DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Franse staking werd groot fiasco voor communisten „Thunderjet" stort op schip in Marsdiep ELGIN JOLit Oost-Duitse jeugd vlucht naar West-Berlijn Britten gaan poolshoogte nemen in Korea Waarom zijn er zoveel werklozen in ons land? Nieuw Fries costuum voor heren is er Slechts twee procent der arbeiders werkte niet Koning Talal van Jordanië onttroond? Veertien Engelse zeelieden en Nederlands piloot omgekomen Protest tegen geweldpleging op Amerikaans militair Beslissing over volksbroodprijs uitgesteld Regering antwoordt op vragen over beschaamde verwachting Dracht bovenal bestemd voor officiële gelegenheden f 127 millioen winst bij de Koninklijke 12e Jaargang, no. 130 Donderdag 5 Juni 1952 Opgericht door de Stichting ..Het Parool" - Giro 510330 Bank: Rotterdamscho Bank - Postbus 9 Abonnements prijs 47 cent p. w. of 6.05 p. kw. Losse nummers 10 cent. Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7, Amersfoort Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER (Van een bijzondere correspondent) PARIJS. De communistische „algemene staking" is gis teren een weergaloze nederlaag voor de C.G.T. geworden. Het ministerie van Binnenlandse Zaken deelde mede, dat in geheel Frankrijk minder dan twee procent der arbeiders staakten, een cyfer, dat inderdaad de meest optimistische verwachtingen „overtreft". Een nederlaag voor de communisten, een overwin ning voor de Franse arbeidersklasse. Parijs zag er uit als op andere dagen: de ondergrondse en de bus diensten liepen normaal, de poste rijen werkten op volle toeren (be halve twee beambten op het totaal van 24.000!), vuilnisbakken werden geledigd, de zon bescheen de parken en de huizen, de communisten en de anti-communisten, de fabrieken en de gevangenis van Duclos. en de Parijzenaars lachten en ook dat is tenslotte normaal. Wie zich abnormaal en schandalig gedroegen waren een stel agitatoren in de Rcnault-fabrieken commu nistisch bolwerk die 's morgens geconstateerd hadden, dat ondanks arbeidersstoringcn in enige plaatsen de fabriek doordraaide. Onder lei ding van een parlementslid begon nen om tien uur groepjes saboteurs, die niet tot het personeel behoorden, de electrische stroom af te snijden, waardoor de machines stil kwamen te liggen. Een aantal arbeiders pro testeerde en werd door hen gemo lesteerd. Drie van hen liggen in het ziekenhuis. Twee fotojournalisten werden mishandeld en hun toestel len vernietigd. Tot in de middag hielden ongeveer 300 communisti sche stoottroepers de directie-bu- rcaux bezet, die zij tegen de avond ontruimden. De directie liet bekend maken, dat vandaag normaal ge werkt kan worden. De niet-commu- nistische vakverenigingen protes teerden heftig tegen de communisti sche sabotage. De „Humanité" kondigt aan dat het „schitterende succes" van de eerste dag zal worden voortgezet. Zoals men weet blijft het parool voor de staking, waarvan de duur niet bepaald is, van kracht. „Wij zijn pas begonnen." verklaarde gis teravond de C.G.T. die thans ont kent. tot een algemene staking te hebben opgewekt. „Daar, waar de Parijse communisten attaqueerden met scheermesjes Vier politiemannen ver keren nog in levensgevaar (Van een bijzondere correspondent) PARIJS De dokter, belast met het onderzoek naar de aard van de verwondingen van de politieagenten, die vorige week door de commu nistische stoottroepen in Parijs zijn aangevallen, heeft de resultaten van zijn bevindingen bekend gemaakt. Eeh aantal van de agenten is zwaar gewond door scherpe voorwerpen, waarschijnlijk scheermesjes, beves tigd aan stokken. Anderen hebben zware en diepe rugwonden. Vier van hen verkeren nog in levens gevaar. De minister van Binnen landse Zaken heeft verklaard, dat de beschuldiging van een wel voor bereid complot gestaafd wordt door het feit, dat. zoals thans gebleken is, de communisten een formele dienst hadden georganiseerd voor het