Amersfoorts kernplan in Raad van State Gemeentebestuur dringt op spoed aan Breedvoerige discussies over Amersfoorts kernplan Appellanten uilen tal van bezwaren Rondweg langs City enige oplossing Eindexamencandidaat slaakt verzuchting KERNPLAN IN DISCUSSIE Zes dagen van spanning en hartkloppi ngen V._J Bezicaarden krijgen volop kans plan te bestrijden Sportagenda Donderdag 29 Mei 1952 5 (Van een onzer verslaggevers) Woensdagmiddag klokslag kwart voor vijf gaf Jhr. mr F. Beelaerts van Blokland, president der Afdeling geschillen van Bestuur van de Raad van State, in de vergaderzaal van de Raad aan het Binnenhof te s-Gravenhage. met een fikse hamer slag te kennen, dat hij de openbare zitting over het kernplan van Amersfoort wenste te beëindigen. Weinige minuten latei- stonden we buiten en snoven met welbehagen de frisse zeewind op. Aan die hamertik was namelijk een urenlange vergadering vooraf gegaan. Daarin werden door appellanten tal van bezwa ren tegen het kernplan ingebracht. Na de pleidooien van de ge machtigden van Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht kwam ook het gemeentebestuur van Amersfoort aan het woord. Het was wethouder J. Koopman, die met klem tal van inge brachte bezwaren afwees. Vooral de beschuldiging, dat het gemeentebestuur by de totstandkoming van het kernplan on democratisch zou hebben gehandeld, vond spr. niet verdiend. Wethouder Kooprtian houdt krachtig pleidooi Het gemeentebestuur is juist zo democratisch mogelijk geweest in de voorlichting. Men is zelfs verder gegaan dan de voorschriften zeg gen. Niet minder dan 20 voorlich tingsavonden zijn over het kernplan gehouden. Daar was altijd discussie mogelijk. Bij de openbare vergade ring in het Grand Theatre over het plan waar 900 mensen bijeen waren, was het minder gewenst een debat te ontketenen. Er wordt, zo ver- olgde de heer Koopman, maar wat gegoocheld met cijfers door de te genstanders. Men doet voorkomen, alsof de meer dan 8000 onderteke naars van het tweede petitionne ment allemaal tegenstanders van de tunnel bij de Gaslaan zijn. Wat de mensen uit het Soesterkwartier wensen, is vrijkomen uit het isole ment. De heer Koopman hield zich ook enige tijd bezig met de bedragen die met de aanleg van tunnel en rondweg zijn gemoeid. Er worden volgens spr. fantastische cijfers ge noemd. Men suggereert, dat de be dragen oplopen. Spr. meende het cijfer van 5.5 millioen (waarin be drag van onteigening is opgenomen) wel te kunnen handhaven al dient men redelijkerwijs rekening te hou den met de prijsstijging sedert Au gustus 1949. Spr. betwijfelt de op vatting van mr Stadig, die betoog de dat de financiële offers die aan de uitvoering van het kernplan ten grondslag liggen voor Amersfoort te rwaar zijn. Er zijn vergelijkbare gemeenten zoals 's Hertogenbosch, die grotere, bedragen moeten op brengen. Ook Amersfoort zal daar toe in staat blijken te zijn. WEL OVERLEG Er Is wel overleg met de Neder landse Spoorwegen geweest over een eventuele bijdrage in de kosten. Er mag verwacht worden dat deze toe zegging zal worden verwezenlijkt. Verder bracht spr. in het midden, dat door fiet heffen van een zg. baatbelasting ook een deel van de kosten kunnen worden gedekt. De heer Koopman wees op de te genstrijdige opvattingen van ANWB en KNAC. De ANWB meent zich tegen het kernplan uit verkeers technische overwegingen te moeten verzetten. De KNAC heeft zijn in stemming met het plan geuit. Nim mer heeft de ANWB contact ge zocht met het gemeentebestuur over de wijze waarop de verkeerstelling Is gehouden. Ook de N.V. Bronswerk kwam in het geding. Door de aanleg van de rondweg gaat een gedeelte van het Industrieterrein van deze fabriek verloren. Appellant had wel graag zekerheid, dat onteigening binnen een jaar zou