Politie-harmonie speelt met succes in „Grand" Veel spanning in de eerste ronde STABSVENSTER Schoolgelden worden herzien Corps toont zich nieuwe instrumenten waardig Zondag opent t Bosbad zijn poorten Taak van Rode Kruis is veelzijdig Woningbouw aan Kapelweg Invitatie-biljarttournooi Noteert U even Sportagenda Vrijdag 16 Mei 1952 Zo langzamerhand hebben de muzikanten van onze harmonie- en fanfare corpsen eigen uniformen gekregen en het moet gezegd, dat ze er kranig uitzien, als ze by alle mogeiyke gelegenheden In 't openbaar verschijnen. Maar de Politie-harmonie maakt In uiterlijke verschijning tóch nog weer Toen wjj de Politie-harmonie gisteravond op het podium van „Grand Théatre" zagen zitten, konden we ons reeds dadelijk verheugen over de uiterlijke verschijning van kapelmeester Hulleman en zijn muzikanten. Want tenslotte wil het oog ook wat hebben, al waren wij dan ook ln do eerste plaats gekomen om te horen en pas daarna om te zien. Maar ook wat wij te horen kre gen mocht er zijn. De uitvoering was het grote jaarlijkse gebeuren, dat elk muziekgezelschap haar vrienden aanbiedt, om te demon streren, welke vorderingen er wel zijn gemaakt. Die vrienden waren dan ook in groten getale opgeko men, temeer waar de avond er een was, die zowel door de „Har monie" als door de Politie Sport vereniging gezamenlijk was op touw gezet. Voorzitter J. Boon kon in zijn openingswoord dan ook een opti mistisch geluid doen horen en heel wat genodigden van harte welkom heten. Daar waren burgemeester en mevrouw Molendijk, de oud- Jubilaris bij firma A an Amerongen De heer L. A. Kaspers uit de Jan Tooropstraat 9 was gister veertig jaar in dienst by de N.V. Drukkerij v.h. G. J. van Ameron gen en Co. Dat betekende feest, voor de jubilaris in de eerste plaats, maar ook een beetje voor het overige personeel. Gezamenlijk heeft men de heer Kaspers gister avond in zijn woning opgezocht. Met lege handen kwam men niet: een vulpen en een bloemstuk vormden de bewijzen van gene. genheid tegenover een sympathiek collega. De directie liet zich evenmin on betuigd. Beide heren Van Ameron gen kwamen naar de Jan Toorop straat, om een enveloppe met in houd aan te bieden. beschermheer Mr J. C. graaf van Rand wijck, commissaris en mevr. Goorhuis, de heer Niewold, voor zitter van de Bond van Politie- muziekcorpsen, afgevaardigden van zusterverenigingen en nog zoveel andere bekende figuren meer. De critische luisteraar zal het opgevallen zijn, dat er een vast heid van uitvoering is ontstaan, die wijst op ingespannen gezamen lijke oefening en op een grote mate van strakheid in de leiding. Want Theo Hulleman heeft zijn- mensen in de hand, wat hem toch niet verhindert een zekere losheid in de voordracht te brengen, De ouverture van Paul Lincke: In het land van de Indra werd evenwel zeer muzikaal ten gehore gebracht, maar „Rosen aus dem Siiden" miste de beweeglijkheid, die een zaal tot deinen kan bren gen. „Weense Parels", melodieën van Strauss en Suppé werden een groot succes, alhoewel wij ook hier een lichtere toets hadden ge wenst. Joop Meyer speelde een uitste kende piccolo-solo met begeleiding door orkest. Het publiek bracht hem terecht een warme ovatie. Het concert werd besloten met het „grand spectacle" dat het op treden van de drumband met het corps gezamenlijk bood. Piet Ekel en Cor Galis hadden voor na de pauze een uitstekend cabaret-programma samengesteld, dat in bonte afwisseling en in een zeer vlot tempo ter - uitvoering werd gebracht. Het werd middernacht voor men huiswaarts