DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Windhoos trok vernielend spoor in Noord-Brabant Staalstaking weer uitgeroepen In Volkel en Boekei enorme schade Tragisch ongeval te Loosdrecht Parijs bedreigd met sit-down-staking Jongelui in open sloep des nachts op zee Russisch radio-Berlijn door Britten omsingeld Regering Zuid-Korea richt protest aan VN Schietpartij in woonwagen kamp: twee gewonden Vader en kind verdronken voor ogen van gezin Jehova's getuigen in conflict met katholieken Kano sloeg om op IJselmeer PRECAIRE TOESTAND IN VS Hooggerechtshof verklaart naasting on wettig Auto rijdt over trottoir Aanwezigheid VN ongewenst hij inmenging in regeringspolitiek Verkeersongeluk bij Sydney: 7 doden Belgische bus rijdt in water 12e Jaargang, no. 128 Dinsdag 3 Juni 1952 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330 Bank: Rotterdamsche Bank - Postbus 9 Abonnements prijs 47 cent p. w. of 6.05 p. kw. Losse q,umraers 10 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER (Van onze correspondent) DEN BOSCH. Het onstabiele Pinksterweer heeft Zater dagavond geleid tot het optreden van een cycloon, die een spoor van vernieling achter heeft gelaten in een deel van de provincie Brabant. Omstreeks kwart voor zeven trof deze wind hoos de plaatsen Volkel en Boekei. Een trechtervormige zwar te massa trok over een breedte van vijftien meter over de «boomgaarden en weilanden, alles meenemend wat op haar weg stond, te weten: practisch een hele boerderij met schuur, de daken van drie andere boerderijen, nóg een schuur, hooimijten, welke kilometers mee de lucht in gingen en verder telefoon palen, lichtmasten en bomen, die als lucifershoutjes afknapten. te hij naar de schuur, doch het was De eigenaar van de eerste boer derij, de 40-jarige landbouwer J. Timmers uit Volkel kreeg tijdens zijn poging om weg te vluchten, een gedeelte van het dak van zijn schuur op het lichaam en moest met twee gebroken ribben en inwendige kneu zingen onder de balken vandaan worden gehaald. Een knecht van Timmers werd van de grond geno men en in een sloot geworpen, waar hij eventjes versuft, doch onge deerd, bleef liggen. Boven het vlieg veld Volkel viel in éen minuut 13 mm. regen. Een zuster van Timmers vertelde ons, dat haar broer het noodweer had zien aankomen en eerst een tijd had staan kijken, naar het schouw spel van draaiende, donkere wol ken; toen deze wolkenmassa's zich echter geleidelijk samenpakten voel de Timmers wel, dat het niet bij een kijkspel zou blijven. Toen de kolkende zwarte massa in de rich ting van zijn boerderij kwam vlucht- HELMOND. Tussen een aantal bewoners van het woonwagenkamp alhier ontstond Zondagavond een ernstige woordenwisseling. Een ze kere Sw. haalde uit zün wagen een geladen revolver en wondde daar mede de kampbewoners Sch. en R. Van het voorbalcon van de woon wagen van zijn zwager Van dt P. sommeerde hij Sch. en R. om zich te verwijderen, doch Sch. ontbloot te zijn borst en inviteerde Sw. om te schieten. Drie schoten knalden en Sch. werd in zijn bovenarm ge troffen. R, de schoonvader van Sch. kreeg een kogel door een schouderblad. Toen de woedende kampbewoners zich tegen Sw. keer den en de woonwagen van zijn zwager met stenen bombardeeraen, nam hij de vlucht In de loop van de nacht werd hij gearresteerd. Ook zijn half-broer K. werd gevangen genomen onder verdenking Sw. te hebben aangespoord van zijn revol ver gebruik te maken. De gewon den zijn in het ziekenhuis opgeno men. al te laat. Vlak bij de schuur moest hij zich aan een pruimeboom vast houden. wilde hij zich staande hou den. Bijna tegelijkertijd vloog de schuur in elkaar. De landbouwer Van Grinsven, die het dak van zijn boerderij heeft moeten missen, vertelde ons, dat ook hu reeds een half uur van' tevoren de ramp had zien aankomen. Nau welijks was hij met zijn vrouw en kinderen in de kelder, toen ze het dak hoorden kraken en een hels la waai vernamen Bij de familie Berlo ging de schuur verloren met prac tisch alles wat er zich in bevond, zoals