P.v.d.A. zet standpunt aan kiezers uiteen Ma Amerikaanse soldaten doen Amersfoort STADSVENSTER Hoofdmachinist S. J. Boom spontaan gehuldigd reemdelingenlegioen had genoeg van wachtmeester V an de Burg aan de kop in driebandentournooi Prominente figuren spreken op Lieve Vrouwe Kerkhof Stadje aan de Eem vinden zij helder en charmant DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Amersfoortse militair door Krijgsraad veroordeeld Sp ortagenda 2 Donderdag 5 Juni 1952 (Van een onzer verslaggevers) Drie prominente figuren uit de Tartu van de Arbeid. Z. Exc. mr J. In 't Veld, minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, mr dr A. A. van Rhijn, staatssecretaris van Sociale Zaken en de heer Koos Vorrink, lande lijk voorzitter van de P.v.d.A., hebben gisteravond op het L. Vrouwekerk hof hun visie gegeven op de politiek van hun Partij. »n de zeven jaar, waarin deze regeringsverantwoordelijkheid droeg en daarnaast een blik geworpen In de toekomst. 't Gaat om vrijheid van Europa Wij vragen van u, aldus dr Van Rhijn. drie dingen, n.l. uw belang stelling, uw keuze en de daad. Alle lauwheid dient U af te werpen. U dient mee te leven en mee te werken als een lid van de Nederlandse Volksgemeenschap. Niet altijd is de keuze gemakke lijk. Vele partijen dingen naar de gunst en grote voorzichtigheid is ge boden. Dóch met belangstelling en uw keuze, aldus spr., is nog niet be reikt wat wij van u verlangen We willen ook de daad. Dat u ande ren overtuigt, dat u op de juiste par tij stemt. Dc P. v d. A. Arbeid gerechtigheid vrede. Hoe tracht zij deze idealen te be reiken? Arbeid voor ieder. Wat dat bete kent. weten velen. Werkloosheid is een van de grote sociale rampen, die het maatschappelijk leven kan op brengen. Zedelijk, economisch, finan- cieel en politiek. Ze degenereert de uitgerangeerden, berokkent gewel dige schade aan het economisch le ven, vraagt zware financiële offers van de schatkist, en is een ontzaglijk gevaar voor de democratie. De mas sawerkloosheid is een voedingsbo dem voor extremisme. Wij. aldus spr., willen arbeid ge ven. een andere politiek voeren, dan vóór de oorlog, toen we hoorden van: aanpassen, de zuinige huismoe der spelen enz. Gerechtigheid. Wat bedoelen we daarmee? Dat het gehele Neder landse inkomen zo hoog mogelijk moet worden opgevoerd. En dat ieder daarvan een ïechtvaardig deel krijgt. Vrede. De democratie is de be schermster van de vrede, de dic tatuur de vijand ervan. Om deze bewering te staven, wees spr. naar Rusland, waar de communisten het voor 't zeggen hebben Het Russi sche imperialisme slokte Polen. Roe menië, Bulgarije; Hongarije, Joego slavië en Tsjechoslowakije op. BLIND VOOR DE DREIGING? Minister In 't Veld gaf uiting aan een gevoel van grote ongerustheid, over de ontwikkeling, die ae din gen nemen. Men ziet niet het grote gevaai-, waarin West-Europa en dus ook ons land verkeert. Wij leven op een vulkaan, aldus spr., en on dertussen voeren wij een strijd met alle- lage methoden, die wij \an vroeger gewend zijn. Ernstig waar schuwt spreker tegen defaitisme. Hier in West-Europa zal beslist wor den of we de vrede zullen bewaren of niet. Of er een wereldoorlog zal uitbreken of niet. Spr. toonde dan aan de noodzaak om zich tegen de militaire dreiging klaar te maken. De PvdA heeft hieraan bewust mee gewerkt. overtuigd, dat zij is dat geen offer te groot is om een her haling van zulk een ramp te voor komen. Spr. wees vervolgens op de toe nemende drang naar sociale ge rechtigheid. We moeten zorgen voor bestaanszekerheid. Wanneer we er niet in slagen een herhaling van de ramp voor massawerkloosheid te voorkomen is het bijna zeker dat deze groepen zullen grijpen naar het communisme. Daar om moet de bestaanszekerheid zo groot mogelijk zijn. Daarop is dan ook de politiek der socialistische ministers gericht. Tenslotte sprak mr In 't Veld over de plan-politiek der P.v.d A en meer speciaal die over de We deropbouw. Spr. ontvouwde