STADSVENSTER Duizend liter melk gratis Weldadigheidstocht lokt velen voor een avondwandeling Schoolgeld re geling en r Wat in Ainersfoorts Raad aan de orde komt DE A VONTVREN VAN KAPITEIN ROB Oproep van het Rode Kruis Parcours om van te smullen' zei een deelnemer mwm Sportagenda 2 Donderdag 15 Mei 1952 De Raad van Amersfoort gaat de volgende agenda in een open bare vergadering op Dinsdag 20 Mei a s. behandelen. 1. Beëdiging van de raadsleden L. A. A. van Hamersveld cn A. van Kranenburg. 2. Notulen van de op 25 Maart 1952 gehouden vergadering. 3. Ingekomen stukken en mede delingen. 4. Voorstel tot het verlenen van een subsidie aan Ch. J. V. Mol ten behoeve van de restauratie van het perceel Muurhuizen 227-229. 5. Voorstel tot het velenen van de voor de bouw van 48 woningen aan de Kapelweg benodigde cre- dieten. 8. Voorstel lot het verstrekken van een geldlening, groot £6.000 aan de stichting „Centrale Woning- zorg" ten behoeve van de aan schaffing en plaatsing van geysers. 7. Mededeling naar aanleiding van het verzoek van C. van den Brink om advies te doen inwin nen. als bedoeld in artikel 4 der schadevergoedingsverordening, om trent de naar zijn oordeel door hem geleden schade ten gevolge van het vaststellen van het kern plan. 8. Mededeling naar aanleiding van de klacht van H. J. v. d. Vis (namens de bewoners van de St. Agalhastraat en de Bolderstraat) inzake de opslagplaats van oud ijzer van de heer B. Zwaaf. 9. Voorstel tot ontbinding van de overeenkomst van verkoop van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Hugo de Grootlaan, aan A. Bor. 10. Voorstel tot het aangaan van een geldlening, groot 500 000. 11. Voorstel tot vaststelling van een „Schooïgeldverordemng han- delsdagschool en gymnasium 1952" en een „Schoolgeldverordening handelsavondschool 1952". 12. Voorstel tot vaststelling van een „Verordening tot vaststelling van het vcrmenigvuldigingscijfer voor de heffing van het schoolgeld voor het lager onderwijs in de ge meente Amersfoort". 13. Gunstig advies naar aanlei ding van het verzoek van de „Ver eniging tot bevordering van Chris- Propaganda-avond AR-Kiesvereniging (Van een onzer verslaggevers) •Voor de Anti-Revolutionnaire Kiesvereniging „Nederland en Oranje" werd gisteravond in de Amersfoortse Markthal het woord gevoerd door prof. mr. P. S. Ger brandy on prof. dr. S. U. Zuidema. Voorzitter I. Stuurop kon in zijn openingswoord, dat gevolgd werd door samenzang, schriftlezing en ge bed. zijn vreugde uitspreken over de vrij grote belangstelling. Prof. Gerbrandy richtte een terug blik op de achter ons liggende jaren. Weer eens kwam daarbij de Indone sische kwestie aan de orde. Critiek had de oud minister-president ver der op het regeringsbeleid in ver band met het Japanse vredesver drag en op de gevoerde financieel- economische politik. Na zeer veel afkeurende woorden gesproken te hebben, bracht prof. Gerbrandy drie positieve punten naar voren: vasthouden aan grond wet cn recht, Nieuw-Guinea blij vend onder Nederlandse souvereini- teit. en meer „fierheid" in ons in ternationale verkeer. Prof. Zuidema behandelde in het bijzonder de vraag, of een Christen lid kon zijn van de Partij van de Arbeid. De Utrechtse hoogleraar moest deze vraag ontkennend be antwoorden, daar volgens zijn me ning de P. v. d. A. „de bijbel buiten de deur" zou zetten. Prof Zuidema drong aan op terug keer tot een Christelijk nationale politiek, de enige nationale politiiek, die volgens hem mogelijk zou zijn. Geen opslag ijzer aan Bolderstraat? Blijkens een