o.a. landbouwwerktuigen, een hoog- en een laagkar. De reeds oude boerderij vertoont hier en dpar ge vaarlijke spleten in de muren; de achterpui puilt ver naar buiten. De familie Van Grinsven zal het een weekje zonder licht moeten stellen Alle leidingen naar de boer derij zijn stukgeslagen. Voor de an dere bewoners van Volkel en Boekei is de duisternis maar van korte duur geweest, dank zij de brandweer, die bij het herstel van leidingen behulp zaam was. Ook de bomen, die hier en daar dwars over de wegen lagen, werden door haar opgeruimd. Overal verspreid door Boekei en Volkel liggen dode vogels, kapotte dakpannen, meegesleurd hooi en af geknapte bomen. De windhoos heeft gelukkig een weg genomen waarop niet veel boer derijen en woonhuizen voorkwamen, anders waren de gevolgen niet te overzien geweest. Hoe groot de aan gerichte schade is, is nog niet be kend. Alle getroffenen zijn slechts voor brand verzekerd. Het is de tweede maal, dat deze streek van Brabant door een wind hoos wordt getroffen. De eerste maal was zulks het geval in 1923, toen in de plaatsen Zeeland en Langeboom meer aan 50 boerderijen zwaar wer den beschadigd. e Poesjkin onder-minister van buitenlandse zaken MOSKOU. De 43-jarige diplo maat Poesjkin is benoemd tot (de vijfde) Russische onder-minister van buitenlandse zaken. Poesjkin was tot nu toe hoofd van de Russische missie in Oost-Duitsland Hij wordt als zodanig opgevolgd door Ilitsjef. Poesjkin is een deskundige op het gebied van Middeneuropese zaken. Moskouse waarnemers zien geen klaarblijkelijk verband tussen de benoeming van Poesjkin en de Rus sische politiek in Duitsland. (Van onze correspondent) LOOSDRECHT. Een onweersbul, die op de middag van de Eerste Pinksterdag boven 't Gooi en Loosdrecht heeft gewoed, heeft een tragische tol gecist. Op de Brcukelerveense plassen, de zogenaamde vijfde Loos- drechtse plas, ter hoogte van de Jachthaven, is de 30-jarige heer I\ Wolve- kamp uit Utrecht jammerlijk voor de ogen van zijn gezin verdronken bij een poging zijn zoontje van drie jaar te redden, dat overboord geslagen was. Het kind is eveneens omgekomen. Reddingboot zocht tevergeefs, maar vader maakte zich toch niet ongerust (Van onze correspondent) SCHEVENINGEN. Doede en Hendrik Visser, thuishorend op de „Astra" uit Vlaardingen, welke thans in de Schevcnlngse haven ligt, heb ben Zondagmiddag na een partijtje zeilen op een rustige zee moeten be sluiten ook daar de nacht door te brengen, omdat ze de haven niet meer binnen konden lopen. Tegen de morgen waren ze reeds zover afgedreven naar het Noorden, dat ze even voor negen uur de haven van IJmuiden kon den binnengaan. Per taxi hebben toen de Jongelui, 18 en 21 jaar, de reis naar Scheveningen teruggemaakt. Wij hebben de beide jongens, machinist ter zee en matroosrMaan- dagavond aan boord van de „Astra" even opgezocht. Doede vertelde, dat zijn broer en hij Zondagmiddag wat verkoeling wilden zoeken op de slechts hier en daar rimpelige zee. Met een koopvaardijsloep met zeil. welke aan boord van de „Astra" was, gingen ze om 5 uur de haven uit. Na een uurtje merkten ze. dat de wind aanwakkerde en tevens ging omlopen. Daar het ook vloed werd was het hun niet meer moge- VENLO. Een congres van Je hova's getuigen zou Zondagmiddag worden besloten met een openbare bijeenkomst in een tent op een ter rein der gemeente. De katholieke inwoners van Venlo waren zeer gekant tegen deze vergadering. In de nacht was reeds sabotage ge pleegd met het doorsnijden van lichtleidingen en tegen drie uur 's middags, toen. de openbare ver gadering zou beginnen, verzamel den zich ongeveer tweehonderd personen, meest leden van „Katho liek Venlo". met de bedoeling de vergadering met stinkbommen enz. te verstoren. De politie heeft dit onder leiding van de burgemeester van Venlo verijdeld, maar het re sultaat was niettemin, dat de ver gadering een besloten karakter ver kreeg. lijk de haven te bereiken. Nu zijn Doede en Henk als machi nist en matroos wel het een en an der gewend. Maar een nacht op zee doorbrengen