NachttochtvanZUT geen peuleschil Iagblad Imersfoort ■PR m K i /J P 4_i i v 1 S.E.C. struikelt tegen D.W.S.V. in beslissing Handbalwedstrijd bij opening speeltuin De Soester Ries Stalenhoef wint Eemland-Invitatie-tournooi Sportbijlage DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Uw advertentie Kampong verslaat Quick met 3-0 Amsvorde neemt afscheid van de vierde klasse mÈÊËÊMa&ÈkSm ïmmmrémsM Honderd wandelaars vinden weg door duisternis Kampong vergezelt Amsvorde naar de onderafdeling „Rivierenwijk verslaat UD Spannende eindstrijd brengt noodzakelijke climax Maandag 19 Mei 1952 3 voor Altijd actueel in deze krant wordt gelezen in stad en land Een nachttocht blykt een grote aantrekkingskracht te bezitten, want ook Zaterdagavond kwamen zich weer plm. honderd wandelaars melden in d'Oranjeboom voor de nachtmars van ZUT. Zy, die meer met dat bijltje gehakt hebben, kon men er uithalen. Rustig zaten zij te wachten tot het startsein werd gegeven. Zij troffen de laatste maatregelen, verzorgden hun proviand voor de nacht cn bespraken het traject, dat hetzelfde was als het vorige jaar. De nieuwelingen daarentegen waren nerveus, vroegen de „oudjes" om raad, kortom er heerste de bekende wandclsfeer. Nauwelijks had het half elf gesla gen of de karavaan ging op pad voor het 61 km lange parcours. Met een stevige pas werd de Westerstraat ge nomen, koers zettend naar het station om via de B.W. iaan de Rijksstraat weg naar Soest te gaan. In een flink tempo werd gelopen, dat werd aan gegeven door de heer De Vries (Utrecht) en Veenhof (Bilthoven). Het bleek al spoedig dat het peloton dit tweetal niet kon bijhouden, vooral de nieuwelingen ondervonden dat een nachttocht nog iets geheel anders is dan een wandeling van 10 of 15 km. Steeds meer liep genoemd twee tal uit, zodat het aan het oog ont trokken werd. De overige lopers bleven voorshands nog bij elkaar, doch toen hotel Trier Soestdijk ge passeerd was het eerste slachtoffer was reeds gevallen raakte het peloton uiteen. De nacht deed haar intrede Het was duister en stil op de Betonweg welke leidt naar Bilthoven. Af en toe werd de drukkende stilte onderbro ken door een wandellied, dat het ge klik van het beslag der schoenen op het beton overstemde. Intuïtief voelde men, dat het een zware nacht zou worden. De ge- trainde'wandelaars echter niet, maar zij, die voor de eerste maal deel namen en dit waren er velen kregen het moeilijk. Het was voor hen geen ontspanning meer. Auto's zoefden voorbij, wier bestuurders een vluchtige blik wierpen op de „be dwingers van de weg". Zo werd de eerste pleisterplaats in Zeist, hotel Victoria bereikt, waar de twee kop lopers inmiddels al waren verdwe nen. De E.H.B.O. kreeg druk werk. Talrijke wandelaars hadden ver zorging nodig. Hoeveel jodium en pleisters hier verbruikt zijn, zullen de E.H.B.O.ers beter kunnen vertellen dan wij. Na een sterke kop koffie en een boterham werd gemarcheerd naar de tweede rustplaats Maarsbergen. Het tempo was belangrijk minder, doch de duisternis begon plaats te maken voor het licht van de nieuwe dag, dat werd ingeluid door het gezang van de vogels en lied van de nachte gaal. De nachtelijke stilte, welke o zo zwaar drukte, verdween lang zamerhand. Moeizaam werd de Don- derberg beklommen, waarbij menig zweetdruppeltje gelaten werd. Het moeilijkste obstakel was achter de rug. Zie hoe het vriendelijke zon licht. schittert op weide en woud, hoorden wij zingen. Ja, zo was het, want zwakke zonnestralen kwamen door het groene geboomte heen en