl r> togende hond. die met zijn poot in een strik geklemd zat en niet -los kon komen. Een passerende wegen wachter werd door de jongens ge waarschuwd, die als eerste hulp fungeerde en in een klomp van een der jongens water haalde, omdat het dier totaal uitgeput was. De strik, die tot op het been was door gedrongen. werd los gemaakt. Een agent droeg de hond naar de eige naar. De dierenarts heeft goede hoop. dat het dier, ondanks het feit dat het geruime tijd in de strik gezeten heeft en al die tijd zonder voedsel is geweest, weer ge heel zal opknappen. Noorse werkgevers dreigen met ontslag OSLO. De directies van 200 Noorse firma's hebben Dinsdag de waarschuwing geuit, dat zij zich, tenzij de 2500 man personeel, die het werk hebben neergelegd, hun staking beëindigen, genoodzaakt zullen zien, alle 23.000 exployes te ontslaan. De staking brak gisteren uit. toen rechtstreekse onderhandelin gen over loonsverhoging met de vakbond geen nieuw contract op leverden. Enkele firma's zijn reeds geslo ten. De huisvrouwen vreesden, dat er een vleestekort zou komen. De vleesindustrie heeft echter bekend gemaakt, dat de vleesvoorraden reiken tot 17 Mei, de Noorse na tionale feestdag. (Advertentie l.M.) TJTn "H "1 Krabben en peuteren maakt «"i-5 tal steeds lll lKton erger. De helder vloeibare UliO&a^ D.D.D. dringt diep In de poriën door. zuivert, ontsmet en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN dig werd aangekondigd, dat in de bovenzaal van cafe ..Stad Dockum" een grote wedstrijd zou worden gehouden. Daarvoor waren vijftien prijzen beschikbaar gesteld ter waarde van 50.waaronder een gouden dameshorloge. een zilveren herenhorloge en een barometer. Tijdens deze wedstrijd, waaraan alléén personen boven zestien jaar mochten deelnemen, werd uitslui tend gerookt uit lange Goudse pij pen; de deelnemers werd aangera den eerst thuis te oefenen. Er wa ren vijftig liefhebbers, maar de eerste viel al twintig minuten na de start uit omdat z'n pijp uit ging De heer Van der Wal ging met de eerste prijs naar huis en de krant schreef: „Zeer zeker een prestatie die niet zomaar door een ander zal worden overtroffen." En nu. 23 jaar na dato, kwamen de berichten over opa Klijzing. De rookclub „Trek-trek" is nooit op geheven en de oude kampioenen ontmoeten elkaar nog wel eens. zo de eerste Nederlandse pijprookclub Trek-trek". Er wordt al serieus en zwaar geoefend. Mr P. J. Oud: eertig jaar hechte band tussen de gemeenten (Eigen bericht) DEN HAAG. Met een ope ningsrede van de voorzitter, mr P. J. Oud, is vanmorgen in Den Haag de tweedaagse congrcsvcrga- dering begonnen van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, die op deze vergadering haar veertig jarig bestaan gedenkt. tij, die in 1948 een kansje waag den. zijn niet weer in de verkiè- zingsarena verschenen, doch wel vier nieuwe of voor deze gelegen heid vernieuwde groeperingen Het zijn: het Geref. Politiek Verbond, het Jong Conservatief Verbond, de Partij voor Recht, Vrijheid en Wel vaart en dc Socialistische Unie. Suriname wenst RTC op te schorten DEN HAAG. De voorzitters der delegaties ter conferentie Ne- derland-Surlname-Nederlandse An tillen hebben een communiqué uit gegeven. waaruit blijkt, dat in de vergadering van de centrale com missie van Dinsdagmiddag door de Surinaamse delegatie het voorstel SPANNING STIJGT IN BRUSSEL Vijf en twintig jonge musici strijden om Reine-Elisa bctb -prijs Een honderd jaar geleden, aldus is gedaan om het thans gevoerde mr Oud, zou onze vereniging on bestaanbaar zijn geweest, zijnde een privaatrechtelijke organisatie van