N.E.I. geeft omzetten inzicht in industrie 4 Caravaggio-expositie van grote betekenis België ontvangt E.D.G. met onverschilligheid Waterpolodagen UZSC weer groots evenement Jong Ambon ontmoet HVC op Amsvorde-veld Hoevelakens Raad doet tal van zaken af Utrechts elftal tegen „De Rest" Kerknieuws Ruim 140 zeventallen komen in Utrecht spelen Vrijdag 30 Mei 1952 Samenwoning neemt af In het vierde kwartaalbericht 1951 van de gemeente Amersfoort deelt het Ned. Economisch Instituut mede, dat de totale omzet van de indu strie van 1949 tot 1951 is gestegen met ca. 55%, die van de chemische industrie met 36%, van de metaal industrie met 104% en van de voe- dings- en genotmiddelen-industrie met 58%. De buitenlandse omzet nam gedurende deze periode in to taal toe met ca. 90% en wat de voedings- en genotmiddelenindustrie betreft met ca. 89%. Op het eerste gezicht lijkt deze ontwikkeling onverdeeld gunstig. Men bedenke echter, dat deze ver grote omzetten voor een aanzienlijk deel hun oorzaak vinden in een in 1951 sterk gestegen prijsniveau. De groothandelsprijzen voor afgewerkte producten lagen in 1951 38% hoger dan in 1949, voor chemische pro ducten 33%, voor metaalwaren 43% en voor voedings- en genotmiddelen 26%. Het blijkt, dat de reële omzet der gehele industrie van 1950 op 1951 is gedaald en dat slechts voor de voedings- en genotmiddelen-indu strie een voortdurende stijging valt waar te nemen. De buitenlandse om zet is regelmatig gestegen, vrijwel uitsluitend als gevolg van de toe nemende export van de voedings- en genotmiddelenindustrie. Overziet men het gehele beeld, dan is het duidelijk, dat, afgezien van de hier niet genoemde bouw nijverheid in de industrie als geheel gezien, een lichte terugslag valt waar te nemen en dat slechts de voortgaande expansie van de voe dings- en genotmiddelenindustrie zowel !n binnen- als buitenland er ger heeft voorkomen. Ook uit de cijfers van de werk loosheid blijkt eveneens dat het jaar 1951 relatief ongunstiger was dan de beide voorgaande jaren. Per 1 April 1952 bedroeg het aantal werklozen reeds 643 tegen 210 op diezelfde da- Officieren zeggen chef Ike vaarwel PARIJS. Officieren uit tien landen hebben Donderdagavond afscheid genomen van de man, die het grootste defensie-orgaan, dat ooit in vredestijd bestaan heeft, organiseerde. Ongeveer 430 offi cieren, in rang variërend van twee de luitenant tot generaal en ad miraal, boden hun scheidende chef generaal Eisenhower en zijn opvolger generaal Ridgway een diner aan. Veldmaarschalk Mont- fomery, plaatsvervangend opper- evelhebber, was tafelpresident. Het woord werd gevoerd door Eisenhower, Ridgway, Montgomery en admiraal Lemmonnier. Onregelmatigheden in VS bij scheepstransacties? WASHINGTON. Het Ameri- kaanse ministerie van Justitie stelt een onderzoek in naar mogelijk© vergrijpen en samenzweringen om de regering te benadelen" bij scheepstransacties. Volgens een commissie hebben de onderzoekin gen „winstbejag, belastingontdui king en een internationaal georga niseerd net om Amerikaanse sche pen aan het buitenland in handen te spelen" aan het licht gebracht De commissie noemt de „China In ternational Foundation", „een or ganisatie, die kennelijk de bevoor deling van de Chinese nationalisten nastreeft". Zij vraagt de regering, 47 surplus-tankschepen uit de oor log in beslag te nemen en de tien tallen millioenen dollars, die deze maatschappij ervoor heeft ontvan gen, verbeurd te verklaren. Motorraces op Mere veld De in Utrecht de laatste tijd sterk oplevende motorsport brengt ons op de eerste Pink sterdag een nieuw en belang wekkend evenement. Voor het eerst sinds jaren