verwarmden de wandelaars. De kilte van de nacht was verdwenen, toen men de tweede rustplaats, café Van Laar te Maarsbergen, had bereikt. Hier hoorden wij dat vier wandelaars de strijd hadden gestaakt. Er kwam weer stemming, er werd gelachen en gezongen door hen die niets te vrezen hadden, maar velen, zagen „Trekvogels" houdt Voor jaars toch ten De Amersfoortse Wandelsport vereniging „De Trekvogels" houdt 24 en 25 Mei a.s. haar Voorjaars- tochten. Hiervoor bestaat in de kringen van de Nederlandse wan delsportwereld grote belangstel ling en het ziet er, gezien de bin nenkomende inschrijvingen, wel naar uit, dat het aantal deelne mers groot zal worden. Reeds heb ben twintig verenigingen met haar groepen ingeschreven en ook veel individuelen zonden hun geteken de formulieren. De organisatoren hebben een dankbaar gebruik gemaakt van de prachtige natuurlijke omgeving van onze stad en zorgvuldig de parcoursen voor beide dagen uit gestippeld. Tot de fraaiste delen behoort ongetwijfeld 't Vinkenbos in de omgeving van Woudenberg. De start vindt plaats bij café restaurant „d'Oranjeboom" aan de Leusderweg en wel op Zaterdag 24 Mei van 3.15 tot 3.30 uur en op Zondag 25 Mei om half elf en elf uur. De Amersfoort se afdeling van de EHBO heeft de medische verzorging van de wandelaars op zich genomen. De afstanden be dragen voor adspiranten van tien jaar af tien kilometer, voor junio ren van twaalf tot veertien jaar twintig kilometer en voor alle andere deelnemers 25 kilometer. Voor de lange-afstand-tippelaars is, bij wijze van training, een par cours van 35 km uitgestippeld, dat alleen op de Zondag zal worden gelopen. G. A. v. d. Heer t Op weg naar de wedstrijden om de Nationale Kampioenschappen in Twenthe is Vrijdagavond te Hengelo aan een hartverlamming overleden de heer G. A. van der Meer, direc teur der Haarlemse Manége en me dewerker aan het weekblad voor de Ruitersport: de Hoefslag. met angst tegen de nog 12 km op. Menige blaar moest geknipt wor den, maar opgeven deed men niet, nu het einde bijna in zicht was. Toch vielen er nog slachtoffers. Vijf wandelaars strandden in het ge zicht van de haven. De ongetraind heid bleef niet ongestraft. Daarvan hadden de koplopers De Vries en Veenhof geen last, want om even voor half acht bereikten zij het eind punt. fris als een hoentje. Druppels gewijze kwamen daarna met een grote achterstand de overigen binnen. Met deze tocht heeft Z.U.T. weer een groot succes geboekt, ook orga nisatorisch, want alles klopte tot in de puntjes. Competitiestand Stand 4 C klasse G. DWSV 25 15 5 5 35 SEC 25 13 7 5 33 SDO 24 14 3 7 31 BFC 23 11 3 9 25 DVSU 24 8 9 7 25 Zebra's 23 10 7 6 27 ADE 24 8 8 8 24 Quick 24 9 4 11 22 Laren 24 8 5 11 21 Voorwaarts 24 8 4 12 20 Zwaluwen Vooruit 24 7 5 12 19 Kampong 24 8 2 14 18 Amsvorde 24 4 4 16 12 Uitslagen ZAC Uitslagen van gespeelde wedstrijden in de Amersfoortse Zomeravond Com petitie- Afdeling A: De Moren—WAS 2—2; WKK I—VOG 1—2: Zonnegloren—Zon en Schild 4—2: Erdal 2—Eysink 1—3. Afdeling B: Polynorm—CSM 53; Ha- pam—VVU 3—2: WKK 2—Bofa 4—1. Weds-trijdprogramma Aid. A 19 Mei: Eysink—VOG. terrein Rubensstraat: 19 Mei: De Moren—WKK I. terr Hoogland: 20 Mei: Zonnegloren ETdal 2 terr. Soest. 