STADSVENSTER Perspectieven voor kernplan liggen zeer gunstig Bescherming Bevolking eist een uitgebreide organisatie CRACKFREE Vandaag worden voor- en tegenstanders gehoord D.D.D. 2 k.J DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Brandweer krijgt er veertien motorspuiten bij .,De Hanze" richt verzoek aan Raad over R.K.-feestdagen •bed is ook voor U ideaal! Sportagenda Woensdag 28 Mei 1952 (Vari een onzer verslaggevers) Vandaag is in het gebouw van de Raad van Staten op het Binnenhof te 's-Gravenhage het plan van uitbreiding voor de stadskern der gemeente Amersfoort in bespreking gebracht. Voor en tegenstanders van het plan hebben nogmaals alle zeilen bijgezet om het plan of te doen aannemen öf te doen torpede ren. De zaak lag voor de tegenstanders niet zo eenvoudig, want het door de hoofdingenieur-directeur van de Wederopbouw en Volkshuisvesting uitgebrachte advies aan de minister van wederopbouw en volkshuisvesting bevat tal van punten waarin met waardering over het kernplan wordt gesproken. De ge projecteerde rondweg wordt de enig juiste oplossing genoemd en ook de aanleg van de tunnel nabü de gasfabriek wordt als de meest juiste oplossing gezien. Advies aan minister is verblijdend Omtrent de aanleg van een tunnel bü de Puntenburgcrlaan zegt de ad viseur. dat dit vermoedelijk ten koste van geringere offers moge'f'k zou zijn dan bij de aanleg van het overeenkomstige tracee bij de Gas- laan. De tunnel zou echter in Zuid- Oostelijke richting uitmonden ir> een stadsdeel waar de bestaande wegen voor toenemend verkeer een onvoldoende breedte hebben. Er valt daar geen aanvaardbaar tracee voor een verkeersweg aan te wijzen. Advertentie (LM.) Zuiver en ontsmet uw huid met de hel ft dervloelbareD.D.D. Dejeukbedaart.de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN 30 Mei, dag van overdenking In Margraten, en Amersfoort, in Bergen op Zoom en Groes- beek, in -HoltenNederweert, Uden, Mierlo, Mook en in nage noeg 500 andere steden en dor pen in ons vaderland liggen ze, de ontzielde lichamen van ruim 30.000 geallieerde militairen'. De kameraden van deze ge vallen strijders hebben we met daverend gejuich en wapperen de vlaggen begroet! In hen zagen wij immers onze bevrijders uit de wurgende greep van de nazi-terreur! Hen waren wij dankbaar en onze oprechte vreugde, toen de vijf lange, de vijf harde bezettingsjaren achter de rug waren, uitte zieh in deze simpele woorden: Wij zullen je nooit vergeten"! Mogen wyj echter hen verge ten, wier bloed onze Hollandse aarde heeft gedrenkt, wier laat ste zucht in onze Hollandse lucht is vervlogen, wier stoffelijke om hulsels aan onze Hollandse grond werden toevertrouwd Zij konden niet door ons beju beld worden omdat zij reeds hun leven hadden geofferd op het al taar van onze vrijheid.' Mogen wij hen vergeten" Neen, dat mogen we niet, dat kunnen we niet, dat zullen we niet! Op ons allen rust een diepe menselijke plicht van eerbetoon en dankbaarheid voor en aan hen die, ver van hun eigen va derland, ver van hun verwanten, hun eeuwige rust zingegaan in onze Hollandse grond. In hei besef van deze plicht, als een eenvoudig bewijs van medegevoel ten opzichte van de familie der gevallenen dienen, op 30 Mei. de graven der gealli eerde strijders, op de beide Amersfoortse kerkhoven nabij Oud-Leusden. met bloemen te worden gesierd en wel speciaal door de opgroeiende generatie, door de Amersfoortse jeugd! 30 Mei „Memorial-day" dag van overdenking! Juist de Amersfoortse jeugd dient er jaarlijks aan herinnerd te worden welke bloedige offers werden gebracht om onze vrij heid terug te verkrijgen. Juist de Amersfoortse jeugd moet blijk geven er van door drongen te zijn dat het haar plicht is om op 30 Mei haar „stille tocht" naar de kerkhoven te maken. 