Avondvierdaagse zal ditmaal meer deelnemers trekken Vooral onder schooljeugd is belangstelling groot Emigratie heeft zich in 1951 gunstig ontwikkeld Houdt U aan de zomerregel, op zomerpost n zomersegel Kersenpluk begonnen Strijd om driebandentitel is ontbrand DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Unfaire methoden bij concurrentiestrijd dag Pracht korfballers Kerknieuws .Woensdag 4 Juni 1952 5 (Van een onzer verslaggevers) Het is al weer meer dan tien jaren geleden dat Amersfoortse wandel sportorganisatoren, in overleg met hun collega's in Bussum en Utrecht be sloten, een Avondvierdaagse te gaan instellen. Reeds het eerste jaar boekte men een groot succes. In andere plaatsen hoorden de wandelaars van deze wandeltochten. Niet veel later kende men ook in tal van andere steden de Avondvierdaagse. Thans vraagt de gehele Nederlandse Wandelsport- wereld de aandacht voor de Avondvierdaagse 1952, die van 17 tot en met 20 Juni in ons land wordt gehouden, want in alle steden, waarin zich ■wandelsportorganisatoren bevinden, is men tot de conclusie gekomen dat dit een jaarlijkse wandelsportgebeurtcnls van betekenis is. nu moeten gaan beslissen of hij/ zij al dan niet zal meelopen, want na 7 Juni krijgt men hiertoe be slist geen kans meer. De P.R.C. is er van overtuigd dat deze nood gedwongen maatregel, geen af breuk zal doen aan het totaal aan tal deelnemers, omdat de wande laar dit ,.klassiek"-evenement be slist niet zal willen missen en daarom tijdig genoeg zal inschrij ven. De afstanden voor deze negende Avondvierdaagse zijn voor de ouderen gesteld op drie avonden van zeventien en de laatste avond op veertien kilometer. De jeugd zal de vier avonden tien kilome ter lopen. Over het aantal deelnemers was de P.R.C. zeer enthousiast. Vooral van de zijde der militairen bestaat voor dit evenement zeer grote be langstelling. Reeds hebben enkele regimenten toezegging gedaan. Zo zal het Regiment Huzaren van Boreel met een groep van ruim honderd man, onder leiding van luitenant jhr A. van der Goes, een zoon van de bekende wandelsport nestor, aan de start verschijnen. Ook de Huzaren van Prins Alex ander, en andere groepen, zullen aanwezig zijn. PARCOURS De organisatoren hebben in de parcoursen voor dit jaar. in ver gelijking met voorgaande jaren, belangrijke wijzigingen gebracht. Zo zijn de zgn. eenmanspaadjes, waarin men in ganzenpas moest lopen, komen te vervallen. De eerste avond, 17 Juni zal het Soesterparcours worden gelopen, dat de wandelaars voert door het Soesterkwartier, door Birkhoven, Soestduinen, Soest, Peter van de Bremerweg en via het Soester kwartier weer naar de startplaats. De tweede avond komt het Hoog- Verenigingen zijn startklaar Tijdens een vorige week gehou den persconferentie heeft de Plaatselijke Regelings Commissie, die is belast met de organisatie van dit wandelsportevenement in onze stad, de plannen voor dit jaar uiteengezet. Het blijkt, dat deze commissie, bestaande uit de" heren G. Bos huizen, A. van der Klok en H. J. A. Rouwhorst, haar aandacht voor al ook heeft bepaald tot de jeugd Men heeft een conferentie belegd met de hoofden van de scholen, waarbij vrijwel alle hoofden pre sent waren. Tijdens deze confe rentie is de toezegging gedaan dat op de scholen veel propaganda voor de Avondvierdaagse zal wor den gemaakt. Daardoor mag wor den verwacht dat de deelneming van de jeugd dit jaar, die van voorgaande jaren, verre