geschieden. De heer Koopman deed in die zin een toe zegging. Het is in ieder geval zo. dat zodra de goedkeuring van het kernplan afkomt, belanghebbenden een schaderegeling kunnen aanvra gen. Het gemeentebestuur zal dan onverwijld de onderhandelingen met de diverse belanghebbenden openen. Nadien behandelde de heer Koopman het pleidooi van het ge meentebestuur, waarover U elders meer kunt lezen. VERKEERSTELLING Ir J. S. van Nouhuys ging in op de veelvuldig geuite klachten over de verkeerstelling. In het kamp der tegenstanders ziet men deze telling als een mislukte zaak. Verder her haalt men met klem dat deze tel ling is gehouden op een dag in een jaarbeursweek. De heer Van Nou huys wees er op dat de verkeers telling geen basis vormde voor het kernplan. De telling was bestemd voor een van de facetten van dat plan: het verkeer. De methode die is toegepast was dezelfde als men in Arnhem aanwendde. Ook rijks waterstaat maakt een prognose naar een telling van één dag. Waarom zou Amersfoort dan meer dagen moeten tellen. De heer Van Nou huys gaf toe dat de telling op een beursdag is gehouden, maar dan toch op een sluitingsdag. De heer J. D. H. van der Neut, die een breedvoerig betoog hield over de bezwaren die vele Amers- foorters tegen het kernplan hebben, kwam in het geweer tegen enkele opmerkingen van wethouder Koop man. Hij wees er op. dat het eerste petitionnement in het Soesterkwar tier ruim 3400 handtekeningen op leverde tegen de tunnel bij de Gas laan. Over de baatbelasting hoorde spr. op. Dat hoort in de middel eeuwen thuis was spr. opvatting. Ook tegen het betoog van de heer Van Nouhuys had spr. bezwaren. Hij hield vol dat de telling aan vechtbaar is en spr. wacht nog steeds op het rapport van rijkswa terstaat. De opmerking van de heer Van Nouhuys. dat voor de bescher ming van de bevolking na demping van de gracht wel water kan wor den verkregen via de rioolputten, vond spr. aanvechtbaar. Dan weten we nu waar we water vandaan krij gen bij brandgevaar, uit rioolputten. merkte de heer Van der Neut schamper op. door het gemeentebestuur tijdig aan een kleine tunnel gedacht omdat zolang de grote tunnel er niet is de kleine nog gericht is op het hart van de stad. Zodra de grote tunnel er is zal deze situatie zich grondig wijzigen. NIET DOORDACHT De heer ir M. P. W. van der Veen, die als gemachtigde van het „Comi té tot bescherming van algemene en bijzondere belangen binnen de ge meente Amersfoort" optrad, hield een uitvoerig betoog, waarin hij er op wees, dat de ontwerpers van het plan de begroting niet goed door dacht hadden, daar zo maar een mil lioen gulden vergeten bleek voor onteigeningen en tenslotte maakten zij een fout door twee tunnels te projecteren op nog geen 350 m van elkaar. Een tunnel bij de Punten burgerlaan zou ook volgens deze spr. en volgens de opvatting van het comité de gewenste oplossing zijn. Ook ir Van der Veen ging in op het betoog van de heer Koopman en zei nogmaals met klem dat de begroting door de gemeente samen gesteld voor het kernplan niet juist kan zijn. D. Zuiderlioek, stadsarchitect van Amersfoort, de geestelijke vader van het kernplan. Ook de heer ing. J. Spaander, die zijn bedrijf door aanleg van de rondweg verloren ziet gaan, meng de zich in de discussie. Hij was de eerste appellant geweest op die dag en wenste nu van de wethouder te vernemen of hij zwart op wit kon geven, dat de onteigening binnen een jaar zou geschieden. De heer Koopman wees in dit verband op de regeling voor schadevergoeding, waar de heer Spaander alsnog ge bruik van zou kunnen maken. De heer Spaander betreurde dit nu pas te horen en verweet het gemeente bestuur dat het weinig zakelijk te werk is gegaan Overigens bleek er geen bezwaar te bestaan de ver zekering over