Italië s democraten behouden leiding tegen hoge prijs Let erop! Met BRYLCREEM deze dop! Duitsers droomden in 44 nog van Sigaren heden goedkoper Fascisten veroveren Napels, Bari en Salerno Congres gewijd aan Heilig Avondmaal en de Vrede Natuuraziin Brallende leuzen ingevreten in Nieuwendijkse gevels „Israel wordt economisch centrum Midden-Oosten5 Woensdag 28 Mei 1952 3 I! n DEN HAAG. Van heden af zal men in de sigarenwinkels sigaren kunnen kopen tegen prijzen, die la ger zijn dan op de banderollen ver meld staan. De minister van Financiën heeft daartoe voor de tijd van 28 Mei tot 1 November zijn toestemming verleend. Het zijn sigaren, die voor zien zijn van de banderolle en de accijnsring. zoals wij die kennen. Daarnaast komen na 28 Mei nieu we accijnszegels m roulatie, die nor maal op de verpakkingen van de sigaren zijn aangebracht. maar waarop een blauwe verticale lijn door het woord „sigaren" is ge drukt. Bij sigaren, die per stuk zijn gezegeld, is de blauwe streep door de prijs aangebracht. Sigaren, van deze nieuwe zegels voorzien, mogen slechts verkocht worden tegen de prijs, die op de nieuwe banderolle vermeld staat. Een sigaar met een oude banderol le van 30 ct zal in het algemeen voor 26 ct worden verkocht, een die vroeger 25 ct kostte zal nu 22 ct mogen opbrengen, een van 20 ct zal 18 ct kosten, de sigaar, die vroeger 15 ct kostte, zal nu voor 13 ct te koop zijn. (Van onze reisredacteur) ROME. Hoeden af voor de stadsreiniging. We dachten eerst, dat de verkiezingsplakkaten een deel van de eeuwige stad zouden blijven uit maken. maar vandaag waren marmer cn baksteen alweer overal zichtbaar. Met de natuursteen keerden de natuurlijke zorgen terug: de katholieken hebben de leiding behouden, maar de prijs, die ze ervoor hebben betaald is verre van gering. Dezelfde kieswet, die hen Rome in handen speelde, schonk de belangrijke havens Napels. Bari en Salerno en het agrarische centrum Avcllino aan de fascistische combinatie. En zelfs in Rome bakte het kies systeem he(, democratische blok een poets: de communisten wonnen de verkiezingspremie in 22 van de 45 provinciale colleges. Aangezien elk college met een stem in de pro vinciale raad is vertegenwoordigd, betekent dit, dat in dit college geen meerderheid te vormen is. ten zij het democratische blok een com promis sluit met de fascistische M.S.I. Gezien de houding der socia listen. mag men dit uitgesloten ach ten. De communisten kunnen nu het provinciale college lam leggen en aangezien de gemeente Rome voor haar financiële operaties vaak de toestemming van de provinciale raad nodig heeft, kan de commu nistische fractie misschien het werk van de gemeenteraad tot stilstand brengen. Overigens wijzen de cij fers uit. hoe dicht de communisten ten slotte bij de relatieve meerder heid en dus bij de absolute meer derheid (met behulp van het kies systeem) waren. Ik heb gisteren zeer weinig men sen getroffen, die voor de parle mentsverkiezingen van 1935 het stel sel van de lijstverbinding nog aan durven. De katholieken krijgen er hoe langer hoe meer genoeg van en een der leiders der socialisten vertelde me. dat de anti-clericale traditie bij de socialisten zo stei-k was. dat bij een vorige gelegenheid honderdduizenden socialistische kie zers. en zelfs partijgenoten, blanco hadden gestemd, omdat de socialisti sche lijst met de katholieke was verbonden. 