30 Mei dag van overdenking is de dag van de jeugd om haar bloemen op de graven te leggen! KLAPROOSDAG. II No vember. is daarvoor immers min der geschikt Amersfoortse jeugd! Kom op Vrijdag 30 Mei a.s. des avonds 7 uur naar het Borneoplein met uw bloemen, liefst geplukt uit eigen tuin of uit het veld. Toon, door uw bloemengave, begrip te hebben voor hetgeen in de we reld en speciaal in uw eigen land, in uw eigen gemeente, heeft plaats gehad! Het Nederlands Oorlogsgraven Comité (afd. Amersfoort) De voorzitter, J. A. C. SPOEL Langs de Weyersstraat loopt nu nog een gracht. Als het kern plan wordt goedgekeurd zal op deze plaats de tunnel, die de verbinding vormt met het Soes- terkwartier uitkomen en begint hier de rondweg, die het ver keer rond ons stadscentrum zal leiden. Het dempen van de beek (Wever straat) ziet de adviseur als een on vermijdelijk offer. Maar dat offer en andere offers wegen op tegen het voordeel van een rondweg langs de oude binnenstad. Ook de nieuwe verbindingsweg tussen station en het centrale plein van Amersfoort, de Hof. acht de adviseur van bete kenis Uiteraard worden een aantal bezwaren gegrond verklaard. Zo zal naar het inzicht van de adviseur o.a. een wijziging moeten worden ge bracht in het plan ..Zonnehof". Men zal zich nog herinnoren dat het ter rein tussen 't Laantje, Utrechtseweg en Bergstraat gezien was als een gebied, waar o.m. winkels zouden kunnen worden gevestigd, kortom een zakencentrum. De N V. Levensverzekeringsmaat schappij „Ons Belang" heeft belang rijke bezwaren ingebracht, die de adviseur gegrond acht. In de be zwaarschriften is nogal, mede door publicaties in de vakpers, misbaar gemaakt over een vermeende door braak naar de Hof via de Nieuw- straat Een dergeijlke doorbaak is echter nimmer door het gemeente bestuur overwogen. In de Raad is daarover nog niet zo erg lang ge leden wel het een en ander gezegd. Bezwaarschriften tegen kernplan De spade is reeds gescherpt Er zijn uiteraard tal van bezwaar schriften tegen het kernplan van de gemeente Amersfoort ingebracht. Eerst bij de gemeente, later bij Ge deputeerde Staten en nog later bij de Kroon. Alles is zeer serieus be keken Het adres is er nu cn voor de gemeente is dat geenszins ongun stig. Tal van bezwaren zijn grondig bekeken en op onderdelen ontvan kelijk verklaard Het gaat in vele gevallen om schadevergoeding of aanwijzing van nieuwe industrie- grond. Van de bezwaren ingebracht door verenigingen als de A N.W.B. Oud heidkundige Vereniging Flehite. Bond Heemschut, het „comité tot bescherming van algemene en bij zondere belangen binnen Amers foort" enz. enz. is vanzelfsprekend door de desbetreffende instanties met belangstelling kennis genomen. In het adres wordt daarover aan de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting wel het een en an der gerapporteerd. Zij zijn echter niet van invloed gebleken op het advies, dat. wij zeggen het nogmaals met nadruk, zeer gunstig voor de gemeente Amersfoort is te noemen. Het ziet er naar uit. dat eerlang de goedkeuring van het kernplan afkomt. Dan kan men bij gemeen tewerken aan de slag. De spade is reeds gescherpt! 