uitvoerig schrijven aan de Raad heeft het college van B. en W. zich ernstig bezig gehou den met het verzoek van een aan tal bewoners van de Bolderstraat en de St. Agathastraat om een einde te maken aan het opslaan van oud ijzer op een terrein aan de Bolderstraat. Bestudering van de stukken deed blijken, dat de eigenaar van het terrein geen ver gunning ingevolge de hinderwet bezit op grond waarvan op het terrein aan de Bolderstraat oud ijzer kan worden opgeslagen. B. eri W. hebben de eigenaar gelast binnen drie weken het oud ijzer van dit terrein te verwijderen. Het is nog mogelijk, dat de eige naar in beroep gaat bij de Kroon. Zo niet, dan gaat de gemeente, na het verstrijken van de termijn op kosten van de eigenaar het terrein ontruimen. telyk nationaal schoolonderwijs" om ingevolge artikel 72 der lager- onderwijswet 1920 medewerking te verlenen voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de school voor gewoon lager onder wijs aan de Rozenstraat. 14. Gunstig advies naar aanlei ding van het verzoek van het be stuur van het pensionaat „St Louis" om ingevolge artikel 84 der lager-onder wijs wet 1920 een ver goeding toe te kennen voor de kosten, verbonden aan de vervan ging van lees- cn taalboeken aan de van genoemd bestuur'uitgaande scholen voor gewoon en uitgebreid lager onderwijs. 15. Voorstel om aan de „Vereni ging tot bevordering van Christe lijk nationaal schoolonderwijs" een perceel grond, gelegen aan ae Leusderweg, in eigendom over te dragen. 16. Voorstel tot het verlenen van een crediet voor de aanschaffing van oefenmiddelen voor het on derwijs in de lichamelijke oefe ning ten behoeve van de openbare scholen voor gewoon lager onder wijs en de openbare school voor voortgezet gewoon lager onderwijs. 17. Voorstel tot het verlenen van een crediet voor de aanschaffing van meubelen cn het reviseren van oude schoolbanken ten behoeve van de openbare scholen voor ge woon lager onderwijs. 18. Voorstel om aan dr J. de Vries overeenkomstig zijn verzoek ontslag te verlenen uit zijn be trekking van leraar in de wis kunde aan het Johan van Olden- barneveltgymnasium. 19. Voorstel om aan M. Th. J. van Wessum overeenkomstig zijn verzoek ontslag te verlenen uit zijn betrekking van directeur van de centrale boekhouding voor de ge meentebedrijven. 20. Voorstel om aan J. Bijl Over eenkomstig zijn verzoek ontslag te verlenen uit zijn betrekking van hoofd van de Jacob van Campen. school. 21. Voorstel tot vaststelling van een „Verordening tot wijziging van de bezoldigingsregeling gemeente- personeel 1949". 22. Voorstellen tot wijziging van de gemeente-begroting voor de dienstjaren 1951 en 1952. 23. Aanbeveling ter benoeming van een lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. 24. Voordracht ter benoeming van een onderwijzeres aan de Ju liana van Stolbergschool. 25. Voorstel tot aanwijzing van twee vertegenwoordigers van de gemeente in het algemeen bestuur der „Amersfoortse Gemeenschap". 26. Voordracht ter benoeming van een hoofd aan de Jacob van Campenschool. 27. Benoeming van een wethou der in verband met het overlijden van wethouder A. J. Spiekcrmann. 