zal over treffen. Er is zelfs een subcom missie voor de scholen tot stand gekomen, waarin zitting hebben Frater Willehadis en de heren J. G. van Zanten en L. G. M. A. v. Nieuwenhuizen. Deze commissie zal propaganda onder de school jeugd voeren. Daarenboven wordt door de Plaatselijke Regelings Commissie een grote propaganda gevoerd. Overal in onze stad hangen sug gestieve raambiljetten, terwijl ook onder de plaatselijke wandelsport verenigingen dusdanige propagan da is gevoerd, dat deze het zich tot een eer zijn gaan rekenen zo goed mogelijk voor de dag te komen. In verband met de zeer grote drukte, die steeds bij voorgaande gelegenheden bij de Markthal heerst, besloot de P.R.C. de start- bureaux weer in deze hallen te vestigen, doch de start op het Onze Lieve Vrouwe Kerkhof te doen plaats hebben. INSCHRIJVING Belangrijk is ook het besluit om de inschrijving tot uiterlijk 7 Juni open te stellen. Tot dusver was inschrijving ook bij de start nog mogelijk, doch men heeft hiervan afgezien, omdat in de practijk is gebleken, dat men dan niet vol doende overzicht krijgt. Daarom zal de „twijfel"-wandelaar reeds VOOI Een "klein© drieduizend korfballers hielden Pinkstermaandag op Birkho ven voor de 25c maal bondswedstrijden van de Christelijke Korfbalbond. Het Is een prachtige dag geworden. Het programma Is vlot afgewerkt. Er was een feestelijk tlntjc aan dit zilve ren tournooi De poule-winnaars waren: le klasse CKB; la Pernlx: lb VES; lc Odilo; ld R'dam-Zuldle klasse la DVS 2; lb ODI (Schiedam); lc DVO (Ben nekom; ld Thor (Haarlem). 2e klasse a Merwcdc: 2b Pernix 3; 2c DIO 2: 2d OSDO 2c Gelre; 2f Fluks: 2e SKV (Wagcningen. f2h DVO (Dubbeldam) en 2k Kwiek; 3c klasse; 3a Frlsia. 3b R'dam-Z'. 3: 3c SSS (Onkcrk; 3d. DES 2- 3e DIO 3: 3f SSV; 3g Oranje-Zwart 3h Blauw Wit 2 3k DVO (Bennekom); 31 Olympia (Her- wijnen); 3m VIOS3n Fiks. 3o Thor 2: 4e klasse: 4a Vriendenschaar 3: 4b SSV 2 4c HOH 2; 4d ASSO: 4e Ex celsior'4; 4f TOP m (Rotterdam); 4g ESDO; 4h; Pernlx 4k Sportlust '46. Junioren- a Pernlx; b Nij Libben; c Ons Eiland; d DVO (Bennekom): e Sandow. f SGVg Oranje Nassau b; h TOP b. landerparcours aan bod. De grote attractie van dit parcours is, dat de wandelaars reeds op het kruis punt Hoevelaken de nieuwe ver keersweg naar Amsterdam krijgen „te nemen" tot Hoogland, om dan via „Jeruzalem" weer Amersfoort in te komen. Voor -de derde dag staat het Berg-Treekparcours op het pro gramma, dat slechts weinig ver schilt met dat van voorgaande jaren. Op de laatste avond zullen de wandelaars een parcours krij gen, dat nog een verrassing voor hen zal betekenen. Wel staat weer vast dat de wandelaars van het Borneoplein af een grootse in tocht in de stad zullen houden. Ook van officiële zijde bestaat voor deze Avondvierdaagse grote belangstelling. Zo zal de Commis saris van de Koningin in de pro vincie Utrecht, de heer M. A. Rei- nalda. de laatste avond aanwezig zijn om de intocht mee te maken en ook om een kijkje te nemen op het parcours. De P.R.C. zal voor een attractief slot zorgen. Zij heeft zich reeds van muzikale medewerking verzekerd. Het ziet er wel naar uit dat deze negende Avondvierdaagse in Amersfoort weer veel wandelaars maar ook veel belangstellenden zal trekken. Het aantal inschrij vingen. dat binnen is gekomen, wettigt het vermoeden, dat dit jaar records zullen worden gesla gen. ss „Volendam" bracht in negen reizen ruim twaalfduizend emigranten naar