Eerste kampioenen zullen zich morgen melden geling Bindende re visserijbedrijf FILMS IN AMERSFOORT WIE GAAT MEE? „Het Ding" teistert onze zenuwen in Rembrandt Nederlaagwedstrijden van de „Metropole j Resolutie van bondsbestuur is verworpen, maar geen staking Oorzaak blijft onbekend Amersfoorters maken goede kansen ■CITY AMERSF00RT Een week op zwerftocht over het IJselmeer Zaterdag 24 Mei 1952 9 door Wim van Wieringen Welke Nederlandse jongen en welk Nederlands meisje wil niet graag eens een weekje uit varen gaan over het IJsselmeer, waar de wind om je oren blaast en je je af en toe aan de reling moet vast grijpen als de golven wat hoog gaan? Dat wil ieder toch zeker? Welnu dan. Wie gaat mee over zee? Wie gaat mee met de „Varende Vacantievloot"? Ons blad stelt een aantal kinderen van abonné's daartoe in de gelegenheid. Ze moeten in de leeftijd van twaalf tot achttien jaar zijn, ferme meisjes en stoere knapen, jongelui, die er tegen kunnen dat er een spatje water over hun kousen en een tikkeltje eelt op hun vingers komt. Neen, het gaat niet helemaal voor niets. Zo'n weekje varen, met kost en logies, excursies aan wal. consumpties en alles in begrepen. kost eigenlijk 25.voor onze abonné's zijn de kosten16.ja, u leest goed: zestien gulden. De stichting Algemeen Nederlands Comité „Onze Marine", die als rederij van de „Varende Vacantievloot 1952" kan worden be schouwd en die de IJsselmeertochten organiseert, zorgt voor de excursies, de leiders, enz. Bij dat woord „Marine" moet U niet alleen aan onze oorlogs vloot denken, want dan bent u mis. Het genoemde comité wil zo wel de belangstelling voor de Koninklijke Marine bevorderen als voor de koopvaardij, de visserij, de binnenvaart, de scheepsbouw en de watersport en voor alles wat er verder op en om en van het water leeft. Het is de bedoeling, dat de jongelui aan boord „vacantie" heb ben, maar ze worden wel allemaal een dag in de corvee- en de Er is water genoeg Met volle zeilen verdere scheepsdienst ingeschakeld. Ze worden ook op andere manieren vertrouwd gemaakt met het leven op zee. De jongens en de meisjes gaan uiteraard op afzonderlijke sche pen. Ieder schip neemt 48 jongelui aan boord (drie bedden boven elkaar). Men kan onderweg roeien, zeilen en zwemmen, alles na tuurlijk onder toezicht. Men zwerft rond over het IJselmeer en Kinderen van onze abonné's kunnen mee voor. f 16.- maakt hier en daar excursies aan land. Van de zes nachten worden er vijf in een der Zuiderzee-havens of op de Friese meren door gebracht. De laatste nacht, van Vrijdag op Zaterdag, blijft de boot op het IJselmeer. Onderweg heeft men zich te gedragen volgens do voorschriften van het monsterboekje, dat ieder wordt uitgereikt en die er toe moeten bijdragen van de deelnemers flinke, eerlijke en trouwe mensen te maken, die eikaars kameraad willen zijn. Weet ieder nu genoeg? Jullie willen zeker allemaal wel mee. jongens en meisjes, die dit lezen.. Wij hebben een aantal plaatsen gereserveerd. Het devies is dus: „Wie het eerst komt het eerst maalt" en misschien zullen wij zelfs tot loting moeten overgaan. Wij kunnen jongens en meisjes een plaats bezorgen in de vol gende weken: 34 t/m 19 JULI: jongens en meisjes 11 t/m 16 Aug.: alléén jongens 18 t/m 23 AUG.: jongens en meisjes Het enige, wat men nu moet doen. is als de weerga een aan meldingsformulier halen bij het bureau van het DAGBLAD VOOR AMERSFOORT, Snouckaertlaan 7. Amersfoort DEN HAAG. Het Collego van Rijksbemiddelaars heeft een beslissing genomen in zake het geschil in het haringvisserybedryf. De inhoud daar van is gistermorgen in spoedvergaderingen bekend gemaakt aan de leden van de Christelijke Bond van Haringvissers en de Centrale Bond van Werknemers in de Transportbedrijven. Een resolutie van het C.B.T.