de onteigening zwart op wit te geven. De heer K. Coolen, die mede na mens de heer W van Gent zijn be zwaren tegen het plan had inge bracht, wenste verificatie van de verkeerstelling door bevoegde in stanties. Hij verwonderde zich voorts over het getaxeerde bedrag van de onteigeningen, dat hem laag voor kwam, want dt militaire terreinen bij het Blekerseiland vergen al een millioen. Verder vond spr. het vreemd dat niemand in de vergade ring kan antwoorden over de ur gentie van de Rijksweg 23. Er blijkt, volgens spr... wel iets aan het overleg met de bevoegde instanties gemankeerd te hebben. De heer Koopman vertelde de heer Coolen. dat de militaire terrei nen niet essentieel zijn voor de uit voering van de rondweg. De terrei nen die de heer Coolen bedoeld lig gen aan de andere zijde van de rondweg en met dit gebied heeft de gemeente geen haast. SMEKEN De heer W. van Gent zou bij wijze van spreken de president wel willen smeken het daarheen te lei den, dat voor het nemen van een beslissing eerst met medewerking van een bevoegde rijksinstantie de verkeerstelling en de financiële op zet van het plan wordt bekeken. Ook de heer Van Gent wees op de in de vergaderzaal opgestelde kaart van Amersfoort het bewuste Wethouder J. Koopman, die als gevolmachtigde het kernplan in de Raad van State verdedigde. militaire terrein aan Maar dat bleek het terrein te zijn waar werkelijk de rondweg komt te lopen. De heer Koopman was blij met deze ontwikkeling van het gesprek, want. zo betoogde hij. hieruit blijkt duidelijk met welke middelen men tracht het kernplan te torpederen. Bij defensie is men juist blij over de aanleg van de rondweg op het bewuste terrein want dan hebben de kazernes daar een goede uitweg op een snelverkeersweg Over een vergoeding is geen woord gerept. Toen drongen de tegenstanders van het plan naar voren Iedereen wenste het woord Ook de heer Coo len, die nog van de president te ho ren kreeg, dat hij al aan het woord was geweest. Daarbij bleef het. Plotseling tikte de hamer krachtig op de tafel. De openbare vergade ring over het zo omstreden kern plan van Amersfoort behoorde tot het verleden. In de genoemde Af deling wordt de zaak nu nog eens deskundig en goed bekeken. Alle ingebrachte bezwaren (oud en nieuw) passeren wellicht nog een maal de revue. Niet zo heel erg lang zal de beslissing op zich laten wachten. Het is maar te hopen ook. want het Soesterkwartier snakt naar zijn bevrijding, die het al zoveel eerder had kunnen hebben Het ont brak vroeger niet aan geld maar wel aan durf om iets groots aan te pakken. Gaat de spade nu spoedig in de grond? Wij hopen het van harte. G.S. zijn gunstig gestemd De heer ing J. Spaander beet het spit af- Hij herinnerde er aan hoe zijn fabriek van overheidswege was stflgclegd Door het kernplan is de ze fabriek nu ook nog waardeloos geworden. Er staan dure aan de grond verankerde machines in. Zijn schadeberekening zou wel een mil lioen gulden bedragen. De verkeers telling vond spr. niet juist. Hij drong op een nieuwe telling aan en vroeg aan de Raad van State te bewerkstelligen dat een nieuwe be groting van het plan zou worden opgemaakt. De heer Spaander was vervolgens van mening, dat het ver keer in Amersfoort, na het gereed komen van de Rijksweg Eemncs Hoevelaken, belangrijk zou afne men. De heer A. Langelaan behandelde voor de N.V. Bronswerk een zaak van betekenis Dit bedrijf moet na melijk een groot deel van zijn ter rein prijsgeven bij aanleg van de rondweg. Spr. betoog kwam hierop neer, dat hij graag van Amersfoorts gemeentebestuur de verzekering kreeg, dat met de onteigening en Het zit er weer op, het schriftelijk deel van het eindexamen. Nog enkele weken en de candidaten worden mondeling getest, waarna zij de uitslag (al of niet op papier) mee krijgen. Zeven emotionele dagen hebben de duizenden H.B.S.