publiekrechtelijke lichamen. Na te hebben geschetst, hoe de scheiding tussen publiek- en pri vaatrecht geleidelijk werd doorbro ken, releveerde spr. de oprichting en de groei van de veertigjarige van een bescheiden begin naar een instituut met enige honderden me dewerkers. gevestigd in een eigen huis. Hij eindigde met vast te stel len dat de onderlinge band tussen de Nederlandse gemeenten hecht is, want in vrijwilligheid gelegd. overleg tijdelijk op te schorten en de conferentie te verdagen. De be doeling is zich in Suriname nader te beraden omtrent de te vestigen nieuwe rechtsorde en de bereikte resultaten. Prijzen gasolie, licht- en tractorpetroleum verhoogd DEN HAAG In verband met het prijsverloop op de tankvraeh- tenmarkt en een noodzakelijke kleine verruiming van de groothan- Aan het begin van deze toe- I delsmarge voor tractorpetroleum is. spraak is op verzoek van de spre ker enige ogenblikken stilte ge wijd aan de nagedachtenis van wij len minister van Maarseveen. BRUSSEL. John Pennink is de enige van de zes Nederlandse me dedingers. die m het conservato rium de tweede ronde heeft be reikt van het Concours Reine Eli sabeth voor jonge pianisten. De vijf andere Nederlandders sneuvelden in de eerste schiftingsronde, die Dinsdagmiddag werd beëindigd Mol 25 concurrenten wordt nu de ze pianisten-Marathon voortgezel. Zaterdag zal bekend zijn welke twaalf uitverkorenen elkaar in de eindstrijd (met orkestbegeleiding» zullen „bekampen". Nadat Dinsdag de laatste van de 74 candidaten zijn vaardigheid had gedemonstreerd, moest de jury drie uur beraadslagen voordat haar voorzitter Marcel Cuvelier de na men der 25 gelukkigen kon bekend maken. Dat was één meer dan het regiem-ent bepaalde, maar twee con currenten hadden een gelijk aantal punten behaald en de jury besloot grootmoedig te zijn De uitslag werd door het talrijke publiek met kreten van opluchting of teleur stelling aangehoord. Wie de/meeste kans hebben op do hoogste prijzen valt nog moei lijk te zeggen. In elk geval wordt dc naam van de Amerikaan Leon (Advertentie LM.) Fleisher reeo's gefluisterd en in- I derdaad heeft deze volleerde vir- j tuoos bij zijn eerste optreden een grote indruk gemaakt Ook de 1 Fransen hebben zich voor het me- rendeel flink geweerd en niet het minst hun zestienjarige vedette Cécile Ousset. die een verrassen de artisticiteit aan de dag legde. Zij èn de benjamin van de wedstrijd, de vijftienjarige Belg Claude Cop- pens, hebben de eer ste proef glans rijk doorstaan. Hel spel van de Nederlander Pennink werd even eens door de kenners geroemd. Vierb onderdduizen d heitjes (f 100.000) voor kariveitjes AMSTERDAM. De verkenners van de beide Nederlandse padvin dersorganisaties hebben met hun actie ,,'n heitje voor 'n karweitje", die van 14 tot en met 19 April werd gehouden honderdduizend gulden 400.000 heitjes ver diend. Een boven verwachting grote opbrengst. Het bedrag, dat voor de I helft aan de beide hoofdkwartieren wordt afgestaan, stelt de Neder landse padvinders in staat alle gebrekkige jongens van de N.P.V. uit te zenden naar een internatio nale bijeenkomst, die het volgend jaar in België voor hen wordt ge houden. Op verzoek der koningin Kinderteken ingen uit Nederland naar Amerika UTRECHT Naar aanleiding van de reis, die het Koninklijk paar heeft gemaakt naar Amerika, is op verzoek van de Koningin een col lectie van 434 Nederlandse kinder tekeningen per KLM naar de Ne derlandse ambassade in Washington verzonden. De collectie zal in ver- schillende steden der Verenigde Sta- ten worden tentoongesteld. Na deze exposities