keerde; dankbaar en zeer voldaan. S. Maandag begint het verkeersexamen Maandagmorgen aanstaande om negen uur begint het practisch ge deelte van het verkeersexamen, dat wordt afgenomen door de Ver eniging voor Veilig Verkeer, in sa menwerking met de Verkeerspoli. tie. Gedurende tien dagen zullen 889 deelneemsters en deelnemers, leerlingen van de hoogste klassen van alle Amersfoortse lagere scho len, aan de tand worden gevoeld. Zij rijden op de fiets een route door de stad, en worden daarbij op verscheidene punten gecontroleerd. Een verschil met vorige jaren is, dat de schoolkinderen ditmaal de route, die langer is dan tot dus verre, van te voren weten. Zij luidt: Start vanaf de binnenplaats ach ter het Hoofdbureau van Politie; Rechtsaf Torenstr.; linksaf Plant soen-West; rechtsaf over de brug naar Utrechtseweg; rechtsaf Snouckaertlaan; Stationsplein: linksaf Berkenw.; linksaf Utrecht seweg; Nederberg; rechtsaf Berg straat; Julianaplein; linksaf Arn- hemseweg; Arnhemsestraat; Var. kensmarkt; rechtsaf Zuidsingel; Kamperbinnerpoort; Langestraat; Varkensmarkt; rechtsaf Westsingel; tegenover het bruggetje naar de Markthal Hellesteeg door; Molen straat; Binnenplaats. Imkers beraden zich over voorstellen De Amersfoortse afdeling van de Vereniging tot bevordering der bijenteelt hield een vergadering in de Oranjeboom onder leiding van de voorzitter, de heer J. J. Kollen. Deze vond de opkomst der leden de laatste tijd maar weinig bemoedi gend voor een vereniging van pl m. 80 leden. Op de agenda voor de Algemene Vergadering op 17 Mei te Utrecht komen twee belangrijke voorstellen voor. ten eerste moet het bedrijf te Wageningen ook de honinghandel ter hand nemen? Uit de toelichting in het maandblad blijkt dat in Nederland in 1950 is ingevoerd 3.035.000 kg voor 1.950 000 gld., gemiddeld 0.65 p kg. Uitvoer in 1950 1.825 000 kg voor 1 981.000 in Nederland gebleven 1.210.000 kg indien er nu van uitgegaan wordt dat deze honing voor 125 per kg is verkocht, is er door de impor teurs in 1950 ongeveer 15 milliocn gulden winst gemaakt. In principe is het hoofdbestuur er voor dat de afd. Handel de mogelijkheid krijgt, honing van buitenlandse oorsprong al dan niet vermengd met Neder landse honing te exporteren. De al gemene vergadering zal zich hier over moeten uitspreken Het andere punt luidt: „Moet de vereniging een amateursvereniging blijven of moet ze worden opgenomen in de pu bliekrechtelijke bedrijfsorganisatie?" Ook hierover zal de algem. verga dering zich moeten uitspreken wat de honinghandel betreft nam de vergadering geen standpunt in. Wel was men voor het amateurschap in de bijenteelt. De afgevaardigde, de heer Boender, kreeg hiervoor een bindende opdracht. Het voorstel van een lid om gezamenlijk naar de imkersdag te Breda (27 Augustus) te gaan vond geen bijval. Burgemeester en wethouders van Amersfoort hebben de raad voorge steld wijziging te brengen In de tarieven van de schoolgelden voor het gewoon lager, voortgezet gewoon lager en uitgebreid lager onderwijs. Voorts hebben zy de raad nieuwe schoolgeldregelingen voor de handels dagschool, het gymnasium en de handelsavondschool ter vaststelling aange boden. Verlagingen zijn aanzienlijk De voorstellen waarover wij gis teren al het een en ander bericht ten. komen op het volgende neer. Alsnog gerekend met ingang van 1 September 1950 zullen de school gelden voor het uitgebreid lager onderwijs met 20% worden ver laagd. Ingaande 1 September 1952 vindt een verdere verlaging plaats, n.l. van 11%. Deze verlaging