28. Benoeming van een lid van de commissies van bijstand voor de gemeentebedrijven en voor de reinigings- en ontsmettingsdienst. Tienduizend liter volle melk, bij wijze van spreken zo van de koe, stroomden gistermiddag uit twee grote tanks van een auto, die was omgeslagen op de hoek van de Hogewcg en de Randenbroekerweg bij Amers- Joort. De tanks waren niet geheel ge vuld; dit is waarschijnlijk de oorzaak geweest, dat de bestuur der, L. Ph. uit Utrecht, zijn trek ker met oplegger niet op de weg kon houden in de bocht. De wa gen werd opzij „getrokken" en belandde na gekanteld te zijn in de sfoot. Dc omwonenden kwa men spoedig aanrennen met fles- sen, emmers en pannen, om van de uitstromende melk nog te redden, wat er te redden viel. Ongeveer duizend liter kon wor den opgevangen. De overige ne genduizend liter stroomde in de $loot. Ook daaruit werd echter nog weer heel wat geput zoals u op deze foto kunt zien. liet kost bare vocht was nog goed bruik baar als veevoeder. De bestuurder liep bij het on geluk wonder boven wonder slechts enkele schrammen in het gelaat op. De auto is later op dc middag weggesleept naar het politiebureau, om daar een rem- contröle te ondergaan. De wagen was afkomstig uit Vleuten. 1894. Wanneer kapitein MacLloyd de „vogel" naar dr Holmes brengt en hem vertelt, wat er is gebeurd, denkt de ge leerde eerst, dat de ka pitein een loopje met hem wil nemen. Maar wanneer hij het „dier" over de kop strijkt, voelt hij direct, dat hij metaal aanraakt. Voorzichcg onderzoekt hij het rare ding. Ja, het moet een klein vliegtuigje zijn, dat door middel van radio wordt bestuurd. Geluk kig hebben de kogels hc-t inwendige van de „alba tros" niet beschadigJ. „Ik zal eens kijken, of ik dat ding nog eens kan laten vliegen", zegt dr. Holmes; „hier kan hij tenminste niet ontsnap- pen. Ik wil dat wonder ook wel eens zien." De i deuren worden zorgvuldig gesloten, want ka-1 pitein MacLloyd wil niet riskeren, dat de „vo gel" opnieuw ontsnapt. Wederom een nieuwe aflevering van het populaire Robboekje verschenen. Van heden af verkrijgbaar deel 24 „JAN VAN RIEBEECK" Prijs onveranderd 75 ct. By bockhandel, kiosken, bezorgers, agenten en onze kantoren. Voor de grootscheepse actie van liet Rode Kruis in Amersfoort is een legertje collcctrices en collec tanten nodig. Veel Amersroorters ■/.uilen zich ongetwijfeld wel een ogenblik vrij willen maken om voor het Rode Kruis op stap te gaan. Medewerkers dienen zich voor 19 Mei te melden aan het secretariaat van de plaatselijke afdeling Vlasak- kerweg 46, tel. 5609. Bijna tien mille voor gvmnastiekonderwi js Mits dc Raad zich met de voor stellen van B. en W. kan vereni gen zal een aantal scholen worden voorzien van leer- en hulpmidde len t.b.v. het onderwijs in de lichamelijke oefening. De betreffende scholen zijn die aan de Herenstraat, Noordewier- weg, Wijersstraat, Schoollaantje, Bisschopswcg en Leusderweg. De in te voeren verbeteringen vragen voor het GLO f 6.800. voor het VGLO f 1.110.en voor het ULO f 1.350.totaal dus voor een bedrag van f 9.250. De pittige groep van Meursing die als enige Fedcratiedeelneem- ster in de weldadigheidstocht meeliep, kreeg de wisselbeker toegewezen. Schoolgeld L. O. wordt verlaagd B. en W. stellen de Raad voor over te gaan tot verlaging van de vermenigvuldigingscijfers voor dc heffing van schoolgeld voor het ge woon lager, het voortgezet gewoon lager en het uitgebreid lager onder wijs. Het vermenigvuldigingscijfer komt dan a. voor het gewoon en het voort gezet gewoon lager onderwijs met ingang van het schoolgeldjaar 1952- 1953 van 2^ op 2. b. voor het uitgebreid lager onder wijs: 1. met ingang van het school geldjaar 1950 1951 van 1 1/8 op 0.9. 