HAG BLAD VOOR AMERSFOORT Koningin opent sluizen in Amsterdam-Rij nkanaal BETUWE VLAGT VANDAAG Millioenenwerk is nu grotendeels gereed W£. r~ Poppenhuis voor Eisenhower Honderdvijftig man bestrijden vuurzee NS schorst directie van Spoorwegbouwbedrijf Hemelvaartsdag zal zonnig worden Kans op nieuwe Brits- Chinese handel gering Natal dreigt zich los te maken van Z.-Afrika liea Valse biljetten van f 2.50 in omloop Tweeduizend kubieke meter hout totaal verkoold Evita Peron tegen kanker behandeld in Canada? V Spaans arsenaal ontploft; zeven doden Avonturiers laten gijzelaars vrij Thans 115 millioen voor woningbouw Beslissende fase in loongeschil haringvisserij Gas dringt Franse mijn binnen: 12 doden Pinay zegeviert na met aftreden te hebben gedreigd WAT VOOR WEER MORGEN? 12e Jaargang, no. 119 Woensdag 21 Meï 1952 Opgericht door de Stichting ..Het Parool" - Giro 510330 TT. -TT TRedactie en Administratie: Snouckaertlaan 7, Amersfoort Bank: Rotterdamsche Bank - Postbus 9 Abonnements- Uitgave: JN.V. De INleUWe rerS Telefoon redactie «91 - Telefoon administratie 623a prijs 47 cent p. w. of f 6.05 p. kw. Losse nummers 10 cent. HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER op zich ook tientallen andere offi ciële gasten verzamelden Onder hen waren vele ambassadeurs, com missarissen der Koningin, alle bur gemeesters van de dorpen en ste den langs het AmsterdamRijnka naal en uit de Betuwe en vele ho ge ambtenaren van het departement van Verkeer en Waterstaat. Zii allen stapten over op de „Piet Hein", toen die aan de Tielsc kade was gemeerd. De Koningin nam vóór 2.ii de sluizen en het kanaal in werking stelde, honderden jachten uit het hele land een vlootschouw af. Na de plechtigheden belichtten minister Wemmers. de Utrechtse rechtstreekse verbinding is van Amsterdam met het Rijn- en burgemeester jhr De Ranitz en zijn Ruhrgebied. Op verbreding na tussen Utrecht en de hoofdstad Am5ter arTlse 9° e?a mr 1 00 TIEL. In alle Betuwse stadjes en dorpen langs het Amster damRijnkanaal wappert vandaag het rood-wit-blauw vrolijk in de ietwat koele voorjaarswind. Het is er feest, want Koningin Juliana heeft vanmorgen de Tielse sluizen de grootste bin- nenvaartsluizen van Europa in werking gesteld en daarmee ook het laatste stuk geopend van het machtige kanaal, dat een in is dit millioenenwerk nu geheel gereed. de. dat „hèt kanaal" in gebruik was genomen. Honderden schoolkinderen Koningin Juliana, met prins Bern- hard en haar dochtertjes Irene en Marijke op de „Piet Hein", stuur de zelf om kwart over twaalf met vaste hand het koninklijke jacht dwars door een lint, dat voor de nieuwe „Prins Bernhardsluis" was gespannen. Dat was het ogenblik, waarop vele duizenden Tielenaars met spanning hadden gewacht: een schallend „Hoera" bracht de stad en omliggende gehuchten de kon- TOT DE GROOTSTE problemen, die bij het graven van het Am sterdamRijnkanaal een oplossing vroegen, behoorden de mogelijkhe den tot het verzanden van de uit- mondingen in Lek en Waal. Lang durige experimenten in het water bouwkundig laboratorium in Delft brachten de oplossing: men groef bij Tiel en bij de kruising van de Lek grote kommen, waardoor als het ware grote kolken ontstaan, die het water in circulatie houden. Het zand krijgt daardoor geen kans te zakken. Er ontstaan dus geen ban ken, die het de slepen onmogelijk zouden maken de Lek oVer te ste ken. Indien men de pijlen, zoals deze op de kaart staan aangegeven, nauwkeurig volgt blijkt duidelijk, hoe de schepen moeten varen. zongen met hun prille stemmen de koninklijke familie toe. Even later werden de hefdeur en de twee eerste stellen puntdeuren van de sluis geopend en stegen 2000 postduiven op naar het helder-blau- we hemelruim Zes lesvliegtuigen van de Rijksluchtvaartdienst cirkel den over de sluizen, alle schepen