zal per laatstgenoemde datum tevens gel den voor het gewoon en het voort gezet gewoon lager onderwijs. De schoolgelden voor de handels dagschool en het gymnasium zul len, eveneens gerekend vanaf 1 Sep tember 1950. een verlaging onder gaan van 30%, zulks in navol ging van hetgeen het rijk heeft gedaan t.a.v. de schoolgelden voor de rijks-middelbare scholen. Het maximum schoolgeld voor handels dagschool en gymnasium voor de hogere inkomens, dat 475be droeg. wordt echter, gelijk voor de rijksscholen is geschied, opgevoerd tot 600per leerling per jaar. Het nieuwe schoolgeldtarief voor de handelsavondschool zal ingaan met het cursusjaar 1951/1952. Mede met het oog op het rijksvoorschrift, dat het schoolgeld voor de door het rijk gesubsidieerde handelsavond scholen, tenminste gemiddeld 25. per leerling per cursusjaar moet opbrengen, stellen burgemeester en Grasgazon rond ploeterbad is verbeterd Het Bosbad Blrkhoven opent op miniumverf, weer klaar staan om Zondag 18 Mei a.s. om 1 uur zyn poorten. In tegenstelling tot voorgaande Jaren zal ditmaal geen sportfeest worden georganiseerd. Ook dit Jaar ls aan het bad. dat de laatste jaren zo'n belangrijke verbetering onderging, alle aan dacht besteed. Door omzetting van enkele pom pen is de waterverversing, die een maximale capaciteit van niet min der dan 230.000 liter per uur heeft, nog meer verbeterd, terwijl de loopbruggen van een geheel nieuw dek werden voorzien. Voor de springers is het van be lang dat een nieuwe springplank werd aangebracht, terwijl het vele ouders ongetwijfeld een genoegen zal doen tc vernemen dat het grasgazon rondom het ploeterbad flink verbeterd is en dat de speel- werktuigen, glimmend van de alu- de jeugd vele genotvolle uren te bezorgen. De bassins zijn geheel gereinigd, de tegelpaden voor zover nodig op nieuw bestraat en binnen het hek is thans gelegenheid geschapen voor het parkeren van een beperkt aantal auto's. Van groot belang ls het ook dat niet minder dan 4 gediplomeerde zweminstructeurs- en instructrices klaar staan om de Amersfoortse Jeugd de zwemkunst machtig te doen worden en om er voor te waken dat men in het Bosbad Birkhoven volkomen veilig zwemt. Van alle kanten komen berichten van bezoeken van schoolreizen bin nen. Er is voorts een overeenkomst gesloten met de militaire autoritei ten voor het zwemmen in dienst verband van militairen uit Amers foort en Soesterberg. wethouders een van het inkomen afhankelijk schoolgeldtarief voor. dat loopt van 6in minimum tot 90.— in maximum per leer ling per jaar. Tenslotte zal een reductie op de schoolgelden, met uitzondering van die voor de handelsavondschool, worden ingevoerd in verband met het aantal kinderen uit één gezin, dat volledig dagonderwijs volgt aan een inrichting van lager, middel baar, nijverheids- of hoger onder wijs. Deze reductie bedraagt 25% wanneer twee of drie. en 50%. wan neer vier of meer kinderen gelijk tijdig schoolgaan. Ook wijzen burgemeester en wet houders nog op de belangrijke in vloed op de schoolgeldheffing van de per 1 Januari 1951 verlaagde tarieven van de loon- en inkomsten, belasting, welke de druk van de schoolgelden met ingang van het schoolgeldjaar 1952/1953 eveneens belangrijk zullen doen verminderen. DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB 1895. Het duurt niet lang of dr. Holmes slaagt er in, de „vogel" weer te doen starten. Hij laat de geheimzinnige alba tros na enige tijd weer daien, legt hem op een tafel en begint het beest te demonteren. Inder daad heeft hij te