-ers en gymnasiasten achter zich liggen en voor een halve week genieten zij van een weldadige rust. Wat uittreksels worden nog even doorgelezen en dan, straks, zal de weg tot het Leven met wijdse perspectie ven naar een ongekende toekomst leiden. Goedkoop reizen is er wel bij Ja, het zit er op. Het is dan ook met een zucht- van verlichting dat wij deze regels op papier zetten. Zes dagen van ongekende span ning, van zweet en hartkloppingen zijn wij doorgekomen. Vraag ons niet hoe. De eerste dag, waar wij het meest tegen op zagen, hebben wij bewezen over weinig boekhoud kundige kwaliteiten te beschik ken. Wij zijn er toen voor het ge hele verdere leven van overtuigd, dat balansen ondingen zijn, ge schapen om jonge mensen het bloed naar het hoofd te jagen. Dubieuze debiteuren hebben wij op een (voor ons even dubieuze) reserve trachtten te verhalen. In de middag hebben wij een folder voor de leden van een ver eniging uit Alshoven geschreven. Wij weten niet waar Alshoven ligt, Dat neemt niet weg. dat wij de folder hebben opgesteld. De tweede dag (wij waren het al rijkelijk zat) werden wij in het Frans tot Hans gebombardeerd en waren wij plotseling postzegel verzamelaar. In een veertig rege- lig stukje Franse proza werd ons duidelijk gemaakt, dat de houding van de Amerikanen voor de crisis nog wel iets te wensen overliet, terwijl wij in het Engels voor een veertiendaags verblijf in Engeland weiden uitgenodigd. Reizen zullen wij tiouwens deze zomer veel. Na Engeland te hebben bezocht gaan wij naar Interlaken. Voor wij het vergeten, ook in Frankrijk wordt onze komst met vreugde verbeid. Men schijnt in Den Haag van va- cantie te houden! Het handelsre- (Van een onzer verslaggevers) In de Woensdag tc Den Haag gehouden vergadering der afdeling voor de geschillen van Bestuur van de Raad van State, waarover wij elders meer schrijven, wees dc gevolmachtigde van het gemeentebestuur van Amers foort, de heer J. Koopman, voor hij overging tot dc overhandiging van de pleitnota der gemeente, op enkele belangrijke punten. HU vestigde de aan dacht op de noodzakelijk te treffen voorzieningen ter oplossing van het ver keersprobleem. hetwelk zijn ontstaan dankt aan dc nauwe straten in en rond de binnenstad van Amersfoort en aan dc tengevolge van de voort schrijding der techniek steeds in bezwaarlijker mate zich doen gevoelende Isolering van een wijk van ongeveer 18.000 inwoners; het Soesterkwartier. Zakencentrum is noodzakelijk Reeds sinds ver voor de laatste wereldoorlog is getracht het ver keersprobleem in Amersfoort op te lossen, maar tot 1948 is het nimmer gelukt een afdoende oplossing te vinden, welke tevens de binnenstad van Amersfoort onaangetast liet. Van de aanvang af was het duide lijk. dat hierbij een offer gebracht moest worden voor een oplossing, welke het kleinst mogelijke offer met zich zou brengen, aldus de ge volmachtigde. Deze oplossing is ge vonden; zij is vastgelegd in het thans in geding zijnde plan. Het offer, dat hierbij gebracht wordt, is van tweeërlei aard; in cultureel op zicht het dempen van een deel van de beek, in financieel opzicht vrij hoge te betalen schade vergoedin gen. Hiertegenover staat de grote winst, aldus de gevolmachtigde, dat ook inderdaad het verkeerspro bleem op volkomen afdoende wijze Van een eindexamencandidaat ontvingen wij een brief waarin hij zijn ervaringen van de laat ste week weergeeft. Voor onze lezers die reeds jaren hun examen achter zich hebben lig gen en voor hen die het nog voor de boeg hebben, plaatsen wij hiernevens zijn relaas, transactie duurder komt dan een contante aankoop, wisten wij al lang, maar hoeveel procent wij er op achteruit gingen, bereken den wij nog