-be- stuur, waarin over het besluit der Rfjksbemiddclaars een zekere voldoening werd uitgesproken, is met 268 tegen 333 stemmen verworpen. De tweede voorzitter van de C.B.T. heeft aan de vergadering gevraagd of naar aan leiding van deze beslissing tot staking kan worden overgegaan. De vergadering heeft het voorstel tot het houden van een referendum verworpen. Omdat geen meerderheid tegen de resolutie is gehaald zal niet tot staking worden overgegaan. In deze beschikking wordt het garantieloon van de haringvissers gesteld op 50 per matrozendeel en voor de andere rangen naar verhouding van het maximum. Tot nu toe gold een garantieloon van 41 per matrozendeel. De uitke ring van dit loon zal geschieden in drie perioden, voorheen gold slechts één periode. Voorts hebben de Rijksbemiddelaars vastgesteld, dat de uitbetaling van eventuele loon- compensaties los van en boven het besommingsdeel zal geschieden. Voorheen werden in het haringvis serijbedrijf geen looncompensaties gegeven. Verder ls een vacantie van een dag per maand verplich tend gesteld. Volgens de regeling, zoals die tot nu toe gold, hadden de vissers slechts recht op een maximum van zes dagen vacantie. Voorts zullen de haringvissers voortaan een vacantievergoeding ontvangen van f 50. In vorige ja ren bedroeg deze 43.05. Do uitkeringsduur voor de zlektegeld- regellng, die voorheen zes cn dertig weken bedroeg is gesteld op twee en vijftig weken. In gevallen van tbc zal uitkering worden gegeven over 156 we ken, voorheen en dertig weken. De uitkering van het ziekengeld zal wor den gebaseerd op de bedragen, die zijn genoemd in de tabel van de Zeeonge vallenwet. Dit komt hierop neer. dat voortaan 80T9 van een bedrag van 53.70 voor een matroos zal worden uitgekeerd. Voorheen bedroeg dit percentage 80 van 48.— HOEVELAKEN Onder zand bedolvene vindt de dood De heer K. G. van S uit Maarn is tijdens werkzaamheden in een kuil be dolven geraakt onder zand Men had twee uur nodig om de ongelukkige te bevrijden. Medische hulp mocht niet meer baten. Het tragischo van dit onge val is, dat S. op 30 Mei a.s. zou trouwen met mej. 0. D. uit Hoevelaken. Toen zij Woensdagavond naar de receptie zou gaan bleek aldaar dat haar aanstaande man een ongeluk was overkomen. De ontsteltenis in de families ls groot. PREDIKBEURTEN Ned. Hcrv. kerk 9 30 en 6 30 uur ds. Laurense. Geref. Gemeente 9 30 en 630 uur Lees- dienst. MEDISCHE DIENST Voor Hoevelaken, Hoogland en Hoog landerveen heeft dienst dr. W Verbeek. Telefoon K 3493260 Hoogland. De wijk verpleging wordt waargenomen door Zuster Selm. Tcrschuur. OPBRENGST COLLECTE De Emmabloemcollccte bracht in Hoe velaken 216.14 op Het comité brengt dank aan alle medewerkers. Het hoofdbestuur van de Centrale Bond heeft de leden een resolutie aangeboden. Hierin wordt overwo gen. dat „door de vastberaden hou ding van leden en onderhandelaars en door de aanpassing van de tac tiek aan de omstandigheden van de onderhandelingen, nadat werkge vers