doen met een vernuftig vlieg tuigje, dat blijkbaar voor waarnemingsdoeleinden wordt gebruikt. Er zit een kleine radiozender in en ook een nog veel kleinere camera. Als het een televisiecamera is wat dr. Holmes ver moedt betekent dat, dat de man, die deze vreemde vliegtuigjes heeft uitgestuurd, verken- i degeslagen. Wat kan dat alles betekenen? Pro- ningen laat verrichten en de bewegingen van beert een concurrerende maatschappij op deze het schip (wie weet hoe lang reeds?) heeft ga- 1 wijze te ontdekken, wat de expeditie hier pre cies uitvoert? „Wilskracht" maakt rondgang De R.K. Muziekvereniging „Wils kracht" was zo getroffen door de grote belangstelling, die Amers- foorts burgerij enige weken gele den aan de dag heeft gelegd voor de zaal-kermis, dat men besloot een kleine tegenprestatie te leve ren. Gisteravond trok de „Bóeren- kapel", vergezeld van de „Tiroler- meisjes", met vrolyke klanken door de straten, waarbij voornamelijk het Arnhemsewegkwartier werd be zocht. Van de gelegenheid werd gebruik gemaakt om een serenade te bren gen aan de firma Luycx in de Lan gestraat, die enkele dagen geleden haar 75-jarig jubileum vierde. Na afloop van de rondgang ver zamelde het gezelschap zich in het K A B.-gebouw, waar ook alle ove rige medewerkers aan de zaalker- mls en een aantal genodigden sa menkwamen, honderdvijftig mensen in totaal. Het gezelschap „Kunst en Genoegen", een onderafdeling van de speeltuinvereniging „Kruiskamp- kwartier". zorgde voor de nodige vrolijkheid op de planken en ook eigen mensen lieten zich van tijd tot tijd niet onbetuigd. Bijna 50 gezinnen zijn bij bouw gebaat Er zijn thans plannen ontworpen tot dc bouw van 48 kleine midden standswoningen aan de Kapelweg. waarvan er 24 zullen worden ge bouwd overeenkomstig het ontwerp van het architectenbureau G. en Ir T. van Hoogcvest en 24 naar het ontwerp van het architectenbureau M. J. Klijnstra te Amersfoort. De taak van de stadsarchitect is bij deze plannen beperkt gebleven tot de gebruikelijke beoordeling van de door genoemde architec- tenbureaux ingediende ontwerpen en tot het op elkaar afstemmen van deze ontwerpen ter verkrijging van een doelmatige en aesthetisch aan vaardbare bebouwing langs de Ka pelweg. Door de stadsarchitect wordt derhalve zelf niet aan het bouwplan met een ontwerp voor een aantal weningen deelgenomen. De ontworpen woningen bieden een huisvestingsmogelijkheid voor 6 gezinnen van 3 personen. 30 van 4 personen en 12 van 5 personen, zodat met de totstandkoming van deze woningen tenminste 48 gezin nen van uiteenlopende grootte zijn gebaat. Hulpverlening op velerlei gebied In verband met de van 26 Mei t.m. 7 Juni te houden inzameling en ledenwerfactie van het Rode Kruis kan het zyn nut hebben er op te wyzen, dat deze organisatie geen staatsinstelling is omdat zij, zelfstandig en onafhankelijk, bui ten elke politieke invloed moet bly- ven. Daarom is het dus nodig, dat een beroep wordt gedaan op de vrijgevigheid van de burgery. Zeker, als het Rode Kruis be paalde taken van de regering op zich neemt en uitvoert, worden de daarvoor gedane uitgaven met dc staat verrekend Het Rode Kruis doet echter meer dan opdrachten van de staat uitvoeren. Wat denkt U van het werk van het Informatiebureau, waar duizen den aan te danken hebben, dat zij in de verwarde tijd van na de be vrijding inlichtingen konden ver krijgen" omtrent het lot hunner verwanten, waar deze zich ook ter wereld mochten bevinden? En van hef Welfare-werk in de ziekenhui zen. hospitalen en bij thuis liggen