zal de collectie aan het „Arts for Worlds Friendship Com mittee" worden overgedragen. Dit comité is bezig een internationale uitwisseling van kindertekeningen te organiseren. Op deze wijze zullen Nederlandse kinderen en kinderen uit andere landen met elkaar in contact kunnen komen en de ken nismaking dan per brief kunnen voortzetten als zij dat willen. zo deelt men ons van de zijde van het ministerie van economische za ken mede. met ingang van 14 Mei 1952 de prijs voor lichtpetroleum verhoogd met 3/i cent per liter; die voor gasolie met 0.30 per 100 liter en de prijs voor tractorpetro leum met 0.75 eveneens per 100 liter. Beers met vrouwelijke burgemeester heeft electriseh licht (Van onze correspondent) TILBURG Het dorpje Beers In Brabant heeft eindelijk ook elec triseh licht gekregen. „Het is ge lukkig. dat ik na zes jaar hiervoor te hebben gewerkt, nu mijn werk bekroond mag zien." zei de enige vrouwelijke burgemeester van ons land. mevr. Smulders-Belien. „De be woners van Beers hebben zelf voor een groot gedeelte de kabels hier voor gelegd." Grieks eredoctoraat voor minister Rutten ATHENE. De Nederlandse mi nister van O. K. en W., prof. dr Th. Rutten heeft het eredoctoraat in de filosofie van de universiteit te Athene gekregen. door A. S. M. Hutchinson een krankzinnige te doen had en greep zijn stok. „Lieve help! Lieve help. mom pelde hij. Met een snelheid, die op blijf dan maar." duurt nog maar zo koit. Ik blijf er vrolijk onder. Kijk maar George keek. Toen zei hij: „Goed, zijn leeftijd gevaarlijk voor hem moest zijn verdween hij om de Ze klapte in haar handen. „Er is nog één ding: je moet me beloven, bescherming van een parkwachter dat je van Bob afblijft." in te roepen. Met de bitterheid van iemand, Hei snikken werd minder hevig die zich de grootste prijs in het en hield tenslotte geheel op. Mary leven ziet ontgaan, zei George. „Goed. dat zal dan wel moeien. kreeg haar zelfbeheersing terug, „Ik ben een sufferd." zei ze, „En ik ben een bruut." o> De bittere bekentenis gaf hun de het hem betaald zetten kracht om de toestand onder de ogen te zien Het werd rustiger Mary zeide: „Nu moet je luiste ren en je moet me geloven. George" gezien had, daar ben ik stellig van overtuigd. Ze zat kaarsrecht in een stoel met een kaarsrechte leuning. Je moet nooit de boeken meer ge loven. schat' In boeken beschikt de deugdzame tegenover welke vrese lijke beschuldigingen dan ook over een benijdenswaardige zelfverze kerdheid In boeken is het de aan klager van de onschuldige die zich niet op zijn gemak voelt. Ik geloof Maar één ding verzeker ik je: op er niets meer van' Mevrouw Cha- de dag. dat ik met jou trouw zal ter was volmaakt kalm, ik beefde Ze namen afscheid nadat Mary beloofd had hem nog dezelfde avond te zullen schrijven hoe het onderhoud met mevrouw Chater ..Laat me dan je hand vasthou- afgelopen was. En met het oog op de buitengewone omstandigheden den." Ze begon te snikken en George vervloekte zichzelf omdat hij haar verdrietig had gemaakt, hij var- -•---- vloekte Bob Chater. mevr. Chater dat ik het allemaal goed overdacht haar tc spreken Ze gaf hem haar hand en ging mocht hij Maandagochtend naar het verder verder: „Je moet me geloven, om- Park komen om twee minuten met over mijne hele lichaam." „Ik heb u sinds gisteravond niet gezien", zei ze. Ik liet een verschrikt gilletje ho ren Woorden had ik niet. „Uw lezing van het gebeurde wens ik niet te horen", ging ze ..Dat luchtte me op. wa nt ik had en zijn oom Marrapit. Hij sloeg zijn heb, terwijl het voor jou niet nieuw v«rti»iipn nok al had ze armen om