2 met ingang van het schoolgeld jaar 19521953 op 0,8. Lening van vijf ton voor nieuwbouw B. en W. stellen de Raad voor in te gaan op de aanbieding van een geldlening groot f 500.000. tegen een rente van 414% per jaar. De financieringsmiddelen zullen worden aangewend voor nieuwbouw. Eervol ontslag directeur Centrale boekhouding De heer M. Th. J. van Wessum, directeur van de centrale boekhou ding voor de gemeentebedrijven, be reikt in Juni de pensioengerechtig de leeftijd. B. en W. geven de Raad in overweging te besluiten aan deze hoofdambtenaar, die op 1 Juni 1904 in dienst dezer gemeente is getreden en sinds 19 Mei 1945 directeur van voornoemde dienst is, ingaande 1 Juli 1952 eervol ontslag te verlenen onder dankbetuiging voor de langdurige aan Amersfoort bewezen diensten. (Van een onzer verslaggevers) Er klonken gisteravond wandcllicdere nrond Amersfoorts dreven. Jong en oud zong er vrolijk op los. Geen wonder, het was uitstekend weer voor een wandeling en waar het parcours bijzonder fraai was, viel er voor de deelnemers aan dc Landelijke Weldadigheidstochten der Nederlandse Wan delsport Bond veel te genieten. Deze tochten, in onze stad georganiseerd door een plaatselijk Comité, hebben ten doel de fondsen voor de kanker en t.b.c.-bestrijding en het Blindeninstituut te steunen. Het is daarom jam mer dat de belangstelling niet groter was. heid belangeloos door de eigenaar, de heer J. Blauw, ter beschikking gesteld. Door deze samenwerking werd de organisatie vergemakkelijkt en kon één parcours worden uitge stippeld. Om half zeven vertrok de jeugd voor de 10 km afstand. Wij zagen o.a. groepen van De Trekvogels", „Z.UT." en St. Joris. Klokslag ze ven uur ging als eerste van de se nioren de ploeg van „Volharding" op stap. gevolgd door groepen van „De Trekvogels" en „Meursing" en ca. veertig individuelen, die 15 km hadden af te leggen. Via Leusderweg. Jullanaplein en Arnhemseweg ging het door de plantsoenen op de Lageweg aan. waarna de wandelaars over de dijk langs het kanaal en door de Scham- steeg naar Hamersveld werden ge leid. Van daar kwamen zij over dc Heiligcnbergerweg, Dodeweg en Leusderweg weer in de Start gelegenheid terug. „Een parcours om van te smul len," hoorden we enkele deelne mers na afloop opmerken. Voor de groepen die aan de federatietocht deelnamen waren extra prijzen aanwezig, o.a. een wisselbeker voor het hoogste aantal punten. „Meursing" wint wisselbeker Dc reeds tweemaal uitgestelde wandeltocht der federatie van per soneelsverenigingen werd nu tege lijkertijd gehouden. Zodoende za ten gisteravond het plaatselijk co mité. bestaande uit de heren H. Rouwhorst en A. v. d. Klok en de organisatoren der Federatie, ge vormd doo bestuursleden van de wandelsportvereniging „E.H.M.A." broederlijk naast elkaar in het Startlokaal. het Café-Resaurant d'Oranjeboom. voor deze gelegen- B. en W. leggen aan de Raad ter beoordeling voor een tweetal nieu we verordeningen betreffende de heffmg van schoolgeld voor het onderwijs aan: a. de gemeentelijke middelbare handelsdagschool en het gemeentelijk gymnasium: b de gemeentelijke middelbare handels avondschool. De druk van de schoolgelden blijkt geleidelijk te verminderen door: ae gezinsreductic, tariefsver laging en de doorwerking van de verlaagde loon- en inkomstenbelas ting. Ouders van leerlingen krijgen door deze nieuwe regeling belang rijk minder schoolgeld te betalen. Voor de handelsavondschool Voordracht lid commissie wering schoolverzuim Ter voorziening in een vacature van lid van de commissie tot we ring van schoolverzuim bieden B. en W. dc Raad de volgende aanbe veling aan :1. C. Benschop. Carte- siusstraat 9; 2. I. de Jong, Van Mar- nixlaan 49. schoolg. schoolg. schoolg. schoolg. houdt men vast aan een minimum- bijdrage van f 6.per jaar. Voor de genoemde dagscholen geven wij nog het volgende over zicht: zuiver inkomen 3000.gezin 2 kinderen, waarvan 1 schoolgaand 5000.gezin 3 kinderen, waarvan 2 schoolgaand 8000 gezin 4 kinderen, alle schoolgaand 13 000.gezin 3 kinderen, alle schoolgaand Het blijkt dus wel dat de verlagingen niet onbelangrijk zijn. 1/9/48 1/9/49 1/9/50 1/9/52 34.