in een open sloep is ook niet alles. Gelukkig hield het weer zich goed, zodat de jongelui manoeuvrerend richting IJmuiden, de nacht behoorlijk doorkwamen. Intussen was hun vader met de reddingsboot de zee opgegaan om te zien of hij zijn jongens vond. Toen de „Arthur", na uren zoeken, geen spoor van hen kon ontdekken, is men maar weer naar huis gegaan. ,,'t Zijn ervaren zeelui," zo zeide de heer Visser ons, „en waar het gODd weer was, maakte ik me niet direct ongerust. Ze gaan wel meer naar buiten." „We hadden het met het weer heel wat slechter kunnen treffen," was het enige bescheid van de niet zeer spraakzame Henk EEN wervelstorm heeft Zaterdag avond Biesthoek nabij Boekei in Noord-Brabant geteisterd. De boerderij met bijbehorende schu ren van de heer J. Timmers kreeg het het zwaarst te verduren. Vijf omliggende boerderijen werden eveneens ernstig beschadigd. Vele bomen, waaronder zware eiken, werden ontworteld. Onze foto toont de ravage aan de boerderij van de heer Timmers. Vrouw, die niet zwemmen kon boven water gehouden (Van onze correspondent) AMSTERDAM Vier Amster dammers, die met een grote kano op de middag van de Eerste Pinkster dag het IJselmeer op waren gegaan, zijn daar met hun bootje omgesla gen en de twee mannen en twee vrouwen hebben er slechts ternau wernood het leven afgebracht. Bin nenvaartschipper Dijken van de „Alma", van Lemmer op weg naar de Oranjesluizen, was zijn koers enigszins kwijtgeraakt en hoorde in de omgeving van Pampus plotseling hulpgeroep. Spoedig zag hij de plek waar de vier mensen zich vast klampten aan hun bootje. Vijf mi nuten later waren zij aan boord van het grotere schip gehesen. Hun toe stand was kritiek. Een van de vrou wen kon niet zwemmen en om beurten was zij door de anderen vastgehouden. Uiteraard had dit veel van ieders krachten gevergd en bijna hadden de vier dé moed al opgegeven. Aleer zon Van Dinsdagavond tot Woensdagavond: Licht tot half be wolkt. droog weer. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen West en Zuid. Iets koudere nacht, maar morgen overdag iets hogere tempera turen dan vandaag. 4 Juni Zon op 4 u 23 m onder 20 u 53 m; Maan op 16 u 44 m on- 1 u 55 m HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Max.temp Neersl Station Weer Wino m/s Gisteren in 24 tl Oslo Onbew. Z. 7 14 C 13,1 mm Stockholm Half bew. Z.W. 7 18 0.6 Helsinki Onbew. Z.Z.W. 3 6 2.0 Edinburgh Licht bew. Z.W. 5 13 3,2 Londen Onbew. W. 5 18 4 4 KopenhagenZw. bew. Z W. 5 19 3.0 Amsterdam Half bew. W.-Z W. 7 17 Genève Zw. bew. W. 2 26 2.0 Pa rij s Onbew. Windstil 21 Bordeaux Zw. bew. Windstil 19 Nice Zw bew. N W 1 24 Berlijn Zw. bew. Windstil 26 Frankfurt Zw bew. W.Z .W. 2 22 München Regen W Z W 1 23 48,0 Wenen Zw. bew. Windstil 28 0.2 De familie Wolvekamp, vader, moeder en twee zoons, wonende in de Ambachtsstraat in Utrecht, werd overvallen door de onweersbui, die met stormachtig weer gepaard ging. Zeilers, die op dat tijdstip op deze plas voeren, hebben verklaard, dat zij het betreffende vaartuigje, even voor de bui losbarstte, slagzij heb ben zien maken, zonder echter om te slaan Enkele ogenblikken later hebben zij het scheepje weer recht op zien varen met fok. en grootzeil. Aangenomen wordt echter, dat bij het maken van slagzij de driejarige Paulus Johannes Wolvekamp te wa ter is geraakt Zijn vader is hem nagesprongen, helaas met het nood lottige gevolg, dat beiden in de woelige plas zijn verdronken. De bui duurde een half uur en legde tussen half zes en zes uur een dik regengordijn over de plassen. Hierdoor werd het scheepje volko men aan het oog onttrokken. Na de bui zag men het weer dobberen en met eèn roeibootje is men het schuitje genaderd om poolshoogte te nemen. In de boot zat de vertwij felde echtgenote en een oudere zoon. Zij zijn aan wal gebracht, waarna een dokter het tweetal naar Utrecht heeft vervoerd. De vrouw kon nog steeds niet over het gebeu ren worden ondervraagd. De waterpolitie heeft op de mid dag van de Tweede Pinksterdag het lichaam van het verdronken knaap je