worden n.l. op Mereveld weer lange baan-races gehouden. Het KNMV heeft de baan thans goedgekeurd en de cracks, die er de laatste dagen op getraind hebben, zijn er en thousiast over. Ook gistermiddag hebben zij met hun brullende Japs, Triumphs of Sarolea's wol ken stof en bergen sintels doen opstuiven. Veertig tot vijftig van de beste Nederlandse motorren ners de meesfen van hen rij den ook speedway zullen Zon dag hun verbluffende rijtechniek tonen b(j snelheden van 100 tot 120 km per uur. Enkele namen? Ko Boef, Jaap Iesberts (zie de foto), Dick Renooy, Mobic Vier dag; verder Lengers, Hartman, Jonker, Steutel en Gerrit Dupon. Zij zullen ons in Utrecht eens even laten zien wat een „dirt track" is! turn in 1949, 246 ln 1950 en 317 in 1951. Het laat zich niet aanzien, dat een verdere toeneming van de werkloosheid valt te verwachten. De woningvoorraad bedroeg per 1 April 1952 12937 woningen, dat is 468 meer dan op dezelfde datum in 1951 en 1143 meer dan per 1 April 1949. Ook de bouw-activiteit in Amersfoort is er de oorzaak van, dat de algemene terugslag zeer be perkt is gebleven. Niettegenstaande dat waren er per 1 April 1952 toch nog 116 werkloze bouwvakarbeiders De samenwoningen vertoonden een verdere daling. Per 1 April werd er nog in 15,9% van de woningen sa men gewoond. In de arbeiderswijken bedroeg dit percentage 13,1, in de middenstandswijken 17.2 en in de wijken voor beter gesitueerden 23 in de stadskern 13.7. In uitvoering waren op 1 April 297 woningen. Ge durende het eerste kwartaal van 1952 werden 118 woningen voltooid en met de bouw van 59 woningen werd een aanvang gemaakt DIEFSTAL EN HELING VAN ALCOHOL De Utrechtse Rechtbank deed Vrijdag uitspraak in de zaak tegen een 36-jarige magazijnbediende en een 46-jarige sigarenwinkelier, bei den te Amersfoort, wien resp. dief stal en heling van hoeveelheden al cohol was ten laste gelegd. De vonnissen luidden: acht maan den gevangenisstraf met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk en acht maanden waarvan vijf voor waardelijk, beiden met een proef tijd van drie jaar en toezicht van de Reclassering. MARKTBERICHT Eierenmarkt Amersfoort. Aan voer 75.000 hoendereieren. Prijs f 14,25 tot f 15,25. Middenprijs f 14,50. De voor de op Woensdag 4 Juni in het Utrechts stadion te spelen wedstrijd tussen een Utrechts elf tal en een ploeg samengesteld uit de .Rest' van de provincie Utrecht is thans samengesteld. Utrecht: d. Boudewijn (Elink- wijk); a. Okhuysen (Velox) en Temming (DOS); m. v. Capelle (DOS). Westbroek (DOS) en Bloemendaal (El ink wijk): v. v. d. Bogert (DOS), Krommert (DOS). Vonk (Elinkwijk), Jansen van 't Land (UW) en Blom (Elinkwijk). Rescrvers: v. Kooten (Velox), v. Basten (DOS), v. d. Kamp (Velox) en v. Beek (Elinkwijk). Prdvincle: d. Mosterd ('t Gooi); a. v. Dam ('t Gooi) en Malestein (HVC); m. Sleeking (HVC), v. d. Biezenbos (HVC) en Wiggemanse ('t Gooi); v. Van d. Straten ('t Gooi), v. Rheenen (Zeist), Heinen (Spakenburg). De Zoete (CDN) en v. Rhee (CDN). Reservers: Lüchen (Baarn), De Graaf (Baarn), De Gans (HVC), De Boer ('t Gooi) en Jansen (Zeist). Als bijzonderheid voegen wij hieraan toe, dat Heinen van de ZMC-vereniging Spakenburg, de middenvoorplaats bezet m het Prov. KNVB-elftal. Deze speler speelde Zaterdag op dezelfde plaats in het Nederlands ZMC- elftal dat van het Belgisch ZMC- elftal met 5-2 won. Heinen maakte drie zeer goede doelpunten. In de week daarvoor speelde datzelfde elftal tegen het Leidse KNVB- elital en won met 6-1, waarvan Heinen er vijf maakte. De wedstrijd vang om 8 uur aan. TENTOONSTELLINGEN IN UTRECHT Honderd schilderijen, w.o. van