de plannen voor de eerstkomende jaren Daarin is ook opgenomen opruiming van de 200 000 krotwoningen (20.000 per jaar). KEERPUNT Tenslotte sprak de heer Koos Vor- rink, die er op wees. dat wij staan op een geweldig keerpunt in de po litieke ontwikkeling van Nederland en van West-Europa. Er is in ons land een groots werk van herstel en wederopbouw verricht. Ook een werk van vernieuwing van dc con structie van het Ned Volksleven. De heer Vorrink herinnerde aan de laatste drie kwart eeuw, waarin een vernederde, verpauperde massa is j geworden tot een volk, dat zijn waarde kent. de verworven rechten weet te verdedigen en dat niet zal toelaten, dat iets wat verworven was teloor zal gaan. Laat bet rcactionnaire deel niet menen, dat de beheerstheid van de georganiseerde arbeidersklasse een uiting is van zwakheid, besloot de heer Vorrink. Ze is een bewijs van de hoge politieke scholing van die klasse, die haar rechtea en haar macht zich bewust is. De bijeenkomst die onder leiding stond van de heer H J. J. Lips werd opgeluisterd door zang van de „Stem des Volks" en muziek van „H. J. Hegeraat". Minister J. in 't Veld s HVC tegen „Rest" van Amersfoort Zaterdagmiddag zal in het sportpark ..Birkhoven" in het kader van het Sportfestival 1952 een voetbalwedstrijd worden ge speeld tussen HVC en de Rest van Amersfoort. De opstelling der elftallen is als volgt: HVC: doel: Brits; achter v.l.n.r.: Malestein, Zwartkruis; midden: De Gans, Van de Biezenbos, Ha- geman; voor v.l.n.r.: Van de Broek, Sleeking, Snijders, Te Kulve. Vreekamp. REST: doel: Luschen (Baarn); achter v.l.n.r.: Koelewijn (IJssel- meervogels) en Van Duinsber- gen (APWC); midden v.l.n.r.: Bakker (Bovs).Fl. Kraak (Boys), De Graaf (Baarn); voor v.l.n.r.: M. Maas-sen (SEC», v. Es (Baarn». Heinen (Spakenburg). Van Vul pen (Baarn), O. Maassen (SEC). - Slachthuis bestaat ij na kwart eeuw bijr In November van dit jaar zal het 25 jaar geleden zijn dat 't Gemeen telijk Slachthuis in gebruik werd genomen. Er is een commissie ge vormd, die zal zorgen dat dit feit t.z.t. feestelijk zal worden her dacht. Automarkt Tijdens de Woensdagavond gehou den automarkt werden 111 motor voertuigen ten verkoop of ruiling aangeboden. UIT HET GASTENBOEK: (Van een onzer verslaggevers) Z(j kwamen gisteravond zomaar even ons bureau binnen stappen. Twee stevige Amerikanen, die tot het bezettingsleger In Duitsland behoren. Het was voor ons. die juist over onze schrijfmachine gebogen zaten, een wel kome afwisseling. Wü werden zogezegd weer even bevrijd. Lachend stelden zjj zich voor. Het waren Paul Hannon uit Atlanta en zijn maat Ronny Hochstein uit Detroit. Ronny was in Amerika werkzaam bij de Detroit- News als reporter en misschien was het wel zijn liefde voor het kranten- bedrijf, die hem naar ons bureau toe lokte. Hoe het ook z(j, wij hebben een uurtje gezellig met hem gesproken over allerlei dingen die een Ameri kaans soldaat en een Nederlands journalist interesseren. Amersfoort was de tweede stad in Nederland, die zij bezochten. Utrecht hadden zij ook al gezien. Een uur waren zij er geweest. Noemt men zo iets niet sight-seeing? In de Kei- stad zijn zij voornemens twee da gen te blijven. Wel een bewijs, dat het hen hier bevalt. Zij noemden Amersfoort de meest heldere stad van Europa. Een compliment aan de huisvrouw dat wij hierbij gaarne doorgeven. Het belangrijkste wat hun verdor opviel, was de rust die er van onze stad uitging Vriende lijk en charmant noemden zij het stadje aan de Eem. Kortom een „Funny-place". Ronny was al eens meer in Holland geweest. Ongeveer tweehonderd mijl van Detroit, ligt namelijk een plaatsje van die naam. In de Lente zijn daar grote feesten, die ook hij wel eens had meege maakt. Men loopt daar dan op klom pen en in oude klederdrachten, „Yes the tulip-time is very nice, indeed". Of hun ervaringen overeen kwamen met wat zij in the States van Nederland hadden geleerd"1 In derdaad! Alleen was hun