DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Te trage naturalisatie bron van onnodig leed Zware hagel vernielt Betuws fruitgewas Bespreking staalconflict verloopt bemoedigend Vrij koel weekeinde Kroning Elizabeth II op 2 Juni 1953 Ir Den Hollander pleit voor ruimer taak Hitiers vloek rust nog steeds op emigranten Franse vliegtuigen boven China Eden president van OEES Nieuwe loon voorstellen cler staalmagnaten Schipper Brinkman posthuum geëerd Werkloosheid in Mei gedaald Schade in boomgaarden loopt in honderdduizenden Zeven gewonden bij communistische rel in Bordeaux Voordeliger Abe: „De heren zijn de hans' De Olympische voetbalploeg 12e Jaargang, no. 132 Zaterdag 7 Juni 1952 Opgericht door de Stichting ..Het Parool" - Giro 510330 Bank: Rotterdamsche Bank - Postbus 9 Abonnements prijs 47 cent p. w. of 6.05 p. kw. Losse nummers 10 cent. Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR: T). DE BOORDER ONZE AMBTELIJKE MOLENS MALEN LANGZAAM (Van een onzer redacteuren) OP 3 Januari 1946 vroeg Adeline B. P. Finkelstein, die voor diverse illegale groepen in Nederland actief werkzaam was geweest, op 14 Juni 1943 door de Duitsers werd gearresteerd en naar het concentratiekamp Ravensbruck werd gevoerd, haar naturalisatie tot Nederlandse aan. Meer dan zes jaar heeft deze dappere vrouw er tevergeefs op moeten wachten. Eerst dit voorjaar kwam haar naam voor onder een aantal personen, dat voor het Nederlanderschap werd voorgedragen. Haar geval baarde opzien. De commissie van rapporteurs uit de Tweede Kamer wijdde er enkele woorden aan en zeide er pijnlijk door te zijn getroffen. Met teleurstelling vroeg zij zich af, hoe de late indiening van dit naturalisatievoorstel viel te rijmen met 's mi nisters verklaring, dat aan illegalen voorrrang wordt verleend. een vreemdeling, als een statenloze, Het geval Adeline Finkelstein bekend door haar illegale werk drong één kort ogenblik door tot de openbaarheid Maar behalve Adeline Finkelstein zijn er nog talloze ande ren, circa 3000. die op hun natura lisatie wachten, die door het blote feit. dat zij thans en vaak vele jaren lang reeds statcnloos zijn. enorme financiële en economische nadelen ondervinden en wier enige „misdaad" is geweest, dat zij. hetzij uit protest tegen de onmenselijkheid Hitler-Duitsland verlieten. hetzij door een onmenselijk regiem van huis en hof werden verjaagd. Ons is het geval bekend van iemand, die in 1933. toen de Nazis de macht veroverden, naar Holland kwam en die. toen hij vijf jaar hier had vertoefd, in 1933. voor de eerste maal een verzoek tot naturalisatie indiende. Het officiële antwoord dat hij ontving luidde, dat er geen ter men aanwezig waren om hem voor naturalisatie voor te dragen Toen kwam de oorlog. De betrokkene zag zich genoodzaakt onder te duiken en daarmee gingen de bronnen van bestaan, die hij zich inmiddels met veel moeite in ons land veroverd had. verloren. Na de oorlog, na de bevrijding, moest hu zich van voren af aan een existentie opbouwen. Pas in 1948 kreeg hij een non-enemy verklaring Weer begon hij pogingen in het werk te stellen het Neder landerschap te verwerven. Voor de tweede maal stortte hij de verlang de 200,en wachtte, wachtte Toen tenslotte in het begin van dit jaar de wet Aller bij de Tweede Kamer werd ingediend, behoorde hij tot de voorgedragenen. Het beloof de land was eindelijk in zicht geko men. Maar hij heeft het niet meer mogen binnengaan. Ging hij in de jaren '46. '47 en '43 gebukt onder de financiële nadelen, die verbonden waren aan het onder beheer staan van zijn vermogen, in het begin van de vijftiger jaren vloeiden zijn zuur verdiende middelen naar dokter en apotheker Hij was ziek geworden En .hij stierf vóór de wet Aller in behandeling was gekomen, als Beschuldiging van Peking