Canada Het jaarverslag 1951 van de Stichting landverhuizing Nederland begint met de opmerking, dat gedurende het verslagjaar de omvang van de emigratie zich in toenemende mate ontwikkeld heeft. Deze ontwikkeling vereist een steeds verder gaande samenwerking tussen de overheid en de maatschappelijke organisaties, welke zich op het terrein van de emigratie bewegen. Teneinde hiertoe te geraken werd In de loop van het Jaar de wet op de organen ten behoeve van de emigratie aan de Staten Generaal aan geboden. Deze wet beoogt dc maatschappelijke organisaties in zo groot mogcIUke mate in het emlgratiewerk te betrekken, terwijl tevens dc waar borgen worden geschapen dat het cmigratiebeleid blijft passen in het kader van de algemene sociaal economische regerlngspolltlek. Er wordt in ons land vaak ge sproken van collectemoeheid. Vrij wel iedere week een collecte, ba zars, loterijen, verzoeken om bij dragen in de brievenbushet wordt teveel, zeggen velen. Maar als die velen wisten wat er gebeurt met alle kwartjes, dub beltjes. centen: als zij al het leed en alle noden kenden en als zij bovendien op de hoogte waren van hetgeen particuliere instellingen doen om ziekte te voorkomen en te genezen, leed te verzachten en nood te lenigen, dan zou het kleine offer, dat van ons gevraagd wordt, met groter blijmoedigheid worden ge geven en dan zou dat kleine offer vaak groeien tot een grotere bij drage. Veel van dit werk gebeurt in alle stilte: U merkt er weinig van. Kent U bijvoorbeeld het werk, dat het Irene Fonds doet? Het brengt "A In de Betuwe is men gisteren met de pluk van de vroege kersen begonnen. Er zijn al eerder ker sen op de veilingen aangevoerd, maar eerst thans is de drukte goed en wel aangevangen; en dat is vergeleken niet vorige jaren vroeg in het seizoen. De bongerds staan er uitstekend bij en belo ven een rijke oogst. De kersen pluk betekent voor duizenden Betnwnaren een wekenlange, drukke arbeid voor de jeugd is het een feest van (gezonde) snoeperij. ontspanning in ziekenhuizen, sana toria en psychiatrische inrichtingen. Het viaagt niet naar richting, kleur of geloof, maar verzorgt lezingen, filmvoorstellingen en muziekuitvoe ringen in allerlei inrichtingen eri brengt daarmede zon en afwisseling m het eentonig bestaan van duizen den zieken. Het Fonds verzorgt bi bliotheken en legt verzamelingen aan van gramofoonplaten. Om dergelijke instellingen te steunen worden de zomerzegels uitgegeven. Dit zijn zegels, die elk jaar omstreeks de maanden Mei en Juni verschijnen en met een kleine toeslag worden verkocht. U be taalt iets meer voor Uw postzegels, maar die enkele centen van velen vormen samen een grout bedrag In 1951 was de netto opbrengst f 158633,41. Ook nu weer zult U t/m 25 Juni zomerzegels kunnen kopen. In vele plaatsen zult U weer tentjes in de postkantoren zien staan, waar vrij willige medewerksters en medewer kers de zegels verkoper. Men zal misschien bij U aan huis komen om de zegels aan te bieden. Stelt U deze helpsteis, die veel van hun vrije tijd voor dit goede doel over hebben niet teleur. Gaat U hen niet voorbij met een „je kunt wel aan de gang blijven'. Ver geet U niet, dat zoveel instellingen, die trachten hulp te brongen in nood. ook „wel aan de gang kun nen blijven". Aan de gang moeten blijven, omdat in onze gecompli ceerde maatschappij de noden eer der toe- dan afnemen. WENEN De communistische wereld is van plan om van 13 tot 15 Juni in Parijs een „Conferentie tegen de herbewapening van Duits land" te houden. Dit werd Dinsdag meegedeeld door Radio Praag. ,;Dit wordt mijn eerste grote rol a l'improviste," zei Kitty Knap pert van het Vrije Toneel, toen men haar vroeg hoe zc het vond Haags Bloemenkoningin 1952 te worden. Tussen de Westlandsc bloemen bereidt zij zich thans voor op haar hoge ambt. Wedvlucht ACC Uitslag wedvlucht Orleans. Zondag 1 Juni Aangewezen 25 ets no. 6 en no. 10. Aangew 10 ets no 4 en no 22 Koningspoule no 3. 