opgedregd. De vader was Maan dagavond laat nog niet gevonden. Zeiler op Snekermeer verdronken SNEEK. Op het Snekermeer is Tweede Pinksterdag door een ruk wind een zeiljachtje omgeslagen. Van de beide opvarenden is de 24- jarige W. B verdronken, zijn vriend G. B. kon op het nippertje worden gered. IN dc vroege ochtenduren van Zaterdag bestormden vijfhonderd Franse politiemannen het hoofd kwartier van de communistische partij in Parijs. De communisten, die de huiszoeking hadden ver wacht, hadden de deur van het gebouw dichtgenageld en de ra men geblindeerd. Vóór de politie 2ich toegang kon verschaffen, waren vele partijdocumenten en andere papieren reeds een prooi der vlammen geworden. Deson danks sleepte de politie nog hele ladingen papier uit het gebouw en verschillende communistische leiders werden gearresteerd. WASHINGTON. Het Hooggerechtshof heeft Maandag de naasting van de staalindustrie door de staat, In opdracht van president Truman onwettig verklaard. Onmiddellijk is de staking in dc staal-industrie opnieuw uitge roepen als reactie op deze beslissing. Z(j werd met zes tegen drie stemmen aangenomen. De meerderheid verklaart, dat de vordering van de industrie niet kan worden beschouwd als behorende tot de bevoegdheid van de pre sident als opperbevelhebber van de strijdkrachten. In het kader van de grondwet, aldus dc meerderheid, heeft de president dc uitvoerende en niet de wetgevende macht. De minderheid betoogt, dat de grondwet de pre sident niet tot een automaat maakt van het Congres. IIU moet gebruik kunnen maken van zijn volmachten in een tijd, dat het bestaan van het land op het spel staat. Truman heeft op de beslissing van het Hooggerechtshof gereageerd I door de industrie weer in handen der eigenaars te stellen. Dat hij dit zou doen, had hij op 22 Mei op een persconferentie verklaard, maar er tevens met nadruk aan toegevoejjfl, dat niemand noch het Congres, noch de rechter hem de be voegdheid zou kunnen ontnemen, om particuliere industrieën te naas ten in geval van een noodtoestand. Deze noodtoestand zal ongetwij feld binnen zeer korte tijd een feit zijn, want de staalarbcidcrs verlaten de fabrieken en de productie wordt nu noodgedwongen stopgezet in een tijd, dai niet alleen de Verenigde Staten, doch ook de verbonden Eu ropese landen voor hun defensie-op bouw cn -uitbouw een dringende behoefte hebben aan staal Het ver bod van uitvoer van staal en van levering aan binnenlandse verbrui kers staat op het punt te worden afgekondigd. In de stakingsoproep zegt de pre- Represaille tegen Sowjet-bezetting van Britse enclaves bij Berlijn BERLIJN. De Oost-Duitse autoriteiten hebben Zondagochtend de af sluiting van West-Bcrlün van het omringende Oost-Duitse gebied voltooid. Ook aan de grens van Oost-Berl(jn z(jn maatregelen genomen tegen het be treden van Oost-Duits gebied. Verder hebben de Russen enige kleine Britse cnclarcs in hun zone bezet en de daar wonende West-BcrlUnse families gesommeerd óf naar West-BerlUn te vertrekken, óf Oost-Duitser te worden. Als represaille hebben de Britten vanmorgen het In hun sector gelegen gebouw van radio-BcrlUn, dat onder Russisch toezicht staat omsingeld. Het communistische personeel mag wel het gebouw verlaten, maar het niet meer betreden. Radio-BerUin is het krachtigste communistische radiostation in Duitsland. Sinds de val van de stad in 1945 gebruiken de Russen het station voor hun propaganda Toen de stad in sectoren verdeeld werd, kwam het station in de Brit se sector te liggen. Van West-Berlijnse zijde is er her haaldelijk op aangedrongen, dat de Westelijke geallieerden de anti- Westelijke uitzendingen van het sta tion onmogelijk zouden maken, maar tot nu toe hadden de Britten steeds geweigerd maatregelen te nenven. Met steun van Duitse politie be gonnen nu vanochtend ongeveer 60 Britse militairen in het geheim met hun actie tegen het station. Rond het gehele gebouw werd prikkel draad aangebracht. Ook werd dit gespannen over de Masuren Allee, die naar het radiostation leidt. Aan genomen