21 Mei- Zon en Schild—WAS, terr. Zon cn Sch Afd. B: 19 Mei: Erdal I—Polynorm. terr. Spakenburg: 20 Mei: VVUCSM, terr. Rubensstraat; 23 Mei: Bofa—Ha- pam. terr. Bokkeduinen. NEURENBERG Ook de tweede ontmoeting tussen de amateur-voet balploegen van Duitsland en Enge land is met een Duitse zege geëin digd. Ditmaal wonnen de gastheren met 20 (ruststand 10), nadat ze kort geleden te Düsseldorf met 21 de baas waren gebleven. Na wekenlange hoogspanning zyn ook in de vierde klasse G de beslis singen gevallen. Zelden hebben leden van een club als het Soester SEC zo in spanning gezeten. Het ging allemaal zo goed. Zelf hebben de Soesters de laatste wedstrijden tot een goed einde gebracht. Dit was echter niet voldoende, want zjj waren afhankelijk van hetgeen hun grootste rivaal, het Utrechtse DWSV zou doen. De Zebra's toonden hun sportiviteit, door DWSV een even onverwachte als voor SEC welkome nederlaag toe te brengen. Daarmede kregen de Soesters opnieuw hun volledige kans en moest het tot een beslissingswedstrijd komen. Toen Zon dagmiddag het bericht kwam dat de derde kanshebber, het Bussumsc SDO (en weer was het De Zebra's die dit wapenfeit voltrok) een nederlaag had geleden, was het voor de Soesters (Advertentie LM.) De wedstrijd KampongQuick betekende voor de Amersfoorters het be sluit van de competitie 1951/52; voor Kampong betekende hij veel meer: het einde, althans voorlopig, van zijn verblijf in de KNVB. Kampong vocht tegen Quick voor zijn laatste kans en met succes, want het behaalde een 30 overwinning. De tweede voorwaarde, die vervuld moest worden, wilde Kampong nog gered worden, nl. dat Zwaluwen Vooruit minstens één punt moest verspelen, ging niet in vervulling; Zwaluwen Vooruit won ook en finishte daardoor juist een punt boven Kampong. Zege bate echter niet veel Het was te begrijpen, dat Kam pong onder deze omstandigheden hard vocht voor de puntjes soms zelfs een beetje te hard, waarvan Hilfrink en Koot het slachtoffer werden. Eerstgenoemde moest reeds na korte tijd wegens een oogblessu re worden vervangen door Verhoef en ook Koot was na een botsing met een tegenstander niet meer fit en stond na de rust zijn plaats af aan Pastoor. Quick heeft aanvankelijk het bes te van het spel, doch weet geen tastbare resultaten te komen. In tegendeel. na ruim een kwartier ne men de gastheren de leiding, daar een verdwaald boogballetje van de Utrechtse rechtsbinnen in de boven hoek verdwijnt, waarbij Van Loon het uitzicht ontnomen was door een kluwen van spelers voor zijn doel. (10). Het spel golft nu op en neer; beide doelen komen beurte lings in gevaar. Gedoelpunt wordt er voor de rust echter niet meer. al krijgt Hartwich, na twee spelers I gepasseerd te hebben een prachtige kans; alken voor de doel'verdediger gekomen knalt hij echter over de lat. Na halftime start Quick wat traag, waarvan Kampong na 20 mi nuten profiteert om zijn voorsprong te vergroten: een goed schot van de rechtsbinnen stuit van de paal via de rug van de uitvallende Amersfoortse doelverdediger in het net (20). Quick verkrijgt nu weer een lichte meerderheid en bij een der aanvallen krijgt Blom de kans van de dag; alleen voor de keeper gekomen schiet hij echter in diens handen. Kampong voelt, dat zijn overwinning nog in gevaar kan ko men en gaat nog harder spelen, hetgeen de linksbuiten op een waar schuwing komt te staan. Drie mi nuten voor het einde wordt alle onzekerheid weggenomen, daar de Utrechtse linksbuiten vrijwel onge hinderd kan doelpunten, als de Quick-achterhoede wegens buiten spel blijft staan (30). Groot was het enthousiasme der Kampong- supporters. toen het eindsignaal klonk, al bleek achteraf, dat ook deze overigens zeer geflatteerde overwinning Kampong niet heeft kunnen redden. slechts nodig in het Hilversumse sport park minstens één doelpunt meer te maken dan