1904. Maanden van in gespannen arbeid volgen. Lupardi zelf heeft de olie niet als energiebron nodig, want hij beschikt over grote hoeveelheden uraniumkwik, een grond stof, die onbereikbaar is voor de andere geleer den. maar die hem In staat stelt de stoutmoe digste ondernemingen uit te werken met behulp van slechts weinig werk krachten. Bovendien staan hem zijn robots, de moto-apis, ter be schikking, onvermoeide werkers, die dag en nacht voor hem klaar staan en zonder aarzelen de op drachten uitvoeren, die hy bedenkt. Lupardi vestigt zijn hoofdkwartier ergens in de Wed- daar zwermen na een half jaar vreemde mon- sters uit over de zeven oceanen, monsters, die dellzee, ver van de bewoonde wereld. En van alle een ononderbroken spoor nalaten. Zij zullen er voor zorgen, dat binnen afzienbare tijd de wereld over geen druppel olie meer beschikt! Wederom een nieuwe aflevering van het populaire Kob boekje verschenen. Van heden af verkrijgbaar deel 24 „JAN VAN RIEBEECK" Prijs onveranderd 75 et. Bij boekhandel, kiosken, bezorgers,.agenten en onze kantoren. Nu voorbereiden Mocht ons land ooit weer bij een oorlog betrokken raken, en zou Amersfoort daarbij een zwaar bombardement te door staan krijgen, dan kan de ramp tot een minimum beperkt wor den, als we beschikken over een goed georganiseerde hulpdienst. Nü is het de tijd om de maat regelen voor te bereiden, die dan genomen moeten worden. En dat gebeurt ook. Gister ver telden we U al iets over de or ganisatie van de „Bescherming Bevolking" in 't algemeen. Van daag willen we eens precies na gaan. waaruit die B.B. in Amers foort bestaat. Het bestuur van de R.K. Mid denstandsvereniging „De Hanze" te Amersfoort, heeft zich met de volgende brief tot de Raad van Amersfoort gewend: „Het zal U ongetwijfeld bekend zUn, dat er sinds een aantal ja ren nog slechts twee R.K. feest dagen zijn. n.l. Maria Hemelvaart op 15 Augustus en Allerheiligen op 1 November, welke als Zon dagen door de Katholieken moeten worden gevierd. Aan de wens van de Kerkelijke Overheid om op deze feestdagen de zaken te sluiten, wordt in tpe- nemend aantal door R.K. zaken lieden gevolg gegeven. In verband daarmede verzoeken wij U beleefd te willen bevorde ren. dat, indien een der genoemde feestdagen op Vrijdag valt, de Vrijdagse markt dan niet op die dag wordt gehouden, doch op een andere, door U aan te wijzen, dag, bijv. op Woensdag daaraan voor afgaande. Deze regeling bestaat hier ter plaatse ook voor de Goede Vrij dag, waardoor aan de wensen van een grote bevolkingsgroep wordt tegemoet gekomen. Ter motivering van ons verzoek mogen wij het volgende opmer ken: Door de voorgestelde regeling wordt bereikt, dat bij de R.K. winkeliers grote bezwaren wor den weggenomen om op de feest dagen welke met de Vrijdagse markt samenvallen, hun zaken te sluiten, daar de niet Katholieke inwoners van Amersfoort en de bezoekers uit de omliggende dor pen daarop misschien niet reke nen. Ook zijn de Katholieke in woners van de omliggende dor pen dan niet langer gedwongen op een R.K. feestdag hun waren naar de markt te brengen of daar op andere wijze zaken te doen. Bovendien kunnen de R.K. winke liers dan beter gevolg geven aan de wens van hunTCerkelijke Over heid om deze feestdagen als Zon dagen te vieren en kunnen zij hun Katholiek personeel daartoe dan eveneens gelegenheid geven". Het bestuur verzocht de Raad goedgunstig op dit schrijven te beschikken. Opbrengst collecte Blauwe Week De opbrengst van de onder lei ding van het Amersfoorts Drank- weer Comité in Amersfoort en Hoogland gehouden Blauwe Week Collecte ten bate van het hulp- en reddingswerk aan drankslachtoffers aller gezindten bedroeg respectieve lijk 891,10 en 45,49, alzo in to taal 936,59. Klein meisje bij hotsing van fiets gevallen Het driejarig dochtertje van me vrouw J. uit Amersfoort, dat bij haar moeder achter op de fiets zat is gister met het hoofdje op straal gevallen, toen mevrouw J. door een andere fietser werd aangereden Het ongeluk gebeurde bij de over weg aan de Hoglandseweg. De fietsende dame, achter wie de heer De G. uit Spakenburg reed, zwenkte voorbij de overweg plotse ling naar links. De achterste