opgevallen, dat de West-Europese landen weer volledig van de oorlog waren her steld. In Amerika, heerst volgens hen nog steeds dc opvatting, dat het hier^nog bijzonder slecht is. Als er een ding was meegevallen, was het dat wel. Neem nog bijvoorbeeld het eten. Goedkoop en bijzonder goed. (Melden wij U dat zij in Nederlands geld ongeveer zeshonderd gulden per maand verdienen!) Of er veel Amerikanen van het bezettingsleger naar Nederland gaan? Ongeveer een derde van het totaal brengt er hun verlof door. Naar Zwitse.rladn gaat men bij voorkeur in de winter. Frankrijk en Nederland zijn in de zomer favoriet. Op de vierde plaats komt Italië. Ronny, die in zijn krant veel politieke beschouwingen heeft geschreven, wilde uiteraard gaarne weten, wat wjj dachten van de toe stand in Korea. Over Indonesië en de Nato, over vele dingen hebben wij van mening gewisseld. Het was een verbazend prettige kennisma king. Wij hopen Paul en Ronny nog eens meer te ontmoeten In deze „Rustige stad", of in de „States". 1910. Tot zijn verwon dering merkt Lupardi. wanneer hij de twee be wusteloze mannen on derzoekt. dat Rob er niet bij is. Dat had hij toch zeker verwacht. Maar uit hetgeen de mannen nog via hun radiozender aan het schip hebben meege deeld, zal Rob toch wel hebben afgeleid, met wie hij te doen heeft. „Zul len wij meteen dat schip maar niet vernietigen, professor?" vraagt Yoto; ..als Rob aan boord 's. kunnen wij zeker ern stige moeilijkheden ver wachten." Maar Lupardi wil daar nog niet van weten. Hij moet eerst weten, met welke bedoe lingen dat schip hier is verzeild. Hij geeft een paar robots opdracht het wrak van het hef- schroefvliegtuig in zee te werpen en de twee vliegers, die nog altijd niet bij kennis zijn ge komen, in zijn hoofdkwartier te brengen. Kwarteeuw in dienst van Slachthuis (Van een onzer verslaggevers) Het was 1 Juni j.l. 25 jaren gele den dat de heer S. J. Boom als hoofdmachinist, technisch ambtenaar eerste klasse, In dienst kwam bij het Gemeentelijk Slachthuis. Dit be drijf was nog in aanbouw toen de heer Boom zjjn werkzaamheden be gon. Hij had een groot aandeel bU de aanleg van de koelinstallaties en andere machinale apparatuur. Toen dan ook in November 1927 het Slachthuis in gebruik kon worden genomen waren er voor de heer Boom geen geheimen meer. Woensdagavond had in de canti- ne een huldiging plaats van deze ambtenaar in verband met zijn ju bileum. Toen hij, vergezeld van zijn echtgenote en familieleden, binnen kwam werd hem een spontaan ,Lang zal hij leven" toegezongen door het bijna voltallig personeel van het slachthuis, waaronder de AZ en PC ontvangt Nereus I Vrijdagavond 6 Juni zal het eer ste herenzevental van de AZ PC de zomercompetitie 1952 aan vangen in Pesie's bad 'met de thuiswedstrijd tegen Nereus I uit Zaandam. De twee ploegen kennen eikaars speltype niet aangezien zij elkaar het laatst ontmoetten in de competitie van 1934 Het is der halve moeilijk enige voorspelling te maken Weten de Amersfoorters evenwel hun vorm van verleden jaar te bereiken, dan ligt een groen-wit zege wel in de lijn van de verwachtingen. AZ PC I zal met het volgende zevental te water gaan: F. Insinger, W. Jansen, H. P de Jongh, W. Droog, G. Mosterd, Th. Mosterd, W. L. Mosterd. De Krijgsraad te Velde-West ver oordeelde dc 45-jarige wachtmeester W. Th. J. P. uit Amersfoort tot een gevangenisstraf van acht maanden met aftrek en verlaging tot de stand van soldaat laagste klasse. De eis was één jaar met ontslag uit de militaire dienst. Wachtmeester P. is het type van een vechtjas. In 1936 vocht hij in Spanje teg^n Franco. Toen de kruit damp over het Iberische schierei land optrok, meldde hij zich bij het Vreemdelingenlegioen. Met legion- nairs streed hu in Afrika tegen Rommel en maakte hij de invasie op Sicilië mee. 1943 Zag hem in Verkeersbureau ook op Zaterdagmiddag open Het verkeersbureau op het Sta tionsplein zal gedurende het sei zoen, d.w.z. van 1 Juni t.m. 21 