de chronische patiënten, die dank zij dit werk behoed worden voor verveling? En is het ook wel vol doende bekend, dat door het werk van de Bloedtransfusiedienst vele mensenlevens gered zijn kunnen worden en dat door de heilzame ar beid van de Moedermelkdienst vele moeders haar zwakke baby hebben mogen behouden? Als ge daar aan denkt, denkt ge niet lang als men bij U komt mét de vraag of U door lid te worden dat werk wilt steunen of als men U een extra bijdrage daarvoor vraagt. Dan verricht ge alleen maar een daad en brengt ge het gevraag de offer ten bate van het zegen rijke werk van het Nederlandse Rode Kruis. (Van een onzer verslaggevers) Donderdagavond ls In Hotel „Terminus" aan de Stationsstraat een aan vang gemaakt met het vierde Eemland-Invltatie-Tournooi. De heer H. J. A. Steffen, voorzitter van de organiserende biljartvereniging „De Vergulde Wagen" sprak een welkomstwoord, waarin hU wees op de belangrijkheid van dit tournooi. Sprker memoreerde dat men, al bestrijdt men elkaar op het biljart nog zo hevig, toch altijd vrienden van elkaar zal kunnen blijven. De heer Steffen dankte het districtsbestuur voor dc toewijzing van de organisatie van dit tournooi. EHBO-examens Voor het gisteren tc Amersfoort gehouden examen ter verkrijging van het EHBO-Eenheidsdlploma zijn geslaagd de dames: W. de Bruin, A. de Jong, J. v. d. Vatv. d. Veer, M. Vermeulen, E. Vosman. E v. Wandelen. M. Voskuilen en de heer H. v. d. Veer. Allen werden opgeleid door de Kath. Nat. Bond voor EHBO waar van het secretariaat gevestigd is aan 't Zand 26 te Amersfoort. Plaatsing geysers in nieuwbouw B. en W. stellen de Raad voor te besluiten met ingang van een nader door burgemeester cn wet houders te bepalen datum aan de stichting „Centrale Wonlngzorg" een geldlening te verstrekken van 86.000.— zulks ter bestrijding van dc kosten van aanschaffing en plaatsing van geysers in nieuwge bouwde woningen, welke van een badcel zijn voorzien en in nog te bouwen woningen. Ongeveer 400 geysers zijn nog nodig voor de nog in aanbouwzijn- de 5 flatgebouwen, de complexen van de 39 en 36 woningen (Soes- terkwartier), de 51 woningen (Woestijgerwegkwartier), de 128 woningen (Hooglanderweg en het complex van de 9 woningen (Scheltussraat). Met genoemd be drag is het mogelijk deze woriin- gen van geysers te voorzien. Positie KLM-vliegtuigen AMSTERDAM. Thuisreis: PH-TFG (Friesland) is Donderdag te 18.20 u. od Schiphol geland: PH-TDI (Enschede) is gistermorgen uit Manilla vertrokken: PH-TDO (Maastricht) ls gisteravond uit Djakarta vertrokken. Uitreis: PH-TDE (Eindhoven) is te 23.00 uur Donderdagavond uit Bangkok vertrokken: PH-TDG (Gouda) Is van nacht in Rangoon gearriveerd: PH-TDL (Groningen) is vanmorgen ln Bangkok aangekomen In verband met het ontbreken van de biljarter Bas Veen uit Tiel, die deze eerste avond verhinderd was, kon nog geen volledige ronde worden gespeeld en was het ook nodig het oorspronkelijk vastge stelde programma van deze eerste ronde iets te wijzigen. Een van de vier partijen, namelijk Koppel Veen, is nu vanmiddag om twaalf uur gespeeld. Reeds op de eerste avond was er ntij veel belangstelling. Begonnen werd met de partijen Stalenhoef Kok en VersteegDamman. Zowel Ries Stalenhoef als Kok kwamen met erg op toeren. Dit viel vooral van Stalenhoef, waarvan men voor dit tournooi hoge ver wachtingen heeft en die ook als een goede kanshebber wordt be schouwd, wel wat tegen. De partij was, wat wedstrijdspanning betreft, daarentegen interessant. Tot de 28ste beurt, toen de stand 