langs de Waalkaden lieten hun flui ten loeien. Toen even stilte die werd ver broken door het „Wilhelmus", onder welks plechtige ton-an de „Piet Hein" het sluizencomplex binnenvoer. Vroeger in de morgen had mi nister Wemmers de feestelijkheden ingeluid met het openen van een provisorisch gebouwde sluis in de sgi betekenis van het AmsterdamRijn kanaal voor de nationale economie in het algemeen en de welvaart van de dorpen en steden langs het kanaal in het bijzonder. Het slot, en voor de werkers aan dit werk wellicht het hoogtepunt van de ceremonieën in Tiel kwam. toen de Koningin persoonlijk aan zes leiders onderscheidingen uit reikte. Tot ridder Ned. Leeuw werd be noemd ir C. de Groot, uit Maar tensdijk. hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de direc tie Utrecht; tot officier Oranje Nas sau ir B. A Gelders uit Utrecht, hoofdingenieur van de Rijkswater staat en ir J Groeneveld de Kater uit Den Haag. president-directeur van de N V Ned. Aannemines-mij v.h fa H F. Boersma tot ridder Oranje Nassau de hersn W. Mctze- Tielse Waterstraat. De sluiswach- laar uit Tiel. technisch hoofdamb ter" hield hem een klomp aan een tenaar van de Rijkswaterstaat ei hengel voor. de minister gooide J N. Maas uit Tiel. technisch oo- voor. daarin een cent en toen mocht hij verder het stadje in. In afwachting van de komst der koninklijke fa milie scheepte hij zich in op de salonboot „Kasteel Staveren", waar- (Van een onzer verslaggevers) In enkele plaatsen van ons land zijn valse muntbiljetten van 2.50 in beslag genomen. De biljetten zün goed nagemaakt en voor leken niet van echte te onderscheiden. In de biljetten komen enkele typo. grafische onjuistheden voor, die de aandacht hebben getrokken van de Justitie. Ook bij de Nederlandse Bank in Amsterdam zijn een aantal van deze muntbiljetten ontdekt, toen employe's de serienummers con troleerden. Deze biljetten worden reeds se dert een half jaar verspreid. De vervalsers gaan met de uitgifte zeer zorgvuldig te werk. Er zijn tot nu toe slechts weinig van der. gelijke falsificaties uitgegeven. zichter van de Rijkswaterstaat. De ere-medaille Oranje Nassau in goud kreeg de heer L. A. Bareman uit Utrecht, administratief ambtenaar eerste» klasse van Rijkswaterstaat LONDEN. Eden heeft gisteren in het Lagerhuis een verklaring afge legd over het besluit der Britse ondernemingen om zich uit China terug te trekken. De regering, die de ernst van deze stap ten volle besefte, kon het met het besluit niet anders dan eens zün- Niettegenstaande bleven zo wel de regering als de firma's overtuigd van de noodzaak en de wenselijk heid, dat de handel met China werd voortgezet. slechts onder steeds groter moei lijkheden konden opereren. Die moeilijkheden werden deels ver. oorzaakt door de toenemende mate, Zelfs in het jaar 1970 Geen behoefte aan twee luehthavens in Nederland AMSTERDAM. Nog in 1970 zal er in Nederland geen behoef te beslaan aan moer dan een grote luchthaven. Sterker nog: ondanks dc enorme uitbreiding, die het luchtverkeer tot dat jaar zal ondergaan, zou het Neder lands positie als Iuclitvaartmo- gendheid ernstig schaden, indien het twee grote luchthavens zou moeten onderhouden. Dit is de conclusie, neergelegd in het zojuist verschenen eerste deel van een studie door de Stichting Economisch Onderzoek van de Universiteit van Amster dam over het „Nederlandse lucht- havenvraagstuk". In de studie wordt gezegd, dat in het jaar 1970 gerekend moet worden op 1.760.000 passagiers- bewegingen, 265 000 ton vraaht- en 4500 ton postvervoer. Maar zelf een zodanige omvang van het luchtverkeer zou de aanleg van een tweede luchthaven niet recht vaardigen, omdat dan niet meer zou kunnen worden voldaan aan de vereisten van een zo groot mogelijke vertrek frequen tie en een zo goed mogelijk systeem van verbindingen. (Van