STADSVENSTER Des Heilands Tuin wordt opgevoerd Sanatorium „Zonnegloren55 viert zilveren jubileum Volkscredietbank voldoet aan een behoefte Openbare Leeszaal heft leesgeld voor romans Geschiedenis toont groei en nieu we geneesmethoden O ecu men ische Lekenspelgroep vertolkt stuk in kerk Sportagenda 9 Vrijdag 30 Mei 1952 (Van een onzer verslaggevers) Wie over de grote verkeersweg van Soest naar Soesterberg rijdt, moet een goed opmerker zijn, wil hij het Sanatorium „Zonnegloren" ontdekken, dat hij bij Soestduinen passeert. .Het is eigenlijk van de weg af alleen te zien aan het hek; het uitgestrekte gebouwencomplex zelf ligt verscholen in de dichte bossen. Vyf en twintig jaar geleden werd dit sanatorium voor tuberculoselijders geopend, en honderden hebben er in die achter ons lig gende kwart eeuw genezing gevonden. Er is reden om het jubileum in Juli met vreugde en dankbaarheid te vieren, en dat zal ook gebeuren. twee nieuwe geneesmiddelen hun intrede: streptomycine en PAS. Zij maakten het mogelijk ook grote operatics aan de longen te verrich ten. Dank zij een moderne opera tiekamer, met ruimte voor de ver beterde narcose-tcchniek, die in 1951 ling. Dat betekent echter niet, dat I in gebruik werd genomen, kunnen een protestants Christelijke instel- nu alle operaties „in eigen huis" Vreugde ondanks veel leed Het sanatorium Zonnegloren is er alleen patiënten met een bepaal de geloofsovertuiging werden en worden opgenomen; integendeel. Zonnegloren heeft er sinds de ope ning naar gestreefd een tehuis te zijn voor alien, die genezing zoch ten. Protestants Christelijk is echter de sfeer; dat was een van de doel stellingen van de oprichters, die het als een gemis voelden, dat er vóór 1927 voor protestantse zieken vrij wel geen sanatoriumruimte be schikbaar was. Zij zagen het als een dure plicht van de Hervormde kerk om een gelegenheid te scheppen tot sanatoriumverpleging en medische zorg, die op hel hoogst mogelijke peil stond. De gelden voor het gebouw wer den hoofdzakelijk door leningen bijeengebracht. Het sanatorium be gon met een schuld van acht ton. Steun is echter in de loop der ja ren van alle zijden blijven komen. Wie denkt hierbij met aan de speld- jesdagen7 Veel hulp werd ook on dervonden van ac Nederlandse pre dikantsvrouwen. Op 13 Juli 1927 vond de officiële opening van het huis plaats. Daar bij was onder meer H M. de Ko ningin-Moeder aanwezig. Met acht patiënten werd begonnen, maar na vijf maanden was dit aantal al ge stegen tot 118. Op het ogenblik wor den meer dan vierhonderd mannen, vrouwen en kinderen in het sanato rium verpleegd Om dit mogelijk te maken moest echter in de loop der jaren enkele malen een grote uitbreiding tot stand worden ge bracht. In 1939 werden bijvoorbeeld een nieuw paviljoen en een zusterhuis in gebruik genomen, en ook na de oorlog werd de capaciteit belangrijk vergroot, door de ingebruikneming van het Emmapaviljoen in 1949 In totaal vermeldt de 25-jarige geschie- QJPJS van het sanatorium ruim 14R.000 verpleegdagen.') Ook op medisch gebied is er in vijf en twintig jaar veel veran derd Vooral na de oorlog kan men spreken van bepaald revolution- naire vernieuwingen. Steeds is er naar gestreefd dat Zonnegloren aan IS* Z01'' staan. De meest moderne methodes worden nu in het sana torium. toegepast. In 1948 deden „Jonge Bisschoppers" maken goede start (Van een onzer verslaggevers). „De Kleine Bisschoppers" is een kinder-operetteclub.je, dat op 29 Januari van dit jaar is opgericht, met het doel de jeugd op een prettige manier bezig (c houden. U raadt waar de leden van deze jonge vereniging wonen: jn de buurt van de Bisschopsweg. Gisteravond gaf „De Jonge Bis schoppers" in gebouw St. Aegten aan 't Zand haar eerste opvoering. Onder leiding van de heer Christ en een aantal dames van de buurtvereniging was de kinder operette „Goudmuiltje" ingestu deerd en twee en dertig jongens en meisjes, waarvan de jongsten nog geen zes jaar waren, brachten dit voor kinderen zo uiterst ge schikte spel met enthousiasme op de planken. Met vuur zongen en speelden ze de geschiedenis van het in het bos verdwaalde prinsesje, en het betoverde prinsje, die ïn'het bos verzeild raken tussen elfen, dwer gen en heksen. Het was een bij zonder aardig geheel en de ouders en vriendjes in de zaal hebben zich uitstekend geamuseerd. Jam mer was het, zoals de heei A. H. Meinten terecht in zijn openings woord opmerkte, dat er niet meer belangstelling was. Wc wensen het jonge clubje bij een volgende uit voering van harte hetzelfde suc ces en wat meer publiek toe. Het heeft er recht op. Wedvlucht, der ACC ACC uitslag wedvlucht Corbeil Zondag 25 Mei 1952. In concours 518 duiven. Aangew. 25 ets no. 5 en no 15; aangew. 10 ct no._ 1 en no 7. Koningspoule no 1, 2. 4. 5. 6. 7. rest no 9. Speciale no. 1. 2, 3. 4. 5. 6. 7, 8. 9. 10. 11. 12. 13, 14, 15. 16. 17 rest no. 18 H. J. Onwezen R 1, 17; P Wolf- fenbuttel O 2. 3. 13. 18. 25. 31. 39. 50, 54, 71, 7G, 99; P. v. d. Hoorn O 4. 6, 62, 72, 73, 100, 119, J. v. d. Ho ven L. 5; W. F Collet L. 7, 41; J. de Vries R. 8, 28. 52. 53. 84, 98; M. Dekker O. 9 38. F. Kurvers L. 10; W. v d. Vennen R. 11, 27; C van Zwol K 12, 24, 60. 74. 85; G. Wolf- fenbuttel O. 14. 114; M. Keken O 15. 40. 75; J. Maassen R. 16, 33. 122, 130; J. Overeeen R. 19. 47. 68, 92. 121; A. Wickart O. 20. 14, 89. 95; A. Lablans O. 21. 64; S. Viascher O. 22. 45, 46; M. v. d. Kuilen O. 23. 77, J. Woudenberg O 26. 111, 115; J. de Bruijn L. 29. 40; A F. Dieters K. 30; F. Jansen L 32. 117, H. J. Daatse- laar L. 34. 90; J. Burgsveden O. 35, 80, 102, 118; A. v. Plateringen K 36. 116; G. L. ten Hoove L. 37; N. H. Egink L 42. 70. 87. 93. 107, E de Goede L 43. 56; G. Pol L. 43. 129; J_. v. d. Kooi.j L. 51; H. A de Goede L 55: L. Snijders L 57. J. Noen- holt O 58. 86; D Hofland K. 59. 103, 113, J. v. d. Bogert L. 61. 65, 110; W. Rommers K 63. 31, 105; H v. Putten R 66; G te Kulve O 67; H Pieters R 69. 106. 123, 128; J Boo taar O 78; H. Heideveld O. 79. 109, 112; H Gesth O 82: H v. Eeden L. 83; H K Meijer R 88. 91; J Kor- laar O 94; N Verhoef Jr. L 96; J Hocnderdaal O. 97; W Dijkhuizen L. 101; W Klomnenburg O 101. Th. Corbeo O 108- Th Gouw O. 120. 126 E. v. Ginkel K 124: H Aleuminn R 125; G. Haarmans O. 127. verricht worden. BEDRUST Medicamenten alleen kunnen een patiënt echter niet genezen; nog meer dan vroeger wordt bedrust als de belangrijkste geneeswijze toege past. De methoden van onderzoek zijn in de laatste jaren belangrijk verbeterd. We willen slechts noe men dc planigrafie, waarbij de long op een willekeurig aantal plaatsen scherp kan worden gefotografeerd, de bronchografie, waarbij de lucht pijpvertakkingen gevuld worden met een vloeistof, die de röntgenstralen slecht doorlaat, en dus op een film een schaduwbeeld geeft, en tenslot te het functie-onderzoek van de longen. We willen enkele namen noemen van mensen, die een belangrijke rol gespeeld hebben in de geschiedenis van Zonnegloren, of dit nog doen. De oprichters waren de heer G. J. A. Ruvs te Utrecht en prof. dr J. R. Slotemaker de Bruine. Laatst- Dr J. A W. Berghaser Pont, de geneesheer-directeur van het jubilerende sanatorium Zonne gloren". aan het schermbeeld apparaat. Feest omstreeks 13 Juli De jubileumviering van Zonne gloren vermeldt op 12 Juli een feestavond voor patiënten en ver plegend personeel op het „feest terrein". Dit is een bepaalde ruimte, waar een tent tijdelijk een onderdak zal bieden, omdat er geen zaal beschikbaar is, die allen kan bevatten. Op de eigenlijke „Zonneglorén- dag". 