Augustus, ook des Zaterdagsmid dags tot 5 uur geopend zijn. directeur, de heer E. A. Galesloot. Als eerste hield wethouder mr. F. C. A. Eenhorst een toespraak. Spre ker bracht de jubilaris hulde voor zijn ijver en plichtsbetrachting. „Ik heb gezien", aldus spreker, „hoe de heer Boom met zorg zijn machines blinkend en op gang weet te hou den. Het is geen verdienste 25 jaren werkzaam te zijn in een bedrijf, maar het is zeer zeker wel een ver dienste 25 jaren met energie en lief de voor een bedrijf te werken, zo als U heeft gedaan." Na de toespraak speldde de wet houder een medaille voor trouwe dienst en als bewijs van erkente lijkheid en waardering van de ge meente op de borst van de jubilaris en bood hem, eveneens namens de gemeente, een enveloppe met in houd aan. De directeur van het Slachthuis, de heer E. A. Galesloot. die daar na het woord voerde, wees er op dat voor buitenstaanders het woord jubileum altijd mooi klinkt, maar bij de betrokken jubilaris dikwijls gevoelens van weemoed, en ook dankbaarheid, opwekt. „Ik ben er van overtuigd," sprak de heer Ga lesloot, dat U als Christenmens een groot gevoel van dankbaarheid zal hebben." Spreker wees op het grote verantwoordelijkheidsgevoel van de jubilaris en huldigde de heer Boom voor zijn groot verantwoordelijk heidsgevoel en plichtsbetrachting. .,U heeft Uw werk altijd uitermate correct uitgevoerd en er is in al die 25 jaren vrijwel geen storing in het bedrijf geweest". Spreker richtte zich daarna tot het aanwezige per soneel met de navolgende woorden: „Het is goed dat wij over onze te kortkomingen niet critisch genoeg kunnen zijn. maar wij moeten te genover de tekortkomingen van an deren altijd mild staan. Dit zal de eendracht in een bedrijf altijd ten goede komen." De heer Galesloot bood daarna dc jubilaris namens het gehele per soneel een aquarel van de Lange Jan aan. Spreker bracht daarna me vrouw Boom een bloemenhulde voor de steun, die zij altijd voor haar man is geweest. De jubilaris dankte allen, die de ze dag voor hem onvergetelijk heb ben gemaakt. In zijn dankwoord be trok hij vooral de heer Galesloot. „U hebt altijd een goed hart voor het personeel en toont ook altijd veel belangstelling voor hun per soonlijke belangen." De heer Boom besloot zijn toespraak met de woor den „Naastenliefde en dienen bete kent overwinnen". Namens de Slagersvereniging sprak de heer M. Sprakelaar. die zeide, te hopen dat de twee jaren, die de heer Boom nog van zijn pen sionnering scheiden, de mooiste van zijn leven zullen worden. De heer Bennink, die namens de grossiers sprak, was blij de jubila ris te kunnen complimenteren en was vooral dankbaar voor de moeite die de heer Boom altijd voor hen heeft gegeven. De heer Bennink "bood. namens de grossiers en Slagersvereniging een aquarel van de Koppelpoort aan en een kistje sigaren. Een lange rij van vrienden en relaties kwam daarna de jubilaris persoonlijk hun Engeland, waar hij werd opgenomen in de Irene-Brigade. Hij nam deel aan de invasie en kwam al vech tende in Nederland terecht. Na de capitulatie boden zijn superieuren hem aan in het leger te blijven en beroepsofficier te worden. Hij ging nog naar Indonesië en ook daar was hij een uitstekend militair. Als in- structeur in een vredesleger faalde gelukwensen aanbieden, hij echter volkomen. In de herfst van 1951 gaf men hem dan ook te verstaan dat hij de dienst zou moe ten verlaten. Niet wetende wat hij in de burgermaatschappij zou moe ten beginnen besloot P. weer naar het Vreemdelingenlegioen te gaan. Hij vertrok zonder op zijn ontslag te wachten met medeneming van ruim achthonderd gulden, een be drag dat hij had verkregen door twee voor anderen bestemde che ques te innen. Het Legioen wilde hem echter niet meer hebben en teneinde raad heeft hij zich toen in Maart 1952 bij de marechaussee gemeld. Holland-Festival 1952 plechtig geopend DEN HAAG. In het bijzijn van Koningin Julianavele minis ters en