4, 5. 6. rest no 7. Specialcs no. 1. 2. 3. 4. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13 J. Burgsteden (O.) 1. 16. 48; P WH- nands (O.) 2; J Ovcreom (R.) 3. 33. 82: A Lablans (O.) 4. 44. 70. H Heideveld (O.) 5. 72 P v. Hoorn (O.) 6. 18. 74. 78; A v. d. Starre (R 7 54; P Wolffen- buttel (O) 8. 26. 19. 67 H. K. Meiier (R.) 9. 10. 15. 22. 76; H Bluemlnk (R 11. 83; G ten Hoven (L 12: Joh. v. Voorst (O.) 13. 42. 68; W v. Dam (O.) 14; H. de Goede (L.) 16A. 64. 84: A. Wickart (O.) 17 28. 43. 63; Jar Buis (K.) 19. J Lijnsveld (O.) 20; L Jagtenberg (O) 21: E de Goede (I) 23. 71: mevr. v. d Berg (L.) 2t. 53: C. de Gans (K.) 25; G. Vccnendaal lO) 27. M. v. d. Kuilen (O.) 20. 69. 77. J de Vries (RA 30. 59; Th Pcerenboom (O.) 31. 38; G. te Kulvc (O.) 32. B. v. d Burg (O.) 34. 56. 61. 80; J Mnassen (R 35. 79; N H Eglnk (L.) 36. 52. 81. J. Vos (Z.) 37; G Wolffenbuttel (O.) 40: C Diellssen (Z.) 41; H, v Putten (R.) 45. 75: F. Harte- man (O.) 46; F Jansen (L.) 47. 86; L Krabshuis Jr. (R.) 49; Dijkhuizen (Z.) 50- H Verhoef Sr. (L.) 51. H Dasselaar (L.) 55; D. Hofland (K 57. 60; S Vls- scher (O.i 58: H Gerth (O.) 62- F. Col- let (L.) 65; J. Reijnen (Z.) 66. P Bos (O.) 73 Zomers Buiten bestaat 40 jaar De bekende Rotterdamse instel ling 's Zomers Buiten bestaat Dins dag 10 Juni 40 jaar. Op die datum worden ook herdacht dat precies 35 jaar geleden het Vacantieoord te Leusden in gebruik is genomen. Op Dinsdag 10 Juni wordt des na middags van half vier tot vijf uur in of voor huize „De Woudreus" in het 's Zomers Buitenpark aan de Dodenweg te Leusden een receptie gehouden. UITKNIPPEN OOK OP UW VACANTIE-ADRES HET Gaarne zonden wij U. zonder extra kosten Uwerzijds, het Dagblad voor Amersfoort naar Uw vacantie-adres. Maar dan dient U ons TIJDIG Uw tijdelijk adres mede te delen. Wilt U dit formulier invullen en tenminste 5 dagen tevoren aan onze abonnementenafdeling zenden of afgeven aan de bezorger? Naam: Vast adres: Woonplaats: Datum van vertrek naar vacantie-adres: Datum van terugkomst op vast adres: VACANTIE-ADRES Uw vacantle-adrcs zo uitgebreid mogelijk vermelden (naam van het pension, hotel, kamp, huisje, p/a enz.) Vriendelijk verzoeken wij U. als U week-abonné bent, het abonnementsgeld voor de vacantieperiode vooruit aan de bezorger te voldoen. Onze dank voor Uw medewerking en PRETTIGE VACANTIE! Remises beheersen strijd om jeugd- damtitel (Van onze dammedewerker) Heden werd in Mooi Veluwe te Putten een aanvang gemaakt met het tournooi om het jeugd kampioenschap van Nederland. Nadat de voorzitter van de Kon. Ned. Dambond, de heer A. C. Busch het tournooi geopend had en de heer D. de Zwart, de wedstrijdleider, enige technische beschouwingen had gegeven, be gonnen de wedstrijden. In deze eerste ronde kon men zien het verkennen van elkanders krachten, maar daarnaast waren er enige zeer fraaie partijen. De vertegenwoordiger van de Utr. Prov. Dambond, de heer