1953 Belooft dus een Ongelukken met de straaljagers Vervolg van pag. 1 Deze mededelingen, welke de ergernis van de heer Branden burg (C.P.N.) opwekten, ver strekte de minister van Oorlog en Marine bij de behandeling van het wetsontwerp tot verlenging van de herhalingsoefeningen in 1952, 1953 en 1954. Dit wetsontwerp, met 29 tegen 2 stemmen aanvaard, stuitte alleen op bezwaren van de C.P.N. Niet principieel, want haar woord voerder wenste niet als „anti- militairist" beschouwd te worden, doch omdat zij er een mobilisatie van ons leger in het kader van de Amerikaanse oorlogsvoorbereiding in zag. De overige fracties ont kenden dit. stelden daar tegen over, dat het juist in het belang van de militairen zelf was, dat hun oefening zo goed mogelijk werd onderhouden. Dat zij nodig was betreurden zij uitermate, doch dit schreven zij toe aan de be dreiging uit Oost-Europa. Uiteraard werd alom aangedrongen op het voorkomen van een herhaling van het gebeurde in Oirschot. waarvan met name de heer Algra (AR.) een scherpe analyse gaf. De minister beschreef nog maals de ongelukkige samenloop van omstandigheden, waaronder dit geval zich had voorgedaan maar beaamde ten slotte. dat er bij de leiding een tekort aan initiatief was geweest om aan die omstandigheden het hoofd te bieden. crisisjaar te worden, want hoewel een groot aantal cijfers nog moet binnenkomen, kan er nauwelijks twijfel aan bestaan, dat alle cijfers van Italië. Noord en Zuid bij el kaar genomen, de democratische partijen tezamen in de minderheid plaatsen tegenover de niet-democra- tische Voor het buitenland is de situatie er evenmin gunstiger op geworden. Het is waar. de havens, die een taak vervullen in het Atlantische pro gram. zijn niet in handen der com munisten gevallen, maar de M.S I. slaat tegenover het buitenland en in het biizonder tegenover Engeland erl Amerika een even vijandige toon aan. als de communisten. ..We hebben noch Rusland, noch Amerika nodig", heeft een spreker op hun laatste vergadering gezegd. „We kunnen beide aan", voegde een volgende spreker er aan toe. Dat is alles natuurlijk baarlijke onzin. Maar er is ook lastige onzin. Advertentie (1. M.) KA THOLIEKEN BIJEEN IN BARCELONA (Van een medewerker) BARCELONA. Voor het eerst na de tweede wereldoorlog is hier gis teren een internationaal „eucharistisch congres" geopend, dat tot op Pink sterzondag voortduurt. Elke ideologische groepering van mensen heeft heden haar internationale samenkomsten. Zo ztfn er ook internationale congressen van rooms-katholiekcn die bepaalde katholieke geloofspunten en praktijken tot onderwerp hebben. Daaronder nemen de eucharistische congressen een eerste plaats in. Zoals het woord zegt, zijn zü gewijd aan de Heilige Eucharistie, voor niet-katholieken wellicht beter bekend onder de naam: het Heilig Avondmaal. De Katholieke Kerk gelooft, dat Jezus Christus in het avondmaal dat aan zijn lijden en dood voorafging aan zijn leerlingen zijn lichaam en bloed tot spijs en drank heeft ge geven onder de gedaanten van brood en wijn. Zij gelooft dat dit avondmaal op dezelfde wijze door de consecratie-macht der priesters door de eeuwen heen wordt voort gezet. Zij gelooft dat hierdoor het kruisoffer van Christus wordt her dacht. doch zó herdacht dat het zich ook in de thans bestaande Kerk voortzet. Dit avondmaal of de eu- charistie-viering heet ook het Mis offer of de H, Mis. en het ontvan gen van 's Heren lichaam onder broodsgedaante: de H. Communie. Dit geloofspunt is een der meest centrale in het katholiek geloof, en wie daaraan raakt, raakt de katho- Naar aanleiding ran het eucha ristisch congres, dat gisteren in Borcelov.a is begonnen, hebben wij een Rooms Katholiek gees telijke verzocht daarover een be schouwing te geven. In bijgaand artikel zet hij uiteen wat in het algemeen de betekenis van de eucharistische congressen is. VS-hulp aan buitenland: Senaat verijdelt een verdere besnoeiing WASHINGTON. I)c Amiri- kaanse Senaat heeft Dinsdag met 35 tegen 27 stemmen een motie verworpen, waarin gevraagd werd het bedrag van 6.9 milliard dol lar voor hulp aan hot buitenland met nog een milliard te besnoeien. De democratische senator Leh man deelde mee. dat hij zal voor stellen het programma weer te brengen op 7 90 millioen dollar, zo als aanvankelijk door president Truman