Rembrandt, Vermeer en Rubens, in Centr. Museum Kostbare postzegels De tentoonstelling „Caravaggio en de Nederlanden" die op 14 Juni in het Centraal Museum te Utrecht wordt geopend belooft een hoogst belangrijke expositie te worden zo wel uit een oogpunt van kunst met het feit, dat hier een eeuw geleden de eerste Nederlandse post zegel ontstond. Er zullen inzendin gen worden geëxposeerd, die elk een waarde hebben van ongeveer een half millioen gulden. O.m. zul len de befaamde Mauritius-zegels er zijn. Het is niet onmogelijk, dat de historie als van kunstgenot. opening in de hal van het posl_ Van Caravaggio zelf komen vyf kantoor op 28 Juni, waarbij het stukken uit Italiaanse musea en wel u s o. medewerking sal verlenen, drie uit Rome, één uit Milaan en d00r Prjns Bernhard wordt ver- één uit Florence. richt Van de Utrechtse meesters wordt een overzicht gegeven als zelden of nooit tevoren het geval is geweest. Van Hendrik ter Brugghen komen er 22 werken, van Gerard van Houthorst 11. Rembrandt is met enkele jeugdwerken (waarschijnlijk 3) vertegenwoordigd, waaronder het „Gezin Van Rhijn", met de schilder en zijn ouders. Van Ver meer komt «r een vroeg stuk uit Engeland, nl. Christus in het huis van Martha en Maria, verder zullen een Rubens en een Jordaens wor den geëxposeerd. De boeiende en waardevolle ex positie, die in totaal honderd schil derijen zal omvatten, is verzekerd voor een bedrag van 4J4 millioen gulden. Voor wat het vaste bezit van het museum betreft kan worden mede gedeeld, dat de nieuwe catalogus van de schilderijenverzameling ver schenen is. Het is een omvangrijk boekwerk, door de jkvr. dr C. H. de Jonge werd samengesteld, en dat vele nieuwe reproducties bevat. De Internationale Postzegelten toonstelling (de I.T.E.P.), die om de drie of vier jaar wordt gehouden, zal zoals bekend dit jaar naar Utrecht komen in verband Ambtenarenbond vóór pensionnering op zestigste jaar (Van onze correspondent) AMSTERDAM Donderdagmid dag kwam, op de laatste dag van het congres van de Alg. Bond van Ambtenaren, een aantal kwesties ter sprake die verband hielden met de pensionnering. Bondsvoorzitter J. Blom deelde mee, dat de bond er naar streeft pensionnering op zestigjarige leef tijd facultatief te stellen, met dien verstande, dat pensionnering moge lijk is als ambtenaar en overheid het beide willen. De ambtenaar die daar prijs op stelt, zou dus tot zijn vijf en zestigste in dienst kun nen blijven, terwijl ook de over heid pensionnering tot het vijf en zestigste jaar kan uitstellen. Het congres nam een voorstel aan waarin werd verzocht te be vorderen, dat de ambtenarenpen- sioenen niet meer, zoals thans per drie maanden maar per maand zul len worden uitbetaald. Breda zevenhonderd jaar Minister opentOranje- N assau-expositie (Van onze correspondent) BREDA. Het was Woensdag voor Breda een grote dag. Met de opening van de Nassau-Oranje ten toonstelling door prof. dr Rutten. minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. welke gehouden wordt in het Huis van Brecht. een van de oude bijgebouwen van het historische Kasteel van Breda, wer den de feesten ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan ingezet. Voor de opening van deze fraaie expo sitie. die een duidelijk beeld geeft j van de verbondenheid tussen de Nassau's en Breda, bestond zeer grote belangstelling. NED. HERV. KERK Ds J. Veen te Halle, heeft het beroep door de Generale Synode voor buiten- gew, werkzaamheden (vloot) aangeno men. BAPTISTEN GEMEENTEN Beroepen te Zandbulten. M. de Jong te Vriescheloo. Ratificatie van verdrag over Europees Leger echter wel verzekerd (Van onze