transport van hun gewonden tij dens de botsingen. AMMAN. De regering van Jor danië heeft een nieuwe raad be noemd, die de bevoegdheden van koning* Talal overneemt, totdat uit een medisch rapport blijkt, dat de koning zijn werkzaamheden kan hervatten, aldus een regeringscom- munique. De nieuwe raad is samengesteld uit de voorzitter van de Senaat, de voormalige minister van Defensie en een senaatslid. In welingelichte kringen verwacht men, dat deze raad van drie zijn werk twee ol drie maanden zal verrichten, waar na tenslotte zou worden gemeld, dot de toestand van de koning ho peloos is. Daarna verwacht men een proclamatie, dat Emir Hoessein op zijn achttiende verjaardag, in Januari 1953, de troon zou bestij gen. Volgens te Damascus ontvan gen berichten heeft de minister president van Jordanië. Dinsdag op een speciale parlementszitting ver klaard. dat koning Talal nooit meer kan regeren en dat zyn ziekte door medische deskundigen als ongenees lijk wordt beschouwd. actie gisteren niet mogelijk was. zal zij het morgen zijn." schrijft „l'Hu- manité". Officieel werd echter van morgen meegedeeld, dat in het ge hele land normaal gewerkt wordt. Een ..pittoresk" incident deed zich voor in een fabriek in een Parijse voorstad, waarvan de arbeiders reeds sedert een week in staking waren wegens een loonconflict. Hun woordvoerder begaf zich gisteroch tend naar de directie om deze mede te delen, dat zij beslotèn hadden het werk voor een dag te hervatten, om te laten uitkomen dat hun staking geen politiek karakter had Van daag. zo beloofden zij, zouden zij hun staking voortzetten. De dag van gisteren is een zware slag voor het prestige van de C.G.T. onder de arbeiders Men bedenke slechts, hoe nog luttele jaren ge leden het woord van deze vakbond voor een half millioen partijleden en vijf millioen stemmers wet was. De socialistische „Populaire" roept nu de arbeiders op zich te her groeperen rondom de onafhankelijke vakbonden. Veertig Moslems gedood in gevecht bij Bandoeng DJAKARTA. Op zijn minst 40 Moslem rebellen zijn Dinsdag ge dood tijdens gevechten met het Indonesische leger 42 kilometer ten Zuidoosten van Bandoeng, die de gehele dag duurden, aldus is van daag in Djakarta bekend gemaakt. Een woordvoerder voor het leger deelde mede, dat ongeveer tien sol daten werden gedood en vijf ge wond. Prins Bernhard woont NATO-oefening bij HARLINGEN. Woensdagavond kwam Prins Bernhard hier aan voor een bezoek aan de Natolcgerocfe- ning „Blue Bird". De troepen onderdelen, die aan deze oefening deelnamen. Belgische commando troepen en parachutisten en het Nederlands korps mariniers, ston den aan de Havenwal opgesteld, terwijl de officieren en manschap pen van het Engelse landingsvaar tuig „Reggio", een Engelse torpe doboot en een snelboot, aan boord van de schepen stonden opgesteld. DEN HELDER. Vanmorgen om kwart over zes is een Ne derlandse Thunderjet, bij het maken van een duikvlucht neer gestort op een Engels marine-vaartuig in het Marsdiep tussen Texel en Huisduinen. Het toestel vloog onmiddellijk in brand en zette ook het grotendeels houten patrouille-vaartuig, dat een bemanning van 16 koppen aan boord had, in lichterlaaie. Zowel het vliegtuig als het Engelse scheepje zijn spoedig daarop ge zonken. Op de plaats van het ongeluk bleef de motorolie nog een uur lang nabranden. Het ongeluk gebeurde tijdens intergeallieerde manoeuvres rond het IJselmeer, drie kilometer uit de kust. Vissers, die onmiddellijk met een vletje te hulp schoten, hebben één an de opvarenden van het Engelse schip, die, hoewel zwaar met brandwonden overdekt, een reddingboei wist te grijpen, weten BERLIJN. De West-Berlünse kantoren voor vluchtelingen hebben de laatste drie dagen een stroom van jongeren uit Oost-Dultsland, merendeels in de leeftijd van 18 tot 21 jaar, te verwerken gekregen. Volgens Reuter houdt dit verband met de opwekking van de Oost-Duitse autoriteiten aan de jeugd