fietser kon haar niet meer ontwijken. De kleine Maria liep bij de val een hersenschudding op. Het meisje is ter verpleging opgenomen in het St. Elisabethsziekenhuis. Examens Kweekschool Aan de Rijkskweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen te Amersfoort slaagden bij de ge houden eindexamens voor de akte L.O. de volgende dames: W. v. Acherbergh. V. E. Anker man, J. G. A. Bos, A. M. v. Garde ren te Amersfoort: C. W. M. Grolle en W. v. Herwaarden te Baarn. Geëxamineerd 6 candidaten. Afgewezen geen. De Bescherming van'de Bevolking tegen luchtaanvallen is te verdelen in een aantal maatregelen tot zelfbescherming en een serie overheidsmaat regelen. Voor wat het eerste betreft is Amersfoort verdeeld in zestig blok ken van ongeveer 1000 inwoners.In elk blok ls 'n blokhoofd, dat de beschik king krijgt over een blokploeg, Zo'n ploeg omvat o.m. zes redders, zes brandweerlieden en vier E.H.B.O.-ers. Het is duidelijk, dat een blokhoofd de situatie in zijn eigen wijk terdege moet kennen en dat hij het vertrou wen van de bewoners moet bezitten. Bovendien moet het bü voorkeur iemand zün. die aitüd in het blok aanwezig is. Liever een winkelier dus dan een handelsreiziger. Zes overheidsdiensten komen in geval van een oorlogstoestand on der bevel te staan van» het Hoofd van de Bescherming Bevolking Dit H.B.B. is. zoals men weet dc heer L. H. Blekkingh, wiens bu reau gevestigd is in het politie bureau. De heer Blekkingh, oud officier van het K.N.I.L., een man van middelbare leeftijd, met een sportief uiterlijk, is zijn grote ver antwoordelijkheid terdege bewust. Met energie wijdt hij zich aan de voorbereiding van het zoveel om vattende burgerlijke bescher- mingswerk. De zes overheidsdiensten dan, waarover we spraken, zijn: 1. de politie; 2. de brandweer; 3. een opruimings- en reddings dienst; 4. de geneeskundige dienst; 5. de hersteldiensten; 6. de dienst sociale verzorging. De hoofden van deze diensten zijn respectievelijk de heren G. Goorhuis, commissaris van politie, A. C. Bijleveld, commandant brandweer, ir J. S. van Nouhuys, directeur gemeentewerken, W. J. van der Hooft, directeur G.G. en G.D., H. H. Bcnnink, directeur gemeentelijke reinigingsdienst cn F. de Feber, bestuurslid van het Rode Kruis. Dit Rode Kruis heeft in Amersfoort speciaal de sociale verzorging op zich genomen. De politie kan in geval van nood dan zij vele reservisten on geveer verdubbeld worden. De brandweer, die op het ogenblik de beschikking heeft over vier spui ten, zal er veertien krijgen. Dit materiaal wordt in oorlogstijd op enkele punten in de stad gesta- tionneerd. Ieder zal begrijpen, dat ook hier een grote uitbreiding van het personeel nodig is. De opruimings- en reddings dienst zal bestaan uit vijf oprui- mingsploegen van vijftien man, twee en twintig reddingsploegen van tien man en een aantal bom- demonteerplocgen De geneeskundige dienst gaat in tijd van gevaar de beschikking krijgen over vier mobiele groepen met doktoren, verplegers en E.H.B.O.-ërs. Verder komen er acht gewonden-transportploegen per mobiele geneeskundige groep. Het Rode Kruis organiseert de L. H. BLEKKINGH Hoofd Bescherming Bevolking in Amersfoort mobiele groepen; de E.H.B.O.-ver- enigingen leiden de E.H.B.O.