A. Bronk kwam tegen zijn tegenstander in hét middenspel een stuk voor, doch in het eindspel bracht een blunder van hem de remise. In de partij F. H. Boog (Zuid-Hol land) P. Janssen (N. Brabant) kreeg Boog beduidend voordeel tegen het middenspel. Het werd tenslotte een stuk voordeel en ook de winst. Het bleek, dat dit de enige winstpartn zou worden, want alle eindigd. Vermelding verdient ook andere partijen zijn in remise ge- nog het fraaie spel van G. M. Vegter (Groningen) en J. A. v. Nieuwkerk (Noord-Holland), De uitslagen van de le ronde zijn: C. v. Rijswijk (Zeeland) K. Visser (Friesland) 11, A. Bronk (Utrecht)A. Brink (Gel- derl.) 11, C. Nieurerra (Lim burg)G. M. Vegter (Gr.) 11, J. A. v. Nieuwkerk (N.H.)H. Berghout (Z.H.) 11, P. Janssen (N.B.)F. H. Boog (Z.H.) 0—2. Sterfgevallen door mond en klauwzeer DEN HAAG Het aantal sterfge- vallen ten gevolge van het mond- en klauwzeer ln de week van 18—25 Mei 1952 bedroeg: 4 runderen, 4 kalveren. 27 biggen. Drie spelers zonder verliespunten Na felle, voorafgaande strijd in voorronden, is Dinsdagavond in café „De Jong'" te Baarn de finale voor het kampioenschap drieban den van het district „Eemlandbe gonnen. Het moyenne van de acht fina listen, die meedingen naar de titel is bijzonder uiteenlopend. Reeds in de voorronden bleek dat de opzet van het driebandentournooi geens zins in overeenstemming is met alle andere, door het district „Eemland" georganiseerde kampioenschappen. Men gaat met de strijd voor het driebandenkamp vrij lucratief te werk en iedereen, die een keu in handen kan houden, mag hiervoor inschrijven. In de voorronden wordt automatisch een zifting verkregen, hetgeen echter geenszins wil zeg gen, dat de sterksten in de finale komen. Door het grote krachtsver schil vatten vooral de sterkere spe lers de strijd niet altijd serieus op, waardoor dikwijls vreemde uitsla gen worden verkregen. Om deze reden alleen al wordt de finale geen zuivere afspiegeling van dc beschikbare driebanden krachten in dit district. Ondanks dit alles is Dinsdag avond bleken Robbcrsen (VVV), Eg- zeven ronden felle en spannende strijd geleverd, waarbij „rake klap pen" werden uitgedeeld. „De Jong" te Baarn voortgezet, \saarna volgende week Dinsdag en Woensdag de laatste partijen zul len worden gespeeld. Robbersen 30 59 8 0.508 Rebel 14 59 3 0.238 Eggelmeyer 30 52 3 0.576 Blauw 22 52 4 0.423 Ankersmit 28 67 3 0417 v. d. Burg 30 67 4 0.447 C. Stalenhoef 30 59 3 0.508 Schouten 29 59 3 0.491 Robbersen 30 50 4 0.600 Blauw 6 50 2 0.120 Eggelmeyer 30 60 4 0.500 Rebel 20 60 2 0.333 Schouten 26 53 3 0.490 v. d. Burg 30 53 3 0.566 Stalenhoef 23 41 3 0560 Ankersmit 30 41 4 0.751 Vlottere afwerking der aanvragen Het was mogelijk, ondanks de aanwas der aanmeldingen, in het eerste halfjaar 1951 evenveel emi granten te doen vertrekken als in het gehele voorafgaande jaar en tevens voor 1 September alle uit 1950 stammende aanmeldingen af tc handelen. Ten behoeve van het vervoer van emigranten werden door het ministerie van Verkeer en Waterstaat wederom speciale emi grantenschepen ingelegd. Op deze wijze werd bereikt, dat per schip naar Canada 12619, naar Zuid- Afrika 588, naar Australië en Nieuw Zeeland resp. 5628 en 2611 emigranten konden vertrekken. Daarnaast werd het luchtvervoer in toenemende mate dienstbaar ge maakt aan de emigratie, waardoor met de K LM. in speciale charter vluchten naar Australië 3168, naar Nieuw Zeeland 114 