staatssecretarissen, talrijke ambassadeurs en gezanten en burgerlijke en militaire hoogwaar- dighcidbekledcrs, heeft burgemees ter Schokking in de Ridderzaal met een korte redevoering het Holland- Festival 1952 geopend. Voor de buitenlandse gasten ac centueerde hij in het Frans en Engels de betekenis van 't festival, waarna onder leiding van Willem van Otterloo een concert werd uit gevoerd van werken van' Joh. Wagenaar. Mozart. Strawinsky en de dirigent zelf. In de pauze werd Strawinsky, wiens zeventigste ver jaardag in dit festival herdacht wordt, aan de Koningin voorge steld. Zij onderhield zich enige ogenblikken met hem en met de dirigent. Na afloop van het concert hielden B. en W. in het oude stad huis aan de Groenmarkt een druk bezochte receptie. Wouter Paap winnaar compositieprijsvraag voor carillon ROTTERDAM. De Utrechtse toonkunstenaar Wouter Paap heeft de prijs gewonnen in een door de Rotterdamse beiaardcommissie uit geschreven prijsvraag in verband met de Caland-herdenking. Van Paap, van Van Balkom uit Den Bosch en van Boedijn uit Hoorn werd Woensdagavond op het stad huis-carillon een Peter Caland- suite uitgevoerd door de stads- beiaardier Ferd. Timmermans. Na afloop van het concert, dat door een talrijk publiek in de binnen tuin van het stadhuis werd bij gewoond. maakte dr W. van der Eist, voorzitter van de Neder landse Klokkcnspelvereniging, de uitslag bekend. Het publiek, aldus bleek uit de ingeleverde stembil jetten, was het overwegend met de jury eens. Verkiezingspraatjes voor de microfoon AMSTERDAM. De minister voor de Volkshuisvesting, mr J. in 't Veld, zal op Zaterdag 7 Juni a.s. des avonds te 19.15 uur het woord voeren over hel onderwerp „Doortastende woningbouw over dc zender Hilversum 2. golflengte 298 meter Deze voordracht Is een van de verkiezingstoespraken, waarvoor de regering aan de politieke partijen zend tijd heeft verleend. UTRECHT Woensdag is het Nederlands Ve'rkeersinstituut de tast geweest van de Nederlandse poorwegen. Het heeft kennis ge maakt met het nieuwe beveiligings systeem te Blauwkapel, nadat de chef van het sein wezen, ir De Vos tot Nedervecn Cappel de werking daarvan had toegelicht. Dr Posthu mus Meyjes heeft voor de gasten een voordracht gehouden over de samenstelling van internationale dienstregelingen. (Vari een onzer verslaggevers) Op de tweede avond van dc finale voor het driebandenkampioenschap van het district „Eemland", die in café „De Jong" te Baarn wordt gehouden, heeft hei niet aan spanning, maar vooral ook niet aan uitstekend spel ontbroken. Eindexamens aan de kweekschool Bij de eindexamens van de Rijks kweekschool voor Onderwijzers!essen) te Amersfoort gehouden op 30 en 31 Mei en 3 en 4 Juni slaagden voor de akte L.O de volgende candidates De dames P Vlugter, Socstdiik; J. Warmink. Amersfoort De heren M Beekes. Baarn: K Bes- selsen, Nijkerk; C J Wit. Soest; H. de Gans. W M A van Sark- H C Scheer der en C D Vermey (allen te Amers foort) Afgewezen 1. Klop AMERSFOORTSE FONDCLUB Uitslag wedvlucht Orleans op Zondae 1 Juni. In concours 160 duiven, gelost 7 10 u met Z.W. wind De prijzen wer den als volgt behaald, welke uitsluitend uit ereprijzen bestaan J. Burgstein 1. 7. 17. J. Overeem 2. 14. 35. 39: H Heideveld 3. 29: P v. d Hoven 4. 9. 12. 32" P Wolffenbutlel 5 11. 18. 28, 37. W Dam fi. 38 A Wiekart 8. 13. 19 26; mevr v d. Berg 10 23; B. v. d. Burg 15. 24. 25. 33: N H. Eeink 16. 22, 34; F Harteman 20; L Krabshuis 21. 