SINGAPORE. Het Chinese communistische persbureau „Nieuw China" heeft vandaag de besehuldi ging geuit, dat „Franse vliegtuigen uit Vietnam aanhoudend boven Chi na vliegen en zich aan uitdagende daden, zoals bombarderen, beschic- ten en verkennen, schuldig maken." Volgens een in Singapore ontvan gen bericht van dit persbureau heb ben tussen December 1950 en April 1952 286 Franse vliegtuigen 193 vluchten boven Chinees gebied uit gevoerd. als een emigrant Na zijn dood ontving zijn weduwe een schrijven van het ministerie van Justitie. Daarin werd haar meege deeld. dat zij, in verband met het overlijden van haai- man. van dc lijst Aller was- afgevoerd, doch dat zij er opnieuw zou kunnen worden op geplaatst, indiend zij een bedrag van 500.stortte. De weduwe heeft het niet gedaan. En dat niet alleen, omdat zij verontwaardigd was. Maar ook omdat zij, na het lange ziekbed van haar man. geen 500.voor een naturalisatie-aan vraag meer had te missen T ragisch Het geval is bijzonder tragisch, bijzonder sprekend ook. maar het staat volstrekt niet op zichzelf. Wie op het tempo let waarop in ons land de vluchtelingen uit Hitler-Duits- land werden en worden genaturali seerd. die moet onwillekeurig den ken aan een woord van de eveneens als balling gestorven Duitser Hein- rich Heine. Toen men hem eens de vraag stelde, wat of hij doen zou als de wereld dreigde te vergaan, gaf hij ten antwoord: „Dan ga ik naar Holland, want daar gebeurt al les vijftig jaar later!" Vijftig jaar nu is er met de naturalisatie van talloze Duitse Joden, nog niet ge moeid geweest. Hetgeen niet weg neemt, dat voor zeer velen, de natu ralisatie toch te laat is gekomen In Duitsland is namelijk, na de geldzuivering in de West Duitse Re publiek. een zogenaamde „Lastcn- ausgléïchsteuer" ingesteld, een be lasting. die beoogde, de financiële lasten wat gelijkmatiger over de be volking te verdelen. Van deze .Las- tenausgleichsteuorwaren al diege nen. die in 1948 het staatsburger schap van een der V N -landen had den verworven, vrijgesteld. Zij. die het later verwierven, moesten de be lasting wél betalen. Tócli verliezer De consequentie? Ons is het geval bekend van iemand, die samen met zijn ouders in de dertiger jaren naar ons land emigreerde. Zijn vader en moeder, die inmiddels zijn vergast, lieten bij hun vlucht hun bezittingen in Duitsland achter en bouwden in Zie verder pag. 3 PARIJS. De Britse minis ter van Buitenlandse Zaken Anthony Eden is Vrijdag ge kozen tot president van de raad van ministers van dc Organisa tie voor Europese Economische Samenwerking als opvolger van minister D. U. Stikker. De Britse minister van financiën Butler zal Eden bij bepaalde zit tingen van de raad vervangen. Dit is de eerste maal dat het presidentschap van de O.E.E S. aan een van de grote mogendheden wordt gegeven. Voor Stikker zwaaiden Spaak en Paul van Zee land de voorzittershamer. Dc chef van de Italiaanse dele gatie Cattanj is gekozen tot presi dent van het uitvoerend comité van de O.E.E.S. PURMEREND Dc schrijver Jan Mens vertoeft op het ogenblik in huize Betje Wolff te Middenbecm- ster, waar hij zich voorbereid op het schrijven van een roman over deze bekende achttiende eeuwse schrijfster. WASHINGTON. Naar verluidt staan de directies van Amerika's staalfabrieken op het punt een loonvoorstel tc doen aan dc 650.000 bij de C.I.O. aangesloten staalarbeiders. Het bedrag van de aan tc bicden loons verhoging is echter niet bekend gemaakt. De onderhandelaars van de industrie hebben dc ochtendzitting van Vrijdag in verband hiermede af gelast. De vakbond ging hiermede accoord. omdat dc bestuurders de tijd wilden hebben voor dc bestudering van nieuwe voorstalen Om zeven uur- 's avonds (Ned. i President Truman heeft inmiddels tijdbegon op het Witte Huis een j