wordt, dat zich een twin tigtal Russen in het belegerde ge bouw bevinden. Ondertussen hebben de commu nisten de Wcst-Berlijnse enclaves, welke zij dit weekeinde bezet heb ben. steviger in hun macht gebracht Er zijn nieuwe troepen aangeko men in Eiskcller, een enclave van de Britse sector in het Spandau- woud Eiskeller behoorde admini stratief tot de Britse sector, of schoon het juist binnen de Russi sche bezettingszone ligt De Britse militaire politie, die de wacht hield bij de weg, welke naar het plaatsje leidt, is terugge trokken Waarschijnlijk willlen de communisten Eiskeller evacueren voor het aanleggen van hun „vei- ligheidsgordel" rond West-Berliin. Zij betogen, dat deze gordel nodig is om „spionnen en saboteurs" uit West-Bcrlijn tegen te houden. sident van de vakbond van staal- arbeiders. Murray, dat de Bond be reid is, met de staalmaatschappijen collectieve onderhandelingen te her openen. Doch de bond houdt vast aan een loonsverhoging van 26 dol larcents per uur, als aanbevolen door dc loonstabilisatic-commissie van de regering, alsmede aan de eis, dat alle arbeiders lid van do bond moeten zijn. Bij de staking zijn ongeveer 650.000 arbeiders betrokken. Drie zwaar gewonden en zeven licht gewonden UTRECHT Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur reed een auto, besluurd door W. H. M. uit Utrecht met een snelheid van ongeveer 40 km uit de richting Zuilen naar de stad. Op ongeveer vijftig meter van het kruispunt Amsterdamse Straat weg—Ondiep slingerde de auto plotseling naar links, reed het trot toir op, velde een boompje en reed met onverminderde snelheid over het trottoir evenwijdig aan de huizenrij, alles omver werpend wat hem voor de wielen kwam. Tegen een verkeerszuil op het kruispunt kwam de auto tot stilstand. Tengevolge van dit ongeluk moest een tiental personen min of meer ernstig gewond naar het ziekenhuis worden gebracht, waar drie van hen werden opgenomen. Chauffeur gedood bij botsing met trein HENGELO De 23-jarige chauf feur J. Hoogstede is Zaterdag op een onbewaakte overweg in de lijn Del denHengelo met zijn bestelauto door een uit de richting Deldon ko mende personentrein gegrepen. Hij werd zo ernstig gewond, dat hij in do loop van de avond is overleden. De bestelauto werd zwaar beschadigd. Het verkeer tussen de aan weerszijden van de spoorlijn ge legen wijken wordt voor een be langrijk deel onderhouden vla deze onbewaakte overweg. POESAN. De Zuid-Korcaanse regering heeft te kennen gegeven, dat „indien de Ver. Naties niet ophouden zich te bemoeien met Zuid-Korcaanse binnenlandse aangelegenheden", zij gedwongen zal z(jn de organisaties der Ver. Naties aan te zeggen bet l3nd te verlaten. De minister van Buiten landse Zaken van Zuid-Korca zond een nota aan de opperbevelhebber der V.N.-strUdkrachten, generaal Clark, waarin hjj protesteert tegen deze „in menging". Generaal Clark had later een onderhoud met president Rhee, waarin laatstgenoemde verklaarde dat de politieke crisis „geen nadelige Invloed op de militaire toestand zou hebben". De nota van Clark dient be schouwd te worden als een ant woord op het protest der V.N., dat de Zuld-Koreaanse president een opdracht van de Nationale Verga dering om de staat van beleg in Poesan op te heffen naast zich neer heeft gelegd. President Rhee negeert ook het V.N.-protest tegen de arrestaties van twaalf leden van de Nationale Vergadering door aan te kondigen, dat die leden in het openbaar terecht zullen staan op beschuldiging van samenzwering tegen de regering In een brief aan de commissie der V.N. voor eenmaking en herstel van Korea heeft Rhee ontkend, dat hij een staatsgreep poogt uit te voeren De beschuldiging werd uit gesproken naar aanleiding van de arrestaties van de vorige week. Men meende dat Rhee, zijn her kiezing tot president onzeker acht, omdat hij momenteel veel tegen standers heeft in de Nationale Ver gadering en dit lichaam volgens dc grondwet de president moet kiezen Door de arrestaties van die tegen standers tracht Rhee onder het mom van „verweer