— 25.50 15.45 11.25 56.— 42.— 37.40 21.75 ƒ116.— 58 40.40 29.20 310.— 232.50 162.45 134.10 Automobilisten stelt oudjes niet teleur Voor de 19e Autotocht Amers foortse Ouden van Dagen kwam de tweede verantwoording binnen. Deze luidt: vorige verantwoording f 66.50; per giro: Nettenbouw f 10.-, W. G. v. D. f 10.-. J. A. v. K. f 10.-. G. Pal te L. 5.- Ph. R. 2.50, S. v. t. E. f25-. W. R. f 5.-. N. N. f 50.-. W. H. f 1.-. C. R. f 2 50. mej. M. E. v. J. f 2.50, Ontspannings ver. per soneel Noack 10-. Totaal 200.-. Giro no. 236440, J. Stam. Schim mel p.kade 10, Amersfoort. Wanneer er niet meer automobi listen hun auto's beschikbaar stel len zullen er vele particuliere oud jes teleurgesteld worden. Granaten opgebaggerd Bij baggerwerkzaamheden in de Barneveldse Beek tussen de Ran denbroekerweg en de Liniedijk stuitten arbeiders gister op twee 15 cm granaten, die waarschijnlijk dateren uit de oorlogsjaren. Perso neel van de Hulpverleningsdienst uit Barneveld heeft de gevaarlijke voorwerpen onschadelijk gemaakt. AUTOMARKT Op de gister gehouden automarkt werden 108 motorvoertuigen aange boden. ff an delen \\7 ANDELEN heeft dc moderne mens ver leerd Dat begint al bij de jeugd. Vroeger liepen we naar school, deden we te voet boodschappen en gin gen wandelend visites ma ken. Dat is gewéést. De kleu ter krijgt al op z'n derde verjaardag een autoped ca deau cn de jongelui, die naar de lagere school gaan zonder fiets, zijn uitzonde ringen, om van de middel bare school maar helemaal te zwijgen. Toch kan het genoeglijk zijn nog eens n keereen wandeling te maken door dc eigen stad en zoals Stadsvcnsterkijker van ..Dc Lange Jan" houdt, zo zou hij met enige aandranq zijn lezers willen adviseren, maakt eens op uw vrije Zaterdagmiddag, op Zon dag of. nog beter, in het schemeruur van een dier kostelijkelente-avonden, welke dit voorjaar ons gunt, een ommetje langs onze grachten en plantsoe nen. Het zal u niet berouwen. Wie voor de schoonheid openstaat van dc natuur komt in Amersfoort niet te kort. De witte cn rode meidoorns hebben hun wij de organdi-toiletten aange trokken en de kastanjebo men zijn stuk voor stuk énorme luchters met blav- ke toortsen en kaarsen, die juist in het stille schemer uur extra helder schijnen te pralen. Ach er wordt veel ge klaagd over stadsontluiste- rinq en inderdaad: er moet zo nu en dan iets ten offer vallen aan het verkeer, aan de woningbouw etc.; maar er blijft gelukkig nog heel wat over. Wie hiervan genieten wil hij verqete niet van hel ons door de schepping ge geven bewegingsinstrument gebruik te makente voet.. Wie wandelt heeft dc meeste tijd tot zien en waarnemen: hij kan vrij wel ongestoord genieten en ontdekkingen doen. Zilvcrstroom Gistermiddag klonk er plotseling een bescheiden tikje aan het Stadsvenster. Zie, daar stond zo maar 'n korenbloemblauw meisje met een heel groot pak zilverpapier. Ja, ze droeg zelfs nog een grote doos met poppen van dat zilve ren spul onder haar arm. Het was een alleraardigste ontmoeting, want zij was een korenbloem van wel haast 19 lentes. Zo pluk je ze niet iedere dag aan het stadsvenster. Enfin, we zijn bar blij met die grote par tij, welke