verklaard, vastbesloten te zijn zich middagbijeenkomst van de drie thans, nu industrie en vakbond Jiun voornaamste onderhandelaars voor I vredesbesprekingen voortzetten niet de industrie enerzijds en Murray, met het geschil te bemoeien Stecl- voorzitter van de vakbond, met man. dc medewerker van dc presi- twee andere vakbondleiders ander- dent, heeft aan verslaggevers mede- zijds Volgens een der berichten zouden de directies der industrieën bereid zijn de uurlonen met 20 dollarcent te verhogen Dit is ten opzichte van hun oorspronkelijk aanbod een verbeterine met 2.5 dollarcent. Het aanbod bestaat uit een onmiddel lijke loonsverhoging met vijftien dollarcent en een van vijf dollar cent in de vorm van gratificaties e.d Een der industriëlen ontkende echter, dat dit aanbod gedaan was. WAT VOOR WEER OP KOMST? DE BILT Hei K.N.M.I. deelt mede: In het midden van de ai- gelopen weck werd het weer m Nederland bepaald door een gebied van hoge luchtdruk, dat toen veel zonneschijn en zomerse warmte bracht Naarmate hef centrum van dit gebied zich in de richting van Rusland verplaatste, nam zijn in vloed op het weer in onze omge ving af. In Zwitserland, Oostenrijk, Zuid-Duitsland en Noord-Italië kwamen gistermiddag nog tempe raturen tussen 25 en 30 graden voor. In ons land echter en ook in België eu Noord-Franlcrijk maakten on weersstoringen. die uit het Zuiden waren gekomen een einde aan de zomerse warmte. Nadat gistermor gen een eerste storing, die vrijivel alleen in de zuid-oostelijke provin cies enige activiteit vertoonde, Ne- gedeeld. dat de onderhandelingen tot dusver bemoedigend verlopen. Hij waarschuwde echter tegen over matig optimisme derland had bereikt, kwam cr des middags een tweede. Deze bracht talrijke onweersbuien, waarvan in j het centrum van het land sommige I met zware hagelval gepaard gin gen. Bovendien werd er op het vliegveld Zuid-Limburg een wind- sloof van stormkracht geregistreerd. De afgelopen nacht drong van het Noorden uit koelere lucht Nederland binnen, hetgeen opnieuw enige re gen met zich meebracht. In de koele lucht, die zich gedurende het week einde zal handhaven komen flinke opklaringen voor, maar van de oceaan af is een nieuwe storing in aantocht. Voor Zondagmiddag is daarom dc kans op enkele buien niet geheel te verwaarlozen. Het temperatuurverloop zal Zondag wei nig van dat van vandaag verschil len. DEN HAAG. Aan wijlen Arie Brinkman, de schipper- van de red dingboot „President Jan Leis'' te Hock van Holland, die tijdens de reddingswerkzaamheden voor de ..Marjory" en de „Radmar" over boord sloeg en verdronk, is door de Koningin als 'olijk van goedkeuring en tevredenheid toegekend de ere penning voor menslievend hulpbe toon. in brons, met bijbehorend lof felijk getuigschrift. Cijfer bedraagt nu 119.533 DEN HAAG. In Mei is het aantal mannelijk werklozen gedaald van 129.930 tot 113.684. Hierbij inbegerepen zijn 31.765 DUW-arbeiders (in April 35 125) en 980 geheel werkloze wachtgelders In de provincie Groningen was de relatieve werkloosheid het hoogst, nl.l 7 procent, in Zeeland met 1.9 pet. het laagst. Het rijksgemiddelde bedroeg 31 Mei 3.7 pet. tegen 4.2 pet. op 30 April. De werkloosheid daalde onder de bouwvakarbeiders van 25.970 tot 20 626. de metaalarbeiders van 10.577 tot 10.222. de landarbeiders van 19.923 tot 13.328. het transport- personeel van 8259 tot 7497 en de losse arbeiders van 21.062 tot 19.576- Onder de textielarbeiders steeg de werkloosheid van 2482 tot 2749 Het aantal werkloze vrouwen daalde in Mei vn 6730 tot 5849. „M a du r o d a in", het moderne Lil- liput-stadjc, waar van prinses Bea trix „burgermoe der" zal zijn. is bijna klaar. Kwa- si-Goliaths lopen nog met kwast en verfpot rond om hier een geveltje, daar een torentje nog een laatste likje te