een onzer verslaggevers) Het kan beslist geen kwaad, dat grote mantien, wier namen bijna dagelijks „in het nieuwszijn, er plotseling aan worden herinnerd, dat er voor hen ook nog de kleine, niet minder belangrijke wereld van gezin en familie bestaat. Generaal Dwight Eisenhower, op af scheids-inspectie door West- Europa, kon gistermiddag voor zijn vertrek voor enkele ogenblikken dc Zorgen over een militair sterk Europa en de kokende presidents verkiezingen vergeten. De chef van de technische dienst van Acro Holland, de heer B. Fenha, had daarvoor gezorgd. Nauwelijks was de generaal met zijn gevolg het restaurant binnen gekomen of zijn oog werd gterok- ken door een bijzonder groot en van letterlijk alles voorzien pop penhuis. „What's that?" vroeg hij, verbaasd om zich heen ziend. De heer Penha vertelde, dat het pop penhuis voor hem was. Eisenho wer lachte breed, maar was tege. lijk enigszins beduusd. ,,U wist zeker, dat ik drie klein kinderen heb? Wel, ze zullen het prachtig vinden. Ik waardeer dit gebaar bijzonder", sprak de ver trekkende geneaal. En hij bukte zich diep om alle miniatuur meu beltjes, de complete keuken en badkamer (met tsromend water) te bewonderen. „Kan het mee in de machine?" \Toeg hij over zijn schouder aan zijn adjudant. Deze knikte beves tigend. Maar hij vergiste zich, want het machtige poppenhuis kon niet door de deur van de „Connie". Maar in het vrachtruim van een andere machine zal het de gene raal stellig worden nagezonden. Dan kan Eisenhower over en kele weken, thuis, weer op zijn hurken zitten, met zijn kleinkinde ren. Aan de Chinese regering is daar om meegedeeld, dat onder de ge wijzigde omstandigheden in China de belangen van die handel wel licht het beste verzorgd konden worden door het oprichten van een nieuwe organisatie van fabrikanten en importeurs, die direct contact met de betreffende Chinese autori teiten zou hebben. Eden had eerder reeds geschetst, hoe de Britse firma's in China door redenen buiten hun schuld aldaar (Van onze correspondent) ZAANDAM. Honderdvüftig brandweerlieden zün Dinsdagmiddag en -avond in het geweer geweest tegen een brand in de houtopslagplaatscn van de N.V. „Fibra" in het Westzüderveld. De schade, die aan het kurk droge hout, dat tot houtslijp voor papier wordt verwerkt, loopt in de dui zenden. Men schat, dat 2000 m' hout is verkoold. Eén brandweerman liep by de blussing een blessure op en moest naar het ziekenhuis worden ver voerd. Het vuur laaide in de dunne stammetjes onmiddellijk op tot een loeiende baaierd, die de brandweer voor grote problemen stelde. Opperbrandmeester Kakes vrees de een ramp. Vandaar dat hij ook de hulp inriep van de Wcstzaanse autospuiten en de drijvende spuiten van de reinigings- en havendienst. Met acht en twintig stralen kon men toen water geven. Bijna 200.000 liter werd per minuut in de vuurzee gespoten. De overwaaiende vonkenregen vroeg van de manschappen voort durend alle aandacht. Dc hitte van de vuurgloed was zo groot, dat men een plaatijzeren loods van het slag- molengebouw. die op acht meter van de brand stond, niet kon aan raken zonder brandwonden op te lopen. De brandweerlieden moesten de helmen achterste voren keren. Slechts aan het feit. dat het Oos- TORONTO. Eva Peron, de vrouw van de Argentijnse presi dent. heeft drie weken geleden in het Victoria-ziekenhuis te London (Ontario) een behandeling met ko- balt-stralcn ondergaan, zo schrijft een plaatselijk dagblad. Zij zou „onder de grootste ge heimhouding" per vliegtuig naar Canada zijn overgebracht Volgens het blad bestaan er geen aanwij zingen omtrent de aard van de ziekte van mevrouw Peron. Bestra ling met radio-actieve kobalt wordt gewoonlijk toegepast bij kankerge vallen. tenwind was. is het te danken, dat het fabriekscomplex behouden bleef. Die Oostenwind