het Utrechtse DWSV. Edoch, juist op het beslissende mo ment liet Vrouwe Fortuna. die tot dus ver de Soesters steeds had toegelacht. SEC volkomen in de steek, Ver voor het einde van deze belangrijke wedstrijd konden de Utrechtse voetballiefhebbers in het Hilversumse sportpark voor het eerst Juichen. DWSV maakte een doel punt. En dit doelpunt werd beslissend, want er volgden er niet meer. SEC strui kelde op een moment, dat dc grote Soes ter aanhang veel hoop had. DWSV kon de kampioensvlag hijsen. Vrijwel tezclfder tijd voltrok zich over het aloude Utrechtse Kampong een von nis, dat nog erger was dan SEC kreeg. Kampong, dat zelf op eigen terrein een zeer verdienstelijke 41 overwinning behaalde op het Amersfoortse Quick, hoorde achteraf dat Zwaluwen Vooruit bij Voorwaarts had gewonnen. Hierdoor vergezelt Kampong het Amersfoortse Amsvorde naar de onderafdeling. Amsvorde besloot het optreden in de KNVB met een sprekende nederlaag tegen het bezoekende ADE. Hef handbalelftal van ,,De Ri vierenwijk", dat Zaterdagmiddag bij de opening van de speeltuin een handbalwedstrijd speelde te gen U.D. uit Utrecht. Staande v.l.nr.: J. Lock, C. v. Essen, P. Schuin, M. Heins, G. v. d. Berg zittend v.l.n.r.: W. v. Schaik. H. Fijnenberg, M. Dijkhuizen, K. de Goede, J. Dolman en P. Lxefting. Keeper Dijkhuizen verricht een fraaie safe. Zaterdagmiddag werd aan de Dollardstraat de speeltuin „De Rivieren wijk" geopend. De handbalvereniging „De Rivierenwijk", een onderafde ling van de speeltuinvereniging, maakt biervan gebruik, door op het pas aangelegde handbalveld een wedstrijd te spelen tegen een handbalploeg van U.D. uit Utrecht, welke was samengesteld uit spelers van het eerste en tweede elftal van U.D. De onlangs opgerichte handbalvereniging „De Ri vierenwijk" bestaat vrijwel geheel uit spelers, welke vroeger voor andere verenigingen uit Amersfoort uitkwamen. Zü zijn officieel erkend door net Nederlands Handbal Verbond en mogen dus ook In September uit komen voor de competitie. Voor deze handbalwedstrijd be gon, zorgde de Koninklijke Amers foortse Muziekvereniging voor wat pittige marsmuziek bij een korte rondgang door enkele straten van het Soesterkwartier. Voor de aanvang van de hand balwedstrijd bood de aanvoerder van U D. twee spiegels aan voor het kleedlokaal; de Utrechters kregen bloemen. Hierna mocht U.D. afgooien en de Utrechters ondernamen enige gevaarlijke aanvallen op het doel der R.V., maar deze wisten in de eerste minuten elk gevaar te be zweren. Ook aan de andere kant dreigde gevaar, maar het juiste schot ontbrak. UD. nam eerst de leiding, toen bij een misverstand in de Amersfoortse achterhoede, één der U.D.-ers een vrije schiet kans kreeg, welke hij goed benut te (01. Kort hierop zagen we een gevaarlijke aanval van de R.V. welke ook prompt de gelijkmaker opleverde (11). Het vlotte toen even niet zo best in de Amers foortse achterhoede en U.D. wist tweemaal kort achter elkaar te scoren (13). Toch wisten de R.V gelijk te komen en zelfs een 53 voorsprong te nemen. U.D. scoorde voor rust nog éénmaal, zodat met 54 werd gedraaid. Na dc hervatting speelde UD wel sterk aanvallend, maar er werd bar slecht geschoten. Toch wisten de Utrechters gelijk te maken, maar hierop volgde een heftig R V.-offensief. dat twee doelpunten opleverde, zodat zij weer een 75 voorsprong hadden verkregen. Nadat U.D. weer gescoord had, werd er door de Utrechters fel ge streden voor de gelijkmaker. Deze kwam echter niet. Integendeel, aan de andere kant troffen twee kort achter elkaar gerichte schoten doel en met deze 9—6 voorsprong, waren de R.V. wel zeker van hun over winning. Er kwam nog wel een U.D.