13 Juli, zal 's morgens een kerkdienst worden gehouden, ivaarin voorgaat dr K. H. E. Gravemeyer, algemeen gedele geerde van de Ned. Herv. Syno de. Op 15 Juli wordt 's middags een receptie gehouden, en de daarop volgende dag zal er een zijn met vele verrassingen. Tal rijke verenigingen en organisa ties uit ons land komen dan naar Soestduinen. J genoemde was tevens de eerste voor zitter. Wijlen jhr P. J. H. Roëll was tot 1939 geneesheer-directeur van het sanatorium. Hij werd opgevolgd door j dr J. A. W. Berghauser Pont. die op het ogenblik nog aan het hoofd 1 staat van de inrichting. Adjunct directrice is zr R. Kley. Toen we dezer dagen een bezoek brachten aan het jubilerende sana- torium, zijn we vooral getroffen j door de sfeer, die daar heerst. Die i is er een van liefde en toewijding; van vreugde ook. ondanks het vele leed, dat er geleden wordt. Zonne- gloren stelt zich op het standpunt, dat niet alleen lichamelijke gene zing gebracht moet worden aan de patiënten, maar dal zij hier ook geestelijk moeten vinden wat zij zo van node hebben. Een omgeving van bos, fleurige gazons en bloemper ken. die een lust zijn voor het oog, kunnen daarbij slechts helpen. Veel van de door ons verwerk te gegevens zijn te vinden in het jubileumboek „De Zon klimt hoger". j dat in de boekhandel verkrijgbaar zal zijn. Het uitgegeven door J. IN.'Voorhoeve te Den Haag. Verschenen is het verslag over 1951, het eerste jaar van werk zaamheid van de Amersfoortse Stichting voor Volkscredlet. Daarin wordt allereerst gememoreerd, dat gebleken is. dat het. bij het op richten. beoogde doel het uit breiden van de mogelijkheid om In een gerechtvaardigde credletbe- hoefte op sociaal en zakelUk ver antwoorde wijze te voorzien be reikt wordt. Er werden in het verslagjaar 2168 aanvragen om een crediet gedaan, waarvan er 1654 werden toegewe zen. 402 afgewezen. 104 later door de betrokkenen weer teruggeno men. terwijl 8 aanvragen op het einde van het jaar in behandeling waren. Aan de 1654 crediet- ncmers werd een totaalbedrag van 391 473.90 toegewezen, hetgeen ge middeld per lening een bedrag van 236.68 betekent. Het vaststellen van de aflossings bedragen geschiedt met de groot ste zorgvuldigheid. In de schuld bekentenissen wordt slechts een zo danig aflossingsbedrag opgenomen, dat de aankoop van de benodigde levensmiddelen voor het gezin, be nevens de huur en andere vaste uitgaven niet in het gedrang ko men. 329 leners hadden op 31 De cember 1951 een voorsprong op hun aflossingsschema van rond 7869.-. In totaal werden in 1951 29.587 aflossingen ontvangen tot een be drag van 211.824.72. Van de 1654 credielnemers woon den er 1574 te Amersfoort en 80 buiten deze gemeente. Een groot deel van de leners kocht vroeger, vaak jaar in jaar uit. op afbetaling, ook buiten deze gemeente of maakte gebruik van betaalzegelkassen. Voor die leners betekent zulks, dat zij thans minder rente betalen, vrij zijn om te ko pen waar z:j zelf menen het beste en voordeligste te kunnen slagen, terwijl zij aflossingen hebben te betalen, welke geen te zware druk op het gezin leggen. Er zijn ook vele leners die het bedrag van de lening zo precies mogelijk willen bepalen, om te voorkomen, dat zij óf een te hoog öf een te laag bedrag gaan aan vragen. Daartoe kunnen zij bij prak tisch alle winkeliers in duurzame gebruiksgoederen eerst hun keuze maken, waarbij de uitgezochte arti kelen direct worden gereserveerd. De daarvoor nodige samenwer king tussen de Volkscredietbank en de Amersfoovtse winkeliers vol doet in de praktijk zeer goed. De uren van openstelling van het kantoor ziin zodanie. dat noch voor het aanvragen, noch,Voor uit betaling van gelden, noch voor het ontvangen van aflossingen de be trokkenen van hun werkzaamhe den behoeven te verzuimen. Voor het doen van aanvragen kan men iedere vóór- en namiddag terecht van 3-30 tot 12.30 uur en van 2.00 tot 4 30 uur. ook des Zaterdagsmid dags. doch met uitzondering van de Donderdagmiddagen. 