was echter funest voor de gemeentelijke reinigingsbelt. want deze kreeg het door de von kenregen ernstig te verduren. Om negen uur konden de West- zaanse spuiten inrukken. De overi gen werkten bij het licht van schijn werpers tot diep in de nacht. Drankzuchtige handels agent verduisterde 37 mille (Van onze correspondent) ROERMOND. De officier van justitie bij de Roermondse recht bank, mr Pluymaekers, eiste van daag tegen de 52-jarige vertegen woordiger van de N.V. Koudijs Veevoederhallen te Weert TH. H. B. uit Weert wegens verduistering van een bedrag van 37.000 twee jaar gevangenisstraf. De vertegenwoordiger, die aan de drank verslaafd was geraakt, had in de jaren 1949 tot en met 1952 gelden, die hij van de klan ten van zijn firma inde, in zijn eigen zak gestoken. Uitspraak over 14 dagen. MEDEDELING Op Donderdag 22 Mei 1952 (Hemelvaartsdag) zal ons blad niet verschijnen. Onze kantoren zullen de gehele dag gesloten zün. De Directie F2.22 p. kilo voor eerste kersen KESTEREN. Dinsdag zün de eerste vroege kersen op de veiling aangevoerd. Zij gingen van de hand voor f 2.22 per kilo. waarin de functies, die vroeger in China door de particuliere handel en particuliere ondernemingen werden verricht thans door de staat werden overgenomen. Daar naast waren er echter andere moeilijkheden als b.v. de toene mende restricties op de toelating van buitenlands personeel, de wil lekeurige belastingheffing en de verplichting om overtollig Chinees personeel toch in dienst te houden en door te betalen. Morrison meende namens de op positie dat de betrokken firma's en de regering niet anders had den kunnen handelen. Hij drong erop aan dat de regering de ont wikkeling van nieuwe mogelijk heden echter in het vizier zou hou. den en dat men de handel via Hongkong zou handhaven. Tevens vroeg hij of uit de recente econo mische conferentie te Moskou eni ge kansen op een nieuw handels contact met China waren gekomen. Eden antwoordde hierop, dat on middellijk na de Moskouse confe rentie de regering deze kwestie met de Chinese regering had op genomen, maar op haar verzoek zelfs geen antwoord had gekregen. Directeur van dochteronderneming heeft eigenmachtig deel van winst besteed (Van onze correspondent) UTRECHT. Sedert enige tüd hebben zich ernstige strubbelingen voor gedaan tussen de directie van dc Nederlandse Spoorwegen en de leiding van het N.V. Spoorwegbouwbedry'f, een eveneens te Utrecht gevestigde dochteronderneming van de N.S. De moeilükheden betroffen de wtfse waarop het Spoorwegbouwbedrüf een bepaald gedeelte van de gemaakte winst meende te moeten besteden, alsmede dc manier, waarop in de boe ken de uitgaven voor materialen werden verantwoord. Het gevolg is ge weest, dat de directie van de N.S. de directeur van het Spoorwegbouw bedrüf, ir Slothouwer, dc adjunct-directeur dezer onderneming, de heer Boland, dc procuratiehouder, de heer Stark en een vierde cmployéc, voor lopig in hun functie heeft geschorst cn voor onbepaalde tüd verlof heeft verleend. Geruime tijd geleden, toen de ma- procuratiehouder zou. volgens de garijnen van het Spoorwegbouwbe- j inlichtingen waarover wij beschik- drijf van Schijndel naar Maarssen ken, hiermede verband houden, dat werden verplaatst, heeft de directie i de boekingen voor materialen dus- tot de N.S.-het verzoek gericht ma-; danig waren geschied, dat hieruit tcrialen en geld te mogen bestedenonvoldoende bleek, voor welk doel voor de bouw van woningen voor bepaald materieel was aangewend, het personeel in de onmiddellijke nabijheid van de nieuwe opslagplaat- De leiding van het Spoorwegbouw, sen. Dit verzoek werd door de N S. drijf heeft zich blijkbaar op he^ afgewezen, opnieuw ingediend enstandpunt gesteld, dat zij zelve te wederom geweigerd. beslissen had op welke wijze de Onlangs nu is aan het licht geko- winst van het bedrijf wordt besteed men. dat in strijd met door de Ne-j een recht, dat de directie der N.S. derlandse Spoorwegen verstrekte i aan het Spoorwegbouwbedrijf ont- richtlijnen. in de woning van dezegt. In verband met het gebeurde directeur verbeteringen waren aan- j heeft zij de leiding van het Spoor- gebracht. welke ten laste van het j wegbouwbedrijf tijdelijk opgedragen bedrijf waren gebracht. Hiermedeaan ir. Couperus, chef Dienst van zou een bedrag van ca. f 70.000.