-ers op en reorganiseren ook de EHBO in de blokploegen. De hersteldiensten krijgen re- paratieploegen voor gas, licht en waterleiding ter beschikking. De dienst sociale verzorging tenslotte omvat de registratie van vluchtelingen, het onderbrengen en de kleding en voeding van daklozen, de geestelijke bijstand, de identificatie en berging enten- slotte een cantinedienst. HULP VAN ELDERS We kunnen ons voorstellen, dat het U duizelt bij het lezen van deze organisatie. Het is inderdaad geen kleinigheid, wat hier op po ten gezet moet worden. We moe ten er echter van doordrongen zijn. dat de hulp, die met eigen middelen geboden zal kunnen worden, bij een ernstig bombarde ment slechts een druppel op een gloeiende plaat zal zijn. Gelukkig zijn er in zo'n geval ook nog Rijks Mobiele Colonnes, die snel naar de plaats van een ramp gediri geerd kunnen worden. Bovendien kan een stad als Amersfoort, die een A-gemeente is (groot risico) ook nog hulp verwachten van een B-kring, waarvoor het risico op een bombardement minder groot is. De staf van het Hoofd Bescher ming Bevolking krijgt onder meer (Advertentie l. M.) Lekker warm: en volkomen geruisloze vering. Nu is het nog vredig in Plant soen West, maar waar nu het modderige water van de gracht staat zal eens het moderne ver keer razen. „Ons Belang" uit be zwaren tegen „Zonnehof (Van een onzer verslaggevers) De hoofdingenieur-directeur van dc wederopbouw en de volkshuis vesting geeft in zijn advies aan de minister in overweging dc bezwa ren van N.V. „Ons Belang" tegen een onderzoek van het kernplan, het z.g. „Zonnehof", gegrond te ver klaren en alsnog goedkeuring te onthouden aan het kernplan. voor zoveel betreft het gedeelte tussen de Utrechtsestraat cn de Arnherti- sestraat. De N.V. wenst daar een kantoorgebouw te stichten en vreest dat de representatieve functie van dat kantoorgebouw te zeer in het gedrang zou komen. Verder acht „Ons Belang" het niet mogelijk, dat de plannen voor dit gedeelte der ge meente in gedeelten kunnen worden uitgevoerd Er zouden te grote in vesteringen moeten plaatsvinden om de plannen ineens te kunnen doen uitvoeren. Volgens de N.V. zou gevreesd moeten worden, dat zich geen vol doende gegadigden voor de verwe zenlijking dier plannen zullen aan melden. Voorts wijst de N.V. er op. dat een aantal in goede staat ver kerende ruime woningen moeten worden geamoveerd. Zij acht win kelvestiging in dit deel der gemeen te niet te verenigen loet het streven om de city in haar functie .als zakencentrum te bevestigen en te herstellen. Klop Examen IJ ET mooie gezegde dat 11 gedurende een paar maanden per jaar de ene helft van ons land de an dere helft examineert kent u natuurlijk. Het is mis schien lichtelijk overdre ven, maar er zit toch wel iefs waars in. Op heel wat scholen is het feest al be gonnen, en bij andere staat het voor de deur. Er wordt geblokt, dat de stukken er af vliegen. Wanneer u des avonds laat door Amers foort loopt of rijdt, moet u maar eens naar al die ver lichte vensters kijken. Daar achter zitten de bedrukte candidaten met het hoofd in de handen over de boe ken gebogen. Misschien hebben ze maanden achter een ijverig gewerkt. Mis schien hebben ze er wat met de pet naar gegooid. Nu echter de grote onder vraging voor de deur staat, horen ze plotseling allemaal dat stemmetje in hun bin nenste, dat zegt: ,.Zit dat rijtie woordjes cr nu wer kelijk in?' En dan begin nen ze maar weer: „Durch, fur. olxne. um..." Twaalf uur wordt het. een uur, misschien twee uur. Ein delijk kruipen ze met een zucht in bcd. „Laten we er het beste van hopen". En dan plotseliua schrikken ze overeind. ..Hoe schrijf je nu toch courageous?" Zwaargcmartelde ene helft van ons land: we le ven met u mee. Sterkte in dc komende tijd! Jeugdtoneel Ook in de komende Pink- stervacantie zal de Amers foortse Gemeenschap weer een toneelvoorstelling voor de jeugd organiseren. Zij gaat daarmee door met haar streven de „Jeugd van de Straat" te houden, een streven, dat tot dusver al veel succes had. Ditmaal zal in het open luchttheater Birkhoven een opvoering worden gegeven van „Het Wonderpaard van Marjolijntje", een