door het perso neel van de Genie Amers foort Zuid bijeen is ge bracht. En dan was natuurlijk ook Jan v. d. Haar, dr No- lenslaan 8 weer van de partij Goed zo, Jan! Tenia, Jan en Liesje van Zwol, Dreyershofje 20 brachten ook zilverpapier en zo deden ook Bert de Graaf, Heiligenbergerweg 44 en Rineke Coele, Heili genbergerweg 52. Jaarfeest E.H.B.O De plaatselijke afdeling van de EHBO verbindt aan de diploma-uitreiking ieder jaar een feestje. Ditmaal komt men daartoe op 20 Mei in. d'Oranjeboom bij oen. Medewerking verleent het ROTA-cabaret met de revue' „Nu zonder ver banddoos". Er is bal na met de „Nightbreakers" Smerig In het Stadsvenster viel gisteren iets te lezen over de houding van de jeugd uit deze .tijd. Een abonnë vond hierin aanleiding om een klacht te uiten over de jeugd, die in de Lange- straat ijsjes loopt te eten. Dat ijsjes eten mag wel, maar het is beslist onbe schaafd om met de kleveri ge papiertjes het schilderij in de muur van de Sint Joriskerk te besmeren. Honderden toeristen heb ben belangstelling voor de- even aan 't Stadsven ster. Tel. 4291: iedere morgen van tien tot twaalf our. MWJi zc unieke muurschildering. Het is dus niet prettig als zij tegen een smerige muur en papierresten staan te kijken. Ze moeten dc da. ders de rommel maar laten opruimen. Misschien wist u het nog niet, maar het comité Oude kippen van Dagen te Barneveld organiseert óók tochtjes voor de leden. Deze week waren zij in Amersfoort na een bezoek aan de markt. „Eerst Amersfoort zien cn dan leggen, verklaarde een der inzittenden. Bij wijze van uitzondering had de jury ditmaal een gemakkelijke taak, want er was slechts één groep, de wandelsportvereniging „Meur sing". De door de „E.H.M A" be schikbaar gestelde wisselbeker kwam daardoor automatisch in het bezit van genoemde vereniging. De heer v. d. Klok reikte de prijs en de fraai uitgevoei'de her inneringen uit en dankte tot slot de organisatoren, de E.H.B.O., de heer Blauw en de ca. 150 wande laars voor de medewerking lot het welslagen van deze tocht. Noteert U even GRAND THEATRE t.m. 14 Mei *n Dond 15 Mei 2 30 uur „La Ronde' („Rondedans") 18 jaar. Zondag: 2 4.15 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30 6.45 en 9 uur. CITY THEATER: „Parasieten der we reldstad" 18 jaar. Vrijdag en Za terdag 2.30 6.45 en 9 uur Zondag 2 4.15 6.45 en 9 uur. Overige dagen 6 45 cn 9 uur. Maandag Lm. Donderdag: 12 3 en 5 uur; Volledige reportages van de reis van H.M. Koningin Juliana en Prins Bernhard naar de Ver enigde Staten. REMBRANDT THEATER: Van Vrijdag t.m. Maandag: „De ondergang van dc Red Witch" 14 jaar. Van Dins dag t.m. Donderdag: ..De plunde raars" 14 jaar. Zondag: 2 4.15 6.45 cn 9 uur. Ov.' dagen; 2.30 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK: Van Vrijdag t.m Zondag: ..De MLniver Story" 14 jaar. Van Maandag Woensdag: „Er op of cr onder" 14 jaar. Donderdag: „Het Woord" 18 jaar. Vrijdag. 8 uur. Zaterdag en Donderdag: 2.30 6.45 en 9 uur. Zon dag: 2 4 15 6.45 en 9 uur Overige dagen 2.30 en 8 uur. GRAND THEATRE „De Blauwe Sluier". Alle leeft. Zon- en Hemel vaartsdag: 1 30, 4. 6.30 en 9 uur. Overige dagen: 2 30 6.30 en 9 uur. CITY THEATER: Tot en met Maandag 19 Mei: „Meisje Ontvoerd". 18 jaar. Van Dinsdag tot cn met Donderdag „Let's Dance". 14 jaar. Woensdag middag 21 Mei. 2 en 4 uur: Jeugd filmcyclus: „De Geheime Tunnel". Zon- cn Hemelvaartsdag: 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Overige dagenr 2.30. 