correspondent) BRUSSEL. In geen der b(j de Europese Defensie Gemeenschap be trokken landen zal de ondertekening van het desbetreffende verdrag door de zes ministers van Buitenlandse Zaken met zoveel onversehilligheid zijn ontvangen als in België. De meeste bladen hebben zich van commentaar onthouden of gaven een neutrale toelichting. Niettemin lijkt ratificatie door het parlement waarschijnlijk, want de uitgesproken tegenstanders van de E.D.G. een groep naar het neutralisme overhellende socialisten, die vier kant tegen de herbewapening van Duitsland zijn, enkele der meest rechtse en elk Internationalisme schuwende katholieken, alsmede uiteraard de communisten vormen een minderheid in de beide Kamers. In regeringskringen is men over het algemeen tevreden over het bereikte resultaat. Men wijst er daar op, dat door de compromis formule met betrekking tot de duur van het verdrag met de wensen der Beneluxlanden rekening is ge houden. Ook het gelijk maken van de diensttijd een netelig punt, gezien de in België vroegtijdig af gekondigde en door de oppositie zo hevig bestreden tweejarige dienstplicht is op aandrang van België aanvaard. Dat het verdrag het oorlogsge vaar vergroot, menen de regerings instanties hier bepaald niet. De jongste besluiten tonen Moskou, dat het Westen welbewust op de weg naar militaire en economische versterking voortgaat. Niettemin hoopt men hier ook, dat gedurende de periode tot aan de ratificatie STEEDS MEER DEELNEMERS! In 1918 organiseerde UZC voor het eerst de Waterpolodag met deelneming van tien zeventallen. Dit tournooi is thans het grootste van de wereld. Op 7 en 8 Juni is het er voor de 35ste maal, na tuurlijk weer in „De Kromme R(jn". Een lustrum dus en tevens een record-tournooi, want het aantal van 125 zeventallen van de vorige jaren wordt thans met ruim 140 zeventallen royaal over schreden. Ook het aantal vereni gingen Is van 52 op 60 gestegen, een bewijs dat de watcrpolo- spelers graag naar Utrecht ko men, omdat de bijzondere sfeer van dit tournooi hen zo aantrekt. Uit alle delen van ons land ko men de zwemsters en zwemmers naar de Domstad zoals ZON (Heerlen), MZ PC (Maas tricht), De Reest (Meppel) en de Bruinvissen (Den Helder) om slechts enkele ploegen „van verre" te noemen. Van de hoofdklassers heren verschijnen GZC, Haarlem, de Nederlandse kampioen en be kerhouder HZ PC en De Meeu wen. Voorts bijna alle eerste klas- sers waaronder 't IJ en de Rob ben. Dit betekent dat alle spelers van onze befaamde nationale wa- terpoloploeg aanwezig zullen zijn. Ook de meeste spelers van de Nederlandse nationale jeugdploeg ontbreken niet op dit zwemmers appèl. Het tournooi heeft een in ternationaal tintje door de komst van de Zweedse eerste klasser Vestaras S.C., waarin de oud- UZSC'er Heetveld tegenwoordig speelt en welke ploeg na wedstrij den in Leiden, Woerden en Breu- kelen naar Utrecht komt. De dames zullen eveneens uit stekend vertegenwoordigd zijn. De kampioene en bekerhoudster, De Robben, komt met enkele zeven tallen en ook de andere ploegen uit de eerste klasse t.w. HDZ, De Meeuwen, RDZ, Merwede en ZIAN zullen niet ontbreken. Dit tournooi wordt tegelijk be nut om enkele competitiewedstrij den af te werken. Robben-ZIAN, Merwede-Neptunus (Arnhem) en wellicht de hoofdklassewedstrijd GZC-Meeuwen. Zoals gewoonlijk zullen de da mes weer overnachten op de zol der in het Stadion en de heren in de Stadsmanége. Zaterdags wordt van 4 uur tot half 9 ge speeld, 's Zondags van 12 tot 6 uur, steeds op 5 velden. Zaterdag avond is er voor de deelnemers een feestavond, thans in de Phi- lipszaal van het Jaarbeursgebouw. Probleem opgelost