wa- gevraagd. De Senaats commissie voor buitenlandse be trekkingen heeft, zoals bekend, het bedrag onlangs met een milliard verminderd De Senaat besloot het debat te beperken teneinde te po gen Woensdag tot de eindstemming over het program te komen. Zweden overweegt uittreden uit Europese Raad KOPENHAGEN De scherp critische houding der Zweedse re gering ten aanzien van het plan- Eden. dat de Europese Raad wil maken tot een moeder-organisatie van de nauw met het Atlantisch Pact verbonden Europese Defensie Gemeenschap, kwam duidelijk tot uitdrukking in een rede, die de minister van Buitenlandse Zaken. Undcn, gisteravond in de Tweede Kamer hield. Minister Unden zeide naar aan leiding van de debatten over de veranderingen in de status van de Europese Raad: „Wanneer de an dere leden van de Europese Raad het Britse voorstel zouden aanne men, zullen wij ons. daar wij ons onder alle omstandigheden gebon den achten aan onze neutraliteits politiek. vrij van allianties, mo; de gedachte vertrouwd moeten maken, de Europese Raad te verlaten en te trachten andere vormen van sa menwerking met deze landen te vinden." .J Ged. Staten tegen het dansverbod in Alphen DEN1 HAAG. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben hun goedkeuring onthouden aan een besluit van de gemeenteraad van Alphen aan de Rijn, waarin het dansen op Zondagen en chris telijke feestdagen verboden werd. De beslissing van Ged. Staten berust op de overweging, dat het Alphense dansverbod op de Drank wet berust, doch dat deze niet de Zondagswet buiten werking heeft gesteld. De Zondagswet verbiedt publieke danspartijen op Zondag, behoudens ontheffing door het plaatselijk bestuur. Er kan. indien er Zondags in Alphen publiekelijk gedanst wordt, wel proces-verbaal worden opgemaakt wegens over treding van de Zondagswet, doch er mag in deze materie niet op getreden worden op grond van de Drankwet, die dient tot regeling van andere belangen dan die van de Zondagsrust. VOLLER EINSATZ führt zum Sieg" (Volledige inspanning leidt tot overwinning) schreeuwt deze gevel de voorbijgangers in Nieu- wendijk toe. Heus, de Nieuwen- dijkers geloven niet aan deze leu ze, maarzij kunnen de diep ingevreten letters niet verwijde ren zonder de gevel te beschadi gen. Kapitale boerderij door brand verwoest ST. ANNA PAROCHIE (Fr.l De brandweer van Ferwerd. Oudé Bildt- zijl en St. Anna Parochie kwam Dinsdag in actie bij een brand in dc 1 kapitale boerderij van de heer Roe- da. op het Noorderleeg, een ingepol derd land onder Hallum. Zij konden echter niet voorkomen, dal de grote schuur een prooi der vlammen werd. Het woonhuis en verschillende bij- gebouwen konden worden behouden. bezichtigd. Prins bestudeerde industrie in Midden-Limburg ROERMOND. Tüdens zijn tweedaags werkbezoek heeft Prins Bernhard Dinsdag het nieuwe in dustriële gebied van Midden- Limburg bezocht. 's Morgens werd een bespreking gehouden over de economische si tuatie van deze streek in verband met de nodig geworden omscha keling van agrarisch naar indus trieel welvaren. Ook de binnen scheepvaart. de grinderij en de steenslagindustrie maakten onder werp van discussie uit. In Thorn bezocht de Prins de oude Stiftskerk. Daarna reed men naar Grathem, waar de Prins werd voorgelicht over de eco nomische betekenis van de paar denfokkerij. Te Roermond had de Prins des middags een ontmoeting met voor aanstaande personen uit Midden- en Noord-Limburg. In Lutterade werd het stikstofbindingsbedrijf (Van onze correspondent BREDA. Wanneer u met de auto van Breda naar Gorinchcjii rijdt komt u door het dorpje Nieuwen dijk, dat op korte afstand van het veer Gorinchem-Slceuwijk ligt, dus aan een drukke weg, waarover het verkeer Nederland BelgicFrankrijk zich beweegt. U zou Nieuwendijk gauw zijn ver. geten. ware het niet. dat u daar een tlinke schok had gekregen, want op een gegeven