1906. Wanneer de „olie- teken" in de buurt van oliegebieden komen, bo ren zij diepe gaten en zuigen dan de olie op, die via de lange buizen worden weggepompt naar het natuurlijke bas sin In de Weddellzee. een diepe trog, die mil- lioenen tonnen olie kan bevatten. De gevolgen worden bij de directies der oliemaatschappijen maar al te spoedig ge merkt. Ingenieurs mer ken tot hun grote ont steltenis, dat bronnen, die al jaren onafgebro ken werkten, plotseling nagenoeg geen druppel olie meer produceren. En soortgelijke berichten komen uit alle delen van de wereld. In directie kamers, laboratoria en regeringsgebouwen wordt DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB druk geconfereerd over dit vreemde ver schijnsel. Volgens de jongste berekeningen im mers zijn de olievoorraden van de wereld nog lang niet uitgeput en nu opeens komt deze cata strophe' Wat kan er toch wel aan de hand zijn? Van jubileumgave wordt nieuwe brug over de beek gebouwd Men schrijft ons: In de dezer dagen gehouden jaar lijkse ledenvergadering van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Amersfoort, onder leiding van de voorzitter mr. R. Streng, bracht de secretaris, de heer I. Stap. het jaar verslag uit. Hierin werd gememo reerd. dat in 1951 als bestuursleden werden gekozen: mej. N. C. van Dis en de h.h. M. W. Kruiskamp, Mr. Streng en Dr. B. v. d. Hoek. In plaats van de heer J. Mebius Wzn., wie een woord van hartelijke dank werd gebracht voor zijn jarenlange arbeid voor de Leeszaal, werd als secretaris gekozen de heer I. Stap Als vertegenwoordiger in de Prov. Bond werd de heër Mebius vervan gen door de heer D H. Huygen. Aan het personeel onder leiding van de directrice mej. B. A. C. de Vries werden woorden van lof geuit voor de betoonde toewijding. De restau ratie van het gebouw werd met hulp van subsidies van Rijk en ge meente voltooid. Het aantal leden steeg van 2152 tot 2205. ivan 1 Jan 1952 tot heden nam het toe met 218), het aantal jeugdleden van 1061 tot 1091. Het aantal zaalbezoe kers was iets minder dan in 1950, nl. 8062 (vorig jaar 8555). Het aan tal uitgeleende banden bedroog ruim 98000. Het boekenbezit bestaa; uit 27.849 banden. Het verslag van de Penningmees ter, de heer T. Boer, zag er minder florisant uit. Over het jaar 1951 is er een tekort van f 2432 11. Een van de voornaamste oorzaken is de ge weldige stijging van de post sociale Jasten. De post salarissen, deze las ten inbegrepen, wijst niet minder dan f 4700 hoger aan dan het jaar te voren. Het Bestuur ziet zich dan ook genoodzaakt om. evenals dit vroeger het geval was, een leesgeld te heffen van 3 ct. per band zowel van ouderen als van jongeren, al leen van romans, met ingang van 1 Januari a.s., onder voorbehoud van goedkeuring door de Centrals Vereniging. Mocht deze maatregel onvoldoende resultaat afwerpen, dan zal moeten worden overwogen om de contributie, die in vergelijking met andere leeszalen zeer laag is. te verhogen. De vergadering wilde echter daartoe thans nog niet over gaan. Met waardering en dankbaarheid werd kennis genomen van de a onder leden, om het bestuur van de Leeszaal in dit jubileumjaar een be drag aan te bieden, waarvoor een. nieuwe brug over de beek kan worden gebouwd, die dringend no dig herstelling behoeft. De commis sie. die daarvoor werkzaam is, be staat uit de h.h. Mr W. J. van Eok, Ir. T. van Hoogevest, C. Ruiten berg. oud-wethouder der gemeente Amersfoort. Men kan zijn bijdrage storten in een van de in het gebouw geplaatste bussen of op giro-rekening 321587 ten name van Mr. W. J. Van Eek, Langegracht 4 Amersfoort. Veiling van huizen In de Donderdagavond gehouden vei ling van onroerende Eoederen ten over staan van nolaris H F Keetell te Amersfoort werden de navolgende per celen publiek verkocht. Perceel 1 Het woonhuis met schuur tje en tuin Kleine Nachtegaalstraat 14. vrij van huur en onbewoond, aan de heer H. S, Jelsma te Amersfoort voor f 4-100.