Een grote moeilijkheid was dit maal, dat Zaterdagmiddags de renners van de Ronde van Neder land in het Stadion arriveren langs de enige weg die naar „De Kromme Rijn" voert. Na diverse besprekingen is men overeenge komen dat de autobussen met deelnemers en supporters tot kort voor de aankomst van de renners door mogen rijden naar het zwem bad. Daarna zullen de deelnemers bij het Stadionviaduct uitstappen. Zij mogen dan op vertoon van hun deelnemerskaart het afgezette gedeelte van de weg langs het Stadion passeren. Toeschouwers dienen dus tijdig naar „De Krom me Rijn" te gaan, anders lopen zij kans een tijdlang te worden opgehouden. Zondagsmiddags zal het tour nooi worden onderbroken voor de gebruikelijke veteranenwedstrijd tussen UZSC en De Maas (met de gebr. Van Senus). Ook de da mes wilden niet achterblijven en zo spelen de „oudere meisjes" (bij dames spreekt men niet van veteranen) van UZSC tegen een combinatie van RDZ, ADZ en HDZ onder aanvoering van mevr. De Vries-Cauwe, de echtgenote van voorzitter Jan de Vries van de KNZB. Wanneer het weer een beetje wil meewerken beloven deze waterpolodagen van UZSC weer een hoogtijdag van de Ne derlandse zwemsport te worden. van het EDG-verdrag en van de contractuele accoorden een inten sieve diplomatieke activiteit zal worden ontplooid De huidige span ning met het Oosten acht men voorbijgaand en het werkelijke ge vaar ziet men in een tekort aan machtsevenwicht Ten slotte achten de genoemde regeringsgringen het belangrijk, dat thans in de richting der Euro pese eenwording weer een stap vooruit is gedaan. HOED af voor de Romeinse rei nigingsdienst, schreef onze reis- correspondent, die beleefde, hoe Rome in enkele dagen van dui zenden verkiezingsplakkaten werd gezuiverd. In Napels pakte men dit karwei niet minder (Van onze correspondent) Bruiloftsfeest op Muiderslot MUIDEN. Om tien uur gistermorgen kwamen drie moderne autobussen het dorp Muiden binnenrijden en daar stapten dan ruim hon derd leerkrachten en leerlingen van de „Werkplaats" van Kees Boeke te Bilthover. uit, allen in zeventiende eeuwse kleder dracht. Aan het hoofd van de stoet, die zijn schreden naar het Muiderslot richtte ging P. C. Hooft, die aan de hand Leonora Hellemans meevoerde, met wie hij vandaag (voor een andere groep scholieren van de werkplaats) op het slot weer in het huwelijk treedt. Als laatsten betrad een bedelaars-echtpaar de slotbrug: een brokje onvervalste zeventiende eeuwse tragiek. Het uitgebreide aezelschap begon de dag met een muzikaal opgeluisterd feest op de binnenplaats; een zestiende eeuwse polo- naise, waarbij verscheidene anachronismen opvielen. Zo liep er een echte hellebaardier te filmen. En een manspersoon in het lakense, donkere kleed van een dichter, een lid van de hier thans ook aanwezige Muiderkring zo te zien, bleek een fotograaf uit de twintigste eeuw te zijn. Dp tegenwoordige drost. Ton Koot, hield zich wat bescheiden op de achtergrond tijdens de feestelijke ouverture, maar toen na. ruim een half uur P. C. Hooft zijn gasten met een hoofs gebaar uitnodigde het slot te komen bezichtigen, nam Ton Koot spon taan de groep voor zijn rekening. Misschien wist hij er ook wel iets meer van dan deze Hooft, de vroegere drostZoals wij reeds schreven vormde het feest van vandaag het sluitstuk van een tijdperk van enige maanden, waarin de leerlingen hun studie grotendeels op de gouden eeuw hadden geconcentreerd. De lera ren en leerlingen verzorgden zelf de handeling, tekst, costume- ring, muziek, etc. voor dit bruiloftsspel. Op de foto's: de stoet op weg naar het kasteel en het echtpaar Hooft voor de ingang van het