ogenblik wordt u ge confronteerd met niemand minder dan Adolf Hitler en de Duitse zege! Op een schuur staat met forse letters: „Wir glauben an Adolf Hit ler u. deif Deutschen Sieg". En er gens verderop kunt u een huis aan heffen dat ook al spvekt van cie overwinning: „Voller Einsatz fuhrt zum Sieg" Da*, kun. u zeven jaar na de be vrijding gebeuren daar in Niéuwen- dijk! Die holle Duitse leuzen werden aangebracht in het najaar van 1944, toen het land van Heusden en Al- tena stikvol met Duitsers zat. Deze hadden het daar lang niet prettig. Aan de overzijde van de Bergsche Maas lagen de geallieerde troepen; dag in dag uit werd het land van Heusden en Altena beschoten. Dc bevolking was geëvacueerd, het land stond onder water en in deze omgeving moest de Duitser zijn ge loof in de overwinning behouden. Het moreel was slecht, daarom hadden de soldaten een opkikkertje nodig. Daarvoor moest luitenant Griin zorgen, die in de Geref. pas torie te Almkerk was ingekwar tierd. Hij bedacht allerlei fraaie leuzen door middel van alcohol. Als Griin in de olie was tapte hij de fraaiste volzinnen; eenmaal was hij zó in hoger sferen, dat hij in een diepe put terecht kwam. waaruit men hem met moeite wist te sleu ren. zo zwaar was zijn lichaam van al die mooie zinnen ende je never. Nu zult u vragen: „Waarom haalt men dat Duitse gezwets niet van de muren af. daar in het land van Heusden en Altena?" Het antwoord is eenvoudig: en kele opschriften bleken zo hardnek kig te zijn, dat zij niet verwijderd konden worden zonder de muren te beschadigen enmen bewaart deze opschriften als herinnering aan de tijd, toen Duitsers met de dood op hun hielen bralden over de over winning. Men lacht er wat fijntjes om in het land van Heusden en Altena en stoort zich niet aan die holle leu zen. Als u er langs rijdt in Nieu wendijk. lach dan fijntjes met de bewoners mee. lick in zijn diepste wezen. En wie iets van een eucharistisch congres wil begrijpen, moet beginnen van dit geloof op de hoogte tc zijn. De eucharistische congressen zijn overigens in het geheel geen wezen lijke uiting van dit geloof, zoals men zal begrijpen. Het lag echter voor de hand. dat bij een steeds nauwer contact tussen de volkeren, zoals dat sinds de vorige eeuw groeit, ook gestreefd werd naar een internationale beleving van wat de Eucharistie voor de Katholieke Kerk betekent en naar een wereldhulde aan Christus, in deze Eucharistie tegenwoordig. Het initiatief hiertoe ontstond in de vorige eeuw in Frankrijk. Vaak is een eucharistisch congres aan een bepaald thema gewijd. Zo zal dat van Barcelona, het 35e. ge wijd zijn aan het onderwerp: de H. Eucharistie en de vrede. Zulk een congres is allereerst een openlijke hulde aan Christus in de H Eu charistie door een reeks liturgische plechtigheden, maar ook algemene en sectie-vergaderingen behoren er toe. Meestal wordt het gesloten met een grootse processie, en sinds de laatste tijd ook door een radio boodschap van de paus over de Vaticaanse zender. De thema's der vier volle dagen van het congres te Barcelona zijn als volgt aange kondigd: Woensdag: dag van de H. Eucharistie en de individuele en so ciale vrede. Vrijdag: de vrede onder de volkeren. Zaterdag: de vrede cn eenheid in de Kerk. Schulden-commissie te Londen verwerpt Duitse voorstel LONDEN. Van Engelse rijde wordt vernomen, dat dc crcditeu- rcncommissic van dc conferentie over de regeling van Duilslands buitenlandse schulden het Duitse voorstel voor de regeling der schul den heeft verworpen. De vertegen woordigers der crediteuren zouden dit voorstel, dat tot dusverre nog niet bekend is gemaakt, niet aan vaardbaar achten als basis voor de onderhandelingen. Het schijnt, zo wordt van dezelf de zijde vernomen, dat dc West- duitse regering van de diplomatieke situatie, die door de ondertekening van de contractuele