— Werken der Nederlandse Spoor.ve zijn gemoeid. De schorsing van de I gen. Verzet tegen wetten van Malan KAAPSTAD. Natal zal zich van de Unie van Zuid-Afrika af scheiden, wanneer de regering Ma lan de grondwet schendt door het vormen van een parlementair hoog gerechtshof, aldus heeft Nicholls, de leider van de Verenigde Partü- Dinsdag in dc Senaat bekend ge maakt. De partü-leider verklaarde dat men het zonder verkiezingen kon stellen en dat de dictatuur geves tigd kon worden eenvoudig door het aannemen van een wet die de regering volledige bevoegdheden gaf. Ook tegen de maatregelen van de minister van Justitie, Swart ontstaat verzet Weer hebben drie blanke Zuidafrikaanse vakvereni- gingsleidcrs waaronder de alge meen secretaris der vakvereniging Sachs, van Swart, bevel gekregen hun functies neer te leggen. Zij moeten twee jaar lang binnen de provincies blijven, waar zij wonen, en mogen geen politieke vergade ringen bijwonen. De maatregelen zijn genomen volgens de „wet op onderdrukking van het communis me". Sachs heeft desondanks Dins, dag een spoedvergadering van 300 vakverenigingsfunctionarissen toe gesproken. Op de bijeenkomst werd besloten een proteststaking van een dag van arbeiders in de kledingin dustrie uit te roepen. MET de Kruistocht voor de Voorzichtigheid, die op het ogen blik in het drukke Parijs wordt gehouden, dreigde het even spaak te lopen toen dit hele kleine Franse chauffeurtje zich op de Place de la Concorde niet hele maal aan de regels hield. De be roemde ftlmspeler Michel (,,Er komt een vriend vanavond") Simon, gekleed in het chauffeurs- pak dat hij in zijn nieuwste film draagt, geeft het Parijzenaartjc instructies, terwijl een verkeers agent met instemming luistert. MADRID. Een artilleriegra naat ontplofte Dinsdag in een munitie-opslagplaats te Orbaneja- Rio Pico, in de Spaanse provincie Burgos. Zeven Spaanse soldaten vonden hierbij de dood, twee wer den ernstig gewond. Diamantenjacht in oer woud van Brazilië RIO DE JANEIRO Dc Ame rikaanse luchtvaartfunctlonnarls en dc Braziliaanse luchtmachtofficier, die In het Braziliaanse oerwoud door een groep avonturiers werden vastgehouden bij de plaats waar een Amerikaanse Stratocruiser neerstortte, zün vrügolaten. Het gerucht ging dat het neer gestorte toestel een fortuin aan diamanten aao boord had. De gij zelaars werden vastgehouden om dat zij weigerden de avonturiers met hun hefschroefvliegtuig naar de bewoonde wereld terug te bren gen. Na aankomst van Braziliaanse parachutisten is een regeling ge troffen om alle mannen te eva cueren. DEN HAAG. Dc N.V Bank voor Nederlandsche gemeenten deelt mede, dat de goede resulta ten van de verkoop van rente- spaarbrieven nog belangrijk zijn verbeterd. Was na zes weken voor een bedrag van circa 24 millioen gulden geplaatst, thans nu de ver koop elf weken heeft opengestaan, heeft de opbrengst een totaal van circa 42 millioen gulden bereikt. Hierdoor is het totaal van de drie nationale woningbouwleningen ge komen op circa 115 millioen gul den. Bindende uitspraak Rijksban idde laars SCHEVENINGEN. De leden van de Redersvereniging hebben Dinsdagmiddag in ccn spoedverga dering besloten het College van Rijksbemiddelaars te verzoeken een bindende regeling te treffen in het loongeschil met dc haring vissers. Daarmee is de laatste fase in het geschil