tegen aanslagen op de regering" zo verhalen be paalde woordvoerders zijn posi tie te handhaven. Met het besef de vereiste steun in de Nationale Ver gadering, die officieel nog twee jaar in zitting moet blijven, te missen, stuurt Rhee nu aan op directe algemene verkiezingen. Zondag heeft Rhee de tegenstand in de Nationale Vergadering ge merkt. Hij verkreeg niet de ver eiste meerderheid bij de stemming over een motie. Deze motie hield een opdracht in aan het ministerie van Buitenlandse Zaken om uit spraak te doen over de vraag of agentschappen van de Ver Naties zich met de binnenlandse politiek van Zuid-Korea bemoeien. Communistische partij blijkt gros van haar aanhang te wantrouwen (Van een bijzondere correspondent) PARIJS. De communistische vakcentrale C.G.T. heeft Zondag een op roep uitgevaardigd, waarin alle arbeiders worden aangespoord zonder uit stel de actie voort te zetten en „door hun eensgezindheid en onweerstaan baar élan de vrede en vrijheid te redden" en de nodige politieke verande ringen te bewerkstelligen. De Parijsc afdelingen, in het bijzonder de me taalarbeiders, zUn opgeroepen vandaag een soort sit-down-staking voor to bereiden, die morgen, Woensdag, zou moeten worden gehouden, om „de weg te versperren aan het fascisme, dc ellende en dc oorlog". De oproepen zijn bedoeld om te protesteren tegen de arrestatie ver leden week Woensdag van de com munistische leider Jacques Duclos. Zij werpen een veel betekenend licht op de „spontaneïteit" van de arbeiders, die gewoon zijn op de communisten te stemmen en laten bovendien bij niemand twijfel be staan aan het uitsluitend politieke karakter van de actie. Weliswaar tracht de communistische vakcen trale, door enige sociale eisen in te lassen, haar gezicht te redden en zand te strooien in de ogen der niet-communisten maar de socia listische en Christelijke vakbewe gingen hebben zich reeds duidelijk van de actie gedistanciëerd. Verder blijkt nogmaals duidelijk, dat het wantrouwen van de com munistische partij in het gros van haar aanhang er sinds de georga niseerde revolte van Woensdag niet geringer op geworden is. Immers, het besluit om dc arbeiders op te roepen in de fabrieken zelf te sta ken, wijst op de verwachting, dat slechts op deze manier enige re sultaten geboekt kunnen worden. De C.G.T. zegt niet tot dc arbei der: „Ga niet naar de fabriek". maar „Ga naar de fabriek, maar werk niet", kennelijk in de hoop, dat op deze wijze de communisti sche voorvechters de zwakke broe ders mee kunnen krijgen en op kunnen stoken Uit Italië komt inmiddels het bericht, dat de communistische partij aldaar er vanaf zou zien tijdens de komst van generaal Ridgwav (einde deze maand) het voorbeeld van de Franse geloofs genoten te volgen. Togliatti zou het laten bij een „platonische demon stratie" SYDNEY Zeven jonge mensen, die per autobus van een godsdienst oefening terugkeerden, zijn Zondag avond op 19 kilometer van Mel bourne op een overweg om het le ven gekomen. Twee en twintig an dere inzittenden werden gewond. Van sommigen hunner is de toe stand ernstig. De autobus werd op de overweg door een in volle vaart rijdende trein in tweeën gespleten. 33 voetbalsupporters verdronken DUINKERKEN. Een autobus met voetbalsupporters uit Gent Is Zondag In de omgeving van Grave- lincs (Grevelingen) tussen Duinker ken en Calais. In een kanaal gere den. Drie en dertig inzittenden kwa men om het leven, vijftien perso nen. onder wie twee kinderen, kon den worden gered. De supporters keerden terug van een Pmkstcruitstapje naar Yperen en Kaap Gris Nez. Het ongeluk ge beurde, toen de bus een brug pas seerde Het voertuig geraakte om nog onbekende redenen uit de koers, reed door de brugleuning en ver dween in het kanaal Met hulp van een duiker heeft men tot dusver 21 lijken kunnen bergen. Toen bij het opkomen van het tij de bergings werkzaamheden moesten worden onderbroken waren 31 lijken gebor gen. Men gelooft, dat twee lijken door de stroom zijn meegesleurd.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 1