heel bij zonder sprookje. Dc spelers zijn dc bekende Speelgroep voor Onderwijs Toneel „De Witte Vogel" uit Den Haag, onder leiding van Rolf Pe tersen, die ook „Het Won derpaard" schreef. De voor stelling wordt gegeven cp Dinsdag 3 Juni. en begint om half drie. Als het nu maar niet regent Clubbladen In de ..Claxon" doet voorzit ter E. P Vacano een beroep op dc activiteit van de leden. Er is een pittig zomerprogram- ina samengesteld. Zondag gaat de A MAC van start met een orlënteringsrit van Henk van Harten Voorts wordt er in het orgaan van dc motorclub op gewezen, dat de Claxon aan een eerste lustrum toe ls. Dat ls een felicitatie waard Veel clubbladen komen niet aan een eerste lustrum toe. In De Drietand schrijft Krie bel In zijn „korte krabbels" over de avond in het Sport met de Bathing Beauties. Het ls een kostelijk verhaal. De Drietand-redactie mag trots zijn op zo'n medewerker. En dan staat er ergens in een ver loren hoekje, dat Neptunus op 19 Juni 1953 veertig jaar be staat. De HVC-er geeft in een ex tra lnlcgblad een aantal wen ken over techniek, tactiek, mcntaltralning cn concentratie. Ongetwijfeld is in een sport- orgaan zo'n rubriekje waarde vol. Er valt wel wat uit 1e leren. Verder steekt een aardig stuk kopij in dc competitie 1951-1952. Voor het eerste elf tal ging men in cijfers tal van belangwekkende zaken na. Zo bleek bijv. dat het totaalresul taat voor de uitwedstrijden gunstiger was clan \oor de thuiswedstrijden. In het clubblad van Amers foortse Boys neemt voorzitter Gijtenbeek namens de Boys vrienden afscheid van de me dewerkers W. Brouwer (ver trek naar elders) en dc heer aan de nieuwe oefenmcestcr. de heer C. van Berkel. En nu maar trainen op Donderdag avond Ons Podium verschijnt nog steeds onder dc titel „riood- uitgave". Het blad mag er dan wat minder verzorgd uitzien, minder te lezen valt er zeker niet in. Over het wcl-en-wee van SG „Amersfoort" valt al les te lezen. Er staan ditmaal enige nabeschouwingen over de competitie in. Optimistisch ls dat overzicht niet. maar men ziet met vertrouwen dc nieuwe competitie tegemoet. Parijs Aan Parijs denken is een beetje weemoed hebben naar dingen die in het on bereikbare liggen. Ge moet er in ieder geval voor spa ren om in het leven van die bruisende lichtstad on der te dompelen. Want dat dompelen kost u geld. Maar met u zeggen wij: als we even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: Iedere morgen van tien tot twa.\lf nur. even de kans krijgen gaan we terug naar de metro, naar de Moulin Rouge, naar het Louvre. Schijnba re tegenstellingen maar in wezen met elkaar veran kerd. En als we teruggaan ne men we ditmaal een arti- beeldencyclopedie mee. Het deeltje Paris is gloednieuw. Oh. u vindt er al die ver trouwde dingen-uit-die- grote-stad in terug. Uw bezoek aan Parijs is tien maal eenvoudiger met dit boekje op zak, vooral de nieuwelingen. Maar een doorgewinterde lichtstad bezoeker heeft toch zijn plezier aan die plattegrond, die kaartjes van de metro en de autobuslijnen. Een leuk boekje, handig en in een stevig bandje. Arti in Alkmaar heeft er slag van om zo'n boekje in elkaar te zetten. Wist U dat? Een draagbaar met toe behoren voor vervoer van gewonden kunt U voor het Rode Kruis betalen door 15.te geven. verkennings- en verbindingswa gens ter beschikking, die bij een bombardement de wijken ingaan, en via een mobilofoon en een aantal walkie-talkies rapport uit brengen over de aard van de nood. die er heerst. Op het hoofd kwartier worden deze gegevens, en ook die, welke binnenkomen van uitkijkposten, wijk- en blok hoofden, gecoördineerd, en ver werkt. Men zal hierdoor kunnen beoordelen, waarheen de mensen en het materiaal