nooit, mogen wij wel zeggen. Op ons examen hebben wij dat voor het eerst gedaan. Voor ons geen pak op afbetaling meer. Nu niet en nooit niet. Wat is eigenlijk een stock-dividend? Weet U het? Het enige dat wij wel wisten, was dat wij het wel nooit zullen krijgen. Voor ons geen dividend, hoog stens een stok. Als wij met de uitslag thuis komen! Ongeoorloofd bezit van een dolk Een Amersfoorter, die in het be zit was van een dolk, heeft gister avond van de politie een proces-ver baal gekregen wegens overtreding van de wapenwet. De man bevond zich in de tuin van het huis van een getrouwde vrouw, met wie hij, naar zijn zeggen, een verhouding had. Hij had haar een prentbriefkaart willen geven, alweer naar hij aan de politie verklaarde. De heer Koopman gaf toe. dat 3400 mensen in het Soesterkwartier j kenen vergalde echter een groot bezwaar hadden gemaakt tegen een deel van de reispret. Wij kochten unnel aan de Gaslaan. Er is echter I een pak op afbetaling. Dat zo'n AUTOMARKT Op de gister gehouden automarkt werden 111 motorvoertuigen aange boden. Geslaagde Ronde van Scherpenzeel Er is fel gestreden om de eerste plaatsen bij de ronde van Scherpen zeel die ter gelegenheid van de grote winkelweek door de winke liersvereniging E.M.M. in samenwer. king met de Amersfoortse Ren- en Tourver. „De Pedaalridders" was georganiseerd. Er was van de zijde der deelnemers, zowel als van he. publiek veel belangstelling voor deze ronde. Publiek en winkeliers hadden verschillende premies be schikbaar gesteld. Bij de A en B klasse die 35 ronden van 90Ü m. hadden te rijden ging dc strijd hoofdzakelijk tussen v. d. Pol, Geijtenbeek en Schans. Eerst genoemde wist het pleit op de e.nd- streep te winnen met een minimaal verschil. Jammer was het, dat De Schans 2 ronden voor het eind kwam te vallen en door een lekke band van fiets moest verwisselen. De B klasser De Jager voelde zich lange tijd tussen de A klassers goed thuis, maar werd toch nog door v. d. Linden en Vermeulen achterhaald. Bij de C klassers die het parcours 16 maal moesten afleggen werd het een overwinning voor Bakker die het gemakkelijk werd gemaakt daar zijn grote concurrent Heinhuis niet van de partij was. Johnny Valken burg uit Scherpenzeel die de pre mies wist te winnen, bezette de tweede plaats. De uitslagen zijn: A klasse 1 v. d. Pol; 2 Geytenbeek; 3 Schans; 4 v. d. Brug; 5 Wedler; 6 Lem. B klasse 1 v. d. Linden; 2 Vermeulen; 3 de Jager; 4 Bon, 5 Bouman; 6 de Jong;* 7 Dijkhuizen, 8 Ottenbros. C klasse: 1 Bakker; 2 Valkenburg; 3 Dieters; 4 Bisot; 5 Cuik; 6 L. Ouwerkerk; 7 Hoogeveen; 8 v. El- dert; 9 v. 't Well. (Van een onzer verslaggevers) Over het kernplan van Amersfoort zijn gisteren in de openbare verga dering van dc Afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State te 's-Gravenhage gehouden, tal van Amersfoorters aan het woord geweest. Zjj waren ter vergadering gekomen of om eigen belangen, die bU de uit voering van het plan op liet spel staan, te verdedigen of om de belangen van andere Amersfoorters te behartigen. Na voorlezing van het advies ran prof. dr Ir H. G. van Beusekom, uitge bracht aan de minister ran wederopbouw en volkshuisvesting, vroeg de president Jhr. mr F. Beelaerts van Blokland de belanghebbenden niet in herhaling te treden en zo mogelijk alleen nieuwe gezichtspunten naar voren te brengen. de onderhandeling over nieuwe §rond niet zal worden gewacht tot e gemeente het goed acht om er eens over te gaan praten, (Deze verzekering is later in de vergade ring door de gemeente gegeven). VERWERPEN Dc heer J- D. H. van der Neut hield een uitvoerig betoog waarin hij de al eerder gepubliceerde be zwaren tegen het plan nog eens krachtig onderstreepte. Zijn bezwa ren zijn vooral ook gericht tegen dc plaats van de