—. Perceel 2 t/m 5: De vier woonhuizen met schuurtjes en tuin aan de Spaarnestraat nos. 24 fc/m 30, in mas sa aan de heer A C v. d Werf te Amersfoort voor f 15400 Perceel 6 t/m 13 Een blok van vier. een blok van vijf en een blok van vier woonhui zen met schuurtjes en tuin aan de Rijn straat nos 33 t/m 57 in massa aan dc heer L Smiet te Amersfoort q q voor f 41200 Perceel 19- Het woonhuis met wcrkplaats Groenmarkt 13 en aan de heer "H. C Steenwijk voor f 1950.—. Examens Kweekschool Aan de Rijkskweekschool voor On derwijzers en Onderwijzeressen te Amersfoort slaagden bij de gehouden eindexamens op 28 en 29 Mei voor de akt« L.O. de volgende dames: J. van 't Hoff Stolk te Leusden H. Lodeweges Amersfoort; E. G van der Meulcn te Zeist M Vermeulen te Baarn Geëxamineerd 6 candldaten Afgewezen 2. DEN HAAG. Het aantal sterf gevallen tengevolge van het mond en klauwzeer bedroeg in de week van 11 tot 18 Mei 1952: runderen: 1, kalveren: 4, biggen 2. Biljarters van VVV winnen plaquette Tussen de biljartverenigingen "d'Oranjeboom" en V.V.V. worden jaarlijks uitwisselings-wedstrijden gehouden. Een fraaie wisselplaquet te. hiervoor door de heer Chr. Meyer beschikbaar gesteld, is thans definitief in het bezit gekomen van V.V.V., dat voor de tweede, achter eenvolgende, maal een overwinning behaalde. Donderdagavond viel in Café ..Royal" op de Hof de beslis sing, toen het viertal van V.V.V. een 62 overwinning behaalde en daar mede de stand op 2012 bracht. De heer H. H. Schouten, voorzit ter van „d'Oranjeboom" reikte de plaquette met toepasselijke woor den aan zijn collega van V.V.V. uit, die de wens uitsprak dat deze tra ditionele wedstrijden gehandhaafd zullen blijven. De heer Schouten deed de toe zegging dat zijn vereniging een niéuwe wisselprijs beschikbaar zal stellen. (Door een onzer verslaggevers) Op Dinsdag 3 Juni zal de Oecumenische ■Lekenspelgroep, in het Kerkge bouw van de Hersteld Apostolische Gemeente aan de Utrechtseweg een opvoering geven van M. Nijhoff's Pinksterspel „Des Heilands Tuin", waar door de gehele door N(jhoff geschreven cyclus ten uitvoer zal zijn gebracht. Degenen die het Kerst- en Paasspel hebben gezien, zullen ook dit door de schrijver, in al zijn eenvoud zo geniaal voorgestelde hoogtepunt uit het Kerkelijk leven, niet willen ontberen. „Des Heilands Tuin" speelt zich af in de opperzaal van Marcus, de priester, die eerst in de Opperraad Christus had verraden cn later een van zijn trouwste volgelingen en meest ijverige evangelisten werd Na de kruisdood van de Messias, verleent hij de elf apostelen een schuilplaats in zijn huis. Daar vol trekt zich het wonder, dat wij als Pinksteren vieren. De uitstorting van de Heilige Geest. Vier sybillen, de qrakels uit Rome. Griekenland, Lybië en Babel, personifiëren de mensheid. Min of meer toevallig zijn zij in het huis van Marcus bij eengeroepen en zij zijn mede getui ge van het wonder. Zij aanschcu- weij in verwondering, zoals wij dit heden ten dage nog doen. De vier boeken, waarin hun orakeltaal staat opgetekend, blijken na de uitstor ting. blank te zijn. „O. zusters wat betekent dit, mijn boek. ik sla het op. is wit. De let ters, eenmaal hier geschreven, zijn spoorloos, als door wind verdreven. Geen taal. geen teken is gebleven". Met deze woorden symboliseert Nijhoff de algehele vernieuwing. De sybillen overhandigen de boeken aan Petrus, welke hen doorgeeft aan Mattheus, Lucas. Johannes en Marcus. Zij worden opnieuw be schreven. Met de evangeliën nu. De apostelen worden met een werke lijk zeer magistrale rede van Pe trus, de wereld ingestuurd om te getuigen van het aan hun geopen de geloof. Het verheugt ons. dat de Oecu menische Lekenspelgroep. die on derhand -al een kleine honderd man sterk is, er wederom in geslaagd is op een kerkgebouw beslag te