-doelpunt, maar verder dan 9-7 kwamen de bezoekers toch niet. Einduitslag dus 9-7 in het voordeel van „De Rivierenwijkers". Een aar dig resultaat van de Amersfoorters. Het vierde Eemland-Invitatie Tournooi, dat van Donderdag tot cn met Zondagavond in Hotel „Terminus" aan de Stationsstraat is gehouden, heeft een zeer spannende finale gehad in de party tussen de Soester Rics Stalen hoef en Tonny van der Heiden uit Baarn. Tot Zondagmiddag dreigde dit tournooi een saai verloop te hebben. Dc resultaten waren zelfs beneden het middelmatige. Het leek wel of niet dc biljarlsport, maar het persoon lijke prestige, de grootste rol speelde. Daardoor werd soms niet alleen ge bruik gemaakt van de technische, doch ook van de tactische capaciteiten. Vooral in de kopgroep heerste een merkbare nervositeit, die niet naliet een stempel op de partyen te drukken, In loekomst behoefte aan frisse krachten Zondagmiddag kreeg het tour nooi een wending. Ries Stalenhoef had vijf ronden lang de kop ge had en stond steeds twee punten op zijn grootste rivaal, Van der Heiden, voor, terwijl ook zijn moy enne iets hoger was. Het was de Hilversummer Dam man, een serieuze biljarter, die kans zag. Stalenhoef de eerste ne derlaag toe te brengen. Toen kort daarop Van der Heiden van Kok won en zijn moyenne hoger kwam dan dat van Stalenhoef, bleek hij deze van de kop te hebben ver drongen. Daardoor kon dit, tot dusver weinig interessante tournooi, nog een goede climax krijgen. De verwachtingen werden niet beschaamd. Zondagavond kwamen beide kanshebbers tegen elkaar in de strijd. Reeds in de eerste beur ten tekende zich de krachtsverhou ding af. Nadat de Baarnse biljar ter van acquit twintig caramboles had geproduceerd antwoordde Stalenhoef met een serie van vijf tig. Wel hield Van der Heiden Sta lenhoef nog even goed bij. doch toen deze een serie van 44 en daarna van 30 caramboles ter ta fel had gebracht, waarop Van der Heiden geen antwoord kon geven, was het spoedig duidelijk, wie met de eer zou gaan strijken. Dit kwam niet alleen door de voorsprong, doch de Soester speelde makkelij ker en had zich spoedig van de zware druk, die op deze partij rustte, bevrijd. Tegen het eindo kwam Van der Heiden, met een goede serie van 69. krachtig opzet ten, doch Stalenhoef liet zich de zeee niet meer ontgaan. Stalenhoef kreeg een krachtig en verdiend applaus. Het was alles zins begrijpelijk, dat de Soester biliartcrack met een gelukkig ge zicht voor de heer H. J. A. Steffen, voorzitter van de organiserende biljartvereniging „De Vergulde Wagen" stond, toen deze hem ge lukwenste met het behaalde resul taat. Achtereenvolgens kregen al len van de heer Steffen een korte, maar kernachtige, toespraak. En tenslotte konden alle acht spelers gelukkig kijken, want zij kregen allen mooie prijzen. De heer Damman uit Hilversum dankte namens de spelers en bood mevrouw De Rijk. eigenaresse van hotel „Terminus" bloemen aan. Ook de wedstrijdleider, de heer F. Tulp. werd in de hulde betrokken. Het werd tenslotte 'n uitstekend slot van een tournooi. dat in de toekomst verbetering behoeft. De organisatoren zullen er goed aan doen niet steeds op dezelfde spe lers terug te grijpen, die elkaar veelal in de competitie treffen en dus weinig nieuwe strijd voor de toeschouwers brengen. Met wat sterkere krachten zal dit traditio nele invitatie-tournooi in de toe komst zeker levensvatbaarheid