overeenkom sten is ontstaan, heeft willen pro fiteren door haar oorspronkelijke voorstellen op het laatste ogenblik in voor de schuldeisers ongunstige zin te wijzigen. Advertentie LM.) mag Uw haar gezien worden 1 Voor zacht en glanzend haar... BrylcreemVoor mooi gezond haar Brylcreem Brylcreem geeft U een welver zorgd voorkomen, waar U ook gaat en wat U ook doet. Mas seer Uw haat dagelijks met Brylcreem. Let op hoe vitaal en onberispelijk Uw haar er dan uitziet Brylcreem houdt het in fatsoen, zonder overdreven vettigheid, want de oliën in Brylcreem zijn geëmulgeerd! Voor een smetteloze haarverzorging: BRYLCREEM Uw haar Brylcreem PnducH Lid, Stanmore, England - Imp. J acq Mot Jr, Amsterdam Dr Nederbragt getuigt enthousiast: „Zorg er bij te zijn" dringend advies aan Neêrlands zakenlui (Van een onzer verslaggevers) ""AMSTERDAM Niets kan het feit tegenhouden, dat Israel het centrale economische punt in het Midden-Oosten wordt. Evenals toen men in 1949 mijn advies vroeg, zeg ik thans, wat het zakendoen met dit land betreft tot iedereen: „Zorg dat je erbij bent'" Aldus besloot de oud-gezant van Nederland in Israël, dr J- A. Nederbragt. de causerie over Israël, die hij Dinsdag hield op de jaarvergadering van dc Kamer van Koophandel Nedcrlnnd-Israël In een betoog, dat, was doortrok ken van de geestdriftige bewon dering. die de spreker koestert voor hetgeen in Israël in korte tijd is tot stand gebracht, behandelde dr beschreef spr. de verhoudingen, die in de diverse landbouwgemeen- schappen heersen als alle gradaties van de collectivisïische gemeen schappen. tot communistische (maar dan niet in Sowjet-Russische zin) toe. Met welk gunstig oordcel hij niet wilde zeggen, dat dit systeem overal ter wereld, of zelfs maar in geheel Israël, doorvoerbaar zou zijn. Als voorbeeld van de economische problemen, die men het hoofd moet bieden noemde de heer Nederbragt het feit. dat nxn de rivier de Jor- daan aan irrigatie dienstbaar zou willen maken, ware het niet. dat deze in Jordanië ontspringt, wat een thans onbereikbare over eenstemming met dit land hierover nodig zou maken. Hij sprak de wens uit. dat ten slotte dc wijsheid moge zegevieren over de haat. hetgeen mede de Arabieren tot voordcel zou strek ken. Mr Linthorst Homan: zich in dit land aan hem hebben voorgedaan. Israël zal. omringd door vijandige landen, met wie wèl een wapen stilstand maar géén vrede is ge sloten, altijd een sterk leger op dc been moeten houden. Politiek is het land een gelijkberechtigd lid van de Verenigde Naties, ondanks het feit. dat de Arabische land-en dit niet erkennen. Wat de sociale toestand aangaat, Man brengt aanstaande zwager messteek toe AMSTERDAM Een 28-jarige los-werkman heeft bij een onenig heid in' de woning van zijn moeder in de Kleine Kattenburgerstraat, zijn eveneens 28-jarige aanstaande zwager met een broodmes in de rechterslaap gestoken. De dader werd ingesloten: het slachtoffer i werd in het O L.V.-gasthuis opge- nomen. Nederbragt achtereenvolgens de mi- litaire. de politieke, de economische H KWOStlP (110.111 en de sociale situatie, zoals deze nnCTUC UIUU bij bevredigende oplossing (Van onze correspondent) LEEUWARDEN. „Het lijkt niet gewaagd tc veronderstellen, dat een bevredigende, oplossing van de Friese kwestie aanmerkelijk dichterbij is gebracht. Wij moeten erop vertrouwen, dat de ministers blijven inzien, dat hier sprake is van een zaak, die om een oplossing vraagt. Het gaat niet alleen om een Fries, maar evenzeer om een alge meen Nederlands belang." zei de commissaris der Koningin in Fries land. mr H. P Linthorst Homan Dinsdag bij de opening van de zit ting der Provinciale Staten. Ds Niemöller sprak in Den Haag (Van onze correspondent) DEN HAAG De bekende Duitse predikant dr. Martin Niemöller, die enkele dagen in ons land verblijft, sprak Dinsdagavond in de Grote Kerk