leg gen. waardoor zij met een ideale omlijsting (al vergeten wij niet makkelijk de vorig jaar beschik baar gestelde Sf Joriskerk) Amers foort het- Pinkstergebeuren in zo'n fraaie vorm zal kunnen doen bele ven. maar tot Utrecht. Maar elke kilometer is er een, dunkt ons Hup, daar wipte zii al naar binnen, de rugzak voor zich uit du wend. „Zo." commandeerde ze opgewekt. ..Rijden maar". En in het spiegeltje aan de voorruit zagên wij hoe ze al weer over een kaart ge bogen zat. „Paradijs der Jeugd" De Amersfoorlse Speel tuincentrale zit niet stil. Het bestuur ontplooit een Oud-Amcrsfoort flinke activiteit, die zich op velerlei gebied uit. Nu is Kunsthandel Veendendaal er een filmvoorstelling boeken te staven. Maar wij remden stevig en zeiden: „Hela, wat gaat dat snel. Hier bent u er al. Als u nu op de Hof bezit een rijke de Markthal aan de orde. daar eens op de hoek gaat collectie prenten van oud- Dinsdag draait daar om staan. Gauw, gauw, daar Amersfoort. Zoveel zelfs. 9.30, 14 en 16.15 uur de komt al een Belgische auto dat zij in één tentoonstel- speëltuinfilm „Paradijs der dan." ling niet allemaal kunnen Jeugd". U gaat toch kijken? Voort rende zij, de rug- worden getoond. Vanaf Za- zak in haar armen voor terdag kunt u toch een deel zich uitdragend, de plastic van deze prenten gaan be Wist U dat? UtrechtBrusselParijs regenkap dansend op de kijken. Er is namelijk tot u kunstzinnige rug. „Arme en met Zaterdag 7 Juni een Parijzenaars," zeide zij, die tentoonstelling van de deze jniddagin het bijzon- prenten in genoemde kimst uk i i j ij- handel ingericht. U kunt daar terecht van 1012. ach, 't is eigenlijk maar n wip," onderwees ze des kundig. r,Als ik maar een maal aan de grote weg naar het Zuiden sta, ach ter Utrecht. Hier zijn hst allemaal van die kippen- eindjes, waar alleen de ook in die sleeën wel graag wat gezelschap". Het bleek dan. dat ze ergens in het Oosten des lands een win keltje dreef in bonte lav- foort rug rijdend zagen wij bij zo'n lange ruk hebben ze het kruispunt voor De Bilt een menselijk wezen in plastic naast een mas sieve rugzak in de regen staan. „Gunst," zei zij, die alle lief en leed met ons deelt en dus ook mee op karwei was geweest „Gunst ze steekt haar duim op. Kun je nu dat goeie mens zo maar in de regen laten staan?" Hoe zeggen de Fransen het ook al weer als ze een excuus zoeken voor hun strikt opvolgen der het leed met ons deelde. Bomenwijk I De sectie Bomenwijk van de vereniging voor huur- ders van woningen van Centrale Woningzorg belegt morgen aan de Dreef een openluchtbijeenkomst. Aan /N de middag van Amers- bakkers en de melkboeren riL^van' foort naar Utrecht te- je meenemen. Maar voor v het programma, dat des avonds om half acht een aanvang neemt, verlenen Jonge Kracht en Hosanna elk jaar, hoor. sedert de bevrijding" een week of wat naar Parijs, heur heb ben en houden achterlatend onder de hoede i>an een wicht met sprietige vlech ten. De verdere bijzonder heden zullen we u bespz- van alle wensen der vrou- ren; desgewenst kunnen we wen? „Ce que femme veutIn elk geval had- nfj? wl, P°.ttenbakkerssPul1- medewerking. De leden van belangstelling vwi urue 'f,ï Jon?? Kracht voeren na- act.e bestaat. .Joke Ham. van 25 en van 79 uur. De officiële opening van deze expositie geschiedt morgen om drie uur door de heer J. A. C. Spoel, voorzitter van VW. In 't kort In het kort willen wij u zeggen, dat er nog altijd voor onze melijk op door Hosanna r.o'n echte leuke peuter. ze u alle verstrekken: ge wicht, lengte, graad van den wij de auto al laten intelligentie. vocabulaire, stoppen en het portier- kwalijke eigenschappen, raampje was nog maar net goede eigenschappen naar beneden gedraaid Onze oren tuitten er toen een ietwat tanig, gespeelde melodieën rhyth mische oefeningen uit. Wet houder J. Koopman zal tij dens deze bijeenkomst het