haar heen en trok haar is Als ik utt het goeie hout gesne- weg. Geen van beiden dachten ze naar zich toe Ze beefde over haar den was dan zou ik meteen bij aan bet komende nndeihoud met het u illen horen. „ort4>!H ---- j- 1r „Mijn zoon heeft net me verteia Haar stem klonk als een bronzen klok. ..Hoe u dit gedrag verenigen kunt met de behandeling, die u van mij. onder dit dak. hebt ondervon den" hier werd ze heel drama tisch! „Is iets. dat ik niet be- griin." Nu. ik ook niet. maar niet od de manier zoals zij het bedoelde Ik zat te bedenken boe laf zijn gedrag was in het licht van hetgeen er was ge- Toen gingen ze elk hun eigen het vnor geen geld van de wereld nu n 1 g-iv.ii lut 'jv. ijuriut. vrvi uv -- -- - hele lichaam. Hij bekende wanho- mevrouw Chater vandaan gaan mevrouw Chater. rnaar aan de lief- pig, dat hij een bruut was, smeekte om vergiffenis Met zijn zonder bang te zijn voor de toe- de, die ze verklaard hadd-en komst. Ik zou liever moeten lijden linkerarm drukte hij haar tegen dan me te laten beledigen Dat zich aan en met zijn rechterhand doen de meisjes in de boeken. Maar probeerde hij haar tranen te dro- wij zitten niet in een boek. George, gen, tot het zakdoekje een belache- Dit is de werkelijkheid. Ik heb het lijk. nat balletje geworden was. meegemaakt en ik sterf liever dan VIERDE HOOFDSTUK Gebeurtenissen en gevoelens in een brief I Maar toen was dan ook de tranen- het nog eens te moeten meemaken. Diezelfde avond mi tien uur nam vloed gestremd. VI Ik heb je verteld wat het betekent Mary haar pen op Het was een nare positie voor een jongeman en George was in een stemming om de hele wereld behalve zijn lieveling te vermoor den. En juist nu moest er een akelig oud heertje aankomen om uitgerekend op deze hank te willen gaan zitten. Toen hij plaats geno- alleen in Londen op een kamer te wonen. Ik ben bang voor iedereen Voor vrouwen en voor mannen Ik .Om je eerst te vertellen, lieve ling. dat alles in orde is Ik mag zou het geen^ tweede keer kunnen de kinderkamer gegeten, en toen j _i_ r*u„. We j-iaar waren kwam een meisje doormaken. E11 als mevrouw Cha ter me wil laten blijven, waar hoef ik dan bang vooj- te zijn? Mis schien doet ze nog wel zuurder dan vroeger, maar wat kan mij dat men had keek hij Mary en Gtorge schelen? Bob Chatee ,s lot nu toe roman= was'. rtlc „,stig ?e trap a( een het ergste geweest, maar die zal w» blijven. Ik heb met de kinderen in beurd. Maar je weet niet. wat het betekent, tegenover die vrouw te zitten en dan bang te zijn voor iets, me zeggen, dat mevrouw Chater dat nog erger is: op straat gegooid me in de studeerkamer wilde spre ken. Ik kroop naar beneden en wenste dat ik de heldin in een zich schamen en zo veel mogelijk geschreden zou zijn. „bleek, maar kalm en sereen." Nu. ik was bleek te zullen worden en dat vreselijke Londen weer in te moeten. Weer gaf ik een gilletje, en zij ging ver der. „Mijn jongen", zei ze. „heeft me gesmeekt, de zaak verder te laten aan, een huilende Mary en woedende George Verontrust vroeg u gesmet hii: .Lieve help. er is toch geen Ult mijn buurt blijven. Heb ik geen genoeg, dat kan ik je verzekeren! Miir, in„aan narigheid ^nerfeer? felijk? Is het zo met het., beste? feljn &art ging te keer als ik weet ™?en Mijn jongen heeft me verze „Ga weg!" brulde George. .Hè?" vroeg het heertje, hevig verschrikt „Ga weg' Ga weg!" Het heertje dacht, dat hij met Als ze me tenminste laat blijven „Ik voel er niet veel voor", zei Mijn hart ging te keer als niet wat. en ik beefde over mijn hele lichaam. Je ziet maar weer kerd. dat er aan beide kanten