houden. Veen 0 188 26 38 7.23 Versteeg 2 300 26 54 11.53 Kok 0 244 30 39 8.13 Verkerk 2 300 30 50 10 v. d. Heiden 0 282 19 69 13.78 Stalenhoef 2 300 19 50 16.84 Eindstand: 1 Stalenhoef 12 2038 154 79 13 22 2. v. d. Helden 10 2008 151 81 13.29 3 Versteeg 10 1955 173 92 11.30 4. Damman 8 1887 156 113 11.07 5. Koppel 6 1820 167 67 10.89 6 Veen 4 1718 145 91 11 84 7. Kok 4 1657 188 70 8.78 8. Verkerk 2 1538 166 71 9-26 We hebben trouwens mogen consta teren, dat een behoorlijke ploeg in het veld kunnen brengen. Met spelers als G. v. d Berg. C. v. Essen en J Lock, welke drie over een ge vaarlijk schot beschikken, kan nog menige achterhoede in gevaar wor den gebracht. Ook in de achterhoe de en middenlinie zijn goede krach ten aanwezig, o.a. spil do Goede en linkshalf Fijnenberg. Doelman Dijk huizen die uit de voetbalwereld komt, zal zich de eerste tijd nog wat aan moeten passen in de hand bal wereld en hij zal nog wel eens moeten ondervinden, dat een hand balkeeper voor andere situaties komt te staan dan een voetbalkee per. Met een goede training kan o.i. echter nog veel worden bijge schaafd. Aanvalsleider P. Schuin zagen wy eigenlijk liever onder de lat, maar niettemin is hij in het veld ook altijd nog een gevaarlijke speler. De „Rivierenwijkers" zullen het best klaren in de komende compe titie. De enige zorg van deze ver eniging zal momenteel wel een goed terrein zijn, maar misschien is er in de toekomst nog wel wat te maken van het nu nog hobbelige veldje aan de Dollardstraat. Wedler zorgt voor verrassing Trainingstvedstrijden aan de Nijverheidsneg Voor de liefhebbers van de wielersport waren de trainlng.swedstrijdcn. die bui ten de competitie om op het circuit aan de Nijverhcidswcg door de ..Pedaalrid ders" werden verreden, zeer Interessant. Niet alleen omdat er een groepswed strijd voor A- enB-klasscrv over 60 km werd verreden, maar omdat het dc eer ste maal in het nieuwe seizoen was dat v. d. Brug, Pol en Schans In een wed- stVlId hun krachten onderling konden melen. Wedler. Westerhout. Schans, Pol cn v. d. Brug hadden na 20 km een mi nuut voorsprong op het jagende pelo ton waarin Lem. Veenvllet en Geyten- bcek een behoorlijke portie werk ver zetten Twee ronden voor het eind ging plotseling Wedler naar voren. Schans, Pol en v. d. Brug Heten hem gaan. Blijkbaar voelden zij geen van drieën er iets voor om het spurtje voor de ander aan te trekken. Op 250 meter voor de streep zette v. d. Brug echter aan. Schans pakte zijn wiel en gezamenlijk stoof het tweetal op dc finish af. waar v d. Brug met een laatste krachtsin spanning nog juist met één wicllcngto won. De uitslag werd daardoor: Word ier. tijd 1 35 16; 2. v d. Brug. 3 Schans. 4. Pol; 5. Westerhout; 6. Gcyienbeek; 7. Vermeulen. 8. v. d. Linden; 9. Hein- huls; 10 de Jager; 11. Bon, 12. Otten- bros; 13. de Jong: 14. E. Ouwerkerk. Bij de C-klasse. die 30 km moest afleggen, was 1 Hcinhuis. tijd 48.57; 2. Bakker: 3 Dieters; 4 Culk. 5. L. Ouwerkerk; 6. dc Jager; 7. v. 't Well: 8 v. d. Geld. Uitslag groepwedslrijd; 1. v. d. Brug- Wcrdlcr-van de Linden 45 punten; 2. Schans-HelnhuIs-de Jager 34 punten. 3. Westcrhout-Vermeulcn-E Ouwerkerk 34 punten; 4. Pol-Ottenbros-Veenendaal 30 punten. 5. Vcenvliet-Bon-de Jong 22 p.; 1 6. Geijtenbeek-Hartsuiker-Verhoef 17 p. De partij-uitslagen zijn als volgt: Vierde ronde: Kok 0 172 19 32 9.05 Veen 2 300 19 73 15.78 Helden 2 300 15 69 20 Koppel 0 129 15 32 8.60 Damman 2 300 20 44 15.