om het vaderland te verdedigen. De vluchtelingen worden in groepen van 150 per dag per vliegtuig naar West-Duitsland vervoerd. DE staalfabrieken in de Verenig de Staten liggen weer stil nadat het Hooggerechtshof president Trumans vordering van de staal industrie onwettig heeft verklaard. Postende stakers bij de United States Steel Company te Cary, Indiana, houden met gespreide armen auto's tegen, die de fa brieksterreinen willen binnen gaan JERUZALEM. De directeur- generaal van het ministerie van Financiën van Israel. Horowitz, heeft zijn ontslag genomen. Engeland steunt een Chinees lidmaatschap van Ver. Naties niet LONDEN. Er kan onder de huidige omstandigheden geen spra ke van zyn, dat Groot-Brittannië steun verleent aan het denkbeeld om communistisch China een zetel in de Ver. Naties te bezorgen. Dit werd Woensdag door een woord voerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken In Londen meegedeeld. De woordvoerder leverde com mentaar op een verklaring van Morrison, de plaatsvervangende leider van de Britse Labourpartij, dat Labour een dergelijke stap zou steunen, als het erin slaagt de conservatiéven de macht te ontne men. Nederlands-Belgische be spreking over lonen en sociale lasten BRUSSEL Naar „Le Soir" verneemt, zullen de Belgische mi nisters van Sociale Zaken en van Buitenlandse Handel zich met hun Nederlandse collega's in verbinding stellen teneinde na te gaan welke maatregelen getroffen moeten wor den om in het kader van de Benelux de ongelijkheid van lonen en sociale lasten in België en Ne derland uit de weg te ruimen. Een lid van de Oost-Duitse volks- politie heeft een lid van de Ame rikaanse militaire politie, dat in een legerauto langs de grens van de Amerikaanse sector patrouilleerde, beschoten en gewond. Enkele uren later heeft generaal- majoor L Methewson, Amerikaans commandant te Berlijn bij de Rus sische bestuurscommissie in de krachtigste bewoordingen geprotes teerd tegen „deze barbaarse en bandeloze geweldpleging door de onder Sowjet-contróle staande po litie". Hoge geallieerde functionarissen hebben de West-Berlijnse politie op dracht gegeven een veiligheidsgor- del van gewapende politie om de grens van West-Berlijn te leggen. Deze maatregel werd genomen, na dat Sowjet-Russische manschappen een uur voor het invallen der duis ternis tot dicht aan de grens van de Franse sector optrokken. Vol gens dicht bij deze grens wonende Duitsers hebben Oost-Duitse of Sowjet-Russische soldaten Woens dag op West-Berlijnse politie ge schoten, die het vuur beantwoordde. Niemand werd gewond. Eind Juni bezoek van Acheson aan Berlijn? BERLIJN. Volgens een W.-Duits blad, zal de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Acheson, eind Juni een bezoek aan Bcrlyn brengen. Hij zou de eerste-steenlegging bijwonen van de Amerikaanse bi bliotheek te Berlijn, waar hij twee dagen zou blijven. In politieke kringen in West-Berlijn zegt men. dat dit bezoek na dat van Eden de belangstelling onderstreept, die de Westelijke geallieerden voor Berlijn hebben. Weer gevangenisoproer in Ver. Staten RALEIGH Honderdvijftig ge vangenen van de centrale gevange nis van Noord-Carolina zijn Woens dag in opstand gekomen, Acht be wakers bevinden zich als gijzelaars in hun macht. De politie heeft de gevangenis omsingeld. De gevange nisautoriteiten trachten met de mui ters te onderhandelen Later hebben de muiters de bewakers vrijgela ten. nadat zij de belofte hadden ontvangen, dat een hoofdbewaker zal worden geschorst hangende een onderzoek naar beweerde mishande lingen. Van Donderdagavond tot Vrijdagavond: Half tot zwaar be wolkt. met later kans op enkele regen- of onweersbuien. Zwak ke tot matige veran derlijke wind. In het zuidoosten van het land nog warm. elders iets lagere middag- temperaturen dan van daag. 6 Juni Zon op 4 u 22 m onder 20 u 55 m; Maan op 19 u 35 m on der 2 u 30 m Kans op buien HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Max.temp Neersi. Station Weer Wind m.' s Gisteren In 24 u Oslo Zw bew. Z. 5 16 C 0 mm Stockholm Onbcw. N.W. 4 19 0 Helsinki Onbew. W.N.W. 6 17 0 Edinburgh Regen Z 10 15 3 Londen Zw. bew. Z Z O 2 18 0 Kopenhagen Licht bew Z.Z.W 5 16 1 Amsterdam Zw bew. Z Z O 4 16 0 Genève Licht bew Z.Z.W. 1 25 0 Parijs Zw bew. Windstil 18 0 Bordeaux Licht bew. Windstil 20 0 Nice Onbew. N.W. 2 23 0 Berlijn Licht bew Z.O. 5 19 0 Frankfurt Zw. bew N N.O. 4 22 0 München Nevel O 3 16 5 Wenen Onbew. N. 1 26 7 LONDEN De Britse minister j van Defensie veldmaarschalk lord I Alexander zal aan het hoofd staan van een delegatie met grote be- i vocgdhedcn, die in Korea een on- I derzoek zal instellen en rechtstreeks aan het Britse kabinet verslag zal uitbrengen over militaire en poli tieke ontwikkelingen. Van deze de legatie maken o.m. Lloyd, minister van Staat by het Foreign Office en Scott, deskundige voor het Verre Oosten, deel uit. j Verwacht wordt, dat de Britse missie die Vrijdag vertrekt de binnenlandse toestand in Zuid- Korea zal onderzoeken en tevens I poolshoogte zal nemen omtrent de besprekingen le Panmoendjon. Wat dit laatste betreft is officieel ont kend. dat Engeland voornemens is aan te dringen op rechtstreekse ver tegenwoordiging by de onderhande- I lingen. Tenslotte veroorzaken de 1 toestanden op het eiland Koje, waar Britse soldaten ter assistentie zijn I opgeroepen, ongerustheid in Londen. I Engeland heeft Dinsdag een nota aan de Zuidkoreaanse regering ge- j zonden, waarin afkeuring uitge- 1 sproken wordt over wat Engeland Bespi'oeiingsvliegtuig bij start neergestort CADZAND Te Retrenchement in West Zeeuwsch Vlaanderen, is Woensdagmiddag bij de start het be- sproeiingsvliegtuig van de N.V. Vliegbedrijf „Meteoor" uit Amster dam neergestort. De bestuurder, de heer F. Traa, liep slechts enkele schrammen op. Het vliegtuig werd zwaar beschadigd. Reeds enkele we ken was genoemd bedrijf bezig met het besproeien van gewassen. Het had voor het landen en starten de beschikking over een weiland. Mo torstoring is vermoedelijk de oor zaak van het ongeval. Rotterdams burgemeester Voordracht, nog vóór de verkiezingen? DEN HAAG Nog vóór de ver kiezingen is er, ter voorziening in de vacature van burgemeester van Rotterdam, een voordracht te ver wachten van de minister van Bin nenlandse Zaken aan de Kroon, meldt het ANP. te redden. Een Engelse marincboot nam de man over en bracht hem naar Den Helder, waar hij in het marinehospitaal is opgenomen. Zijn toestand is goed. Er bestaat voor hem niet het minste levens gevaar. Later werd gemeld, dat er nog een opvarende van het Britse vaartuig het leven heeft afge bracht. Uit de haven van Nieuwe Diep voeren Nederlandse, Engel se en Amerikaanse sleep- en hulp schepen uit, evenals de redding boot „Prins Hendrik", om de om geving af te zoeken naar de slachtoffers. De bestuurder van de Thunder jet is in de vldmmen omgekomen. Zijn naam is nog niet bekend. De bemanning van de motorred dingboot „Prins Hendrik" vond het totaal verminkte lichaam van een tot op heden nog niet ge ïdentificeerd bemanningslid van hetzij de Thunderjet of het Engel se schip bij de zandbank „De Razende Bol". Schipper Bot heeft de omgeving van de plaats waar het ongeluk gebeurde afgezocht, maar heeft geen enkel levensteken kunnen waarnemen. De „Prins Hendrik" keerde daarop met de vlag halfstok naar Den Helder terug. De reddingboot zal niet meer uitvaren. De marine heeft laten weten, dat zii het reddingswerk geheel zal overnemen. (Eigen berichtgeving) DEN HAAG De beslissing over de prijs van het volksbrood, in ver band met de verhoging van de lonen der bakkersgezellen, is nog niet gevallen. In verband met de afwezigheid van enige ministers Is er Woensdag geen vergadering ge weest van de raad voor economi sche aangelegenheden uit de minis terraad. Dit college zou minister Mansholt advies uitbrengen over deze kwestie. Waarschijnlijk