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER: Van Vrijdag tot en met Maandag: „Korea", 14 jaar. Van Dinsdag tot en met Don derdag: „Het zwaard van Monte Christo", 14 jaar. Zon- en Hemel vaartsdag 2. 4.15. fi 45 en 9 uur. Ovc- dige dagen: 2.30, 645 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK: tot en met Woensdag 21 Mei: „Showboat". Elke leeftijd. Vrijdag 8 uur. Zater dag: 2 30. 6 45 en 9 uur. Zondag: 2. 4 15, 6 45 cn 9 uur. Overige dagen 2.30. 8 uur. Hemelvaartsdac: 2, 4 13, 6 45 cn 9 uur „Het meisje uit Artis", 14 jaar. 15 MEI. Donderdag A'foorts Politie Muziekgezelschap „De Harmonie' en Politie Soort Vereniging Amers foort: uitvoering Grand Theatre. 19 30 uur. 15 Mei. Donderdag Vrouwenbond N.V V.propaganda-fccstavond. Ge bouw Vrijzinnig Hervormden 20 i 16 Mei. Vrijdag Beëdiging Juliana van Stolbergkazernc. 10.3n uur. 17 MEI. Zaterdag Buurtvereniging .Fauna": propaganda-avond. Ami- cltia 20.00 uur. AVONDDIENST APOTHEKEN: Xeljser. Langcstraat 9. tel. 6807; Kraan, Noorderwierweg 89. tel. 4893. ACADEMIE VOOR BEELDENDE KUNST Van 3 t.m. 24 Mei werk van Ro Morgendorf dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Dinsdag. Woens dag, Donderdag en Vrijdagavond te vens van 19.00 tot 21.00 uur. Zon dag van 14.00 tot 17.00 uur. A.G.-Huls, 30 April t/m 18 Mei: expositie Jan Sluyters. Dagelijks geopend van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. MUSEUM Fl.EHJTE. Westsingel. Dage lijks geopend, behalve Zondags, werkdagen van 10—12 en 1—4 uur. Zaterdag 10—12 en t.30—3 uur. OPENBARE LEESZAAL Uitlening vol wassenen 25 en Dinsdag- en Vrtl- dagavond van 7—9 uur. Voor kin deren Woensdag- en Zaterdagmid dag 2.3<*—4.30 uur OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes- terkwartler (Zonnebloemstraat 67) Uitlening Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—e uur R.K. OPENBARE LEES ZAAL I Uit lening 11—12.30 en 2.305.45: Maan dag- en Vrijdagavond 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag 36 en V ril dag 4—5 uur. 15 MEI. Donderdag. Vierde Invitatie- biljart-tournooi ..Eemland". Hotel „Terminus", Stationsstraat 20.00 en 22.00 uur. 16 MEI. Vrijdag. Vierde Invitatic- blljart-tournool „Eemland", Hotel „Terminus". Stationsstraat. 14.00, 16.00, 20.00 cn 22.00 uur. 17 MEI. Zaterdag. Wandelsportver eniging „Z.U.T Nationale prestatie nachtwandeltocht Start 22.30 Café restaurant „d'Oranjeboom" 17 MEI, Zaterdag. Stichting'„De Ri vierenwijk". Opening Speeltuin Dol- lardstraat. 16.00 Handbahvedstrijd „Rivierenwijk"—U.D -combinatie 17 MEI. Zaterdag. Vierde Invltatle- biijart-tournooi „Eemland". Hotel „Terminus" Stationsstraat. 14.00, 16.00, 20.00 en 22.00 uur. 18 Zondn* Vierde Invitatie- blljart-tournooi „Eemland". Hotel „Terminus". Stationsstraat 14.00 16.00, 20.00 en 22.00 uur. Na afloop prijsuitreiking. Burgerlijke Stand 14 Mei 1952 Geboren: Johannes, z v. C v Brug gen cn J Broer: Matthijs. r v. J R. Tichelaar en J v. d. Wolf. Marina Vir- glnlc Josephine, d. v. P J. M. Bindels V- C. T. Verkade; Miriam Caroline Therèse, d. v. P. J. M. Blndcls en V C. T. Verkade; Maria Geertrulda. d. v. T. Roethof en F Batavier Getrouwd: J H. v. Ruitenbeek en G. Haas: A. J. Aitlnk en L. Luiler: N. X. M, M. Vos de Wael en E. M Smulders: R. J. J. Wijntjes en T. J. Diters- T. A. Schoonderbeek cn C. W. C. Kreijne H. Jekel en M. G. Meinten: E. Vonk en A. A. J v. Haselen. Overleden: Aldophe Alfred Spaan. 61 jr. ongeh.; Jansje Barten. 68 Jr. reh. m A. Kelder; Berend Willem Demkct. 63 jr. geh. m. G A Wassink; Anna Ja- coba Hcnnëtte Schram, 80 jr. ongeh.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2