210200 was, kon nog van alles gebeuren. In de 29ste beurt kwam de Soester er wat in, hetgeen in een goede serie van 66 caramboles resulteerde. Toen Kok daarop een vrij zwak antwoord gaf van slechts twee ca ramboles maakte Stalenhoef de partij met een slotserie van 24 uit. De nastoot leverde Kok vijf caram boles op. Inmiddels speelde de Hilversum, mer Versteeg op het andere bil jart een goede partij tegen zijn stadgenoot Damman. Na twee klei ne inleidende series van resp. 19 en 28 caramboles in de vijfde en zesde beurt kreeg Versteeg de smaak te pakken. Hij verraste zijn tegenstander in de zevende beurt met een goed gespeelde serie van 92 caramboles, hetgeen hem een ruime voorsprong opleverde (170 82). Toen daarop, in de tiende, beurt, Versteeg een serie van 51 ter tafel bracht, was zijn voor sprong met 238100, beduidend geworden. In de achttiende beurt kreeg Versteeg zijn tegenstander onder de knie. De. voor deze avond, laatste par tij tussen Van der Heiden en Ver kerk was bijzonder spannend. Na een vrij zwak begin kreeg Verkerk een kleine voorsprong, die hij lan ge tijd behield. Na twee en twintig beurten was de stand 154214, in zijn voordeel. Daarna kwam Van der Heiden er beter in, werkte met een paar productieve beurten zyn achterstand weg en ging daarna tot het offensief over. Verkerk kon dit tempo niet bijhouden en moest toezien, dat zijn tegenstander de driehonderd caramboles in de 28ste beurt volmaakte. In de nastoot leek het er nog even op dat Ver kerk remise zou maken, doch hij struikelde na 23 caramboles en kwam er nog negentien tekort. Het is op deze eerste avond wel gebleken dat er in de komen de dagen, het tournooi duurt tot en met Zondagavond, interessante partijen zullen worden gespeeld. Hoewel er krachtsverschil is en er kanshebbers zijn aan te wijzen, zullen er nog wel verrassingen ko. men, temeer daar de spelers het invitatie-tournooi altijd als een on derlinge krachtmeting beschouwen. De belangstelling gaat vooral ook uit naar de prestaties van Koppel uit Leeuwarden, die zijn eerste j partij tegen de sterke Veen uit Tiel moet spelen. Als deze partij is gespeeld wor den de wedstrijden voor de tweede ronde vastgesteld, die vanmiddag zal worden verspeeld. Het vast stellen van de ronden geschiedt volgens het Avé-systeem, waardoor zeer waarschijnlijk de spanning tot het laatste toe zal blijven be waard. Rest ons nog te vermelden dat vanavond de derde ronde zal worden gehouden. De uitslagen van de, tot dus- ver gespeelde wedstrijden zijn: Stalenhoef Kok Versteeg Damman v. d. Heiden Verkerk 300 207 300 187 300 281 10.— 6.90 16.66 10.38 10.71 10.03 ons in de oren. Fototoestel 3 klonken der manspersoon had ook gebeld. Hij had ons film pje gekregen. Morgen zullen wij met hem ruilen. Onderwijl verkeren wij nog steeds in een ondrage- lnke spanning. «li if iiiiirf.iHiaiiDiSBüiyiiiiiiiwjKiiinicyBiinsiiifr.i even aan 't Stadsven- Bter. Tel. 4291: Iedere morgen van tien tot twa.\lf our. Fototoestel I \\7IJ hebben ons na lang VV wikken en na nog langer wegen een fototoe stel aangeschaft. Geen box of iets van die aard. maar een droom van een klcin- beeldcamera Op een bij zondere farglistigewijze wisten wij 't toestel goed koop te bemachtigen. Het was een sensatie voor het hele gezin toen het ding er eindelijk was. Een klein soort boekwerk, dat een gebruik saan wijzin a moest verbeelden, was er bij ingepakt Het stond vol met o zulke handige raad gevingen. Niet zo. maar zo! Nooit dit, maar dat! Na een paar minuten bladeren dui zelde het S.V