— Verkerk 0 169 21-1 61 8 45 Stalenhoef 2 300 19 50 15.78 Versteeg 0 272 19 76 14.31 Vijfde ronde: Versteeg 2 300 28 55 10.71 Verkerk 0 220 28 32 7.85 v. d Heiden 2 300 23 74 1304 Veen 0 108 2.3 29 4 69 Stalenhoef 2 300 27 45 11 11 Koppel 0 284 27 39 10 51 Damman 0 293 24 42 12.20 Kok 2 300 24 70 12.50 Zesde ronde: Koppel 0 278 29 42 9.58 Versteeg 2 300 29 53 10.34 Veen 2 300 16 45 18.75 Verkerk 0 195 16 29 12.18 Helden 2 300 25 81 12 Kok 0 190 25 39 7.60 Stalenhoef 0 236 24 30 9.83 Damman 2 300 24 113 12 50 Zevende ronde: Damman 0 187 24 28 7.79 Koppel 2 300 24 57 12.50 Weinig fraaie momenten in verloren ivedstrijd tegen ADE Een van zomer en zon genietend publiek zat gistermiddag bU Amsvorde ADE langs het lUntje. terwyl twintig voetballers zich af cn toe het zweet afwisten by de sporadische momenten dat er werkelijk actief gespeeld werd. Dat kostte dan de nodige inspanning, welke de gasten zich blijkbaar het meeste getroostten, aangezien zy de volle buit mee naar Wcesp moch ten nemen. Een verdiende 83 overwinning. Voor de thuisclub was het een pover afscheid van dc vierde klasse. Er zal in het komende seizoen veel veranderd moeten worden om het verloren terrein te herwinnen. Er was ccn minimum aan span ning omdat na verloop van twintig minuten al duidelijk viel waar te nemen dat ADE met een flinke zege huiswaarts zou keren. De gasten heten in de weinige momenten van goed voetbal aardige staaltjes van samenspel zien en wisten zich af en toen snel door de Amsvorde-verde- diging heen te wringen. Doelman Kuystcn werd in deze periode drie maal gepasseerd. Na tien minuten nam ADE de lei ding door middel van een kopbal van de rechtsbuiten. Vijf minuten later was het al 02 terwijl niet veel later de Weesper-midvoor, met een schot, de stand op 03 wist te brengen. Ondanks goed samenspel van de gasten werd de score voorlopig niet vergroot aangezien gebrek aan zui ver schieten de taak van de Ams- vorde-doelman voor een deel ver lichtte. Na een half uur spelen werd R Pieters vervangen door Kos. Kort daarop schoot Maas hard in het zij net en al spoedig was het half time. Na de hervatting werden de goals aan de lopende band gescoord. Na dat Allie Roodbergen tweemaal achtereen van dichtbij net over de lat geschoten had en ook rechts buiten Adr. Vink zijn uitstekende voorzetten verknoeid zag. was het de actief geworden rechtsbinnen Maas, die de eer voor het eerste tegenpunt voor zich opeiste (1—3). ADE kwam even in de knel door de ver opgedrongen Amsvordianen. Men weerstond deze aggressie op rustige wijze en kwam na verloop van tien minuten zelf weer in het geweer. De Weespenaren werkten zich geheel los Na 12 minuten werd het 14. De ADE-linksbinnen kwam even later alleen voor Kuysten te staan, schoot de eerste maal tegen de Amsvorde-goalie aan en deed het de tweede maal secuurder (15). Over en weer volgden enkele aanvallen zonder gevaarlijke dingen. Goed samenspel met midvoor Pot gaf linksbinnen Keularts een kans de stand op 25 te brengen waarvan prompt werd geprofiteerd. ADE ant woordde en wel met twee goals waar Kuysten geen kijk op had (2—7). Maas probeerde het een paar maal op lofwaardige wijze. Deze Amsvor- de-voorwaarts was vrijwel de enige die van begin tot einde full speed de wedstrijd gespeeld heeft. Aan beide kanten werd nog een keer gedoel punt en dat bracht de stand op 3—8 in het voordeel van ADE Het was by het eindsignaal de laatste maal ge weest dat we Amsvorde als vierde klasser zagen. Hopelijk laten de Leusderwegbewoners niet lang op hun come back wachten.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 3