36 J. Reijne 27. P. Bos 30; G de Valk 39. isseizocn ALSu het nog niet we- ten mocht l Juni is het hengelseizoen weer ge opend. Gelooft u nu niet, dat wij beetgrage vissers zijn. Wij leven echter met onze medemens mee. Wij begrijpen hun moeilijkhe den. En die van hun vij anden, de vissen. Zoetwa ter en zeebewoners. Want heus het is voor die schub bige glibbers heus geen pretje dat ..De haak in Ac tieweer in volle hevigheid is ingezet. In het officieel orgaan van de Algemene Hengelaarsbond. lazen wij vele (vreemde) dingen het visseizoen betreffende. Het aardigste verhaal in dit zestien bladzijden dikke pe riodiek, was ongetwijfeld het artikel van de heer De Jong, „De Aalscholver" ge naamd. De heer De Jong, voorzitter van de (vis)afdc- ling Hilversum, beschrijft dan hoe in de Eemnesser- polder een groot aantal vis vijvers met vis zijn ,.be- poot". Verleden jaar nog hebben de vissers er een drieduizend pond vis inge stopt. Maar ondanks die drieduizend pond werd er geen visje gevangen. De vis u:as en bleef gevlogen. Men stond voor een raadsel. Zelfs de politie werd in de arm genomen. En het is geen smoes die wij u ver tellen, maar pok Herman dad kon de raadselachtige verdwijning niet oplossen. Dit voorjaar werd wederom een partijtje ris uitgezet. Nog iets meer zelfs. En toen werden de dieven ge snapt. Dank zij de waak zaamheid van enige actie ve leden, zo meldt het ver enigingsorgaan Het waren Aalscholvers. En zo'n vogel ziet er geen been in, lieten wij ons vertellen, per dag een twintig pond vis te verschalken. Wij doen dat niet na. Voor ons zou drie ons voorlopig genoeg zijn. Aan de drieduizend pond hadden wij voor ons hele leven genoeg, durven wij rustig beweren. gedwarreld. In het goed verzorgde maandblad de S.O.S.-er wordt door „Abe" aangespoord, aan alle in de agenda aangekondigde mar sen deel te nemen. In de ru briek „een hartig woordje" worden weer wat harde no ten gekraakt. En natuurlijk wordt er een artikeltje ge wijd aan de avondvierdaag se 1952 Enkele verslagen van wandeltochten vullen de overige bladzijden. Het sportblad van de Katholieke Sportcentrale, met vlotte te keningen doorschoten, heeft deze maand naast de gewoon lijke verslagen en rubrie ken, een artikel gewijd aan het gemengde zwemmen en alles wat daarmee samen hangt. 't Mededelingenblad van de Handbalvereniging „Amers foort". „De Bokkeduiner". blijkt niet geliquideerd te zijn. Wij waren blij dit jon ge orgaan weer op onze bu relen te zien. Na de ge slaagde competitie deed het ons plezier, dat ons werd toegezegd, weer regelmatig De Bokkeduiner te zullen ontvangen. Probcre men in de toekomst het blad iets overzichtelijker in 'te rich ten. Zilveractie Nog maar kort geleden stond er een handkar voor ons gebouw, waarmee het Periodieken zilverpapier met karre- vrachten werd weggehaald. Als het zo doorgaat, zal het niet lang meer duren of de hond is er. Zoals u weet Er zijn de laatste dagen weer verscheidene vereni gingsbladen op ons bureau zijn wij de helft van het noodzakelijke bedrag al overschreden. Er moet nog meer komen En wij weten het. aan u zal het niet liggen. Een hele partij glinsterpapier werd cr gebracht door de kleuters van de school uit de Hob- bemastraat. André Nieuw- borg en Jos Rekveld. beiden uit de Wijersstraat, deden er nog zo'n zootje bij. Die kna pen weten van aanpakken. Nóg twee van die aanpak- kers, Ellie de Haas en Oekie van de Bijl uit de Fahren- heitstraat. Dirk. Freddy en Linie uit de Radboudstraat moeten heel wat melk ge dronken hebben, getuige de capsules die zij gedrieën aan sleepten. Ook op de Soester- weg 464 was deze maand melk gedronken en chocola de gegeten. Een enorme zak vol zilverpapier en capsules was het resultaat. En dan. het wordt haast te veel om op te noemen, de doos vol zilver die Tonny, Jantje en Ria Dijkhuizen ons kwamen overhandigen. De kleine Kraak met zijn broertje (Jan en Hans) weten ook wat sparen is. En dan Jan Henkei van de Piersonlaan. Alweer een zak vol. Zo gaat ie goed jongens en meisjes. Straks, wij beloven het jul lie. kopen wij een blinde- geleidehond van het door jullie opgespaarde geld. En voor wij hem afgeven, kun nen jullie hem zien. Wij zullen er een plaatje van in het Stadsvenster zetten. Zoals Mevr. Hoogvliet uit even aan 't Stadsven ster. Tel. 4291: Iedere morgen van tien tot twa.