K. Voor zijn kinderen wilde hii echter de eer ophouden en met *n gebaar of hij de hele foto grafie in zijn zak had. kende gezegden sloeg hij het boekje dicht cn zei hij: Vooruit jongens, de tuin in en op de kiek. Als een kind hebben wij Fototoestel 2 de dagen afgeteld. Nog twee. nog een. Ja hoor. Dringend vloog 't drieste vandaag konden wij het stel naar buiten Een ruitje filmpje halen. En wat be- moest het loodje leggen, langriiker was. de afdruk- maar verder liep alles ge- ken. Vol verwachting zijn smeerd. Zo gesmeerd zelfs. wy naar ae fotograaf ge- dat de kleinste eerst even Rfan Wij hadden met Eva verschoond moest worden, afgesproken, dat wij de Zo wil ik hem er niet op. kiekjes thuis pas zouden besliste zii die alle lief en bekijken Als in de (heel) leed met ons deelt. Wh prille tijd. zijn wy samen konden haar niet aan het °P de sofa gaan zitten. Met verstand breneen. Jat juist een machtig gebaar haal- zo'n ongedwongen mogelnk den wy het mapje uit de tafereel het ware was. Kr <brede) borstzak. Voila! hielp niets aan. Peter moest Had de fotograaf niet ge en zou eerst een schone zeAd da zy bl'zonder soed luier om. Onderwijl ver- geslaagd waren, na nog maakten ae ouderen zien ^a?F zou ie dan neb met wat zand en water, ben De eerste foto die wy ..Ams'.erdamrijnkanaaltie" bekeken, herkenden wy speelden zij. Natuurlijk n,et. Geen van beiden kon moesten er toen handen cr. den we ons herinneren ooit gezichten gewassen. Maar zo'n kiek genomen te heb- eindeliik hadden wij het ben. Er stond een ons vol- hele stelletie dan toch bij komen vreemde <oude) elkaar. Tenminste dat man op. Als 'n haas keken dachten wij. Ineens wie wij de anderen door. Er het 't eerst bemerkte weet was er zegge en schrijve niemand meer T tie weg. Daar klein kwartiertje mee heen. niet zeggen dat 't niet inte- ook zo in een potje hebben vissen. Zie toe. hoe die ion- Na een soort dry ij acht, ressant was De meest staan gluren. „Kijk-es wat gens zich ernstig aan hun Kregen wy nem ecmer vreemdsoortige opnamen een mooi blinkend vissie" taak wijden. Zie toe. hoe weer in de zoeker, ioen deden ons in 'n gierende hebben we toen gezegd, die rechtse knaap in het Was Kifi^ w- ^'er Aarï een doorlopende lachstuin Ons vriendje was toen niet potje gluurt. Hii had thuis ogenbiiK. Knip en net was rnlien. Moet je die zi«»n! En erg geestdriftig geweest, geen oud stuk vitrage kun- gebeurd. Ach "ou_. deed die» Toch hebben wij de Hij had het met al zijn vis- nen vinden. Toen heeft-ie Jantie net zo gek. Moeder fotograaf nog even nebeld. sejii maar tot een stekeltje de zeef maar meegenomen, sta ik er wel op. Hii had eon vergissing ge- gebracht. En wij, wii had- Nood maakt vindingrijk en En al die leuke, voor een maakt. (Dat had u natuur- den een witvisje. Ja. zo als het moet kan .ie overal GRAND THEATRE „De Blauwe Sluier". Alle leeft. Zon- en Hemel vaartsdag: 130, 4. 6 30 en 9 uur. Overige dagen: 2 30 6.30 en 9 uur. CITY THEATER- Tot en met Maandag 19 Mei: „Meisje Ontvoerd". 18 jaar. Van Dinsdag lot en met Donderdag „Let's Dance". 14 jaar. Woensdag middag 21 Mcl. 2 en 4 uur: Jcugd- filmcyclus: „De Geheime Tunnel". Zon- en Hemelvaartsdag: 2. 4 15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30, 6.45 cn 9 uur. REMBRANDT THEATER: Van Vrijdag tot en met Maandag: „Korea". 14 Jaar. Van Dinsdag tot cn met Don derdag: „Het zwaard van Monte Christo", 14 jaar. Zon- en Hemel vaartsdag 2, 4 15. 6.45 cn 9 uur. Ove- dige dagen: 2.30. 