en naar Canada 1965 personen werden vervoerd. Een nieuwe regeling trad in wer king. waarbij de toewijzing van deviezen aan emigranten verhoogd werd en de mogelijkheid werd ge schapen, dat de zich als zelfstan digen in het immigratieland ves tigende emigranten een bedrijfs- inventaris uit Nederland kunnen laten overkomen De steunverle ning aan emigranten, die financieel niet in staat zijn hun emigratie te bekostigen, vond ook in het ver slagjaar voortgang en onderging tevens uitbreiding. Volgers gegevens emigreerden in het verslagjaar 37605 personen naar overzeese landen en wel naar Ca nada 18604, Australië 10494, US A. 2262, Nieuw Zeeland 3187. Zuid- Afrika 2588, Argentinië 132, Bra zilië 206. andere landen 132. Van het totale aantal emigranten be hoorden 13589 mannelijke personen en 1677 vrouwelijke personen tot de beroeps beoefenaren. CLOSE RELATIVES In Augustus van het verslagjaar bepaalde de Canadese regering, dat voortaan alleen „close relatives" de overkomst van hun familieleden in Nederland zouden kunnen regelen Hiermede verviel de tot dan be staande mogelijkheid tot het doen overkomen van aangetrouwde fa milieleden. relaties, kennissen of vrienden. Ook in dit jaar vertrok ken de meeste Nederlandse emi granten naar de provincie Ontario Ongeveer tweederde van hei re cord-aantal van 18530 emigranten naar Canada in 1951 maakte de overtocht met het s.s. „Volendam", dat 9 emigranten-reizen volbracht, het m.s. „Zuiderkruis", dat 1 reis voor emigranten maakte, alsmede met dc K.L.Mwelke een 4C-tal emigrantenvluchten naar Montreal uitvoerde. In Februari werd met de Austra lische regering overeengekomen, dat met ingang van 17 November 1951 de mogelijkheden zodanig zijn verruimd, dat emigratie voor vrij wel alle aanvragers wederom mo gelijk is. Deze gewijzigde toela tingseisen bleken een gunstige in vloed op de aanmeldingen voor emigratie te hebben, welke dan ook na 17 November 1951 sterk op liepen. Als gevolg van de met Nieuw Zeeland het vorig jaar gesloten overeenkomst nam de emigratie naar da» land in belangrijke mate toe Deze overeenkomst voorzag in ae emigratie van 2000 ongehuwde, gesubsidieerde mannen en vi ou wen tussen de 18 en 35 jaar Onder genoemde overeenkomst emigreer den 1100 personen, t.w. 938 man nen en 162 vrouwen. Van deze 938 mannen waren 800 ongeschoolden en 138 geschoolden De opleving in het economisch leven van Zuid-Afrika omstreeks medio 1950 ingetreden, heeft zich ook in 1951 voortgezet Als gevolg hiervan is in Zuid-Afrika weder om een groot gebrek aan geschool de arbeidskrachten ontstaan. Aan deze biedt het land dan ook goede kansen. De emigratie-procedure werd aanmerkelijk bekort, waar door thans reeds na 8 10 weken de beslissing van de emigratie autoriteiten uit Pretoria kan wor den verwacht, terwijl voordien daarmede 8 k 10 maanden waren gemoeid. Samenvattend wordt opgemerkt, dat de emigratie zich in het ver slagjaar gunstig heeft ontwikkeld. De uitgebreide internationale con tacten zullen er stellig toe leiden, dat de emigratie zich zal voltrek ken volgens regelen, welke de emi grant een zo gmot mogelijke kans op welslagen bieden. LEUSDEN Reeks ongevallen tijdens drukte Om en nabij de Pinksterdagen vond ln de gemeente Leusden een drietal ver keersongevallen plaats, die nog betrek kelijk goed afliepen Het eerste ongeval gebeurde ln de bocht bij „Huize de Boom" op de Arnhtrnscweg waar een vrachtauto een andere vrachtauto