tegenvoorstellen hebben ge daan, belangrijke verdergaande ver beteringen zijn bereikt.'' Met te leurstelling wordt vastgesteld, „dat het college van Rijksbemiddelaars de rechtvaardige verlangens van de vissers niet heeft overgenomen." De heer De Boon zeide voorts, dat de aanwezige leden van de C.B.T. besloten niet tot staking over te gaan, omdat een dergelijke staking met tegen de reders, maar tegen de regering zou zijn gericht. Na afloop van de vergadering is door de tweede voorzitter van de C.B.T. de heer A. de Boon meege deeld, dat gezien de uitspraak der leden de Centrale bond van werknemers in de transportbedrij- geen verantwoordelijkheid zal ne men voor de door het college van rijksbemiddelaars opgelegde rege ling. Ook zal de bond niet het ini tiatief nemen tot het afsluiten van een collectieve arbeidsovereenkomst in het haringvisserij bedrijf. Zesde etappe voor Van Steenbergen NAPELS. De Belg Rik van Steenbergen heeft de zesde étappe van de Ronde van Italië gewonnen. De Belg versloeg in de finish vier Italianen, voor wie allen dezelfde tijd als voor de winnaar, zes uur, 14 min. en 48 sec. genoteerd werd. Het waren Rosselo (2), Benedetti (3), Ciolli (4). Czampieri (5). De étappe liep van Rome naar Napels. Het algemeen klassement luidt: 1. Astma 31.57.41; 2. Coppi (It) 31.58.37; 3. Zampieri (It.) 31.59.17; 4. Geminiani (Fr.) 32.00.15; 5. Zam- pini (It.) 32.0034; 6. Kubler (Zwits.) 32.00 34; 7. De Filippis (It.) 32.00.36; 8. Ockers (B.) 32.00.54; 9. Magni (It.) 32.01.34; 10 Bartali (It.) 32.01.36. Geen compensatie aan bakkers vóór 2 Juni DEN HAAG. Maatregelen tot tegemoetkoming aan de bakkers in verband met de verbetering van de arbeidsvoorwaarden voor bak kersgezellen, zullen eerst op 2 Ju ni van kracht worden. Het mini sterie van Landbouw heeft zijn rapport voor de raad voor econo mische aangelegenheden uit de mi nisterraad nog niet gereed. Ver wacht wordt dat de voorstellen tot compensatie Woensdag a.s. in de raad zullen worden behandeld. Rapport over ramp met „Koningin Juliana" FRANKORT. Dc uit drie man bestaande Amerikaanse Raad van Deskundigen, die een onder zoek heeft Ingesteld naar de om standigheden waaronder het vier motorige D.C.-6-toesteI van de K.L.M. „Koningin Juliana" op 22 Maart te Frankfort is veronge lukt, heeft Vrijdag uitspraak ge daan. De Raad, die in zijn onderzoek is bijgestaan door Nederlandse luchtvaartdeskundigen, heeft mee gedeeld geen oorzaak voor de ramp te kunnen vinden. In het rapport, dat de Raad aan de Nederlandse regering heeft ge zonden, wordt evenwel gezegd, dat het onderzoek mogelijk zal wor den heropend, indien een van de twee (vrouwelijke) overlevenden, de Nederlandse stewardess mej. Gautier, voldoende is hersteld van de door haar bekomen ernstige verwondingen om getuigenis te kunnen afleggen. In het rapport wordt meege deeld dat een radiografisch rap port, dat de bestuurder van het toestel volgens de normale gang van zaken enkele minuten, voor dat de ramp zich voltrok, had moeten uitzenden, om onbekende redenen niet is ontvangen. Ook wordt gezegd dat het toestel ge durende de korte tijd, dat het voor de ramp van de grond af is waargenomen, op abnormaal lage hoogte heeft gevlogen. De reden hiervoor heeft de Raad niet kunnen vaststellen. LAWHTENNIS-COMPETITIE Morgen zullen de eerste tcnnis-kamplocnsteams bekend worden cn wu zijn cr van overtuigd, dat daar