geven Di recteur Ruiter de Wilde, houdt da gelijks inspectie. Hiernaast ziet u, hoe hij zijn wa kend oog laat gaan over „De Waterpoort"; dc plaat hieronder toont een prachtig oud-Hollands winkelhuis. Madurodamis in Den Haag ge bouwd op fnittc- tief van 'n West- Indisch echtpaar, ter nagedachtenis van hun zoon, die in dc oorlog is gesneuveld. Niet minder dan 100.000 heeft het beschikbaar ge steld voor dit mi niatuur-stadje. LIENDEN. Vrijdagmiddag tegen vijf uur ontlastte zich over een groot deel van dc Betuwe een zware onweersbui, die op sommige plaatsen gepaard ging met een geweldige hagelval, die enorme schade aan het fruitgewas en aan de veldgewassen heeft veroorzaakt. In talrijke boomgaarden in de gemeenten Lienden en Kcstercn is de fruitoogst voor een groot deel vrij wel totaal verwoest. Niet alleen de rijpende kersen, maar ook de appels, peren en prui men hebben ontzettend geleden. Voor zover de vruchten niet van de bomen zijn afgeslagen, hangen ze stukgeslagen aan het hout. De grond onder de kersenbomen is met kers'-n bezaaid. Vele kersenkopers, die juist gistermorgen kersen hadden gekocht overwegen jyn ze aan de boom te laten zitten en niet te plukken. De hagelbui duurde ongeveer tien minuten. De wegen en landerijen waren wit van de hagel als oij een winterse sneeuwbui. Laat op de avond liep men in de boomgaarden als het ware op een ijsvloer. Er vie len stukken ijs ter grootte van dui ven-eieren. De grote oogstverwachtingen voor deze streek zijn door deze enorme te genslag goeddeels de bodem ingesla gen Ook de veldvruchten (aardap pelen. bicten en koren) zijn ernstig BORDEAUX. Twee politie mannen en vijf betogers zijn Vrij dagavond gewond bij botsingen in Bordeaux. De politie maakte ge bruik van traangas om betogers bij het arbeidsbureau te verwijderen na een gevecht, waarbij stenen en stukken hout werden gebruikt. De onlusten begonnen toon na een bijeenkomst samenscholende com munisten leuzen schreeuwden te gen generaal Ridgway en vrijlating van hun leider Duclos eisten. Ook moest de politie optreden tegen een groep stakers uit een grote metaahvarenfabriek in tie Parljse voorstad Saint Ouen. De fabriek, die sinds Donderdag door ongeveer 50 stakers bezet werd ge houden, werd Vrijdag bii het aan breken van de dag door de poiitie stormenderhand genomen. De sta kers. die de fabriek hadden gebar ricadeerd. boden geen tegenstand. beschadigd. Hoewel het uiterst moeilijk is de schade bij benadering te schatten, loopt zij toch zeker voor beide gemeenten in de honderddui zenden. Prins Bernhard moet rust houden SOESTDIJK Tengevolge van een licht ongeval bij het paardrij den. dat hem Maandag j.l. is over komen. zal Prins Bernhard op me disch advies een week rust moeten houden. In verband hiermede is de prins zeer tot zijn leedwezen ge dwongen de voor die periode ge maakte afspraken af te zeggen. Vrijdagmiddag was de prins nog aanwezig bij de viering van het eerste lustrum van het Nederlands opleidingsinstituut voor het buiten land. Kinderverlamming eist dode in Sittard SITTARD In Sittaid m enkele omliggende plaatsen hebben zich gevallen van kinderverlamming voorgedaan De meeste bleken van lichte aard te zijn Het vijfjarig zoontje van de familie W. uit Sus- teren, dat in het ziekenhuis te Sit tard word verpleegd, is echter aan de ziekte overleden t f Heertjes als levend geworden speelkaarten verzorgden de afkondiging (Van onze correspondent) LONDEN. Met middeleeuws ceremonieel is hier vanochtend van vier punten in de stad dc procla matie voorgelezen, waarbij aan den volke bekend wordt gemaakt, dat op de tweede Juni van het ko mende jaar koningin Elizabeth ge kroond zal worden De proclamatie was gisteren door de kohingin in een zitting van dc Kroonraad ge tekend. De eerste maal geschiedde dc