zal dit advies nu gegeven worden in de vergadering van 11 Juni. De Nederlandse Bakkcrijstichting heeft Dinsdagavond een telegram aan minister Mansholt gezonden, waarin op een spoedige beslissing wordt aangedrongen. De bakkers- patroons zullen a.s. Zaterdag de verhoogde lonen moeten uitbetalen, terwijl de in uitzicht gestelde com pensatie nog niet is verleend. Hier over is men zeer teleurgesteld in bakkerskringen. Geen beperking van stakingsrecht in West-Dnitsland? BONN. De West-Duitse minis ter van Arbeid. Storch. heeft op een persconferentie ontkend, dat de regering een anti-stakingswet zou voorbereiden om politieke stakin gen te voorkomen Een dergelijke wet is naar de mening van de mi nister niet nodig, daar het strafrecht de bescherming van de openbare orde waarborgt. KLM-diensten bijna normaal DEN HAAG De KLM-diensten naar Noord- en Zuid-Amerika en Afrika, die ten gevolge van de recente oliestaking in Amerika eni ge tijd aan beperkingen waren gebonden, worden thans weer vol ledig uitgevoerd. Ook in Europa is de uitvoering van de KLM-dien sten weer vrijwel normaal. Voor de diensten naar het Midden- en Ver re Oosten gelden nog beperkingen. DEN HAAG. Geruime tjjd geleden heeft dc minister van Economische Zaken in de Tweede Kamer de verwachting uitgesproken, dat het werklo- zencyfer in ons land niet veel hoger zou liggen dan 100.000. Naar zijn me ning was dit getal een voor Nederland onvermijdelijk minimum. Dit ge schiedde. toen destijds in de Kamer dc interpellaties van de lieren Stapel kamp (AR) en Ncderhorst (PvdA) over de werkloosheid werden behandeld. Toen op 1 Mei het werklozcncyfer veel hoger was (nl. 130.000) stelde do heer Nederhorst hierover een aantal schriftelijke vragen. In het thans ge geven schriftelijke antwoord, wordt niet gememoreerd, dat de minister toentertyd een verwachting heeft uitgesproken, doch wel zijn mening, dat er alles op moest worden gezet om rond 1 Mei dit getal te bereiken. na-oorlogse inhaalvraag, voor een ander deel aan de inzinking, die ge volgd is op de koopwoede na het uitbreken van het Korca-conflict. Dat dit niet gelukt is. wordt in dc eerste plaats toegeschreven aan het feit. dat de groter bouwactiviteit niet zo snel tot ontwikkeling is ge komen als werd verwacht. De re gering neemt aan, dat de vraag naar bouwvakarbeiders haar hoogtepunt nog niet heeft bereikt. Als tweede oorzaak wordt aange voerd een geringer geneigdheid tot het doen van investeringen, samen hangende met het prijsverloop op de wereldmarkten en de daarop ge baseerde conjunctuurverwachtingen De verminderde vraag naar con sumptiegoederen wordt als derde oorzaak aangemerkt. Deze vermin dering wordt voor een deel toege schreven aan het ophouden van de Leschouwt als onconstitutionele stappen van president Rhee. Ook de Australische regering heeft aan de president van Zuid- Korea, Syngman Rhee. een bood schap gestuurd, waarin uitdrukking wordt gegeven aan de bezorgdheid van Australië over de jongste ge beurtenissen in Zuid-Korea. Onze correspondent te Londen seint nog: Hoewei er de nadruk op wordt gelegd, dat de uitbreiding van Lord Alexanders reisgezelschap niet be tekent. dat de Britse regering be paalde voorstellen heeft te doen in zake de wapenstilstand of inzake de binnenlandse toestand in Zuid- Korea. is het echter wel een aan wijzing van de ernst, waarmee men hier de situatie in Korea is gaan bezien. Verscheidene malen werd de laatste weken in het Lagerhuis het bezwaar gehoord, dat Engeland over het verloop van de wapenstilstands- onderhandelingen en later over de ongeregeldheden op Koje te weinig directe informatie had. Dit bezwaar kan door de reis voor een deel wor den ondervangen. (Van onze correspondent) LEEUWARDEN. Er is nu ook een nieuw Fries costuum voor heren. Er zijn er reeds twee gereed cn de heren Tetman en Jarich de. Vries zijn de eerste Friezen, die eigenaar van zo'n nieuw heren- costum