verscheiden Amcrsfoortse teams by zullen zyn. In de eerste kla-ssc, afdeling 4. Is het nog niet zo ver; hier ontmoeten de belde koplopers ALTA 1 en Groen Wit 1 elkaar en hoewel de winnaar er zeer goed voor komt te staan, is de beslissing dan nog niet gevallen. Wie die winnaar zal zyn? Wy durven ons niet aan een voorspelling te wagen, want beide ploegen zyn vrijwel over de gehele linie even sterk en cr is nauweiyks één partij, waarvan de uitslag met redeiykc waarschUniyk- heid te voorspellen is. De eerste wedstrijd tussen deze belde teams, in Amersfoort, werd bij de stand 43 voor ALTA gestaakt; wy menen, dat het ook in Amsterdam weer duchtig zal spannen en dat de uitslag niet ver van een draw af zal liggen. Van de beide Amersfoortse Over gangsklassen heeft ALTA 2 nog kleine kampioenskansen; deze kun nen alleen worden behouden, als morgen de thuiswedstrijd tegen Gooiland 2 wordt gewonnen, het geen wij wel menen te mogen ver wachten. 't Stort 1 ontvangt mor gen Groen Wit 2. welk team zich reeds bij een gelijk spel kampioen kan noemen. Hoewel er voor de Amersfoorters niets meer op het spel staat, zijn wij ervan overtuigd, dat zij hun sportieve plicht zullen vervullen en wij houden zelfs re kening met de mogeiykheid. dat de Amsterdammers hun kampioens feest een week uit zullen moeten stellen. In de derde klasse zien wij 't Stort 2 een grote overwinning behalen op Return 5; de Amersfoorters hebben dan het kampioenschap practisch in hun zak. ALTA 3 wint van Mozaïek 2 en wacht met spanning af. wat zijn grote concurrent Amstelk. 1 te gen Hilversumse LTC 5 gaat doen. ALTA 4 daarentegen zit in het hoekje, waar de slagen vallen, en zal ook tegen PVW 1 niet het zoel der overwinning mogen smaken. TEVO 1 krijgt Brisk 2 op bezoek; de Utrechters zijn reeds bü een draw kampioen cn wy verwachten niet. dat zij zich deze kans zullen "laten ontgaan. Lcusderpark 1 zal zich niet door WGA 3 laten verrassen, wij reke nen er op. dat de Amersfoorters hun prachtige kampioenskansen met beide handen aan zullen gre pen cn met een flinke overwinning huiswaarts keren. Leusderpark 2 klopt het bezoekende Groen Wit 5, doch zal de leider Shell 2 wel niet meer in gevaar kunnen brengen. Sportief 1 heeft nog kleine kam pioenskansen, maar om die te be nutten. is een eerste vereiste, dat morgen de uitwedstrijd tegen Twentse Bank 2 gewonnen wordt. Dat is een zeer zware opgave en Van Kerckhove leidt in Ronde van België VIRTON. Dc uitslag van de vierde étappe van de Ronde van België, JambesVirton (260 km), luidt: 1. Taillieu (B.) 7 uur 26 min. 14 sec. (met bonificatie 7.25.44); 2. Vermotte <B) z.t. (met bonifica tie 7.25.59); 3. Sorgeloos (B) 7 27.06: 4. De Rijcke (B.) z.t.; 5. Ollivier (B.) 7.27.56; 6. Decortc (Bz.t.; 7. Peeters (B.) z.t.; 8. Mollin (B.) z.t 9. Bogaerts (B.) z.t.; 10. Lam bert (B.) z.t. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Van Kerckhoven 27.02.48: 2. De- mulder 27.05.27; 3. Vermeersch 27.06.33: 4. Decorte 27.09.38; 5. Ce- rami 27.10.00; 6. Lerno z.t.; 7. Blom- me 27.10.12; 8. Hendrickx 27.10.33; 9. Bogaerts 27.10.53: 10. Van Stay- ren 27.11.18 (allen B.). Het krankzinnigste en luguberste waardoor we onze zenuwen deze week kunnen laten *teisteren is „Het Ding". „Het Ding" dat we gedurende de hele film in het geheel niet of slechts vaag te zien krijgen, en dat daardoor juist een verlammende en angstaanjagende