slot. Als U gaat kijken dan steunt U goed doel en oud in ons is onderge en gebouwen. Verveling dreigt, vooral onder de jongeren, vandaar, dat de vereni ging „Jong Ambon" is opgericht met het doel de jeugd ontspanning te bieden op sport- en cultureel gebied. Het spreekt vanzelf, zo deelde de sociale leider van de Ambonezen, de heer v. d. Zee, mede, dat dit werk geld kost. Er moeten voor hen. die muziek be oefenen. instrumenten zijn, voor de voetballers schoenen, ballen enz. kortom, er is aan alles gebrek „Jong Ambon" zoekt daarom in verschillende plaatsen contact met verenigingen voor het spelen van voetbalwedstrijden, teneinde op de ze wyze wat geld in het laatje te krijgen. De Ambonezen kunnen een sterk elftal op de been brengen, aldus verzekerde men ons. zodat zij met succes tegen een 2e klasser de strijd kunnen aanbinden. Hier ter stede heeft men contact opgenomen met Amsvorde. die H.V.C. onmiddellijk bereid vond krachtig aan, zoals de foto laat zien. Links een propagandaplaat van de Movlmento Sociale Ita- liano (de neo-fascistische partij) een vlam van rood, u>it cn groen. De fascisten veroverden bij de verkiezingen de meerder heid in 25 Italiaanse gemeenten.. tegen „Jong Ambon" te spelen. De ze wedstrijd vindt plaats 2e Pink sterdag des middags 3 uur op het Amsvorde-terrein aan de Leusder- weg. Medewerking verleent een Ambonees fluitcorps, dat om half drie van het clubhuis van Ams vorde (café Neuf, Leusderweg) naar het terrein marcheert, waar het voor de aanvang en in de pauze voor de muzikale omlijsting zal zorgen. In het elftal van „Jong Ambon" spelen twee spelers, die voorheen in het Ned. Ind. elftal uitkwamen o.a. de doelman Habiboe en de mid denvoor Huwaë, terwijl de rechts binnen Huwaë en de middenhalf Salacory op het ogenblik in de le klasser Achilles (Assen) spelen. Tureay (rechts-achter) en Robijn (rechtsbuiten) verdedigen de kleu ren van Barneveld. Met al een elf tal, dat door zijn grote snelheid het de H.V.C.-ers niet gemakkelijk zal maken. Wie de beker wint de verliezer krijgt een lauwerkrans is niet te zeggen. Maar dit is het doel van de wedstrijd niet. Het gaat er om. dat er zoveel mogelijk bezoekers komen, men draagt dan een steentje bij om wat vreugde te verschaffen in het leven van de Ambonezen. De opstelling van „Jong Ambon" is: Doel: Hablboe; achter: Tureay en Suripatty; midden: Titaly, Salacory en Luhery; voor: Robijn, Huwaë, Huwaë. Tamaela en Tun a sella. Reserves: Piccal. Katabumuh en J. Siahays. Donderdagmiddag kwam de raad van Hoevelaken in vergadering bijeen ten gemeentehuize. Van Ged. Staten was o.m. een onthouding van goedkeuring bin nengekomen. betreffende de garan tie door de gemeente verleend voor het bouwen van een woning door de N.V. Bouwkas. De voorzitter jhr. S. M. Snouck Hurgronje merkte op. dat de Provinciale Staten van Gel derland hierop een uitzondering maken. In andere provincies wor den de garanties verleend tot 100% in Gelderland tot 80%. Een nieuwe exploitatie-rekening dient nu gemaakt te worden De heer Scheick maande tot voorzichtigheid aan. Wethouder Roemburg noemde deze zaak tot het uiterste ten top gedreven en vond het als een dode hond muilbanden. Op verzoek van de minister werd de vaststelling uitkerings-verorde- ning gemeente-ambtenaren goedge keurd. De vacantieuitkering aan het daarvoor in aanmerking komend gemeente-personeel werd goedge keurd. Het vermenigvuldigingscijfer voor het schoolgeld tot 1952 werd op 2 gezet. De voorzitter zei dat dit nood zakelijk is. daar de gemeente in financiële moeilijkheden verkeert. B. en W. vroegen de raad goed keuring een geldlening aan te gaan voor