ln een onoverzichtelijke bocht passeerde en daarbli op het weggedeelte van een na derende tegenligger kwam. Deze tegen ligger (een personenauto) weck zover naar rechts uit dat hit tegen een boom botste en tot stilstand kwam. Gelukkig waren er geen persoonlijke ongelukken terwijl alleen de personenauto bescha digd werd. Tegen dc chauffeur van do vrachtauto zal proces-verbaal worden opgemaakt. Het tweede ongeval gebeurde ln de bocht bi| Hotel De Mof op de Arnhem sewee. Een bromfietsbcrildstcr. die een wielrijder wilde passeren, kwam met haar voorwiel tegen de verhoogde kant van het rijwielpad, verloor dc macht over het stuur en kwam te vallen Zil liep daarbij verwondingen op aan haar gelaat en werd door dr Hoek uit Wou denberg verbonden ZU moest haar deerlijk gehavende bromfiets achterlaten en de reis oer trein voortzetten Het derde ongeluk gebeurde tijdens de enorme drukte op de Doornaeweg even voor de wielrenners van dc ronde Midden-Nederland passeerden. Een mo torrijder die te dicht achter een per sonenauto reed kon niet zo gauw remmen, toen zijn voorganger moest stoppen achter een groen wlelrliders voor een tegenligger HU kwam met de auto In aanraking en verloor daarbli zijn valbeugel. De auto werd licht, de motor erger beschadigd. Ook hierbij geen persoonlijke ongelukken. GEVONDEN VOORWERPEN Pullover, rode alpinomuts. dop van een motortank Inlichtingen Rijksp. Leusden. K. 3496—232 soKsr Autobusondernemer liet politierapport over een collega verspreiden MAASTRICHT. - Voor de Maastrichtse rechtbank heeft zich Dinsdag morgen te verantwoorden gehad de autobusondernemer J. Fl. H. H. wegens het aanranden van de eer en goede naam van een andere Valken- Aan V h'et^'ein'de^van de eerste I bur*se autobusondernemer D. A.. De belde door deze ondernemers verte avond bleken Robbersen (VV), Eg- I genwoordigdc autobusmaatschappijen, nl. „De Valk" en „Splendid cars" gelmeyer (Metropole) en Van de voerden een scherpe concurrentiestrijd, waarbij de middelen niet altijd fraai bleken te zijn, In Mei van dit jaar heeft ver- I maakt. De ten lasteleggingen zijn dachtc H. een politierapport, dat van de pol,tie, met van verdachte de politieke recherche in 1845 uit- Bovendien is de heer A aldus de bracht over bepaalde fiedraRingen i raadsman. Zwitser Hij behoeft dus r enon he (iHimnti l/> Tinn tn non non. Zonncgloren-VVKK 3-2 VVKK uit Amersfoort was Dins dagavond op bezoek bij „Zonne gloren" aan de Birkstraat. De Amersfoorters namen reeds in dc eerste minuut dc leiding door een prachtig onhoudbaar schot van de midvoor We zagen verder een aan trekkelijke wedstrijd, met wisselen de kansen. Zonnegloren kon door midvoor Hardeman in de 40e minuut gelijk maken en dezelfde speler be zorgde Zonnegloren in de 42e mi nuut zelfs de leiding. Na de hervatting was Zonnegloren iets meer gevaarlijk voor doel, zo dat de Amersfoortse doelman gere geld handelend moest optreden. Hij kon zijn heiligdom tot de 38e mi nuut schoon houden, doch moest toen zwichten voor een kogel van midvoor Hardeman, zodat Zonne gloren een veilige 3—1 voorsprong had. In de allerlaatste minuut ver kleinde de VVKK-mldvoor de ach terstand tot 32. Wielrijder maakt val en breekt been Toen de heer W. J., vergezeld van zijn echtgenote, op de School straat per rijwiel reed, wilde hij om een rechts van die straat ge parkeerde vrachtauto heenrijden. Op hetzelfde moment zette bedoel de vrachtauto zich in