werking uitoefent, waar het Monster van Frankenstein niet aan kan tippen. Hoe kan het ook anders, want Het Ding ls de piloot van zo'n vliegende schotel, waar een tijdlang nog al sprake van is geweest. Een Marsbewoner ls het, die de mensen op aarde als een nieuw ontginningsterrein voor dc spysvertering en voeding van zün soortgenoten komt exploiteren. Het gruwelijke avontuur gebeurt in de bittere kou die heerst rond het station van een poolexpeditie. De film is buitengewoon knap ge maakt. zo knap. dat onze zenuwen het bijna begeven. Een blik naar de toeschouwers is daarom ook de moeite waard. Spanning en opluch ting zijn zo geraffineerd gedoseerd in dit werk, dat het effect aan het ondraaglijke grenst. Christian Ny- by, die de film vervaardigde blijkt meesterlijk met materiaal en psy chologie van het publiek te kunnen omspringen. Hoe volkomen dwaas dit alles mag zyn, men gelooft eraan, zo lang de film duurt. Tenslotte heeft men het geval van de vliegende schotels indertijd bloedernstig on derzócht en alleen maar de moed opgegeven. De hemel beware ons dat er iets van waar zou zijn, voor- al als de schotels bemand zouden blijken te zyn met „Het Ding". Met dit gevoel in het hart verlaten we Rembrandt deze week. „Paradijsvogel" miste een goede kans CITY toont met „Paradijsvogel" de zeden op een Zuidiee-eiland; volgens de inleidende tekst zijn ze authentiek. Dit had tot een waarde volle documentaire kunnen leiden, ware het niet dat de handeling ge- ensceneerd is en spontaneïteit mist. Het laatste kwart wordt benut voor een spectaculaire vulkaan-eruptie; de dochter van het opperhoofd moet zich in de technicolor-brij storten om de goden gunstig te stemmen en het gevaar te keren. Veel ver haal zit er dus niet in; de dialogen dienen eigenlijk als verklarende tekst voor de in onze ogen vreem de gebruiken. we staan daarom enigszins scep tisch tegenover de kansen der Amersfoorters. De kansen van het tweede en derde team van Sportief in de vier de klasse zijn heel wat reëler; beide kunnen zy morgen kampioen zijn, n.l. als ze resp. van Donald Duck 5 en Amstelkant 2 winnen. Voor Sportief 2 zien wy geen vuil tje aan dc lucht, maar Sportief 3 zal het heel wat moeiiyker krijgen. ALTA 5 gaat thuis van TCU 2 v/innen en is dan eveneens kam pioen. terwijl 't Stort 3 tegen Mac- cabi 1 zelfs aan een gelijk spel voldoende heeft om te gaan feest vieren. Wij verwachten echter geen draw, maar een duidelijke Amers- Luis Mariano, bekend van de radio, speelt en zingt de hoofdrol in de film „Andalusié". Weelderige zang- en dansfilm in Grand Spaanse gitaarklanken en opwin dende muziek kunt u horen, tore ro's cn schone vrouwen zien in de kleurige film „Andalusié". Carmen Sevilla is de vrouwelijke hoofdrol speelster en de manier, waarop zij „Juanito" lispelt tegen haar partner Luis Mariano is alleen al een gang naar Grand-Theater waard. Een weelde van dansen en een wat overdadige hoeveelheid zang van Mariano lijn de verdere geniet bare bestanddelen van deze film operette. Minder smakelijk zyn de stierengevechten, waarbij men op de tribunes een weinig prettige zij de van het Spaanse volkstempera- ment ziet. Gelukkig vormen die af schuwelijke gevechten slechts klei ne gedeelten van deze overigens onderhoudende Frans-Spaanse film. foortse overwinning. Leusderpark 3 zal zijn uiterste best moeten doen om de thuiswedstrijd tegen