fou- „DERDE MACHT' IN BELGIE Boze winkeliers dreigen Postchèquedienst volkomen in de war te sturen (Van onze correspondent) BRUSSEL. Dinsdag. De Belgische middenstanders zfjn in opstand gekomen legen de Staat, die ze met ongewone, maar naar hun mening doeltreffende middelen willen bestrijden. Ze ontketenen op initiatief van het Nationale Middenstandsverbond, die dc winkeliers en dc kleine in dustriële bedrijven groepeert, thans een actie om gedurende veertien dagen hun tegoeden bij dc Postcheque-dienst terug te trekken. Uiteraard brengt dit de liquiditeit van deze dienst in gevaar en misschien zal dc schatkist moeten bijspringen om de normale uitbctalingbn te verzekeren. de vraag en de regering heeft al laten weten deze actie als een De middenstanders menen het 1 aan de Staat te moeten wijten, dat het hun de laatste jaren zo slecht gaat. Dit laatste is zo op het 00c niet waar te nemen, althans niet in de grote steden, waar de kruide nier. de bakker en de melkboer zich als gezeten burgers presente ren en met hun eigen auto hun Zondagse uitstapjes verrichten. Maar de Bond heeft laten weten, dat in de laatste 3 jaar de midden- standsbedrijven ongeveer 50000 loontrekkenden hebben moeten af danken. De opgeschroefde belastin gen. een ongemotiveerde stijging van de lonen en do hoge sociale lasten zijn volgens de middenstan ders de oorzaken van het kwaad en zij stellen He Staat ervoor verant woordelijk. Op c?n Zondag te Brussel gehou den protestvergadering hebben de middenstanders dreigende taal ge sproken en bij hun actie heeft zich de Koninklijke Belgische Automo bielclub aangesloten, die aan de verontwaardiging der automobilis ten over de recente verhoging der benzine-accijns lucht wil geven. De middenstanders zullen bij de komende verkiezingen alleen nog op parlementsleden stemmen, die hun belangen verdedigen, ze willen zich straf organiseren in een „derde macht" tussen de grote kapitalis- tenorganisatics en dc vakbonden en 1j_ „v.ju„u_ George, ik voel er niet veel voor." eens wat een lafaard ik ben. Mo- „Ik ook niet. lieveling. Maar het vrouw Chater was groter gewor- is zo toch maar het beste. En het den sinds ik haar de laatste keer 1 4>> /ui a 1 -i iciiuigoiusaiH.» tij "V vanMw11u1111.11 ten zijn gemaakt „Als ik mijn om dle macht te demonstreren heb- plicht als moeder verstond, wat zou hen z* het anereerst op de Post- ik dan moeten doen?" chèque-dienst gemunt (Wordt vervolgd) Of ze er iets mee opschieten is strafbare daad te zullen beschou wen. Ook spreken de middenstan ders liefst niet over de zo hoog nodige interne reorganisatie van hun eigen sector van het bedrijfs leven. Want de eigenlijke oorzaak van de kwarfl ligt eerder bij het veel te grote aantal bedrijfjes cn winkeltjes, waar op te kleine schaal en op onrationele wijze wordt ge werkt. Als de uit hun sloffen schie tende middenstanders eens in dit opzicht gaan organiseren, zullen ze ongetwijfeld het spook „de staat" minder als boeman nodig hebben. Geheimzinnige terreur in Italiaans bergdorp CAGLIARI. Het bergdorp Or- gosolo in Sardinië wordt door een geheimzinnige terreur geteisterd. Dertien mensen zijn op onverklaar bare wijze om het leven gekomen, sedert twee jaar geleden aan de dorpskerk een „dodenlijst" met de namen van 36 toekomstige slacht offers werd bevestigd. De politie is van mening dat de moorden iets hebben uit te staan met de arrestatie van Sardinische bandieten, die door streekbewo- ners zijn verraden. Maar de ware schuldige of schuldigen heeft zij nog niet kunnen ontdekken.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 3