afkondiging van het balkon van het oude paleis van Sint James af. waar de wapenkoning van de Kou- scband het plechtige stuk voorlas, nadat de drie fanfares van dc staatsie-trompetters om stilte had den gemaand Dan trokken in vier rijtuigen dc wapenkoningen met Koude nacht Van Zaterdagavond tot Zondagavond: Koude nacht met weinig wind. Morgen overdag wisselende bewolking met in de middag kans op en kele lichte regenbuien. Zwakke tot matige Westelijke wind. On geveer dezelfde tem peraturen als van daag. 8 Juni Zon op 4 u 21 m onder 2o u 57 m. Maan op 22 u 9 m on der 3 u 44 m. 9 Juni Zon op 4 u 21 m onder 20 u 58 m; Maan op 23 u 1 ei on der 4 u 48 m HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Station Max temp Necrsl Weer Wind m/s Gisteren in 24 u Oslo Nevel N.N W. 1 12 C Stockholm Zw. bew. Z 6 9 Helsinki Gch. bew. Z. 3 Edinburgh Zw. bew. W Z.W. 3 14 0 Londen Licht bew N.N.W. 1 19 7 KopenhagenGch.bew. Z W. 4 17 1 Amsterdam Zw. bew. N N.W. 5 Genève Zw. bew. N N O. 3 26 14 Zw. bew. W. 5 25 12 Zw. bew W.N.W. 3 25 0.1 Zw. bew N.W. 1 25 3 Berlijn Geh. bew. Z.ZAV 4 29 8 Geh. bew. W.Z.W. 4 25 23 München Gch. bew. Z.Z.W 3 26 7 Wenen Zw. bew. N.W. 1 26 0 Met zijn twaalven f zijn ze van het I Friese land geëmi greerd. Pier Tjaar- da (links), een 41- jarige zuivelboer uit 't Friese plaats- je Scherpenzeel (gemeente West- stellingwerf J. zijn vrouw Grietje (rechts) en tien van hun tu;aalf kinderen. Van het dek van de „Nieuw Amsterdam", waar mee zij Woensdag j.l. te New York aankwamen, wui ven zij naar de nieuwe wereld, die voortaan hun twee de vaderland zal zijn De familie gaat naar Bellflcr- wer in California, waar de broer van mevrouw Tjaarda een boerderij be zit. Hun kinderen zijn Anne. 5 jaar; Ruurd 7 jaar; Tina 3 jaar; Ids IS jaar Pietje 6 jaarHar- men 9 jaar; Klaas- ke 12 jaar; Jan 11 jaar: Greta 14 jaar en Hilda 17 jaar. Nieuw perspectief voor Spoorwegen? Algemene vervoers-onderneming schijnt in de gedachte te liggen (Van onze verkcersredacteur) Beperken de Nederlandse Spoor wegen zich tot de rails, of wensen zij zich te ontwikkelen tot een a 1- gemene vervoersonderneming? Dat is oen vraagstuk, dat luer en daar reeds is besproken, maar tot nu toe hadden de Spoorwegen daar over in het openbaar nog geen me dedelingen gedaan. Onlangs heeft de president der Spoorwegen, ir F. Q den Hollander, voor het Ned. Vcrkeersinstituut een voordracht gehouden over de plaats van de spoorwegen in het verkeerswezen. Zijn rede is afgedrukt in het tijd schrift „Verken en Vervoer". De heer Den Hollander formuleer de hel beginsel, dat het vervoer niet mag worden gezien als een techniek, die men met een bepaald middel aanpakt, maar als een taak. die er op is gericht om met de beste mid del-en het verkeer 'ten uitvoer te brengen Binnenkort zal. zei ir Den Hol lander. veertig pet van het spoor wegnet zijn gcëlectrificeerd. daarop zal 85 pet van hel reizigersvervoer en 80 pet van het goederenvervoer worden verricht. Dat wil zeggen, dat met de overige zestig pet van de baanvak-kilometers resp. slechts vijftien en twintig pet wordt ver richt van de taak. Men moet, volgens ir Den Hol lander. onderzoeken of men op deze wijze voort kan gaan, En het wordt dan duidelijk, zegt hij. dat dit al thans partieel niet is verantwoord. Dit betekent, volgens de heer Den Hollander, dat oen bepaalde taak niet verbonden kan zijn en blijven aan een bepaalde techniek. Indien het nationaal-economisch niet mo gelijk is over de rail vervoer te verrichten, dan zal men ook moeten erkennen, dat het geschieden moet met het middel, dat het meest ge schikt blijkt te zijn. en dan komt men dus tot de andere techniek. Nu kan men twee wegen bewande len: men kan de taak aan een be- paaldc onderneming stellen en zeg gen: „Beperken tot het peil dat