Soest 3 te winnen; luk dat niet, dan geven wij weinig meer voor de kam pioenskansen der Amersfoorters. TEVO 2 cn 't Stort 4 zijn dus fei telijk de enige Amersfoortse vierde klassers, die in de strijd om de titel geen toonaangevende rol moer spelen; bij hun wedstrijden tegen resp. TCU 3 en Iduna 1 staat nau welijks meer iets op het spel. Wij verwachten, dat TEVO 2 aan het langste eind zal trekken, terwijl 't Stort 4 de puntjes in Utrecht zal moeten achter laten. BakkerLakeman aan de kop in Wembley WEMBLEY. Vrijdagavond was de stand- in de zesdaagse by de neutralisatie: 1. Bakkcr-Lakeman (Ned148 pnt.; Op één ronde: 2. Rigoni-Tcrruzi (It.) 371 pnt.; 3. Hoermann-Pattcrson (Dld./Austr.) 284 pnt; 4. Ricketts-Gillen (G.B./ Lux.) 233 pnt.: Op twee ronden: 5. Roth-Von Buren Zwits.) 518 pnt; 6. Strom-Arnold (Austr.) 489 pnt. Jean Robic start niet PARUS. De Franse renner Jean Robic heeft tijdens ccn wed strijd op het circuit van Angenis een sleutelbeen gekwetst, dat al bij een vroegere val was gebroken. Als gevolg hiervan zal hij Zondag 25 Mei niet deelnemen aan dc wed strijd Bordeaux—Parys. 59 Acht biljartverenigingen uit Amersfoort hebben deelgenomen aan een, door „Metropole" georga niseerde nedcrlagcnwedstrijd. Slechts aan twee van hen lukte het inder daad dc organiserende vereniging een nederlaag toe te brengen. „Het Leusderkwartier" boekte met 511 het beste resultaat cn kon daardoor de fraaie wisselbekcr voor een jaar mee naar huis nemen, een jaar mee naar huis nemen. „Limburgia" bezorgde „Metropole" een 610 nederlaag en de geluk kige vertegenwoordigers kregen een mooie trophee voor dit ver- SOEST Boudewijn kampioen van „Zonneheuvel" Voor de aanvang van de op Vrijdagavond gehouden ledenver gadering van dc biljartvereniging „Zonneheuvel", vond de barrage wedstrijd plaats tussen Cees Bou dewijn en R. Koster, met als eind beslissing het „Clubkampioen- schap" van Zonneheuvel. Het is een nek-aan.nekrace geworden, waarbij tenslotte Cees Boudewijn, zij het met een zeer klein verschil, zich clubkampioen mocht noemen Allereerst kwam de verkiezing van een nieuwe voorzitter aan dc orde, daar de huidige voorzitter, de hee K. Visser, wegens drukke werkzaamheden zich genoodzaakt zag, z'n functie neer te leggen. Met algemene stemmen werd als nieuwe voorzitter gekozen, dc heer A. Spijker. Als afgevaardig den naar de Bondsvergadering werden gekozen, dc heren C. Bou dewijn en J. Hopstaken. Intussen had het lied, de heer Wim van Reijn, een lied gecompo neerd, doelende op het kampioen schap van Cees Boudewijn, dat na afloop van de vergadering, bij het gezellig samenzijn, menig keer werd gezongen. MACS vergadert De motor- en automobielclub „Soest", hield een ledenvergadering In haar club lokaal „Zonneheuvel". onder leiding van de 2c voorzitter, dc heer A. Spijker. Voor de bijzondere prestaties die het lid, de heer F. Y. M. Kuynders. bij de 1.1. gehouden Tulpen-Rallyc heeft ver richt, werd hij door de voorzitter ge lukgewenst, waarna hem een blijvend aandenken als huldeblijk werd uitge reikt. De heer Kuynders gaf daarna enige bijzonderheden over de Tulpen-Rallvc. die wel zwaar, doch prima te rijden was. Ook gaf hij een uitleg van de bijzondere puntentelling. Besloten werd dc e.v. „Betrouwbaar- hcidsrlt" tc houden op Zondag 8 Juni a.s. voor automobielen en motoren (ISO km) en bromfietsen (70 km). De start vindt plaats bij