ingetreden. Nadat de reders achtereenvol gens bemiddeling door het College van Rijksbemiddelaars en door de Stichting van de Arbeid hebben afgewezen welke door de Unie-Verkeer was verzocht en aanvaard vragen zij thans een beslissing van de rijksbemid delaars. Daartoe is dit college be voegd op grond van het Buitenge woon Besluit Arbeidsverhoudingen. CLERMONT-FERRAND Twaalf münwcrkers zjjn Dinsdag om het leven gekomen, toen gas de schachten van een kolcnmün te Frugicres. nabü Clermont-Ferrand, binnendrong. Het ongeluk deed zich voor op een diepte van 600 meter in een nieuwe galerij, waar de kolendel- ving nog niet was begonnen. On geveer 100 mijnwerkers waren be zig met aanbrengen van stutten en uitrusting. Verscheidene van hen sprongen in paniek in de lift, ter wijl anderen zich in veiligheid poogden te stellen langs ladders in de luchtverversingskanalcn. De reddingsploeg heeft bekendge maakt, dat alle overlevenden aan de oppervlakte zijn gekomen. Parlement keurt nieuwe staatslening goed PARIJS De bijeenkomst van de Nationale Vergadering, waarin beslist moest worden over het voornemen van de regering voor een nieuwe staatslening, welke ge koppeld is aan de waarde van net goud. begon Dinsdagmiddag onder slechte voortekenen. De financiële commissie had er zich n.l. tegen uitgesproken met 18 tegen 17 stemmen en 9 onthoudingen. Be halve dc socialisten en de commu nisten keerden zich twee Gaullis ten tegen het plan. benevens óón radicaal, terwijl vier volksrepubli keinen en vijf Gaullisten zich ont hielden. Door met aftreden te drei gen. indien het voorstel verworpen werd. slaagde Pinay er echter in om te zegevieren met 324 tegen 206 stemmen. DE BIUT Het KMNI deelt mede: Hoewel ook vandaag en gis teren de zon onafgebroken uit een nagenoeg wolkenloze hemel straal de. was het weer toch belangrijk minder aangenaam dan voorgaande dagen. Koude, abnormaal droge Van Woensdagavond tot Donderdagavond: Vannacht op vele plaatsen nachtvorst Morgen overdag zon nig weer met dezelf de of iets hogere tem peraturen. Zwakke tot matige Oostelijke tot Noordelijke wind. 21 Mei Zon op 4 u 3t m onder 20 u 36 m Maan op 3 u 3 m ondei 18 u 26 m. 22 Mei Zon op 4 u 36 m onder 20 u 37 m Maan op 3 u 20 m on der 19 u 48 m Koude nacht HET WEER VAN VANMORGEN 7 LU'R Station Weer Wind m/s Max.temp Neersl. Gisteren In 24 u Oslo Onbew. N —1 Stockholm Onbew N.N.O. —3 13 0 mm Helsinki Onbew. N.O. —6 12 0 Edinburgh Geheel bet Windstil 14 0 Londen Onbew. N N O. —2 19 0.2 Kopenhagen Zwaar bcw N.N.O —2 19 0 Amsterdam Onbew. O —4 14 0 Genève Onbew. NO. —9 21 0 Parijs Onbew. NO —2 22 0 Bordeaux Zwaar bew Windstil 22 0 Nice Zwaar bew. O. —14 21 2 Berlijn Onbew. N. —4 10 1 Frankfurt Onbew. N.N.O. 4 16 0 München Nevel Windstil 11 0 Wenen Zwaar bew. N.W. —5 2 lucht, die al een week lang over Oost-Europa naar 't Zuiden stroom de, slaagde er namelijk in tot in Nederland door te dringen en de maximumtemperatuur gemiddeld vijf graden te doen dalen, terwijl in de nacht op verschillende plaatsen nachtvorst voorkwam. Het wasech ter vooral de schrale, af en toe vrij krachtige noordoosten winddie een gevoel van koude verwekte. Ook in I Engeland, België en Noord-Frank rijk daalde de temperatuur flink. In Polen en Oost-Duitstand kwam lichte vorst voor, terwijl ccn de pressie in dc hogere atmosfeer er sneeuwbuien bracht. Intussen houdt het hogedrukgebied boven Scandi navië, dat deze koude stroming ver oorzaakt, onverminderd stand. In verband hiermede zal het ook mor gen droog en overwegend zonnig zijn. Aangezien de wind geleidelijk iets in kracht afneemt cn de aan voer van de koude lucht dus in een minder snel tempo geschiedt zal de temperatuur overdag wat hoger kunnen worden. Des nachts blijft de kans op nachtvorst evenwel groot.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 1