zijn. Woensdagmiddag liepen zij met een aantal dames in nieuw Friese kledij door de tuinen van het schil- derachtig gelegen Popta-slot te Marssum. om deze nieuwe schep- ping van mevrouw J. KarsStien- stra uit Leeuwarden voor de eerste maal te tonen. Wie iets zeer opzichtigs van dit nieuwe costuum had verwacht was er naast, want de onderdelen van deze kledij jas. pantalon, vest, overhemd, das en hoed vormen tezamen een eenvoudig, maar stijl vol geheel, dat zich, naar de heren De Vries verzekerden, prettig en gemakkelijk laat dragen. Jas en pantalon zijn vervaardigd van handgeweven Ierse tweed (do- negal). De jas is laag uitgesneden en bij de hals hoog opgeknipt, de pantalon heeft iets van een plus four. maar is korter en sluit nauwer om de knie Er worden gewone handgebreide sportkousen bij ge dragen. Vest en hoed zijn van een zuiver wollen stof in een tint, Jie bij pantalon en jas past. De lengte van het hooggesloten vest komt tot op ongeveer tien cen timeter onder de taille. Het wordt gesloten met zilveren knopen, waar in ornamenten zijn gegraveerd van klaverbladen of korenaren, naar ccn ontmerp van mej. R. Brolsma. De twee met een lus verbonden kno pen, waarmee dc jas wordt gesloten, zijn van dezelfde soort en de hierin verwerkte ornamenten komen m vergrootte vorm voor in de stiksels langs sluiting, onderkant en arms gaten van het vest. Het zijden pope- line overhemd, dat bij het geheel wordt gedragen, onderscheidt zien slechts van een gewoon overhemd door een iets hoger en bredere vaste boord. De das is vervaardigd van een effen zijden of wollen stof, gebor duurd met motieven, die ook weer overeenkomen met die van de zil- verenknopen. en wordt gestrikt met een lus De hoed is van dezelfde stof als het vest, en heeft een door gestikte rand. De prijs voor het complete cos tuum. inclusief de zilveren knopen, en de geborduurde das, bedraagt ongeveer f 330.wellicht te hoog voor vele Friezen. Men wil trach ten de jonge Friezen zover te krij- I gen dat zij een nieuw Fries costuum j kopen, als zij in het huwelijk tre- I den en het daarna dragen bij offi- ciële gelegenheden. In die inzinking wordt binnen af zienbare tijd een verbetering ver wacht. Zover als de financiering van de militaire inspanning het toelaat is de regering voornemens om civiele uitgaven, die zij achterwege wilde laten, toch nog te doen. In de bouw sector is daarmede reeds bevredi gende voortgang gemaakt. Verho ging van het woningbouwvolume verhoogt de vraag naar duurzame verbruiksgoedcren. Als andere door haar toegepaste middelen ter be strijding van de werkloosheid noemt het antwoord nog de vermindering van enkele tarieven der omzetbelas ting. de versnelling van de oor logsschade-uitkeringen en het be schikbaar stellen van gelden voor verbetering van bestaande wonin gen. DEN HAAG. De productie van de KoninkHjkc-Shcli-groep steeg in 1951 van bijna 61 tot <7 millioen ton olie. ondanks het feit. dat de leveringen uit Iran in Juni 1951 plotseling ophielden. De netto-inkomsten stegen van 190 millioen tot rond 250 millioen pond sterling. De netto-winst van de Koninklijke alleen bedraagt ruim 127 millioen tegen ruim 111 millioen in 1950. De hele groep be taalde 76 millioen pond aan winst belasting. Eind van het boekjaar had de Kor.inklijke-Shell 47 tankschepen varen Dit jaar zullen nog 28. die een totale tonnage hebben van ruim 600.000 ton, er bij worden gevoegd. Gevaar voor inflatie in Europa door bewapening? PARIJS. De leider van de Britse delegatie naar de Organisa tie voor Europese Economische Sa menwerking. Sir Edmund Hallpatch, heeft verklaard dat de interne sta biliteit van West-Europa bedreigd wordt door inilaiie als gevolg van de bewapening Hij deelde mede, dat er tijdens de jongste bijeen komst van de raad van de O.E.E.S. een nieuwe werkcommissie is in gesteld. welke hei gevaar voor in flatie zal bestuderen.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 1