gezonden moe ten worden. Tot slot nog een enkel woord over de schuilplaatsen in Amers foort. De ervaring van de afgelo pen oorlog heeft geleerd, dat gro te betonnen schuilkelders, zoals ze in Duitsland waren gebouwd, een nadeel betekenden. De mensen bleven er in zitten en intussen richtten brandbommen de grootste schade aan. In Engeland, waar men geen tijd had om grote kelders te bou wen, verbleven de mensen tijdens de „Blitz" in kleine schuilloop- graven in de tuin en in hun eigen kelders. Ze waren erbij, als er brandbommen vielen, en de scha de werd daardoor beperkt. Aan de hand van deze ervaringen zullen er in Amersfoort vrijwel geen gro te schuilkelders gebouwd worden. Slechts enkele kelders zullen ver rijzen op drukke pleinen, bij spoorwegoverwegen enz. Laten we hopen, dat het nooit zover komt. Maar als de nood aan de man mocht komen, kan de Amersfoortse bevolking paraat zijn. Er zijn 2800 vrijwilligers nodig. Laat B.B. niet te vergeefs een beroep op U doen. .Het gaat om uw eigen stad, uw eigen huis, uw eigen leven! (Advertentie I. M.) DE GROTE WA S EDEL-STUFSELt IMot«»<>rt U even Week van 23 t/m 29 Mei 1952 GRAND THEATRE Film: Andaluslë. Aanvangstijden: Zondag 2. 4.15. 6.45 en 9 uur, overige dagen 2.30, 6.45 en 9 uur. Donderdag 29 Mei. „Donderdag- cyclus". Film „Concerto". Aanvangs tijden: 2.30. 6.30 en 9 uur. CITY THEATER Film: Paradijsvogel. Aanvangtijden Zondag 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. Woensdag 28 Mei 2.30 uur. Donderdag 29 Mei 2.30, 6.45 en 9 uur. Vertoning „Sportfilm 1951—1952". REMBRANDTTHEATER Van Vrijdag t/m Maandag „Het Djng". Zortdag 2. 4.15, 6 45 en 9 uur. Overige dagen 2.30. 6.45 en 9 uur. Van Dinsdag t/m Donderdag „Tar- zan en de Luipaardmannen". Dage lijks: 2.30. 6.45 en 9 uur. 30 MEI. Vrijdag. Kleine Kunstkring: concert. Gebouw VrIJz. Hervormden. 20 uur. A.G -huis: tot en met 8 Juni expositie van de kunstenaarsgroep „De Ploegh". Geopend op werkdagen van lo tot 12 uur cn van 14 tot 17 uur Op Zondagen vanl 4 tot 17 u. AVONDDIENST APOTHEKEN: Haan. Julianaplein 3. tel. 4609: Soester Apotheek, Noordewierweg 92 tel. 5474. MUSEUM FI.EH1TB Westsingel. Dage lijks geopend ochalve Zondags, aerkdager van 10—12 en 1—4 uur. Zaterdag lo—13 en 130-8 uur OPENBARE LEESZAAL. Uitlening vol wassenen 25 en Dinsdag- en Vrij dagavond van 7—9 uur. Voor kin deren Woensdag- eD Zaterdagmio- dag 2.30—*.30 uur OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes- terkwartier «Zonnebloemstraat 67» Uitlening Dinsdag- eD Vrtldagavond van 78 uui. R-K OPENBARE LEESZAAL: Uit lening 11—12 30 en 2.305.45: Maan dag- en Vrtldagavond 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag 35 en VrUdag 45 uur 28 MEI Woensdag. Blljartdislrlet „Ecmland" Jaarvergadering „Gou den Ploeg". Soest 8 uur n,m. 7 t.nn. 14 JUNI. Sportfestlval. 7 JUNI. Zaterdag. Voetbalwedstrijd HVCRest v A'foort. Agenda Amsterdam DONDERDAG. 29 Mei. Concertgebouw. 8.15 uur: Beethovcns Achtste en Negende symphonic worden uitge voerd door het Concertgebouw orkest o.l.v. Josef Krips. Stadssch 8 uur.; De Nederlandse Opera voert op o.l v. Cor Oithuis Puccini's „Butterfly". Burgerlijke Stand 27 Mei 1952 Geboren: Johannes, z. v. H. Vee- nema en K R. Hertig. Albert Dirk, z. v. A. C. Dros en J. A. P Kossen. Sophia, d. v. S. Snel cn J. M. W. van Mierlo. Abraham, z. v. R. van Huissteden en G. S. Meiiers. Johan nes Maria, z. v. A. C. Hoogland en W. Tijmensen. Getrouwd: M. S. Groenhuiisen en C. H. de Bruin. J J. M. Radder en M. A. Buitenkamp. M. J. Berserifc en A. J. ten Hoeve. H. B. Brouwer en J. v. d. Beek Overleden: Bronger van Halteren. 79 jr., echtg. van L. A. Hoogenboom

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2