woord voeren. Ook de jeugd wordt niet vergeten, 's Middags om drie uur wordt aan de La- rixstraat een autoped wed strijd gehouden. van toen wij de rotonde bij de spannend worden. Bomenwijk II bracht al voor de tweede maal zakjes zilverpapier. Joke woont Hoevelakense- weg, Terschuur. Ook Gerrit Pegtel, Soesterweg 58 was van de partij en Adri van Doornik, Botsteeg 7 wenste ook niet achter te blijven. familie Van Dijk Dat kan zorgde voor een aanvulling van onze voorraden zilver papier, capsules en postze gels. doch innemend gezicht met Biltstraat naderden en de U wist het misschien niet, maar in de Bomen- wijk heeft men de beschik king over een batterij van een hoornen bril naar bin nen werd gestoken en de melodieuste stem ter we reld informeerde: „Naar Parijs gaat u natuurlijk niet. Maar zou ik toch een En haar handen prutsten tuinènwedstriid 1952" telt '(32 eindje met u kunnen mee- aan een riempje van de deelnemers. Het ziet er al Zo gaat 't goed Het gaat goed met de uurloonactie van het Rode 5ÏSÏÏ. gra™a„T„CS- Bin I" «n middelgroot Met een gift van f 25. kunt U het Rode Kruis in staat stellen materialen te kopen om tien patiënten het maken van handwer ken. smyrnawerk. leer werk, enz. mogelijk te ma ken. U spaart hen voor verveling en bevordert mede hun herstel. Autotocht De laatste loodjes wegen 't zwaarst!!! Voor de 19e Autotocht A'foortse Ouden van Dagen, op 7 Juni a.s. komt het comité nog 2 auto's te kort. Wie meldt zich? Dc Se Verantwoording luidt; Vorige verantwoording 463.-; Personeelsvereniging „Amersfortia" 10.T. 1; „Van een oudje, voor een oudje" f 2.—; E. W. J. ten C. 2.50; Mw F. 1,25; Voetbalver. „H.V.C." 25.—; Mw v. d. K. 1.—; J. 1.05. PLR GIRO: C. F. 1.—; Mw De K. v. d. M. 2.50; Mw E. V. 5.Dames G. 4.—: Mw H. de K. 5.—; .Juwclinc" fabriek 10. Mw. K. J. V.—B. 5.—. To taal 539 30. GIRO No. 236440 J. Stam. Schimmclpenninckkade 10. rijden?" Och, wat voelden rugzak, om haar betoog met wij ons onbenullig toen wij antwoordden: „We gaan passagiere ons juist haar visie op een of andere rich ting in de schilderkunst gaf. :<fndrb?M„ Tee" ztefr vö^r^urend^n gebruik t Amersfoort, bedrijf besloot het personeel de inrichting van een Rode Kruis-hulp- post voor zijn rekening te nemen. Zo'n hulppost kost f 150.—. (rara Klop een ganse collectie afbeei- keurig uit m die wijk. maar nu zal het nog wel dingen uit meegesjouwde mooier worden. even aan 't Sladsven- ster. Tel. 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf uur. WOUDENBERG Huishoudschool kan piano kopen Op een landbouwhuishoudschool worden veel vakken onderwezen, die de leerlingen als flinke huis vrouwen en huismoeders nodig heb ben. Daarnaast wordt ook op de gezondheid der leerlingen gelet, door passend gymnastiekonderwijs. Ook op cultureel gebied wordt veel zorg aan hen besteed. Tot dit laat ste behoort het zangonderwijs, het instuderen en opvoeren van toneel stukjes enz. Hiervoor is natuurlijk een piano een onmisbaar instru ment. Teneinde nuzo'n piano te kunnen aanschaffen, organiseerden de Commissie van toezicht en de leraressen Woensdagmiddag in de school een bazar. De lokalen zagen er keurig uit en op de tafels lagen de talrijke prijzen, waarvan de meeste door de leerlingen zelf ver vaardigd waren Ook hadden ver schillende neringdoenden en parti culieren wat voor deze bazar be schikbaar gesteld. Toen de bazar om half drie geopend werd. was er al dadelijk veel belangstelling, doch in de avonduren was het er bepaald vol. Sjoelbakken, knikker spel en grabbelton trokken veel aandacht. De verkoop van de ver schillende artikelen vlotte uitste kend Was men wat vermoeid, dan kon men aan een tafel plaats ne men en voor een. billijke prijs van thee met cake, limonade en olie bollen genieten. Aan 't slot van de avond werd een verloting gehou den, waarvoor de loten al enige we ken geleden verkocht waren De opbrengst van de bazar bedraagt ongeveer f 950.Het Utr Land- bouwgenootschap voegt daar nog 100.