café „Zonnc. heuvel", des namiddags te 2 uur. Aan deze tocht wordt de bekende „Coup De Zonneheuvel" voor de beste kaartlezer(ster) verbonden. dienstciyke resultaat. „Vrienden schaar* kwam tot een 8—8 gelijk spel en kreeg hiervoor de derde prijs. De heer Th Ramsclaar, voorzit ter van de organiserende vereni ging reikte gisteravond de prijzen met een toepasselijk speechje uit. Spreker roemde het sportieve ver loop. Do heer Van Drie, voorzitter van „Het Soesterkwartier", dat vorig jaar de wisselbeker verover de. droeg deze over aan de heer Van de Berg van „Het Leusder kwartier". In een slotwcarrd wees de heer Ramselaar op het belang van het voortzetten van traditionele tour- nooien, hetgeen dc heer W. J. Craancn van „Vriendenschaar" de opmerking ontlokte dat hij toch vooral ook hoopte dat jonge ver enigingen een kans zouden krijgen om eveneens tournooien te kunnen organiseren Na een sportieve on derlinge discussie besloot men dit thema op de volgende week te houden districtsvergadering ter sprake te brengen, teneinde in het organiseren van dit soort evene menten wat meer lijn te krygen. Rest ons nog de resultaten van het tournooi weer te geven: Leusderkwartier 511 overwin ning Limburgia 6—10 overwinning. Vriendenschaar 88. Verg. Wagen 106 nederlaag. V V V 106 ne derlaag. Nieuwe Kei 124 neder laag Oranjeboom 124 nederlaag. Soesterkwartier 124 nederlaag. Predikbeurten Ned. Hcrv. Kerk. Oudekerk, 10.15 uur ds. W R. Ambroslus. Bed H Doop; 5 uur ds. Ambroslus. Emmakerk, 10 uur ds. L. J. C. Visboek; 5 uur ds. B. Maar- singh. Hecskapcl. 10 uur ds. B. Maar- slngr. Zonnegloren. 10 uur ds. D. van Krugtcn. Zaal v. d. Broek en Eltheto. 10 uur kindorkerk. Evangelisatie-samenkomstenDinsdag avond 8 uur zaal v. d. Broek en Woens dagavond 8 uur Hecskapcl, Spr. In belde diensten de heer S. van Gorkum. Herv. (Ger.) Evangelisatie. Chr. ULO school. Prins Bcrnhardlaan, 10 uur de heer Mulder van Putten: 5 uur ds. Dop van Hulzen. Ger. Kerken. Julfanakerk 8.30. 10.15 en 5 uur ds. C. Vcrspuy van Bcnnekom. Wilhelmlnakerk, 10 cn 5 uur ds. A. A. Leenhoutj. Gebouw „Rehoboth" Bunt- weg. 11 uur ds Kapteyn van Nijkerk: 5 uur ds W. G. Raven van Voorthuizen. Chr Ger. Kerk. 10 en 230 uur lces- dienst. Ger. Gemeente. Kleine Rcmbrnndtzaal. 10 en 5 uur leesdienst. Maandagavond 7.30 uur ds. Vergunst van Zeist. Ver van Vrijz. Godsd. (N.P.B.). Ge bouw ..Religie cn Kunst". 10.30 uur ds. N. Blokker van Zeist. Vrij Evang. Gemeente, Maandagavond 8 uur Evang. Raven. Vereniging voor Vri|zlnnig Hervorm den (Zuldslngol), 10.30 uur prof. Beek uit Amsterdam. Vereniging voor Vrijzinnig Hervorm den (Dollardstraat), 1020 uur ds. C. J. van Roycn. Leger des Hells (Havik 25) 10 uur helllgingsdienst, 10 uur öpcnluchtsamen- komst. 20 uur verlossingssarnenkomst. Leiding: lult, en mevr. Blbler-Krans. MEDISCHE DIENST Zondag a.s. is geopend apotheek „Soestdijk" Van Weedestrdat 46. TEL. 6572- THEATER VRAAGT UW BIJZONDERE AANDACHT VOOR HET SUBLIEME FILMWERK TeckHUoa^ Aanschouwt de meesl afschuwelijke vorme van bijgeloof op een exotisch eiland, bewoond door 'vuuraanbidders I KALUA, de schone, wordt levend geofferd om de brullende krater tot zwijgen te brengen! VOORSTELLINGEN: ZONDAG: 2.00, 4.15, 6.45 en 9 uur OVERIGE DAGEN: 2.30, 6.45 cn 9 uur. Bespreekt tydig Uw plaatsen want het zal storm lopen. SIMPELMAN

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 9