realisering woningbouw 1953. Het bleek dat een onbekende f 21.000.gestort had in het natio nale fonds voor Woningbouw met de voorkeur voor de gemeente Hoevelaken. In 1953 krijgt de ge meente pas een bouwvolume toege wezen.doch dit geld moet direct opgenomen worden. Dat kost de gemeente een jaar. De heer Scheick vroeg het bouw volume vervroegd te krijgen om dit rente-verlies op te vangen. De voorzitter zei vier woningen meer aangevraagd te hebben dit is afgewezen tot het einde van 1952. De heer Scheick wenste nog een schrijven te richten aan Ged. St. waarin de ontevredenheid van de burgerij tot uiting komt. De voorzitter bracht de onbeken de gever dank namens de gemeen te. Besloten werd aan P. J. van Gel der een stuk bouwgrond aan de Stoutenburgerlaan te verkopen groot 25 x 33 meter. De heer Scheick vroeg of er vol doende ruimte overblijft achter het toekomstige gemeentehuis voor eventuele uitbreiding. De voorzitter zei dat hierop gerekend is. en dat in het bouwplan een nieuwe wij ziging op handen is. De begrotingswijziging 1951 was weer nodig, na het bezoek van de burgemeester aan de Provinciale Griffie. Men zal zich herinneren dat in de vorige raadszitting grote ontstemming heerste over dé han delwijze van Ged. Staten. Na dit bezoek ia toch bereikt dat alle posten nu toch uitgevoerd kunnen worden. De begrotingswijziging 1952 werd goedgekeurd. Namens de commissie voor het nazien van de boeken over het dienstjaar 1950 zeide de heer Scheick alles in goede orde bevon den te hebben. De voorzitter bracht de commissie dank voor het werk verricht. Bij de rondvraag vroeg de heer Scheick: 1. de komende raadsver gadering over de tijd uit te sme ren; 2. dc rijkspolitie te laten toe zien op het onverantwoordelijk hard rijden bij Puzzle-ritten, enz.; 3. of B en W. goedkeuring gege ven hebben tot het bouwen van een kippenhok, waarin nu gewoond wordt zo men zegt; 4. vond Hij de vorm van propaganda maken voor de woningbouw met bouwsparen. soebatten; 5. aan de Stoutenburger laan een stuk terrein beschikbaar te stellen als speelterrein voor de kinderen. De voorzitter antwoordde punts gewijze: 1. zegt gelijke spreiding toe; 2. zal de politie laten toezien; 3. toestemming gegeven als kip penhok; 4. zal op gelet worden; 5. zal deze zaak nader bezien. Hier ligt een taak voor Speeltuinvereni ging. De heer Scheick drong er op aan nauwlettend toe te zien dat kippenhokken niet bewoond wor den. De heer Van de Kuilen vroeg naar een nieuwe aanplanting in de kom van het dorp. De voorzitter is in contaet ge weest met de Waterstaat, deze zijn „waarschijnlijk" bereid ietg in die zin te doen. Geslaagd te Utrecht voor diploma kleuteronderwijs mej T. Tontein to Hoevelaken. BENOEMING Tot kantonnier aan de Rijkswater staat te Alphen aan den Rijn la be noemd de heer J. Geitenbeek uit Hoe velaken. AANHANGWAGEN SCHIET LOS Gistermiddag schoot de aanhangwa gen van een tractor, welke met land bouwmachines geladen was. los nabij de Stenenbrug. De wagen kwam ln de sloot terecht rónder schade aan te rieh- ten. Garage Huurdeman bracht het ge val weer op de goede weg. HOEVELAKEN PREDIKBEURTEN Ned. Herv. kerk le Pinksterdag EJS en 6 30 uur ds. Laurence. Tweede Pink sterdag 9.30 uur ds. Laurence. Geref. Gem. le Pinksterdag 9.30 en 6.30 uur Leesdlenst. 2e Pinksterdag 3J0 uur ds. Van Gilst van Elspeet. MEDISCHE DIENST Voor Hoevelaken. Hoogland en Hoog landerveen heeft dienst dr. T. W. XI»- renbeek. telefoon K 3405 210. Tweede Pinksterdag dr. W. Verbeek, telefoon K 3493 —360. De wijkverpleging wordt waargeno men door Zuster Crucq, Hoevelaken.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 4