verantwoord is", of men blijft de gehele taak opdragen aan één on derneming en laat haar deze taak uitvoeren op de wijze, die daarbij het meest past. De heer Don Hollander merkte aan het eind van zijn rede op. dat hij voor het railvervoer, in het bij zonder voor reizigers een zich be perkende plaats zag. In hun natio nale karakter echter zag hij de Spoorwegen met beperkt. Integen deel, hij zag de taak eerder uitge breider om op die wijze het gehele nationale vlak met een systeem be dekt te krijgen, dat overal kan doorwerken. „Ik zie", zei de heer Den Hollander, „dat dit nationale systeem meerdere verkeerscompo- nenfen moet bevatten". hun helpers, de „poursuivants", ge ëscorteerd door de Household Ca valry naar Trafalgar Square, waar, bij het standbeeld van Karei I de proclamatie, thans door de Wapen koning Lancaster werd voorgele zen. Dan ging het door Strand en Fleetstreet naar de „City", waar bij de Temple Bar (de grens van de City. die op oen dag als deze dan ook weer werkelijk wordt aangegeven), dc Lord Mayor zich had opgesteld. De poursuivanl de Rode Draak ging naar voren om toegang te vragen. De maarschalk van de city riep. toen dc Rode Draak dc afscheiding naderde: „Wie is daar?" en de Rode Draak antwoordde: ,,Dc wapenkoningen van Hare Majesteit, die om toe gang tot dc city vragen, teneinde de kroning van Hare Koninklijke Majesteit Koningin Elizabeth II te proclameren." Op die verzekering werd de bar rière geopend en liet de Rode Draak aan do Lord Mayor de stuk ken zien. De cavalcade kreeg nu toegang tot de city en op dc hoek van Chandcry Lane was het thans de beurt aan de Wapenkoning ..Norrny en Ulster" Vergezeld door de Lord Mayor trok dc stoet ver volgens naar de beurs, waar. In het hartje van de city door Wa penkoning Clarenccux de laatste proclamatie plaats vond. De plechtigheid trok overal veel kijkers. De wapenkoningen (die eens bij tournooicn de orde hand haafden) zijn meestal kleine, oude heertjes, die ergens op een dak kamertje van een der paleizen hun dagen in de moeilijke studie dei- heraldiek slijten. In hun voor wereldlijke kledij, waarvan dc rechthoekige front- cn rugstukken stijf staan van het goudborduursel, zien zij er uit als levend geworden speelkaarten, als illustraties uit „Alice in Wonderland". Naar aanleiding van het feit," dat Abe Lenstra niet werd gekozen voor dc Nederlandse voetbalploeg, die zal deelnemen aan de Olympische Spe len te Helsinki, hebben wij de Frie se crack vanmorgen opgebed. Wij vroegen: Heb je zelf bedankt of ben je niet uitgenodigd? Lenstra: Ik ben niet geïnviteerd. Wij: Hoe vind je dat? Lenstra: Wat zal ik zeggen, ze moeten het zelf weten. Wij: Had je op een uitnodiging gerekend? Lenstra: Niet helemaal. Wij: Dus het valt je niet zo erg tegen? Lenstra: Ach, ik heb al veel rei zen gemaakt cn in Helsinki ben ik al eens geweest. Maar ik had toch wel graag mee gegaan. Het spijt me, maar wat wil je. De heren zijn de baas! DEN HAAG De keuze voor dc Nederlandse Olympische voetbalploeg is voorlopig de definitieve keuze volgt nog later gevallen- op de volgende spelers: Twee doclverdcdigcrs- Kraak (Stormvogels) en Landman 'Sparta); drie achterspclcrs: Alberts (Vitesse). Odcnthal (Haarlem) en Dc Jong (ADO); twee stoppers; Terlouw (Sparta) en Hendriks (Vitesse); drie vleugvdhalfspelcrs: Wiertz <DWS». Biosbrouck (RCH) en Van Schijndel (SVV); zeven voorhocdespelers: Clavan (ADO) Rennaars (DOSKO), Van Melis (Eindhoven), Van Roesscl (Willem li». Mommers (Willem II). Van der Kuil (VSV) cn Van der Tuvn (Hermes DVS). De heer Verlegh gaat als voorzitter van de keuze-commis sie mee naar Helsinki; als coach treedt op Jaap van der Leek. (Voor een onderhoud met de heer Verlegh zie men elders in dit blad). V.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 1