tunnel nabij de Gaslaan. tegen de demping van de Beek en tegen het verlies aan schoonheid in het plantsoen door randbebouwing van dc aan te leg gen rondweg. In dit verband kwam hij op voor de belangen van tal \an bezwaarden. Hij kwam tot dc eindconclusie, dat het plan dient te worden verworpen en dat gepleit moet worden voor meer openbaar heid, meer overleg, meer ernst en meer realiteit. De heer Van der Neut behartigde ook de belangen van de heer P. S. Teeling e.a., die vooral uit historische overwegingen hun stem tegen het kernplan ver heffen. Staatsraad dr Rutgers vroeg de heer Van der Neut waar hU dan dacht dat de tunnel bü de Punten- burgerlaan zou moeten uitmonden in dc richting van de stad. Een concreet antwoord kwam daarop niet, zodat Staatsraad Rutgers schamper opmerkte, dat het ver keer daar dan zeker doodloopt. EEN VETO Ir M. P. W. van der Veen sprak voor het Comité tot bescherming van algemene en bijzondere belan gen binnen de gemeente Amers foort. Hij viel het plan aan op his torische. verkeerstechnische en fi nanciële gronden. Hij sprak de hoop uit dat dc Kroon haar veto uit zal spreken over het besluit van Gcd. Staten. Voor andere belanghebbenden sprak de heer Talsma. die de zaak vooral van juridische zijde bekeek. Achtereenvolgens kwamen nog aan het woord de heer E. Janssen voor Heemschut. A. G. M. Boost voor de ANWB. die hun bezwaren tegen het kernplan resp uit historische en verkeerstechnische overwegingen naar voren brachten. De heer K. Coolen had geruime tijd nodig om zijn bezwaren tegen het kernplan te uiten. Zijn betoog en dat van de heer Van der Neut gaf de gevolmachtigde van het ge meentebestuur aanleiding meer te zeggen dan hij aanvankelijk van plan was. Elders schrijven wij over het verloop van deze debatten meer. Mr L. Stadig pleitte in een waar dig betoog voor de belangen van dc firma Erdal. Ons Belang en Van Hoogcvest en stelde vast dat dc gemeente Amersfoort te licht met de belangen van dc bedrijven om springt. Hij meende te mogen vast stellen. dat dc financiële lasten voor de gemeente Amersfoort te zwaar zullen blijken. TRO Van de zijde van Ged. Staten van de provincie Utrecht werd een pro geluid vernomen. De heer A. A En gelman ging vooral op juridische gronden de deugdelijkheid van het plan na. Op grond van de jongste juris-prudcntic menen G.S. van Utrecht dat niets in de weg staat aan de goedkeuring van het gedeel te ran het kernplan van de gemeen te Amersfoort. d3t de bestemming vastlegt van de gronden in de be bouwde kom dier gemeente. is opgelost. Met klem wees spreker er op dat dan een soortgelijk pro bleem dan nimmermeer opgelost be hoeft te worden. Verder wees spre ker er nog op dat de aanleg van een tunnel aan de Puntenburgerlaan geen oplossing van het verkeerspro bleem in de binnenstad heeft. Zakencentrum Bijzonder aandacht vroeg de ge volmachtigde van de gemeente ook voor de realisering van een winkel en zakencentrum zo dicht mogelijk bij de city. Het enige daarvoor in aanmerking komende terrein is dat gelegen tussen de Utrechtseweg. 't Laantje, de Arnhemseweg en de Bergstraat Ook langs de rondweg kunnen winkels en kantoren worden gesticht. Volgens spreker is de hand having van dit onderdeel van het kernplan van grote betekenis De uitvoering ervan onmogelijk maken zou in strijd zijn met het streven der gemeente Amersfoort om de huidige city in haar eigenlijke func tie te bevestigen cn te herstellen. Spoed Tenslotte drong spreker op spoed aan voor wat betreft de behande ling en afdoening van het kernplan. Spreker besloot met te zeggen: ,,Nu de electrificatie van de spoorweg verbinding Amersfoort-Zwolle een feit is geworden, ondervinden zeer vele inwoners der gemeente en niet te vergeten de in het Soesterkwar tier gevestigde