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK: tot en I met Woensdag 21 Mei: „Showboat". Elke leeftijd. Vrijdag 0 uur. Zater dag: 2.30. 6 45 en 9 uur. Zondag: 2, 4 15. 6 45 en 9 uur. Overige dagen t 2 30, 8 uur. Hemelvaartsdag: 2. 4 15, 6.45 en 9 uur „Het meisje uit Artis", 14 jaar. 16 Mei. Vrijdag Beëdiging Juliana van Stolbergkazerne. 10.30 uur. 17 MEI. Zaterdag Buurtvereniging I „Fauna": propaganda-avond. Ami- citia 20.00 uur. AVONDDIENST APOTHEKEN: Keijser, Langestraat 9. tel. 6807; Kraan, Noorderwlerweg 89. tel 4893. ACADEMIE VOOR BEELDENDE I KUNST Van 3 t.m. 24 Mei werk van Ro Morgendorf dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Dinsdag. Woens dag. Donderdag en Vrildagavond te vens van 19 00 tot 21.00 uur. Zon dag van 14.00 tot 17.00 uur. A.G.-Huls, 30 April t/m 18 Mei: expositie Jan Sluyters. Dagelijks geopend van 10 00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. MUSEUM FLKRITE Westsingel. Dage- I UJka geopend, Dchaive Zondags, werkdagen van 1012 en 14 uur, Zaterdag 10—12 en 1.303 uur. OPENBARE LEESZAAL Uitlening vol wassenen 2S en Dinsdag- en Vrij dagavond van 7—9 uur. Voor kin deren Woensdag. eD Zaterdagmid dag 2.304.30 uur OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes- terkwarüer iZonncblocmstraat 67) Uitlening Dinsdag- cn Vrijdagavond vod 78 uur RJC. OPENBARE LEESZAAL; Uit- lening 11—12.30 en 2 30—5.45: Maan dag- en Vrijdagavond 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag 35 en Vrijdag 45 uur 16 MEI. Vrijdag. Vierde Invitatie- biljart-tournool „Eemland". Hotel „Terminus", Stationsstraat. 14.00, 16.00. 20 00 cn 22.00 uur 17 MEI Zaterdag. Wandelsportver eniging „Z.U.T." Nationale prestatie I nachtwandeltocbt Start 22.30 Café- restaurant „d'Oranjeboom". 17 MEI, Zaterdag. Stichting' „De Ri vierenwijk". Opening Speeltuin DoL lardstraat. 16 00 Handbalwedstrijd „Rivierenwijk"—U.D -combinatie 17 MEI. Zaterdag. Vierde Invltatle- biljart-tournool „Eemland". Hotel „Terminus" Stationsstraat. 14.00, 16 00, 20.00 en 22 00 uur. 18 MEI. Zondag Vierde Invitatle- blljart-tournool „Eemland". Hotel „Terminus". Stationsstraat 14.00. 16 00. 20.00 en 22.00 Jur. Na afloop prijsuitreiking. V O'N plaatje wekt oude het nog wel iaren gaan. herinneringen op. Nu Vissen met een netje van was Jan- niet een bij, die wij thuis weten we het weer ais de een stuk oud vitrage aan gine een konden brengen. Dat wil dag van gisteren, dat we een boomtak, dat is pas 11 o f ir»tn_ - u «K beginnend amateur, opwek- lijk al lang door!) Een an- ging dat vroeger en zo zal mee vissen. Burgerlijke Stand GEBOREN- Chrlstlaan Albert Jan. van A. C J. Smink en G J Geurtssn: Judina Heintje, d van H Rebel en S. van Dijkhuizen: Hermanus. z van A. J. v. Mourik en J. H. Boumeester- Maria Johanna Leonarda, d. van L v Andd en M. C. T Broekman. WJlhelmina. d. van A van Asch en G A van Vulpen: Paula Maria. d. van J. H. van Ero en A. Houtepen: Jannetle, d van W. v Kamp en G Wisgcrhof. ONDERTROUWD. G M A Brummef en E W de Vries: G. Koster cn G. Mulder: J. E. A. A. J de Jong en J H. M. Janssen: W. A v d Wijngaard eft B. A v. Vulpen: A Groen en H v d. Zuidwind: W. Oostinjcn on C. v d. Brink; J. Klaver en S. M. OeHel: G d Wart en R J. Hop, A. Jans-n en P. B. Botter. J. T Berens en J. Faber. WATERSTANDEN DEN HAAG. 16 Mei - Mannheim 35? 0 016. Trier 142 —0 02. Keulen 259 0 19 Rnhrort 455 0 12 Loblth 1052 - 0 02 Nijmegen 833 +0 01 Arnhem F33 J-0.01 Êefde 338 onveranderd Deventer 240 onveranderd Namen 155 0.2". Borgharen 3919 0.70 Belleld 1080 0.C5 Grave 470 0 01.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2