tijdens een speciale kerk dienst. uitgaande van de Haagse Oecumenische Raad. over „De ge kruisigde Heer. de enige hoop voor de wereld Ds. Niemöller zei o.m. te .geloven, „dat Christus zowel voor Stalin. Hitler als voor mij. Martin Nie möller. om vergeving heeft gebeden. Dit geloof brengt een broederschap- in-Christus tot stand, die onbegrensd Hedenavond spreekt ds. Niemöller voor ..Dc derde weg"-beweging in Amsterdam. Advertentie (LM) Van Tientallen lijders aan Brandend Maagzuur hebben er Dozijnen Rennics op zak Altijd en overal ontmoet U lijders aan brandend maagzuur en U herkent ze aan. de lof die *ze voor Rennics heb ben Innemen doen ze die tabletjes on opvallend. want water of wat ook komt er niet aan te pas. Ze helpen van de ene minuut op de andere. Ook UI ..Vive la France!" riep de JVedcr- landse honorair-consul en hij hief zijn glaasje oude genever. Dit vond t a a c tl? waat!?!? plaats tijdens een „prcss-cocktail", \V 1 Eilt aangeboden door Nederlandse za kenlieden bij de opening van de Foire te Lyon. Nu de aanwezige journalisten wilden wel met de consul aansloten. De genever-firma had echter toevallig slechts I met ivater gevulde etalageflessen in Lyon en daarop was bij het in schenken niet zozeer gelet „Ach, laten wij er maar om lachen", zegt de heer Schaafsma, hoofd van de afdeling Buitenlandse Jaarbeurzen van het Centraal Instituut ter bevordering van de Buitenlandse Handel (de CIHAN) in het Ne derlandse paviljoen. Hij zit op een half opengebroken kist Edammer kaas tussen een Aatsmeerse bloemenkweker die. per KLM gearriveerde, rozen aan het rangschikken is en twee Pa- risiennes, zo van zeventien jaar, die zich als Volendamscn aan het verkleden zijn en die, tjdens die verkleedpartij in baai en gesteven lijfjes, een nummertje uiterst Fran se lingerie vertonen. Het plaatje (onder laaf een van die meisjes zien, terwijl ze twee Flics" echte Edammer laat proeven. Behalve de Nederlanders, die op S00 m2 hun producten laten zien (zie boven), zijn er nog enige ex posanten, 11 000 in totaal. 33 na tionaliteiten vertegenwoordigen. U kunt er gramofoonnaalden krijgen en hijskranen van dertig meter hoogte, plastic, pannespon- zen en ambulance-auto's, Brazi liaanse koffie, ter Jaarbeurs ge oogst en kampeeruitrustingen. Vierhonderd drie en vijftig wijn handelaren laten honderdduizend liter wijn gratis proeven en er is dan ook een enorme Eerste Hulp organisatie. Geleerden ontdekken gat in de zon FAENZA (Italië). Een enorm gat. groot genoeg om verschillende planeten met de afmeting van de aarde te bevatten, is verschenen aan de oppervlakte van de zon. Aldus heeft het observatorium van Bendani meegedeeld. Sterrenkundigen hebben verklaard dat het gat zo groot dat het waargenomen kan worden met het blote oog (acher een donkere bril) tot 4 Juni zichtbaar zal zijn. Dr Mossadeq op weg naar Nederland TEHERAN Dc Perzische pre mier Mossadeq is vanmorgen, ver gezeld door dc Perzische delegatie, met ccn vliegtuig van de K.L.M. naar Nederland vertrokken waar hij voor het internationale gerechts hof het Perzische standpunt in de oliekwestie zal verdedigen Vier Nederlandse rechercheurs, die door de Nederlandse regering zijn gezonden, reizen met dr Mos sadeq mee. Bespreking over acht- geld- en Werkloosheidswet DEN HAAG Met het doel om te komen tot een oplossing van de financiële problemen, welke de in voering van dc Wachtgeld- en Werk loosheidswet met zich brengt, heeft Dinsdag in het gebouw van de Stichting van de Arbeid een bespre king plaats gehad tussen het bestuur van de Stichting 'en dc ministers Joekes. Albregts, Lieftinck, Mans- holt en staatssecretaris Van Rijn. Voorzitter der besprekingen was minister-president Drees. Een beslis sing is bij deze bespreking niet ge vallen. Deze wordt binnen enkele dagen verwacht.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 3