beweging, waardoor de heer J nog meer moest uitwijken. Hij kwam daarbij in de zachte berm terecht en viel neer, met het gevolg, dat hij z(jn rechter bovenbeen brak. J. werd per EIIBO-ziekenauto naar „De Lichtenberg" te Amersfoort overge bracht. Burg (Ons Genoegen) met vier punten aan de kop te gaan. Eerst genoemde speler heeft met 0.550 het beste moyenne. De strijd wordt vanavond in café HOEVELAKEN B. Martin wint vierde prijs In het nationale kapconcours om het landskampioenschap te Amster dam gehouden. Is de heer B Mar tin uit Hoevelaken als vierde ge ëindigd. De opdracht was een groo' avondcoiffure. Het blijkt dus geen wet van Me den en Perzen te zijn, dat bekwame kappers in grote steden wonen. Hoevelaken kan trots zijn op zo'n burger. van A. tegenover Nederlanders ten gunste van de Duitse bezetters, in duizend exemplaren doen stencillen. Er werden honderd stuks van ver spreid. de rest is jn beslag genomen. De heer A liet ccn vervolging in dienen wegens smaad Het O.M. waargenomen door mr M. H. Gehnck, achtte de handel wijze van verdachte allesbehalve fraai en laakte de unfaire methode om geschriften van een politieel on derzoek publiek bekend te maken als een strijdmiddel in de onderlin ge concurrentiestrijd. Hij eiste twee maanden gevangenisstraf. Mr Sanders, die als verdediger voor de heer H. optrad, wees er op, dat zijn cliënt slechts de tekst van het politierapport had bekend ge- geen belediging te zien in een aan tijging. welke een Nederlander wél zou treffen. De heer A. staat als Zwitser geheel anders inzake even tuele medewerking met de Duitsers dan een Nederlander, omdat diens land in oorlog was met de Duitsers. De rechtbank zal op 17 Juni a.s. uitspraak doen. Ned Herv. Kerk Aangenomen naar Lelden (vac M. W. J Geursen) P. L. Schoonhcim te Aalten; naar Rottcraam-Fcvenoord (wttkgem. Oud-Bloemhof) W B A Smits te Mid delburg; naar Middelburg (a.s. vac P J. F van Voorst Vader) P F. Th Aal- ders te Muiderberg. Douche-cel blijkt ondeugdelijk De brandstoffenhandelaar A. v. d. Deijssel, wonende aan de Toren straat, had Zaterdagmorgen een wagon kolen gelost en wilde zich wassen in de nieuwe, in zijn wo ning aangebrachte douchecel. De man bleef langer dan gewoonlijk in bedoelde cel. De huisgenoten hoor den kreunen. De zoon des huizes gelukte het door een raampje in de cel te komen en trof zijn va der in bewusteloze toestand aan. Een ontboden geneesheer consta teerde gasbedweiming. Na een half uur kon men de levensgeesten weer opwekken. Het ingestelde onder zoek wees uit, dat bij het vervaar digen van de douchecel, men ver zuimd had een afvoerkanaal aan te brengen voor de schadelijke gassen. Strenge eis wegens diefstal van lood Eén jaar gevangenisstraf met af trek van voorarrest, eiste de Offi cier van Justitie tegen een 32-ja- rige los werkman, die voor de Utrechtse Rechtbank was gedag vaard wegens diefstal van een hoe veelheid lood te Soest. De verdachte was een Amster dammer, die herhaaldelijk er op uit trok om uit de zomerhuisjes lood weg te halen. In totaal wist hij ca. 200 kg. in de wacht te sle pen, doch werd ten slotte aange houden. Uit de stukken bleek, dat de verdachte zeer ongedurig van karakter is en reeds meermalen werd veroordeeld wegens diverse misdrijven Gezien de recidive meende de Officier dan ook een strenge straf te moeten eisen. Op 17 Juni a.s. zal de Rechtbank uitspraak doen.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 5