industrieën dagelijks de hinder en de zware lasten, welke het isolement met zich brengen." Ir P. Kluyver namens G.S. spre kende zei, dat het tijd werd nu ook eens een goed geluid over het kern- plan van Amersfoort tc laten horen. Het is niemand gegeven om in dc toekomst te schouwen, zo betoogde de heer Kluyver. Maar gezien ener zijds de grote groei van dc Neder landse bevolking en dc grote zuig kracht. van de zogenaamde randstad Holland, en anderzijds deze ge meente die als "factoren kan bieden; zeer goede verkeersligging in deze .randstad", goede bouwgrond, zo- ,wel voor industrie als woningbouw, natuurschoon in directe omgeving, een reeds goed geoutilleerd verzor gend opparaat en tenslotte (als ver tegenwoordiger van de provincie mocht spr. dit wel zeggen) een zeer actief gemeentebestuur met goed geoutilleerde technische diensten, is spr. er van overtuigd dat deze ge meente inderdaad zal groeien tot een inwonertal van 100.000. Uit dit standpunt bezin is het goed dat Amersfoort aan zijn toekomst werkt Na dit voor het kcrnplan gunstig betoog, kwam dc heer J Koopman als gevolmachtigde van de gemeen te Amersfoort aan het woord. Over het verdere verloop van de verga dering verwijzen wij naar een ar tikel elders in dit blad. Noteert U even Week van 23 t/m 29 Mei 1952 GRAND THEATRE Film: Andaluslë. Aanvangstijd™ Zondag 2, 4.15. 6 45 cn 9 uur. overige dagen 2 30. 6 45 en 9 uur. Donderdag 29 Mei. „Donderdag- cyclus". Film ..Concerto". Aanvangs tijden: 2.30. 6.30 cn 9 uur. CITY THEATER Film: Paradijsvogel. AanvangtIJden: Zondag 2. 4.15. 6.45 cn 9 uur. Overige dagen: 2.30. 6.45 on 9 uur. Woensdag 28 Mcl 2.30 uur. Donderdag 29 Mei 2.30. 6.45 en 9 uur. Vertoning „Sportfilm 19511952", REMBRANDTTHEATER Van Vrijdag t/m Maandag „Het Ding". Zondag 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Overige dagen 2 30. 6 45 en 9 uur. Van Dinsdag t/m Donderdag „Tar- znn en de Luipaardmannen". Dage lijks: 2.30. 6.45 en 9 uur. 30 MEI. Vrijdag. Kleine Kunstkring: concert. Gebouw Vrljz. Hervormden. 20 uur. A.G -huls: tot en met 8 Juni expositie van dc kunstenaarsgroep „Dc Ploegh" Geopend op werkdagen van lo tot 12 uur en van 14 tot 17 uur Op Zondagen vanl 4 tot 17 u. AVONDDIENST APOTHEKEN: Haan. Jullanaplcin 3. tel. 4609- Socster Anotheek. Noordewlerweg 92. tel. 5474. MUSEUM Ft.EHlTB Westslngei. Dage lijks geopend, behalve Zondags, werkdagen van 10—12 en 1—4 uur. Zaterdag 10—12 en 1.30—3 uur. OFENBARE LEESZAAL Uitlening vol wassenen 25 en Dinsdag- en Vrll- dagavond van 79 uur. Voor kin deren Woensdag- en Zaterdagmid dag 2.30—4.30 uur OPENP.ARE LEESZAAL filiaal Soes terkwartier iZonnebloemstraat 67» Uitlening Dinsdag- en Vrijdagavond van 7uur R.K OPENBARE LEESZAAL! Uit lening 11 12 30 en 2.30—5.45: Maan dag- en Vrlldagavond 7—9 uur. Voor kinderen WoensdaR 35 en Vrijdag 45 uur 7 t.m. 14 JUNI. SportfesUval. 7 JUNI. Zaterdag Voetbalwedstrijd IIVCRest v A'foort. Burgerlijke Stand 28 Mei 1952 Geboren: Johannes Jacobus, z. v. J J Roeland en J F v. d. Sloot: Maas. z. v II Schoenmaker en G. Bakker: Ferdinand, z v. Jhr C. Tedlng van Berkhout cn J. J. Korink; Cornells Ma ria, z v J C M Bccrts en J. v. Essen: Maria Johanna, d. v. J. Feiten cn G. F. Volmer. Getrouwd- W. A. v. d. Wijngaard en B A. v Vulpen; J. E A. A J. de Jong en J. H. M. Janssen. G. Brünmg en S. R Labrcc: G. v. d Bijl en H J. Root: J Th Berends cn J. Faber: P. Mosterd cn J. A. v d. Ridder; M. A. v. d. Berg en M A. Broekman. Overleden. Geurt van Elton. 65 Jr.. wed. van G J. Gerritsen: Wilhelmlna Catharlna Schoenmaker, 63 jr. echtg. van H v. Beerschoten. ^Jn popeline. oat'jn 'en nylon In kleuren zalnx, wit en zwart. Verkrijgbaar in alle betere zaken c} vraag SCeizerógracfxt 43S-*c.&Aan\

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 5