\lf uur. V- BiiMuwiiiiHniüL'iaiRiautf.iHiiiüüniriin'iujniimiiiiiiütaiüiU'Jiia Ermelo het uitdrukte: „Het goede doel moet bereikt Sparen Overzicht Mei 1952 van de Nutsspaarbank: Ingelegd werd in 10.380 posten 1.220.390,97. Terug betaald werd 1.066.886.93 in 6.662 posten. Het spaarders tegoed be droeg op het einde der maand 17.585 866,60 toebe horende aan 42.225 spaar ders. Er werden 391 nieuwe in leggers ingeschreven; 268 spaarrekeningen werden tengevolge "van vertrek, overlijden e.d. opgeheven. Bij 3.281 bij de Afhaal- dienst aangesloten spaarders werd 63.068.64 aan huis afgehaald Op 26 scholen (incl. Soest), waar het schoolspa- ren toepassing vindt, werd door 2547 leerlingen 5.329,61 gespaard. Door 982 leden van de Honderd Gulden Club werd deze maand 6 560,ge stort. waardoor het aantal der stortingen steeg tot 70 302.— Een bedrag van 7.201,84 aan kleine besparingen uit 502 ter lediging aangeboden spaarbusjes werd als inleg op de bijbehorende spaarre keningen ingeschreven. Vooral de Soestdijker Ko Stalenhoef was goed op dreef. In zijn partij tegen Rebel scoorde hij een gopde ser'e van zeven caramboles en had slechts 27 beur ten nodig voor de voorgeschreven 30 ca ramboles. IIIJ beëindigde deze partij dan ook met het fraaie moyenne van 1.111. Ook in z(jn ontmoeting tegen de Amersfoorter Blaauw. die als reserve moest invallen, toonde hij zijn kracht door slechts 32 beurten nodig te hebben, waardoor hij met het moyenne van 0 937 eindigde. 't V.VV.-lid Robbersen. die tot de kans hebbers behoorde, had een bijzonder slechte avond. Nadat hij. in liefst 66 beurten, van Schouten had verloren, kwam hij tegen zijn rivaal Van do Burg uit Baarn in de strijd. Robbersen kon in deze partij geen goed doen. Hij miste vele malen onfortuinlijk Van de Burg daarentegen had enkele malen bepaald geluk, toen de ballen, door klotsen, ca ramboles produceerden Dit verschil in fortuin bracht hem de begeerde twee matchpunten uit deze partij Na vier ronden kan Robbersen als uit geschakeld worden beschouwd Van dc Burg gaat thans ongeslagen aan de kop. maar hij krijgt nog zware partijen, o a. tegen zijn mede-kanshebbers Eggel- meyer en Stalenhoef die beiden slechts één verliespartii hebben. Stalenhoef heeft thans het mooie algemeen gemid delde van 0.710. De persoonlijke uitslagen van de Woensdagavond gespeelde partijen zijn Robbersen 27 66 3 0.409 Schouten 30 66 5 0454 Ankersmit 30 50 3 0 600 Eggclmeyer 18 50 2 0.360 Stalenhoef 30 27 7 1 111 Rebel 14 27 4 0 518 v d Burg 30 51 7 0 588 Blaauw 16 51 2 0313 Eggelmeyer 30 52 4 0 576 Schouten 17 52 4 0.326 Blaauw 14 32 3 0 437 Stalenhoef 30 32 3 0.937 v d Burg 30 52 5 0.576 Robbersen 28 52 3 0.538 Ankersmit 30 79 3 0.379 Rebel 19 79 2 0.240 De stand na icr ronden is Van de Burg 3 120 223 7 0.538 Stalenhoef 6 113 159 7 0.710 Eggclmever 6 108 214 4 0.504 Ankersmit 6 118 237 4 0.497 Robbersen 4 115 227 4 0.506 Schouten 2 102 230 5 0.443 Blaauw 0 58 185 4 0.313 Rebel 0 67 225 4 0.275 WOUDENBERG Winkelweek in Juni De middenstandsvereniging hield in hotel De Schans een ledenver gadering. De voorzitter, de heer Y. de Smit, die de vergadering opende, betreurde het dat niet meer leden deze voor hen belang rijke vergadering bezochten. Na voorlezing der notulen en het aannemen van twee nieuwe leden, kwam het voorstel van het bestuur, om in de week van 1825 Juni een winkelweek te organiseren, dit ook ten gerieve van hen, die niet aan de marktavonden konden deel nemen. Aan deze winkelweek zou den mooie prijzen beschikbaar ge steld worden als Berinimotor. of naaimachine, radiotoestel, benevens nog meerdere fraaie prijzen. Na enige discussie werd het voorstel van het bestuur aangenomen De eerstvolgende avondmarkt zal gehouden worden op 11 Juni e.k. nam. 6.3010.30 uur. PREDIKBEURTEN Herv Gemeente v m. 9 30 uur de heer Mouw 'van Driedorp. nam. 6 30 uur ds. Vroeglndewey van Huizen. Ver Vrijz Herv. lokaal Bethel v.m. 10 uur ds E. van Loencn van Bilthoven. Oud Gercf Gem v.m 9.30 uur en nam. 6.30 uur leesdienst. MEDISCHE ZONDAGSDIENST De medische dienst voor Woudenberg. Maarn en Maarsbergcn