— bij. zodat de aankoop van een piano doorgang kan hebben. Nolccrt U even GRAND THEATRE. Snouckacrtlaan 4. Tel. 14632. Van Vrijdag 30 Mel t.m. Woensdag 4 Juni „Drie van de In fanterie'" Aanv Beide Pinkster dagen 2. 4.15, 6 45 en 9 uur. Overice dagen 2 30. 6 45 en 9 uur. Toegang 14 jaar. Donderdag 5 Juni: in de Donder dagcyclus „Waterloo Bridge" Aanv. 2.30. 6.30 en 9 uur Toegang 13 Jaar. CITY TI-IEATER, Westslngcl 7. Tel. 6572. Van Vrijdag 30 Mei lm, Donderdag 4 Juni „Dreigende trommen". Aanv. Beide Pinksterdagen 2. 4 15 6.45 en 9 uur. Overige dagen 2.30. 6.45 en 9 uur. Toegang 14 iaar. REMBRANDT THEATER Langestraat. 129. Van Vrijdag 30 Mei t.m Maan dag 2 Juni „Texas Rangers". Aanv. Beide Pinksterdagen 2. -1 15. 6.45 en 9 uur. Overige dagen 2 30 6.45 en 9 uur. Toegang J4 jaar. Van Dins dag 3 Juni t.m Donderdag 5 Juni „Op stap naar Rio". Aanv Dagelijks 2 30. 6 45 en 9 uur Toegang elke leeftijd. 30 MEI. Vrijdag. Kleine Kunstkring: concert. Gebouw Vrijz. Hervormden. 20 uur, 31 MEI. Zaterdag Centrale Woning- zorg. sectic Bomenwijk: Openlucht- bijeenkomst. Toespraak weth. J. Koopman, medew. gymnastiekver eniging Jonge Kracht" en Chr Mu. zickver .Hosanna" Dreef. 19 30 uur. 3 JUNI. Dinsdag Ned. Ver. van Huls- vrouwen. demonstratie. Monooolc. 14 30 uur 3 JUNI. Dinsdag Amersfoortse Ge meenschap: Jeugdtoncelgezelschao ,X»e Witte Vogel" met ..Het Won derpaard van Marjolijntje" Open luchttheater Birkhovcn. 14.30 uur 3 JUNI. Dinsdag Amersfoortse Speel tuincentrale- film „Paradijs der Jeugd". Markthal. 9.30. 14.00 cn 16.15 uur. A.G -huis: tot en met 8 Juni expositie van de kunstenaarsgroep „Ue Plocgh" Geopend op werkdagen van lo tot 12 uur en van 14 tot 17 uur Op Zondagen vanl 4 tot 17 u. AVONDDIENST APOTHEKEN: Haan. Julianaplein 3. tel. 4609- Soester Apotheek, Noordewierwcg 92. tel. 5474. MUSEUM Fl.EHJTE Weststngel. Dage lijks geopend, behalve Zondags, v. erlcflaycn van 1(1—12 en l4 uur. Zaterdag 10—12 en 1.30—3 uur. OFENRARF LEES7AAl. Uitlening vol wassenen 25. Donderdagmorgen 10—12. en Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur. Voor de kinderen Woensdag- cn Zaterdagmiddag 230 4.3D uur OPENBaHI- ..EES7.AAL filiaal Soes- terkwartier (Noordewierweg 273) Uitlening Dinsdag- en Vrtldagavond van 78 uur R_K OPENBARE LEESZAAL: Uit lening 11—12.30 en 2.30—5.45; Maan dag- en Vnidagavond 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag 35 en VrUdag 45 uur. 7 t.m. 14 JUNI. Sportfestlval. 7 JUNI. Zatcidag. Voetbalwedstrijd HVCRest v. A'foort. Burgerlijke Stand Gijsbecta Wilhelmina Ge- P. Lambrechts en J. C. Geboren rarda. d. Schievelt. Ondertrouwd; J. A. J Biemond en G. Ruitenbeek: G. Vliek en A. H Ruiten beek; G v. Barneveld en A J. Volmer; J J. v. Spengen en R. W. v. Veenen- daal. P. B. Heiiljgers en I. de Gans; J A. M' Koudijk cn C J J. v. d. Sijs: G. Moedt en H j. L Heemstra. G. P. Veltrop en E. J. Brink Getrouwd A. H. de Wilde en E. v. Nimwegen; G. Koster c-n G. Mulder; A. Wiertz en A. Buitenhuls. Overleden. Wilhelmus Johannes Hou- dljk 23 jaar. ongeh.; Christiaan Karei Lanslnk 62 jaar. echt. van F Withaar; Evertje Muller. 66 jaar. echt. van J. Tuithof. Gevonden voorwerpen Actetas. kinderjasje Onderzet van fototoestel. Kinderjasje Rozenkrans. Hond. Kindersandaal. Vulpen Hond, Jongensjasje. Portemonnaic. Armband, Schoffel. Zakmes. Vulpen. Rozenkrans. Wieldop Padaplüle, Autoped, Dames- handschocn, Portemonnaie met inh.. Kindercape, Kindermantcltje Voetbal. Binnenwerk torpedonaaf Portemonnaie met Inh.. 2 Banden. Kinderjasje Kln- dertasje, Zadcltie. Kist. Autoped. Pak je met inh.. Militaire tas Ring met sleutels. Dameshandschoen Broche, Jongensrijwiel. Ring met sleutels. Da mespolshorloge.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2