wordt Zondag waargenomen door dr. P. A. G. Geys- .kes, telefoon 330. BURGERLIJKE STAND Geboren: Hendrika. d. van Seine Pas- tink en Gerritdina Oudelaar; Maria. d. van Willem den Hartog en Sophia H. van den Broek; Hendrik, z. van Hendrik van de VlJcrt en Jannetje Ligtrink. Getrouwd; Cornells Veldhuizen en Cornelia Jacomijntje Hazeleger; Johan nes de Vries en Geertruida Jacoba Ver meulen. Positie KLM-vliegtuigen AMSTERDAM. Thuisreis: PH—TDD Delft) is Woensdagmiddag op Schiphol geland: PHTDN (Vlaardlngen) is van nacht uit Bagdad vertrokken; PH—TDE (Eindhoven) is gistermiddag uit Sydney vertrokken Uitreis: PH—TFE (Utrecht) is te mid dernacht uit Bangkok opgestegen; PH— TDG i Gouda i is gisteravond uit Kara chi vertrokken. Noteert U even GRAND THEATRE. Snouckaertlaan 4. Tel. 14632. Van Vrijdag 30 Mei t.m. Woensdag 4 Juni „Drie van de In fanterie" Aanv.: Beide Pinkster dagen 2. 4.15. 6 45 en 9 uur. Overige dagen 2.30 6.45 en 9 uur. Toegang 14 jaar. Donderdag 5 Juni' in de Donder dagcyclus ..Waterloo Bridge" Aanv. 2.3Ö. 6.30 en 9 uur Toegang 18 jaar. CITY THEATER. Westsingel 7. Tel. 6572. Van Vrijdag 30 Mei t.m. Donderdag 4 Juni „Dreigende trommen". Aanv. Beide Pinksterdagen 2. 4.15 6 45 en 9 uur. Overige dagen 2.30. 645 en. 9 uur. Toegang 14 jaar. REMBRANDT THEATER. Langestraat 129. Van Vrijdag 30 Mei t.m. Maan dag 2 Juni „Texas Rangers". Aanv. Beide Pinksterdagen 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen 2 30 6.45 en 9 uur. Toegang 14 jaar. Van Dins dag 3 Juni t.m Donderdag 5 Juni ..Op stap naar Rio". Aanv. Dagelijks 2 30. 6.45 en 9 uur Toegang elke leeftijd. 5 JUNI. Donderdag Herdenkingssa menkomst. Kapel „Zon en Schild", 2 uur. 5 JUNI. Donderdag Film „Textiel". Zaal Kamperman. 7 uur 7 JUNI. Zaterdag Sluitlngsavond NATU. K.A.B.-gebouw. Cabaret-Ml. matuur en uitslag toneelwedstrijd. 8 uur. 7 JUNI. Zaterdag NATU: sluitings avond voor Toneelwedstrijd, met medewerking van Cabaret Minia tuur. KAB-gebouw, 20 uur. 7 JUNI. Zaterdag. Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel: uit reiking herinneringsmedailles aan 22 leden. Hotel Astoria. 19.3o uur. OPENRARF I.EES7AAL filiaal Soes- terkwartler (Noordewierweg 273) Uitlening Dinsdag- en Vrijdagavond van 78 uur R.K. OPENBARE LEESZAAL: Uit lening 11—12.30 en 2.30—5.45: Maan dag- en Vrtldagavond 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag 35 en Vrlldae 45 uur OFENBARE LEESZAAL Uitlening vol wassenen 2—5, Donderdagmorgen 1012, en Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur. Voor de kinderen Woensdag- en Zaterdagmiddag 2.30 4.30 uur MUSEmvi m.EHITE Westslngei. Dage lijks geopend behalve Zondags, werkdager van 1012 en l4 uur. Zaterdag 1012 en 1.303 uur A.G.-huis: tot en met 8 Juni expositie van de kunstenaarsgroep „De Ploegh". Geopend op werkdagen van ln tot 12 uur en van 14 tot 17 uur Op Zondagen vanl 4 tot 17 u. AVONDDIENSTAPOTHEKEN(met uitzondering van de beide Pink sterdagen) Van de Bovenka mp. Utrechtsestraat 45a. tel 3358; Ver meer Apotheek Vermeerstraat 124. tel. 5335 7 t.m 14 JUNI. Sportfestival. 7 JUNI. Zaterdag Voetbalwedstrijd HVC—Rest v. A'foort. Agenda Amsterdam Donderdag, 5 Jtini: Concertg.. gr. zaal. 8.15 u.: Gala-openingsconcert van het Concertgebouw Zomerfestival door Con certgebouworkest Vrijdag, 6 Jonl: Stadssch. 8 uur. Neder- landsche Opera brengt Léhars „Het vro lijke weeuwtje". Burgerlijke Stand 4 Juni 1952 GEBOREN: Hendrika Maria Ellcabelh Gemma Theresta. d van H. Kreiine en J G. M v. Barneveld: Rosalia Helena, d. van G. v. d Hoek en R H Kentin: Elisabeth, d van J de Kruijf en H. Polhout; Berendina, d van A Wisoel- weij en J J. de Besten- Antonia Elisa beth. d van P. Timmerman en W. H. v. Atncrongen GETROUWD L. A v Zaaien en F J. A Balk: W. v Veldhuizen en E G. v Wijland. W P Eichelshovon en C M. Venrooy. A C Schledon en R. Vedder; J Klaver en S M. Oertel OVERLEDEN. Maria de Graaf. 3 dagen.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2